H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Το συναισθημα της ημέρας.

Πήγαινε κάτω 
+31
ilia
morgana
βαγγελης1234
ba a ktsou
romantiki
Άρης
shamanwoman
markos
marilena
zizanio
georgp
spitha
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
lordos
Αιθηρόη
15katerina
ΙΚΤΙΝΟΣ
stargate
sofaki
trias
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
princess4
elgr
anarhos
ahilleas
Αθάνωρ
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Λιακάδα
ioessa
gerakina
maggisoula
35 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΠΕΛΑΣΓΟΣ


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΠεμ 8 Μάης - 9:24:54

Και επισημαίνω αυτό που λέει κι ο φίλος christos5d:

Αυτό το οικοδόμημα καλή μου αρχιτεκτόνισσα Αιθηρόη είναι μια "πρώτη πόρτα" (ακολουθούν πολλές άλλες και το ξέρεις!) Όπως είναι κι ένας φορέας ψιθύρων που διηγούνται τις πιο όμορφες, τις πιο περίεργες, τις πιο αναπάντεχες και τις πιο..ανθρώπινες ιστορίες!
Αρκεί να ξέρεις και να θέλεις να ακούσεις!

Αρκεί να ξέρεις και να θέλεις να ακούσεις!

http://www.aoratos-naos.com/t518p72-topic#22719

Αυτός ο πομπός "αόρατος ναός" πρέπει να εκπέμπει καθαρά και δυνατά, χωρίς παράσιτα και υπόηχους. Γιατί έτσι μπλοκάρεται το καθαρό σήμα του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΠεμ 8 Μάης - 15:49:27

ΠΕΛΑΣΓΟΣ έγραψε:
maggisoula έγραψε:
Ερώτηση που κανες κι εσύ βρε Δημήτρη! Εχω ταλέντο παιδί μου στους ανεμοστρόβιλους! Αλλοι το λεν θράσος άλλοι πετριά άλλοι ότι το κάνω επίτηδες...........καλα μπορω να σου κάνω λίστα αλλά δεν έχει νόημα. Απόψεις πολλές κι όλες διίστανται!

Συνηθισμένα τα βουνά απ τα χιόνια Αριστέα!
Και δεν με νοιάζουν οι άλλες απόψεις. Άλλωστε αυτή είναι η δουλειά τους, να διίστανται όπως λες.

Καλημέρα!



Να μην σε νοιάζει καμία βασικά. Αλλά καλό είναι να τις ακους όλες ετσι για το αρχείο σου.  www
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 13 Μάης - 18:30:05

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΠαρ 23 Μάης - 12:04:56

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΠαρ 6 Ιουν - 10:34:34

Υπάρχουν κάτι αγάπες που τις σμίλεψαν οι εποχές,οι καιροί και τα σύμπαντα. Κι υπάρχουν σαν τους επαναστάτες που σηκώνουν τη γροθιά σε θεούς και δαίμονες. Και μόνο που υπάρχουν τέτοιες αγάπες.............εγώ λατρεύω και πιστεύω τον κόσμο πιο πολύ από ποτέ κάθε φορά.




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Snifm9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΠαρ 6 Ιουν - 20:14:15

Δεν χαίρομαι,λυπάμαι βαθιά γιαυτές τις αγάπες,γιατί είναι νωρίς γιαυτόν τον κόσμο,με όλα τα επακόλουθα και τον πόνο αυτού του νωρίς.
Ο δικός μας κόσμος,τέτοια αγάπη δεν την χωράει,μα ίσως τον διευρύνουν-αυτές οι αγάπες-το κόστος δεν θα το μάθουμε ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΔευ 9 Ιουν - 10:11:30

Σας καταλαβαίνω και τις δυο. Και συμφωνώ και με τις δυο σας.
Αλλά πρέπει να σας πω ότι τίποτα δεν είναι εφικτό, όταν δεν υπάρχουν οι ανάλογες συνθήκες.
Και τα πάντα είναι εφικτά, όταν υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες.

Αριστέα να σου ζητήσω μια χάρη; Να δείχνεις πιο συχνά αυτό το κομμάτι του εαυτού σου. Είναι ο κορμός σου. Και δεν στο ζητάω για σένα. Αλλά πιο πολύ για τους άλλους. Και μιλάω γι αυτούς που ενδιαφέρονται αληθινά, αλλά και γι αυτούς που όντως ξέρουν και νιώθουν. Έστω ακόμα και γι αυτούς που κάνουν ότι ξέρουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΔευ 9 Ιουν - 18:37:51

Πάνο μου είμαι ένα ον της φύσης. κι ως ον της φύσης ανταποκρίνομαι όπως κι αυτή. Δηλαδή ανάλογα με το τι έχω μπροστά μου και τι αντιμετωπίζω. Ξέρεις γιατί μ αρέσει το χώμα; Γιατί δε σου βγάζει άλλα ντάλλα! ότι της σπείρεις. Δε μου φυτρώνουν κέρατα από χόμπυ. Δε λέω του καιρού τι να κάνει. Εγώ τον κόβω και κατά πως τον βλέπω ντύνομαι. Οπότε;;;;; όλα καλά! Μου λειψες αγοράκι μου! Ελπίζω να ναι τώρα όλα καλά και στη θέση τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΔευ 9 Ιουν - 18:39:56

ladosifa έγραψε:
Δεν χαίρομαι,λυπάμαι βαθιά γιαυτές τις αγάπες,γιατί είναι νωρίς γιαυτόν τον κόσμο,με όλα τα επακόλουθα και τον πόνο αυτού του νωρίς.
Ο δικός μας κόσμος,τέτοια αγάπη δεν την χωράει,μα ίσως τον διευρύνουν-αυτές οι αγάπες-το κόστος δεν θα το μάθουμε ποτέ.


Για την αγάπη δεν είναι ποτέ αργά κι ούτε κυκλοφορεί σύμφωνα με τον ΚΟΚ. Αλλά ξέρω τι λες και γιατί. Και δεν διαφωνήσω ούτε τόσο δα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 9:17:41

maggisoula έγραψε:
Πάνο μου είμαι ένα ον της φύσης. κι ως ον της φύσης ανταποκρίνομαι όπως κι αυτή. Δηλαδή ανάλογα με το τι έχω μπροστά μου και τι αντιμετωπίζω. Ξέρεις γιατί μ αρέσει το χώμα; Γιατί δε σου βγάζει άλλα ντάλλα! ότι της σπείρεις. Δε μου φυτρώνουν κέρατα από χόμπυ. Δε λέω του καιρού τι να κάνει. Εγώ τον κόβω και κατά πως τον βλέπω ντύνομαι. Οπότε;;;;; όλα καλά! Μου λειψες αγοράκι μου! Ελπίζω να ναι τώρα όλα καλά και στη θέση τους.

Ποτέ δεν θα σου ζητούσα κάτι άλλο. Ποτέ δεν θα ήθελα να γίνεις κάτι που δεν είσαι. Και ποτέ δεν θα το περίμενα άλλωστε! 
Όλα καλά Αριστέα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 9:21:06

Και να θελες ομορφιά μου........νιέντε! ¨οσο και να σ αγαπάω. Δε πάω κόντρα στη φύση μου. Το συναίσθημα της μέρας........Πίστη αισιοδοξία ελπίδα. Τυχαίο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 9:24:34

Κι εγώ γι αυτούς τους λόγους, αλλά και για περισσότερους σ αγαπώ. 
Κι όχι δεν είναι τυχαίο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 9:32:48

Που θα πάει..........θα περάσει κι αυτό. ατελείωτος αυτός ο δρόμος αλλά που θα πάει.......θα περάσει. άνθρωποι δικοί μου αγαπημένοι.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 9:43:03

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 9:50:14

Ααααχ τι ωραία.......όμορφο τραγουδάκι........τι ωραίο το σπίτι μας...............πουθενά δεν είναι σαν αυτό. Για τον καθένα το λέω αυτό. ααααχ όμορφο τραγουδάκι Πάνο μου όμορφε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 9:51:21




Πάνο μου για σένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 10:00:46

Να μπορούσα να θυμηθώ την παιδική μου ηλικία......την πραγματική παιδική μου ηλικία όμως!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 10:02:19

Είσαι σίγουρη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤετ 11 Ιουν - 10:06:47

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 934713797
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 9:47:48

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Riswzm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 9:48:46

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 V5vk10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 9:49:24

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 2vump85
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 9:53:01

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 1zh0dtu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 9:53:31

Κι όποιος κατάλαβε.....κατάλαβε.  Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 934713797
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 Icon_minitimeΤρι 17 Ιουν - 21:29:58

Κι αυτό δένει για κάποιες περιπτώσεις.

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 21 10372274_662020280538803_1114108271969030623_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το συναισθημα της ημέρας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 21 από 25Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το συναίσθημα της νύχτας.
» Γρίφοι της ημέρας.
» Αριθμός Προσωπικής Ημέρας._

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.-
Μετάβαση σε: