H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...

Πήγαινε κάτω 
+18
elgr
desper !!!
Αχιλλεας !!!
ANIMA
inei777
ξωτικο
kOkOna m
ΑΒΡΑΞΑΣ
kirka
gerakina
sofaki
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
maggisoula
Αιθηρόη
ioessa
angels1
Nenya
ilia
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιαν - 19:24:46

Αααχ καλό μου ξωτικό! Η κάθε πλευρά θέλει το δικό της μερτικό! Να τις αγαπάς και τις δυο. Που στην ουσ΄ια βέβαια ένα είναι. Γιατί αν δεν είναι ένα αυτά τα δυο τότε πολύ φοβάμαι πως υπάρχουν περισσότερες πλευρές! Βασικά εννοώ ότι διάφορα πράγματα μέσα μας ταίζουν αλλά και ταίζονται από τα ανάλογα διάφορα πράγματα της ζωής μας. Το ερωτικό μας στον έρωτα, το μητρικό μας στα παιδιά μας, το φιλικό στους φίλους μας και πάει λέγοντας. Τώρα ότι του φανεί του λολοστεφανή μοιάζω. ¨εχω αυτή την ρημάδα ημικρανία και είμαι σαν μαστούρα. Κανονικά δεν θα πρεπε καν να ειμαι μπροστα στο κομπιούτερ αλλά τεσπά!

ilia pου είσαι κοριτσάκι μου; Είσαι καλά; Σ έβλεπα στον ύπνο μου. Τώρα θα μου πεις πως το ξέρω!!!!!!!!!!! Ε απλά το ξέρω. κάποια πράματα απλά τα ξέρεις και δεν χρειάζονται πολλές εξηγ΄'ησεις. Και πέρασα που λες να δω τι κάνεις. Φιλιάαααααααααααα κοριτσάκι μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 3:19:06

Καλησπέρα ξωτικο....καλησπέρα καλή μου maggisoula....η αλήθεια έιναι πως τις τελευταιες μέρες σκέφτομαι να πάρω μια σημαντική απόφαση κ για να την πάρω πρέπει να βγάλω κ να αντιμετωπίσω κάποια συναισθηματά μου...

ξωτικο...καταλαβαίνω απόλυτα τι λες...οι δύο πλευρές πάντα βρίσκοντε σε πόλεμο αλλά δεν χρειάζετε να αναρωτιέσαι τι πολεμούν....απλά δέξου κ τις 2...και οι δυο πλευρές μας είναι ενωμένες κ μας κάνουν ολόκληρους κ μοναδικούς...κ έχουν να μας πούν πολλά για το τι είμαστε...έχεις κλειδώσει τον εαυτό σου κ έχεις πετάξει τα κλειδιά κάπου για να μην ανοίξει κάνεις την πόρτα κ δεί ποιος πραγματικά είσαι κ πόσο ευαίσθητος είσαι...μην το κάνεις αυτό...δεν το καταλαβαίνεις πως το έχεις κάνει αλλα....τεσπα μιλάω εγω που το κάνω αυτό απο μόνη μου....με αυτον τον τρόπο πιστεύεις πως προστατεύεις τον εαυτό σου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ξωτικο

ξωτικο


Τόπος : εδω
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 22

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γιατί?   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 12:51:29

Καλή ημέρα.....και όμορφη.....έξω,κάθετη βροχή να με ποτίζει.....και απέναντι,ομίχλη.....και μέσα της ένα βουνό ζωσμένο
από έλατα.....δεν ξέρω.....αλλά κάθε φορά που αντικρύζω φύση καθρεφτίζεται η θέση μου.....τα κλειδιά μάλλον σε κάποιο
άγριο και παρθένο δάσος τα πέταξα.....με την αφέλειά μου θεώρησα πως θα βρω αυτή που θα ξεκλειδώσει με αλήθεια την καρδιά μου.....τα κλειδιά στα χέρια της.....που και που με παρασέρνει και εμένα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 14 Ιαν - 17:48:45


Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ 15 Ιαν - 3:10:04

ξωτικο...μην κλειδώνεις τον εαυτό σου κ τα συναισθηματά σου...μονο κακό κάνει αυτο...εκτός κ αν υπάρχει λόγος....όλα θα πάνε καλά...

Ο "κακός" εαυτός μου θα σου έλεγε οτι δεν 'εχουμε ανάγκη τα ανθρώπινα συναισθήματα γιατι δηλώνουν αδυναμία αλλά...τα ανθρώπινα συναισθήματα μας κινούν κ μας δίνουν δύναμη να συνεχίσουμε να υπομένουμε τον πόνο για να πετύχουμε τον σκοπό μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 18 Ιαν - 18:13:50





Ilia !!! Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 18 Ιαν - 19:39:59

ioessa σε ευχαριστώ καλή μου!!!!Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 2238522814
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 23 Ιαν - 23:34:00

Τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι πολύ το θέμα φόβου...τι φοβάμαι? Παλιά φοβόμουν το σκοτάδι και πάντα άφηνα ένα φώς για να κοιμηθώ τώρα πλέον δεν έχω πρόβλημα να κοιμάμαι και με απόλυτο σκοτάδι...παλιά φοβόμουν αυτά που "έβλεπα" ,"ένιωθα" και "άκουγα" τώρα πλέον τα έχω συνηθίσει και δεν με τρομάζουν...παλιά φοβόμουν την ιδέα του θανάτου πλέον το θεωρώ σαν κάτι φυσιολογικό και σαν μια κατάσταση...παλιά φοβόμουν εμένα αλλά πλέον με έχω δεκτεί...

Το οτι πλέον δεν φοβάμαι τίποτα να αρχίσω να ανησυχώ?ο φόβος δεν υπάρχει αλλά η ανησυχία μου για τους άλλους έχει μεγαλώσει...όχι για εμένα αλλά για όλους τους άλλους...

Και όλοι μιλάνε για αγάπη...αλλά τι είναι?αν η ανησυχία ή το αίσθημα αυτοθυσίας και προστασίας είναι αγάπη μάλλον τότε αγαπάω...ίσως γιατί έτσι την έχω βιώσει...αλλά πραγματικά αυτο το αίσθημα με μπερδεύει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι 24 Ιαν - 16:57:17


Ίλια καλή μου ίλια , έχεις την ανάμνηση του φόβου πια δεν φοβάσε γι αυτό κάνεις και την ερώτηση( τι φοβάμαι ? ) Δέν νομίζω ότι φοβάσε κάτι ,ίσως η αλλάγη που έχουμε βιώσει και βιώνουμε μέσα μας να είναι αυτο συναίσθημα.
Η αγάπη λέξη χιλιοειπομένη σε τραγούδια σε ποιήματα σε μυθηστορίματα σε όρκους αγάπης , πόση μεγάλη αυτή η λέξη .Πιστεύω πως τα πάντα είναι αγάπη και συμπόνια άλλωστε η αγάπη τα κρύβη όλα μέσα της, εάν την ζήσουμε στο όλο της τότε δεν θα χρειαστεί να την αναλύουμε επειδη οι ίδιοι γινόμαστε αγάπη. Ναι η αυτοθυσία μπορείνα είναι αγάπη αλλα πως θυσιαζεις εσένα εαν αγαπάς εσενα και πώς θα βοηθάς τον κόσμο εάν εχείς θυσιαστει?


Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 4245108374 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 25 Ιαν - 20:29:03

Όμορφη ερώτηση και σε ευχαριστώ για την σκέψη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 6 Φεβ - 1:40:58

Ποιόν μπορείς τελικά να εμπιστευτείς?...........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 6 Φεβ - 13:31:25

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 6 Φεβ - 20:01:43

arigatou nenya-chan!kawaii!!! Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 2986840390 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 2238522814
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ - 0:10:30

Η τιμωρία τελείωσε και τα σημάδια αρχίζουν να γιατρεύοντε...λιγο ακόμα ..λίγες γρατσουνιές ακόμα...θα φυγούν αλλά πάντα θα υπάρχουν μέσα μου...

Και έρχοντε βράδια που δεν μπορώ να αναπνεύσω κανονικά...λες κ ένα βάρος υπάρχει στο στήθος μου...

Απλά δεν θέλω να μιλάω άλλο...κουράστηκα........σκέφτομαι....μου φαίνοντε όλα τόσο..."διαφορετικά" ίσως γιατί εγω "βλέπω" αλλιώς.......ο κόσμος για μένα είναι μια αίσθηση...ενα συναίσθημα...που μιλάει ακριβώς εκεί που πρέπει κ λέει τα πάντα...

Κάποια πράγματα θα γίνουν είτε θέλουμε είτε όχι....κάποια.....

Θέλω...την σιωπή πλέον.......η βαβούρα κουράζει και με κάνει αδιάφορη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 10 Φεβ - 9:48:30

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 12811177

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 1059784619 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 894006417 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 894006417 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 894006417 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 18 Φεβ - 23:56:43


....Sing me a song to remind me where i belong...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΚυρ 19 Φεβ - 0:26:00

Το σκοτάδι έπεσε ξανά και χάθηκα στο φως του...με ανακούφιση γλυκιά για τον ερχομό του...

Όνειρα γεμάτα με όμορφες...δυνατές...έντονες...μαγικές...ασφαλείς...είκονες...καλά ταξίδια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 9 Μαρ - 22:12:24

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 2595303ejtxhmun4g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 16 Μαρ - 22:57:45

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 2540295108 Αγαπητή μητέρα,

Σου γράφω αν και ξέρω πως ήδη με "βλέπεις" και με "ακούς" εκεί στην πατρίδα αλλά θα ήθελα να σου πω πως μεγάλωσα όπως θα ήθελες να μεγαλώσω...ίσως να μην πήγα στο επίπεδο που ήθελες αλλα...προσπάθησα και προσπαθώ...

Σήμερα ο άνεμος είναι πολύ δυνατός και μου έφερε όμορφους ήχους νοσταλγίας και σε σκέφτηκα...ξέρω πως είσαι "δίπλα" μου αλλά ώρες ώρες νιώθω μοναξιά και σκέψεις άσχημες περνάνε απο το μυαλό μου πως απλά με εγκαταλείψατε...με ξεχάσατε εδώ...

Ξέρω φταίω και εγώ...κάπου ξεχάστηκα στις αναζητήσεις μου και στις εξερευνήσεις μου...αλλά ένα είναι σίγουρο πως ποτε δεν θα ξεχάσω εσένα...

Πώς είναι όλοι εκεί?οι αλλαγές τους επιρρέασαν όπως όλα τα πλάσματα?

Συγνώμη αν σου προκάλεσα πόνο και ναι όλα είναι καλά εδώ μην ανησυχείς για μένα...

Και σε ευχαριστώ...για αυτά που μου δίνεις...για αυτά που μου δείχνεις...και για αυτο που με έκανες να είμαι...σε παρακαλώ απλά λίγο ακόμα υπομονή θέλω να κάνετε...σύντομα...προσπαθώ να έρθω κοντά σας...

Με σεβασμό και αγάπη......Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 4245108374
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 26 Μαρ - 21:54:50

Όμορφο βράδυ για ήρεμες "βόλτες"...θέλω απλά να σε "δω"...και ας μην υπάρχεις...

Όνειρα γλυκά...κ ασφαλείς περιπλανήσεις σε όλους...

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Scaled.php?server=12&filename=26296326096347059839426
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 16 Απρ - 20:26:29

Έχω πιεί και για όσους με ξέρουν ...ξέρουν ..προειδοποιώ...χαχχα...λοιπόν δεν θα κάνω περατζάδα σήμερα θα κάτσω σπίτι...

Αρκετά κουράστηκα....με τις βόλτες...αλλά το θέμα είναι πως με κούρασαν οι ανθρώπινες σκέψεις...κ η δήθεν λογική μερικών να νομίζουν πως ο κόσμος είναι μονο οτι βλέπουν..και όχι δεν είμαι θυμωμένη...και όχι δεν τα παρατάω δεν έχω μάθει να χάνω τόσο εύκολα...

Και δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν είμαι αρεστή...κ δεν είναι καν ο σκοπός μας αυτός...κ η επανάληψη κουράζει..η όποια επανάληψη...

και δεν με απασχολεί καν αν οι ανθρωποι κάποτε καταλάβουν ποιοι είμαστε....τις επιλογές μου...τις μάχες μου...τις τιμωρίες μου τις έπαθα απο μόνη μου επειδή πίστευα κ πιστεύω στους ανθρώπους...και ξέρω πως και όλα τα αδέλφια μου το ίδιο νιώθουν...είναι επιλογές μας...εσείς τι επιλογές πήρατε?????

Αυτούς που θέλω και αγαπάω τους έχω δίπλα μου....τα πιστεύω μου είναι δικά μου.....οι γνώσεις μου είναι δανεικές και τις πήρα μετά απο πολλά κ πολλους αίωνες και τις δίνω εκεί που εγώ επιλέγω....

Άνθρωποι μην περιμένετε βοήθεια όταν εσείς οι ίδιοι δεν πιστεύεται στον εαυτό σας....οταν δεν έχετε πίστη και αγάπη....

"Γιατί να βοηθήσουμε τους ανθρώπους?" "γιατί τους βοηθάτε?" ερωτήσεις που μας κάνουν....μας έχετε κοντά σας τόσους αιώνες που ξεχάστε να πολεμάτε μόνοι σας....που επαναπαυτήκατε....που σταματήσατε να πιστεύεται κ σε εμάς πλέον...χάσατε την αθωότητα σας....την αγνοτητά σας....κ έτσι χάσατε τα μάτια σας...δεν μας βλέπεται πλέον...κ μετά σκέφτεστε υπάρχουν νεράιδες?σκέφτεστε κ βλέπετε μονο με την λογική...

Δεν θα πώ άλλα αυτά ήθελα να πω...γιατί απλά πρέπει να λέμε και τα άσχημα....και για αυτές τις δουλειές πάντα χρειάζεται ένα "κακό παιδί".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι 17 Απρ - 9:43:12

"Γιατί να βοηθήσουμε τους ανθρώπους?" "γιατί τους βοηθάτε?" ερωτήσεις που μας κάνουν....μας έχετε κοντά σας τόσους αιώνες που ξεχάστε να πολεμάτε μόνοι σας....που επαναπαυτήκατε....που σταματήσατε να πιστεύεται κ σε εμάς πλέον...χάσατε την αθωότητα σας....την αγνοτητά σας....κ έτσι χάσατε τα μάτια σας...δεν μας βλέπεται πλέον...κ μετά σκέφτεστε υπάρχουν νεράιδες?σκέφτεστε κ βλέπετε μονο με την λογική...


Μαζί σου!!!!

Καλώ το κορίτσι μας! Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 326707096
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΔευ 23 Απρ - 13:42:55

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 2645610321 Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 3260818684 ...............
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 17 Μάης - 20:27:22

Έχω μέρες να γράψω στο δωματιό μου...κάπου ξεχάστηκα στο σκοτάδι του και χάζεψα την ομορφιά του...αλλα δεν γίνεται να ξεχνιόμαστε σωστά?

Αναζήτησα λίγο την ηρεμία και την σιωπή γιατί το είχα ανάγκη για την ισορροπία μου αλλά είμαι εδώ...με νέες αρμοδιότητες που ήρθαν συν τις παλιές αλλά αντέχουμε....

Εξελισσόμαστε καλό αυτό...

Καλή η εξέλιξη αλλά μην ξεχνάμε οτι και αυτοί που δεν εξελίσσοντε θέλουν περισσότερο την προσοχή μας και την προστασία μας...

Αυτό το λέω γιατί ακούω πολλά...και επειδή σαν άτομο προσπαθώ να μην διαβάζω πολλά για να πέρνω τα μηνύματα που έρχοντε ανεπηρρέαστη απλά λέω προσοχή....

Προσοχή...δεν είναι όλοι με αγνές προθέσεις ποτέ δεν ήταν...το έχουμε δει το έργο πολλές φορές σε επανάληψη...

Τα μηνύματα που έχω πάρει είναι πολλά...κρατάω μερικά...να έχετε στο μυαλό σας τι σκοπό εξυπηρετεί ο άλλος πίσω απο τις λέξεις...τι πραγματικά θέλει να κάνει για την ανθρωπότητα...

Αδέλφια μου μην βιαστείτε να συμφωνήσετε...όταν έρθει η ώρα...αν δεν έχει έρθει σε μερικους...με κανέναν απο αυτούς που έρχοντε ή που θα έρθουν...

Να έχετε πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού σας τι είναι πιο "σωστό" για τους ανθρώπους και μόνο...

Μην ξεχνάτε....και να βλέπετε καθαρά...πιστέψτε στους ανθρώπους...δεν ήταν ποτέ μόνοι ούτε θα είναι αλλά όχι στην υπερβολική προστασία...αφήστε τους να δούν...μόνοι τους...

Και όταν...και αν κάτι συμβεί...όλοι ξέρετε τον ρόλο σας αλλά πάνω απο όλα ασπίδα στους ανθρώπους...υπάρχουμε για αυτούς μην ξεχνάτε...σεβασμός λοιπόν στους ανθρώπους και ας μην μας βλέπουν...και ας μην το νιώθουν...πρώτη μας φροντίδα η προστασία της επιλογής τους...ανεπηρρέαστοι...

Την αγάπη μου σε όλους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...   Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο... - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 19 Μάης - 14:43:30

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δωμάτιο σκέψης....το μαύρο δωμάτιο...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 9 από 15Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Δωμάτιο Πανικού
» Το δωματιό μου ....η μουσική μου!
» Στο μυστικό μου δωμάτιο.
» Δωμάτιο για τα νεύρα...πολεμικές τέχνες....
» Μαύρο σημάδι στην Μεσόγειο - Πύλη του κάτου κόσμου;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ILIA-
Μετάβαση σε: