H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Άγνοια

Πήγαινε κάτω 
+9
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ba a ktsou
elgr
Αιθηρόη
15katerina
stargate
spitha
maggisoula
georgp
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
spitha

spitha


Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 151

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 25 Νοε - 22:54:55

ακουτε τι λεει παιδια
στον μικροτσουτσουνο θα το ελεγε!!!!!!
μα δεν θα το επαιζες εκσταση βρε μαγισσουλα
θα ελεγες κατι αλλο και θα την εκανες.
μα θα του ελεγες εχεις μικρο τσουτσουνι;;;;
ε δε σε πιστευω!!!!
Γεια μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myfilms-in.blogspot.gr/
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 25 Νοε - 22:56:40

το ίσως είναι βασικό, είναι η ουδέτερη στάση.Σε μια κατασταση το ποια διευθυνση θα πάρεις εξαρταται απο τον χρηστη. Ουτε καν απο τους άλλους, ο τελευταιος λογος ανηκει στον χρηστη.Αρα καταληξαμε στο ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ.
Το οποιο και συμφωνω. Συμφωνω γιατι ειμαι άνθρωπος και εχω αδυναμιες. Και αν βρισκομουν σε μια τετοια κατασταση θα επιθυμουσα να βρω την δυναμη να πω την Αληθεια και να ειμαι εκει να στηριξω τις συνεπειες.



(και εγω θα το ελεγα. Καληνυστα σας, Φιλια πολλα και αγκαλιτσες+ να 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spitha

spitha


Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 151

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 25 Νοε - 23:04:59

και στον μικροτσουτσουνο νναν τι θα ελεγες;
μην νομιζεις οτι δεν υπαρχει θεμα και εκει;
γιατι υπαρχει.
και οχι τι θα ελεγες εαν σε ρωτουσε, γιατι αυτος
ειναι στην αγνοια του και νομιζει.
αλλα εσυ δεν μπορεις και δεν μπορεις
γιατι ειναι ετσι οπως ειναι.
τι θα του ελεγες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myfilms-in.blogspot.gr/
ba a ktsou

ba a ktsou


Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 327

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 25 Νοε - 23:33:42

Η Αγνοια προσφερει Ανοια . ..

Το μεγαλυτερο προβλημα ολων των ΕΠΟΧΩΝ . ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 9:11:50

Ήξερα τα πάντα για την σεξουαλικη ζωη ετεροφυλων και ομοφυλοφυλων μέχρι την ηλικία των έξι.
Δεν θα χρησιμοποιουσα αυτην την λέξη για να χαρακτηρίσω έναν άνθρωπο, εκτός αν ήθελα να τον προσβάλλω αφάνταστα και να φάω ξύλο.
Κάποιες φορές η έλξη που αισθανόμαστε για έναν άνθρωπο , είναι τόσο ίσχυρη που μας κάνει και πονάμε.

Δυστηχώς η εκπαίδευση" μας χολαίνει οικτρά σε αυτό το θέμα.
Το θέμα του χειρισμού και της αποθήκευσης της ενέργειας.
Συνήθως μας πονάει τόσο πολύ, που πρέπει να την εκτονώσουμε. Και την εκτονώνουμε με το σεξ.
Mετά την πράξη, απογοητευόμαστε. Σπαταλήσαμε την ενέργεια, λάθος.
Με υπερβολικη ταχυτητα πλάσαμε κάτι ιδανικό και το εκδηλώσαμε στον μόνο τρόπο που ξέρουμε να εκτονωνουμε την ενέργεια. Και απογοητευόμαστε.
Ξέρω κάποιες μαμάδες που μεγαλώνουν τους γιούς με πλασματικες και φανταστικες καταστασεις και αυτό που δεν βρίσκουν στον άντρα τους, επιθυμουν να το δουν στο γιο τους. Ετσι δεν βλέπουν την πραγματικη κατάσταση.
Ακόμα και ένας άντρας με πιο μικρα "προσοντα", αν μάθει ν τα χειρίζεται, να μην βαριέται και να μην τον απασχολει μόνο η δική του ικανοποίηση, τότε δεν θα έχει κανένα προβλημα στην σχέση του.
Σε αυτην την πράξη και εσυ σαν γυναίκα το γνωρίζεις καλά, μετράει όλο το "παιχνίδι" και όχι μόνο αυτή καθάυτή η πράξη.
Γνωρίζω, οτι οταν πληγώνεις την ανδρική περηφανεια, συσσωρευονται ψυχολογικά προβλήματα, δεν υπάρχει σωστή λειτουργία , παραμένει υπερβολικη ενεργεια που ουτε αποθηκευεται αλλά ουτε εκτονώνεται και δυστηχώς τότε εκφράζεται με βία.
Ξέρω ακόμα , οτι πολλές φορές αισθανόμαστε σφοδρή έλξη, αλλα παρόλα αυτά οι χυμοί δεν ταιριάζουν..
Το καλό σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να αποχωρούμε, αν δεν αποχωρήσουμε και παραμείνουμε , φταίμε .
Καποιες φορες υπαρχουν γυναικες που εκμεταλλευονται τους άντρες με άλλους σκοπούς.
Και σε κάποιες φορές εσύ δεν μπορείς και δεν μπορείς γιατί είναι έτσι όπως είναι..
Το ψάχνουμε. Θα το κουβεντιάζαμε, δεν θα προσπιουμασταν. Μήπως είναι σωματική δυσλειτουργία; Μήπως είναι ψυχολογικα συσσωρευμένα κατάλοιπα; Μήπως δεν είμαστε αρκετά ειλικρινής; Μήπως έχει τελειώσει η σχέση;
Κάτι συμβαίνει. Πρέπει να το εκδηλώσουμε , με σύνεση και ειλικρίνεια.
Αυτά θα του έλεγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 12:07:06

maggisoula έγραψε:
Μωρέ δικαίωμα έχει αλλά ξέρεις από πόσους έχω ακούσει να λένε......δε με νοιάζει αρκεί να μη το μάθω! Παντως κάποιες φορές κι εγώ θα την επελαγα. Παράδειγμα αν ειμουν ανίατα άρρωστη δε θα το λεγα σε κάποιους ανθρώπους. Εξαρτάται βέβαια για ποια άγνοια μιλάς georgp. Πάνω σε τι;

ΧΑ ΧΑ! ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ! ΧΑ ΧΑ! ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 12:33:29

spitha έγραψε:
κι εγω διαφωνω με την αγνοια γενικα.
ομως σε αυτες τις περιπτωσεις στις οποιες αναφερθηκα, υπαρχουν καποιοι
που δεν μπορουν να διαχειριστουν την αληθεια καποιοι αλλοι μπορουν.
προκειμενου να καταρακωσουμε τον αλλον για να του πουμε
αληθεια καλυτερα ειναι να μην.
και για να το ελαφρυνω
ο μικροτσουτσουνος ή ο ασχετος, νομιζει ο μεν πρωτος οτι ειναι μια χαρα ο δε δευτερος οτι ειναι σχετικος. εσυ για να μην εχει αγνοια, τι θα του πεις;
θα του πεις την αληθεια ή θα του πεις κατι αλλο;
χαχαχαχχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 12:35:45

spitha έγραψε:
ο πατερας μου εφυγε απο λευχαιμια.
Οταν μαθαμε (τα παιδια του) την ασθένειά του
του το κρυψαμε. Αυτη ηταν η απόφασή μας
και για συγκεκριμενους λογους.
Ποιος μπορει να μου πει
εαν πραξαμε καλα ή οχι.
ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΛΑ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ? ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΒΑΣΙΚΑ, ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΑΤΕ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΣΩΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΗΤΑΝ Η ΑΡΙΣΤΕΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΝΟΕΙ. Η ΑΙΘΗΡΟΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΟΡΙΣΤΗ. ΗΤΑΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΝΟ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, ΕΣΥ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΕΥΣΕΣ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΘΕΤΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΟΥ ΕΡΩΤΗΣΗ.
ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΟΥ GEORGP?
ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΗΣ SPITHA? ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Σ ΑΥΤΟ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΡΥΒΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 12:42:05

Κι άλλοι είπαν όχι,απαντώντας στην αρχική ερώτηση με την άγνοια,συγκεκριμένα,να γνωρίζω κάτι εγώ και να κρύβω την αλήθεια σε κάποιον άλλον που τον αφορά γιατί θεωρώ ότι η άγνοια είναι η καλύτερη επιλογή,με κάποιον τρόπο αποφασίζω εγώ για τον άλλον.
Αλλά στην ζωή,υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που θα σταθούμε όλοι σε αυτό το δίλημμα και τελικά δεν έχει εξαρτάται,αλλά αν αποφασίσεις την μια ή την άλλη οδό,με αυτήν την ίδια πορεύεσαι σε όλες τις περιπτώσεις που θα συμβούν και αυτό θα έχει το ανάλογο κόστος.
Παράδειγμα:μια φίλη σου λέει ότι θέλει να της λες πάντα την αλήθεια.
Βλέπεις ότι ο άντρας της,την απατά.
Της το λες.
Υπάρχει κόστος.
Δεν της το λες;
Πάλι υπάρχει κόστος.

Επιλέγεις έναν δρόμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 13:06:53

spitha έγραψε:
ο πατερας μου εφυγε απο λευχαιμια.
Οταν μαθαμε (τα παιδια του) την ασθένειά του
του το κρυψαμε. Αυτη ηταν η απόφασή μας
και για συγκεκριμενους λογους.
Ποιος μπορει να μου πει
εαν πραξαμε καλα ή οχι.
Λυπάμαι για την απώλεια σας...

Πες μου κάτι,αν θες,εσύ που έζησες και γνώριζες τον χαρακτήρα του πατέρα σου,θα γνώριζες και τις πεποιθήσεις του πάνω σε αυτό το θέμα.Ρωτώ,αν ο ίδιος είχε,μέσα από συζητήσεις,την κοσμοθεωρία του γενικότερα,εκφράσει στο αν θα επιθυμούσε να γνωρίζει την αλήθεια που τον αφορά ή όχι.
Προσωπικά,για μένα πάντα,θα ήθελα να ξέρω ό,τι με αφορά και πάντα με ενοχλεί ό,τι μου έχει κρυφτεί κι ό,τι έχω κρύψει με βαραίνει και το βγάζω στην επιφάνεια.
Όσοι με γνωρίζουν λοιπόν,αν σε μια αντίστοιχη περίπτωση μου έκρυβαν ότι πάσχω από μια ασθένεια,θα έπρατταν σύμφωνα με τα δικά τους κριτήρια πάνω μου κι όχι σύμφωνα με τα δικά μου.
Αρα,δεν είμαι σίγουρη αν το έκαναν για το δικό μου καλό ή για το δικό τους,ακόμη κι αν αυτό είναι να μετριάσουν τον πόνο που θα έβλεπαν πάνω μου,όταν θα μάθαινα την αλήθεια.

Υπάρχουν θεωρίες που πιστεύουν ότι η αλήθεια-μιας αρρώστιας για παράδειγμα-θα χειροτερέψει την ψυχολογία εκείνου που την φέρει.
Όμως,υπάρχει και ο αντίλογος που λέει ότι,με την αλήθεια,του δίνεται και η ευκαιρία να αντιμετωπίσει εκείνο που ήρθε στον δρόμο του,με τον τρόπο που επιθυμεί και υποστηρίζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 14:11:22

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ έγραψε:
maggisoula έγραψε:
Μωρέ δικαίωμα έχει αλλά ξέρεις από πόσους έχω ακούσει να λένε......δε με νοιάζει αρκεί να μη το μάθω! Παντως κάποιες φορές κι εγώ θα την επελαγα. Παράδειγμα αν ειμουν ανίατα άρρωστη δε θα το λεγα σε κάποιους ανθρώπους. Εξαρτάται βέβαια για ποια άγνοια μιλάς georgp. Πάνω σε τι;
ΧΑ ΧΑ! ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟΝ! ΧΑ ΧΑ! ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ!

Χαχααα αυτή ειχα στο μυαλό μου!!!! ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ;;; ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ!! Απαπα! ΜΕ ΤΗ ΚΑΜΙΑ! Σ αυτη δε θα το λεγα ποτέεεεεε! Καλα εσύ δε δουλευεις αλλαξες βάρδια μια χαρα ειμασταν χωρις εσένα!! Γιαβρι μου! Τεσπα. Γιατι ρε σπιθα; Ακουτε τη τι λεει!! Ναι εγω το πα ΕΓΩ ΤΟ ΠΑ όλοι τ ακουσαν! Που το πας ακόμα δε εχω καταλάβει γιατί τις απαντήσεις σου τις πήρες. Και δε καταλαβα που ναι το κακό σ αυτό που είπα; σ αρέσει εσένα να παραμυθιαζεις τους άλλους και να παραμυθιαζονται μαζί σου; δε το νομίζω. Κι μια που μιλάμε γι αυτό εμενα μου τη δίνει πια αυτό το πράμα με τους αντρες που νομιζουν οτι μέγεθος κάνει τη διαφορα και βαρεθηκα κι εμάς που συμμετεχουμε σ αυτό! Εμενα ποτέ δε μ ενοιαξε. Τους λες δε με νοιαζει δεν ειν αυτό το θέμα μου κι αυτοί το χαβα τους. Μόνοι τους δημιουργούν το προβλημα κι όχι εμείς. Κι όταν έχεις κάποιον να το παίζει γίγαντας και μόνο ταμπελα δε εβαλε στα σκελια που ν αναβει με πολυχρωμα λαμπακια και να λεει προσοχή βοας! και να μειώνει οποιον δεν είχε φιλεναδα και να το παίζει αυτός ο γα......λας της αθήνας κι όταν πας μαζί του......κι εδώ μουτζωστε με ΝΑΑΑΑ.....αλλά το κοψα το πιοτό! και βλέπεις ότι ο βοας με τον οποίο όπου καθόταν και βρισκόταν ολο γι αυτό ελεγε γιατί εκεί είχε την εξυπνάδα του εντελη ήταν....καμια σχεση μα καμία......και δε σε ρωτάει αν ένιωσες όμορφα αλλα σου λεει........ακομα το θυμαμαι και τρελενομαι!!!!! μωροοοο μηπως σου τρομαξε το θεριό τον αφαλόοοο; σε πειράζει που του πα αυτό που του πα τεσπά και του δημιουργησα ψυχο προβλημα; και στο φιναλε όταν είσαι οπαδός της αγνοιας και ξέρεις οτι δε δεν δεν ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να σου πω αλλανταλα γιατί γιατί ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ με ρωτάς χρυσε μου το κερατο μου;;;;;; λοιπόν δε με πειράζει να βγάζω τ άπλυτα μου στη φορα αλλα δεν εχω να προσθεσω τι! Ειμουν σαφεστατη νομίζω. Αιθηρόη μήπως ν ανοίξεις πάλι τα μηνύματα σου; παρεκτρεπομαι το βλέπεις! Εχω κάτι ιδέες ώρες ώρες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 14:13:48

ΟΧΙ! αστειεύομαι. Θα το αντιμετωπισωμεν! Δε ξέρω αλλα τελικα......μ άρεσε ρε παιδιά όλη αυτή η κουβέντα! Ε; Τώρα μάλιστα μιλαμε γνωριζομαστε! Γειά σου σπιθα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 16:47:32

Σε καμία περίπτωση δεν γέλασα με το σχόλιο της maggisoulas. maggisoula δεν βρήκα αστεία τα λόγια σου, αυτή την εντύπωση είχε η spitha γιατί έτσι το κατάλαβε. Αν ευθύνομαι ζητώ συγνώμη.

Έχω ξαναγράψει σε εσένα ότι γουστάρω τρελά το χιούμορ σου. Αυτό τόνισα, κι ότι πέρα απ το χιούμορ σου, σε πάω και στα σοβαρά σου. Όπως αυτό που έγραψες.

Ελπίζω να είμαστε εντάξει στη παρεξήγηση αυτή.

Και να προσθέσω ότι όλοι θεωρούμε αυτονόητα κάποια θεματάκια. Πόσα καταλαβαίνουμε είναι άλλο ζήτημα. Κι από την θεωρία ως τη πράξη υπάρχει τέτοια απόσταση, που κρυσταλοποιεί την υποκρισία μας.

Καλό είναι να μας τα θυμίζει κάποιος συνέχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:06:45


Το καλύτερα ειναι να το ξερεις και να το διασκεδαζεις όσο μπορεις ,
 η ζωή μας ειναι ειναι σχολειο, στο σχολειο κανουν πλάκες και τα παιδια δεν φοβούνται την αρρώστια ,ουτε εαν ειναι ΄΄μεγάλοι ΄΄ η ΄΄μικροι΄΄ τους νοιάζει η συνέχεια τους νοιάζει η δυναμη να συνεχίσουν στο επόμενο παιχνιδη και να καταφέρουν.
Και τα καταφέρνουν !!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:13:31

Βρε elgr δε χρειάζεται να μου εξηγεις τίποτα. Το πιασα το νόημα σου απλά το ξεκαθάρισα μη τυχόν και μείνουν παρατράγουδα. κι ουδέν κακόν! κουβέντα κάνουμε κι όλα μες στο πρόγραμμα είναι και καλά κάνουμε και διαφωνοαρπαζόμαστε. γουάι νοτ εντέλη! Δε κατάλβα γιατι θα πρέπει να φοβομαστε τι θα πουμε η ν ανησυχουμε για το τι ειπαμε στη φορα της κουβεντας. Οπότεεεεεε! ολα καλάααααα χε χε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:16:01

Πολύ ωραία! Χαίρομαι! Να σε ρωτήσω κάτι τώρα, αν μου επιτρέπεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:19:48

Ωχ! Τι; Πρόσεχε τι θα ρωτήσεις ωρε!!!!! Γιατί μετά θα σε ρωτήσω κάτι ανάλογο στο περίπου της ερώτησης σου γι αυτό σου λέω μπικέαρφουλ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:21:25

Χα χα χα! Έλιωσα!!!! Χα χα χα χα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:23:12

Εεεεετσι! Είδες που το κατάλαβα!!! Πουλάκι μου!!!! Άγνοια - Σελίδα 2 3880601376
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:25:12

Θεέ μου, δε σε πιστεύω! Χα χα χα! Δεν κατάλαβες, εγώ θα σε ρώταγα τι του απάντησες. Που πήγε το μυαλό σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:27:08

Μωρέ εκεί ακριβώς πήγε το μυαλό μου αλλά εγώ θα το πήγαινα έτσι ωστε να το πάω εκεί που πήγε το δικό σου το μυαλό!!! Αμ τι νόμιζες! Γι αυτό σου λέω θες να απαντήσωεχ εχ εχ ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:28:06

Όχι! Καλύφθηκα! Ευχαριστώ πολύ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:29:16

χαχα χαχα χαχα είσαι το κάτι άλλο! χαααα χαααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:30:26

Εσύ να δεις! Χα χα! Να είσαι καλά ρε maggisoula! Άντε και καλή συνέχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Άγνοια - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άγνοια   Άγνοια - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Νοε - 17:32:05

Κι εσύ να σαι καλά! Χε χεεεε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Άγνοια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Η ΑΓΝΟΙΑ....
» O ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ...-
Μετάβαση σε: