H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΣΚΕΨΕΙΣ

Πήγαινε κάτω 
+9
sebilion
markos
inei777
maggisoula
leontas
Αιθηρόη
ilia
angels1
Nenya
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 12 Απρ - 21:48:46


Πόσοι αραγέ αντεχούν την φωτία του ερωτά που σε καιει γλυκα οπως η φλογα το κερι ...και αναδυεται μυρωδια του στο χωρο....
Πόσοι αντεχουν ?
Ούτε και εγω το εχω νιωσει σε όλο του το μεγαλειο ...ίσως και εγω να φοβαμε μη καω , αλλα θελω τόσο να το γευθώ εστω μια φορα ...
Στο ζενιθ στο παραληρημα του ποθου
Τότε θα καταλαβω εαν αντεχω
Λένε ότι ο ερωτας ειναι η ζωη και η ζωη χωρις ερωτα δεν υπαρχει. οχι μονο το σωμα δεν΄ ειναι λίγο μονο του
... με ψυχη...
ψυχη με ψυχη .
εκει ειναι στο πεταγμα του νου και στο χορο των αισθησεων εκει ....

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 894006417


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 15 Απρ - 8:27:56

Καλομελέτα κι έρχεται!!!!!
ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 2986840390ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 2986840390
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 15 Απρ - 16:56:46



Ναι μαγισουλα σε όλους ευχομαι να το νιωσουν !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 22 Απρ - 17:18:32

Ο Έρωτας, ioessa μου υπέροχη, είναι αφύπνιση ψυχής... αναγέννηση...
Μην φοβάσαι να καείς...
Φοίνιξ η ψυχή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 23 Απρ - 16:04:33

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Sealovers

Ναι Αιθηροη φοινιξ η ψυχη
ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 23 Απρ - 16:15:23

Τι φωτιά κι αυτός ο έρωτας!!!! ¨αλλο πράμα!!!! Σε κάνει άλλο άνθρωπο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 29 Απρ - 22:45:20


Πόσο ευκολα αλλάζουν τα συναισθηματα για κάποιον ?
Η αρχή πάντα ειναι γλυκεια και εχει την προσμονη, την γνωριμία και εσυ έισαι εκει περιμένεις να να δεις να νιώσεις. τίποτα δεν ειναι σίγουρο αλλα τα συναισθήματα σαν χείμαρος βγαίνουν άλλοτε τα αφήνεις άλλοτε τα περιορίζεις για να μην κάψουν αυτόν που τα δέχεται ίσως τρομάξει αν απλώθεις .
Άν τρομάξει ίσως να μην ειναι ετοιμος οπότε αφήνεις και βλέπεις πως θέλει να εξελιχθει , είσαι εκεί όμως .
Και σκέφτέσε εαν απλωνώμουν ? εαν ?
Θα αλλαζαν τα συναισθήματα ?
'Οχι ίσως να φαινοταν αλλιως με άλλη βαρύτητα αλλα το αποτέλεσμα ίσως να έβγαινε το ίδιο
Θα ήταν απλα πιο δυσκολο για αυτόν .
Ετσι ειναι , καλύτερα .
Νομίζω, αναρωτίεμαι ίσως να ειναι καλό και για αυτόν ξεκαθάρισε μέσα του όποτε γυρίσε εκει που νομιζει πως ειναι καλά
Αλλάζουν τα συναοσθήματα εύκολα ή δεν άλλαξαν ποτέ !



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ 4 Μάης - 21:13:25




Ανάσταση σήμερα σε λίγες ώρες το Άγιο φώς θα φωτίζει
Ευχόμαι να ποτίστούμε με το Άγιο αυτο φώς εκει στο μέρος τις καρδίας
Καλή ανάσταση
ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 19903456


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 22:56:46

Φως της θεας Δήμητρας απ τα ελευσινια μυστήρια. Μεγάλο μυστήριο αυτό το ιερό φως!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 8 Μάης - 20:51:56



Μαγισούλα μου έδωσες ιδέα , άραγε στα Ελευσίνια μυστήρια να έιχε τέτοιο φώς όπως αυτό της ανάστασης , επειδη όλα ήταν απόκρυφα τότε και οι μυστέ κρατούσαν το στόμα κλείστο όπως και οι παρευρισκόμενοι .
Και επειδη όλη η Θεία λειτουργια βασίζεται σε αρχαίες τελειτουργίες ίσως να έχει παραποιηθή λίγο, αλλά το φώς να έχει μείνει αυτούσιο η έστω ένα δείγμα , όπως και το κερί συμβολίζει την εκπλήρωση ευχών αραγε πόσο απέχούμε απο κεί ?

Κάθαρση , νηστεία , τελειτουργεία , φώς , ανάσταση
Ανάσταση ψυχών ...
ενθύμηση, ω φώς των αστερίων αιώνιο ,την ενθύμηση γυρεύω
Αγγέλοι στο κατώφλη της Γαίας νομιζώ πως πολεμουν και αυτοί για κάτι, αυτοι έγιναν φώς και δεν τους βλέπουμε
Με το φώς στην καρδία μας ας τους βοηθάμε με τους παλμούς μας , τις αγάπης τους παλμούς .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 10 Ιουν - 17:39:29



Δεν τα γνωριζω ολα του κοσμου, ακόμα μαθαινω καθε μερα απο κατι εστω απο την μικροτερη λεπτομερια .
Αυτο που καταλαβα ομως ειναι οτι, οσο σε μια χωρα οι ΄΄αρχηγοι της΄΄ βαζουν ολο και πιο πολλους φραγμους η προσπαθουν να κοιμησουν το πυμνιο με οτι χαζομαρα κυκλοφορει , και τον βαζουν να αναλονεται σε λεξεις οπως δεν μπορω να ζησω χωρις αυτο το αγαθο ή πρεπει να το εχω για να ειμαι καλα .
Τοσο πολλα που εαν σκεφτουμε τι πραγματικα μας κανει να νιωθουμε την χαρα μεσα μας αυτη που πηγαζει απο εμας σαν ξεχωριστες μοναδες ο καθενας.
Ισως την λεξη αναγκη δεν θα την ειχαμε στο λεξιλογιο μας .
Εκει πονταρουν όλοι στην ανάγκη.
Αλλα η χαρα που εκφράζεται απο εμας για μας που ζουμε εδω με οτι εχουμε, μια ευχαριστειά για αυτα που ερχονται και αυτα που έχουμε
Υστερα αυτη η χαρα που νιωθουμε η οποία πηγάζει απο εμας γινεται αντιληπτη και στους γυρω μας και υστερα πάει παντου ! Απλωνετε σε μια ενιαια χαρα, σαν σκεψη του καθενας πρωτα, και επειτα συλλογικα αφου θα αισθανομαστε το ιδιο , που να σκεπαζει την μητερα μας σαν σεντονι σκεπαζοντας την με αγαπη και τρυφεροτητα
Κι αυτη θα χαιροταν σαν εμας αφου εμεις πανω της δονουμαστε μας καταλαβαινει , δεν μας εχει αναγκη, μας αγαπα ειμαστε παιδια της και ειναι τόσο ομορφη !
Δεν χρειαζομαστε τιποτα εξω απο εμας για να χαρουμε δεν γεννηθηκαμε απο αναγκη αλλα απο ερωτα και αγαπη


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 10 Ιουν - 23:03:17

Υπέροχη γλυκιά ioessa...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 11 Ιουν - 11:04:09

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Images?q=tbn:ANd9GcSfirQ-lu7cbUjOPurqUkSS6ukKoXqA-kVJiHiWyEbJgGhqsZPj
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 11 Ιουν - 11:15:45

ioessa έγραψε:


Δεν τα γνωριζω ολα του κοσμου, ακόμα μαθαινω καθε μερα απο κατι εστω απο την μικροτερη λεπτομερια .
Αυτο που καταλαβα ομως ειναι οτι, οσο σε μια χωρα οι ΄΄αρχηγοι της΄΄ βαζουν ολο και πιο πολλους φραγμους η προσπαθουν να κοιμησουν το πυμνιο με οτι χαζομαρα κυκλοφορει , και τον βαζουν να αναλονεται σε λεξεις οπως δεν μπορω να ζησω χωρις αυτο το αγαθο ή πρεπει να το εχω για να ειμαι καλα .
Τοσο πολλα που εαν σκεφτουμε τι πραγματικα μας κανει να νιωθουμε την χαρα μεσα μας αυτη που πηγαζει απο εμας σαν ξεχωριστες μοναδες ο καθενας.
Ισως την λεξη αναγκη δεν θα την ειχαμε στο λεξιλογιο μας .
Εκει πονταρουν όλοι στην ανάγκη.
Αλλα η χαρα που εκφράζεται απο εμας για μας που ζουμε εδω με οτι εχουμε, μια ευχαριστειά για αυτα που ερχονται και αυτα που έχουμε
Υστερα αυτη η χαρα που νιωθουμε η οποία πηγάζει απο εμας γινεται αντιληπτη και στους γυρω μας και υστερα πάει παντου ! Απλωνετε σε μια ενιαια χαρα, σαν σκεψη του καθενας πρωτα, και επειτα συλλογικα αφου θα αισθανομαστε το ιδιο , που να σκεπαζει την μητερα μας σαν σεντονι σκεπαζοντας την με αγαπη και τρυφεροτητα
Κι αυτη θα χαιροταν σαν εμας αφου εμεις πανω της δονουμαστε μας καταλαβαινει , δεν μας εχει αναγκη, μας αγαπα ειμαστε παιδια της και ειναι τόσο ομορφη !
Δεν χρειαζομαστε τιποτα εξω απο εμας για να χαρουμε δεν γεννηθηκαμε απο αναγκη αλλα απο ερωτα και αγαπη




κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! Δημιουργείς!Και δημιουργείς πανέμορφα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 11 Ιουλ - 10:26:40

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 XroniaPolla213



Χρόνια Πολλά και Όμορφα γλυκιά μας Ινδιάνα.:hg:      :hg: :hg: 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 11 Ιουλ - 19:14:33



Ευχαριστώ !!!!!


ηλιος 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 7 Νοε - 22:20:02



Εξω ο Αέρας χορευει και ειμαι μεσα με ανοιχτο το παραθυρο να μπαίνει λιγο επειδη δεν το μπορω τον πολυ εδω τώρα  καμία φορα βουιζουν τα αυτιά μου απο τον Αέρα νομίζω αυτος  τρυπώνει απο  παντου και σε δροσίζει οπόυ κι αν πάω τον βλέπω, τον αισθάνομαι δεν εχει όρια, καμια ξέρει πώς δεν μπορω τον πολύ Αέρα και μαλακώνει αλλα τον αγαπώ
Αλλες φορές σκέφτομαι την Αιθηρόη και ξέρω πώς μαζί κάνουν καλή παρέα
Αιώνιος ατελείωτος σαν την ζωή δεν σταματα, αν δεν την σταματήσεις, δεν εχουμε αφετερία ουτε σημειο εκκίνησης,  σαν τον Αέρα
Ειναι ωραια εδω εχω αναψει  κερια ακουω τον Αέρα και μια μουσικη που βρηκα τυχαία


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε - 12:18:49

Ξέρεις τι αγαπαω πολύ σ εσένα; όχι μονο τη γλυκα σου και τη καλοσύνη σου αλλά που όσο καιρό σε ξέρω στο ναό είσαι αληθινή κι έχεις μια σταθερή όμορφη τρυφερή ποιότητα. Κοριτσαρα μου! Εμένα πάντως μ αρέσει ο δυνατός αέρας! Μ ανεβάζει την αδρεναλίνη. Κι εγω σκέφτομαι την Αιθηρόη όταν φυσάει. Παράξενο αλλα και δικιολογημενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 8 Νοε - 18:51:11


Αχ μαγισούλα  ανθη 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 17 Ιαν - 22:32:21



Αισθάνομαι να με τρωει η καθημερινότητα με τα δικά της , και που υποτίθετε πως γνωρίζω όσο γνωριζω αυτα τα λίγα γιατι για πολλα δεν είμαι έχω δρομο ακόμη , ευτηχώς για μενα .
Αυτο ομως που δεν δίνω βάση ειναι στις σκέψεις μου οχι την ποιοτητά τους η εαν γεννηθη μια επιθυμια απο την σκέψη αλλα τις σκεψεις που ερχονται φευγαλέα, οχι επιθυμίες η θέλω, απλα προσωπα η καταστασεις, σαν φλας στο μυαλο , όταν μου ερχονται τέτοιες σκέψεις για καποιο λόγο γίνονται , όλα για καποιο λόγο γίνονται δεν ειναι καιρος για αναπαυλα ειναι καιρος για δραση .
Ηρθε σαν σκεψη ενα ζωάκι που αγαπουσα και το φροντιζα οσο μπορουσα οταν ημουν στην πολη που εμενα , ήρθε φευγαλεα στις σκέψεις μου, αλλα ξέρω πως εκει που ήταν βρήκε αγαπη ,δεν εκανα τιποτα εκεινη την μέρα, μαθαινω πως το χτυπησε αυτοκινητο  σήμερα το εμαθα αλλα η σκέψη ήρθε όταν εγινε , αν παρατηρήσω τι μου ερχεται στο μυαλο ίσως βρω κάτι, παρατήρηση στο κάθε τι, η ρουτηνα δεν ειναι για μας, δεν ειναι καιρος για αναπαυλα αυτο καταλαβα απο τον χαμο του φίλου ας ειναι καλα εκει.
Κάποιοι τα λένε ζωά, για μενα ειναι ψυχες και  νομιζω μεσα απο την καλοσυνη τους επειδη  δεν εχουν δόλο κρατανε την ισοροπια για μας εδω όπως και όλοι αυτοι που ονομαζουμε διαφορετικοι την ίδια δουλεια κάνουν, είναι ισοροπηστες. Ισορροπηστες για μας εδω, μέσα απο την αγαπη τους να το θέσω έτσι κρατανε την Γαια μας χαρούμενη επειδη εμεις ξεχάσαμε ξέχασαμε πως όλα ειναι ενα, διαφορετικα μεν αλλα ενα , ακομα εχουμε την χωριστηκότητα μεσα μας δεν θελω να διαχωριστω απο κανέναν πια δεν θέλω το λέω επειδη το κάνω , αυτος καλος αυτός κακός δεν θέλω ας παρουμε παραδειγμα απο τα ΄΄ζωα μας ΄΄ μαλώνουν όταν θέλεις να κυριαρχήσεις στο χώρο τους εαν τους πάρεις τα φαι τότε θα επιτεθουν , δεν κρυβονται θα σου δίξουν αυτο που νιωθουν οτι κι ειναι αυτο,
και χάδια χάδια πολλές φορες τα αδεσποτα πιο πολυ τα νοιαζει το χάδι και μετα το φαι . Εαν ειναι επιθετικα καποιος εβαλε το χέρι του, οπως με τα παιδια καποιος εβαλε το χερι για να συμπεριφερονται βιαια απο κάπου ξεκίνησε όλα αυτο .
Γενιωμαστε με αγαπη, ήρθαμε απο αγαπη εδω, εαν εξελισεσε διαφορετικα τότε κατι συνέβη , δυσκολο πραγμα η αγάπη οχι να την εχεις και να την δίνεις, αλλα να την θυμιθείς!!!
Εγω  την έμαθα μέσα απο τα ζώα και την ειδα και απο άνθρωπους δειλα δείλα,επειδη  μας έχουν πολεμησει με αγαπη μας έχουν ματωσει με αγάπη , αλλα δεν ηταν αγάπη , ήταν δόλος,
η αγαπη δυσκολο να πεις τι ειναι, είναι όλα, όλα ειναι  !
Νομίζω πως κάπου είχα χαθει στα δικά μου, δεν έχω πια δικά μου εχω τα πάντα και τίποτα, τετοιες στιγμες νιωθεις ενα με το συμπαν αυτο ειναι αγαπη κατα κάποια εννοια ευχαριστω τον ΄΄φ'ιλο ΄΄ για αυτα που ενιωσα σημερα ευχαριστω και όλον κοσμο που υπάρχω εδω σε αυτο τα υπέροχο μέρος με όλες τις ατελιές μου 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΣαβ 18 Ιαν - 20:12:56

" Το χθες είναι μια άκυρη επιταγή και το αύριο ένα υποσχετικό σημείωμα. Όλα τα μετρητά στο χέρι είναι το ΤΩΡΑ! Ξόδεψέ τα όσο πιο τρελά μπορείς"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΚυρ 19 Ιαν - 9:27:08

christos5d έγραψε:
" Το χθες είναι μια άκυρη επιταγή και το αύριο ένα υποσχετικό σημείωμα. Όλα τα μετρητά στο χέρι είναι το ΤΩΡΑ! Ξόδεψέ τα όσο πιο τρελά μπορείς"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 24 Ιαν - 0:08:52

Διάβασα όλες τις επιστολες εκτος απο μια πόσο Θάρρος χρειάζεται για ε'ισαι σαν αυτες τις ψυχες
υποκλίνομαι και υπόσχομαι πως κάθε μέρα θα ειναι σαν να ειναι η τελευταία μου ΄ρτσι πιστευω ειναι να ζεις Δεν θελω να μου το θυμίζουν έτσι αλλα το ξεχνάμε  όχι καθε μέρα ειναι μια καινουργια αρχη
Ευχαριστω όλους !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ - 23:37:40

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 %25CE%25B1%25CE%25B4%25CE%25B5%25CE%25BB%25CF%2586%25CE%25B9%25CE%25B1         
           

" Όταν γεννήθηκα ήμουν Μαύρος


Όταν μεγάλωσα Μαύρος


Όταν βγαίνω στον ήλιο, Μαύρος


Όταν κρυώνω, Μαύρος


Όταν φοβάμαι, Μαύρος


Και όταν θα πεθάνω, πάλι Μαύρος.


Και συ Λευκέ φίλε


Όταν γεννιέσαι, είσαι Ροζ


Όταν μεγαλώσεις Λευκός


Όταν σε βλέπει ο ήλιος, Κόκκινος


Όταν κρυώνεις, Μπλε


Όταν φοβάσαι, Κίτρινος


Όταν αρρωσταίνεις, πράσινος


Και όταν πεθάνεις, Γκρίζος.


Και λες εμένα Έγχρωμο; "


Από ένα παιδί της Αφρικής. Βραβείο καλύτερου ποιήματος του 2006
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΣΚΕΨΕΙΣ   ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 19 Μαρ - 13:11:11

christos5d έγραψε:
ΣΚΕΨΕΙΣ - Σελίδα 5 %25CE%25B1%25CE%25B4%25CE%25B5%25CE%25BB%25CF%2586%25CE%25B9%25CE%25B1         
           

" Όταν γεννήθηκα ήμουν Μαύρος


Όταν μεγάλωσα Μαύρος


Όταν βγαίνω στον ήλιο, Μαύρος


Όταν κρυώνω, Μαύρος


Όταν φοβάμαι, Μαύρος


Και όταν θα πεθάνω, πάλι Μαύρος.


Και συ Λευκέ φίλε


Όταν γεννιέσαι, είσαι Ροζ


Όταν μεγαλώσεις Λευκός


Όταν σε βλέπει ο ήλιος, Κόκκινος


Όταν κρυώνεις, Μπλε


Όταν φοβάσαι, Κίτρινος


Όταν αρρωσταίνεις, πράσινος


Και όταν πεθάνεις, Γκρίζος.


Και λες εμένα Έγχρωμο; "


Από ένα παιδί της Αφρικής. Βραβείο καλύτερου ποιήματος του 2006
                            
 Se euxaristw etsi einai thn agaph mou
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΣΚΕΨΕΙΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σκέψεις...
» Σκέψεις.
» Παράξενες σκέψεις.
» Ιδεοψυχαναγκαστικές σκέψεις κάνει η πλειοψηφία των ανθρώπων
» ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ, ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ & ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: IOESSA :: ΣΚΕΨΕΙΣ.-
Μετάβαση σε: