H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Γρίφοι της ημέρας.

Πήγαινε κάτω 
+16
romantiki
marilena
gerakina
georgp
ilia
Ωρίων
princess4
15katerina
lordos
desper !!!
anarhos
sofaki
markos
ioessa
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
maggisoula
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 11:23:42

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 2707236321Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 2707236321Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 2707236321

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 265655849Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 265655849 φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας λένε...............σοφόοοοος ο λαός μας σοφόοοοοοος Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 2989936755!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 3 Ιαν - 13:27:02

[youtube][/youtube]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 13 Ιαν - 15:13:01

Τι κάνει φσφσφσ φσφσφσφσφσ στο χώμα;;;; Τελικά λεν τις γάτες εφταψυχες αλλά κι αυτά δύσκολα τα κανονίζεις. Λοιπόν γρίφος!!!! Τι κάνεις έναν κλέφτη ψεύτη που τα πήρε στη κρανα που δε τον κ''ανανε τιμομενο πρόσωπο όσα μέσα κιαν χρησιμοπο'ιησε; τ αφήνεις να φσφσφσφσφσ στα μουλοχτά η το πατάς στο κεφάλι για να μη κάνει περισσότερο κακ'ο Δε βγάζει το κεφαλάκι το στον ήλιο να το βλέπουμε και νατο ακούμε όλοι αλλάφσιφσιφσιζει πίσω απ τις κάμερες. Το βλ'επω δεν είμαι γκαβή το κερρρρρρατο μου! 12345678910 ανασουλες.......και ρωτώ πάλι γλυκο'υτσικα......τι το κάνεις ε; Εε; εεεεΕΕΕΕΕΕ; "οσα ξέρει ο θεός ξέρει κι ο διάολος αλλά ο διάολος στα δίνει εύκολα για να σε κάνει δικό του εν'ω ο θεός δύσκολα οκ αλλά για να τα βρεις μονοςσου και να γίνεις δικ'οοοοοος σου σου σου!!!!! Το ξέρει τ αγοράκι μας αυτό δε το ξέρει;;; το ξέεεεεεερει. φσφσφσφσφσφσ.........

Εχω κι άλλο γρίφο!!!! Τωρα μου ρθε......γιατί οταν ε'χεις μέσα σου και τα δύο και το καλ'ο και το κακό οταν βγάζεις τη κακία σου νιώθεις σα να απελευθερ'ωνεσαι ένα πράμα; γιατί εγω τώρα που τα πα ξεσκασα; γατί ε γιατί; ωχ γύρισε η οικογένεια! Θα παρω λαπτοπι δε γίνεται!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 13 Ιαν - 19:52:20

maggisoula έγραψε:

Εχω κι άλλο γρίφο!!!! Τωρα μου ρθε......γιατί οταν ε'χεις μέσα σου και τα δύο και το καλ'ο και το κακό οταν βγάζεις τη κακία σου νιώθεις σα να απελευθερ'ωνεσαι ένα πράμα; γιατί εγω τώρα που τα πα ξεσκασα; γατί ε γιατί; ωχ γύρισε η οικογένεια! Θα παρω λαπτοπι δε γίνεται!!!

Γιατί,όταν μέσα σου έχεις το καλό και το κακό,το κακό πιέζεται,δεν του αρέσει η παρέα του καλού και θέλει να βγει κι έτσι παίρνει φόρα κάνει έναν πήδο προς τα έξω και παίρνει μια ανάσα.
Αυτή η ανάσα φαντάζει απελευθερωτική,όμως,η δύναμη της πίεσης που ασκήθηκε για να βγει,είναι ίση με την δύναμη που επιστρέφει πίσω.
Επιστρέφει πίσω δυναμικά και η κρούση προκαλεί τραύμα στο εσωτερικό και το τραύμα περισσότερες εστίες μόλυνσης.
Εστίες που τραβάνε μικρόβια και ιούς,πολυάριθμους στρατιώτες,το όμοιο έλκει το όμοιο και το μέσα σαπίζει.
Ο πόλεμος είναι μέσα μας.
Το καλό παλεύει φωτίζει να θεραπεύσει το τραύμα,όμως έχει να τα βάλει με ισχυρό στρατό κι αυτό είναι μόνο του και αρχίζει να χάνει το έδαφος,μικραίνει ο χώρος της θέσης του.

Το κακό λοιπόν φαντάζει με γόητρο και ισχύ,όμως απο μέσα υποφέρει το καλό.
Υποφέρει ένας άνθρωπος αν έχει πλανέψει τον εαυτό του και χάνει γρήγορα το παιχνίδι που ο ίδιος έστησε.Δεν το γνωρίζει.
Για όσους δεν το γνωρίζουν,για όσους δεν ήταν ξεκάθαρη επιλογή αλλά έθρεψαν πρόσκαιρους εγωισμούς,πίστεψαν στην ιδέα της υπεροχής και έγιναν αλαζονικοί από ανασφάλεια,αξίζει να φωτίσεις το τραύμα του,να δυναμώσεις σε στόλο το καλό μέσα του.
Ίδια ενέργεια είναι το δικό μας καλό με το δικό του καλό.
Ας μπούμε εθελοντές στην στρατιά του ο καθένας με τον τρόπο που γνωρίζει,έστω μέχρι στιγμής γιατι όλοι μαθαίνουμε και οι ''κακοί'' καταλύτες μας είναι στην εκμάθηση.








Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Ιαν - 12:41:12

maggisoula έγραψε:
Τι κάνει φσφσφσ φσφσφσφσφσ στο χώμα;;;; Τελικά λεν τις γάτες εφταψυχες αλλά κι αυτά δύσκολα τα κανονίζεις. Λοιπόν γρίφος!!!! Τι κάνεις έναν κλέφτη ψεύτη που τα πήρε στη κρανα που δε τον κ''ανανε τιμομενο πρόσωπο όσα μέσα κιαν χρησιμοπο'ιησε; τ αφήνεις να φσφσφσφσφσ στα μουλοχτά η το πατάς στο κεφάλι για να μη κάνει περισσότερο κακ'ο Δε βγάζει το κεφαλάκι το στον ήλιο να το βλέπουμε και νατο ακούμε όλοι αλλάφσιφσιφσιζει πίσω απ τις κάμερες. Το βλ'επω δεν είμαι γκαβή το κερρρρρρατο μου! 12345678910 ανασουλες.......και ρωτώ πάλι γλυκο'υτσικα......τι το κάνεις ε; Εε; εεεεΕΕΕΕΕΕ; "οσα ξέρει ο θεός ξέρει κι ο διάολος αλλά ο διάολος στα δίνει εύκολα για να σε κάνει δικό του εν'ω ο θεός δύσκολα οκ αλλά για να τα βρεις μονοςσου και να γίνεις δικ'οοοοοος σου σου σου!!!!! Το ξέρει τ αγοράκι μας αυτό δε το ξέρει;;; το ξέεεεεεερει. φσφσφσφσφσφσ.........

Το ξέρει αλλά αυτή είναι η δουλειά του.

Ο καθένας στη δουλειά του λοιπόν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 18 Ιαν - 12:24:37

Το φσφσφσφσφσσφσφσφ πουΓρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 219140800 λέγαμε!!! Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 2707236321παίξε τη παρωδία σου κι εύχομαι μη πάρεις πολλούς στο λαιμό σου!!! φοβού τους υποκριτές τάχα δήθεν γνώστες που δίνουν αβέρτα!!!! Λαμώγια υποκριτές και βαλτά πνευματοφάγα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 18 Ιαν - 12:41:28

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 4196041389Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 4196041389
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 18 Ιαν - 13:11:06

Ένας μπαίνει-άλλος βγαίνει.
Τρελοπαρέα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 29 Ιαν - 11:52:03

Πριν λυτρωθείς από τα δάκρυα που πνίγεις
πριν σε προδώσει η μυρωδιά της φωτιάς
Φανέρωσέ μου τη μάσκα που κρύβεις
κάτω απ' τη μάσκα που φοράς

Πριν τυλιχτείς στις αλυσίδες της θλίψης
πριν αρνηθείς τις μαχαιριές της χαράς
Φανέρωσέ μου τη μάσκα που κρύβεις
κάτω απ' τη μάσκα που φοράς

Πριν σε τρομάξει το τραγούδι και φύγεις
προτού χαθείς στην αγκαλιά μιας σκιάς
Φανέρωσέ μου τη μάσκα που κρύβεις
κάτω απ' τη μάσκα που φοράς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Φεβ - 9:46:19



Κρυβόταν πχ ένας ανώμαλος πίσω από έναν θάμνο κι ο θάμνος κουνιότανε...

Δεν ήταν να πατήσει κοπέλα μέσα σ'αυτό το άλσος,αλλά ούτε και αγόρι.

Επικίνδυνο πολύ να μπαίνουν εκεί μέσα κι ας ήταν πειρασμός γιατί έκοβε δρόμο κανείς για να πάει στην σχολή του...
Αν ήθελε να είναι ασφαλής,έπρεπε,να κάνει όοολο το κύκλο,έξω από το μεγάλο άλσος.
Περισσότερος δρόμος,αλλά πιο σίγουρος και χωρίς τους ανώμαλους να καραδοκούν.
Πολλοί από αυτούς ήταν οι γνωστοί επιδειξίες.
Υπήρχε μια φήμη πως,αν τους βάλεις μια φωνή,φεύγουν τρέχοντας.
Επικίνδυνη συμβουλή που εκμεταλλεύτηκαν κάποιοι που ήταν αποφασισμένοι να κάνουν κακό.
Αυτοί λοιπόν,δεν έφευγαν με φωνές...τα θύματα φώναζαν,αλλά ποιος να τα ακούσει εκεί μέσα;
Ακόμη και σήμερα ακούω περιστατικά από αυτό το μέρος κι όμως,παρόλα αυτά,εξακολουθούν οι μαθητές να κόβουν δρόμο.
Τόση τεμπελιά;Δεν αξίζει η ασφάλεια τους;Περπάτα λίγο...αφού είναι γνωστό το μέρος.
Έχουν τόση σιγουριά ότι δεν θα συμβεί σε εκείνους αυτό που έπαθαν άλλοι;
Σιγουριά γιατί;
Γιατί όχι σε σένα αλλά στους άλλους ναι;
Κρίμα και είναι όμορφο το άλσος,δέντρα,φυτά,πηγή οξυγόνου.
Κρίμα να έχει γεμίσει θύτες και θύματα.
Κρίμα να τα βάλεις με τα θύματα...
Κάποιοι θα έπρεπε να μπαίναμε και να το καθαρίζαμε το μέρος...πάντα θα υπάρχουν,όμως γιατί να τους προσφέρεται τόση άνεση,γιατί να στρέφει κανείς αλλού τα μάτια σε κάτι γνώριμο στην περιοχή του;
Να προσέχετε.









Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Φεβ - 10:08:23

[quote="ladosifa"]

Κρυβόταν πχ ένας ανώμαλος πίσω από έναν θάμνο κι ο θάμνος κουνιότανε...
Δεν ήταν να πατήσει κοπέλα μέσα σ'αυτό το άλσος,αλλά ούτε και αγόρι.
Να έχεις ανοιχτό νου και πάντα σε εγρήγορση, να βλέπεις τα σημεία
Οι κακοτοπιές καραδοκούν


Επικίνδυνο πολύ να μπαίνουν εκεί μέσα κι ας ήταν πειρασμός γιατί έκοβε δρόμο κανείς για να πάει στην σχολή του...
Αν ήθελε να είναι ασφαλής,έπρεπε,να κάνει όοολο το κύκλο,έξω από το μεγάλο άλσος.
Περισσότερος δρόμος,αλλά πιο σίγουρος και χωρίς τους ανώμαλους να καραδοκούν.
Ο γήγορότερος δρόμος δεν είναι ο ασφαλέστερος ούτε ο πιο σύντομος

Πολλοί από αυτούς ήταν οι γνωστοί επιδειξίες.
Υπήρχε μια φήμη πως,αν τους βάλεις μια φωνή,φεύγουν τρέχοντας.
Και αν δεν φύγουν;


Επικίνδυνη συμβουλή που εκμεταλλεύτηκαν κάποιοι που ήταν αποφασισμένοι να κάνουν κακό.
Αυτοί λοιπόν,δεν έφευγαν με φωνές...τα θύματα φώναζαν,αλλά ποιος να τα ακούσει εκεί μέσα;
Όποιος έχει τη δύναμη, την ικανότητα, πρέπει να ενεργήσει, για το καλό όλων

Ακόμη και σήμερα ακούω περιστατικά από αυτό το μέρος κι όμως,παρόλα αυτά,εξακολουθούν οι μαθητές να κόβουν δρόμο.
Υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν και θα ξανακανουν λάθη
Εμείς τι κάναμε για να βοηθήσουμε ;


Κρίμα και είναι όμορφο το άλσος,δέντρα,φυτά,πηγή οξυγόνου.
Κρίμα να έχει γεμίσει θύτες και θύματα.
Κρίμα να τα βάλεις με τα θύματα...
Κρίμα και είν όμορφη η ζωή,
αλλά πρέπει και εμείς να βάλουμε ένα χεράκι,
για να γίνει καλύτερη, για να μπαζώσουμε τις λακούβες
Θα προστατέψουμε και τους άλλους και εμάς


Κάποιοι θα έπρεπε να μπαίναμε και να το καθαρίζαμε το μέρος...πάντα θα υπάρχουν,όμως γιατί να τους προσφέρεται τόση άνεση,γιατί να στρέφει κανείς αλλού τα μάτια σε κάτι γνώριμο στην περιοχή του;
Εφόσον είναι στην περιοχή μας, που την ξέρουμε καλύτερα,
εμείς πρώτοι να βοήσουμε και όχι οι άλλοι, γιατί οι άλλοι περιμένουν τους άλλους


Να προσέχετε.
Πόρισμα - Να προσέχετε εαυτόν αλλά και τους διπλανούς σας

Να τους βοηθάτε


τστστσ τστστσ τστστσ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την desper στις Παρ 1 Φεβ - 17:02:29, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Φεβ - 15:38:58

Μμμμμμμναι! εχ εχ.......ποια η ένδειξη και ποιο το πόρισμα;;;; πλιζζζζζζ δε υπ'αρχει λόγος για να στυβω μάι χεντ απ το πουθεν"α. Πουναι ο γρίφος; να πηγαίνω τελικά βόλτα στο πάρκο η όχι; Πείτε μου! Να βγω με κλειδιά η με τη χατζαρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Φεβ - 17:13:15

maggisoula έγραψε:
Μμμμμμμναι! Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 743589328 Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 743589328.......ποια η ένδειξη και ποιο το πόρισμα;;;; πλιζζζζζζ δε υπ'αρχει λόγος για να στυβω μάι χεντ απ το πουθεν"α. Πουναι ο γρίφος; να πηγαίνω τελικά βόλτα στο πάρκο η όχι; Πείτε μου! Να βγω με κλειδιά η με τη χατζαρα;



Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 C:\Users\toshiba\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image001Θέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας. Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 C:\Users\toshiba\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image001Σήμερα στις 10:08:23

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 C:\Users\toshiba\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image002Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 C:\Users\toshiba\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image004Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 C:\Users\toshiba\AppData\Local\Temp\msohtml1\01\clip_image005







[quote="ladosifa"]

Κρυβόταν πχ ένας ανώμαλος πίσω από έναν θάμνο κι ο θάμνος κουνιότανε...
Δεν ήταν να πατήσει κοπέλα μέσα σ'αυτό το άλσος,αλλά ούτε και αγόρι.
Να
έχεις ανοιχτό νου και πάντα σε εγρήγορση, να βλέπεις τα σημεία
Οι κακοτοπιές καραδοκούν


Επικίνδυνο πολύ να μπαίνουν εκεί μέσα κι ας ήταν πειρασμός γιατί έκοβε δρόμο
κανείς για να πάει στην σχολή του...
Αν ήθελε να είναι ασφαλής,έπρεπε,να κάνει όοολο το κύκλο,έξω από το μεγάλο
άλσος.
Περισσότερος δρόμος,αλλά πιο σίγουρος και χωρίς τους ανώμαλους να καραδοκούν.
Ο
γήγορότερος δρόμος δεν είναι ο ασφαλέστερος ούτε ο πιο σύντομος


Πολλοί από αυτούς ήταν οι γνωστοί επιδειξίες.
Υπήρχε μια φήμη πως,αν τους βάλεις μια φωνή,φεύγουν τρέχοντας.
Και
αν δεν φύγουν;



Επικίνδυνη συμβουλή που εκμεταλλεύτηκαν κάποιοι που ήταν αποφασισμένοι να
κάνουν κακό.
Αυτοί λοιπόν,δεν έφευγαν με φωνές...τα θύματα φώναζαν,αλλά ποιος να τα
ακούσει εκεί μέσα;
Όποιος
έχει τη δύναμη, την ικανότητα, πρέπει να ενεργήσει, για το καλό όλων


Ακόμη και σήμερα ακούω περιστατικά από αυτό το μέρος κι όμως,παρόλα
αυτά,εξακολουθούν οι μαθητές να κόβουν δρόμο.
Υπάρχουν
άνθρωποι που κάνουν και θα ξανακανουν λάθη
Εμείς τι κάναμε για να βοηθήσουμε ;


Κρίμα και είναι όμορφο το άλσος,δέντρα,φυτά,πηγή οξυγόνου.
Κρίμα να έχει γεμίσει θύτες και θύματα.
Κρίμα να τα βάλεις με τα θύματα...
Κρίμα
και είν όμορφη η ζωή,
αλλά πρέπει και εμείς να βάλουμε ένα χεράκι,
για να γίνει καλύτερη, για να μπαζώσουμε τις λακούβες
Θα προστατέψουμε και τους άλλους και εμάς


Κάποιοι θα έπρεπε να μπαίναμε και να το καθαρίζαμε το μέρος...πάντα θα
υπάρχουν,όμως γιατί να τους προσφέρεται τόση άνεση,γιατί να στρέφει κανείς
αλλού τα μάτια σε κάτι γνώριμο στην περιοχή του;
Εφόσον
είναι στην περιοχή μας, που την ξέρουμε καλύτερα,
εμείς πρώτοι να βοήσουμε και όχι οι άλλοι, γιατί οι άλλοι περιμένουν τους
άλλους


Να προσέχετε.
Πόρισμα
- Να προσέχετε εαυτόν αλλά και τους διπλανούς σας


Να
τους βοηθάτε
, πάντα να βοηθάτε


Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 3937927111 Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 3937927111 Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 3937927111




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 11:07:10

Ααα! Συμφωνώ απολύτως!!! Μα απολύτως λ'εω!!! Κι αν δω το πάρκο αυτό που περιγρ'αφει η ΛΑ-ΝΤΟ-ΣΙ-ΦΑ να παριστάνει σα παράδειγμα τον αόρατο ναό.......ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!! Αυτό λεω κι εγώ......προσέχετε τους διπλανούς μας!!! Και φοβού τους δαναο'υς και δώρα φεροντες μασονικα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 11:32:44

Σωστά!
Αναμείνατε στο ακουστικό σας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 13:35:33

Πολύ εύστοχη η παρομοίωση της maggisoulas! Τώρα καταλαβαίνω. Όταν διάβασα την διήγηση της laodosifa, έψαχνα το γρίφο. Κι όταν είδα την συμπληρωματική εξήγηση του desper, πάλι προσπαθούσα να καταλάβω πως έφτασε σ αυτή. Αλλά με το σχόλιο της maggisoulas, κατάλαβα όλο το σκεφτικό.

Μην νομίζετε. Όλοι λίγο πολύ, καταλαβαίνουμε μια περίεργη σκίαση. Μια δόλια σκοπιμότητα. Απορώ όμως γιατί δεν ανοίγουν δικό τους χώρο οι συγκεκριμένοι, αποστάτες θα τους πω η υποκριτές, για να αφήσουν τον χώρο αυτό να λειτουργήσει όπως πρέπει; Προφανώς γιατί δεν μπορούν να τραβήξουν μόνοι τους φίλους.

Παράσιτα τα λένε οι γεωπόνοι.

Με συγχωρείτε για τον τρόπο μου. Θα θελα όμως, όποιος έχει μία άποψη, να την πει να την ακούσουν όλοι, και όχι στα ιδιωτικά μηνύματα μου. Έτσι φέρονται οι απατεώνες, οι ψεύτες και οι δόλιοι άνθρωποι, που θέλουν να κάνουν κακό. Η αλήθεια αγαπάει το φως του ήλιου.

Αγαπώ και σέβομαι με απόλυτη συνείδηση και γνώση την Αιθηρόη. Μόλις όμως πρόσθεσα ακόμα έναν λόγο στη λίστα μου. Γιατί είμαι βέβαιος ότι ξέρει.

Αγαπώ πολύ αυτή την Οικογένεια. Είναι μια υπόσχεση αυτό. Και δεν θα αναφερθώ ξανά στα παράσιτα. Ελπίζω ούτε κι αυτά μαζί μου. Τους απαγορεύω στο χώρο μου.

Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση. Ήθελα να είναι σε όλους ξεκάθαρη η θέση μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 13:40:47

Καμία αναστάτωση Lorde,έχω σκοπό να πω κάποια πράγματα το βράδυ...

Σε ευχαριστώ που είσαι φίλος μας και μέλος της οικογένειας μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 15:46:26

Ήμουν άρρωστος και καμιά εικοσαριά μέρες δεν παρακολούθησα

Ακόμα δεν έχω συνέλθει καλά-καλά, ζορίζομαι να καταλάβω και στεναχωριέμαι

πχ φσσσσστ, φσσσστ, ο γρίφος της ημέρας, όρια, ξερίζωμα…
κλπ Τι γίνεται, θα βοηθήσει κανένας ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 16:00:28

Desper καλησπέρα, εγώ θα αφήσω μόνο αυτό και η συνέχεια απο τη Ladosifa, όποιος ήρθε για να κλέψει ... το μόνο που θα πάρει είναι Αγάπη και πόνο. Πόνο γιατί δεν θα μπορεί να την αισθανθεί...
τίποτα άλλο ... μην ασχολείσαι περισσότερο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 18:11:38

lordos έγραψε:
Πολύ εύστοχη η παρομοίωση της maggisoulas! Τώρα καταλαβαίνω. Όταν διάβασα την διήγηση της laodosifa, έψαχνα το γρίφο. Κι όταν είδα την συμπληρωματική εξήγηση του desper, πάλι προσπαθούσα να καταλάβω πως έφτασε σ αυτή. Αλλά με το σχόλιο της maggisoulas, κατάλαβα όλο το σκεφτικό.

Μην νομίζετε. Όλοι λίγο πολύ, καταλαβαίνουμε μια περίεργη σκίαση. Μια δόλια σκοπιμότητα. Απορώ όμως γιατί δεν ανοίγουν δικό τους χώρο οι συγκεκριμένοι, αποστάτες θα τους πω η υποκριτές, για να αφήσουν τον χώρο αυτό να λειτουργήσει όπως πρέπει; Προφανώς γιατί δεν μπορούν να τραβήξουν μόνοι τους φίλους.

Παράσιτα τα λένε οι γεωπόνοι.

Με συγχωρείτε για τον τρόπο μου. Θα θελα όμως, όποιος έχει μία άποψη, να την πει να την ακούσουν όλοι, και όχι στα ιδιωτικά μηνύματα μου. Έτσι φέρονται οι απατεώνες, οι ψεύτες και οι δόλιοι άνθρωποι, που θέλουν να κάνουν κακό. Η αλήθεια αγαπάει το φως του ήλιου.

Αγαπώ και σέβομαι με απόλυτη συνείδηση και γνώση την Αιθηρόη. Μόλις όμως πρόσθεσα ακόμα έναν λόγο στη λίστα μου. Γιατί είμαι βέβαιος ότι ξέρει.

Αγαπώ πολύ αυτή την Οικογένεια. Είναι μια υπόσχεση αυτό. Και δεν θα αναφερθώ ξανά στα παράσιτα. Ελπίζω ούτε κι αυτά μαζί μου. Τους απαγορεύω στο χώρο μου.

Ζητώ συγνώμη για την αναστάτωση. Ήθελα να είναι σε όλους ξεκάθαρη η θέση μου.

Ταυτίζομαι απόλυτα μαζί σου γιατί συνέβη και σε μένα. Ένας απ τους λόγους που έγινα επιφυλακτική.

Όχι απέναντι στην Αιθηρόη. Σε εκείνη όλα είναι κρυστάλλινα. Θα το αναλύσω μια άλλη φορά αυτό.




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 23:11:44

Λοιπόν καθαρά και ξάστερα χωρίς γρίφους.
Αναφέρομαι στο μέλος angelos.Θα επικολλήσω αυτούσια την συνομιλία στο τσατ του αόρατου ναού,το μέλος princes,το βγάζω απο την μέση,θεωρώ οτι πολύ απλά ήθελε να έρθει πιο κοντά με κάποια μέλη,φυσιολογικό.Οπότε,princes,σε παρακαλώ μην το πάρεις στραβά.Έτυχε.

[20:05:16 13/12/12] angelos : katarxin
[20:05:28 13/12/12] princess4 : nai
[20:05:41 13/12/12] angelos : pia eisai
[20:05:56 13/12/12] angelos : gnorizomaste
[20:06:35 13/12/12] angelos : episis o tropos pou mou milas einai psixros nomizo
[20:06:46 13/12/12] angelos : apantas monolektika
[20:06:57 13/12/12] princess4 : signwmi
[20:07:05 13/12/12] angelos : gia pes
[20:07:08 13/12/12] princess4 : den i8ela na sou milisw psixra
[20:07:19 13/12/12] angelos : min zitas sori
[20:07:26 13/12/12] angelos : apla gnorizomaste
[20:07:27 13/12/12] princess4 : itan mia idea mou ayi opoios den 8elei den piezaite
[20:07:40 13/12/12] princess4 : oxi
[20:08:00 13/12/12] angelos : epidi i edo mesa gnorizo ppola atoma
[20:08:14 13/12/12] princess4 : eixa aytin tin faini idea den xerw kata poso kali einai
[20:08:15 13/12/12] angelos : kai isos na exeis alaksi profil
[20:08:24 13/12/12] angelos : akou
[20:08:36 13/12/12] princess4 : oxi eimai ayti pou eimai den exw alla3ei profil
[20:08:37 13/12/12] angelos : den xriazete na pas kapou
[20:08:40 13/12/12] princess4 : nai
[20:08:45 13/12/12] angelos : ekei pou eisai tha erthi
[20:08:59 13/12/12] angelos : apla alagi siniditotitas ginete
[20:09:09 13/12/12] princess4 : to xerw apla den einai kairos na arxisoume na gnwrizomaste?
[20:09:25 13/12/12] angelos : akou
[20:09:28 13/12/12] princess4 : egw proswpika den exw provlima na dw apo konta tous allous
[20:09:39 13/12/12] angelos : edo mesa mpenoune kai poli pou den einai
[20:09:41 13/12/12] princess4 : vare8ika na eimai moni
[20:09:43 13/12/12] angelos : tha elega
[20:10:00 13/12/12] angelos : kai kali
[20:10:07 13/12/12] princess4 : eipa se osous exoun profil sto steki twn filwn
[20:10:12 13/12/12] angelos : einai kai apo tin ali plevra
[20:10:20 13/12/12] angelos : ok
[20:10:21 13/12/12] princess4 : to xerw
[20:10:31 13/12/12] princess4 : alla den fovamai sou lew
[20:10:36 13/12/12] angelos : poli to pezoune kali
[20:10:45 13/12/12] princess4 : ama den fovasai den boroun na sou kanoun tpt
[20:10:55 13/12/12] angelos : opos prin 1 xrono vgika me kapoia edo mesa kai
[20:11:06 13/12/12] princess4 : kai?
[20:11:18 13/12/12] angelos : mpike stin elefteri voulisi mou
[20:11:30 13/12/12] angelos : mou ekane pola
[20:11:33 13/12/12] princess4 : den exeis aspida?
[20:11:40 13/12/12] angelos : asto kalitera
[20:11:58 13/12/12] princess4 : den fovamai pleon
[20:12:06 13/12/12] princess4 : eimai edw kai 8a polemisw
[20:12:14 13/12/12] angelos : i aspida den kani tipota otan sou tripisi me to vlema tin ayra
[20:12:14 13/12/12] princess4 : den me noiazei
[20:12:38 13/12/12] princess4 : den boroun na kanoun tpt ama den tous to epitrepseis
[20:12:46 13/12/12] princess4 : exw polemisei me ayta ta atoma
[20:12:54 13/12/12] princess4 : enantion tous
[20:13:01 13/12/12] angelos : tha sou stilo ena minima pm ok tora
[20:13:13 13/12/12] princess4 : den boroun na sou kanoun polla ama eisai pragnmatika apofasismenos
[20:13:17 13/12/12] angelos : min pis tipota alo edo
[20:13:25 13/12/12] princess4 : giati?
[20:13:30 13/12/12] angelos : me akous
[20:13:37 13/12/12] princess4 : ok
[20:13:57 13/12/12] angelos : giati edo einai dimosio kai den prepi na legonte pola



Αγγελε.....συνεχίζεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 23:14:09

kalimera aithiroi mia erotisi exo na sou kano mono mia pio to noima na ftasoume se ola ayta stis gnosis afou o planitis einai ipo elenxos den mporoume na kanoume kati enas palmos imaste gia kapoious kai teliosame me ton fovo tous kratane ego elefterothika apo ola ayto kai se rotao poio to noima nomizoume pos tha iparxi apoliti elefteria alla kai pali ipodoulomeni tha imaste elenxo oles mou tis dinamis kai meso tou logou kano pola as poume thavmata poio to ofelos ayto pou einai na gini tha gini.i erotisi einai esy apo poio plevra eisai ethiroi menis krifi an mou pis fovase tha sou po pos an katexis tis gnosis exis tromeres dinamis kai kseris pos den iparxi kati na fovase giati kseris opos kai ego.ektos an eisai apo tin ali plevra kai to estises olo ayto gia na kseris poioi einai as to poume i thetiki plevra pou prospathi na palepsi.i erotisi pou sou kano einai an eisai me aytous pou theloun dikeosisi kai armonia giati krivese.fovase min diavaso to mialo sou.an se prosvala to
ekana giati aytos pou krivete fovate.opote den einai elefteromenos.ego sou dixno poios eimai.ti psaxnis kai ti prospathis edo den exo katalavi.oti dimioyrgi fovo den einai thetiko kai esy krivese.signomi gia tin epithesi alla thelo mia apantisi.to til mou einai -------------- ------------------ skype kseris poios einai ego oxi kai ayto den einai dikeo afou theloume dikeosisni pantou as ksekinisoume apo emas.an paris til tha exeis pari mia apofasi gia elefteria tin diki sou elefteria den iparxi kati pou na fovase.katexo stoixia pou karipto politiki psixologia eklisia sistima dikeosinis kai pola alla.poia eisai aithiroi.dikse mou.kali sou imera.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 23:15:08

Ακόμη και ο τριας,δεν πέφτει στο επίπεδό σου...σου δίνω χρόνο να βγεις να μιλήσεις,αν και πήρες αρκετό...συνεχιζεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 23:18:21

Θέμα: υπομονη 11th Οκτώβριος 2012, 1:24 pm
σε λιγο καιρο ετοιμαζω ενα βιβλιο με γνωσεις. το εγχειριδιο του ανθρωπου. με πολες τεχνικες για να κανεις τα παντα οπως ενεργοποιηση εγκεφαλου και πληρη αυτογνωσια. anima.ξερεις για ποιες γνωσεις αναφερομε.καλη ημερα σε ολους και υπομονη...... ......ενοειται δωρεαν θα ειναι.σε pdf.καλη ημερα σε ολους.....

ANIMA έγραψε:
Αγγελε δε γνωριζω για τι μιλας...!!Καλη ημερα και σε σενα!!
malon ksexases den pirazi otan anevaso to vivlio tha thimithis gia ti milousa pantos exo ena programa gia na min ksexnas mporo na se programatiso apla zitiseto mou.kalo apogevma...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 4 Φεβ - 23:21:11

kalispera aithiroi.kai stous ypolipous filous edo mesa.poli sosta ola ayta,gnorizo texnikes opou mporoume na therapeysoume me tin katastasi beta ta panta einai i isodos gia sxedon ola stelnis sto iposinidito minima oikona kai tin stelni kateftian sta kitara tou organismou mas..aytin tin texniki xrisimopoioisa se 7 atoma mexri simera kai nai doulevi kanonikotata.tha peraso texnikes edo mesa an mou to epitrepsi i aithiroi.episis gia astriki provoli,ipovoli,ipnotismo,energiaki aspida ilektrika metrisimi,mathimata me askisi gia na pername se alla pedia,gia gia sinomilia kai entopismo ontotiton.alla eipame prota na mou dosi tin adeia i aithiroi...kalo vrady se olous sas......

ilia έγραψε:
Ο οραματισμός όντως κάνει δουλειά...όσο για τα υπόλοιπα για να περάσεις "τεχνικές" όπως λές....εμένα η απάντηση μου θα ήταν αρνητική....

Καλή σου μέρα....
kalispera ilia ok den tha anevaso tipota afou esto kai enas einai kata aytou...apla o oramatismos nai einai dimiourgima mas poli dinatos alla an den exoume energia den kanei tipota.px.exoume ena gramma kai to stenloume apo athina stin thessaloniki an den exoume kaysima tha ftasi ston proorismo tou engeros fisika kai oxi kai tote tha poume aaa den litourgi ayto me ton oramatismo kai akironoume amesos tin entoli diladi to gramma mas,,,kai energia pernoume apo sosti trofi anapnoei kai o ilios an ginoun sosta ayta tote exoume poli energia....eyxaristo pantos gia tin apantisi sou esto kai arnitika kai imera na exeis ilia .....

http://www.aoratos-naos.com/t13p9-topic#8220

kalispera kai kali xronia se olous sas.signomi gia tin grafi mou alla den exo eliniko pliktrologio,poios eimai diskolo na apantithi ayto,giati den iparxoun logia gia na to poume to poioi imaste.tha prospathiso me liga logia...ai i telioteri ontotita pou iparxei sto simpan.eimaste pedia tou theou.kai i dinatotites poles opos tou theou mporoume na kanoume ta panta an exoume tis kataliles gnosis,ma tipota den mporoume na kanoume xoris energia.to anthropino mialo einai to poio telio ergalio pou exoume apla den kseroume na to xrisimopoioume i kalitera mas eipan pos den mporei na kanei tipota alo apo to na skeftete ta xreei pos na koroidevi na eksapata na krivi tin alithia kai na doulevi san sklavos.ayta mas eipane ayta eixame mathi os xtes simera alaksan ola gia olous tipota den einai krifo opoios theli mporei na mathei ta panta.poios eimai,,,aytos pou edikse empistosini o theos kai ton estile stin gh na voithisi opos mporei se ayto to xaos pou yparxei,,,ena leo mono oti iparxei piso mas kai oti vriskete mprosta mas einai mikropragmata se sinkrisi me oti iparxei mesa mas.aithiroi diskolo na apantisi kapoios se ayto akomi kai an katalavi esto kai ligo giati o xronos den eparkei na na oloklirosi tin geniki idea to poios einai.eyxaristo pantos gia tin timi na miliso gia ena toso simantiko erotima.kali xronia se olous me ygeia kai poles gnosis...
http://www.aoratos-naos.com/t1411p45-topic#8219
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γρίφοι της ημέρας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το συναισθημα της ημέρας.
» Αριθμός Προσωπικής Ημέρας._

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΓΡΙΦΟΙ!-
Μετάβαση σε: