H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Γρίφοι της ημέρας.

Πήγαινε κάτω 
+16
romantiki
marilena
gerakina
georgp
ilia
Ωρίων
princess4
15katerina
lordos
desper !!!
anarhos
sofaki
markos
ioessa
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
maggisoula
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 6 Φεβ - 10:52:10

Ααααα αμα το γραφε αυτό και δε το δες τότε καλά έκανες και το διορθωσες. Μισό.....και πότε πρόλαβε και το δε τόσο γρήγορα;; βέβαια ευτυχώς για να μη γίνονται παρεξηγ'ηεις. Μου ρθε ενα τραγούδι τώρα.......υπάρχουν κάτι παιδιά που δε γ'νονται αντρεεεες! Αντρες γυναίκες δε βαριέσαι!! Αχ αχχχχ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 6 Φεβ - 14:11:31

κλαπ! κλαπ!

Για όπου πρέπει! Δεν θ ανακατευτώ γιατί σέβομαι την επιθυμία του φίλου μου. Όλα καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 17 Φεβ - 0:16:23

Το επίπεδο του επιπέδου το επίπεδο ωωωω επ'ιπεδοοο! Ο λύκος το τρίχωμα τ αλλαζ το χούι τ ποτες!! Λατρεύω τα ψηλά βουνά!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 17 Φεβ - 1:33:34

princess4 έγραψε:
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΡΚΕΤΑ anarhe.ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ,ΘΕΛΩ ΦΑΝΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ.
ego tha sou protina an des thes na se pernoun me apokripsi na min deineis to tilefono sou apo pu to vrikane kali mou kai deyteron afou milame se enotita me grifous as poume kai kapious alous etsi gia na spasi i routina,pos legonte ayti pou xrisimopoioun tis gnosis kai apospoun oikonomika ofeli apo diaforous anipopsiastous i akomi kai efelis.deyteros frifos pos mporoume na kripsoume kati se fanero meros.???ston proto apantiste opoioi thelete ston deftero tha sas kano tin timi mias kai i angeliki theli na mathi texnikes ipnotismou ego tha doso kati poio simantiko pos na krifete kapoios ma fisika forontas tin prosopida tou kalou,ti enoo se ena taksidi sto eksoteriko singekrimena stin austria gnorisa ena tipo piga poles fores ospou mia mera milisame gia to kako kai to kalo,analoga me poia optiki gonia to vlepi kai analoga to ti tou perasan sto mialo ti thelo na po akouste mia istoria tou,to kalo to kinigane oloi episis to omorfo o diavolos mou eipe einai poli omorfos kai oxi opos ton parousiazoun kapoioi giati den tha mporouse na diavali ta opla tou i agapi to omorfo to goiteftiko logia pou kimizoun logia pou dimiourgoun kai pola alla,tora gia na doume poioi milane kai xaidevoun aytia,kai pos me to logo dimiourgoun poles katastasis kai pagidevoun polous pou vriskonte se agnia.kai edo erxete to rito exeis to dikeoma na min peis tipota giati tha xrisimopoioithi enantion sou,,,,poli aristi gnostes tou logou mporoun na kanoun as poume to trik na xrisimopoioisoun tis leksis kai na exoume alo apotelesma kai katastasi....kai episis thimame ena artro gia tis teseris simfonies opou leei i 3 min pernis tipota prosopika kai prospathousa anarxe na do pos teriazi stin periptosi sou pou eipes ta xilia dio klefti psefti ti na ipotheso ego tora pos oti ipes aforouse esena na tiriso tin simfonia eeee.ti apo tin mia faskoume kai apo tin aloi antifaskoume.oso gia to ifos sou den me pithis kai an les oti kseris pola tote tha prepi na kseris gia aytous pou exoun desi tripli katara epano tous gia prostasia kai aspida opos exo kanei ego kai den xtipa ayton pou tha mou kanei kako alla ayton pou agapa poio poli,,,,,foreste tin endimasia tou kalou kai ormiste kriftite sta xarakomata,,,,na toniso episis oti to poio eyxaristo pexnidi mou einai to pexni mialou....tha perimeno apantisis me xara tha to exoume ayto kai san test noimosinis.ma ti theli na pei me ola ayta o angelos........o grifos tis imeras......kalo vradi angelikiiiii pistevo pos ayta ta sporia ftiaxnoun omorfo dasos....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 17 Φεβ - 3:33:25

angelos έγραψε:
ego tha sou protina an des thes na se pernoun me apokripsi na min deineis to tilefono sou apo pu to vrikane kali mou kai deyteron afou milame se enotita me grifous as poume kai kapious alous etsi gia na spasi i routina,pos legonte ayti pou xrisimopoioun tis gnosis kai apospoun oikonomika ofeli apo diaforous anipopsiastous i akomi kai efelis.deyteros frifos pos mporoume na kripsoume kati se fanero meros.???ston proto apantiste opoioi thelete ston deftero tha sas kano tin timi mias kai i angeliki theli na mathi texnikes ipnotismou ego tha doso kati poio simantiko pos na krifete kapoios ma fisika forontas tin prosopida tou kalou,ti enoo se ena taksidi sto eksoteriko singekrimena stin austria gnorisa ena tipo piga poles fores ospou mia mera milisame gia to kako kai to kalo,analoga me poia optiki gonia to vlepi kai analoga to ti tou perasan sto mialo ti thelo na po akouste mia istoria tou,to kalo to kinigane oloi episis to omorfo o diavolos mou eipe einai poli omorfos kai oxi opos ton parousiazoun kapoioi giati den tha mporouse na diavali ta opla tou i agapi to omorfo to goiteftiko logia pou kimizoun logia pou dimiourgoun kai pola alla,tora gia na doume poioi milane kai xaidevoun aytia,kai pos me to logo dimiourgoun poles katastasis kai pagidevoun polous pou vriskonte se agnia.kai edo erxete to rito exeis to dikeoma na min peis tipota giati tha xrisimopoioithi enantion sou,,,,poli aristi gnostes tou logou mporoun na kanoun as poume to trik na xrisimopoioisoun tis leksis kai na exoume alo apotelesma kai katastasi....kai episis thimame ena artro gia tis teseris simfonies opou leei i 3 min pernis tipota prosopika kai prospathousa anarxe na do pos teriazi stin periptosi sou pou eipes ta xilia dio klefti psefti ti na ipotheso ego tora pos oti ipes aforouse esena na tiriso tin simfonia eeee.ti apo tin mia faskoume kai apo tin aloi antifaskoume.oso gia to ifos sou den me pithis kai an les oti kseris pola tote tha prepi na kseris gia aytous pou exoun desi tripli katara epano tous gia prostasia kai aspida opos exo kanei ego kai den xtipa ayton pou tha mou kanei kako alla ayton pou agapa poio poli,,,,,foreste tin endimasia tou kalou kai ormiste kriftite sta xarakomata,,,,na toniso episis oti to poio eyxaristo pexnidi mou einai to pexni mialou....tha perimeno apantisis me xara tha to exoume ayto kai san test noimosinis.ma ti theli na pei me ola ayta o angelos........o grifos tis imeras......kalo vradi angelikiiiii pistevo pos ayta ta sporia ftiaxnoun omorfo dasos....



Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 316947_412321008842066_1378856772_n

Δοκίμασε να περάσεις!
Δοκίμασε να περάσεις τον κύκλο Αγάπης μας για το Πλάσμα που αγαπά πιο πολύ ο Αναρχος και όλοι όσοι είμαστε εκεί γύρω του.
Και είμαστε μεταξύ μας δεμένοι όλοι με άχρονη αγάπη σε αυτόν τον κύκλο.
Προσπαθείς να διαρρήξεις τον κύκλο,να δημιουργήσεις ένα πέρασμα για να τρυπώσουν οι εντολείς σου...γιατί ξοδεύεις την ενέργειά σου;
Τι σου τάξανε;
Όλα αυτά που κάνεις,το μόνο αποτέλεσμα που φέρνεις είναι να προστατεύουμε ο ένας τον άλλον περισσότερο και να ενδυναμώνουμε την μεταξύ μας Αγάπη...
Στα παιχνίδια του μυαλού που τόσο σου αρέσουν,πέφτεις θύμα του εαυτού σου.
Όσο προκαλείς τον Αναρχο..τόσο περισσότερο είμαστε κοντά του...
Αν εσύ για προστασία έχεις...κατάρες,η πλευρά που πολεμάς έχει για προστασία την Φιλία και μην υποτιμάς την Δύναμή της.


Η εμμονή σου με τον Φίλο μας εκδηλώνει περισσότερα από όσα θα έπρεπε λογικά να αποκαλύψεις.
Θέλεις να τον προκαλέσεις,εγείροντας κάτι που σου φαντάζει γνώριμο.
Μην μπαίνεις καν στον κόπο...γελιέσαι οικτρά.
Θυμάται καλά η δική μου ψυχή την ουσία των φίλων μου και στην προκειμένη περίπτωση,μπαίνω μπροστά.
Στο ξανα-τονίζω λοιπόν...Δοκίμασε να περάσεις!
Το μόνο που θα βρεις θα είναι αυτό που δεν μπορείς να αντέξεις...ΑΓΑΠΗ.
Δεν έχει ανάγκη την προστασία μας και το ξέρεις καλά.
Αναφέρομαι στον κύκλο...δεν σπάει...μόνο τα μούτρα σου θα σπάσεις και θα πονέσεις.
Απομακρύνσου...απο όλα όσα κάνεις και θα διαπιστώσεις πόσο γυμνός και ακάλυπτος είσαι.
Λυπάμαι για σενα,παρόλο που εσύ φταις,οι επιλογές σου και οι εμμονές σου,το θηρίο που θρέφεις..ξέρω οτι φοβάσαι πολύ και είναι δύσκολο για σένα να ξεφύγεις.
Λυπάμαι που δεν έχεις γνωρίσει φίλους και αγάπη στην ζωή σου,που δεν έχεις τιμή,που τρέμεις σαν το ψάρι...παρόλο που με εξοργίζεις,κάτι μέσα μου σκέφτεται οτι εσύ δεν έχεις αυτό που πολεμάς...
Ποιος ξέρει;Μπορεί μέσα απο την αποστολή σου εδώ,αυτήν που σου ανέθεσαν και για όσο περιφέρεσαι εδω και πολεμάς,μπορεί..η κραυγή μέσα σου να βρει τον δρόμο προς τα αυτιά σου.




















Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 17 Φεβ - 15:10:02

χαααα χαααα χαχα Γεια μας! Ααχ! Αυτό το παιδί είναι βλαμενο τελικά!! χαχα
Εγω η υπνοτατζου β γ δ ξ επιπ'εδου χαγιασού καταμόι σελτζούκ γιουσούφ μενταρμπόι ταρα φας φας φας....κατόπιν βαθι'ας περισυλλογής και υπευθύνως δια του υπερσυντέλικου λέγω τα εξής....angele θες βοήθεια!! Κατερινααααα πελαααααατης!!! Εγώ αγοράκι σου ζητάω συγνώμη γιατί δεν ε'ιχα καταλβει ότι απλά ε'ισαι βλαμμενο!!! Μου κοστισες βέβαια μερικές σκέψεις....αλλά δε βαρι'εσαι!!! Κερνάει το μαγαζί!! άλλο νταλλα της Παρασκευής το γάλα είσαι!!! Υπάρχει ένα σαιτ συνονόματος σου κι αυτός βλαμενος σαν κι εσένα αλλ'α άλλου επιπέδου αυτός φτιάχνει ουρανοξύστη 200 πατώματα και β'αλε....αι τραβα γιατί πολύ μας τα ζαλισες!

Όπως βλέπεις δεν έχω το επίπεδο των άλλων έχω αλλη γλ'ωσσα εγώ χυδαία θα έλεγα αλλά αρρωστες καταστ'ασεις σα τη δικιά σου αυτό το επίπεδο μου βγ'αζει. Κάτι δαιμονισμενα που τα ξορκίζει ο εξορκιστ'ης τα χεις δει πως κάνουν; Αυτό ακριβώς βλ'επω σε σένα. Δε παίζεις θέατρο. Εσύ πραγματικ'α έχεις πρόβλημα. Και μη πεις στο κόπο να πεις τα ταχαμ δήθεν δε χαμπαρι'αζω είμαι πολυυυυ πιο βλαμενη από σένα! "εχω περισσότερη αυτογνωσία από σένα όπως βλέπεις.

Να μιλήσω και λιγο σοβαρά.....είπα κερνάει το κατάστημα.....Το θέμα σου δεν ε'ιμαστε εμείς. Το ξέρω. Η Αιθηρόη είναι. Και τ αφήνεις να φανε'ι διαρκώς. Σε λάθος μέρος ήρθες να κάνεις την εξάσκηση σου. Σε λυπάμαι όμως για ένα πρ'αγμα.....δε πουλάς τις δήθεν τάχα γνώσεις σου. Τη ψυχή σου πουλ'ας κι όσο κι αν με γλιτσιαζεις είναι θλιβερό πάρα πολύ και με πον'αει. Χαμένος είσαι κι εσύ. Κι από επιλογή. Αλλά οκ έχεις κι εσύ να κ'ανεις τη διαδρομή σου. Εύχομαι καλ'η επαναφορά.

Κι όλα αυτά χωρίς τελεία έχω τον ατελείωτο εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 17 Φεβ - 19:44:37

maggisoula έγραψε:
Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 2473281379 Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 2473281379 Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 1685985038 Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 326707096 Ααχ! Αυτό το παιδί είναι βλαμενο τελικά!! Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 1685985038
Εγω η υπνοτατζου β γ δ ξ επιπ'εδου χαγιασού καταμόι σελτζούκ γιουσούφ μενταρμπόι ταρα φας φας φας....κατόπιν βαθι'ας περισυλλογής και υπευθύνως δια του υπερσυντέλικου λέγω τα εξής....angele θες βοήθεια!! Κατερινααααα πελαααααατης!!! Εγώ αγοράκι σου ζητάω συγνώμη γιατί δεν ε'ιχα καταλβει ότι απλά ε'ισαι βλαμμενο!!! Μου κοστισες βέβαια μερικές σκέψεις....αλλά δε βαρι'εσαι!!! Κερνάει το μαγαζί!! άλλο νταλλα της Παρασκευής το γάλα είσαι!!! Υπάρχει ένα σαιτ συνονόματος σου κι αυτός βλαμενος σαν κι εσένα αλλ'α άλλου επιπέδου αυτός φτιάχνει ουρανοξύστη 200 πατώματα και β'αλε....αι τραβα γιατί πολύ μας τα ζαλισες!

Όπως βλέπεις δεν έχω το επίπεδο των άλλων έχω αλλη γλ'ωσσα εγώ χυδαία θα έλεγα αλλά αρρωστες καταστ'ασεις σα τη δικιά σου αυτό το επίπεδο μου βγ'αζει. Κάτι δαιμονισμενα που τα ξορκίζει ο εξορκιστ'ης τα χεις δει πως κάνουν; Αυτό ακριβώς βλ'επω σε σένα. Δε παίζεις θέατρο. Εσύ πραγματικ'α έχεις πρόβλημα. Και μη πεις στο κόπο να πεις τα ταχαμ δήθεν δε χαμπαρι'αζω είμαι πολυυυυ πιο βλαμενη από σένα! "εχω περισσότερη αυτογνωσία από σένα όπως βλέπεις.

Να μιλήσω και λιγο σοβαρά.....είπα κερνάει το κατάστημα.....Το θέμα σου δεν ε'ιμαστε εμείς. Το ξέρω. Η Αιθηρόη είναι. Και τ αφήνεις να φανε'ι διαρκώς. Σε λάθος μέρος ήρθες να κάνεις την εξάσκηση σου. Σε λυπάμαι όμως για ένα πρ'αγμα.....δε πουλάς τις δήθεν τάχα γνώσεις σου. Τη ψυχή σου πουλ'ας κι όσο κι αν με γλιτσιαζεις είναι θλιβερό πάρα πολύ και με πον'αει. Χαμένος είσαι κι εσύ. Κι από επιλογή. Αλλά οκ έχεις κι εσύ να κ'ανεις τη διαδρομή σου. Εύχομαι καλ'η επαναφορά.

Κι όλα αυτά χωρίς τελεία έχω τον ατελείωτο εγώ.
tha mou stilis dieftinsi gia to rantevoudaki pou eipes einai foul programa enoo i kopela ta kanei ola i mono ierapostoliko nase kala pantos den iksera pos me ta tosa tha eixa kai to pronomio tou tsampa,ego den thelo ali esena thelo pou exeis kai gnosis poles.episis proidopoioisa gia tis katares pou exo riksi epano mou i epilogi den einai diki mou pleon.apla paratirise na deis ti tha simvi se aytous pou agapas den fero eftini kamia ipeftini eisai esy kai mono,na to thimase kali ayto to simerino den tha argisi poli ante kala na perasete,kai san tsatsa pou eisai kai kanonizis rantevoudakia klise kai gia kati filarakia mou pou itane sta karavia 11 mines na ksedosoun ta pedia ante tha perimeno tin dieftinsi kiria tsatsa....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 17 Φεβ - 20:19:02



Ακου παλικάρη ειπα πως δεν θα ξαναασχοληθω με σένα , αλλά φτάνει πια φτάνει κατάλαβες ! τα λόγια είναι περιτά απλα φτάνει αρκετα γελιοποιήσε δεν το καταλαβένεις.Για εδω είσαι απλα ένα breakfast τίποτα άλλο .... Ασε ύσηχη την μαγισούλα και αυτα που λές να τα λές αλλού όχι εδώ ήρθες σαν την να μην πώ.............. εδω μέσα και ζήτάς και τα ρέστα Ασε μας .........
καλά να είσαι και μην ξαναπεράσεις απο εδω η κωμωδία έλαβε τέλος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 17 Φεβ - 20:26:48

Άγγελε!
Λυπάμαι που σου έδωσα λάθος εντύπωση!
Δεν με ενδιαφέρει να μάθω να υπνωτίζω!
Ποιο ξεκάθαρα δεν γίνεται να το πω έτσι;
Πολύ οργή έχεις μέσα σου, πολύ δηλητήριο βγάζεις για κάποιον που κατέχει τα όσα υποστηρίζεις! Δεν σε καταλαβαίνω!
Δεν σε πνίγει η μοναξιά,η ερημιά που μόνος σου δημιουργείς;
Λυπάμαι ειλικρινά.
Απειλές;
Κατάρες;
Είναι αστείο και τραγικό μαζί.
Στηρίζεις την "ασφάλεια"σου σε "δεσιματα";
Νιώθεις ότι απείλησε;
Αυτό νιώθεις;
Όσο για το πλάσμα που αγάπα ο Άναρχος...δεν πιστεύω ότι έχει ανάγκη από προστασία ούτε κι ίδιος άλλωστε από τέτοιες"απειλές".
Από μένα έχεις την ευχή να ανοίξουν τα μάτια σου και να δεις τι κανείς στον εαυτό σου.Πως μπορείς; Πως το αντέχεις;
Κι ας με θεωρείς ότι μα ότι θες, δεν με νοιάζει, δεν με ξέρεις και ότι εντύπωση έχεις λάθος σωστή δική μου ευθύνη.
Ειλικρινά δεν μπορούσα να βάλω τελεία με όλα αυτά που διάβασα από
εσενα.Λυπάμαι πολύ.Ειλικρινά.
Απο τον κηπο μου θα σου χαρίσω αυτό:
Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 3248139268
Γιατί εξακολουθώ να πιστεύω ότι το έχεις ανάγκη.
Θες να γελάσεις; Γέλα.
Με όλη την δύναμη που μπορει να έχει η σκέψη μου, κι εύχομαι να έχει πολύ, σου στέλνω όλη μου την αγάπη, και το εννοώ όπως το λέω, μην ψάχνεις πίσω από τις λέξεις!
Άγγελε, αγάπα, μην το κανείς αυτό στον εαυτό σου.
ΑΓΑΠΑ. αγκαλια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 0:38:49

Αγγελε..λίγα με την Αριστέα γιατι θα σε λιώσω κάθαρμα.
Ως εδω οι ανοχές.
Καθάρισμα και άμεσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 2:13:09

1 Βαστατε τούρκοι τ άρματα!!! Ντύσου σιγα σιγα δε βι'αζομαι.....

2 χαχα Αχ με στειλες!!! Η Κατερίνα είναι ψυχολόγος ψυχίατρος η κοπ'ελα!!! Κατερινακι κοπέλα μου συγν'ωμη για το μπέρδεμα! Που πήγε το μυαλό του έρμου!!! Χόι χόι χοοοιιι!
3 Το λοιπόν.....εγώ δε προειδοποιώ δεν απειλω γιατί είμαι μια χαρ'α. μικρε σοβαρά τώρα χρειάζεσαι βοήθεια είσαι τελε'ιως ανισορροπος. Ο μόνος που μπορε'ι να σε βλάψει εσένα είσαι εσύ ο ίδιος!! Κι απ οτι βλέπω έχεις κάνει σοβαρή ζημι'α! Και κόψε τις βλακείες οταν εσύ π'ηγαινες εγω γύριζα. Κορίτσια μου μη μασατε μ αυτά που λ'εει. Τίποτα δε μπορεί να κ'ανει σε κανέναν. Σε λιγο θ αρχίσει να στέλνει ραβασακια γι αρρώστιες του τασεις κι αυτοκτον'ιες είτε αυτός είτε κάποιος από σοι γυρω γύρω χαμός τρύπιες ασπίδες β'αρκες μυαλα ΧΑΙΝΤΕΕΕΕ!!!! και μετα ξαν'α μανα τα ίδια!! Μια με φόβο μια με οίκτο σέρνεται για λ'ιγη προσοχή. Κρατάει χρονια αυτη η κολωνια! Ξεχνάει κιολας το καμένο γιατί έκαψε ασφάλεια τέλος δε δίνει ρευμα τα τρόφιμα βρ'ωμισαν μούχλα και δυσωδία. Το καμένο λοιπόν που ξεχναει που έλεγε και τι!!! Τρως τις ίδιες σου τις σ'αρκες ρε καημενεεεεεεεε! Εγω φιλανθρωπος δεν είμαι. Αυτό....ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΣΑΙ!!! Ξέρω γαμώτο τι λεω! Είμαι πολυ ζαβο αμα στραβωσω.

Τέλος εχω να δηλώσω οτι ξεκιν'αω δίαιτα!! Για 500στη φορά!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 2:26:38

ladosifa έγραψε:
Αγγελε..λίγα με την Αριστέα γιατι θα σε λιώσω κάθαρμα.
Ως εδω οι ανοχές.
Καθάρισμα και άμεσα.

Θυμήσου γιαβρι μου!!

Τα «πράγματα» είναι καλό να φανερώνονται.

Η σιωπή δεν είναι πάντα δειλία… αλλά και σοφία.

Κανείς δεν πάει εκεί που δεν θέλει και δεν έχει επιλέξει… με όποιο τρόπο.

Κανείς δεν είναι… αυτό που δεν Είναι εκ της ουσίας και εκ σπόρου.

Αυτό που Είσαι, Γίνεσαι… και όχι κάτι άλλο. Η ίδια η Ζωή σε αποκαλύπτει. Και αν δεν δοκιμαστείς και δεν τριφτείς με τα στοιχεία της… πώς θα σε βρεις; Πώς θα εκπληρώσεις; Πώς θα συνδιαλλαγείς με τον Κόσμο; Πώς θα εναποθέσεις το έργο σου και την εσώτερη εντολή σου, ώστε να έχεις την δυνατότητα να προχωρήσεις και να δημιουργήσεις… ή να επανορθώσεις;

Δεν γίνεται να εμποδίσεις την αλήθεια, από όπου και αν προέρχεται… δεν μπορείς… διότι δεν μπορεί κανείς να εμποδίσει την Έκφανση… και αν το προσπαθήσει, τότε κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί, για την επόμενη εκδήλωση, πόσο μέγεθος προκάλεσε… διότι μένει κρυφή η συσσώρευση…

Όταν αντιμετωπίζεις το «ολοκληρωμένο», γνωρίζεις ότι δεν άφησες κάποιο κομμάτι που έμεινε κρυμμένο από τα μάτια σου… ούτως ώστε να μην βρεθεί ξανά στο δρόμο σου.

Ένα κομμάτι να παραβλέψεις… και από αυτό, γεννιέται εκ νέου και πάλι…

Όλα θα βρουν την θέση τους… είναι χαραγμένη ήδη…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 2:46:55

Πωωωωω!!!! Κοίτα να δεις όμως!!!! ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ!!! Νιώθω υπ'εροχα!!! Φλασιες! Άλλος γρίφος αυτός! τερε
Παω για ύπνο τώρα. Αρκετά παίξαμε και σ'ημερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 13:15:24

angelos έγραψε:
,na toniso episis oti to poio eyxaristo pexnidi mou einai to pexni mialou....tha perimeno apantisis me xara tha to exoume ayto kai san test noimosinis.ma ti theli na pei me ola ayta o angelos........o grifos tis imeras......kalo vradi angelikiiiii pistevo pos ayta ta sporia ftiaxnoun omorfo dasos....

1) Ο angelos δεν έχει να πει τίποτα απολύτως. Μόνο ασυναρτησίες.
2) Για να μπορείς να συμμετέχεις σε παιχνίδια του μυαλού, πρέπει να ξέρεις να χρησιμοποιείς το μυαλό σου με τον όρο ότι διαθέτεις βέβαια.

Όπως είπα εδώ και καιρό τύπους σαν κι εσένα σας ξέρω καλά. Είσαι τόσο προβλέψιμος! Ψεύτης, δειλός, ανέντιμος, διεστραμένος, και επιπόλαιος. Σε προσωπικό μήνυμα προσπάθησες να με καλοπιάσεις, κατηγορώντας άλλους. Είσαι ψεύτης, ανέντιμος και παραμένω στην απάντηση μου. Δεν κάνεις τίποτα άλλο παρά αυτά ακριβώς που περίμενα. Αν είχες κάποιο φανερό υποστηρικτή εδώ, τον απομάκρυνες. Αυτοί που δεν φαίνονται βέβαια, απλά σε χρησιμοποιούν. Είσαι τόσο άσχετος σε όσα διατυμπανίζεις, που σχεδόν ανησυχώ για σένα. Δεν δέχτηκες την βοήθεια που πήγε να σου δοθεί κάποτε. Απεναντίας ενεργοποίησες κάτι που υποτίμησες γιατί υπερτίμησες τον εαυτό σου. Γνωρίζεις την αντίστροφη μέτρηση; Ακόμα και το κακό υποχρεώνεται στη δικαιοσύνη. Εύχομαι να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις. Γιατί το σκότος δε συγχωρεί τους αποτυχημένους. Η πλευρά που διάλεξες δεν αγαπάει και δεν προστατεύει τα παιδιά της. Μόνο τα τιμωρεί όταν αποτυχαίνουν.

Ειλικρινά και με την τιμή που διαθέτω σαν άτομο, λυπάμαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 13:33:10

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 379173_424558847618282_1675586146_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 14:39:19

maggisoula μου θα χρησιμοποιήσω μια δική σου έκφραση! Υπάρχουν περιπτώσεις που δεν χρειάζονται ψυχολόγο, αλλά εξορκιστή. Οι κατάρες και τα δεσίματα δεν είναι στο τομέα μου.

Θα μπορούσα να προτείνω ψυχιατρική παρακολούθηση, αλλά διακρίνω σκοπιμότητα και πρόθεση στη συγκεκριμένη περίπτωση, και το περιστατικό θα πρέπει να το χειρίζεται ο πιο αρμόδιος και γνώστης, για τέτοια φαινόμενα. Και αυτός πιστεύω ότι είναι ο anarhos.

Δεν σε υποτιμώ προς θεού! Και ο τρόπος σου είναι αποκαλυπτικός. Και απολαυστικός, γιατί δεν χάνεις το χιούμορ σου.

Μου επιτρέπεται όμως να πω, ότι η παιδική και εφηβική ηλικία είναι καθοριστικές για την ισορροπία της διανοητικής συμπεριφοράς. Η στέρηση αλλά και η υπερβολή στη περίοδο συναισθηματικής και πνευματικής ανάπτυξης, είναι σημαντική για την πορεία της ζωής μας. Η κατάλληλη πνευματική και συναισθηματική ωριμότητα, αλλά και υγεία, ενισχύει η και αποδυναμώνει την ψυχική μας ταυτότητα. Αν και πιστεύω, ότι η ψυχική μας ταυτότητα, είναι το φράγμα απέναντι στις κακές συνήθειες και εμπειρίες και σε αυτή οφείλεται η ποιότητα μας ως άτομα.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ωρίων

Ωρίων


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 25

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 19:00:31

Θαυμάζω τη ψυχραιμία μερικών εδώ. Δικαιολογώ και τον θυμό των υπολοίπων. Τον anarho τον καταλαβαίνω απόλυτα. Εύστοχος και διορατικός. 15katerina μου άρεσε η τοποθέτηση σου.

Σέβομαι πάρα πολύ τον Αόρατο ναο, τα μέλη του- κατοίκους του, και φυσικά την Αιθηρόη. Κανένας agkelos, trias κ.λ. δεν μπορεί να το αλλάξει αυτό.

Ήθελα να σταθώ δίπλα σας, ορίζοντας την θέση μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 19:40:11

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 64723_463468967053967_445179059_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 18 Φεβ - 19:43:51

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 582607_415120815247057_1078014140_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 19 Φεβ - 0:35:59

Γειά σου ρε Κατερίνα! Σ έβγαλα στο κλαρί το δες ε;;; Τι να πω!!! Ερθεν ο ζαντός με την ζάντενα να καλατσέβ! Ντο αραέβς;

Πάνο μουουου!!! ωωωω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 19 Φεβ - 0:55:47

Αααα! Και κάτι άλλο θα το ξεχναγα! princess μην ασχοληθείς και του απαντ'ησεις! Αρκετά το ταισαμε! Πάμε παρακ'ατω! Άλλαξε όμως αριθμό. Δε φταις εσύ. που να ξέρεις το βλαμενο μυαλό του άλλου;

ladosifa ioessa μπηκατε μπροστά.......... Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 3248139268 δε λεω πολλά αλλά δε ξεχνάω!! Η καρδιά μου ξ'ερει να εκτιμάει και να τιμάει ανάλογα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 19 Φεβ - 18:15:09

Ωρίων έγραψε:
Θαυμάζω τη ψυχραιμία μερικών εδώ. Δικαιολογώ και τον θυμό των υπολοίπων. Τον anarho τον καταλαβαίνω απόλυτα. Εύστοχος και διορατικός. 15katerina μου άρεσε η τοποθέτηση σου.

Σέβομαι πάρα πολύ τον Αόρατο ναο, τα μέλη του- κατοίκους του, και φυσικά την Αιθηρόη. Κανένας agkelos, trias κ.λ. δεν μπορεί να το αλλάξει αυτό.

Ήθελα να σταθώ δίπλα σας, ορίζοντας την θέση μου.
Μ άρεσαν πολύ αυτά που είπες. Μου πήρες βάρος γιατί αν σκ΄εφτεσαι εσύ έτσι θα σκέφτονται κι άλλο. Να μη πέφτουν στο ναό τα δικά μας τα σκάγια! Σ ευχαριστούμε πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 19 Φεβ - 22:31:59

χαχαχχαχαχχα...έχασα επεισόδια εδώ...
Συγνώμη για τον γέλιο....
Αλλα προσέχεις maggisoula δεν μίλησα....
Μην ανησυχείς αγάπη το έχω αυτό ...άστο πάνω μου...
Μα το Θεό όμως... καιρό που βρήκα και εγώ για διακοπές χαχαχα ..τα καλύτερα χάνω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgp

georgp


Ηλικία : 39
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 79

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 20 Φεβ - 1:46:22

Μαγκισούλα, Άναρχε, Λαντοσιφά, Ιοέσσα, δεν έχουμε συνομιλήσει ποτέ. Δεν έτυχε. Είμαι μαζί σας σε όλο αυτό που έγινε. Και δεν χρειάζεται να πείτε περισσότερα για τον τύπο. Το πράγμα μιλάει μόνο του. Καταλάβαμε πολύ καλά.

Κρατήστε το φως δυνατό.
Δεν φοβόμαστε πια.
Δεν με νοιάζουν οι πολλοί. Με νοιάζει να είμαι εκεί που είναι καλά η ψυχή κι η σκέψη μου.

Σέβομαι κι αγαπώ ιδιαίτερως τον "αόρατο ναό". Τους φίλους του. Το οικοδόμημα του το πνευματικό και ψυχικό.

Αιθηρόη, τιμή μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 20 Φεβ - 9:05:03

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 4 525619_331460730287585_1918878142_n


Απο έναν αγαπημένο φίλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γρίφοι της ημέρας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το συναισθημα της ημέρας.
» Αριθμός Προσωπικής Ημέρας._

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΓΡΙΦΟΙ!-
Μετάβαση σε: