H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ

Πήγαινε κάτω 
+16
ba a ktsou
iam
Δήμητρα
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
desper !!!
maggisoula
anarhos
sofaki
anemwni
morgana
gerakina
Αιθηρόη
angels1
ilia
Nenya
ioessa
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 3 Ιουν - 1:31:22

Προς ολους εσας, τολμηροι ερευνητες, που ταξιδευεται με ανοιχτα πανια, πανω σε φοβερες θαλασσες...... Σε εσας, που η ψυχη σας θελγεται απο καθε αβυσσο...... Εσεις, που το απεραντο πνευμα σας, οσο και να περιπλανηθηκε, οσο και να παραπλανηθηκε, οσες μυριες λεξεις λογικης φτιαγμενες απο μολυβι χυθηκαν στα αυτια σας , χαμογελωντας παντα, γλυστρατε σε αμετρητα βαθη φωτος, αντικαθρεφτηζοντας υπεργηινους κοσμους αναζητωντας την αιωνιωτητα.......Φλογερες ψυχες, σκισατε το πεπλο της μαγειας στον κρατηρα της υπαρξης, φωτιζοντας μια ανωτερη πραγματικοτητα, πυρσος, ο θεικος σας ερωτας.....Εσεις, παγκοσμιες ψυχες , με μυστηκιστικη διαισθηση, βαθειες αληθειες, συμβολα καθαρα, αναβλυζουν απο την καρδια σας ..... Μπροστα σας, η ματαιη δοξα και οι τιμες θα σβυσουν......Εσεις μεταμορφωσατε την φυση σε ακαθοριστους θεους στα ματια των πολλων, εσεις κατανοησατε την ανθρωποτητα, οτι αποτελει μερος μιας νοητικης πραγματικοτητας στο υπερτατο '' Ον ''.... φωτια που λυωνει εναι οι ζωες μας ειπατε.... και οι σπιθες... σκεψεις.... ωκεανοι φωτος, απεραντωσυνη ευτυχιας, ονειρα καλωσυνης και αγαπης, μα οι σταχτες, πιο ιερες του ολοκαυτωματος..... αιωνιες ψυχες.... θεικες πνοες στην μεθη της εξελιξης.... ΩΩΩ.... αληθεια, φτερωτες ψυχες, σας φοβουνται, οσοι δεν ξερουν να φωτιζονται και να θερμαινωνται κοντα σας......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 3 Ιουν - 12:19:31

Ευχαριστούμε emmanouil
ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 3 Ιουν - 21:42:12

Υπέροχο! να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 3 Ιουν - 22:01:05

Νenya- ioessa ειμαι χαρουμενος που σας αρεση,σας ευχαριστω , σας το αφιερωσα μεσα απο την καρδια μου, καθως πιστευω πως ανθρωποι σαν και εσας θα αλλαξουν το κοσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 3 Ιουν - 22:23:22

Να'σαι καλά emmanouil.... ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 312708591 ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 3162298376
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤρι 7 Ιουν - 14:16:27

Πολύ όμορφο... emmanouil! ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 2238522814 ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 3421137111
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤρι 7 Ιουν - 21:49:51

ευχαριστω angels1 εισαι γλυκεια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤρι 16 Αυγ - 10:43:10

Άνθρωποι σαν κι «εμάς»… «εσάς»… ;

Όχι…

Είναι λάθος αυτό…

Υπάρχει μέσα σε όλους αυτή η δύναμη… σε Όλους!

Όλοι και ο καθένας με τον δικό του τρόπο, μπορεί να φέρει ή να επισπεύσει την αλλαγή…

Όλοι και ο καθένας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤρι 16 Αυγ - 11:14:30

τι ομορφο κειμενο! ιδιως οι πρωτες φρασεις.



Προς ολους εσας, τολμηροι ερευνητες, που ταξιδευεται με ανοιχτα πανια, πανω σε φοβερες θαλασσες...... Σε εσας, που η ψυχη σας θελγεται απο καθε αβυσσο...... Εσεις, που το απεραντο πνευμα σας, οσο και να περιπλανηθηκε, οσο και να παραπλανηθηκε, οσες μυριες λεξεις λογικης φτιαγμενες απο μολυβι χυθηκαν στα αυτια σας , χαμογελωντας παντα, γλυστρατε σε αμετρητα βαθη φωτος, αντικαθρεφτηζοντας υπεργηινους κοσμους αναζητωντας την αιωνιωτητα.......



δεν ξερω γιατι μου θυμιζουν τα ματια της Αιθηροης. και οσο τα κοιταζω τοσο πιο πολυ μου μοιαζουν γραμμενα γι αυτα. θαυμαζω πολυ τους ανθρωπους αυτους που μπορουν να γραψουν οσα αισθανονται. μπραβο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤρι 16 Αυγ - 11:22:04

Αιθηροη εχεις δικιο. ετσι ειναι. ομως ομως ομως! υπαρχουν καποιοι που ξεχωριζουν. και σας αξιζει να αναγνωριστει αυτο. ετσι νομιζω εγω. αν προβαλαμε εμεις ολους αυτους που αξιζουν, δεν θα υπηρχαν ολοι αυτοι οι ανοητοι να βγαινουν και να λενε το μακρυ και το κοντο τους δειχνοντας και το βιβλιο τους "να το εγραψα και στο βιβλιο μου"! βεβαια ευτυχως που το δειχνουν για να ξερω τι δεν θα αγορασω σιγουρα. emmanouil πολυ ωραιο το κειμενο σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤετ 17 Αυγ - 0:15:26

gerakina με συνχωρεις για την ωρα που γραφω αλλα τα ωραρια μου ειναι εξαντλητικα. λοιπον , κατ αρχην σε ευχαριστω για τα λογια σου , κατα δευτερον μου κανετε ζαβολιες, ολοι εχετε δει την αιθηροη εκτος απο εμενα , αχ αυτη η νεολαια παιζει στα δαχτυλα τα κομπιουτερ και εγω δεν ξερω να αλλαζω σελιδα για να την δω , ελα αστειευομαι, η μηπως οχι; χμμμ.... ονειρα γλυκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤετ 17 Αυγ - 9:25:18

ειναι δυσκολοι καιροι και σου ευχομαι κουραγιο. κι εσυ μια χαρα νεος εισαι. μετα τα 65 αρχιζει ο ανθρωπος να γηρασκει στο σωμα. κι εγω δεν ξερω πολλα μην νομιζεις. τα βασικα. να σε βοηθησω λιγο αν θες? πάτα πάνω σ αυτο το λινκ. http://www.aoratos-naos.com/t1042-topic εδω σε καποια απαντηση της εχει βαλει μια φωτο. ε ψαξε κι εσυ λιγο. καλημερα emmanouil και καλη δυναμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠεμ 18 Αυγ - 22:48:24

gerakina σε ευχαριστω, ειδα το βλεμμα της... εχει ολα οσα φανταστηκα... και ολα οσα δεν μπορεσα να φανταστω....ολα οσα απο παντα ειναι εκει και μας περιμεναν ... Σσσσ.... δεν θα της το πω ομως, εχω την υποψια οτι δεν της αρεσουν τα κοπλιμεντα. να την αγαπατε και να την προσεχετε , το εργο που προσφερει ειναι σπουδαιο...!! ειναι θεμα χρονου να γινει αντιληπτο απο ολο και περισσοτερους... βλεπεις παλι σημερα ποτε τελειωσα; ετσι ειναι η δουλεια τον αυγουστο, υπομονη , μια και προσφερθηκες εξηγησε μου σε παρακαλω πως στελνεις ενα βιντεο σε καποιον και αν μπωρει κανεις να το αποθηκευσει στον υπολογιστη η σε καποια καρτα μνημης... καλη σου νυχτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 19 Αυγ - 8:37:08

αυτο ξαναπες το! δεν θελει κοπλιμεντα και ευχαριστω και αποθεωσεις. αλλοι πεθαινουν για να τα ακουνε κι αυτη στεναχωριεται. δεν το καταλαβαινω τελειως και μια φορα την ρωτησα. μου απαντησε οτι χανουμε χρονο με αυτα κι οτι ειναι εδω για να την χρησιμοποιησουμε. να δινει θελει κι οχι να παιρνει. και να μην σου πω κιολας οτι θυμωνει αν δεν το κανουμε. ΑΡΙΑΔΝΗ ΕΣΤΙΑΣΟΥ ΣΤΗ ΤΡΟΦΗ ΚΙ ΑΣΕ ΤΟ ΠΙΑΤΟ! αυτο το θυμαμαι καλα! οτι μου εχει γραψει με κεφαλαια το θυμαμαι! λες και μου τα καρφωσε! οταν γραφει κεφαλαια ξερω οτι δεν ειναι ωρα για λογακια και θυμωνει. ειναι σαν να με χτυπαει δυνατα με το δαχτυλο στο κουτελο! αλλα να σου πω και κατι? ξερω οτι και γι αυτο την αγαπαμε πιο πολυ. δεν σε κανει να νιωθεις μικρος απεναντι της. μου αρεσε αυτο που ειπες! οτι στα ματια της ειναι εκει ολα οσα ειναι εκει απο παντα και μας περιμενουν. με αυτο τα ειπες ολα ρε emmanouil! εισαι κι εσυ μεσα σου ποιητης. θα ηταν θλιβερος ο κοσμος χωρις ποιητες! και για την Αιθηροη που λες να την αγαπαμε και να την προσεχουμε. εμεις μονο να την αγαπαμε μπορουμε. τα υπολοιπα τα κανει μονη της. βεβαια αν καποιος προσπαθει εδω μεσα να της την κανει μην νομιζεις. δεν προλαβαινει να απαντησει. τον βουταν τα κοριτσια εδω μεσα και τον κανουν καινουργιο. το εχω δει πολλες φορες. ιδιως η ilia η kirka η maggisoula και ο anarhos. αυτους θυμαμαι τωρα και σου λεω. η ilia ιδιως ειναι σαν φυλακας! τους τσιμπαει με την μια. ilia χωρις παρεξηγηση! για καλο το λεω. κυριως στον παλιο ναο γινοταν της τρελης. μπορουσες να γραφεις και χωρις να εισαι μελος και το τι βλακειες λεγανε καποιοι και τι επιθεσεις κανανε! δεν περιγραφετε! εσκεμενα πραγματα αλλα και καποιες φορες ακραια και φανατικα. κι αφου του κανανε το λουσιματακι του τα κοριτσια εμπαινε και η Αιθηροη και με απιστευτη ευγενεια και χαρη κρακ! του εκοβε την γλωσσα η την κακια αν θες. γιατι δεν μπορουν να την πιασουν πουθενα. την ιστορια του πανου του anarhou την ξερουμε ολοι οσοι ειμαστε απο παλια εδω. ειχε μπει καθαρος εχθρος. μας τα εχει γραψει αλλα κι εμενα ετυχε να μου τα πει. αυτα που εγραφε φανερα δεν ηταν τιποτα σε αυτα που της εστελνε με email. και τωρα ειναι στο πλαι της και στο πλαι μας. θελω να πω emmanouil με ολα αυτα και σε ζαλιζω οτι η Αιθηροη ειναι απο υλικο εξωγηινο. το λεω ετσι γιατι δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως. δεν μπορει να της κανει κακο το δικο μας μυαλο και κακια. το μονο που μπορουμε ειναι να την αγαπαμε. και ισως αυτο ειναι το πιο πολυτιμο.



ρωτας για βιντεο απο το youtube? για να το στειλεις σε καποιον να το δει, θα κανεις αντιγραφη ολη την διευθυνση που ειναι πανω πανω. εκει που λεει http:/www κλπ κλπ. ολη την αραδα δηλαδη και μετα την κανεις επικοληση εκει που θες. και ο αλλος μπορει να την παρει και να δει αυτο που του δειχνεις. αυτο εκανα για να σε παω εκει που ηταν η φωτο της Αιθηροης. αν θες να το βαζεις εδω μεσα πηγαινε εκει που λεει σχετικα με τον αορατο ναο. η Αιθηροη εχει εκει βαλει πως να βαζουμε βιντεακια εδω μεσα. να εδω το λεει http://www.aoratos-naos.com/t1090-topic. για να αποθηκευσεις ενα βιντεο στον υπολογιστη σου απο youtube η απο αλλου θα πρεπει να εχεις ενα προγραμμα που κατεβαζει βιντεο. οπως το real player downloader. να εδω απο εδω ας πουμε μπορεις να το κατεβασεις. πατα εκει που σου λεει download και μετα θα σου βγαλει κατι για να το κανεις αποθηκευση η εκτελεση. αν θες το αποθηκευεις πρωτα και μετα το κανεις εγκατάσταση. αλλιως πατα να στο κανει κατευθειαν. ε και σου λεει τι να κανεις. δηλαδη εσυ πατα συνεχεια next μεχρι να στο περασει. αν το εχει βαλει σωστα τοτε λογικα αν μπεις στο youtube και βαλεις ενα βιντεο να παιζει, μολις ακουμπεισεις με το βελακι πανω στο βιντεο θα δεις να σου βγαζει με μπλε γραμματα απο πανω του download this video. μολις το πατησεις θα στο κατεβασει. συνηθως τα αποθηκευει στα βιντεο μου. σου ανοιγει φακελο που λεει RealPlayer Downloads. εκει θα τα βρεις. τωρα για καρτα μνημης αν εννοεις στο κινητο σου, τοτε πρεπει να συνδεσεις το κινητο με τον υπολογιστη και να το μεταφερεις στο κινητο. σ αυτο τι να σου πω. αναλογα το κινητο για το πως να συνδεθεις. και δεν παιζουν ολα τα βιντεο τα κινητα. ειναι αναλογα με τι μορφη αρχειου υποστηριζουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 19 Αυγ - 19:41:21

Να'σαι καλά gerakina οπως το είπες με έκανες κ γέλασα "...η ilia ιδιως ειναι σαν φυλακας! τους τσιμπαει με την μια. ilia χωρις παρεξηγηση!"χαχαχχαχα....πραγματικά σε ευχαριστώ το είχα ανάγκη αυτο...ναι όντως τα περιστατικά που είχαμε στον παλιό ναό ήταν ένα κ ένα!!όσο θυμάμαι τις απαντήσεις κ τις ερωτήσεις τώρα πλέον γελάω τότε όμως καλύτερα να μην με βλέπατε...ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 14724201 ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 1685985038
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 19 Αυγ - 20:24:14

Nai όντως! Η ιλια είναι Φύλακας του ναου! ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 3260818684

κ χαιρομαι που την "γνώρισα" όπως κ όλους σας εδω..

κ όντως προσφέρει χρήσιμες συμβουλες σε πολλους..(όπως κ οι υπόλοιποι) ιδιαίτερα σε κάποιους που ψάχνονται με.."ραβδάκια" χεχε ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 1547219295
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΠαρ 19 Αυγ - 20:27:39

Εμμανουήλ δεν είσαι ο μόνος που δεν έχει δει την Αιθηρόη..

Κ γω κανέναν δεν γνωρίζω..

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 3260818684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΚυρ 21 Αυγ - 3:41:45

gerakina σε ευχαριστω πολυ για τις τεχνικες πληροφοριες , εισαι πολυ καλη, καθως και ολοι οι ανθρωποι εδω στο χωρο. θα ηθελα να απαντησω σε κατι που αναφερες σχετικα με την αιθηροη που της αρεση να δινει και οχι να παιρνει, παντα φυσικα μεσα στα πλαισια της προσωπικης μου αποψης , θεωρω πως αναμεσα σε αυτον που δινει και σε αυτον που παιρνει υπαρχει μια ενεργειακη αβυσσος που ομως συνδεονται με αμφιδρομες δυναμεις, ο σκοπος και η χαρα του δοτη εχει γεννεσιουργο αιτια απο την χαρα και την ανακουφιση του ληπτη , η συνεχης εναλλαγη των ρολων, δηλ αυτος που δινει πρεπει να παρη και αυτος που παιρνει πρεπει να δωση διατηρει με σοφια την ενωση αυτου του χασματος που υπαρχει αναμεσα στους δυο, το τι θα παρουμε και θα δωσουμε και απο ποιον εξαρταται απο το ποιοι ειμαστε και τι ζηταμε οπως αναφερει και η ιδια , αυτο που θελω να πω με απλα λογια ειναι οτι η αιθηροη ξερει τι να ζητηση και απο που, καθως ξερει τι να δοση και σε ποιον, αυτο ειναι σοφια! ονειρεψου μια ζωη αριαδνη οπου θα κρατουσαμε τα παντα για τον εαυτο μας, σου θυμιζει κατι.....; σπανε οι συνδεσεις και μενει μονο το χασμα της αβυσσου... μας δινει λοιπον η αιθηροη, μην αναζηταμε που τα βρηκε, αυτη ξερη... και οταν ερθη η σειρα μας, πρεπει να δοσουμε οτι μας δοθηκε και σε αλλους, θα ηταν περηφανη και χαρουμενη να νιωθει οτι τα πνευματικα παιδια της αφομοιωσαν την γνωση της σε τετοιο βαθμο ωστε απο θεραπευομενοι να γινουν θεραπευτες . οσο για την φυλαξη του χωρου απο διαφορους που κανουν φραστικες επιθεσεις , δεν εχω καμια αμφιβολια οτι ειστε ολες και ολοι ευφυεστατοι και ικανοτατοι φρουροι, αλλα πρεπει να καταλαβουμε οσο και να φανει παραδοξο αυτο που θα πω , οτι ειναι ομορφοτερο και σοφοτερο να αγκαλιαζουμε αυτον που κραταει σπαθι, παρα εκατο αλλους που κρατανε τριανταφυλλα, αυτος με το σπαθι ειναι φοβισμενος και δυστηχισμενος, δεν εχει αλλο τροπο να επικοινωνηση, μονο την γλωσσα του σπαθιου εμαθε , ομως η φυση της δυναμικης του ειναι ομοια με αυτους που κρατανε τα τριανταφυλλα, φυσικα οπως και στην ιατρικη η καθε ''ασθενεια'' θελη τον καταλληλο γιατρο. αυτα για σημερα αριαδνη. χα χα τωρα σε ζαλισα εγω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΚυρ 21 Αυγ - 10:34:57

Καλημέρα....

Φίλε emmanouil, συμφωνώ με αυτά που λές σχετικά με την Αιθηρόη αν κ εμένα το δίνω...πέρνω δεν μου κάθετε κ πολύ όμορφα....τεσπά όπως το βλέπει κανείς...γιατί στην ουσία είμαστε εδώ για να λέμε αυτά που ήδη ξέρουμε κ να μοιραζόμαστε απόψεις,γνώσεις κτλ...κανείς δεν έχει την απόλυτη γνώση!κανείς!

Σχετικά με αυτο που λές οτι..."οσο για την φυλαξη του χωρου απο διαφορους που κανουν φραστικες επιθεσεις , δεν εχω καμια αμφιβολια οτι ειστε ολες και ολοι ευφυεστατοι και ικανοτατοι φρουροι, αλλα πρεπει να καταλαβουμε οσο και να φανει παραδοξο αυτο που θα πω , οτι ειναι ομορφοτερο και σοφοτερο να αγκαλιαζουμε αυτον που κραταει σπαθι, παρα εκατο αλλους που κρατανε τριανταφυλλα, αυτος με το σπαθι ειναι φοβισμενος και δυστηχισμενος, δεν εχει αλλο τροπο να επικοινωνηση, μονο την γλωσσα του σπαθιου εμαθε , ομως η φυση της δυναμικης του ειναι ομοια με αυτους που κρατανε τα τριανταφυλλα, φυσικα οπως και στην ιατρικη η καθε ''ασθενεια'' θελη τον καταλληλο γιατρο."...συμφωνώ εν μέρη μαζί σου...

Αν είχες δεί τις απαντήσεις μας σε τέτοια άτομα θα έβλεπες πόσο ήρεμα απαντούσαμε ....οπως λές εσυ οταν ο άλλος κρατάει σπαθί εσυ αμύνεσαι...αμύνεσαι...αμύνεσαι αλλα αν συνεχίζει τότε μετά την άμυνα έρχετε η επίθεση η οποία άλλες φόρες φαίνετε κ την βλέπει ο άλλος κ άλλες φορές δεν την "βλέπει"....

Ο κάθένας έχει τον τρόπο του να δείξει στον άλλον πράγματα ή να τον βοηθήσει...π.χ.εγώ έχω έναν ανορθόδοξο τρόπο...δεν ξέρεις κολύμπι?τότε θα σε ρίξω στα βαθυά για να μάθεις....βέβαια θα σε προσέχω κ θα παρατηρώ για να μην πνηγείς αλλά εσύ δεν θα το νιώθεις αυτό....Ποτέ μην κρίνεις τις πράξεις των άλλων...κ ποτέ δεν είναι οτι φαίνετε ο καθένας φίλε μου...

Α!κ φυσικά όλα αυτά τα λέω απο αγάπη,αν δεν με ενδιαφέρει κάτι απλα δεν ασχολούμε κάν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΚυρ 21 Αυγ - 12:32:45

καταλαβαινω καλα τι λες emmanuil. και συμφωνω μαζι σου. αλλα δεν μπορω να μην συμφωνησω και με την ilia. ο καλος αγροτης και κηπουρος ξεριζωνει τα ζιζανια για να μην καταστραφει η σοδια η τα λουλουδια. τον καρχαρια θα τον αγκαλιασεις? οκ θα προσπαθησεις να τον διωξεις η να φυγεις μακρια. αλλα αν δεν μπορεις ουτε το ενα ουτε το αλλο τοτε θα προσπαθησεις να τον εξουδετερωσεις. δεν γινεται αλλιως. γιατι δυσκολο το βλεπω να τον κανεις φιλο η να τον μεταμορφωσεις σε δελφινι. θυμαμαι εναν τυπο που φανατικο που αν μπορουσε θα μετεφερε στα χερια του την αιθηροη να την παει στην κολαση του. εναν αλλον που εβριζε τοσο χυδαια που δεν μπορουσες να του μιλησεις. κι αν θυμαμαι καλα ηταν ο μονος που χρειαστηκε να τον αποκλεισει. οταν βρισκεσαι μπροστα σε τοσο κακες διαθεσεις καποια στιγμη ξεχνας το καλο τροπο. κοιτας να προστατευτεις και να προστατεψεις αν μπορεις. αν μπει ενα πολεμικο αεροπλανο στη χωρα σου οπλισμενο, θα κοιταξεις να το διωξεις. κι αν δεις πως δεν φευγει και στοχευει τοτε θα το καταρριψεις πριν να ειναι αργα. αν διστασεις εστω και λιγο εισαι νεκρος και πολλοι αλλοι μετα απο σενα. αυτα βεβαια τα σκεφτομαι εγω η αριαδνη που δεν εχω αλλο τροπο και δυναμη και δεν ξερω πως να μετατρεψω το κακο σε καλο. αλλωστε πρεπει να ειναι και το κακο ετοιμο να αλλαξει και να γινει καλο. αυτο δεν ειναι στο δικο μας χερι. ετσι? αν το αγκαλιασεις το σπαθι θα το σωσεις το χερι που το κραταει η θα σε κοψει στα δυο? εδω χρειαζεται γνωση σοφια και δυναμη αλλα και ανωτερο ειδος της αγαπης. που εγω δεν τα εχω. τωρα τα μαθαινω. εννοω οτι υπαρχουν και τα βλεπω στην Αιθηροη. κι αυτα ειναι μια γνωση που δεν την εχουν ολοι ακομα. και νομιζω οτι στην πραξη φαινεται. να σου πω καποιες σκεψεις μου? ακουω απο διαφορους και πολλους να σου αποκαλυπτουν ομορφες γνωσεις μυστικα. τις ξεχναω μετα. ηταν ωραια εκεινη την στιγμη αλλα γινοταν μετα αερας. και αναρωτιομουν τι φταιει. να σου λενε 10 το ιδιο και ο 11 να μπορει μονο να στο βαλει μεσα σου. ξερεις τι νομιζω? οτι αλλο ειναι να παπαγαλιζεις την γνωση και αλλο να την ζεις. οταν την ζεις μονο μπορεις να την μεταδωσεις γιατι μονο ετσι ξερεις να εξηγησεις στον αλλον και με απλα λογια. και αυτο κανει και την αιθηροη να ξεχωριζει. δεν ειναι οτι γραφει η μιλαει μαγικα. ειναι οτι ξερει για τι μιλαει με το αποτελεσμα αναγκαστικα να ξερει και τις λεξεις και τον τροπο να μιλαει γι αυτα. θα μου πεις κι αλλοι που γραφουν για φανταστικους τοπους και γραφουν τελεια σημαινει οτι το εχουν ζησει? οχι αλλα εξαπτουν μονο την φαντασια σου. οχι την ψυχη σου. νομιζω. τωρα τα λεω λιγο μπερδεμενα. και σκεφτομαι αυτο που ειπε η ilia οτι κανεις δεν εχει ολη την γνωση για να την πει. μηπως αν την ειχε θα την καταλαβεναμε? πολυ αμφιβαλω. σημασια εχει αυτος που την έχει αυτη που εχει να την μοιραζεται. για να προχωραμε. αλλιως δεν γινεται. εχεις δικιο πως υπαρχει παρε δωσε. μα ετσι ειναι η αλυσσιδα στην φυση. και για να δωσουμε πρεπει να παρουμε από καπου. και μακαρι να βρισκουμε να παιρνουμε ωραια πραγματα. για να γινομαστε κι εμεις καλυτεροι αλλα και για να τα μεταφερουμε. ολοκληρο κατεβατο εγραψα. με πιανει οιστρος οταν διαβαζω τα κειμενα και τα ποιηματα της Αιθηροης. ολο το πρωι αυτο εκανα. καθε φορα βρισκω και κατι αλλο. 100 διαβασματα 100 καινουργιες σκεψεις. αυτη ειναι η μαγεια της γνωσης που σου δινει ο αλλος οταν ειναι αληθινη. σε ζαλισα αλλα μου αρεσε να γραψω. με πηρε το ποταμι. καλημερα σε ολους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΚυρ 21 Αυγ - 12:40:07

Γειά σας!

Δεν έχω διαβάσει όλα όσα λέτε..

Αλλα κατι άσχετο.. εγραψε η γερακινα για εναν καρχαρία.. κ κάπου διάβασα οτι ο καρχαρίας σε δαγκώνει επειδή δεν έχει καλή όραση κ δεν ξεχωρίζει αν αυτό που βλέπει είναι ψάρι ή άνθρωπος..



ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 326707096
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΚυρ 21 Αυγ - 14:04:44

Angels 1 με ολη την συμπαθεια μη με παρεξηγεις, το λεω με οση γλυκητητα μπορουν να μεταφερουν οι λεξεις, αλλα με εκανες και γελασα, πολυ ... μου θυμιζεις ενα χαριτωμενο πλασματακι που ζουζουνιζει γυρω απο μια οικογενεια και λεει αστεια, ειστε υπεροχες ολες σας, καλη συνεχεια της ημερας σας.... αριαδνη θα μιλησουμε το βραδυ, νομιζω πως αυτη η συζητηση ως προς την φυση του καλου και του κακου ειναι ουσιωδες, εχω να σας πω πολλα αν ενδιαφερεσται, θελω να ξερετε οτι νιωθω ομορφα που μιλαμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΚυρ 21 Αυγ - 15:19:28

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Mocantina xexeΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ 3260818684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΚυρ 21 Αυγ - 19:17:59

σιγουρα θα μ ενδιεφερε η αποψη σου. καλο κακο. ισως και να μην υπαρχουν αυτα. δεν προτρεχω θα περιμενω την αποψη σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
morgana




Ημερομηνία εγγραφής : 23/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 27

ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ   ΑΙΩΝΙΕΣ   ΨΥΧΕΣ Icon_minitimeΤρι 23 Αυγ - 9:44:17

Ρίξτε μια ματιά εδώ κι ελπίζω να ξυπνήσετε!

http://www.aoratos-naos.com/t1118-topic

Κι ας κάνει κάτι ο αόρατος ναός μας να βγαίνουν τα γράμματα μου κανονικά και να μην χρειάζεται να τα φτιάχνω! Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΑΙΩΝΙΕΣ ΨΥΧΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 6Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σημαδεμένες ψυχές._
» Οι ψυχές των Δένδρων.
» Αδελφές Ψυχές
» ΣΤΙΣ ΓΕΝΝΑΙΕΣ ΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΨΥΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΡΔΙΕΣ!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: EMMANOUIL-
Μετάβαση σε: