H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Άνθρωπος.

Πήγαινε κάτω 
+15
Λιακάδα
marilena
ioessa
markos
zizanio
ahilleas
anarhos
lordos
maggisoula
georgp
βαγγελης1234
Αιθηρόη
ilia
Ωρίων
Parhs
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 11:29:05

[quote=1 αν οι αθρωποι εχουν ψυχη τοτε σιγουρα θα εχουν και τα οντα που μας κατασκεαυσαν σωματικος αναφερομαι σε ενα μελος που λεει οτι μας ζηλευουν που εχουμε ψυχη δηλαδη μιλας για οντα που εχουν υπερτεχνολογια να επησκεπτονται τον καθε πλανητη να του δινουν ζωη να εχουν φτιαξη ενα ζωο [κατα αυτους] με νοητηκες και πνευματηκες δυναμης ενα ευφηες ον το οποιο εχει ψυχη αλλα μας ζηλευουν γιατι αυτη δεν εχουν και πες δεν εχουν και το κατορθωσαν τυχαια και το ανακαληψαν αυτη δεν μπορουνε να βρουνε πως το κατορθωσαν στον αθρωπο και να το κανουν για τον εαυτο τους???2οι σκοτηνες δυναμης θα της χωρηζα σε πρωτευον και δευτερευον κατηγοριες1οπλα. επηστημονες. που φτιαχνουν οπλα.  επηκηνδυνα φαρμακα .τροφες και ποσιμα με δαφορα χημηκα. ιερης του χρηματος καταστροφη του περιβαλοντος και της γης 2αγαπη για χρημα αθρωποι της εξουσιας σχηζοφρενης κατωτερη παιδεια εγωισμος και κατακτηση τον αθρωπον να ελεγχουν αλλους αθρωπους ο καθε αθρωπος  να ακουει αλλο αθρωπο μαμα μπαμπα θειο ιερεα πολιτηκο κ.τ.λ.αθωποι σε σκοτηνα ταγματα για οποιον σκοπο3 θρησκειες.. οταν καποιος πιστευη σε ζωη περαν της γης στην πλειοψηφια δεν τον ενδιαφερη αυτος ο κοσμος... [δεν αναφερομαι αν υπαρχη οι οχι μεταθανατιο ζωη]σχηζοφρενης αθρωποι που μισουν τους αθρωπους και θελουν να τους καταστρεψουν εμπλεκονται και στης πρωτευον σκοτηνες δυναμης αθρωποι με πολυεθνηκες που για το χρημα καταστεφουν και σκωτονουν λαους το καθε ενα που ανεφερα εχει μεγαλη σηζητηση τη ενοω αλλα σκεφτητε το αν θελεται μονη σαςαυτες ειναι οι σκοτηνες δυναμης που εχει οι αθρωποτητα και οδηγηται στον ολεθρο  το τι ειναι αθρωπος το εχω αναφερη ασχετος αν εχει οι οχι ψυχη αυτο πιστευο επησης θεωρω χαζομαρες για εξωγηινους που θελουν το κακο μας κ.τ.λ.που οτι γραφη ο καθε ευφανταστος συγγαφεας και το μεταδιδη ο καθε ενας που του αρεση συναισθηματικα συμφωνη και δεν σκεφταιτε με την λογηκη του [τουλαχιστον να ειχε και πρωσοπικη εμπειρια] αλλα να τα λεει καποιος και ο αλλος να τα πιστευη τη να πω ??  για τους εξωγηηνους αν μας εχουν εντοπηση αν θελαν το κακο μας να ειστε σιγουρη θα μας κατεστρεφαν αφου δεν μας κατεστρεαν ακομα μην ανησηχηται μην πω μας προστατευουν    εδω μοληναμε το διαστημα και την γη με της πυρηνηκες βομβες και δεν μας κατεστρεψαν θα μας καταστρεψουν τωρα δεν νομηζω  ][/quote]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 12:22:43

Σε ποιο μέλος αναφέρεσαι και ποιος είναι ο ευφάνταστος συγγραφέας;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 12:23:37

Και κάτι ακόμη...γιατί γράφεις επίτηδες χάλια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgp

georgp


Ηλικία : 39
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 79

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 14:18:05

Δεν είναι ότι δεν εκτιμώ τα άλλα μέλη εδώ μέσα. Τα εκτιμώ πολύ κι ας φάνηκα λίγο ηλίθιος με τον διάλογο μου με την maggisoula. Είναι ο θυμός μου και το κόλλημα που τρώω όταν πληγώνομαι. Γιατί είχε δίκιο, όπως και η ladosifa. Αλλά η Αιθηρόη έχει τον τρόπο να φέρνει διαύγεια στους καπνούς του μυαλού μου.

Οι άνθρωποι είναι θαυμάσια όντα.
Το γνωρίζω.

Όπως γνωρίζω ότι είναι ικανοί, τόσο για το μέγιστο "καλό"... όσο και για το "κακό"...

Εσείς (ο κάθε ένας) θα αποφασίσετε για τον ρόλο και το έργο σας, στο Σύμπαν αυτό.

Νομίζω τελικά ότι αυτό που έχει σημασία, είναι εγώ τι θα κάνω. Διάβασα την ιστορία με την γιαγιά και τους δύο ταξιδιώτες που ψάχνανε να μείνουν σε μια νέα χώρα. Νιώθω ότι φταίω αρκετά σε όσα μου συμβαίνουν. Αιθηρόη από την μία ντρέπομαι και λυπάμαι που σε πρίζω, αλλά χαίρομαι που το αγνοείς αυτό και συνεχίζεις να με βοηθάς. Σας ευχαριστώ και τους τρεις. maggisoula σου ζητώ συγνώμη. Φέρθηκα σαν κακομαθημένο παιδί αντιδραστικά.

Βαγγέλη1234 πρέπει να ομολογήσω ότι εσύ με βοήθησες επίσης πολύ. Αν και δε κατάλαβα τελικά τι εννοείς, γιατί απλά έχεις αντίρρηση για να έχεις αντίρρηση και να πεις κάτι που ούτε εσύ καταλαβαίνεις, όμως σε ευχαριστώ και εσένα γιατί λειτούργησες σαν καθρέφτης μου κι ομολογώ ότι όταν σε διάβασα μόρφασα από αυτά που είδα. Με είδα σαν κάτι που απεχθάνομαι. Έτσι ξερόλας από μίμηση είμαι κι εγώ, χωρίς βαθιά γνώση και κρίνω τους άλλους μόνο με σύγκριση την δική μου λογική, σκέψη, πράξεις και ζωή. Και το πιο βαθύ σκεφτικό; Αφού δεν ξέρω εγώ, πως είναι δυνατόν να ξέρει κάποιος άλλος; Άρα ο άλλος είναι ψεύτης και παραμυθατζής. Ναι τόσο λίγοι είμαστε κι οι δυο μας, και μαζί με εμάς εκατομμύρια άλλοι. Να τώρα που σκέφτομαι κι αυτό ακόμα, θυμώνω με τους ανθρώπους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgp

georgp


Ηλικία : 39
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 79

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 14:23:21

maggisoula έγραψε:
georgp δε σου κρύβω ότι αρχίζεις να με τσιτώνεις μπικόουζ συνεχίζεις να κοιτάς γύρω σου κι όχι μέσα σου. Προφανώς είχες συνηθίσει όλοι να σε καλομαθαίνουν και τώρα που δεν το κάνουν σου φταίει ο κόσμος όλος; έχεις θέμα με τη σχέση σου τσουπ η κακιά η ανθρωπότητα. έχεις θέμα με τη δουλειά σου τσουπ σου φταίει η ανθρωπότητα. Τα πήρες με το φίλο σου τσουπ σου φταίει η ανθρωπότητα. έχεις θέμα με τ αυτοκίνητα που περνάν και κορναρουν τσουπ σου φταίει η ανθρωπότητα! ο Γιώργης δηλαδή τι κάνει; Τα περιμένεις όλα ντελίβερι; η νοοτροπία σου μήπως έχει σχέση με τα αισθήματα σου; Αν δε γουστάρεις να την αγαπάς την ανθρωπότητα και ν την εκτιμάς και να την πιστεύεις μην το κάνεις. Αλλά να μη νιώθεις κι άβολα με αυτό γιατί τελικά αυτό προσπαθείς να βολέψεις μέσα σου. Ντε και καλά ότι εσύ έχεις δίκιο κι είναι εχθρός η ανθρωπότητα. Δεν είναι κακό να μην είσαι φιλάνθρωπος. Ούτε με νοιάζει τι έιναι τελικά. Αλλά ρε αγοράκι μου δέξου την άρνηση σου και τελείωνε με αυτό το θέμα. Κάθε φορά που σε διαβάζω βγάζεις αρνητικότητα και θυμό. Ξέρεις γιατί; Γιατί αποφεύγεις να δεχτείς κάποια δεδομένα μέσα σου. Κάντο να τελειώνουμε και να πάς παρακάτω. Θα σου μαγειρέψω πέστο  Άνθρωπος. - Σελίδα 2 3316832673 μια συνταγή που μου δωσε μια ψυχή! πολύ την κατάλαβα τι να της πω!!!!!


Να μου την μαγειρέψεις, γιατί μου ακούγεται κάπως απειλητική! Θέλω λίγο χρόνο να καταλάβω. Πραγματικά συγνώμη maggisoula.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 15:41:20

Ξέρω οτι το δηλητήριο της πίκρας όταν σε περιφρονούν κάνει χοντρή ζημια. Δεν είδες; είδες και μόνος σου το καθρέφτη. Φουι φουι φουι! Αν δεν το κανες επίτηδες τότε δε χρειάζεται να σου μαγειρεψω πεστο! Οπότε όλα καλά αν και σε βλέπω εσένα πάλι.....μόνο για μια στιγμη ξαποσταινει και ξανά προς τη δόξα τραβά! μόνο που τότε θα αρπακωθουμε άγρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgp

georgp


Ηλικία : 39
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 79

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 17:43:05

Χα χα! Εντάξει maggisoula, σου δίνω το ελεύθερο να μου την πεις άγρια. Γιατί κι εγώ έτσι με κόβω, δεν αλλάζει ο άνθρωπος από την μια στιγμή στην άλλη. Και ευχαριστώ που δεν κρατάς κακία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 20:19:04

η πέστο μου έγινε όπλο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 20:28:34

βαγγελης1234 έγραψε:
[quote=1 αν οι αθρωποι εχουν ψυχη τοτε σιγουρα θα εχουν και τα οντα που μας κατασκεαυσαν σωματικος αναφερομαι σε ενα μελος που λεει οτι μας ζηλευουν που εχουμε ψυχη δηλαδη μιλας για οντα που εχουν υπερτεχνολογια να επησκεπτονται τον καθε πλανητη να του δινουν ζωη να εχουν φτιαξη ενα ζωο [κατα αυτους] με νοητηκες και πνευματηκες δυναμης ενα ευφηες ον το οποιο εχει ψυχη αλλα μας ζηλευουν γιατι αυτη δεν εχουν και πες δεν εχουν και το κατορθωσαν τυχαια και το ανακαληψαν αυτη δεν μπορουνε να βρουνε πως το κατορθωσαν στον αθρωπο και να το κανουν για τον εαυτο τους???2οι σκοτηνες δυναμης θα της χωρηζα σε πρωτευον και δευτερευον κατηγοριες1οπλα. επηστημονες. που φτιαχνουν οπλα.  επηκηνδυνα φαρμακα .τροφες και ποσιμα με δαφορα χημηκα. ιερης του χρηματος καταστροφη του περιβαλοντος και της γης 2αγαπη για χρημα αθρωποι της εξουσιας σχηζοφρενης κατωτερη παιδεια εγωισμος και κατακτηση τον αθρωπον να ελεγχουν αλλους αθρωπους ο καθε αθρωπος  να ακουει αλλο αθρωπο μαμα μπαμπα θειο ιερεα πολιτηκο κ.τ.λ.αθωποι σε σκοτηνα ταγματα για οποιον σκοπο3 θρησκειες.. οταν καποιος πιστευη σε ζωη περαν της γης στην πλειοψηφια δεν τον ενδιαφερη αυτος ο κοσμος... [δεν αναφερομαι αν υπαρχη οι οχι μεταθανατιο ζωη]σχηζοφρενης αθρωποι που μισουν τους αθρωπους και θελουν να τους καταστρεψουν εμπλεκονται και στης πρωτευον σκοτηνες δυναμης αθρωποι με πολυεθνηκες που για το χρημα καταστεφουν και σκωτονουν λαους το καθε ενα που ανεφερα εχει μεγαλη σηζητηση τη ενοω αλλα σκεφτητε το αν θελεται μονη σαςαυτες ειναι οι σκοτηνες δυναμης που εχει οι αθρωποτητα και οδηγηται στον ολεθρο  το τι ειναι αθρωπος το εχω αναφερη ασχετος αν εχει οι οχι ψυχη αυτο πιστευο επησης θεωρω χαζομαρες για εξωγηινους που θελουν το κακο μας κ.τ.λ.που οτι γραφη ο καθε ευφανταστος συγγαφεας και το μεταδιδη ο καθε ενας που του αρεση συναισθηματικα συμφωνη και δεν σκεφταιτε με την λογηκη του [τουλαχιστον να ειχε και πρωσοπικη εμπειρια] αλλα να τα λεει καποιος και ο αλλος να τα πιστευη τη να πω ??  για τους εξωγηηνους αν μας εχουν εντοπηση αν θελαν το κακο μας να ειστε σιγουρη θα μας κατεστρεφαν αφου δεν μας κατεστρεαν ακομα μην ανησηχηται μην πω μας προστατευουν    εδω μοληναμε το διαστημα και την γη με της πυρηνηκες βομβες και δεν μας κατεστρεψαν θα μας καταστρεψουν τωρα δεν νομηζω  ]
[/quote]

Προφανώς αναφέρεσαι σε εμένα, όχι σε άλλο μέλος, οπότε διαχωρίζω την θέση μου και αναλαμβάνω την ευθύνη των λόγων μου...

Ξεκίνησες με υπόθεση... αν οι άνθρωποι έχουν ψυχή...

Τι πιστεύεις λοιπόν για τους ανθρώπους, για το είδος που και εσύ εκπροσωπείς, ως όντως άνθρωπος και ο ίδιος;   

Οι εξωγήινοι δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα στην προκείμενη περίπτωση, οπότε δεν το θέτω ως θέμα προς συζήτηση.

Με ενδιαφέρει όμως να κατανοήσω, γιατί και πώς στέκεσαι απέναντι στην "οικογένεια" σου, η οποία ονομάζεται Ανθρωπότητα.

Και αν δεν σου κάνει κόπο, ποιος νομίζεις ότι ευθύνεται για την "πτώση" ενός μέρους της και την άρρωστη συμπεριφορά που εκδηλώνει πάνω σε αυτόν τον πλανήτη;

Δεν μιλώ για το πρόβλημα. Αυτό το εντοπίζουν όλοι...
Μιλώ για την αιτία αυτή, που δημιούργησε την πρόθεση που παρήγαγε τόση δυσαρμονία και δημιούργησε πληγές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 20:36:12

Γιώργο...
Κανένας δεν είναι λίγος... κανένας.-

Όλοι προσπαθούμε να κατανοήσουμε όσο καλύτερα μπορούμε, τον Κόσμο που μας περιβάλλει...
Και έχουμε κάθε δικαίωμα να πειραματιζόμαστε μέσω των αισθήσεων μας, των δυνατοτήτων του νου που έχουμε έως τώρα αναπτύξει και των πληροφοριών - δυνατοτήτων που μας παραχωρούνται.

Ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος... και πολλά δεν σας έχουν δοθεί...

Κατανόησε με σωστά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 20:55:57

ladosifa έγραψε:
Σε ποιο μέλος αναφέρεσαι και ποιος είναι ο ευφάνταστος συγγραφέας;
χωρης παρεξηγηση αγαπητη μου αλλα αυτο που λες μου θημηζη την παροιμια αλλη τους δειχναν το δασος και αυτη κοιταζαν το χερι που τους εδειχνε το δασος για αυτα που εγραψα σημφωνης διαφωνης ???εγω δεν θα κατσω να ψαξω για τον συγραφεα συγραφης κατσε ψαξε μονη σου  τστστσ 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 13 Φεβ - 23:38:59

Προφανώς αναφέρεσαι σε εμένα, όχι σε άλλο μέλος, οπότε διαχωρίζω την θέση μου και αναλαμβάνω την ευθύνη των λόγων μου...

Ξεκίνησες με υπόθεση... αν οι άνθρωποι έχουν ψυχή...

Τι πιστεύεις λοιπόν για τους ανθρώπους, για το είδος που και εσύ εκπροσωπείς, ως όντως άνθρωπος και ο ίδιος;   

Οι εξωγήινοι δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα στην προκείμενη περίπτωση, οπότε δεν το θέτω ως θέμα προς συζήτηση.

Με ενδιαφέρει όμως να κατανοήσω, γιατί και πώς στέκεσαι απέναντι στην "οικογένεια" σου, η οποία ονομάζεται Ανθρωπότητα.

Και αν δεν σου κάνει κόπο, ποιος νομίζεις ότι ευθύνεται για την "πτώση" ενός μέρους της και την άρρωστη συμπεριφορά που εκδηλώνει πάνω σε αυτόν τον πλανήτη;

Δεν μιλώ για το πρόβλημα. Αυτό το εντοπίζουν όλοι...
Μιλώ για την αιτία αυτή, που δημιούργησε την πρόθεση που παρήγαγε τόση δυσαρμονία και δημιούργησε πληγές.[/quote]


να σου πω πρωτα πιστευο οτι εχουμε ψυχη το που το στηρηζω αυτο ειναι αλλο θεμα
αλλα σιγουρα εχουμε δεν εχουμε ψυχη οσσα εγραψα για τον αθρωπο το πιστευο οτι ειναι παραδειγμα υπερζωο

για της παρακατω αποριες για την οικογενεια και που ξεκηνησε το κακο θα πω την γνωμη μου οι οποια ειναι 


ο αθρωπος οπως και καθε ζωο υπαρχουν οντα που ειναι οι αρχηγη και ηγετες στους αλλους ετσι και στον αθρωπο 
απο αρχατατον χρονων αρχισαν [και φυσικο ειναι να υπαρχουν αρχηγοι]

ο αθρωπος πως εξεληχθηκε αρχικα εκανε οικογενεια μετα εκανε τον οικοισμο στον οποιον μετα την πολη μετα το εθνος και κρατος το οποιο αρχισε να σηματοδοτη την εξεληξη του πολιτισμου καλη και κακη
υπηρχαν οι αρχηγοι που χωρηστηκαν σε δυο μερη την πολητηκη και θρησκευτηκη οι οποια συνεργαζονταν απο αρχαιοτατον χρονον αλλα αυτο ειναι αλλο μεγαλο θεμα

δυστηχως απο αρχαιοτατον χρονον και σημερα αυτη που εχουν εξουσια οι περισοτερη ειναι κακη σχιζοφρενης μισουν τον κοσμο αγαπανε να εκμεταλευονται τους αλλους κ.τ.λ.
αθρωποι που ευχαριστιουνται να κανουν κακο στους αλλους για να κερδιζουν χρηματα κ.τ.λ.
που καταστρεφουν το περιβαλον δημηουργουν αρωστιες και οτι αλλο κακο και οπως προανεφερα αυτη ειναι οι σκοτηνες δυναμης της αθρωποτητας 
και το σιγουρο ειναι οτι ειναι σχζοφρενης 
βεβαια και εμεις ημαστε σχιζοφρενης ο απλος κοσμος 
να το πω αλλιως οσσο σχιζοφρενης ειναι αυτη που κανουν τα παντα για το χρημα κερδος και εξουσια 
τοσο ημαστε και εμεις που καθομαστε υποταγμενη κατω απο την κυριαρχια τους
αλλο θεμα μεγαλο 
αυτο ειναι το μεγαλυτερα κακα στον κοσμο  
αυτο συμβαινει με την οικογεεια μου τον αθρωπο και αυτη ειναι οι κυριοτερη λογη της πτωσης της 
οσσο για την οικογενεια μου ο αθρωπος
ο κοσμος παντοτε ακουγε την μαμα τον μπαμπα τον πολιτικο ηγετη τον ιερεα και αλλους ακουγοντας αυτους ομως ηρθε και συνεχηζη να υπαρχη το κακο σε αυτον τον κοσμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 12:47:02

Τόση ομοιότητα ρε παιδί μου είναι........συγκλονιστικό όμως ε;;;;; δηλαδή έχω μείνει εν αφωνία σε τόπον σιωπηρόν και βάλε! Τεσπά άστο να πάγει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 13:34:39

βαγγελης1234 έγραψε:
ladosifa έγραψε:
Σε ποιο μέλος αναφέρεσαι και ποιος είναι ο ευφάνταστος συγγραφέας;
χωρης παρεξηγηση αγαπητη μου αλλα αυτο που λες μου θημηζη την παροιμια αλλη τους δειχναν το δασος και αυτη κοιταζαν το χερι που τους εδειχνε το δασος για αυτα που εγραψα σημφωνης διαφωνης ???εγω δεν θα κατσω να ψαξω για τον συγραφεα συγραφης κατσε ψαξε μονη σου  τστστσ 


Εγώ προσωπικά πρώτα θα κοιτάξω το δάχτυλο που δείχνει. Μετά θα κοιτάξω που δείχνει. Οπότε μη πετάς αυτή την ατάκα περί δαχτύλου που τη χρησιμοποιούν όλοι όσοι θέλουν να αποφύγουν τα βλέμματα πάνω τους. Εγώ διαφωνώ μαζί σου. Γιατί μιλάς για την επιφάνεια των καταστάσεων. περιγράφεις ένα μέρος του τοπίου και θες να το δεχτούμε ως την πηγή των καταστάσεων; Και με τον τρόπο σου και με τη πρόθεση σου και με τις κατηγορίες έτσι όπως τις πετάς χωρίς να σκέφτεσαι από που και γιατί έχει ξεκινήσει όλο αυτό το κακό και που επαναλαμβάνεις αυτό που κάνουν όλοι που βγάζουν απ έξω την ουρά τους. Δηλαδή φταίνε μόνο οι άλλοι. Ετσι γιατί εγώ το λέω!! έτσι από το πουθενά. ε όχι! Είναι εύκολο αγαπητέ μου να ρίχνουμε ευθύνες σε όλους τους άλλους. Άκου υπερζωο! Τι λέξη κι αυτή!!!! Εγώ δεν είμαι υπερζώο. Δεν ξέρω τι λέει αυτός που το πρωτείπε αλλά εγώ επιλέγω άλλα πράματα για εμένα και έχω άλλη ιδέα για την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ μου. Εσύ κάνε όπως νομίζεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 14:02:21

maggisoula έγραψε:
Τόση ομοιότητα ρε παιδί μου είναι........συγκλονιστικό όμως ε;;;;; δηλαδή έχω μείνει εν αφωνία σε τόπον σιωπηρόν και βάλε! Τεσπά άστο να πάγει!
Αστο να πάγει,είναι άλλο θέμα μεγάλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 14:18:13

Αιθηρόη έγραψε:
Αρχικά...

Δεν επιθυμώ να σε πείσω, εσένα ή όποιον άλλον, για ο,τιδήποτε.
Σας γράφω τι νιώθω, τι σκέφτομαι, τι γνωρίζω... εκφράζομαι, περιγράφω...
Και ό,τι εκφράζω και περιγράφω, με περιγράφει και με εκφράζει.

Και συνεχίζω...

Οι άνθρωποι είναι θαυμάσια όντα.
Το γνωρίζω.

Όπως γνωρίζω ότι είναι ικανοί, τόσο για το μέγιστο "καλό"... όσο και για το "κακό"...

Εσείς (ο κάθε ένας) θα αποφασίσετε για τον ρόλο και το έργο σας, στο Σύμπαν αυτό.

Είστε ελεύθερα Όντα... δεν μπορείτε να εκτιμήσετε πόσο σπουδαίο και μοναδικό είναι αυτό;
Δεν είστε φτιαγμένοι με συγκεκριμένο τρόπο "λειτουργίας", έργου, "παραγωγής" στον Κόσμο αυτό.
Εσείς επιλέγετε, Τι... Ποιος... Πού... Πώς... Πότε... Εάν... Πόσο...

Λίγες Οντότητες μπορούν να το καυχηθούν αυτό...

Ας πούμε ένα απλό παράδειγμα... (ένα "σαν" στο περίπου και όχι ακριβές)
Οι "διαβολικές" οντότητες, είναι προορισμένες για το αρνητικό έργο της διασάλευσης των δυνάμεων.
Εάν παραστρατίσουν, "τιμωρούνται" από το "κακό".
Οι "αγγελικές" οντότητες, είναι προορισμένες για το θετικό έργο της συντήρησης και αρμονικής δημιουργίας. 
Εάν παραβούν την αποστολή τους, "τιμωρούνται" από το "καλό".
(Είναι η Ανάγκη διατήρησης κάποιων, ας πούμε, "χρήσιμων" ισορροπιών για την εξέλιξη του Κόσμου-Σύμπαντος μας.)
.
Γενικότερα, υπάρχουν διάφορες "οικογένειες" οντοτήτων, που ακολουθούν συγκεκριμένο έργο "παραγωγής" - δημιουργίας και διατηρούν συγκεκριμένη θέση στον Χώρο-Χρόνο του Κόσμου αυτού.

Οι άνθρωποι... έχουν το δώρο της Ελευθερίας, να επιλέγουν και να δοκιμάζουν, έως να αποφασίσουν να ορίσουν τον εαυτό τους (εάν και όταν το θελήσουν), σε κάποια "Θέση", σε κάποια "Οικογένεια".  

Είναι πολύ μεγάλο θέμα αυτό. Και καθόλου απλό στην κατανόηση του, διότι οι αναφορές που υπάρχουν είναι λιγοστές και οι περισσότερες από αυτές κωδικοποιημένες ή μισές.
Δεν σας αποκρύφθηκε, όμως, πως ο άνθρωπος υπήρξε αιτία συγκρούσεων και φθόνου, ανάμεσα σε άλλα "ανώτερα" όντα.
(Μία διευκρίνιση... ανώτερα ως προς την κατοχή γνώσης, όχι ως προς την ουσία.)

Δεν είναι, λοιπόν, τυχαίο που του Κόσμου τα μάτια, είναι στραμμένα πάνω σας.

Οι άνθρωποι γύρω σας, είναι αδέλφια σας... οικογένεια σας...
Και σίγουρα δεν είναι ο εχθρός σας.

Εάν θεωρείτε ότι αυτοί είναι ό,τι πιο εχθρικό έχετε να αντιμετωπίσετε...
Χμ...
Εγώ απλά θα πω... είθε να μην χρειαστεί να αναθεωρήσετε, αντιμετωπίζοντας τους, όντως, εχθρούς.


Δεν ξέρεις πόσο συμφωνώ μαζί σου!
Και πάντα μου έκανε εντύπωση ο Όμηρος που έγραφε λόγια του Αχιλλέα, ο οποίος είχε πει ότι οι θεοί ζηλεύαν τον άνθρωπο.
Ακόμα και στις θρησκείες άγγελοι, δαίμονες, θεότητες, η αλλιώς οντότητες του σύμπαντος, να αγωνίζονται είτε να κερδίσουν τον άνθρωπο, είτε να τον αποδείξουν λάθος στα μάτια του ενός θεού, όποιος κι αν είναι αυτός.

Αιθηρόη σ ευχαριστώ που αγαπάς τόσο πολύ τον άνθρωπο! Το αξίζει και το πιστεύω αυτό. Είναι ένα θαυμάσιο ον που μπορεί να δημιουργήσει πολύ όμορφα πράγματα. Δεν αναφέρομαι σε υπανθρώπους που έχασαν την ισορροπία τους και τον σκοπό τους, και πληγώνουν τον κόσμο τους και τον ίδιο τον εαυτό τους. Βασανισμένες ψυχές που κι αυτές όμως κάποιο σκοπό έχουν μπροστά τους. Όπως έχεις πει κι εσύ, τίποτα δεν πάει χαμένο, και τίποτα δεν περισσεύει, και τίποτα δεν αφανίζεται. Πιστεύω ότι στην πορεία των ζωών θα βρουν την αρμονία και την ροή τους αργά η γρήγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 20:18:40

maggisoula έγραψε:
βαγγελης1234 έγραψε:
ladosifa έγραψε:
Σε ποιο μέλος αναφέρεσαι και ποιος είναι ο ευφάνταστος συγγραφέας;
χωρης παρεξηγηση αγαπητη μου αλλα αυτο που λες μου θημηζη την παροιμια αλλη τους δειχναν το δασος και αυτη κοιταζαν το χερι που τους εδειχνε το δασος για αυτα που εγραψα σημφωνης διαφωνης ???εγω δεν θα κατσω να ψαξω για τον συγραφεα συγραφης κατσε ψαξε μονη σου  τστστσ 


Εγώ προσωπικά πρώτα θα κοιτάξω το δάχτυλο που δείχνει. Μετά θα κοιτάξω που δείχνει. Οπότε μη πετάς αυτή την ατάκα περί δαχτύλου που τη χρησιμοποιούν όλοι όσοι θέλουν να αποφύγουν τα βλέμματα πάνω τους. Εγώ διαφωνώ μαζί σου. Γιατί μιλάς για την επιφάνεια των καταστάσεων. περιγράφεις ένα μέρος του τοπίου και θες να το δεχτούμε ως την πηγή των καταστάσεων; Και με τον τρόπο σου και με τη πρόθεση σου και με τις κατηγορίες έτσι όπως τις πετάς χωρίς να σκέφτεσαι από που και γιατί έχει ξεκινήσει όλο αυτό το κακό και που επαναλαμβάνεις αυτό που κάνουν όλοι που βγάζουν απ έξω την ουρά τους. Δηλαδή φταίνε μόνο οι άλλοι. Ετσι γιατί εγώ το λέω!! έτσι από το πουθενά. ε όχι! Είναι εύκολο αγαπητέ μου να ρίχνουμε ευθύνες σε όλους τους άλλους. Άκου υπερζωο! Τι λέξη κι αυτή!!!! Εγώ δεν είμαι υπερζώο. Δεν ξέρω τι λέει αυτός που το πρωτείπε αλλά εγώ επιλέγω άλλα πράματα για εμένα και έχω άλλη ιδέα για την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ μου. Εσύ κάνε όπως νομίζεις.
1 πολλυ καλα εκανα και ειπα το παραδειγμα με το δαχτυλο εγω αλλα εγραψα εσσει μου ειπε σε ποιο συγραφεα αναφερεσε αν σημφωνης οι οχι με αυτα που εγραψα δεν ανεφερες 
2υπερζωο κατι ποιο πανω απο ζωο εχει ομοιτητες με τα ζωα [ετσι οπως το ακους]
αλλα εχειι και ιδιοτητες που δεν εχουν τα ζωα τωρα το καταλαβες 
και θες αποδηξη οτι ειναι σωστη οι λεξη που προανεφερα οτι ο αθρωπος ειναι υπερζωο
αν καποιος πει καποιον αλλον ζωο ο αλλος αντιδρα γιατι υποσηνηδητα ξερη οτι δεν ειναι ζωο οτι αυτο που λεει τον μειωνη 
θες αποδηξη ο αθρωπος οπως ολλα τα ζωα γερναει πεθαινει χεζη κατουραει χρηαζεται νερο κ.τ.λ.
οποτε αφου τα κανης και εσσει ολλα αυτα και δεν δεχεσαι την λεξη που ανεφερα υπερζωο δεν εισαι 
[εγω θα σε πισω οτι εισαι] εισαι ομως ζωο αυτο ακριβως εισαι απλα εισαι ζωο οπως μερικα εχουν κοινωνιες 
και μερικα δεν εχουν εσσει εισαι ζωο που μεγαλωσες στην κοινωνια τον αθρωπον αν εισουν μηρμηγκη θα μεγαλωνες στην κοινωνια τον μηρμηγκιων ζωα αυτα ζωο και εσσει και οχι μονο μηρμηγκιοω λυκον 
και οτηδηποτε αλλον ζωον που ζουνε μαζι
καληνυχτα ζωο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 21:09:04

Βαγγελη

ο τροπος που μιλας αδερφε χαρακτηριζει συμπεριφορα ζωου, ο ανθρωπος χαρακτηριζεται απο τουλαχιστον μια στοιχειωδη ευγενεια ως προς τους συνομιλητες του.Γιατι δημιουργεις εντασεις; Πρεπει παντα να συμφωνουν ολοι μαζι σου; Ερωτηση κανω. Ο τροπος που γραφεις ειναι πολυ προχειρος για να εκθεσεις τις αποψεις σου, ποσο μαλλον εφοσον πιστευεις και στο αλαθητο σου,και δεν καταφερνεις να προκαλεσεις τον συνομιλητη σου να τις  επεξεργαστει στο μυαλο του.Τουλαχιστον να εισαι πιο ευγενικος.Και ακου κατι..στην εξελικτικη κλιμακα της αναπτυξης του ανθρωπινου ειδους τοπυ Δαρβινου, υπαρχουν διαδικασιες αναπτυξης,εξελιξης και πολυπλοκοτητας του DNA, τα οποια δεν εξηγηγουνται με την λογικη και μαθητικη συνεπεια , γιατι τα γεγονοτα δεν εχουν συνεχης ροη.Και μονο για αυτο θα μπορουσες να δεχτεις οτι ο ανθρωπος μπορει να εξελιχτηκε μεσα στην κοινωνια των ζωων, ομως δεν ειναι ζωο.Ειναι το υλικο αυτου του πλανητη.
Και το υλικο δεν ειναι το συναισθηματικο, ουτε το λογικο στον ανθρωπο. Αρα δεν ειναι υππερζωο, ειναι ανθρωπος, οπως το ΔΕΛΦΙΝΙ δεν ειναι ΨΑΡΙ αλλα ΘΗΛΑΣΤΙΚΟ και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΛΦΙΝΙ, πολυ πιο ανωτερης νοημοσυνης απο τον ανθρωπο.Τα σεβη μου στα δελφινακια μας . Αυτα , με ολη μου την καλη θεληση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 21:57:44

Πολύ καλή η τοποθέτηση της nnan.
Και θα συμφωνήσω με τα όσα έγραψε.

Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν. Ούτε θέλουν. Και ίσως να μην χρειάζεται. Τελούν ένα σκοπό κι αυτά.

nnan έχεις δίκιο. Τα δελφίνια είναι πανέμορφα πλάσματα. Μαγικά. Παιχνιδιάρικα και τρυφερα. Μόνο σεβασμός αρμόζει σε αυτές τις οντότητες, που ντύθηκαν με την περιβολή αυτή.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 14 Φεβ - 22:07:31

βαγγελης1234 έγραψε:
maggisoula έγραψε:
βαγγελης1234 έγραψε:
ladosifa έγραψε:
Σε ποιο μέλος αναφέρεσαι και ποιος είναι ο ευφάνταστος συγγραφέας;
χωρης παρεξηγηση αγαπητη μου αλλα αυτο που λες μου θημηζη την παροιμια αλλη τους δειχναν το δασος και αυτη κοιταζαν το χερι που τους εδειχνε το δασος για αυτα που εγραψα σημφωνης διαφωνης ???εγω δεν θα κατσω να ψαξω για τον συγραφεα συγραφης κατσε ψαξε μονη σου  τστστσ 


Εγώ προσωπικά πρώτα θα κοιτάξω το δάχτυλο που δείχνει. Μετά θα κοιτάξω που δείχνει. Οπότε μη πετάς αυτή την ατάκα περί δαχτύλου που τη χρησιμοποιούν όλοι όσοι θέλουν να αποφύγουν τα βλέμματα πάνω τους. Εγώ διαφωνώ μαζί σου. Γιατί μιλάς για την επιφάνεια των καταστάσεων. περιγράφεις ένα μέρος του τοπίου και θες να το δεχτούμε ως την πηγή των καταστάσεων; Και με τον τρόπο σου και με τη πρόθεση σου και με τις κατηγορίες έτσι όπως τις πετάς χωρίς να σκέφτεσαι από που και γιατί έχει ξεκινήσει όλο αυτό το κακό και που επαναλαμβάνεις αυτό που κάνουν όλοι που βγάζουν απ έξω την ουρά τους. Δηλαδή φταίνε μόνο οι άλλοι. Ετσι γιατί εγώ το λέω!! έτσι από το πουθενά. ε όχι! Είναι εύκολο αγαπητέ μου να ρίχνουμε ευθύνες σε όλους τους άλλους. Άκου υπερζωο! Τι λέξη κι αυτή!!!! Εγώ δεν είμαι υπερζώο. Δεν ξέρω τι λέει αυτός που το πρωτείπε αλλά εγώ επιλέγω άλλα πράματα για εμένα και έχω άλλη ιδέα για την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ μου. Εσύ κάνε όπως νομίζεις.
1 πολλυ καλα εκανα και ειπα το παραδειγμα με το δαχτυλο εγω αλλα εγραψα εσσει μου ειπε σε ποιο συγραφεα αναφερεσε αν σημφωνης οι οχι με αυτα που εγραψα δεν ανεφερες 
2υπερζωο κατι ποιο πανω απο ζωο εχει ομοιτητες με τα ζωα [ετσι οπως το ακους]
αλλα εχειι και ιδιοτητες που δεν εχουν τα ζωα τωρα το καταλαβες 
και θες αποδηξη οτι ειναι σωστη οι λεξη που προανεφερα οτι ο αθρωπος ειναι υπερζωο
αν καποιος πει καποιον αλλον ζωο ο αλλος αντιδρα γιατι υποσηνηδητα ξερη οτι δεν ειναι ζωο οτι αυτο που λεει τον μειωνη 
θες αποδηξη ο αθρωπος οπως ολλα τα ζωα γερναει πεθαινει χεζη κατουραει χρηαζεται νερο κ.τ.λ.
οποτε αφου τα κανης και εσσει ολλα αυτα και δεν δεχεσαι την λεξη που ανεφερα υπερζωο δεν εισαι 
[εγω θα σε πισω οτι εισαι] εισαι ομως ζωο αυτο ακριβως εισαι απλα εισαι ζωο οπως μερικα εχουν κοινωνιες 
και μερικα δεν εχουν εσσει εισαι ζωο που μεγαλωσες στην κοινωνια τον αθρωπον αν εισουν μηρμηγκη θα μεγαλωνες στην κοινωνια τον μηρμηγκιων ζωα αυτα ζωο και εσσει και οχι μονο μηρμηγκιοω λυκον 
και οτηδηποτε αλλον ζωον που ζουνε μαζι
καληνυχτα ζωο
αν λες για μένα,ναι είμαι ζώο και το χαίρομαι.
Καλό σου βράδυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 15 Φεβ - 10:10:35

Αμέσως εσύ μη χάσεις να μου πάρεις τη μπουκιά απ το στόμα! Εμένα λεει! Μη ανακαταυεσαι εσύ είναι η συνταγη τέτοια. Αυτό που λένε.......πωωω βαριεμαι! Τι να κάνουμε να περάσει η ώρα; α εχω μια ιδέα! Να κρούομαι έναν κότσαρι; μεταφραση; να ρίξουμε έναν καυγα; γι αυτό σιστερ καν στην ακρη δε είπε εσένα. Χαιντες να μου πάρεις το τίτλο αμέσως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 15 Φεβ - 10:16:15

nnan έγραψε:
Βαγγελη

ο τροπος που μιλας αδερφε χαρακτηριζει συμπεριφορα ζωου, ο ανθρωπος χαρακτηριζεται απο τουλαχιστον μια στοιχειωδη ευγενεια ως προς τους συνομιλητες του.Γιατι δημιουργεις εντασεις; Πρεπει παντα να συμφωνουν ολοι μαζι σου; Ερωτηση κανω. Ο τροπος που γραφεις ειναι πολυ προχειρος για να εκθεσεις τις αποψεις σου, ποσο μαλλον εφοσον πιστευεις και στο αλαθητο σου,και δεν καταφερνεις να προκαλεσεις τον συνομιλητη σου να τις  επεξεργαστει στο μυαλο του.Τουλαχιστον να εισαι πιο ευγενικος.Και ακου κατι..στην εξελικτικη κλιμακα της αναπτυξης του ανθρωπινου ειδους τοπυ Δαρβινου, υπαρχουν διαδικασιες αναπτυξης,εξελιξης και πολυπλοκοτητας του DNA, τα οποια δεν εξηγηγουνται με την λογικη και μαθητικη συνεπεια , γιατι τα γεγονοτα δεν εχουν συνεχης ροη.Και μονο για αυτο θα μπορουσες να δεχτεις οτι ο ανθρωπος μπορει να εξελιχτηκε μεσα στην κοινωνια των ζωων, ομως δεν ειναι ζωο.Ειναι το υλικο αυτου του πλανητη.
Και το υλικο δεν ειναι το συναισθηματικο, ουτε το λογικο στον ανθρωπο. Αρα δεν ειναι υππερζωο, ειναι ανθρωπος, οπως το ΔΕΛΦΙΝΙ δεν ειναι ΨΑΡΙ αλλα ΘΗΛΑΣΤΙΚΟ και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΛΦΙΝΙ, πολυ πιο ανωτερης νοημοσυνης απο τον ανθρωπο.Τα σεβη μου στα δελφινακια μας . Αυτα , με ολη μου την καλη θεληση.


Αυτό είναι! Κατάλαβες; Αμα έχεις στυλ παιδί μου με το χειρουργικο νυστερακι κάνεις επεμβαση τσακ μπαμ! Ομορφα ομορφα παρε να χεις όχι σα κι εμενα που πιανομαι μαλλι μαλλι! Καλημέρα ομορφιές μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 15 Φεβ - 10:55:49

Παράθεση :

Και το υλικο δεν ειναι το συναισθηματικο, ουτε το λογικο στον ανθρωπο. Αρα δεν ειναι υππερζωο, ειναι ανθρωπος, οπως το ΔΕΛΦΙΝΙ δεν ειναι ΨΑΡΙ αλλα ΘΗΛΑΣΤΙΚΟ και ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΛΦΙΝΙ, πολυ πιο ανωτερης νοημοσυνης απο τον ανθρωπο.Τα σεβη μου στα δελφινακια μας . Αυτα , με ολη μου την καλη θεληση.
αυτο αν θες μπορης να μου το εξηγησης τη ενοεις αν θες εκτος αν θες να λυνης της αποριες σου σε ενα υπερζωο οπως εγω
κατι ακομα δεν γραφω για να ξεκηνησω καυγα αυτο που εγραψα μαγισοπουλα που σε ειπα ζωο ειναι για να καταλαβης τη ενουσα την διαφορα οτι ο αθρωπος δεν ειναι ζωο ειναι υπερ-ζωο κατι παραπανω απο ζωο
αν εσσει δεν σημφωνης με την τοποθετηση μου δεν καταλαβες ακομα την εννοια τη ενοω και ηθελα καυγα θα σε ελεγα οτι εισαι ζωο ομως δεν σε λεω ζωο εγω εσσει το ειπες στον εαυτο σου το αποδεχτηκες μαγισουλα οτι εισαι ζωο εσσει το ειπες  και μετα εγω σε ειπα ζωο αφου εσσει ετσι θες να λεγεσαι 
οι εννοια υπερζωο ειναι καθαρα δικοι δεν την πηρα απο κανενα 
δεν ξερω σε τη αλλο να απαντησω
φαινεται ειμαι αθρωπος του πνευματος καπως ετσι και εσσεις με θαυμαζεται μαγευτηκατε απο τον ποιητικο μου λογο οπως
  https://youtu.be/dfstJMCAWlE

 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την βαγγελης1234 στις Σαβ 15 Φεβ - 15:45:31, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 15 Φεβ - 11:02:50

Κάτι μου βαλαν στο καφέ δε μπορεί! Εσύ η πολύ χιούμορ έχεις που δε το χω πιασει ακόμα ηηηη δουλεύεις δίγαζο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνθρωπος.   Άνθρωπος. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 15 Φεβ - 11:08:53

χαχαχαχα τρολάρει βρε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Άνθρωπος.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ανθρωπος....
» Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ
» Ο άνθρωπος μπορεί!
» Άνθρωπος και αφύπνιση...
» Η Διαίσθηση και ο άνθρωπος...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...-
Μετάβαση σε: