H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Γρίφοι της ημέρας.

Πήγαινε κάτω 
+16
romantiki
marilena
gerakina
georgp
ilia
Ωρίων
princess4
15katerina
lordos
desper !!!
anarhos
sofaki
markos
ioessa
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
maggisoula
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 20 Φεβ - 17:16:12



Για το Δάσκαλο και τους μαθητές του...



[youtube][/youtube]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 20 Φεβ - 22:40:03

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 406654_398022916938542_1393697024_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 20 Φεβ - 22:42:14

Πανο εχεις τον βαθυ σεβασμο μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 21 Φεβ - 11:11:36

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 405719_429179763825082_1703629450_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 21 Φεβ - 19:13:47




Μουσική:Νικόλας Άσιμος
Στίχοι:Νικόλας Άσιμος



Δεν αποκαρδιώθηκα
Στις κακουχίες γυμνώθηκα
Και στο κορμί μου σας χώρεσα
Τα κρίματά σας συγχώρεσα.

Ένα καράβι σας φτιάχνω γω
Να ναι απ αθάνατο νερό
Να πολεμήσεις για να το βρεις
Ύπνο δικαίου μην κοιμηθείς.

Χωροφυλάκοι και οι γιατροί
Θα σκουντουφλάνε στη διαδρομή
Μόνο οι ανθρώποι οι πιο απλοί
Κι όσα απ τα ζώα έχουν φωνή.

Τα μονοπάτια είναι πολλά
Μα είναι λίγα τα αυτά που χουν καρδιά

Εγώ πηδάω κι απ το γκρεμνό
Τα κάγκελά μου τα καταργώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 0:55:10

anarhos έγραψε:
angelos έγραψε:
,na toniso episis oti to poio eyxaristo pexnidi mou einai to pexni mialou....tha perimeno apantisis me xara tha to exoume ayto kai san test noimosinis.ma ti theli na pei me ola ayta o angelos........o grifos tis imeras......kalo vradi angelikiiiii pistevo pos ayta ta sporia ftiaxnoun omorfo dasos....

1) Ο angelos δεν έχει να πει τίποτα απολύτως. Μόνο ασυναρτησίες.
2) Για να μπορείς να συμμετέχεις σε παιχνίδια του μυαλού, πρέπει να ξέρεις να χρησιμοποιείς το μυαλό σου με τον όρο ότι διαθέτεις βέβαια.

Όπως είπα εδώ και καιρό τύπους σαν κι εσένα σας ξέρω καλά. Είσαι τόσο προβλέψιμος! Ψεύτης, δειλός, ανέντιμος, διεστραμένος, και επιπόλαιος. Σε προσωπικό μήνυμα προσπάθησες να με καλοπιάσεις, κατηγορώντας άλλους. Είσαι ψεύτης, ανέντιμος και παραμένω στην απάντηση μου. Δεν κάνεις τίποτα άλλο παρά αυτά ακριβώς που περίμενα. Αν είχες κάποιο φανερό υποστηρικτή εδώ, τον απομάκρυνες. Αυτοί που δεν φαίνονται βέβαια, απλά σε χρησιμοποιούν. Είσαι τόσο άσχετος σε όσα διατυμπανίζεις, που σχεδόν ανησυχώ για σένα. Δεν δέχτηκες την βοήθεια που πήγε να σου δοθεί κάποτε. Απεναντίας ενεργοποίησες κάτι που υποτίμησες γιατί υπερτίμησες τον εαυτό σου. Γνωρίζεις την αντίστροφη μέτρηση; Ακόμα και το κακό υποχρεώνεται στη δικαιοσύνη. Εύχομαι να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις. Γιατί το σκότος δε συγχωρεί τους αποτυχημένους. Η πλευρά που διάλεξες δεν αγαπάει και δεν προστατεύει τα παιδιά της. Μόνο τα τιμωρεί όταν αποτυχαίνουν.

Ειλικρινά και με την τιμή που διαθέτω σαν άτομο, λυπάμαι!
to ksanaleo dioti den to katalaves malon kala.as pei o kathenas oti theli den me niazi ma katholou apla tis gnosis kapoioi edo mesa tis xrisimopoioun kai ekmetalevonte kai oikonomika.diladi na kano to idio mou lete,kapoioi mporei na min exoun gnosis se pola, ti prepei na tous ksezoumisoume ayto leo...apla katanoite ti leo i na alakso epipedo.oso gia to an eimai aspros mayros mple ayto to ksero ego, kai den pezoun se emena i ipovoles kapoion oti eimai se kapoia pleyra.kai epidi to pezis sostos timios kai den ksero ego ti tha mporouses na psaksis na deis poioi kanoun oti kanoun,oso gia to kleftis kai pseftis,an exeis stixia apodikseto,sto pm sou eksigisa kathara den se glifo den sou milao me skopo,apla anafero kapoia gegonota pou isos tha itane simantika sto na profilaxtoun arketi apo emas, alla oloi na katigorite kserete,tin ousia tin afisate kapou alou,kai an ithela to kako kapoion tha mporousa na kano pola,tora epidi kapoioi mporei na exoun skopo mporei kai oloi na ekmetalevonte polous kai mesa kai ekso apo edo den gnorizo gia olous alimono, alla singekrimena atoma kai exo to dikeoma na po kapoia pragmata,theorisa sosto na psakso me ton tropo mou kai tin aithiroi,kai apo tin stasi pou edikse giati sto parelthon xrisimopoioise sporia gia na magnitisi to ediaferon mou se kati,den sas afora ayto einai prosopiko,mou dixnete pos estiazeste se mia pleyra mono den vlepete kai tis ipolipes gonies kalo tha itane gia esas,xoris na thelo na prosvalo kanenan,oso gia oti exo pei as prosexe o kathenas pos milouse,kai panagioti opos les me kseris tipota den kseris oti sou exoun pei o kathenas kseris,kai o kathenas oti ton volevi leei,opos les kseris pola poli grigora vgazis omos simperasmata gia polous,tora an thelis na logomaxisoume mesa eimai,esy peires stixia mou poios eimai apla anafero oti edo stin germania me 30 eyro oxi mpeno ston ipologisti sou alla kai oti mporeis na fantastis mporo na kano,den apilo apla min nomizis pos piso apo ena profil mporeis na kriftis,apla kouna to kefali sou kai diavase ti grafo,an den se endiaferi to ti ginete,tote den mou afinis perithoria na stirikso tin gnomi mou oti eisai mesa sto kikloma pou ekmetalevonte diaforous,alla o egoismos sou oti esy kseris ta panta den se afise na deis to thema ala estrepses to endiaferon olon sto pos milisa stin aithiroi,anikse ta matia sou kai diavase ti sou leo,min to pezis istoria, kapoioi isos na theloun na me kanoun na xaso tin psixremia mou ayto den pezi,prospathoun na poun kai na kanoun oti pernaei opo to mialo tous,kai epidi einai tis epoxis na milame gia epipeda siniditotitas as dei o kathenas ti mporei na katalavi as elenksi,kako den einai,kai edo tha po ena mono,den imouna aytos pou ixografouse dikigorous paranoma se diafores sizitisis alla kapoioi aloi,ayto afora singekrimena atoma, den piga ston dikigoro na tou doso tis sizitisis pou kapoios katalathos mou edose me kati dialogismous,kai opos katalavenoume dikigoros einai pola tha mporei na kanei,,,,kai edo stamatao tin kouventa,,,,kalo vrady.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 0:57:45

anarhos έγραψε:
angelos έγραψε:
,na toniso episis oti to poio eyxaristo pexnidi mou einai to pexni mialou....tha perimeno apantisis me xara tha to exoume ayto kai san test noimosinis.ma ti theli na pei me ola ayta o angelos........o grifos tis imeras......kalo vradi angelikiiiii pistevo pos ayta ta sporia ftiaxnoun omorfo dasos....

1) Ο angelos δεν έχει να πει τίποτα απολύτως. Μόνο ασυναρτησίες.
2) Για να μπορείς να συμμετέχεις σε παιχνίδια του μυαλού, πρέπει να ξέρεις να χρησιμοποιείς το μυαλό σου με τον όρο ότι διαθέτεις βέβαια.

Όπως είπα εδώ και καιρό τύπους σαν κι εσένα σας ξέρω καλά. Είσαι τόσο προβλέψιμος! Ψεύτης, δειλός, ανέντιμος, διεστραμένος, και επιπόλαιος. Σε προσωπικό μήνυμα προσπάθησες να με καλοπιάσεις, κατηγορώντας άλλους. Είσαι ψεύτης, ανέντιμος και παραμένω στην απάντηση μου. Δεν κάνεις τίποτα άλλο παρά αυτά ακριβώς που περίμενα. Αν είχες κάποιο φανερό υποστηρικτή εδώ, τον απομάκρυνες. Αυτοί που δεν φαίνονται βέβαια, απλά σε χρησιμοποιούν. Είσαι τόσο άσχετος σε όσα διατυμπανίζεις, που σχεδόν ανησυχώ για σένα. Δεν δέχτηκες την βοήθεια που πήγε να σου δοθεί κάποτε. Απεναντίας ενεργοποίησες κάτι που υποτίμησες γιατί υπερτίμησες τον εαυτό σου. Γνωρίζεις την αντίστροφη μέτρηση; Ακόμα και το κακό υποχρεώνεται στη δικαιοσύνη. Εύχομαι να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις. Γιατί το σκότος δε συγχωρεί τους αποτυχημένους. Η πλευρά που διάλεξες δεν αγαπάει και δεν προστατεύει τα παιδιά της. Μόνο τα τιμωρεί όταν αποτυχαίνουν.

Ειλικρινά και με την τιμή που διαθέτω σαν άτομο, λυπάμαι!
to ksanaleo dioti den to katalaves malon kala.as pei o kathenas oti theli den me niazi ma katholou apla tis gnosis kapoioi edo mesa tis xrisimopoioun kai ekmetalevonte kai oikonomika.diladi na kano to idio mou lete,kapoioi mporei na min exoun gnosis se pola, ti prepei na tous ksezoumisoume ayto leo...apla katanoite ti leo i na alakso epipedo.oso gia to an eimai aspros mayros mple ayto to ksero ego, kai den pezoun se emena i ipovoles kapoion oti eimai se kapoia pleyra.kai epidi to pezis sostos timios kai den ksero ego ti tha mporouses na psaksis na deis poioi kanoun oti kanoun,oso gia to kleftis kai pseftis,an exeis stixia apodikseto,sto pm sou eksigisa kathara den se glifo den sou milao me skopo,apla anafero kapoia gegonota pou isos tha itane simantika sto na profilaxtoun arketi apo emas, alla oloi na katigorite kserete,tin ousia tin afisate kapou alou,kai an ithela to kako kapoion tha mporousa na kano pola,tora epidi kapoioi mporei na exoun skopo mporei kai oloi na ekmetalevonte polous kai mesa kai ekso apo edo den gnorizo gia olous alimono, alla singekrimena atoma kai exo to dikeoma na po kapoia pragmata,theorisa sosto na psakso me ton tropo mou kai tin aithiroi,kai apo tin stasi pou edikse giati sto parelthon xrisimopoioise sporia gia na magnitisi to ediaferon mou se kati,den sas afora ayto einai prosopiko,mou dixnete pos estiazeste se mia pleyra mono den vlepete kai tis ipolipes gonies kalo tha itane gia esas,xoris na thelo na prosvalo kanenan,oso gia oti exo pei as prosexe o kathenas pos milouse,kai panagioti opos les me kseris tipota den kseris oti sou exoun pei o kathenas kseris,kai o kathenas oti ton volevi leei,opos les kseris pola poli grigora vgazis omos simperasmata gia polous,tora an thelis na logomaxisoume mesa eimai,esy peires stixia mou poios eimai apla anafero oti edo stin germania me 30 eyro oxi mpeno ston ipologisti sou alla kai oti mporeis na fantastis mporo na kano,den apilo apla min nomizis pos piso apo ena profil mporeis na kriftis,apla kouna to kefali sou kai diavase ti grafo,an den se endiaferi to ti ginete,tote den mou afinis perithoria na stirikso tin gnomi mou oti eisai mesa sto kikloma pou ekmetalevonte diaforous,alla o egoismos sou oti esy kseris ta panta den se afise na deis to thema ala estrepses to endiaferon olon sto pos milisa stin aithiroi,anikse ta matia sou kai diavase ti sou leo,min to pezis istoria, kapoioi isos na theloun na me kanoun na xaso tin psixremia mou ayto den pezi,prospathoun na poun kai na kanoun oti pernaei opo to mialo tous,kai epidi einai tis epoxis na milame gia epipeda siniditotitas as dei o kathenas ti mporei na katalavi as elenksi,kako den einai,kai edo tha po ena mono,den imouna aytos pou ixografouse dikigorous paranoma se diafores sizitisis alla kapoioi aloi,ayto afora singekrimena atoma, den piga ston dikigoro na tou doso tis sizitisis pou kapoios katalathos mou edose me kati dialogismous,kai opos katalavenoume dikigoros einai pola tha mporei na kanei,,,,kai edo stamatao tin kouventa,,,,kalo vrady.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 1:21:42

markos έγραψε:
maggisoula πρώτα να σ ευχαριστήσω που το μοιράστηκες.
ΑΓΕΛΙΚΗ μ άρεσε αυτό που είπες. Και να συνεχίσω από εκεί που τελείωσες.
Ο άνεμος σε δροσίζει. Σε ζεσταίνει. Σε παίζει. Σκορπάει τα φύλλα. Σηκώνει θύελες. Σου ανακατεύει το χώρο και σε κάνει να μαζεύεις απ την αρχή, χα χα! Σε ανανεώνει. Μεταφέρει σπόρους. Κάνει μουσική. Σου δίνει έμπνευση. Σε σκουντάει. Σου δίνει ώθηση. Σου φέρνει μυρωδιές κι αρώματα. Χτυπάει παραθυρόφυλλα και πόρτες. Είναι σε όλες τις εποχές. Είναι άπιαστος. Ταξιδεύει στα πανιά των καραβιών. Τα σύννεφα. Χωράει παντού και χώνεται παντού. Τρέχει ακούραστα. Δεν θα φορέσει ποτέ αλυσίδες. Και δεν θα περιορίσει ποτέ κανέναν. Είναι πάντα μόνος και δεν μπορεί να σταθεί πουθενά. Δεν έχει χέρια, πόδια, πρόσωπο, μα έχει ουσία μια τεράστια αγκαλιά. Είναι αόρατος και δεν κρατάει όπλα, αλλά μπορεί να ταράξει τα πάντα. Ο άνεμος έχει ελευθερία. Στριφογυρίζει στον κόσμο και του μιλάει. Ποτέ δεν παίρνει κάποιον μαζί του. Και πως να τον ακολουθήσεις άλλωστε! Ο άνεμος είναι ανάσα! Είναι ζωή. Ο άνεμος σου ρχεται από εκεί που δεν τον περιμένεις. Αγαπάει αυτό που είναι.

Δεν τα ειχα σκεφτεί ποτέ πριν όλα αυτά! Και μπορώ να συνεχίσ και να πω κι άλλο. Αλλά maggisoula; Νομίζω ότι : γιατί αγαπώ τον άνεμο σημαίνει, γιατί θέλω για σας αυτό που αγαπώ. Να είστε ελεύθεροι. Δασκάλα μπορεί να μην είναι, αλλά αυτό προσπαθεί να μας μεταδώσει. Ξέρει τι είναι. Δεν χρειάζεται οπαδούς. Πιστεύει σε εμάς. Άρα ούτε μαθητές. Μας βοηθάει με τις ίδιες ικανότητες του ανέμου. Που πάει και από που έρχεται δεν θα μάθουμε ποτέ. Και ίσως, λέω ίσως, να τα έκανε όλα. Και τώρα λέω εγώ, δικαιούται να είναι ελεύθερη. Και ίσως λέω πάλι, γι αυτό πασχίζει για την ελευθερία μας.

Το μικρό της δαχτυλάκι να κουνούσε θα μπορούσε να μαζέψει στρατό για όποιες μάχες. Δεν είναι αυτός ο τρόπος της. Δεν σου δίνει γραμμή. Σου δίνει φτερά και σου λέει πέτα!

Γιατί; Γιατί αγαπάει τον άνεμο. Και γιατί βλέπει κι όσα κάποτε ίσως δούμε κι εμείς.
Κι όλο αυτό, ήταν ένα αφιέρωμα στον Άνεμο!
Από τον Μάρκο. Έναν μπάτσο! Που δεν θα είναι πλέον.

maggisoula σ ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 1:23:11

nnan έγραψε:



Ο Ανεμος μια μερα καυτη, ηρθε και μου γαργαλησε στ' αυτι..
"Έλα..έλα να παίξουμε"

Ωχ,
Ανεμε τι με Θελεις παλι;... ... Ανεμε;;!!;
Καλα ..μην θυμωνεις, ..
δεν ειπες να παιξουμε;
Θα μου κανω μια χαρη.
ΑΣ, μου κανω μια χαρη λοιπον..

Να σε αφησω να στροβιλισεις γυρω μου, φερνοντας με ,
τρεις γυροβολιες,
σαν ρην Σφαιρα.... Μερα Νυχτα Μερα..
...ααααανασαααα...
Μονο ο Ανεμος ,μπορει και το κάνει Αυτο

Πως μπορω να κλεισω τον Ανεμο μεσα σε ενα κουτι;
Δεν μπορω
Οφειλω στον Ανεμο να απλώνω τα κλαδια μου
Μονο Αυτος μπορει να τα χαϊδεψει
Εγω ειμαι ενας Ασκος απ' τους πολλους του Αιόλου
Δεν είναι για μενα ο Ανεμος
Δεν ειμαι εγω ο Κυρης Του
Κυρης ειν' Του Ευατού Του. μόνο

Και ειναι πολλοι.....
δεν ειναι μονο ενας

Και ειν' και παιχνιδιαρηδες
οταν γλισσστρουν ! κρυφα κατω απο το χαλι της πορτας
σαν σκυβεις να παρεις το κλειδι,
......χεχεχε χε
Ακους που γελανε;.... Γελα και εσυ! Τρέχα να τους Πιάσεις..

Μα σαν χτυπανε στο παλιο παραθυροφυλλο, το στοιχιωμενο Σπίτι
ειναι ,μόνο για να σε "σκιαξουν"..Μπου!

Φυσουν στα Φθινοπωρινα τα φυλλα
βολευοντας στο Δασος,
να ρθουν οι Μερες της Λιακαδας,
να αρχισει, η Εργασια.

Μαινονται στης Θαλασσας τα κυματα
και στην φωτια απ΄τ' αλας,
σαν παιζουν μπάλα
στα ρεματα του Ουρανου.

Κι Ομως,
μπορει να ειν' τρελιαρηδες,
αλλα με Ταξη, καμωμενοι.
δεν ξερω αυτο, πως γενεται..

Καλο ομως ειναι ,
να μην ρωτατε 'μενα

Ρωτηστε το, στον Ανεμο
που τα χει καμωμενα Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 894006417


Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 2645610321
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 1:24:15

Μανθάνων μη κάμνε έγραψε:
Ερώτηση με λίγα λόγια...............Θες να είσαι οδηγός και δάσκαλός μου;;;;..........όχι γιατί αγαπώ τον άνεμο!
Γιατί αγαπάς τον άνεμο;
Γιατί αγαπώ τον άνεμο!!!
Είναι αδάμαστος και δε χωρά σε καλούπια.
Είναι ψυχή που πνέει χωρίς αρχή!
Γιατί ήμαστε σαν αυτόν και αν δαμαστούμε δεν θα λεγόμαστε άνεμοι μα ανεμιστήρες….
Και εσύ… δε θες να σε ανάβουν όποτε, κάπου, κάποιος, κάποτε το αποφασίσει….
Γιατί η ζωή δεν έχει on και off, είναι ελεύθερη να επιλέξει τα μαθήματά της.
Γιατί… θυμάμαι … δε το επιλέξαμε αυτό μαζί…
Γιατί είναι καλύτερο να βγεις νικητής-ρια μόνος σου…
Γιατί μόνη-ος ήρθες και μόνη-ος θα φύγης.
Γιατί αν δεν πάρεις τις ΔΙΚΕΣ σου απαντήσεις στα δικά σου προβλήματα, τα δικά μου δεν θα μπορείς να τα σηκώσεις…
Γιατί ο άνεμος είναι ο πατέρας και αδελφός μου και δεν χαρίζονται … κερδίζονται και κατακτώνται.
Γιατί σ΄αγαπώ για να σε πονέσω… και δε το θέλω…
Γιατί μάτια μου …. Όταν κάποια φορά το προσπάθησα …. Πόνεσα!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 1:25:46

ladosifa έγραψε:
Σωστά,ο άνεμος δεν μπαίνει σε καλούπι,γιατί,αν μπει,τότε χαλάει ότι είναι κοντά του.Και να σου δώσω ένα βατό παράδειγμα της καθημερινότητας απο την οποία διδάσκομαι μέσα από την παρατήρηση:
Τα τρόφιμα διατηρούνται περισσότερο σε αεροστεγή συσκευασία.
Σε ένα βάζο με μαρμελάδα,σάλτσα κτλ,ο αέρας που μένει σε τόσο περιορισμένο χώρο,βοηθά στην φθορά των προϊόντων...σκέψου το,τυραννιέται εκει μέσα,φθείρεται και βλέπουμε τα αποτελέσματά αυτής της κλεισούρας.
Μιας και αναφερόμαστε στον Αέρα,η δική μου πάντα άποψη και ερμηνεία που του δίνω απο την σχέση και επικοινωνία που είχαμε και έχουμε είναι πως δεν του αρέσει καθόλου να τον διατάζουν.
Όταν μέσα μας βγαίνει η έπαρση οτι τον καλούμε και έρχεται και κατευθύνεται,τότε είναι που θα δώσει ένα ισχυρό μάθημα.Δεν υπάρχουν έτοιμες συνταγές για εκείνον,ούτε εύκολες λύσεις.
Είναι έρωτας και σε μαθαίνει να μην διεκδικείς,μόνο να νιώθεις,να αφήνεσαι στην ελευθερία του,να ακούς τα ταξίδια του,σε πόσα μέτωπα φύσηξε,σε ποιες πολιτείες,τι κύματα σήκωσε,τι αρώματα ανέδειξε,πόσα μηνύματα μετέφερε και μέσα σε πόσα σώματα πέρασε.
Είναι ο ίδιος Αέρας που φυσούσε τον ιδρώτα και το αίμα του Χριστού,πάνω στο σταυρό,τα λυτά μαλλιά της Μαγδαληνής,σκίστηκε στην τεντωμένη παλάμη του χίτλερ, ανέμισε τα γένια του Σωκράτη όταν έπινε το κώνειο,λερώθηκε στο τσέρνομπιλ,καθάρισε ανάμεσα στα πνευμόνια ενος παιδιου που γελάει γαργαλιστά,κρατήθηκε κομμένος από τον φόβο των ανθρώπων,ήρθε σαν πρώτη κραυγή ανάσας και έφυγε ως τελευταία πνοή στον αποχαιρετισμό τους.
Είναι ο ίδιος που φυσάει σήμερα;Είναι ένας και πολλοί μαζί;
Ανασαίνουμε την ιστορία του κόσμου,του σύμπαντος..;Για πόσο θα περιφέρεται γύρω μας;
Υπάρχει άλλος τόπος για εκείνον;
Άκου,νιώσε,ζήσε τον και έτσι θα σε διδάξει.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 1:27:27

Διάλεξα τα ομορφότερα κατά την άποψη μου, για να τα θυμηθούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 12:45:49

Είπα να μη το ταισουμε άλλο αλλά είμαι κι απ αυτούς που δε τηρούν αυτό που λ'νε μη κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλο μου!!!


apla tis gnosis kapoioi edo mesa tis xrisimopoioun kai ekmetalevonte kai oikonomika.

Ποιοι ρε; μας τα χεις πρηξει πια!! Γιατί δε λες να σου φύγει κι εσ'ενα το μεράκι;



diladi na kano to idio mou lete,

Τ αλλα ντάλλα που λέγαμε!!!




apla katanoite ti leo i na alakso epipedo.

Εχεις και πολλά εσύ!! ένα έχεις πάναθεμα με που να το κάνει ο θεός τέτοιο και το χεις ξεκατινιασει απ το υμιυπόγειο στο υπόγειο και τούμπαλιν!!!

kai den pezoun se emena i ipovoles kapoion oti eimai se kapoia pleyra.


Θα φάω τις κοτσίδες μου!!!!!


kai epidi to pezis sostos timios kai den ksero ego ti tha mporouses na psaksis na deis poioi kanoun oti kanoun,

Φτάνω στις ρίζες!!!!


apla anafero kapoia gegonota pou isos tha itane simantika sto na profilaxtoun arketi apo emas,

Ναι!!! βγήκα με κάποια και μου τρύπησε την ομπρέλα!!! Αλλού είναι η τρύπα αγκελ"ακοοοοο! Αλλού!!!



alla oloi na katigorite kserete,tin ousia tin afisate kapou alou,kai an ithela to kako kapoion tha mporousa na kano pola

Ναι αυτό το δα!!! Με κατάρες και παπαριες!!!! Κι ο πιο καθυστερημένος ν απειλεισει πρόσωπα που αγαπάω για να κ'ανει κακό σε μένα χωρίς να εξεταζω αν είναι ικανός, για μένα μπαίνει στη λίστα των κακοψυχων!!! Κι εβαλα κόμα το είδατε όλοι έτσι;;;



,tora epidi kapoioi mporei na exoun skopo mporei kai oloi na ekmetalevonte polous kai mesa kai ekso apo edo den gnorizo gia olous alimono,alla singekrimena atoma kai exo to dikeoma na po kapoia pragmata,theorisa sosto na psakso me ton tropo mou kai tin aithiroi,kai apo tin stasi pou edikse giati sto parelthon xrisimopoioise sporia gia na magnitisi to ediaferon mou se kati,den sas afora ayto einai prosopiko,mou dixnete pos estiazeste se mia pleyra mono den vlepete kai tis ipolipes gonies kalo tha itane gia esas,xoris na thelo na prosvalo kanenan,

Τωρα ησυχασα που νοιαζεσαι εσύ για το καλό μου!!! Χτ'υπα ξύλο μακριά από μας!!! Ας το καλό μου ήσυχο γιατί θ αρχίσω να τα παίρνω!!!!




,esy peires stixia mou poios eimai apla anafero oti edo stin germania me 30 eyro oxi mpeno ston ipologisti sou alla kai oti mporeis na fantastis mporo na kano,

Εδώ στο ελλάδα το κάνουν και τσάμπα!!!! Και σιγα μη σκ'ασουμε 30 καπικια για σένα! Ρε συ εσύ έχεις πρ'οβλημα!!!! Μανια καταδιώξεως μου θυμίζει!!!!



den apilo apla min nomizis pos piso apo ena profil mporeis na kriftis,apla kouna to kefali sou kai diavase ti grafo,


Κοίτα τωρα ποιος τα λεει αυτά!!!!


an den se endiaferi to ti ginete,tote den mou afinis perithoria na stirikso tin gnomi mou oti eisai mesa sto kikloma pou ekmetalevonte diaforous,

Ρε διαβάζεις τι γράφεις; ακούς τι λες; χόι χόι!!!!!!



kai edo tha po ena mono,den imouna aytos pou ixografouse dikigorous paranoma se diafores sizitisis alla kapoioi aloi,ayto afora singekrimena atoma, den piga ston dikigoro na tou doso tis sizitisis pou kapoios katalathos mou edose me kati dialogismous,kai opos katalavenoume dikigoros einai pola tha mporei na kanei,,,,kai edo stamatao tin kouventa,,,,kalo vrady.



Δεν.......δεν παιδί μου δεν!!!!! έχεις καψει φλάντζα!!!! Δεν.....αλλα ντάλλα της παρασκευής το γάλα! Τι σίριαλ βλ'επεις δε εχω καταλάβει ακόμα γιατί έχεις κάνει ένα ρεμίξ από πολλά. Δε ξέρω και τι παίζει στη γερμανία ρε παιδί μου!!! Σορυ αλλά όσο και να προσπαθ'ησω δε μπορώ να σε παρω σοβαρά ΔΕ ΜΠΟΡΩ!!!! Πας τα νεύρα μου βέβαια μεχρι το ταβάνι.....να θυμηθώ να ξαραχνιασω κι'ολας τωρα που το θυμήθηκα.......αλλά καμενο φεύγεις καμένο έρχεσαι. Πας σκέφτεσαι σκαρφιζεσαι έρχεσαι τα ξαμολας κι όποιον π'αρει ο χάρος! Τι γεννάει το μυαλό τ ανθρώπου είναι απίστευτο!!! Τι άλλο θα μας πεταξεις να δω!!!! Λεω δε μπορεί να υπάρχει τόσο τοοοοοοοοσο ΤΟΣΟ!!! Κανε μου μια χάρη σε παρακαλώ!!! Γραφε οτι θες στο δικο σου χώρο!!! Μη ξαναγραψεις σε δικό μου π'αντως γιατί μ αναγκαζεις να τα διαβάζω. Σε πετάω έξω ουστ! Αλλιώς θα ναι σα να με προκαλείς επίτηδες. Δε με χωνευεις δε σε χωνε'υω το κατάλαβαν όλοι. Πάρε τωρα το κουβαδ'ακι σου και σ άλλη παραλία! Χ'αιντε!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 15:44:43

Αυτά τα σπόρια πια κατάντησαν πασατέμπος, κι έρχεται ο κάθε ένας πικραμένος και φτύνει τις φλούδες του εδώ.

Το internet είναι γεμάτο με forum που πραγματικά θα έπρεπε να προσέχει κανείς. Η επιμονή του συγκεκριμένου να παραμένει εδώ, που υποτίθεται ότι έχει βλαφτεί, είναι ένα μυστήριο. Εκτός κι αν απ όλα τ αλλα τον έχουν πετάξει έξω.

Αν ο σκοπός του ήταν να προσφέρει, θα μπορούσε να δημιουργήσει μια δική του ιστοσελίδα και όσοι πιστοί προσέλθετε.

Ο μόνος λόγος που θα μπορούσε να μένει εδώ, είναι η μια εμονή με κάποιον εδώ, η ότι εκμεταλλεύεται την καλή διάθεση των μελών. Άρα ο anarhos που όλη η στάση του ήταν φανερή και μόνο ανέντιμο δεν μπορεί να τον πει κανείς, όσα είπε ήταν κομμένα και ραμένα πάνω του. Αν μαζέψει κανείς όλα όσα έχει γράψει, μπορεί να διαπιστώσει αυτό που έμμεσα είπε η maggisoula, ότι διαρκώς φτιάχνει κι έρχεται με καινούργια ιστορία. Δεν με ενδιαφέρουν οι κρίσεις του. Αλλά από τη στιγμή που η Αιθηρόη του επιτρέπει να υπάρχει εδώ μέσα ακόμα, γιατί ποτέ δεν έδιωξε κανέναν, τουλάχιστον ας κάνει αυτό που είπε και η maggisoula, και να μην παρενοχλεί το υπόλοιπο Σπίτι. Καταλαβαίνουμε ότι όλα τα σπίτια έχουν μια σκοτεινή αραχνιασμένη υπόγα. Για να μην πω κάτι άλλο που βρωμάει!

Αν σαν μέλος έχω δικαίωμα να προτείνω την διαγραφή κάποιου πάντως, ζητάω για τον συγκεκριμένο. Μπορεί να με κρίνετε αρνητικά γι αυτό, αλλά αγαπώ πολύ τον aorato nao, και δεν του αξίζει αυτή η εικόνα.

Συγνώμη maggisoula που το συνέχισα εδώ, αλλά δεν ήξερα που να πω την άποψη μου. Σου ζητώ συγνώμη!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 16:23:20

maggisoula έγραψε:
Είπα να μη το ταισουμε άλλο αλλά είμαι κι απ αυτούς που δε τηρούν αυτό που λ'νε μη κρύβομαι πίσω απ το δάχτυλο μου!!!


apla tis gnosis kapoioi edo mesa tis xrisimopoioun kai ekmetalevonte kai oikonomika.

Ποιοι ρε; μας τα χεις πρηξει πια!! Γιατί δε λες να σου φύγει κι εσ'ενα το μεράκι;



diladi na kano to idio mou lete,

Τ αλλα ντάλλα που λέγαμε!!!




apla katanoite ti leo i na alakso epipedo.

Εχεις και πολλά εσύ!! ένα έχεις πάναθεμα με που να το κάνει ο θεός τέτοιο και το χεις ξεκατινιασει απ το υμιυπόγειο στο υπόγειο και τούμπαλιν!!!

kai den pezoun se emena i ipovoles kapoion oti eimai se kapoia pleyra.


Θα φάω τις κοτσίδες μου!!!!!


kai epidi to pezis sostos timios kai den ksero ego ti tha mporouses na psaksis na deis poioi kanoun oti kanoun,

Φτάνω στις ρίζες!!!!


apla anafero kapoia gegonota pou isos tha itane simantika sto na profilaxtoun arketi apo emas,

Ναι!!! βγήκα με κάποια και μου τρύπησε την ομπρέλα!!! Αλλού είναι η τρύπα αγκελ"ακοοοοο! Αλλού!!!



alla oloi na katigorite kserete,tin ousia tin afisate kapou alou,kai an ithela to kako kapoion tha mporousa na kano pola

Ναι αυτό το δα!!! Με κατάρες και παπαριες!!!! Κι ο πιο καθυστερημένος ν απειλεισει πρόσωπα που αγαπάω για να κ'ανει κακό σε μένα χωρίς να εξεταζω αν είναι ικανός, για μένα μπαίνει στη λίστα των κακοψυχων!!! Κι εβαλα κόμα το είδατε όλοι έτσι;;;



,tora epidi kapoioi mporei na exoun skopo mporei kai oloi na ekmetalevonte polous kai mesa kai ekso apo edo den gnorizo gia olous alimono,alla singekrimena atoma kai exo to dikeoma na po kapoia pragmata,theorisa sosto na psakso me ton tropo mou kai tin aithiroi,kai apo tin stasi pou edikse giati sto parelthon xrisimopoioise sporia gia na magnitisi to ediaferon mou se kati,den sas afora ayto einai prosopiko,mou dixnete pos estiazeste se mia pleyra mono den vlepete kai tis ipolipes gonies kalo tha itane gia esas,xoris na thelo na prosvalo kanenan,

Τωρα ησυχασα που νοιαζεσαι εσύ για το καλό μου!!! Χτ'υπα ξύλο μακριά από μας!!! Ας το καλό μου ήσυχο γιατί θ αρχίσω να τα παίρνω!!!!




,esy peires stixia mou poios eimai apla anafero oti edo stin germania me 30 eyro oxi mpeno ston ipologisti sou alla kai oti mporeis na fantastis mporo na kano,

Εδώ στο ελλάδα το κάνουν και τσάμπα!!!! Και σιγα μη σκ'ασουμε 30 καπικια για σένα! Ρε συ εσύ έχεις πρ'οβλημα!!!! Μανια καταδιώξεως μου θυμίζει!!!!



den apilo apla min nomizis pos piso apo ena profil mporeis na kriftis,apla kouna to kefali sou kai diavase ti grafo,


Κοίτα τωρα ποιος τα λεει αυτά!!!!


an den se endiaferi to ti ginete,tote den mou afinis perithoria na stirikso tin gnomi mou oti eisai mesa sto kikloma pou ekmetalevonte diaforous,

Ρε διαβάζεις τι γράφεις; ακούς τι λες; χόι χόι!!!!!!



kai edo tha po ena mono,den imouna aytos pou ixografouse dikigorous paranoma se diafores sizitisis alla kapoioi aloi,ayto afora singekrimena atoma, den piga ston dikigoro na tou doso tis sizitisis pou kapoios katalathos mou edose me kati dialogismous,kai opos katalavenoume dikigoros einai pola tha mporei na kanei,,,,kai edo stamatao tin kouventa,,,,kalo vrady.



Δεν.......δεν παιδί μου δεν!!!!! έχεις καψει φλάντζα!!!! Δεν.....αλλα ντάλλα της παρασκευής το γάλα! Τι σίριαλ βλ'επεις δε εχω καταλάβει ακόμα γιατί έχεις κάνει ένα ρεμίξ από πολλά. Δε ξέρω και τι παίζει στη γερμανία ρε παιδί μου!!! Σορυ αλλά όσο και να προσπαθ'ησω δε μπορώ να σε παρω σοβαρά ΔΕ ΜΠΟΡΩ!!!! Πας τα νεύρα μου βέβαια μεχρι το ταβάνι.....να θυμηθώ να ξαραχνιασω κι'ολας τωρα που το θυμήθηκα.......αλλά καμενο φεύγεις καμένο έρχεσαι. Πας σκέφτεσαι σκαρφιζεσαι έρχεσαι τα ξαμολας κι όποιον π'αρει ο χάρος! Τι γεννάει το μυαλό τ ανθρώπου είναι απίστευτο!!! Τι άλλο θα μας πεταξεις να δω!!!! Λεω δε μπορεί να υπάρχει τόσο τοοοοοοοοσο ΤΟΣΟ!!! Κανε μου μια χάρη σε παρακαλώ!!! Γραφε οτι θες στο δικο σου χώρο!!! Μη ξαναγραψεις σε δικό μου π'αντως γιατί μ αναγκαζεις να τα διαβάζω. Σε πετάω έξω ουστ! Αλλιώς θα ναι σα να με προκαλείς επίτηδες. Δε με χωνευεις δε σε χωνε'υω το κατάλαβαν όλοι. Πάρε τωρα το κουβαδ'ακι σου και σ άλλη παραλία! Χ'αιντε!!!

oso kai na lisas den prokite na po ton tropo pou programatizete ta miala polon kai gia to ti vlepo, ayta pou den mporeis esy na deis,episis kali mou kaneis ipovoles sto ti eimai i gia opoio alo atomo les kalo kako stelnis tin prosoxi se singekrimena simia kali texniki ayto dixni oti akoumpisa simio pou ponaei.to epomeno vima poio einai na strepsis tin prosoxi olon se simio pou na dixni oti leo asinartisies na perasis to minima min ton akoute leei malakies:kai pos tha mporesis na tous pisis meta.eides ti zimies kano ax paliopedo pou eimai.ti ekanes estrepses tin prosoxi kai perases minimataki oti den pao kala,oso gia ta epipeda antilipsis kai diastaseon pola an esy gnorizis ena diko sou thema prospathise,to pezis oraia to rolo sou giayto exeis kai tetia thesi edo mesa poion tha evaze kapoion pou den exei pira stin xrisi tou logou i kapoia san esena,iperifanevese poli oti kseris tin tifla sou den kseris pionaki eisai kai esy,telos panton den tha asxolitho alo mazi sou,tin epomeni fora pes kati ousiodes,alla me to programatismo pou sou exoun kanei,oute to vlepis oute to paradexese,para monon otan se afisoun na to deis tote tha tous eisai axristi pleon,eyxome na katalavis ti enoo sintoma,alla o egoismos sou den se afini.na thimase ena tha mporousa na se pao dimosia kontra kai na fero se mia optiki gonia tous pantes opou tha vlepane to pos skeftese kai pola alla,se afino edo tora,alla skepsou ti eipa.oti thelis esy ego mporo kai tora,thelis na kanoume apokalipsi ti les,,,,,?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 16:42:09





Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 16:48:41

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Images?q=tbn:ANd9GcR52rPkZQbaQjtKRonagrNeUZbv0Ho2AMW-PAjnjEco2km8U8uhIg

Έχω στα πόδια μου φευγιό,
στα χέρια μου μηδενικό,
και στην καρδιά μου έχω πόνο.
Τ αστέρι μου ακολουθώ
σ αέρα, γη και σε βυθό
και μυστικά μαθαίνω.

Σώπα κι άκουσε, στ αφτιά σου τρέχουν νά ρθουν,
σώπα κι άκουσε, οι ήχοι που έχω αφήσει.
Σώπα κι άκουσε, τ αστέρια σού μιλάνε,
σώπα κι άκουσε, σου γλυκοτραγουδάνε.

Μα εγώ δεν ξέρω ρίμες και λόγια μαγικά
τραγούδια να σου γράψω.

Σαν ακροβάτης στο σκοινί,
σαν σβούρα περιστροφική
γυρνώ μα δε στεριώνω.
Στου χρόνου μέσα το σκοπό,
στης φύσης μέσα το χορό
κρατάω το ρυθμό μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 18:25:20

Σε παρακαλώ πολύ maggisoula μην του απαντήσεις! Έχει απόλυτο δίκιο η marilena. Σε παρακαλώ μην του απαντήσεις για να τελειώνει αυτή η ιστορία! Έχουμε καταλάβει όλοι, ότι πρόκειται περί πειραγμένου και σάπιου μυαλού. Δεν χρειάζεται συνέχεια. Δεν μας δίνεις κανένα όμορφο γρίφο, σαν αυτόν με τον άνεμο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:13:55

lordos έγραψε:
Σε παρακαλώ πολύ maggisoula μην του απαντήσεις! Έχει απόλυτο δίκιο η marilena. Σε παρακαλώ μην του απαντήσεις για να τελειώνει αυτή η ιστορία! Έχουμε καταλάβει όλοι, ότι πρόκειται περί πειραγμένου και σάπιου μυαλού. Δεν χρειάζεται συνέχεια. Δεν μας δίνεις κανένα όμορφο γρίφο, σαν αυτόν με τον άνεμο;


Συμφωνώ απόλυτα με τον lordo
Πιστεύω ότι συμφωνούν κι άλλοι πολλοί
Κούρασε υπεραρκετά αυτό το θέμα
Πάμε παρακάτω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:18:47

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΛΕΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΡΑ!ΑΥΤΟ ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ,ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΟΟ ΜΟΝΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:22:33

princess4 έγραψε:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΛΕΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΡΑ!ΑΥΤΟ ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ,ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΟΟ ΜΟΝΟΙ!

Συμφωνώ με την princess που συμφωνεί με τους παραπάνω
Άντε τώρα να συμφωνήσουμε όλοι μαζί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:28:05

χαχαχαχαχαχαχαχχαχαα!!!!!ΠΑΩ ΒΟΛΤΑ ΤΩΡΑ!ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΔΕΥΟΥΝ desper!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:30:46

Κι εγώ συμφωνώ με τη marilena και τον lordo. Αλλά να ρωτήσω κάτι; Αν τον διαγράψουμε, δεν μπορεί να ξαναγραφτεί με άλλο όνομα; Και να ρωτήσω και κάτι τελευταίο; Όλο αυτό μήπως τελικά άρχισε να γίνεται για να χτυπηθεί το φόρουμ αυτό; Να μην στοχεύει δηλαδή σε συγκεκριμένα πρόσωπα, παρόλο που αντιδράει και χάνει την ψυχραιμία του μόνο σ αυτά που γράφει ο anarhos και η Αριστέα.

Τέλος πάντων όπως και να έχει, δείχνει να μην τον νοιάζει τι λέτε. Αρκεί να του δίνεται η ευκαιρία να λέει αυτά που θέλει αυτός. Γιατί αλλιώς θα διάβαζε κι ότι η Αριστέα του απαγόρεψε να γράφει στο θέμα της.
Μετά σκέφτομαι και το άλλο. Αν εγώ βρισκόμουνα στη θέση του, μετά από τόση αντίδραση, κι αφού θα έβλεπα ότι δεν με θέλουν, θα είχα φύγει. Αυτός όμως όχι. Μήπως τον χρησιμοποιούν άλλοι; Κι αισθάνεται δυνατός; Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε. Βέβαια αν ήταν έτσι θα τον άφηναν μόνο του; Χωρίς να τον υποστηρίξουν; Μπορεί και να λέω βλακείες τώρα, γιατί και χαζός να είσαι αυτό πια θα το καταλάβαινες, και κάτι θα σου έκανε.

Μου ήρθε τώρα κάτι στο μυαλό, μην γελάσετε! Αυτό το: ζούν ανάμεσα μας!

Κι από την άλλη σκέφτομαι και αυτό περί ελευθερίας και δημοκρατίας. Όμως ποιος μπορεί να βάλει τη σωστή γραμμή, που τελειώνουν αυτά τα δυο, και που ξεκινάει η κατάχρηση;

Μπορεί να λέω ανοησίες. Ίσως καλύτερα να γυρίσω τη πλάτη μου στην κακία και να σου ζητήσω κι εγώ έναν ωραίο γρίφο.

Σ αγαπώ maggisoula μου! Σ αγαπώ Αριστέα μου!
ανθη ανθη ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:33:09

Ναι παιδιά έχετε δίκιο! Να συνεχίσουμε τα όμορφα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γρίφοι της ημέρας.   Γρίφοι της ημέρας. - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 22 Φεβ - 19:33:42

desper έγραψε:
princess4 έγραψε:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΛΕΟΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΡΑ!ΑΥΤΟ ΕΠΙΖΗΤΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙ,ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΟΟ ΜΟΝΟΙ!

Συμφωνώ με την princess που συμφωνεί με τους παραπάνω
Άντε τώρα να συμφωνήσουμε όλοι μαζί


Καλησπέρα sofaki
Θα συμφωνήσεις κι εσύ με τους ανωτέρω συμφωνούντες ???

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γρίφοι της ημέρας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το συναισθημα της ημέρας.
» Αριθμός Προσωπικής Ημέρας._

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΓΡΙΦΟΙ!-
Μετάβαση σε: