H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Άνθρωπος.

Πήγαινε κάτω 
+15
Λιακάδα
marilena
ioessa
markos
zizanio
ahilleas
anarhos
lordos
maggisoula
georgp
βαγγελης1234
Αιθηρόη
ilia
Ωρίων
Parhs
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 16:24:53

emmanouil έγραψε:
Δεν  πιστευω  να  με  κατηγορησει  κανεις   ότι   την   εβρισα  ,   στα   ωπα  ωπα  την  εχω 

Αγαπη  μου   και   λατρεια  μου 

Να  το   ξεκαθαρίσουμε   δηλαδή    

Τι   ερωτας   αναπάντεχος  και   αυτος !


Μανώλη σου τα χωσε και της τα έχωσες! Πόνεσαν τρόποι και λόγια και βγάλατε ότι βγάλατε. Οκ και δε θα πω τίποτα παραπάνω τώρα. Μόνο ότι επειδή εσύ φοράς κουστούμι κι εγώ το ξεβαμένο μου τζινάκι.....καμάρι μου; τα ίδια κάνουμε. απλώς εσύ τα πες στα γαλλικά κι εγώ λαχαναγοριτικα. Ο Βαγγέλης τα είπε μαυρομπαρίτικα εσύ πιο λόρδικα. Δεν διαφέρουμε ποσώς. Σε έναν όροφο είμαστε όλοι. Νεσπά; Και οκ τα πήρε τα πήρες τα πήρε τα ξαναπήρες ξεσπάσατε οκ συμβαίνει φυσικά φαινόμενα τεχνητά φαινόμενα αλλά...........οκ. Αυτό όμως τι είναι;

Δεν  πιστευω  να  με  κατηγορησει  κανεις   ότι   την   εβρισα  ,   στα   ωπα  ωπα  την  εχω 


Αγαπη  μου   και   λατρεια  μου 


Να  το   ξεκαθαρίσουμε   δηλαδή    

Τι   ερωτας   αναπάντεχος  και   αυτος !

Τι είναι αυτό; Σε ρωτάω απλά και ήρεμα και σοβαρά όσο δε παίρνει. Τι είναι αυτό; Ότι τι; Αν θελεις μου απαντάς Μανώλη. Το μυαλό μου είναι παράξενο κι ανάλογα σκέφτεται. Ο φίλος σου δεν με είπε τυχαία καργιόλα. Όλα τ αλλα που της είπες δε μου λεν κατι είναι το καταστατικο τετοιο αλλά αυτό το κερασάκι αυτό το κλεισιμο είναι πολύ ιδιαίτερο για μένα με κλίκαρε περισσότερο απ όλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 16:56:36

Magisoyla και  κατι   τελευταιο    για   να   βαλουμε  τα  πραγματα   στην   θεση  τους ,   βλέπεται   αυτό   που   ελεγα   για   το    ποσο   χρησιμες   είναι  οι   αλληλεπιδρασεις  με     διάφορους     ιους  ,  εντοπιζουν   και   ανασυρουν   τις   οποιες   αδυναμιες   ενός   ''συστηματος    από   τα   νομιζω   του'',    και  η   τα  δυναμωνουν       η  τα   αποδυναμωνουν ,   στην   περιπτωση    του   βαγγελη  από   ότι   φανηκε   εντοπισαν    τετοια    δημιουργώντας   μια   ρηξη ,   επειδή  λοιπον   εγω   δεν  ζητησα   ουτε   και   ζητω   την   ευννοια  η   την   συμπαρασταση   κανενος    διοτι   δεν   μου   χρειαζονται  ,   και   επειδη  μεσα   σε   ένα   τετοιο    συστημα   διαπιστωσα   ότι  δεν  θελω   να   αισθανωμαι    ενας   παρεισακτος  μπουρδολογος  που  λεει   μαλακιες  και   ολοι   φευγουν   από   γυρω   του,   οπου   στο   τελος  του   δεινουν   σχοινι   και   σαπουνι   για   να   κρεμαστει ,  κατι   πολύ   δημοφιλες    στην   εποχη   μας   αλλωστε  ,  χειροκροτώντας   σιωπηλα  τα   διαφορα  μεταμφιεσμένα   μαντρόσκυλα   από   κατω    που   ετσι   και   αλλιως   διαιωνιζουν   αυτές   τις   πρακτικες.... [ Σε   καμια  περιπτωση   δεν   εννοω   εσενα ]

Πρωτεινω  λοιπον  μιας  και   αποτελλω  την   αδυναμια  που   ανηχνευθηκε    μεσα   σε   αυτό   τον   χωρο    διαταρασσωντας   τις   ισσοροπιες  των   αλλων   μελλων      να  αποσυρω   τα   δικα  μου   νομιζω ,  αφηνωντας   σας   ήσυχους  στην   μακαριοτητα   των    υπολοιπων    δικων    σας ,   ώστε  την   επομενη   φορα   που   θα   χτυπησει   ιος   να   το   εκμεταλλευτητε     αναλογα   για   την   απαραιτητη    αναβαθμιση ...
Παρ'  όλα   αυτά   ωφειλω  

Μια   βαθεια   υποκλειση   σεβασμου   και   ιεροτητας   στον  χωρο   αυτόν  και  σε   πολλους    από   εσας ,   για   ολες   εκεινες   τις   στιγμες   που  απαιτηθηκαν    αλλαζωντας    την   ζωη   μου   και   τις   ζωες   σας ....

Ζητω   συγνωμη  για   οσους   αθελα  μου  εκανα   να   νιωσουν   ασχημα ...

Με   αλληθινη   αγαπη,  οσο  και   να   δεν   την  πιστευεται  και  εμπιστευεσται  ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 17:11:44

Αν έχω λίγο χωρο μεσα στην καρδια σου ή καποιος αλλος εκτος απο εμενα την θεση αυτη,
αυτο δεν θα μου αρεσει καθολου και θα με λυπησει παρα πολυ αν κανεις κατι τετοιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λιακάδα

Λιακάδα


Ηλικία : 38
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 59

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 17:29:55

Να πω και εγώ την ταπεινή μου άποψη. Όταν αγαπάς κάτι και το σέβεσαι, μένεις και το προστατεύεις και το υπερασπίζεσαι.
Εντόπισες τον ιό, αλλά επισήμανες κάπου ότι κι αυτοί είναι χρήσιμοι. Όχι ακριβώς έτσι, αλλά κάπως έτσι το είπες. Εγώ βλέπω ότι αυτός ο ιός σε έφερε στην θέση που είσαι.
Όταν έχουμε βρει κάτι όμορφο και που αξίζει, έχω καταλάβει ότι πρέπει να κάνουμε τα πάντα για να το κρατήσουμε και να το φροντίσουμε.
Και δεν φεύγουμε αμαχητί.
Κι εσύ μιλάς στον πληθυντικό, ενώ έχεις διαμάχη με την ladosifa ουσιαστικά. Κάπως έτσι το έθεσες και σε εκείνη. Θέλω να πω με αυτό, ότι είναι εύκολο με τέτοια λίγα μέσα, όπως είναι μια οθόνη, το άσχημο να φαίνεται χειρότερο απ ότι είναι.

Και να πω και κάτι ακόμα; Τίποτα δεν διασαλεύτηκε. Έλεος δεν είμαστε θεοί! Θνητά όντα, με συναισθήματα και ζωή που ψάχνουν να βρουν τον καλύτερο τρόπο να υπάρξουνε και να εκφραστούνε. Γιατί θα πρέπει να μένουμε καθαροί και στο απυρόβλητο; Γιατί δεν μπορούμε να λερωθούμε με λάσπες και χώματα; Δεν το καταλαβαίνω αυτό!
Η ζωή έχει κίνηση, ταραχή, κάνει σχέδια πότε ωραία, πότε ατσούμπαλα.
Προσωπικά δεν θα ήθελα να φύγεις.
Η πιο ευάλωτη εδώ μέσα είναι η Αιθηρόη. Μάλλον η πιο εκτεθειμένη. Γιατί είτε από αγάπη, είτε από κακία, πάντα την δίνουμε στα μάτια των άλλων να την κοιτάν παράξενα. Και στο λέω εγώ που υπήρξα από αυτές που έσκαβα πίσω από την πλάτη της. Το ξέρει. Βασικά όλα τα ξέρει. Κι όμως μένει εδώ και προσπαθεί συνέχεια, χωρίς μια φορά να βαρυγκομήσει, να τα παρατήσει, και να σταματήσει να ασχολείται.

Κι εμείς με το που θα μας πει κάποιος κάτι, ή και πολλά, ρε παιδιά δεν έχω αντίρρηση, και θα μας θίξει σ αυτό που φαινόμαστε, αμέσως να φεύγουμε. 
Η maggisoula τι έπρεπε να κάνει τόσες φορές; Αυτή η κακομοίρα πόσα έχει ακούσει εδώ;
Όχι ρε παιδιά! Μην κάνετε χώρο για να κάνουν οι ιοί φωλιές! Όχι μην δίνετε χαρά σε άλλους, που χαίρονται να βλέπουν τον αόρατο ναό να πληγώνεται. Ναι χαίρονται, ξέρω τι σας λέω! Σας το ορκίζομαι σε ότι αγαπώ.

Ο ιός δεν δούλεψε καλά μόνο με τα κορίτσια, emmanouil και το ξέρεις. Στις δύσκολες στιγμές είναι που πρέπει να δείχνει κανείς πόσο αληθινός είναι, και πόσο εννοεί και εννοούσε όσα υποστήριζε κι υποστηρίζει.

Με πολύ αγάπη σε όλους σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ahilleas

ahilleas


Ηλικία : 54
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 95

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 18:03:41

Ναι θα συμφωνήσω με την Λιακάδα.
Καταλαβαίνω την απογοήτευση της ladosifa κι όπως επίσης την στάση του emmanouil.
Πιστεύω ότι δεν είναι εύκολη η επικοινωνία μέσω υπολογιστή.

Εκτιμώ πάρα πολύ την ladosifa και τον emmanouil. Δεν θα ήθελα να στερηθώ κανέναν από τους δύο.
Πολύ πικρές κουβέντες ήταν όλες. Και λυπάμαι πολύ. Είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει κάτι παρόμοιο. Πάλι με πολύ παρόμοιους τρόπους, τακτική, γλώσσα, κ.λ.π. Βέβαια εκεί μεσολάβησε η Αιθηρόη κάποια στιγμή. Αλλά και τότε υπήρξαν αποχωρήσεις.

Δεν θέλω να πω πολλά, φοβάμαι μην τα κάνω χειρότερα. Συμφωνώ με την Λιακάδα, και ταυτόχρονα θα πω να συνεχίσετε να προστατεύετε ο ένας τον άλλον, όπως έκαναν οι τρεις γυναίκες του χώρου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 18:41:27

Σημαντικέ μου φίλε Μανώλη θα ήθελα να ξαναδείς το πάθος της ψυχής όλων αυτών που έγραψαν εδώ, πριν την "κόντρα" με το μέλος βαγγέλης1234, και  θα ξαναθυμηθείς την ανωτερότητα του πόσο σημαντικό είναι να είσαι Άνθρωπος.
ΑΝΘΡΩΠΟΣ.



Ένα μείγμα θεών και ανθρώπων. 

Η 6η απάντηση, δείγμα στο ότι καλύτερο μπορεί να αναδείξει η Ανθρωπότητα και η Θέωση, μας δείχνει ξανά το μεγαλείο που κρύβεται μέσα μας.


Τα όσα προσπάθησε η συγκεκριμένη ενέργεια να πράξει, εν μέρει έφτασε στον σκοπό της, μα είναι η επιλογή μας να αποφασίσουμε αν θα τον τερματίσει. Αν συγχρονιστούμε μαζί της, θα τα καταφέρει, να είσαι απόλυτα σίγουρος.


Αυτήν την περίοδο είναι ξεκάθαρο, για μένα, πως χρειάζεται να είμαστε πιο ψύχραιμοι σε κάθε ένταση και αστάθεια που επιδιώκεται να μας συμπεριλάβει μέσα της, καθώς επιδιώκεται να αποσυντονιστούμε από νέες και ευεργετικές δονήσεις.

Παράκληση λοιπόν, οι φίλοι ξέρουν να αγαπούν και να κατανοούν το λόγο και την ύπαρξη του καθένα, πόσο μάλλον ενός Φίλου.
Δε μπορώ να δω αλλιώς την κατάσταση. Όλοι έχουμε την ευθύνη των όσων λέμε, μα έχουμε και μεγάλη καρδιά για να πάμε πιο κάτω και να διευρύνουμε τα όρια στα οποία χωράμε ...

  
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 18:46:04

[quote=αυτο που σου ειπα να το διαγραψης θα το διαγραψης τελικα ναι οι οχι αν τωρα που μπηκα το ειδα οτι δεν το διεγραψες να σου πω εισαι πολλυ μικρος για να ταραξης το νευρικο μου σηστημα [αστειο ητανε το μικρος]][/quote]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 19:00:23

Μόλις είδα και αυτό από έναν εξαιρετικό μου φίλο, τον Σταμάτη Μισυρλή.

ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ, ΘΑ ΕΡΘΟΥΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΙΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΥΔΕΤΕΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΠΟΛΙΚΟΤΗΤΑΣ.
ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΣΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ, ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΤΟ ΘΕΤΙΚΟ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΓΙΟΥΣ" ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΚΟΛΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΕΞΙΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΣΤΕΡΟΥΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΞΙΟΙ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝΤΡΑ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΝΑ ΑΔΙΚΕΙ ΚΑΙ Η ΑΔΙΚΙΑ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΟΝΟ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΓΑΠΗ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΚΑΙ Η ΕΝΩΣΗ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΧΩΡΙΣΜΟ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟΥΣ "ΤΡΕΛΟΥΣ" ΝΑ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ "ΓΝΩΣΤΙΚΟΙ" ΝΑ ΛΕΝΕ ΤΡΕΛΕΣ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΡΧΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΡΧΗ ΝΑ ΣΚΛΑΒΩΝΕΙ.
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ "ΑΜΑΡΤΙΑ" ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ
ΚΑΙ Η ΕΓΚΡΑΤΕΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΦΥΛΑΚΗ.

ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΥΣΙΚΟ!
ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΨΕΜΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΨΕΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ!
ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ Η ΑΞΙΑ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΟΛΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΟΥΔΕΤΕΡΟΤΗΤΑ.
ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.
ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΑΜΕ.
ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΟΛΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ.
ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ... ΚΑΤΙ !
ΕΙΡΗΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Πιστεύω πως τώρα χωρά να το αφήσω, αφού έχει μια συνέχεια με τα όσα είπα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 19:07:59

Έτσι θεωρώ εγώ ότι έχει συνέχεια και κρατώ το ότι ήρθε η ώρα να δούμε, πως η αξία ήταν πάντα και στους δυο πόλους.
Δεν αναφέρομαι στο τρόπο που αντιδρά και απειλεί το μέλος βαγγέλης1234, είναι άλλη κουβέντα αυτό, όχι ότι τον ξεχωρίζω σαν μίασμα, μα είναι ξεχωριστή η περίπτωσή του. 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: διαγραφη   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 19:11:33

Ηλιόδωρος έγραψε:
Έτσι θεωρώ εγώ ότι έχει συνέχεια και κρατώ το ότι ήρθε η ώρα να δούμε, πως η αξία ήταν πάντα και στους δυο πόλους.
Δεν αναφέρομαι στο τρόπο που αντιδρά και απειλεί το μέλος βαγγέλης1234, είναι άλλη κουβέντα αυτό, όχι ότι τον ξεχωρίζω σαν μίασμα, μα είναι ξεχωριστή η περίπτωσή του. 
σε προειδοποιησα αν αυριο δεν τα δω διεγραμενα οι την ιδια μερα οι την επομενη πηγα δηκηγορο
στο ξαναλεω αν το κανης για να με νευριασης δεν επιασε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 19:13:55

Θα σκάσω θα εκραγώ!!!! Είναι τόσο σημαντικό να ξεκαθαρίζουν τα πράματα και αντί αυτό απλά φεύγουμε. Λιακάδα τα είπες πολύ ωραία. μ άρεσε. Διαφωνω για το κακομοίρα γιατί έχω το ρόλο μου σ αυτό. δε μου ρχονται από το πουθενά. Αλλά δε θα κάνω και πίσω κι ούτε θα φοβηθώ μη τυχόν και δε με θέλουν οι πολλοί. Που οι πιο πολλοί προφανώς δεν........και πολύ καλά κάνουν! Δε κατάλαβα! Γιατί θα πρέπει να με συμπαθούν; Το θέμα μου είναι ότι δε γίνεται να μην πω αυτό που σκέφτομαι γιατί είναι σα να κοροϊδεύω και τον άλλον και τον εαυτό μου. Δε μπορω να κάνω τίποτα γι αυτό δεν μπορώ να τ αποφύγω  και δεν σας το έκρυψα ποτέ. Κι υποτίθεται ο Μανώλης το ήξερε αυτό εδώ και πολύ καιρό. Αυτό έλεγε τουλάχιστον. Κι έτσι έδειχνε για να τα λέμε ολόκληρα. Τώρα δεν μπορεί να με αντέξει γιατί.......γιατί; Κι εγώ δεν είδα κανέναν άλλον εδώ να διαφωνεί μαζί σου Μανώλη. Μόνο η Χριστίνα εγώ και......ε αυτοί δεν είμαστε άλλοι οι δυο μας κανουμε κερκίδα. Ποιοι είναι οι άλλοι όλοι που χουν σχέση με όλα αυτά που γράφεις; Δε θα το πάω πιο μακριά. Αλλά........λέμε αντέχουμε και τελικά δεν αντέχουμε. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ; ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ! Η ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΟΧΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ. ΟΧΙ ΜΕΡΙΚΑ. ΟΧΙ ΝΑΙ ΕΔΩ ΚΙ ΟΧΙ ΕΚΕΙ. Όταν λεω είμαι κόκκινη αυτό σημαίνει κόκκινα μιλάω κόκκινα φερομαι κόκκινα φεγγίζω κόκκινα σας βλεπω όλους όλα κόκκινα παντου και παντα. Θα τσακωθούμε δεκάδες φορές θα αγαπηθούμε δεκαπλάσιες από δεκάδες θα τριφτούμε θα γελάσουμε θα θυμώσουμε θα θα θα θα θα θα!!!!!!!!!!!!! ΖΩΗ! ΖΩΗ ]size=24]ΖΩΗ[/size] ]size=24]ΖΩΗ!!!![/size]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 19:16:21

βαγγελης1234 έγραψε:
Ηλιόδωρος έγραψε:
Έτσι θεωρώ εγώ ότι έχει συνέχεια και κρατώ το ότι ήρθε η ώρα να δούμε, πως η αξία ήταν πάντα και στους δυο πόλους.
Δεν αναφέρομαι στο τρόπο που αντιδρά και απειλεί το μέλος βαγγέλης1234, είναι άλλη κουβέντα αυτό, όχι ότι τον ξεχωρίζω σαν μίασμα, μα είναι ξεχωριστή η περίπτωσή του. 
σε προειδοποιησα αν αυριο δεν τα δω διεγραμενα οι την ιδια μερα οι την επομενη πηγα δηκηγορο
στο ξαναλεω αν το κανης για να με νευριασης δεν επιασε
Μη θυμώνεις και μη χαλιέσαι.
Έχω αναρτήσει το site, το post που το βρήκα, τον συγγραφέα και δεν επιδιώκω να προσεταιριστώ κανένα πνευματικό δικαίωμα.
Την ανάρτηση δεν την διαγράφω. 



Εκτός .... 


Υ.Γ. Έχε χάρη


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ηλιόδωρος στις Τρι 18 Φεβ - 20:12:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 19:49:52

emmanouil έγραψε:
Δεν  πιστευω  να  με  κατηγορησει  κανεις   ότι   την   εβρισα  ,   στα   ωπα  ωπα  την  εχω 

Αγαπη  μου   και   λατρεια  μου 

Να  το   ξεκαθαρίσουμε   δηλαδή    


Τι   ερωτας   αναπάντεχος  και   αυτος !


Δεν έχεις καμία διαφορά στα μάτια μου από τον βαγγέλη που είπε να με καβαλήσει.


Τα υπόλοιπα φεύγω κτλ..κανείς πραγματικά δεν φεύγει από εδώ,όχι  γιατί δεν μπορεί,αλλά γιατί δεν θέλει στα αλήθεια.

Έτσι το δήλωσες για τις εντυπώσεις.

Τέλος,είπες ό,τι είπες κι όλα έχουν την σημασία τους.
Δεν παίρνω πίσω τίποτα κι ούτε ζητώ να πάρεις κι εσύ πίσω τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 20:37:57

marilena έγραψε:
Θα σας πω την αλήθεια. Απ την αρχή παρακολουθούσα όλο το διάλογο. Ήθελα πολύ να μπω να υποστηρίξω την nnan,  την ladosifa, και την maggisoula. Όμως δεν το έκανα. Δεν το έκανα γιατί σκεφτόμουν ότι εγώ δεν θα μπορούσα να αντιμετωπίσω τον Βαγγέλη αν μου μιλούσε κι εμένα έτσι. Και ξέρω ότι τότε τα κορίτσια εδώ δεν θα με άφηναν έτσι. Κι ίσως γίνονταν χειρότερα τα πράγματα.

Δεν λέω ότι γι αυτό δεν μιλούσα. Λέω μόνο και τι άλλο σκέφτηκα. Η αλήθεια είναι ότι θα πληγωνόμουν πολύ αν κάποιος μου μιλούσε έτσι. Δεν μπορώ να αντιμετωπίσω εύκολα εγώ τέτοιους ανθρώπους που μιλάνε και φέρονται έτσι. Αναρωτιέμαι πόσοι είναι σαν και μένα;

Νομίζω πολλοί. Κι όταν το σκέφτομαι αυτό, καταλαβαίνω πόσο πολύτιμοι είναι άνθρωποι σαν την maggisoula που τράβηξε πάνω της όλα τα πυρά, και δεν ξέρω αν το έκανε επίτηδες, αλλά προσπάθησε να προστατέψει κάτι από κάποιον κίνδυνο που ένιωσε. Και η ladosifa που αγαπώ πολύ, στάθηκε δίπλα της. Και οι τρεις μαζί δεν δείλιασαν. Καμία τους. Εγώ δείλιασα. Σπάω εύκολα και γι αυτό δείλιασα.

Τώρα βρήκα το θάρρος γιατί αυτό που έγραψε ο markos, μου έκανε εντύπωση. Έχει δίκιο γιατί είναι σαν να από τον πολύ θόρυβο που γίνεται, δεν ακούγονται κάποιοι ήχοι που πραγματικά είναι όμορφοι και αξίζουν περισσότερο από τον θόρυβο, που συνήθως δημιουργεί εντυπώσεις περισσότερο παρά έχει βάθος. Μπορεί να μην το εξηγώ καλά, και να μοιάζουν λίγο βλακείες όλα αυτά που γράφω, οπότε να με συγχωρείτε.

Το αποτέλεσμα σε όλο αυτό ήταν να καταλάβω ακόμα πιο πολύ, ότι φοβάμαι να φοβάμαι και δεν μου αρέσει καθόλου. Πόσες φορές σκοντάφτω πάντα σε πράγματα που μου δείχνουν αυτή μου την αδυναμία! Κάτι σημαίνει αυτό. Να βρω τον τρόπο να το πολεμήσω όμως. Πρέπει να μάθω να μην χρειάζονται άλλοι άνθρωποι που θα με καλύπτουν με το σώμα τους. Πόσο ανησυχώ γι αυτούς! Πόσο λυπάμαι που εξ αιτίας μου κάνουν αυτό το πράγμα! Αλλά και πόσο τους ευχαριστώ. Και θέλω ακόμα, να μην χρειάζεται να μου ζητήσει κανείς βοήθεια, αλλά να μπορώ να είμαι εκεί πριν χρειαστεί καν.

Ξέρω μπορεί να γελάσετε. Κι οι γονείς μου, κι οι φίλοι μου γελάνε συχνά με αυτά που βλέπω. Μάλλον με τον τρόπο που βλέπω εγώ, τα ίδια πράγματα που βλέπουν κι οι άλλοι.

Ελπίζω να μην είπα κάτι κακό και να μην πρόσβαλα κανέναν. Σας αγαπώ πολύ. Δεν μπορώ να σας αγαπώ όλους, αλλά αυτούς που αγαπώ τους αγαπώ πολύ.



Μαριλένα μου,μόνο οι γενναίες ψυχές παραδέχονται ότι φοβούνται.

Δεν θα ήθελα να ήσουν ανάμεσα,ευχαριστώ που δεν μπήκες,θα μου στοίχιζε πολύ κι όχι μόνο σε μένα,είμαι σίγουρη γιαυτό.
Και με αυτό δεν εννοώ πως είσαι αδύναμη-αντιθέτως μάλιστα-και ο λόγος σου έχει τόση δύναμη που να υπερνικά κάθε θόρυβο,λόγια καθαρά και κρυστάλλινα.
Δυστυχώς,ο κόσμος είναι γεμάτος με παρόμοια περιστατικά.

Εχεις την αγάπη μου και τον θαυμασμό μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 20:51:28

Χαχα....παλιες εποχες μου θυμησαν αυτα....τεσπα....μην ασχολήστε και καταναλώνετε ενέργεια σε πράγματα που δεν έχουν ουσία...
Πάντα γίνονταν αυτά στον Ναό...
ο καθένας μπορεί να λεεί οτι θέλει αλλα με σεβασμό ...
Την αγάπη μου σε όλους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 20:51:44

Ηλιόδωρος έγραψε:
βαγγελης1234 έγραψε:
Ηλιόδωρος έγραψε:
Έτσι θεωρώ εγώ ότι έχει συνέχεια και κρατώ το ότι ήρθε η ώρα να δούμε, πως η αξία ήταν πάντα και στους δυο πόλους.
Δεν αναφέρομαι στο τρόπο που αντιδρά και απειλεί το μέλος βαγγέλης1234, είναι άλλη κουβέντα αυτό, όχι ότι τον ξεχωρίζω σαν μίασμα, μα είναι ξεχωριστή η περίπτωσή του. 
σε προειδοποιησα αν αυριο δεν τα δω διεγραμενα οι την ιδια μερα οι την επομενη πηγα δηκηγορο
στο ξαναλεω αν το κανης για να με νευριασης δεν επιασε
Μη θυμώνεις και μη χαλιέσαι.
Έχω αναρτήσει το site, το post που το βρήκα, τον συγγραφέα και δεν επιδιώκω να προσεταιριστώ κανένα πνευματικό δικαίωμα.
Την ανάρτηση δεν την διαγράφω. 



Εκτός .... 


Υ.Γ. Έχε χάρη
εκτος αν τη ρε με απειλης εχεις την εντυπωση οτι εισαι τιποτα σπουδαιο θα μας κανη και χαρη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 21:03:03

Δε θυμάμαι ποιος το είπε, μα έχει την σημασία του και το λέω σε σένα, "Αν ήξερες τι είναι ο άνθρωπος, θα ήσουν πιο ευτυχισμένος" 

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 9k=

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 21:04:40

Η επιθυμία σου , εισακούστηκε.
Τωρα σε παρακαλω να εισακουσεις και εσυ σε αυτο. Μην γινεσαι αγενης.
Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 21:05:52

Ηλιόδωρος έγραψε:
Δε θυμάμαι ποιος το είπε, μα έχει την σημασία του και το λέω σε σένα, "Αν ήξερες τι είναι ο άνθρωπος, θα ήσουν πιο ευτυχισμένος" 

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 9k=

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤρι 18 Φεβ - 22:45:03

Tελικα   εισαι   αρκετα  προβλεψιμη  ladosifa  .....
Mολις    συζητουσα  με   ένα   φιλο   εδώ  στο   νησι   για  την  περιπτωση  σου,   αναμενωντας   ακριβως   αυτή   την  απαντηση   από   μερους   σου , η   οποια   από  την  μια   μου  επιβαιβαιωνει   αυτό  που   ακριβως  εισαι   στ   αληθεια ,   και   από  την  άλλη   αποτελλει   περισσοτερο   και   την  προσπαθεια    μιας    σίγουρης   εξώθησης  ώστε  να   διασφαλιστεί  η   βεβαιη    αποχωρηση  μου ,   παρα  μια   προσπαθεια   συμπερασματικης  κατάληξης  από   μερους   σου   για   το   κατά   ποσο    είναι   αλληθινα   τα    κινητρα   αυτης   της   δηλωσης  αποχώρησης,   καθως   και   η   ιδια   η   αποχωρηση    φυσικα  .....

Μην    αγωνιας   όμως   και   κυριως   μην   κολακεύεσαι,   η   αποφαση  μου  η   οποια    είναι   αμετακλητη      δεν   εχει   να   κανει   ακριβως  με    εσενα   μονο  ως    προσωπο ,    αλλα   ουτε   κανεις   άλλος   φερει   ευθυνη   για   αυτή   την   προσωπικη    επιλογή    και   αντιπαραθεση  ,   ουτε   καν   ο   ευαγγελος  - ιος ,  ουτε   και   κανενος   είδους  φοβος  προς   οτιδήποτε ,   αλλα   ουτε   και   κανεις  μπορει   αν  το   αλλαξει   αυτό ,   ας   υποθεσουμε,   όμως    ότι   ο   ιος   ηταν  μια   αφορμή   για   οσα   εμελλε     να   συμβουν     αναμεταξύ   μας ,     για   τον    λογο  ότι    μεσα   από   τις     μορφες  της   ψυχης   μας    αναγνωρίσαμε  κατι   πολύ  παλιο   και   αρχαιο,   το   οποιο   λογω   της  διανοητικης   αγνοιας  και  των   δυο ,   και   εδώ   φαινομαι   επιεικης    οσο   αφορα   αυτό   το    τελευταιο   συμπερασμα ,  θα  μας   αναγκασει  να   αλληλοεξοντωθούμε   μετατρεπωντας    αρνητικα   τον   ιερο   αυτό   χωρο   και  τους   περισσοτερους    εντελως   αθωους    φιλοξενουμενους   του  ....

Μεσα   στα   υποσυνείδητα   μας  οι   μνημες   ανεξίτηλες   και   ασβηστες ,   ζουν   όλα   οσα   εκπροσωπούμε  και   διαπραξαμε ,   όλα   εκεινα   τα   λαθη   αρχαιων   καιρων   που   αναβιωνουν      μπροστα   στα   ματια   μας   αναγνωρίζοντας   τα   ο   ενας   στο   προσωπο   του   αλλου   ως  ποιοτητες   όμως    και  όχι   ως   μορφες  ...

Ανίκανοι   και   οι   δυο   να  αποφυγουμε  το   μπερδεμα   της  διαφορετικότητας   της   μνημης   του  παρελθον   με   το   παρον   κυριως  λογω    ελλειψης    διανοητικης   πειθαρχιας   θα    ανακυπτουμε    συνεχως    σε   παρομοια   λαθη....

Κατι  σαν   κοκκινο   πανι   ο   ενας   για   τον   άλλο ....

Ετσι   μεσα   σε   αυτές   τις   συνθηκες  που   είμαι   σιγουρος     εστω   και   αδιόρατα  ότι   ηδη    τις    εχεις    αντιληφθεί,   καταλληγουμε  αδικα   πολλες   φορες ,    δυο   τοσο     αγαπητοι    ανθρωποι   του   σημερα    να  παρουσιάζουμε   μια   συνεχως     αυξανομενη   εικονα    σταδιακης    αντιπάθειας ,  αντιπαράθεσης ,   συκοφαντιας   και   ένα   σωρο   αλλων  ανεξέλεγκτων   αρνητικων   συναισθηματων   που   θα   προκυπτουν   συνεχως ...

Δες   την   αποχωρηση  μου    σαν     δικαιη    ευκαιρια   οριστικης   διαγραφης   αυτης    της  μνημης  ,   δες   το   σαν   ευκαιρια   επανόρθωσης ....

Τελικα   δες   και   πιστεψε   ότι   θελεις ,   εγω   ότι   ειχα   να   δωσω   το   εδωσα    εδώ   μεσα .... 

Ευχομαι   ολοψυχα   να   τα   καταφερεις   που   ούτως   η   άλλος   αυτό  καποια   στιγμη  θα   συμβει...   
           
              
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 19 Φεβ - 0:35:49



Ο Ανθρωπος ετσι ονομάζεται αυτή η γωνία εδω Ο Ανθρωπος όλα μέσα στον Ανθρωπο ειναι
ναι οπως ειπε και η Μαγισούλα ''ζωη'' πραγματικα το είδαμε .
Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε ειμαστε όλοι μια αλυσίδα
Διαφωνίες υπαρχουν αφου ειμαστε διαφοριτικες προσωπικότητες, αλλα γιατι να φυγη καποιος απο ενα μέρος που του αρέσει? Τα κοριτσια τα αγαπω παλευουν πιο πολυ απο μενα , παντα ημουν ετσι όταν  εβλεπα οτι δεν  χρειαζονταν , και αυτο ακομα το κανω, απλα αγνοω και συνεχίζω
Δεν λεω οτι ειναι σωστο μα αυτο κάνω
Απλα δεν μου αρεσε η  απειλη, 

Ηλιόδωρος έγραψε:βαγγελης1234 έγραψε:Ηλιόδωρος έγραψε:Έτσι θεωρώ εγώ ότι έχει συνέχεια και κρατώ το ότι ήρθε η ώρα να δούμε, πως η αξία ήταν πάντα και στους δυο πόλους.
Δεν αναφέρομαι στο τρόπο που αντιδρά και απειλεί το μέλος βαγγέλης1234, είναι άλλη κουβέντα αυτό, όχι ότι τον ξεχωρίζω σαν μίασμα, μα είναι ξεχωριστή η περίπτωσή του. 

σε προειδοποιησα αν αυριο δεν τα δω διεγραμενα οι την ιδια μερα οι την επομενη πηγα δηκηγορο
στο ξαναλεω αν το κανης για να με νευριασης δεν επιασε

Μη θυμώνεις και μη χαλιέσαι.
Έχω αναρτήσει το site, το post που το βρήκα, τον συγγραφέα και δεν επιδιώκω να προσεταιριστώ κανένα πνευματικό δικαίωμα.
Την ανάρτηση δεν την διαγράφω. 


Εκτός .... 


Υ.Γ. Έχε χάρη

εκτος αν τη ρε με απειλης εχεις την εντυπωση οτι εισαι τιποτα σπουδαιο θα μας κανη και χαρη


Συνεχίζω

κατα τα άλλα ο καθενας εκφράζεται οπως θελει απλα  με σεβασμο στον χωρο και στους Ανθρωπους που το συγκρατουν ειναι σαν το σπιτι μας εδω, ξεκουραζομαστε και μαθαίνουμε, ανοιγωμαστε και μεταφερουμε εμας ισως με τα ονοματά μας που βρηκαμε ,τα αβαταρ αλλα ειμαστε εμεις
Ξερω πως σκεφτονται οι φίλες μου σαν την μπουμπου και μη γελάσετε θέλει να προστατεύσει εμενα και τον χώρο της απο αυτους που θελουν να τον καπιλευτουν και καμια φορα το κανει επίτηδες για να δει αντιδρασεις , εαν επιτηθει και δεν φοβηθεις τοτε  ειναι ηρεμη, μυριζει την αρνητικότητα, εαν εισαι φοβισμένος πιο πολυ φωνάζει και δεν σε αφηνει να περάσεις
Μαθαίνω απο τα ζώα αυτα δεν απειλουν δειχνουν εξ αρχης
Κορίτσια και αγορια ξέρω κουραστικατε με όλα αυτα  ας ειναι θα περάσει  μπόρα ήταν ,όλα παιρνανε

 ηλιος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καλημερα   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 19 Φεβ - 8:10:12

[quote=εγω ενα ξερω οτι απλα μπηκα να πω την γνωμη μου σε κατι και εγινε μπαχαλο μην το πω αλλιως ακομα και αλλη υποχωρουνε χωρης να φταιω  αλλα εγινε σε μια ενοτητα που πρωταγωνηστης ημουν εγω και ο κατηγορος  μαζι... ενα θα πω ειμαι δυσλεκτικος και ισως αλλη αλλα γραφουν εγω αλλα καταλαβαινω το γεγονος οτι με κατηγορηται και ετσι ισως [που δεν πιστευο να ειμαι και σχιζοφρενης αργα οι γρηγορα θα παω σε ψυχολογο ] να δω την διανοητηκη μου υγεια  κατι ακομα σχιζοφρενης δεν ενοοω να σκωτονω οι θελο ψυχιατρο οι σχιζοφρενεια ειναι παρεξηγημενη αρωστια για τον περισοτερο κοσμο αν θελεται ψαξτε το....  κατα τα αλα ποτε δεν περιμενα αλλα φαινετε για ολλα υπαρχη οι πρωτη φορα να φαω τετοιο βρισιμο τετοιες κατηγοριες τετοια προσβολη της πρωσοπηκοτητας μου τεοια λογια και χαρακτηρησμη ποτε τη να πρωτοπο ιο βαρβαρο ζωο δεν θα κατσω να ξαναδιαβασω για αλλα κατα τα αλλα ηλιοδωρε  θα ακολουθησω την συμβουλη σου να προσπαθησω να γινω καλυτερος αθρωπος οχι να βγαλο τον αθρωπο απο μεσα μου τη να πω καλη μερα σας][/quote]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ba a ktsou

ba a ktsou


Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 327

Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 19 Φεβ - 8:57:12

Ωραια . ..

Καπου πρεπει να τελειωνει η παροδια ομως ετουτη ,

διοτι εκφραζεσται , & Χρειαζεται Προσοχη Ως προς Την Εκφραση . ..

πολλοι δεν εχουν την ευκαιρεια να Εκφραστουν,
αλλοι εχουν την ευκαιρεια ,

αλλα την σπαταλουν . ...  

Το πως εκφραζεται ο καθενας ειναι ενα μεγαλο ταλαντουχο ΜΑΘΗΜΑ . ..

Αλλες φορες καταπινουμε το Ηφαιστειο
αλλες φορες το εκτοξευουμε προς οποιαδηποτε ΜΕΡΙΑ . ..

Ποιος εχει δικιο , ποιος εχει αδικο  ... ;;;

Εχει κατι ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΕΣ ΗΜΕΡΕς ,
ΟΙ ΟΠΟΙΕς ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΩΣΗ ΤΗς ΑΙΣΘΗΣΗΣ . ...

ΑΡΧΕΓΟΝΕς ΑΙΣΘΗΣΗΣ ΣΒΗΝΟΥΝ & ΜΑΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ
ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΒΡΟΥΝ ΩΣ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ

Εχει κατι ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΕΣ ΗΜΕΡΕς ,
ΟΙ ΟΠΟΙΕς ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΩΣΗ ΤΗς ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΣ . ..

ΑΡΧΕΓΟΝΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ΣΒΗΝΟΥΝ & ΜΑΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ
ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΒΡΟΥΝ Ως ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ . ..


η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ
ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ Ως ΠΡΟς ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ
& ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ & ΔΙΚΑΙΟΙ
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ . ..

ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ
ΕΙΛΙΚΡΙΝΙΑ
ΔΙΚΑΙΟ,
ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΡΡΕΟΥΜΕ ,
ΤΟ ΕΙΔΩΛΟ ΜΑς ΔΗΛ ,
ΕΠΕΙΔΗ ΝΙΩΘΕΙ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΕς ΤΙς ΗΜΕΡΕς & ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΤΙΖΩΝΤΑς

ΜΙΑ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ .. ..


ΑΝΘΡΩΠΕ ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΣΟΥ ,
ΔΙΟΤΙ ΦΘΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΕΞΩ ,
ΕΚΕΙ & ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ . ... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ . ..

ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ
& ΜΟΝΟΝ

& ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΔΩΛΟ . ..    

ΔΙΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ & ΜΟΝΟΝ . ..

ΕΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΑΔΕΙΞΤΕ ΤΟ ΚΑΛΛΟΣ ΕΝΤΟΣ ΣΑς
ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΟΡΠΙΖΕΤΑΙ
ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ,
ΜΗΝ, ΑΛΛΟ ΜΗΝ . ...

αφηστε να πεσει το αχρηστο ,
απλα αφηστε το . ..
μην το κρατατε ,
μην ασχολειστε . ..

Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΛΛΑΖΕΙ, ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑΤΕ ; ; ;

ΤΕΛΕΙΩΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΛΕΙΨΟ
& ΑΡΧΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΦΘΑΡΤΟ . ..

ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑς ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ . ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 19 Φεβ - 9:12:37

Βαγγέλη; Μπορώ να σε λέω Βαγγέλη, ελπίζω να μην θυμωσεις παλι.

Πρωτον γραφε με κενα γιατι δυσκολευομαστε πολυ.
 
Δευτερον το προβλημα δυσλεξιας που εχεις σου δημιουργει προβληματα αγχους και σου κοβει την ανασα, δεν θες ψυχιατρο αλλα λογοθεραπευτη. Οταν νιωσεις τον αερα , θα νιωσεις και καλυτερα. 

Τριτον, μας προσβαλλες επισης και παρα πολυ. Το ξερεις αυτο.

Τεταρτον, εχουμε ολη την καλη θεληση να σε ακουσουμε αν δεν σε πιανει υστερια.Πριν να φωναξεις, οξυγονωσου πρωτα.

Πεμπτο αυτο που εγραψες για το δικηγορο ηταν τελειως γελοιο.
Αποκλειεται η βιβλιοθηκη να σε δεχτει ως συγγραφεα με τετοιο κειμενο.
Αν το παρω , το διορθωσω και του δωσω δομη, εγινε ευθυς αμεσως κατι αλλο.
Αν καταφερω να το διαβασω, θα δω αμεσως οτι ειναι μια απλη προσωπικη εμπειρια , απορρεια προσπαθειων επιτευξης ασκησεων , που εκανες μονος σου και χωρις βοηθεια.

Δυστηχως θεωρεις τον ευατο σου τελειο, και απο την αλλη παραδεχεσαι τα προβληματα σου.
Ωραια δεν θελεις ψυχιατρο , θελεις ψυχολογο.
Να μιλησεις θελεις, ξερω τι σε ενοχλει, στον ψυχιατρο η επιμονη για φαρμακα και στον ψυχολογο, η απροσωπια.
Δεν εχεις φιλους. Αν χαλιναγωγησεις τα ενστικτα σου, ισως να το καταφερεις. Προσωπικα με ολες αυτες τις εκρηξεις που παθαινεις , θα φοβομουν να εισαι κοντα μου, στον εξω κοσμο...θα ημουν παντα σε επιφυλακη.
Και αυτο, γιατι οταν καποιος σου λεει κατι που δεν σου αρεσει , εχεις αναπτυξει ασχημες τακτικες να του κανεις κακο.
Εχεις βλαψει, το νιώθω. Νιωθω οτι αν συνεχισεις ετσι θα βλαψεις και αλλο. Θελω πολυ να σε βοηθησω αλλα φοβαμαι τις εκρηξεις σου, θα το εκανα μονο σε ελεγχομενο περιβαλλον και αν ειχα σπουδασει . Ομως σιγουρα θα υπαρχει καποιος εκει εξω που θελει να σε βοηθησει οπως και εγω.
 Σε ρωταω, σου μιλω, ουτε σε απειλω, ουτε σε προσβαλλω, ουτε σε μειωνω. Σκεψου πριν απαντησεις, εγω δεν ειμαι οι γυρω σου στον εξω κοσμο, που σε γνωριζουν, εγω δεν σε γνωριζω.
Σκεψου πριν αρχισεις να φωναζεις.Ειναι πολυ σημαντικο, ελπιζω οτι ειναι ειλικρινες, το οτι αναγνωριζις οτι εχεις καποιο προβλημα. Κανε κατι, πριν σε καταπιει το προβλημα και χασεις τελειως τον ευατο σου.
Δεν ειμαστε υπερζωα, ειμαστε ανθρωποι. Ελπιζω οτι δεν ζεις σε πολη.Αν ναι, οταν βρεις τον ευατο σου, απομακρυνσου απο αυτη. Θελεις ηρεμια. Και σταματα να ανεχεσαι στον εξω κοσμο, αυτους που σε μειωνουν. Μην τους κυνηγας να τους πεισεις.
Θα συνεχισω αν θελεις τον διαλογο για λιογ μαζι σου, μεχρι να επιστρεψει η Αρχοντισσα μου και οσο αντεχω γιατι εχω μια σημαντικη εργασια να κανω και δεν μπορω να συγκεντρωθω
Επισης,
Ο αγαπητος μου Ηλιοδωρος, δεν σε απειλησε, το εκανε για χαρη μας.
Σκεψου πρωτα.Εχεις οσο χρονο χρειαζεσαι. Εδω δεν ειμαστε εξω που ολα γινονται βιαστικα.Ανασανε πρωτα.
Ευχομαι να με καταλαβεις και να μην με προσβαλλεις παλι.


και πανω απο ολα
Η ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΛΑΘΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 19 Φεβ - 9:16:36

ba a ktsou  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Άνθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 11 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ανθρωπος....
» Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
» Ο άνθρωπος μπορεί!
» Άνθρωπος και αφύπνιση...
» Η Διαίσθηση και ο άνθρωπος...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...-
Μετάβαση σε: