H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Πήγαινε κάτω 
+6
markos
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ioessa
Αιθηρόη
maggisoula
angels1
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 17:59:32

Ή αλλιώς βότανο του Αη Γιάννη. Ψάξε στο Google , images για το βαλσαμόχορτο να το δείς.Είναι η εποχή του τώρα, τα πρώτα του λουλουδια , έχουν ανθήσει. Άμα κόψεις τα πρώτα , κάνει και δεύτερα, πιο χαμηλά.Γι' αυτό το λόγο , δεν κόβουμε όλο το φυτό , αλλά μόνο τα άνθη πάνω. Πώς το φτιάχνουμε.. Παίρνουμε μια γυάλα, εξαρτάται πόσα άνθη έχουμε. Κόβουμε αποκλειστικά τα άνθη , μαζί με αυτα που έχουν "μαραγκιάσει" και τα βάζουμε μέσα στην γυάλα,μέχρι αυτη να γεμίσει.Τα άνθη δεν πρέπει να τα πατικώνουμε , αλλά να ασκούμε μια μικρή πίεση. Όταν , με άνθη, γεμίσουμε την γυάλα, προσθέτουμε καλής ποιότητας ( ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 1685985038)
ελαιόλαδο, σιγά σιγά μεχρι να εμποτιστούν όλα τα άνθη.Το λάδι θα σκεπάσει τα άνθη, ένα πόντο πιο πάνω από αυτα.
Κλείνουμε την γυάλα και αφήνουμε στον ήλιο για 40 μέρες. Την τελευταία μέρα, σουρώνουμε το λάδι από τα άνθη.Το λάδι αυτό θα έχει γίνει πιο πηχτό από ότι ήταν αρχικά και το χρώμα του θα είναι βαθύ κόκκινο.
Προτίμαμε να φυλλασουμε το βαλσαμόλαδο σε σκούρα μπουκάλια. Έγω ας πούμε χρησιμοποίω το μπουκάλι από το σιρόπι του Depon και για καπάκι , προσαρμοζω στο στόμιο ένα φελλό. Διατηρείται πάρα πολύ μεγάλο διάστημα, σε στεγνό και σκιερό μέρος. Είναι βάλσαμο, όνομα και πράμα. Κάνει για όλες τις πληγές , αρκεί να το αλείφουμε περιμετρικά της πληγής. Επίσης κάνει για τις βουρδούλες που κάνουμε από αλλεργίες φυτών. Κάνει ακόμα και για τα εγκαύματα , που κάνουμε από υπερβολική έκθεση στον ήλιο. Βάλσαμο το λέει και το όνομα του, ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 2322626082
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 16 Μάης - 21:59:44

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ..


Βάλσαμο .. στο ΔΟΤΟ σου , τ' ΑΝΤΙΔΟΤΟ.

(γιατί ότι δίνεις - παίρνεις) και αφού εδώ είναι ο κόσμος του πάρε -δώσε..
άρα για ότι σου είναι να πάρεις , θα πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για την κατάλληλη αντίδραση.
Να ενσωματώσεις ή να αποβάλλεις.

Γι'αυτό και λέω ότι ΟΛΟΙ εσείς μας δουλεύετε
ψιλο γαζί
και όταν λέμε ΟΛΟΙ εννοούμε ΟΛΟΙ!
κανονικά.

Ειδικότερα..

Στις πληγές.. τοποθετούμε , ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ!...
..αλλιώς οι συνέπειες για την πληγή και τον οργανισμό γενικότερα , είναι άκρως ΕΠΙΒΛΑΒΕΙΣ!

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 T2


..έχω μια κλήση πρός το 37%
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 16 Μάης - 23:48:12

Ειχε η πεθερα μου ετοιμο φτιαγμενο,και το πεταξε!
Το ειχε πολυ καιρο αχρησιμοποιητο.
Ειπε θα φτιαξει παλι.
Εκεινη λεει οτι το βαζουν επανω στην πληγη για να ''θρεψει''...
Ενταξει....ενταξει μη φωναζεις νναν μου....καταλαβα...ακρως επιβλαβες...!Το πιασα!
Θα βγω τσαρκα τη δευτερα που δεν εχει κι ο μικρος σχολειο να ψαξουμε να φτιαξω κι εγω.Αν και σε 40 μερες υποθετω θα χει κλεισει η πληγη,ας υπαρχει,δεν ειναι κακο...Αφορμη για χαλαρωτικη βολτα! ηλιος γιεπ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 19 Μάης - 20:48:49

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcR2L7TnllJhOAGgGGHSfaer7_kBcpFp7ykUbX22ofne3rcoophHjg

Θα ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ.. ΣΑΠΟΥΝΙ;

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcTYEq3jIcudBXWydO5jrpTPRTjLYgcZ7cC1yjVVneM0KFQGxK_Z ΜΑ... ΤΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ..;



γενικής χρήσης;
για τα πιάτα;
για τα ρούχα;
είναι οικολογικό;
..'εχει άρωμα;
ή 'οχι;
για πόσες πλύσεις είναι;
ε'ιναι φιλικό με την επιδερμίδα μου;
είναι οικονομικό;
είναι ελληνικής παραγωγής;
έχω τα λεφτά να το αγοράσω;
Σήμερα;
ή την άλλη εβδομάδα;
είναι δηλητηριώδες;
σε περίπτωση κατάποσης , τί να κάνω;

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcQ36SplS5UAZRRUOx-kMBZwMa9EkVB2alChJnu5B1nSU36WOL9jyg

ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ..
ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ
ΝΑΙ ή ΟΧΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 23 Μάης - 9:33:56

Είσαι φοβερή nnan!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 24 Μάης - 18:17:47

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Shy2 ντανκε

μαθαίνω ξένες γλώσσες ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 1685985038
αλλά Γλώσσα απ'το Αιγαίο, είναι πιο νόστιμη..

επί ευκαιρίας , να πώ και μια μου ιδέα. Γιατί τις τελευταίες μέρες δεν είμαι και πολύ στα καλά μου..
σκέφτηκα το πώς να σπάνε αυτές οι αλυσίδες.. ; Ίσως αυτή είναι μια ερώτηση που "παιδεύει" πολλούς ανθρώπους γύρω μας.Περισσότερους από πριν.. Ιν φακτ.. πολλούς περισσότερους.
Περνάμε κάτι το διαφορετικό. Συνολικά αυτή τη φορά. Άλλη μια φορά.
Όμως δεν φτάνει να συνειδητοποιήσεις, τι ειναι αυτό που σε δένει με την αλυσίδα και πως θα καταφερεις να το σπάσεις.
Ο Κόσμος γύρω μας , είναι μια αλυσίδα.
Το DNA μας , είναι μια αλυσίδα. Το DNA Του, μια αλυσίδα. 'Ολα είναι μια αλυσίδα .. και μείς οι κρίκοι.
και είναι αλυσίδα, για να έχει την ευκαίρια να ΣΠΑΕΙ.
'Ομως 'οταν βρεθούν οι κατάλληλες συνθήκες αυτή να σπάσει, δεν μπορεί να χαθεί ή να βρεθεί σε ανυπαρξία, γίνεται μέρος μιάς νέας αλυσίδας, θετικής ή αρνητικής. Μεταλλάσσεται, γιατί τίποτα δεν παύει, παρά μόνο εξελλίσσεται, πρός άνω ή πρός κάτω, (Βελζεβούλης..)
Έτσι και εγώ , κρίκος της παλαιότερης αλυσίδας και κρίκος της επόμενης.
Προσπαθώ για το καλύτερο
Συνολικά
ευχαριστώ για αυτό , περιμένω την στιγμή που θα πώ: είμαι ευγνώμων



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 1 Ιουν - 8:21:28

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 3678868925

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 3678868925 ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 3678868925δεν πετάω τίποτα. Με δυσκολία το κανω. Γιατί να είναι στο περιβάλλον άχρηστο; Ας είναι στο σπίτι μου, μέχρι να δώ τι θα το κάνω. Μάλιστα..λέω να βγάλω εκείνο το παλιό ζευγάρι σπορτεξάκια.. και να γράψω ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ απο κάτω,.. σίγουρα και από πάνω. Για να μην σου πώ ότι θα επεκταθώ και στα πλάγια.
Μωρέ δεν το γράφω ολόκληρο;
Θα το υπογράψω κιόλας.. ¨Είσαι η ελπίδα μας, ..πίδα ,.. πίδα , πήδα μας.¨

Κάλα είναι να παίρνεις τα λεφτά που σου δώσανε για την απασχόληση και κατάρτιση, και να πληρώνεις τα ήδη δεδουλευμένα, γιατί ακούσατε , ακούσατε.. αυτά κατά λάθος ΟΥΠΣ! .. γλυστρήσανε και βρέθηκαν όλος τυχαίως και πλήρως καταλάθος .. ΣΤΗΝΤΣΕΠΗΣΟΥ!

Υ.Γ Ζητείται εικονίδιο με αναπαράσταση κρεμασμένου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 1 Ιουν - 11:25:55

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Scaled.php?server=571&filename=imagesca5ywa60

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Scaled.php?server=208&filename=imagescayqz7st



Δεν ξέρω γιατί αλλά έτσι μου λεέι πιο πολλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 14 Ιουν - 21:27:04

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 14 Ιουν - 21:33:08

Όχι..όχι .. όχι...
Δεν ξέρω τι μου λέτε εσείς.. αλλά επιτέλους ..βρέθηκε ο άνθρωπος που έχει τον καλύτερο τρόπο για να διαλογίζεται.. Βρέθηκε ο άνθρωπος που κατάφερε να μην περνάει από το μυαλό του ,ούτε μια τόσο δα μικρούλα σκέψη, ικανή.. για να τον αποσπάσει! Ο_ο ο_Ο Μάστορις..
Τον ανακάλυψε ο Λαζόπουλος



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 2 Ιουλ - 16:29:54

ΤΟ κράτος .. ΣΕ hh (π)άει

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcRM3JfVe1idoshjmZpiMwEjakra3LJZtTO2NUWsmnrpbrTbD-H5GQ είναι η οικογένεια σου..

Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ

"Έδωσα στην γυναίκα μου, να πληρώσει την δόση από το δάνειο , για το σπίτι της κόρης μας..
και αυτή.. αντί να το πληρώσει
αγόρασε παπούτσια.
Την είδε .. η κόρη μας
και για να μην μου το πεί ..
ανάγκασε την μάνα της
και της πήρε τα ίδια"

LOVE :hhh:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 2 Ιουλ - 23:43:11




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 2473281379ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 6 Ιουλ - 22:40:35

ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ..
(χεχε ...όχι.. όχι .. οχι αλήτες , ναι πουλιά , Γυπαετοί :P

rrros

Γνωρίζω αυτην την απογοήτευση
μα η γοητεία είναι γύρω μας , εκει είναι και εκεί θα παραμείνει, εύχομαι.
απλα, κάποιες φορές, εμείς , αλλού αγναντεύουμε.
αυτόν εδώ το χώρο εμείς τον ορίζουμε και ο χρόνος μας μετράει.
όμως είναι στην ευχέρεια του χρήστη.
Κάπου αλλού .. ΔΕΝ είναι.
ΙΣΩΣ.. ;..καλύτερα να μην ξεχνάμε ποιός είναι αυτός που πρέπει να "γυρίζει" , ΕΔΩ.
Αλλού, τα ΠΑΝΤΑ είναι ΑΠΟΛΥΤΑ υπέροχα και εγω , δεν τα ορίζω..
Έχω ..και δυό φωνές και αυτές άλλες δυο και πάει , λέγοντας..
στα αλήθεια... Αυτές με οριζουν.
εγω μόνο μου, γυρνώ τα χρώματα και κάνω το καφέ. Γήινα πράγματα.
Η μιά, είναι η φωνή απ' το τρίτο μου το μάτι.Η άλλη, είναι αυτή που οδηγός της είμαι εγώ.
Συνήθως η μιά, είναι η κακιά : " Άντε ! πολύ ασχολείσαι" , "Είσαι βλήμα!" "Κοίτα .. αυτός, ΓΕΛΑ πίσω απ' την πλάτη σου..ΒΛΗΜΑ"
Έχω συνηθίσει πια την κακία της, μάλιστα την έχω συνηθίσει τόσο πολύ, που όταν οι άλλοι με κοροϊδευουν, εγώ συνεχίζω τον χαβά μου.
Αλλά , αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πονάει..
αλλά , τί να το κάνεις; είμαι και κουφή..
το εκμεταλλεύομαι.
Αλλά (!) , καμιά φορά λέω και γω να κάνω την χαζή ααα τύπου :"΄Ασε ρε!" , "Λοιπόν .. τώρα θα κάνεις τα στραβά τα μάτια!" και δεν θα λέω και ψέμματα , γιατί με τόσα μάτια ( τόσες "φωνές")
σίγουρα και αλληθωρίζω.
Όποτε είμαι και ΣΤΡΑΒΗ. Μεγάλη η Χάρη Του.
Και τότε.. αυτή η έξω απο εδώ , η φωνή εννοώ, αλλάζει τροπάριο και μου τα χώνει! ¨Ρε ντροπή σου..ρε"
ΡΕ! Γύρνα πίσω , ρε."
"Θα χαθείς για ΠΑΝΤΑ μεν , αλλά στο ΧΑΟΣ" !!
..και τέτοια νόστιμα τστστσ
Ποιά να 'ναι αυτή , που μου μιλάει τα δίκαια;
..
Γι' άυτο, με προτιμώ σαράβαλο Γεια μας!


"πόλεμος πατήρ πάντων"
αλλά και Αυτός ο ίδιος μάλλον θα χει δυό "φωνές"..
ο χρήστης ορίζει τον τρόπο, απλά αργεί να φανεί το αποτέλεσμα, γιατί ο χρήστης δεν ορίζει τον χρόνο.
Το Δίκαιο είναι πιο δύσκολο γιατί στο Δρόμο του συναντά πολλές και Κάθετες Απόψεις του Άδικου.
Σπασμένα κομμάτια. Ευχή , στο αλλιώτικο.



να


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Παρ 27 Ιουλ - 22:00:35, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 7 Ιουλ - 9:21:46




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 326707096
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 894006417 ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 1059784619 ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 18 Σεπ - 21:30:51

ΜΑ!.. και βέβαια χρειάζομαι Μαμά,
πολλές μαμαδες την μια μεσα στην αλλη, η επομενη ενσωματωνει την προηγουμενη, δεν μπορει να υπαρξει επομενη χωρις την προηγουμενη , και τιποτα αλλο δεν ειναι αυτο που κανει να ειναι καλυτερη η επομενη ,απο αυτην , την προηγουμενη.

ΑΡΚΕΙ!.. η μαμα να μην κακομαθαινει τα μωρα της.
Ειναι ταλεντο να εισαι Μαμα απο Πίστη και οχι απο Αναγκη.
Οι ψυχαναλητες λενε οτι μεχρι τα εξι , ολοκληρωνεται ο χαρακτηρας. δυστηχως.. εχουν περασει δωδεκα και η κρισιμη ηλικια της εφηβειας , μολις θα ξεκινησει. Μπορεις να φανταστεις ενα κακομαθημενο δωδεκαχρονο, ανημπορο να ανλαβει ευθυνες και πρωτοβουλιες και να τις φερει εις περας;
Και τι να το κανει η μαμα του, τωρα; αυτο θα προσπαθει να βρει τροπους να την ξεγελασει.
Μαμα, πρεπει να προσεξεις τις αδικιες που εκανες απεναντι στο παιδι σου , μεχρι τα δωδεκα του χρονια κι αν πραγματι το αγαπας.. γιατι επειδη το αγαπας το κακομαθες.. θα φροντισεις να εισαι τοσο αυστηρη οσο του πρεπει και δικαιη..

στο αφιερωνω Λουσι Μπολ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 2 Οκτ - 18:37:14

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 2 Οκτ - 21:13:46

πολύ καλό :) . η Επίγνωση της Παρουσίας, πολύ καλό

(Καλό Μήνα, Καλό κατευόδιο να .)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 7 Οκτ - 21:17:01

9
3
2
48...

To Be Continued...

και σας το 'πα .. Όχι Θτικάκι! ΟΧΙ ..τςτςτς
..χαλάνε τ' άτιμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 15:51:21


"2 Ωρες, θα σου μεινει και χρόνος να σκεφτεις", μου φώναξε..
χμ.. ναι
(συγνώμη νέο μέλος)

ΚΟΜΙΞ
έτσι το έγραφαν τα περιοδικά που μου αγόραζε η Μάμα μου να διαβάζω...

στο βιβλίο του το γράφει κόμι κς
ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ , ποιος ειναι ο τροπος να μεταφρασεις την Γλωσσα;
Μπορει στα Μαθηματικά να είναι βέβαιο οτι υπάρχουν δύο τρόποι που οδηγουν στο ιδιο αποτελεσμα απο αλλη κατευθυνση, αλλα στην Γλωσσα ..δεν ειναι. Γιατι η Γλωσσα , ειναι ΚΑΙ Μαθηματικα, αλλα και αλλα αμετρητα υπεροχα "πραγματα".
Και τελικα ποιος ειναι ο τροπος;
Από την Δικ(αι)η σας στην Δικ(αι)η μου; Ή απο την Δικ(αι)η σας στην εδικη σας;;;

Γιατι αν είναι να μεταφράζουμε έτσι...
δεν θα ξαναγραψεις George ΑΛΛΑ Yiorwos
Define Pronunciation : Όπου Ϋ , as YO! man
και όπου w ας WORTH TRYING!

και μετα να δουμε αν θα μπορεις να την μεταφράσεις
ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΑΡΜΟΖΕΙ!

..έτσι πήρατε και την 9τη τότε...τότε..τότε...

ΤΑ ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΠΙΣΩ
αν τα καταφερεις σου βγαζω το καπελο μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 15:59:15

Οοοοολο εδώ το θεμα έχει τίτλο ανέκδοτα. εχ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 16:00:44

Ωχ ήρθε ο πασάς! Αυτό είναι ανέκδοτο!!! Πάω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 16 Οκτ - 7:45:33

Εγω πήρα

Εσύ πηρες

αυτος πηρες

Εμεις πηραμε

Εσεις πηρατε

Αυτοι πυραν

Καθιστε

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 26 Οκτ - 19:22:43

TIMHMENOI GREEKS! ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Images?q=tbn:ANd9GcTcOp7vtT0e6GdasshknOp7zVpuPqrRCLJhcPZkAu8KaqUizExy ...(Ι am using Roman so u can understand me)

BRAVO..

Κερδίσαμε Ένδοξα, μια πεϊτζ στο μακμπουκ της Ιστορίας του Αϊ Παντ, ερε γλέντια ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 2945718842

Όπως στρώσατε θα κοιμηθούμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 8 Νοε - 9:25:36


οταν είμαστε ανίκανοι να αντιμετωπίσουμε την Αλήθεια, και πνιγόμαστε σε ένα ποταμό με ψέμματα...
όταν είμαστε ανίκανοι να πατάξουμε την διαφθορά, απόρροια της παραπάνω αιτίας..
όταν έχομεν δημιουργήσει οικονομικό χάος για προσωπική μας τέρψη και όφελος
τότε ασκούμε υπερβολική πίεση,
και η δράση φέρει αντίδραση
και αυτό φέρει την ΕΞΟΥΔΕΤΕΡΩΣΗ
εξουδετέρωση και εντός και εκτός και επί ταυτα , είναι ένα επαναλαμβανόμενο σημείο εις την Ιστορία

πχ
Ένα έθνος, ένας λαός, είχε την ευχέρεια ανάμεσα του να γεννηθεί ένα σπουδαίο μυαλό.. ένα μυαλό με ηγετικές ικανότητες. Ένα μυαλό με 'Οραμα. Αλλά ήταν ένα το μυαλό και ένα το όραμα. Αφορούσε προσώπικους στόχους και ωφέλη και από εκεί είχε αντλήσει την αρχική του σφοδρη δύναμη. Μόνος του όμως δεν μπορούσε να το πετύχει... Χρειάζοταν και τους άλλους. Αρχιζε λοιπόν από τα ήδη υπάρχοντα δεδομένα:
1ον ~ ΚΑΤΑΓΩΓΗ προ γαλλικής επανάστασης εδώ να αναφέρουμε ότι εκτός της ευγενικής καταγωγής ,σε νεότερους χρόνους μπορούμε να αναφέρουμε το συγγενοσκυλοσογο και τις επιρροές του αίματος..μάλλον αυτό το τελευταίο μπορούμε να το αναφέρουμε γενικώς ανά των εποχών..
2ον ~ MONEY κυρίως μ γε.
..άρα αποκτούσε κολαούζους.. πως όμως να τους έλεγε το πραγματικό του όραμα; Για ένα διάστημα, μπορεί να είχε καταφέρει να υπνωτίσει οισμένους αλλά σίγουρα όχι για πολύ γιατί και για κείνους , τελικός σκοπός θα ήταν σίγουρα το προσωπικό όφελος. Έπρεπε λοιπόν να πλάσει ένα ισχυρό ψέμμα." Όλοι μαζί θα πάμε, ισότιμα..", μάλλον ισόποσα. Μέσα σε τέτοιο ψέμμα , έχουν την Δύναμη να πλαστούν πολλά άλλα ψέμματα.Και ότι δευτέρωσε σίγουρα και θα τριτώσει.
Οι περισσότεροι έλκονται από τετοια οράματα, προσωπικής ικανοποίησης, και μετα το ψεμματάκι γίνεται βουνό.
Και έτσι μετά την ακμή ενος Εθνους, παρατηρούμε να επέρχεται παρακμή. Γιατί όμως συμβαίνει αυτό;
Ο εκκινητής μιας τετοιας διαδικασίας δημιουργει ένα κύκλο από άλλες δυνάμεις και τον διασχίζει μόνος του και κάθετα σε ένα δισδιάστο κόσμο. Για να έχει επιτυχία μια τέτοια διαδικασία, κάτι που δεν έχει συμβεί στα μέχρι τωρα γνωστα στο ευρυ κοινο κείμενα,θα έπρεπε ο εκκινητης να να γίνει σημείο με Δύναμη ως πρός κύκλο, μέρος του κύκλου για να επιστρέψει η συνολική Δύναμη στο Σημείο σε ένα καθαρά τρισδιάστατο κόσμο που γνωρίζει ότι ενυπάρχει μέσα σε άλλους κόσμους και επηρρεαζει το ΣΥΝΟΛΟ ΑΥΤΩΝ. (τώρα ήθελα να βρίσω, αλλά δεν είναι και πολύ πρέπον, ε;)

Η υπερβολική πίεση σε αυτόν τον τρισδιάστατο κόσμο, θα φέρει την ΔΙΑΣΠΑΣΗ. Κύριος καταλύτης ,θα είναι η ΑΛΛΑΖΟΝΕΙΑ. Αύτο ήταν , είναι και θα είναι. αυτός είναι ο κόσμος της φθοράς. Πως όμως επιβιώνουμε σε ένα κόσμο που οδηγείται βάση μαθηματικής ακρίβειας εκει; Με τη μη ταλάντωση, εντάξει δεν γίνεται μια και έξω. Το αναγνωρίζω, γιατί αυτό προσπαθείτε να κάνετε τώρα και αυτό οδηγεί σε πλήρη φθορά.
Μία εξίσωση που μπορεί να λύσει μερικώς και να κάνει μιαν νέα αρχή , αν θέλετε να συνεχίσει να υπάρχει αυτό το "πράμα" γύρω σας.. είναι η εξής:

7000 Χ 12=84000 , 1 άτομο =24000 άρα : 84000 : 24000 ~ 3 και κάτι ψηλά (τα ψιλά είναι για αυτούς που δεν έχουν γεννηθει ακόμα)
Πρώτα λοιπόν τον ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΜΟ και κατόπιν την ΔΙΑΙΡΕΣΗ
(πάλι θέλω να εκφραστώ.... χμχμ )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ   ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 12 Νοε - 0:04:18

«Πάσαν μέν κακίαν φευκτέον εστί τοις νουν έχουσιν, μάλιστα δε την πλεονεξίαν·αύτη γάρ δια την εκ του συμφέροντος ελπίδα προκαλουμένη πολλούς πρός αδικίαν μεγίστων κακών αιτία γίνεται τοις ανθρώποις.»


—Διόδωρος ο Σικελιωτης Fragmenta, Libri XXI 21.1.4α.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΝΕΚΔΟΤΑ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: NNAN-
Μετάβαση σε: