H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Γρίφοι της ημέρας.

Πήγαινε κάτω 
+16
romantiki
marilena
gerakina
georgp
ilia
Ωρίων
princess4
15katerina
lordos
desper !!!
anarhos
sofaki
markos
ioessa
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
maggisoula
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:35:17

Εν τω μεταξύ με το να συμφωνούμε όλοι στο να συμφωνήσουμε να μην ασχοληθούμε,ασχολούμαστε ήδη με το να συμφωνούμε την μη ενασχόλησή μας...συμφωνείτε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:40:04

ladosifa έγραψε:
Εν τω μεταξύ με το να συμφωνούμε όλοι στο να συμφωνήσουμε να μην ασχοληθούμε,ασχολούμαστε ήδη με το να συμφωνούμε την μη ενασχόλησή μας
...συμφωνείτε;

Συμφωνώ, συμφωνώ
και συγνώμη απο το sofaki
δεν είχα διαβάσει ότι είχε συμφωνήσει

χαααα χαααα χαααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 20:01:12

χαχαχα ευτυχώς που κατάλαβες τι έγραψα..για μένα είναι γρίφος..το ξαναδιαβάζω και μπερδεύομαι.
Κεραυνοβολήθηκα σήμερα...

Ας σωπάσουμε λίγο να ακούσουμε την Γαία μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 22:58:58

........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 23 Φεβ - 21:58:30

Τα διάβασα οοοοολα με μεγάλη προσοχή! Και βεβα'ιως θα σεβαστώ την επιθυμία σας. Όλη η εικόνα είαι αυτό που λέμε ότι τίποτα δε πάει χαμένο!

κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!
Το χειροκρότημα πάει σ όλους μας! Συγκάτοικοι αυτού του σπιτιού που τόσο αγαπάμε. Άρτος και θεάματα. Άλλη φορά να μη λέτε πράματα που δεν εννοείτε. Μεγάλα λόγια!! Ούτε αν'οητη είμαι ούτε άδεια στη ζωή για ν ασχολούμαι μ ένα ανισόρροπο. Ξέρω που στέκομαι για να χει αυτό τα προσόντα να τσιγκλισει εμένα. Δεν κορδονομαι. Σας εξηγώ μόνο για να μην ανησυχείτε μην τυχόν και ξεσπασω. Δεν υπερασπιζομουνα τον εαυτό μου. Αλλά όλο το κόπο όλων μας. Εχω πάρει σοβαρά αυτό που γίνεται εδώ μ'εσα κι αυτό που κάνετε οι περισσότεροι. Μ αρέσει να νοιαζομαι και νασας προσέχω. Μπορεί να μη καταλαβαίνετε το τρόπο μου. Χόι χόι είμαι το ξέρω και μαρεσει!!! Δε λέω ότι είμαι η μόνη που νοι'αζεται!!! Ευτυχώς είναι αρκετοί. Αλλά μη σας περνάει οτι ξυπνησαμε ένα πρωι κι είπαμε να βρούμε ενα πυροβολημενο για να περάσει η ωρα. Τεσπά. Όταν λοιπόν θα κοιτάτε έξω το κόσμο και δε θα σας αρέσει να προσέξετε που θα ρ'ιξετε τις ευθύνες. Κανένα καθικι εκεί έξω δεν έχει τα κοτσια από μόνο του ν αλων'ιζει στο κόσμο και να ελενχει και να τρομοκρατεί. Και οοοοοοοολο αυτό δεν είναι φλασιά!!! Παρ όλα αυτά σας αγαπάω πολύ και πιο πολύ αγαπάω το σπίτι που αρέσει στη ψυχ'η μου να κάθεται και να κοτσομπολέυει τα μυστικ'α και τα κρυφά της. Για τούτο δω μιλάω. Συμπέρασμα.......ακόμα φοβόμαστε. ladosifa.......δε κατάλαβα χριστό!! Τι πίνεις κοριτσαρα μου;;; βιολί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 23 Φεβ - 22:56:25

maggisoula έγραψε:
Τα διάβασα οοοοολα με μεγάλη προσοχή! Και βεβα'ιως θα σεβαστώ την επιθυμία σας. Όλη η εικόνα είαι αυτό που λέμε ότι τίποτα δε πάει χαμένο!

κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!
Το χειροκρότημα πάει σ όλους μας! Συγκάτοικοι αυτού του σπιτιού που τόσο αγαπάμε. Άρτος και θεάματα. Άλλη φορά να μη λέτε πράματα που δεν εννοείτε. Μεγάλα λόγια!! Ούτε αν'οητη είμαι ούτε άδεια στη ζωή για ν ασχολούμαι μ ένα ανισόρροπο. Ξέρω που στέκομαι για να χει αυτό τα προσόντα να τσιγκλισει εμένα. Δεν κορδονομαι. Σας εξηγώ μόνο για να μην ανησυχείτε μην τυχόν και ξεσπασω. Δεν υπερασπιζομουνα τον εαυτό μου. Αλλά όλο το κόπο όλων μας. Εχω πάρει σοβαρά αυτό που γίνεται εδώ μ'εσα κι αυτό που κάνετε οι περισσότεροι. Μ αρέσει να νοιαζομαι και νασας προσέχω. Μπορεί να μη καταλαβαίνετε το τρόπο μου. Χόι χόι είμαι το ξέρω και μαρεσει!!! Δε λέω ότι είμαι η μόνη που νοι'αζεται!!! Ευτυχώς είναι αρκετοί. Αλλά μη σας περνάει οτι ξυπνησαμε ένα πρωι κι είπαμε να βρούμε ενα πυροβολημενο για να περάσει η ωρα. Τεσπά. Όταν λοιπόν θα κοιτάτε έξω το κόσμο και δε θα σας αρέσει να προσέξετε που θα ρ'ιξετε τις ευθύνες. Κανένα καθικι εκεί έξω δεν έχει τα κοτσια από μόνο του ν αλων'ιζει στο κόσμο και να ελενχει και να τρομοκρατεί. Και οοοοοοοολο αυτό δεν είναι φλασιά!!! Παρ όλα αυτά σας αγαπάω πολύ και πιο πολύ αγαπάω το σπίτι που αρέσει στη ψυχ'η μου να κάθεται και να κοτσομπολέυει τα μυστικ'α και τα κρυφά της. Για τούτο δω μιλάω. Συμπέρασμα.......ακόμα φοβόμαστε. ladosifa.......δε κατάλαβα χριστό!! Τι πίνεις κοριτσαρα μου;;; βιολί

κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!
Αυτό όμως πάει μόνο για σένα.....και συμφωνώ εδώ.
Ήθελα να πω οτι καμιά φορά ο κρινόμενος την κριτική εν τέλει κρίνει με το να κριτικάρει την κριτική.

Αν κάποιος πραγματικά δεν θέλει να εστιάσει σε ένα θέμα αυτό δεν θα επιτευχθεί με το να συζητά πως δεν θα εστιάσει πόσο μάλλον με το να το υποδεικνύει στους άλλους,είναι σαν να ακούς τρίωρη διάλεξη για την σιωπή...
Οξύμωρο,επιτρέψτε μου,αν και αναμενόμενη συμπεριφορά..άρτος και θεάματα,όπως το πες.
Δεν ξέρω αν ευθύνεται ο φόβος ή ο εμποτισμένος ωχαδερφισμός στο dna μας,μιας και πολλές φορές ο γενναίος είναι γενναίος γιατί φοβόταν,αλλά έκανε το άλμα.
Η σιωπή έχει αξία όταν είναι συνειδητή επιλογή.Σέβομαι και αντιλαμβάνομαι την στάση όσων την επιλέγουν.
Η αποσιώπηση όμως είναι κάτι το διαφορετικό και συνήθως συνοδεύεται απο φωνές που σκεπάζουν τις άλλες φωνές...είναι όμως και αυτή μια στάση,απόφαση και μια επιλογή δρόμου μιας ορισμένης μάζας.Το κατανοώ δεν σημαίνει οτι το δέχομαι και σε αυτήν την περίπτωση...ςςςςςςςςςςςς
Νερό πίνω...






Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 24 Φεβ - 3:19:33

Λοιπόν έγραφα τωρα στο desper που τα πηρε στο κρανίο και δε έχει κι άδικο βέβαια αλλαααα......σκέφτομαι τωρα αν μας έβλεπαν όλοι αυτοί οι άνθρωποι που υποφ'ερουν στη ζωη τους μ οδυνηρα προβλήματα τι θα λεγαν;;; Τι έγινε τώρα;;; τους ντρεπομαι!!! Θα παω στον άστεγο στον πεινασμένο και σ αυτόν που δέχεται κάθε μορφή β'ιας που φοβάται το κόσμο που έχει τη ψυχή του χαμένη που που που........ και θα του πω έχω προβληματα στο ίντερνετ!!! Αουτς! Φλασια σφαλιαρα. Νομίζω μολις πήρα μια τοοοοοση δα ιδέα από Αιθηρόη!!
κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! αυτό είναι οοοοοοολο για πάρτι μου και πέρα για πέρα ειρωνικόν!!!. Δε παίρνω τιποτα πίσω γιατί κάπου συνδέονται. Και δε παίρνω π'ισω ιδ'ιως το τελευταίο................δεν είναι οτι μου τη δίνει ο αγγελος κι ο κάθε αγγελος κι οι από πισω του και και και......τα ουσιαστικά μου τη δίνουν. Ψέμα υποκρισία πουστια αδιαφορία παραπλάνηση εκμεταλευση και πάει λέγοντας. Με καταλαβαίνετε; κι αυτό δεν αλλαζει όπου κι αν γίνεται. Αλλαααααα.....τη ξεφτίλα την ένιωσα οποτε παραμένει το.............. κλαπ! κλαπ! κλαπ! Και μη το πάρετε κι αυτ'ο για γρίφο εκτός κι αν το παίζετε τουρίστες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 24 Φεβ - 3:29:01

maggisoula έγραψε:
Λοιπόν έγραφα τωρα στο desper που τα πηρε στο κρανίο και δε έχει κι άδικο βέβαια αλλαααα......σκέφτομαι τωρα αν μας έβλεπαν όλοι αυτοί οι άνθρωποι που υποφ'ερουν στη ζωη τους μ οδυνηρα προβλήματα τι θα λεγαν;;; Τι έγινε τώρα;;; τους ντρεπομαι!!! Θα παω στον άστεγο στον πεινασμένο και σ αυτόν που δέχεται κάθε μορφή β'ιας που φοβάται το κόσμο που έχει τη ψυχή του χαμένη που που που........ και θα του πω έχω προβληματα στο ίντερνετ!!! Αουτς! Φλασια σφαλιαρα. Νομίζω μολις πήρα μια τοοοοοση δα ιδέα από Αιθηρόη!!
κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! αυτό είναι οοοοοοολο για πάρτι μου και πέρα για πέρα ειρωνικόν!!!. Δε παίρνω τιποτα πίσω γιατί κάπου συνδέονται. Και δε παίρνω π'ισω ιδ'ιως το τελευταίο................δεν είναι οτι μου τη δίνει ο αγγελος κι ο κάθε αγγελος κι οι από πισω του και και και......τα ουσιαστικά μου τη δίνουν. Ψέμα υποκρισία πουστια αδιαφορία παραπλάνηση εκμεταλευση και πάει λέγοντας. Με καταλαβαίνετε; κι αυτό δεν αλλαζει όπου κι αν γίνεται. Αλλαααααα.....τη ξεφτίλα την ένιωσα οποτε παραμένει το.............. κλαπ! κλαπ! κλαπ! Και μη το πάρετε κι αυτ'ο για γρίφο εκτός κι αν το παίζετε τουρίστες.


Δεν μιλάω για τον Άγγελο και για κάθε Άγγελο
Δεν μιλάω για τους πεινασμένους
Θέτω συγκεκριμένο θέμα

ΥΓ ΚΟΙΜΌΜΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΥΠΝΙΕΣ



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 24 Φεβ - 3:44:54

Δεν θυμάμαι να είπα οτι μίλησες γι αυτά. Εγω μίλησα γι αυτά εδώ. Αλλα ντάλλα καταλαβαινουμε πάλι! Να πως βγαίνουν οι γρ'ιφοι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 24 Φεβ - 3:50:19

maggisoula έγραψε:
Δεν θυμάμαι να είπα οτι μίλησες γι αυτά. Εγω μίλησα γι αυτά εδώ. Αλλα ντάλλα καταλαβαινουμε πάλι! Να πως βγαίνουν οι γρ'ιφοι!


Συμφωνώ απόλυτα

Άιντε καλό ύπνο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantiki

romantiki


Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 72

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 25 Φεβ - 0:51:58

maggisoula έγραψε:
Τα διάβασα οοοοολα με μεγάλη προσοχή! Και βεβα'ιως θα σεβαστώ την επιθυμία σας. Όλη η εικόνα είαι αυτό που λέμε ότι τίποτα δε πάει χαμένο!

κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!
Το χειροκρότημα πάει σ όλους μας! Συγκάτοικοι αυτού του σπιτιού που τόσο αγαπάμε. Άρτος και θεάματα. Άλλη φορά να μη λέτε πράματα που δεν εννοείτε. Μεγάλα λόγια!! Ούτε αν'οητη είμαι ούτε άδεια στη ζωή για ν ασχολούμαι μ ένα ανισόρροπο. Ξέρω που στέκομαι για να χει αυτό τα προσόντα να τσιγκλισει εμένα. Δεν κορδονομαι. Σας εξηγώ μόνο για να μην ανησυχείτε μην τυχόν και ξεσπασω. Δεν υπερασπιζομουνα τον εαυτό μου. Αλλά όλο το κόπο όλων μας. Εχω πάρει σοβαρά αυτό που γίνεται εδώ μ'εσα κι αυτό που κάνετε οι περισσότεροι. Μ αρέσει να νοιαζομαι και νασας προσέχω. Μπορεί να μη καταλαβαίνετε το τρόπο μου. Χόι χόι είμαι το ξέρω και μαρεσει!!! Δε λέω ότι είμαι η μόνη που νοι'αζεται!!! Ευτυχώς είναι αρκετοί. Αλλά μη σας περνάει οτι ξυπνησαμε ένα πρωι κι είπαμε να βρούμε ενα πυροβολημενο για να περάσει η ωρα. Τεσπά. Όταν λοιπόν θα κοιτάτε έξω το κόσμο και δε θα σας αρέσει να προσέξετε που θα ρ'ιξετε τις ευθύνες. Κανένα καθικι εκεί έξω δεν έχει τα κοτσια από μόνο του ν αλων'ιζει στο κόσμο και να ελενχει και να τρομοκρατεί. Και οοοοοοοολο αυτό δεν είναι φλασιά!!! Παρ όλα αυτά σας αγαπάω πολύ και πιο πολύ αγαπάω το σπίτι που αρέσει στη ψυχ'η μου να κάθεται και να κοτσομπολέυει τα μυστικ'α και τα κρυφά της. Για τούτο δω μιλάω. Συμπέρασμα.......ακόμα φοβόμαστε. ladosifa.......δε κατάλαβα χριστό!! Τι πίνεις κοριτσαρα μου;;; βιολί

Δεν με βλέπετε συχνά γιατί συνήθως διαβάζω αυτά που θέλω , χωρίς να μπαίνω. Παρακολουθούσα όμως όλη αυτή την τελευταία ιστορία. Και στεναχωρήθηκα, και θύμωσα. Όταν κατάλαβα ότι αυτός ο άνθρωπος δεν άξιζε ο κόπος να ασχοληθείς, μου έφυγε ο θυμός.

Και μετά διάβασα αυτό που γράφεις Αριστέα. Διάβασα κι εκεί που κάποιος σε λέει διπλωματική. Και γέλασα! Σε διαβάζω χρόνια κι είσαι αυθεντική. Δεν είσαι όπου φυσάει ο άνεμος, όπως άλλοι. Και μιλάω για σένα, γιατί τόσα βγήκαν και τόσα γράφτηκαν, και λέω κοίτα να δεις! Το προσπέρασαν αυτό και ενοχλεί μόνο ο τρόπος της Αριστέας και του anarhou. Να η ευκαιρία για να βγουν τ αληθινά αισθήματα. Είναι λίγο δίκαιο μια και δεν έκρυβες κι εσύ όπως έκαναν άλλοι, αυτούς που δεν έπαιρνες σοβαρά. Και σ αυτό σου το μήνυμα έχεις δίκιο κι είσαι αληθινή όπως πάντα.

Τελικά μετά απ όλο αυτό , αρχίζει να φαίνεται ότι άξιζε να γίνει. Και τελικά επίσης, βγαίνει ότι ο αόρατος ναός είναι για όλους. Γιατί είμαστε διαφορετικοί όλοι. Ειλικρινείς δεν είμασταν όλοι. Κι αυτό δεν θ αλλάξει εύκολα. Γιατί ο καθένας είναι για τους δικούς του λόγους εδώ. Στον παλιό ναό είμασταν βέβαια πιο ενωμένοι. Πρόσεξα ότι κάθε φορά που λείπει πολύ καιρό η Αιθηρόη, όλο και κάτι γίνεται. Και αυτή τη φορά λείπει πολύ καιρό. Κάποτε προστατεύεατε ο ένας τον άλλον κι όλοι μαζί τον αόρατο ναό , αλλά τώρα κάτι άλλαξε. Και πιστεύω ότι κάτι που λειτουργεί εκτός σκηνής δουλεύει εντατικά από δω κι από κει και τρώει τα θεμέλια βάζοντας αμφιβολίες και ζιζάνια. Το έχω σκεφτεί αρκετές φορές, αλλά δεν το είπα ποτέ. Τώρα βρήκα το θάρρος. Δεν έχω αποδείξεις. Αλλά το νιώθω.

Κι όμως! Έχω εμπιστοσύνη! Έχετε περάσει πολλά και οι νεώτεροι δεν μπορούν να καταλάβουν αυτό που σας ενώνει. Έχετε περάσει πολλά κι όμως δίπλα δίπλα στέκεστε. Φεύγετε και πάλι γυρνάτε σαν παλιοί καλοί φίλοι και συμπολεμιστές. Δεν το συναντάς εύκολα αλλού. Και μακάρι να το βλέπατε κι εσείς.

Ο ΑΟΡΑΤΟΣ ΝΑΟΣ θα βγει πιο δυνατός. Όλοι είμαστε ο ΑΟΡΑΤΟΣ ΝΑΟΣ. Κι όσοι άγγελοι και να έρθουν, η καρδιά του ναού δεν θα αλλάξει. Κι όσο υπάρχει η Αιθηρόη, η ταυτότητα του δεν θ αλλάξει. Κι όσο υπάρχουν οι πρώτοι, εσείς οι παλιοί που τον στήσατε και τον πονέσατε και τον κρατήσατε αγκαλιά, δεν θα κλονιστεί όσες απειλές κι αν έρθουν.

Αυτά πιστεύω. Γιατί αγαπώ πάρα πολύ τον αόρατο ναό. Πάρα πολύ ! Και για πολλούς λόγους.

Είπα πολλά, αλλά τα είχα στη καρδιά μου και ήθελα να τα πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 25 Φεβ - 13:02:37

Αμήν! Χάιντες να δούμε. Αλλά Ελενα κι εγω όσο και να κοιτάζω τη κατσαρ'ολα μονη της δε μαγειρε'υει! Ωχ ο αρακάς!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spathi

spathi


Ηλικία : 34
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 60

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 1:19:34

Αριστέα μια αγκαλιά από μένα! Μου έλειψες σίφουνα!
Καλησπέρα Έλενα μου κ ελπίζω ν είσαι καλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 11:07:30

Μαράκι κοριτσάκι μου κι από μένα μια αγκαλι'α! Θέλω να σαι καλά καλά! Μαχήτρια μου! Και μη το β'αζεις κάτω!! Τα κατάφερες μια φορά θα τα καταφέρεις κι αυτ'η! Κοριτσαρα μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 15 Ιαν - 19:58:01

Νομίζωωωωωωω................ότι οι άνθρωποι κληρονόμησαν το χούι του δημιουργού ηηηηη των δημιουργών τους. Τσιλιαδόροι η παρατηρητές.








Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 <a href=Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Sbe3" />




Που περίμεναν να κάνουν οι ανθρωποι την πατατα και να τους τιμωρησουν. Κι αντί να δείχνουμε τους ισχυρούς τσιλιαδόρους που το παιζουν κριτές..................Αντε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 13:22:55

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 2mhg8sk


Αυτός είναι ο νέος γρίφος μου! Βουαλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 15:10:37

Αστόχησε ο χτίστης! Αλλά τι έξυπνη φωτογραφία! 
Να προσπαθήσω λίγο κι εγώ στο γρίφο σου; 

Θα μπορούσα με λίγη προσπάθεια και ακροβατικά, να διαλέξω την άσπρη πόρτα δεξιά ή την μαύρη αριστερά. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω να ανοίξω αυτή που δεν φαίνεται και δεν είναι αυτονόητη. Μοιάζει με τοίχο, είναι όμως; 
Οι δύο επιλογές φαίνονται. Η τρίτη όμως είναι πιο περιπετειώδες για το μυαλό μου! 

 thenks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 15:22:25

marilena έγραψε:
Αστόχησε ο χτίστης! Αλλά τι έξυπνη φωτογραφία! 
Να προσπαθήσω λίγο κι εγώ στο γρίφο σου; 

Θα μπορούσα με λίγη προσπάθεια και ακροβατικά, να διαλέξω την άσπρη πόρτα δεξιά ή την μαύρη αριστερά. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω να ανοίξω αυτή που δεν φαίνεται και δεν είναι αυτονόητη. Μοιάζει με τοίχο, είναι όμως; 
Οι δύο επιλογές φαίνονται. Η τρίτη όμως είναι πιο περιπετειώδες για το μυαλό μου! 

 thenks

 κλαπ!  κλαπ!  κλαπ!  κλαπ! 
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αριστέα;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 16:04:37

Τι ναι καλε;;;;;;  καιγόμαστε; μπαζουμε νερα; τι; να φωνάξω βοήθεια; Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 891658199
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 16:07:03

Με αυτήν την γενιά,την λαμπερή δεν χρειάζεται να φωνάξουμε βοήθεια,έφτασαν ήδη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 16:07:17

marilena έγραψε:
Αστόχησε ο χτίστης! Αλλά τι έξυπνη φωτογραφία! 
Να προσπαθήσω λίγο κι εγώ στο γρίφο σου; 

Θα μπορούσα με λίγη προσπάθεια και ακροβατικά, να διαλέξω την άσπρη πόρτα δεξιά ή την μαύρη αριστερά. Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω να ανοίξω αυτή που δεν φαίνεται και δεν είναι αυτονόητη. Μοιάζει με τοίχο, είναι όμως; 
Οι δύο επιλογές φαίνονται. Η τρίτη όμως είναι πιο περιπετειώδες για το μυαλό μου! 

 thenks


Αααααα! Μπράβο κοπελούδα μου όμορφη!!!!! Ωραία σκέψη! κλαπ!  κλαπ! Γιατί κάποια μοιάζουν αυτονόητα αλλά δεν είναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 16:07:55

ladosifa έγραψε:
Με αυτήν την γενιά,την λαμπερή δεν χρειάζεται να φωνάξουμε βοήθεια,έφτασαν ήδη.

Σ αυτό που πες................................ κλαπ!  κλαπ!  κλαπ!  κλαπ!  κλαπ!  κλαπ!  κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 16:37:50

ladosifa έγραψε:
Με αυτήν την γενιά,την λαμπερή δεν χρειάζεται να φωνάξουμε βοήθεια,έφτασαν ήδη.
μαλιστα για αυτο με λεγατε αγγελο 
 αφου πιστευεται ?οι πιστευατε για εμενα 
δεν ειμαι ο αγγελος


Έχει επεξεργασθεί από τον/την βαγγελης1234 στις Πεμ 13 Μαρ - 16:40:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 16:39:16

-Ένα μπαρ μιξ στο παιδί
-Έφτασεεεεεεει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 13 Μαρ - 16:52:11

χαααα  χαααα  χαααα  χαααα  χαααα  χαααα  χαααα  χαααα  χαααα  χαααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γρίφοι της ημέρας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το συναισθημα της ημέρας.
» Αριθμός Προσωπικής Ημέρας._

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΓΡΙΦΟΙ!-
Μετάβαση σε: