H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΣΚΕΨΕΙΣ

Πήγαινε κάτω 
+9
sebilion
markos
inei777
maggisoula
leontas
Αιθηρόη
ilia
angels1
Nenya
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 29 Δεκ - 13:09:07

Αχανεις  οι   διαδρομες  στις  νοητικες  λεωφορους

Συνειδηση ,   συν  των   διαθεσιμων  ολων  η   ειδηση

Οσα  περισσοτερα   διαθεσιμα  τοσο αυξανεται    η  θεληση  της  πιστης  μιας   συνειδησης
 
και  οσο   αυξανεται   η  πιστη   τοσο  και  η   δυναμη

και  καπως  ετσι,  τυμπανα  πολεμου   χτυπουν  στην  καρδια  της  υπαρξης

παντοτε   ηταν   ετσι ,  αναλογα  που  θα   σε   βρει  ο  καθε   χτυπος  της  καρδιας

τα  παντα   σε   αναγκαζουν  σε  πολεμιστη , θελεις   δεν   θελεις  θα  πολεμησεις

και  αυτο  που  θα  πολεμησεις  δεν   ειναι   απαραιτητα  κακο ,  απλως  διαφορετικο

ισως  ειναι  κατι  που   αγαπησες ,  κατι  που  πιστεψες ,  κατι  που   φανηκε  ομορφο

αορατες  σκεψεις  που   παιρνουν  οι  μορφες  και   ερεθιζουν  

πολλα   γεννηματα  παντου  ,  πολλες  οι   μαχες ,  πολλες   οι   σκεψεις  ,   ενας  ο   χτυπος

μια  η   αισθηση ,   αραγε   δεν  το  ξερουν ,  δεν  το   γνωριζει  αυτη  η  αστραφτερη 

παλλομενη  καρδια ,  η   δεν  μπορει  να  κανει  αλλιως ,   ναι  ξερω ,   τα   αντιθετα,

η   ειρηνη  προκυπτει  παντοτε  μεσα   απο   ενα  πολεμο ,  με  τον  ιδιο  τροπο  που  η  χαρα προκυπτει

μεσα  απο  μια  λυπη,  η  μερα  απο  την  νυχτα  και  κ.ο.κ

αυτα  και   αυτα   ειναι  που  με  αναγκαζουν  να   σκεπτομαι  οτι  πραγματικα  ελευθερο ειναι  οτι  ακομη

δεν   εχει  συλληφθει  ωστε  να   ερθει   σε  υπαρξη ...

Γλυκεια  μου  ioessa 

 ολα αυτα  δεν  απευθυνονται  σε   αθωα  αυτια ,  η  μαλλον  για  να  το  θεσω  αλλιως

δεν  απευθυνονται  σε   κανενος  ειδους  αυτια..

Μια  ομορφη  χρονια  να  εχετε  προστατευωντας  οσο  το   δυνατον   το  δικο  μας  ανθρωπινο  ειδος

μεχρι  τους  καιρους   μιας  γαληνιας   εμπνευσης  της  αστρικης  συνειδησης    



    


 
    

  





 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 30 Δεκ - 20:07:59

ioessa έγραψε:
....

Τελικά αυτο που δεν μας εχουν διδάξει ειναι η πιστη στον εαυτο μας ,πιστη στον Θεο πιστη στους Αγιους αλλα την πιστη σε εσενα κανεις δεν σου λεει.Ή πιστη τα αλλαζει ολα προσεχε τι πιστευτεις και τι ευχεσαι
 
αυτή είναι πράγματι μια πολύ σοφή πρόταση και ευχή ανθη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 31 Δεκ - 22:15:57

Χρονια πολλα αγαπημενα ονειρικα και αστρικα .
Αμην Νανν .
Με αρεσε αυτο που εγράψες Εμμανουηλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 19 Ιαν - 19:33:04

Ioessa  το  αβαταρ  που  παρουσιαζεις  μου  βραχεικυκλωνει  και  ακυρωνει

το  θεωρημα  περι  γυναικειου  ψυχισμου

δηλαδη  τωρα  τι  να  πω ,  ολες μου   οι  σκεψεις  και  γνωμες  αφοπλιζωνται

αυτη  η  εικονα  ειναι  μεγαλειο 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 20 Ιαν - 22:27:09

Η μητρωτητα ειναι μεγαλειο ,
ευχαριστω την ζωη και τον Θεο που το ζω 

ηλιος ανθη ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 21 Ιαν - 10:37:07

και   εγω  τον  ευχαριστω

που   μεσα   σε  ολα   ειναι   σε  θεση  να  προβαλλει  πλασματα  οπως   εσυ

Μανα  ελπιδα  στο   ειδος  που   ερχεται

rrros   
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 28 Ιαν - 19:46:59

Εμμανουηλ σε ευχαριστω!!


Σημερα μου εφεραν αστυνομια σπιτι ,εχω δυο κουταβια στο πισω μπαλκονι κανουν φασαρια δεν λεω αλλα οχι και αστυνομια , τα φροντιζω και κανω προσπαθιες να μη φωναζουν , ειναι τα παιδια της μπουμπους μου…Εχω και τον ΡΑφαελ μου κανει και αυτος φασαρια τινα κανω ? Ειμαστεμεγαλη οικογενεια τωρα .
θελω να μου στειλετε την θετικη σας σκεψη να υιοθετηθουν τα κουταβια.Την εχω χρεια τωρα 
Σας φιλω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 28 Ιαν - 21:10:47

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 E56a9e2c07e0068e61eb6be26d715e21

Να γίνουν όλα προς το ωφελιμότερο όλων σας ...
Κράτα την πραγματικότητα πως όλα είναι τέλεια ...   ηλιος να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 28 Ιαν - 21:29:20

emmanouil έγραψε:
Ioessa  το  αβαταρ  που  παρουσιαζεις  μου  βραχεικυκλωνει  και  ακυρωνει

το  θεωρημα  περι  γυναικειου  ψυχισμου

δηλαδη  τωρα  τι  να  πω ,  ολες μου   οι  σκεψεις  και  γνωμες  αφοπλιζωνται

αυτη  η  εικονα  ειναι  μεγαλειο 
αγαπητε θα μηλησω 
πρωτα σοβαρα φυσικα μετα θα κανω και χιουμορ

λενε οτι ο αντρικος και γυναικειος εγκεφαλος
ειναι διαφορετηκος
αλλιως βλεπη αρεση σηνηθως πρατει
ενας γυναικιος εγκεφαλος και αλλιως ενας αντρικος
σκεφταιτε
αυτος ειναι ο λογος 
που καταλαβαινονται μεταξυ τους τα δυο φυλλα
αλλα δεν καταλαβαινουν το αλλο

ενταξη μπορη αυτα να τα ξερης και ισως περισοτερα αλλα 
πιστευω ειναι καλο να τα επησημανω

τωρα το αστειο 
εδω ο φροοιντ νομηζω και ο αισταιν ανεφεραν μην
μου μηλατε για γυναικες δεν της καταλαβαινω 
θα το καταλαβουμε εμεις 

και οπως λεω εγω προσωπηκα 
ποιο ευκολα θα ανακαληφθη οι θεωρεια τον παντων
παρα πως σκεφτονται οι γυναικες
αυτο το λεω και αστειευομενος αλλα καπου καπου δεν ειμαι σιγουρος και σοβαρα

κατι ακομα 
πιο ευκολο πιστευω θα ανακαληψης αυτο 
τα μηστηκα της αιωνιοτητας 
οχι τιποτα θα σου μεινη και οι 
χαρα της γνωσης 
υ.γ δεν ξερω κατα ποσο ξερης 
απλα το θημηζω


και οταν εννοω μηστηκα της αιωνιοτητας αναφερωμαι σε αυτο

http://www.aoratos-naos.com/t3295-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 28 Ιαν - 21:49:51

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 934713797

Καλή σας εσπέρα


ioessa ,έχεις μεγάλη οικογένεια.  Είμαι πολύ χαρούμενη για σενα, καταλαβαίνω την κούραση σου και την στεναχώρια σου, και καταλαβαίνω και τους γείτονες σου, αλλά η αστυνομία είναι υπερβολή.
Λέω να απευθυνθείς σε μια φιλοζωικη, θα σε βοηθήσουν, ψαξε στο φουμπουκι, ειναι ο πιο ευκολος τρόπος.
Και εχω να προτεινω μεχρι να βρεις λυση, να βάλεις τα κουταβια μεσα την νυχτα, θελουν παρεα και μπορει και να κρυώνουν. Θα κουραζεσαι λιγο περισσοτερο αλλα θα εχεις το κεφαλι σου ήαυχο.
¨Εχουμε και μεις ένα γάτο , όταν φωναζω παιδια μου, περνει παντα θέση όλο γοητεία, ειναι και αυτός παιδι μου.
Αυτα που νιωθουν τα παιδια καθως μεγαλωνουν μαζι του ειναι πολυ σημαντικα.
 Και να μην δωσεις σημασια σε κανεναν αν σου πει οτι το σπιτι σου ειναι ακαταστατο. Καμια ευτυχισμενη οικογενεια δεν εχει σπιτι στην τριχα , εκτος απο εμενα, που τους περισσοτερους μηνες ειμαι μεσα στην τριχα... χαχα
Σου ευχομαι να βρεις γρηγορα οικογενειες για τα κουταβακια σου.
ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 3248139268
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 28 Ιαν - 22:03:49

Καληνύχτα γλυκια μανουλα να 



Αισθανομαι ειλικρινα πολυ ομορφα που μεγαλωνουμε μαζι

 hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 29 Ιαν - 22:22:36

Νανν τι ωραια που με καταλαβαινεις αισθανομαι καλυτερα τωρα , τα βαζω μεσα το βραδυ σε λιγο θα μπουν , προσπαθω να εχω καθαρο σπιτι προσπαθω , οσο για τους γειτονες δεν με νοιαζει και δεν πειραζςι ας ειναι καλα δεν θελω να κανω φασαριες.
Τα κουταβια πες πως εχουν ηδη οικογενειες ειδικα που εχω την σκεψη σας 
Σας αγαπω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 29 Ιαν - 22:46:14

Το μώρό/μωρά σου, ο άντρας σου και ο ευατός σου, είναι αυτά που έχουν αναγκη την φροντίδα σου και την αγάπη σου. Θα έχεις αργότερα περισσότερο χρόνο και για τα υπόλοιπα. Να μην ξεχνάς να κοιμάσαι όταν κοιμούνται και εκείνα.
Και βαλε μπρος για το δεύτερο, κοντα-κοντα ειναι πιο καλα για όλη την οικογενεια.

καλό χουχούλιασμα , μανούλα  hh



nnan: αγαπάει πολύπολυ πολυ..πολυ star
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 6 Ιουν - 12:39:52

Δεν μπορεί να περιγραφεί η Αλήθεια, δε μπορεί να εξηγηθεί. 
Ο καθένας πρέπει να την πειραματισθεί από μόνος του.



ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 10371675_461947690616975_8619618643434410717_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 7 Ιουν - 15:44:38

Φιλε μου αληθεια λες  ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 11 Αυγ - 0:18:37

Ευχομαι το φως σε ολες τις καρδιες να μπει ,ολοι μας φως να λαμβανουμε και να δινουμε .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 4 Δεκ - 0:36:48

Σαν εχθες 2/12/2014 Ηρθε ο γιος μου στον κοσμο αυτο μεσα απο εμενα , εμενα διαλεξε για μαμα του .Αισθανομαι ευγνωμοσυνη για αυτο .Με κανει και νιωθω σημαντικη ,θελω να ειμαι η καλυτερη μαμα για αυτον τον Ανθρωπο να τον μαθω να κοιτα ψηλα προς τα πανω .Ειναι υπεροχος .
Ακουω πολλα για την διαπαιδαγωγηση αλλα δεν ξερω τινα κρατησω και τι οχι , πολλες φορες ειμαι αυστηρη μαζι του αλλες οχι πολλα ακουω και διαβαζω.Θελω να εψει ορια αλλα απο ρην αλλη θελω να τον μαθω να τα ξεπερνα και να γινει καλυτερος , δεν θελω να αισθανεται ενοχες και την λεξη ντροπη την απαγορευσα στο σπιτι .Τον μαθαινω να αγαπαει τον Ηλιο τα Δεντρα να χαιρεται στην φυση τον μιλαω για Νεραιδες και για ιπποτες του λεω οτι ολα εχουν ζωη .Ευχομαι ολα ομορφα και αληθινα να ειναι στην ζωη του .Ειναι η ζωη μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 4 Δεκ - 8:39:40

ioessa έγραψε:
Σαν εχθες 2/12/2014 Ηρθε ο γιος μου στον κοσμο αυτο μεσα απο εμενα , εμενα διαλεξε για μαμα του .Αισθανομαι ευγνωμοσυνη για αυτο .Με κανει και νιωθω σημαντικη ,θελω να ειμαι η καλυτερη μαμα για αυτον τον Ανθρωπο να τον μαθω να κοιτα ψηλα προς τα πανω .Ειναι υπεροχος .
Ακουω πολλα για την διαπαιδαγωγηση αλλα δεν ξερω τινα κρατησω και τι οχι , πολλες φορες ειμαι αυστηρη μαζι του αλλες οχι πολλα ακουω και διαβαζω.Θελω να εψει ορια αλλα απο ρην αλλη θελω να τον μαθω να τα ξεπερνα και να γινει καλυτερος , δεν θελω να αισθανεται ενοχες και την λεξη ντροπη την απαγορευσα στο σπιτι .Τον μαθαινω να αγαπαει τον Ηλιο τα Δεντρα να χαιρεται στην φυση τον μιλαω για Νεραιδες και για ιπποτες του λεω οτι ολα εχουν ζωη .Ευχομαι ολα ομορφα και αληθινα να ειναι στην ζωη του .Ειναι η ζωη μου
Αυτές οι μάννες αλλάζουν το κόσμο και τον κάνουν ομορφότερο...,
αυτές δίνουν αξία στη ζωή, αυτές οδηγούν σπουδαίους άνδρες σε ήρωες,
αυτές προσφέρουν στην ειρήνη και στην αρμονία,
αυτές είναι που ξέρουν πως το πολυτιμότερο στον άνθρωπο είναι η καρδιά...


Σ ευχαριστώ που υπάρχεις στο κόσμο μας...
και να δεις τον υπέροχό σου πρίγκιπα, βασιλιά και νικητή πρώτα απ όλα της ζωής του και συ να τον χαίρεσαι και να καμαρώνεις για όλες σου τις θυσίες...


να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 4 Δεκ - 19:11:08

Σ ευχαριστω που υπαρχουμε καλε μου  ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 31 Μάης - 0:51:47

Καλησπερα φιλοι εχω καιρο να γραψω αυτα που σκεπτωμαι ολα γυριζουν στο Νου ταξιδη  πανε οι σκεψεις και χανονται .
Τοσες πληροφοριες οι περισσοτερες ανουσιες σε γεμισουν φοβο για το αυριο λες.και ειμαστε απο υλικο φθαρτο ψευτικο Μεσα .κοινωνικης δυκτιοσης μια πραγματικοτητα που δεν αρμοζει σε Ον Ουρανιο .Πως το επιτρεπω αυτο .Στην αρχη της συνειδητοτητας ολα ηταν καθαρα εβλεπα .Τωρα ο Νους κανει παιχνιδια μονος του .Τον καταλαβα ομως  βαζει εμποδια σκεψεις αλλονων.
Οι δικες μου σκεψεις ευαλοτες  μα και δυνατες αναδιονται απο εκει .Τα θελω και τα ονειρα ξανα ερχονται παλι.Ο φοβος της κριτικης ας αποδεχθει και ας δεχθει την κριτικη τοτε καταλαγιαζει ,ολα στο μυαλο ειναι τοτε μπορεις να δεις .Κανεις πανω απο σενα κανεις κατω απο εσενα ..Εσυ και ο Ανωτερος ευατο σου σε αλλη διασταση Ουρανια βλεμα ψηλα απο κει που ηρθες.Περασα δυσκολα μα.τα περασα τωρα ειμαι αυτη που ειμαι .
Μονη μου εβαλα φραγμους και αμφιβολιες απλα ακουγοντας αλλων γνωμες τωρα ειμαι ολα οσα ειμαι .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 1 Ιουν - 15:27:42

Είσαι ένα Άστρο
Σ αγαπώ

Εισαι Αυτο Που Εισαι
 
hh


Τα υπολοιπα ειναι απολυτως φυσιολογικα να συμβαινουν
αλλα εσυ εισαι αυτο που εισαι
και καποια στιγμη
μεσα απο το σκοταδι, βγαινουμε στο φως
προφανως για να μπορουμε να ειμαστε αυτο που ειμαστε
να το γνωρισουμε και να το αποδεχτουμε
αλλιως αυτο θα γινοταν σταχτη
και δεν θα ηταν αυτο που ειναι
φωτια
ΑΣΤΡΟ

Σ αγαπώ
και σε ευχαριστω
γι αυτο που εισαι
κοντα σου ειμαι και εγω καλυτερος Ανθρωπος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠαρ 2 Ιουν - 20:52:47

Καθίσαμε στην άκρα της θάλασσας· έβαλε ο Ζορμπάς το κλουβί ανάμεσα στα γόνατά του και κάμποση ώρα σώπαινε. Ένας φοβερός αστερισμός ανέβηκε από το βουνό, πολυόματο τέρας με στρουφιχτήν ουρά, κάπου κάπου ένα αστέρι ξεκολλούσε κι έπεφτε.
Ο Ζορμπάς κοίταξε τ' αστέρια, με το στόμα ανοιχτό, σα να τα 'βλεπε για πρώτη φορά.
— Τι να γίνεται εκεί πάνω! μουρμούρισε. Και σε λίγο πήρε την απόφαση, μίλησε:
— Ξέρεις να μου πεις, αφεντικό, είπε κι η φωνή του ασκώθηκε επίσημη, συγκινημένη μέσα στη ζεστή νύχτα, ξέρεις να μου πεις τι πάει να πουν όλα αυτά; Ποιος τα καμε; Γιατί τα καμε; Και πάνω απ' όλα, ετούτο (η φωνή του Ζορμπά ήταν γεμάτη θυμό και τρόμο): Γιατί να πεθαίνουμε;
— Δεν ξέρω, Ζορμπά! αποκρίθηκα, και ντράπηκα σα να με ρωτούσαν το πιο απλό πράμα, το πιο απαραίτητο, και δεν μπορούσα να το ξηγήσω.
— Δεν ξέρεις! έκαμε ο Ζορμπάς και τα μάτια του γούρλωσαν. Όμοια γούρλωσαν και μιαν άλλη νύχτα, όταν με ρώτησε αν χορεύω και του αποκρίθηκα πως δεν ξέρω χορό. Σώπασε λίγο· άξαφνα ξέσπασε:
— Τότε τι ναι αυτά τα παλιόχαρτα που διαβάζεις; Γιατί τα διαβάζεις; Άμα δε λένε αυτό, τι λένε;
— Λένε τη στενοχώρια του ανθρώπου που δεν μπορεί ν' απαντήσει σε αυτά που ρωτάς, Ζορμπά, αποκρίθηκα.
— Να τη βράσω τη στενοχώρια τους! έκαμε ο Ζορμπάς χτυπώντας με αγανάχτηση το πόδι του στις πέτρες.


Νίκος Καζαντζάκης:Βίος και πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά






ioessa μας, είσαι υπέροχη και μοναδική ψυχή, συνέχισε να αποτυπώνεις όσα σου αναδύονται ..., ομορφαίνει ο χώρος μας εδω.


nnan μας λείπεις ... να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 19 Ιουν - 16:44:57

Σας αγαπω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 15 Ιαν - 22:07:03

Ο χρονος τρέχει να δεν ξέρω νιώθω πως δεν είμαι αρκετή .Οι εξελίξεις τρέχουν και εγώ εδώ να βλέπω τον Ουρανό να του ζητώ προστασία σαν να ναι Πατέρας μου να φιλώ την Γη σαν ναι Μάνα μου , τους μιλώ και του ζητώ να προσέχουν όλα τα πλάσματα της Γης
.Ο Άνθρωπος εμείς κάπου σφαλαμε δεν αγαπάμε τα πλάσματα και τον ίδιο τον Άνθρωπο όπως του αρμόζει εκεί χάνεται η Αλήθεια πως να την βρεις αν δεν νιώσεις όμορφα με αυτούς που είσαι με το σύμπαν που περπατας .Για αυτό ζητώ από τον Ουρανό και από τη Γη να μας προσέχει Όλους .
Νιώθω πως δεν είμαι αρκετή κάπου εχω κάνει λάθος και ο χρόνος τρέχει .Βλέπω τον κόσμο μου και τους Ανθρώπους κάπου δεν μου αρέσει κι ο χρόνος δεν υπάρχει αλλά οι εξελίξεις τρέχουν .
Όταν είμαι με τον Γιο μου και την Μπουμπού μου σε μέρη που η Γη απλώνεται σαν μεγάλη Θεά και ο Ουρανός είναι απέραντος εκεί νιώθω καλα είμαι τυχερή νιώθω σαν να είμαι στον  παράδεισο .Τότε λέω υπάρχει το Σύμπαν γιατί υπάρχω και εγώ υπάρχω γιατί υπάρχει και το Σύμπαν όλο αυτό το μεγαλείο.
Κι αν καποιοι στο χαλάνε αυτό είτε Συγγενείς είτε φίλοι τότε σκέψου το σύμπαν που υπάρχεις κάποιο λόγο θα έχει για να σε εκπαιδεύσει .

ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 16 Ιαν - 13:20:58

ηλιος να υπέροχη ψυχή εσύ ioessa ...


Και φτάσαμε λοιπόν στο 2018(θ)(οο)... όπου θα ανοίξουμε την Πόρτα, και θα προχωρήσουμε σε έναν Νέο Κόσμο, πιο Αυθεντικό, πιο Πνευματικό... 

Εφόσον είμαστε ακόμα ζωντανοί, τα έχουμε καταφέρει ειλικρινά, είμαστε Αληθινοί Ηρωες.
Οι δυσκολίες, οι ταλαιπωρίες, τα σκληρά μαθήματα που περάσαμε, οι απογοητεύσεις, οι προδοσίες, 
είχαν ως μοναδικό στόχο, να μας δυναμώσουν, να ισχυροποιήσουν την θέλησή μας, έτσι ώστε να καταφέρουμε,
να περάσουμε απέναντι σε μία Νέα Πραγματικότητα, όπου η ζωή μας, θα είναι υπέροχη, απολαυστική, γεμάτη αφθονία και όμορφα συναισθήματα.

Αν δεν μαθητεύσουμε στα κακώς κείμενα, δεν θα εκτιμήσουμε ποτέ, την χρησιμότητα μιας Πνευματικής και Ανθρώπινης Κοινωνίας,
όπως ακριβώς αν δεν πεινάσουμε, δεν θα εκτιμήσουμε αρκετά, ένα νόστιμο καλομαγειρεμένο φαγητό.

Παρά τις ταλαιπωρίες μας, που κάποιες είναι αρκετά οδυνηρές, και ακατάπαυστες, είναι αλήθεια, πως είναι εικονικές,
δηλαδή, μπορούμε να τις ξεπεράσουμε, διαχειριζόμενοι και την ζωή μας, και τα συναισθήματά μας, όσο πικρά και αβάσταχτα μπορεί να είναι τα βάρη.

Διότι κάθε αδιέξοδο, κρίση, κατηφόρα, υπάρχει ως μάθημα εξέλιξης, και μόλις υπάρξει η κατανόηση, και εργαστούμε αληθινά, 
η κρίση υποχωρεί, και η ίαση είναι εφικτή.

Μαθαίνουμε να είμαστε καλύτεροι καπετάνιοι της ζωής μας, μαθαίνουμε να ταξιδεύουμε πιο βαθιά, και πιο μακριά, γνωρίζοντας περισσότερα,
νικώντας το φόβο, της αποτυχίας, ή του αγνώστου, ή ακόμα και του θανάτου, εφόσον κατανοούμε, πως η Συνείδηση συνεχίζει το ταξίδι της με διαφορετικά σενάρια και ρόλους. 

Σε καταστάσεις κρίσης, έχουμε το ευτύχημα, να ασχοληθούμε πιο βαθιά, με σημαντικά υπαρξιακά προβλήματα, να βιώσουμε μεγάλα και συγκινησιακά μαθήματα,
και είναι μεγάλες ευκαιρίες εξέλιξης, παρότι βιώνουμε μεγάλο πόνο, και στεναχώρια.

Κάθε εμπόδιο για καλό, και τα αγαθά κόποις κτώνται, όπως η λαίκή Σοφία, μας επιβεβαιώνει, μια και είναι αποστάγματα πολλών γενεών που ωρίμασαν από την ταλαιπωρία.

Μήπως όμως ήρθε ο Καιρός να λήξουμε αυτή την ταλαιπωρία, και να σχεδιάσουμε την Ζωή μας Διαφορετικά, έτσι ώστε να απολαμβάνουμε με Ασφάλεια και Ευημερία?

Η Κρίση πέρασε, και άφησε το Απόσταγμά της. Μας σκούντηξε Πνευματικά, και μας ξαναθύμισε την Πνευματική μας Αρχή και Πηγή, από όπου ξεκίνησε το Ταξίδι μας.

Μήπως υπάρχει ένας Καλύτερος Τρόπος ζωής, από το να είμαστε Οικονομικοί Σκλάβοι? Πως θα ήταν άραγε η Ζωή μας, αν ήμασταν Αληθινά Κοινωνικά Ελεύθεροι,
και θα μπορούσαμε να Συνδημιουργήσουμε την Κοινωνική μας Πραγματικότητα, θα μπορούσαμε πραγματικά, να Συνεργαστούμε Δημιουργικά, και Ανθοφόρα?

Οντως κάτι πήγε στραβά, στο Κοινωνικό μας Πρόγραμμα, και το Σύστημα γονάτισε.
Βολευτήκαμε να μας υπηρετούν, και οι Βολευτές βολεύτηκαν να μας εκμεταλλεύονται.

Εφόσον λοιπόν, είμαστε ηλικιακά ενήλικες, ήρθε η στιγμή, λόγω Κρίσης, να κατανοήσουμε τι σημαίνει Πνευματικά Ενήλικες, και Συνδημιουργοί ενός Καλύτερου Κόσμου.

Τα Επόμενα Χρόνια, θα μας δοθεί η ευκαιρία, να σχεδιάσουμε και να υλοποιήσουμε τα Οράματά μας, σαν Μικροί Αρχιτέκτονες, σαν Μικροί Δημιουργοί, 
μια και αυτός είναι ο πραγματικός λόγος ύπαρξής μας, να σπουδάσουμε την Δημιουργία, σε όλες της, τις διαστάσεις, και τις ποικιλομορφίες.

Ηρθε η Ωρα λοιπόν, της Υλοποίησης του Μεγάλου Σχεδίου, πως να Συν-δημιουργήσουμε Ολοι Μαζί έναν καλύτερο, ανθρώπινο Κόσμο, όπου θα ευημερήσουμε και θα ευτυχίσουμε.

Διότι κατανοήσαμε επιτέλους, πως τα χρήματα δεν φέρνουν την Ευτυχία, αλλά είναι το μέσο να Ευημερήσουμε.

Επιτέλους για πρώτη φορά στην Ιστορία της Ανθρωπότητας, θα σχεδιάσουμε Νέες Κοινωνίες, με προτεραιότητα, την Ευτυχία μας, και όχι την παραγωγή χρήματος, ή εξουσία.

Διότι κάθε Λαός, κάθε Ανθρωπος, έχει δικαίωμα να ζει Ευτυχισμένος, με Ασφάλεια και Ευημερία, και είναι από τα Βασικότερα Ανθρώπινα Δικαιώματα που έχουν καταπατηθεί.

Αρχίζουμε λοιπόν από τις Βασικές Αξίες, που είναι να προστατέψουμε την Οντότητα Ανθρωπος, την Οντότητα Εθνος, τις Υπάρξεις του Πλανήτη, τον Πλανήτη τον ίδιο, 
από μία επαπειλούμενη καταστροφή, διότι το Ανθρώπινο είδος, λόγω λανθασμένης εκπαίδευσης, ξέφυγε εκτός πορείας.

Αυτή την εκπαίδευση χρειάζεται να διορθώσουμε στο Κεντρικό Σύστημα Παιδείας, έτσι ώστε να ενδυναμώνει, να εμψυχώνει, να παράγει Αρετή, Ανθρωπιά, Υπευθυνότητα, και Δημιουργικότητα,
έτσι ώστε να πετύχουμε μία χρήσιμη Παραγωγικότητα και Εμπειρίωση, από όλες τις Ψυχές, από όλες τις Υπάρξεις, που συμμετέχουν στο επιτραπέζιο εκπαιδευτικό παιχνίδι "Ανθρωπότητα".

Διότι παρά τις οδυνηρές περιπέτειες μας, στο ρεάλιτι της κάθε ψυχής, η ψυχή συνεχίζει το ταξίδι της, και τα μαθήματά της.
Μάθαμε λοιπόν, πως να υποφέρουμε, ας μάθουμε και πως να χαιρόμαστε τη ζωή μας... Είναι στο χέρι μας? Μα φυσικά και ήταν πάντα... 

Χρειάζεται να αποκτήσουμε την Ικανότητα να διασωζόμαστε με οποιοδήποτε τρόπο, και κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες να ανακτάμε και πάλι τις Δυνάμεις μας να προχωρήσουμε.
Ετσι γεννιούνται οι Ηρωες, οι Αμαζόνες, οι Πνευματικοί Ηγέτες και Ευεργέτες. Περάσαμε μία διαδικασία πνευματικής ωρίμανσης, και ισχυρής παιδείας, 
έτσι ώστε να καταφέρουμε, βάζοντας σε εφαρμογή την εμπειρία και την σοφία μας, να πετύχουμε την Συνταγή, για έναν πιο Ομορφο και Ανθρώπινο Κόσμο.

Αρχίζει λοιπόν ο Στρατηγικός Σχεδιασμός και η Υλοποίηση της Απελευθέρωσης μας, από ένα Σύστημα που πλέον δεν μας χωράει, δεν μας εξυπηρετεί,
έτσι ώστε να μεταβούμε, με στόχο πάντα την Ευτυχία μας, σε μία Νέα Κοινωνική Πραγματικότητα, όπου θα επικρατεί, η Ανθρωπιά, η Αλληλεγγύη, η Αλήθεια, και η Σοφία.

Γνωρίζουμε που θέλουμε να φτάσουμε και τι θέλουμε να υλοποιήσουμε, γνωρίζουμε τι σημαίνει παράδεισος πραγματικός, μια και ζούμε σε μία Παραδείσια χώρα, 
γεμάτη απολαύσεις, όπου πραγματικά βιώσαμε αρκετές στιγμές τι σημαίνει Πνευματική Ελευθερία. Ηρθε όμως η εποχή να γίνουμε και Κοινωνικά Ελεύθεροι, 
και να πετάξουμε από πάνω μας τις ψεύτικες αλυσίδες, ενός παλαιολιθικού κοινωνικού συστήματος, με στόχο την εκμετάλλευση, αλλά και τον αέναο πόνο.

Ας γυρίσουμε σελίδα, ας τραβήξουμε γραμμή, ας αρχίσουμε από την Αρχή, με τα αποστάγματά μας, και τις εμπειρίες μας, που αποκομίσαμε από τις σκληρές δοκιμασίες μας,
και ας ευχηθούμε πως αυτή τη φορά θα τα καταφέρουμε, γιατί αναλάβαμε την ευθύνη της Προσωπικής και Κοινωνικής μας Ευτυχίας.

Διότι η Ζωή για να ευτυχίσει χρειάζεται ασφάλεια, και η Ασφάλεια μας, έχει διαταραχτεί, από ένα κύκλωμα απληστίας και αλαζονείας.
Αυτή την Ασφάλεια χρειάζεται να αποκαταστήσουμε και υλικά και πνευματικά, έτσι ώστε να εξασφαλίσουμε το Παναθρώπινο Οραμα, 
της Αρμονικής Συμβίωσης, της Συν-δημιουργικότητας, της Συν-εξέλιξης, Ανθρώπων και Λαών.

Πριν κάθε μεγάλη Κοινωνική αλλαγή, προηγείται πάντα μία εσωτερική ή ψυχολογική αναγέννηση.
Προετοιμαστήκαμε όλοι μας... και τώρα έφτασε η ώρα να δημιουργήσουμε τα Εργα μας... ο καθένας μέσα από την ψυχή του,
συνδημιουργώντας ένα νέο μουσικό κομμάτι, αυτή τη φορά, πιο Αυθεντικό, πιο Αρμονικό, και πιο Ευτυχισμένο.

Ηρθε η Ωρα να απολαύσουμε το Μέλλον μας, και να είμαστε περήφανοι για αυτό... 

Καλή μας Επιτυχία, και Καλή μας Συν-δημιουργία.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΚΕΨΕΙΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σκέψεις...
» Σκέψεις.
» Παράξενες σκέψεις.
» Ιδεοψυχαναγκαστικές σκέψεις κάνει η πλειοψηφία των ανθρώπων
» ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ, ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ & ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: IOESSA :: ΣΚΕΨΕΙΣ.-
Μετάβαση σε: