H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;

Πήγαινε κάτω 
+55
niccola
markos
skorpios selini
romantiki
αόρατος ναός
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
ELENH
Lucid
Mentalist
15katerina
βαγγελης1234
ΤΥΧΗ
Ρουλα Πυρ
Deva Sababu
ΙΚΤΙΝΟΣ
midwra
desper !!!
κρυσταλενια
photo art
ahilleas
princess4
Δημήτρης
βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή
marinefour
Λητώ
Ηλιαχτιδα
hierophantis
pani2310
Φώτης
Korinaki
sebilion
ΕΝΕΡΓΕΙΑ
Nenya
lordos
PANOLIA
ΟΔΥΣΣΕΑΣ
romantikos
ξωτικο
sofaki
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
miley
ioessa
anarhos
Αθάνωρ
angels1
maggisoula
kirka
ba a ktsou
angelita
marilena
spathi
gerakina
Sisyphus
ilia
Αιθηρόη
59 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουλ - 21:12:34

κλαπ! Μπράβο kirka μας! Μου άρεσαν πολύ αυτά που είπες! Και να πω κι εγώ καλώς ήρθατε στους νέους φίλους. Συχνά το ξεχνάμε να το κάνουμε. Ευτυχώς όχι όλοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουλ - 21:28:51

Συμφωνω εν τελως :)

Καλως ηρθατε και απο μενα rrros


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή

βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή


Ηλικία : 34
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 15

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: γεια σας   ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουλ - 1:22:26

ευχαριστω για το καλωσορισμα...να δηλωσω οτι πρωτη φορα χρησιμοποιω μπλοκ οποτε ειμαι λιγο τυφλος....το ερωτημα το οποιο εχει τεθει απετυχε να απαντηθει(τουλαχιστον "επισημα")απο αρχαιους φιλοσοφους,αρχαιους επιγειους αγγελους αν θελετε...ειναι κατι περιπλοκο...σαφως η απαντηση σε αυτο το ερωτημα απαιτει ενα ταξιδι πανω απο δικο μας χρονο....πανω απο τον δικο μας κοσμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουλ - 23:09:29

Ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε;


Ένας άνθρωπος σαν όλους τους άλλους: εγωιστής και με πολλά ελαττώματα. Μέχρι τα 25 μου έζησα εντελώς ασυνείδητα. Σιγά σιγά όμως άρχισα να ανακαλύπτω ότι η ζωή έχει πολλά παραπάνω να μου προσφέρει. Πήρα την απόφαση ότι έπρεπε να αλλάξω. Δυστυχώς για εμένα ήταν απαραίτητο να αλλάξω και τόπο διαμονής. Έτσι πήρα των ομματιών μου και την έκανα από την Ελλάδα. Εδώ στον νέο τόπο με νέο όνομα και καινούργια ζωή άρχισα να ψάχνω ποιος θα ήταν ο καλύτερος τρόπος για να ζήσει κανείς ώστε να γίνει πραγματικός άνθρωπος...
Iptamenos Ollandos

Amsterdam, Netherlands



σε ελληνική μετάφραση εδώ : http://vimeo.com/22808539#at=0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουλ - 14:55:11



Φίλοι καλωσορίσατε ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 4088188550
Ξανα άκουσα και ξαναθυμιθηκα ,γεννηθηκα για την Αγάπη χωρίς αυτην δεν ζω.ειμαι αυτή θέλει να φροντίζει είμαι αυτη που θέλει να πετάξει γύρω απο την Γή και να αναπαυθει στα χέρια της Γαίας να την ευχαριστεί για όλα όσα κάνει .Να την προσέχει και να την ξεκουράσει ,είμαι αυτη που με τρυφερότητα μπορεί να φερθει αλλα και να γκρεμίσει σαν σύφουνας όλα όσα δυναστεύουν τον Ανθρωπο .Δεν μπορω την Αδικία , δεν μπορώ να ακούω τα κλάμα τον παιδιών , δεν θέλω την φοβία να σπέρνεται γύρω μου .Απο αυτα που άκουσα φαντάστηκα ένα σπαθί στα χέρια μου και ορμούσα σε κατι σαν όντα σαν αυτα που ήταν στον Αρχοντα των Δακτυλιδιών .Αυτό που νομίζω ότι γίνεται τώρα νοητικα και πνευματικά, αισιοδοξο ειναι, πως έρχεται η Ειρήνη παρέα με την Νεμεση καινούργια εποχή άρχισε για αυτό έχουμε αναταραχές .Ας ευχηθούμε να είναι λίγες οι απώλιες .
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δημήτρης




Ημερομηνία εγγραφής : 31/08/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 31 Αυγ - 17:01:45

Δύσκολη ερώτηση. Αν και δεν μαρέσει να μιλάω για μένα .
Δεν ξέρω ποιος είμαι.
Ξέρω όμως ποιος ΔΕΝ είμαι, και αυτό έχει εξίσου πολύ σημασία :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 31 Αυγ - 21:21:58

Δημήτρη μου...

Αν δεν μιλήσεις εσύ για εσένα... τότε ποιος;

Μην φοβάσαι... σε γνωρίζεις περισσότερο από όσο νομίζεις... μην αμφιβάλλεις...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ - 16:59:01

Αιθηρόη έγραψε:


Θέτω δύο ερωτήματα… και παρακαλώ για απάντηση… δεν περιμένω μόνο 3-4-10…

Εγώ βλέπω εδώ μέσα 312 εγγεγραμμένους μέχρι στιγμής… οι αριθμοί δεν λένε τίποτα χωρίς την φωνή…

Σε όλους εσάς απευθύνομαι… και σε όποιον άλλον επιθυμεί να απαντήσει…

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ; Εσύ… ο ίδιος… και όχι αυτό που σου είπαν κάποιοι…

ΤΙ ΘΛΕΙΣ; Εσύ… το Ον… η Ψυχή… και όχι οι «σωματικές» σου ανάγκες…

Μην προσπαθήσετε να μιλήσετε «έντεχνα»… δεν θέλω την λογική σας… δεν θέλω τα «στολίδια» σας, ούτε τα «ρούχα» σας… δεν βραβεύουμε κανέναν και δεν κάνουμε διαγωνισμό… δεν με νοιάζει η σοφία σας, ούτε οι γνώσεις σας… δεν ψάχνουμε τον καλύτερο, ούτε τον χειρότερο…

Μόνο την αλήθεια… γι αυτό… αρκεί να είστε αληθινοί, με την αλήθεια σας…

Πριν απαντήσετε όμως…

[quote="Αιθηρόη"]Θέλω για μερικά λεπτά… να κλείσετε τα μάτια… να μην βλέπετε τίποτα γύρω σας… να μην σκέπτεστε τίποτα από τα ήδη υπάρχων στο νου σας… καθαρίστε κάθε σκέψη και συναίσθημα… φτάστε στο «τίποτα» του μυαλού έ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:39:05, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ - 22:29:30

Αγαπητή φίλη princess4 καλώς όρισες....

Μου κάνει εντύπωση που ξέρεις γιατί είσαι εδώ "Είμαι κάποια που ίσως κάποια στιγμή σας βοηθήσω να μεταβείτε από αυτόν τον κόσμο σε αυτον τον άλλο που έχω ακούσει τόσες φορές να αναφέρεται από πολλούς πιά.Δέν ξέρω τον τρόπο ακόμα καθώς και είμαι και αδύναμη." και ξέρεις όπως λές ποια είσαι αλλά δεν γνωρίζεις γιατί κάποιοι που εσύ λές πως είναι φύλακες-πολεμιστές θέλουν να σε προστατέψουν...΄

Στα αστρικά ταξίδια που είτε κάνεις με σκοπό είτε γίνοντε μέσω του ύπνου έχεις και βούληση...σκέφτεσαι..πράττεις όπως είναι κ σε αυτόν τον κόσμο...οπότε μπορείς κάληστα σε ένα τέτοιο ταξίδι να ρωτήσεις οτι θές...και να μάθεις...

Δεν υπάρχει κάτι να σου πούμε...αυτά θα τα ανακαλύψεις μόνη σου...γιατί όλη η γνώση υπάρχει ήδη μέσα μας....

Και οι φύλακες-πολεμιστές δεν ασχολούντε με ένα άτομο έχουν πολλά πραγματα να κάνουν....αυτό απλά σαν ενημέρωση...

Εγώ δεν είμαι πολύ των λόγων για αυτό συγνώμη αν σου απάντησα λίγο ωμά ...

Να'σαι πάντα καλά...κ αν ο σκοπός σου είναι να βοηθήσεις τους ανθρώπους στην μετάβαση τότε φίλη μου πρώτα άρχισε να ανακαλύπτεις τον δικό σου εσωτερικό κόσμο που είμαι σίγουρη πως είναι πλούσιος και όμορφος...μην στηρίζεσαι τόσο στα λόγια άλλων (φύλακες -πολεμιστες)...

Με πολύ αγάπη τα λέω αυτά...μην με παρεξηγήσεις...

Όνειρα γλυκά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 0:09:00

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:40:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 10:14:52

Φαντάζομαι πόσο δύσκολο σου ήταν να πεις αυτά που έγραψες. Καλώς ήρθες φίλη μας. Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα πάρεις τη βοήθεια που ζητάς. Μου επιτρέπεις να σε ρωτήσω πως ανακάλυψες όλα αυτά; Και τι περισσότερο απ όλα σ έκανε να πιστέψεις ότι έχεις ένα τέτοιο όμορφο έργο; Και τι ακριβώς είναι αυτό που ψάχνεις; Μην ανησυχείς πάντως και μην αγωνιάς. Είσαι στο σωστό μέρος να το ξέρεις. Η Αιθηρόη γράφει στη κεντρική σελίδα, ότι το τι θα βρεις εξαρτάται από τι ζητάς και ποιος είσαι. Χαίρομαι που μας ήρθες! Καλή σου μέρα φίλη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 14:24:16

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:41:01, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ


Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 32

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 14:40:10

Καλό μεσημέρι και σε σένα καλή μου πριγκίπισσα...και καλός ήρθες. Προσπάθησε να δαμάσεις τα όνειρά σου. Δεν είναι ακατόρθωτο... αρκεί να συνειδητοποιείς που βρίσκεσαι. όταν καταλαβαίνεις ότι ονειρεύσαι τότε ρώτησε ότι θες. πραγματικά όλες οι απαντήσεις βρίσκονται κάπου μέσα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 14:53:25

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:41:56, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ


Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 32

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:01:02

Να μην τρομάζεις και να καταπιάνεσαι με ένα πράγμα τη φορά. ένα ένα κι όλα θα γίνουν στην ώρα τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:05:39

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:34:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ


Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 32

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:10:40

ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΗΡΕΜΙΣΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ! ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΤΣΙ. ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ... ΚΑΙ ΕΙΠΑΜΕ...ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ ηλιος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:17:37

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:34:55, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ


Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 32

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:27:33

ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΜΑΘΕΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ.... Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:35:54

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:35:37, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ


Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 32

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:44:35

ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΞΕΝΕΡΩΣΩ... ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ... ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΦΟΒΑΣΑΙ Η ΟΧΙ? ΜΙΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ Η ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ... ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ... ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ :cccvz:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 15:52:35

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:36:23, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 20:07:23

Γεια σου, princess4, καλως ηρθες και απο μενα. Το μόνο που θα μπορουσα να σου πω και ισως να σε βοηθησει, ειναι αν εχεις στειλει καποιο προσωπικο μυνημα στην Αιθηρόη. Νομίζω οτι αυτο θα ηταν το καλυτερο για αρχη.

Ευχομαι να βρεις συντομα αυτο που αναζητας και να αγαλλιασει η ψυχη σου ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
princess4

princess4


Ηλικία : 39
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 123

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 20:47:20

.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την princess4 στις Παρ 19 Οκτ - 15:37:07, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 6 Οκτ - 21:39:35

Υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι σαν και εσένα, που βλέπουν περισσότερα από όσα αντιλαμβάνονται οι άνθρωποι στην πλειοψηφία τους. Είναι ενεργές οι περισσότερες αισθήσεις τους, και αποτελούν με κάποιο τρόπο, απόδειξη των όσων μέλλονται να διαδεχθούν οι άνθρωποι.

Κατανοώ... είναι αρκετά δύσκολο, να νιώθεις διαφορετικός από τους άλλους στην δεδομένη χρονική στιγμή, που συμβαίνουν τόσα πολλά. Πόσο μάλλον, όταν βιώνεις και διαφορετικά...

Μην αμφιβάλλεις για εσένα... γνώρισε σε βάθος όσα σου ανοίγονται.

Ο φόβος δεν σου χρειάζεται... μόνο ανισορροπία φέρνει...

Ξεκαθάρισε τα πράγματα μέσα σου... βάλε το κάθε τι στην θέση του, ώστε να μπορείς να έχεις πρόσβαση ανά πάσα στιγμή... και επέλεξε την θέση σου.

Όταν αυτό πράξεις, θα καταλάβεις και πώς να συνεχίσεις.

Από μικρή, όπως λες, έχεις γνωρίσει τον κόσμο σε διαφορετικές διαστάσεις. Ο οποίος με τον τρόπο του, σε έχει προστατέψει και σου έχει δείξει τον εαυτό του. Και σύμφωνα με τα όσα έχεις μοιραστεί ως τώρα, ήταν γενναιόδωρος. Δεν σε έβλαψε...

Θα πρέπει να έχεις αποκτήσει οικειότητα μαζί του... να έχεις εμπιστοσύνη...

Όταν γνωρίζεις πράγματα, σαν αυτά που μας εμπιστεύτηκες (σε όποια διάσταση και αν τα έχεις βιώσει!), γνωρίζεις και πώς να αγγίξεις τους ανθρώπους, ώστε να βοηθήσεις εκεί που υπάρχει ανάγκη... έλλειψη...

Όλοι όσοι βρίσκονται παρών αυτήν την εποχή... (με τον... όποιο τρόπο) οι οποίοι έχουν διευρυμένη και αφυπνισμένη αντίληψη, είναι εδώ για να βοηθήσουν τους υπόλοιπους (όσους μπορέσουν), να προετοιμαστούν και να προχωρήσουν...

Αυτό καλείσαι και εσύ να πράξεις, με τον τρόπο που μπορείς και κατανοείς καλύτερα...

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς, εφ όσων οι προθέσεις σου είναι φωτεινές...

Δεν χρειάζεται να φοβάσαι, αρκεί να έχεις εμπιστοσύνη σε αυτό που σε ωθεί να προσφέρεις...

Άνοιξε την καρδιά σου και άφησε την γνώση που έχεις συλλέξει να περάσει μέσα της...

Τα υπόλοιπα έρχονται μόνα τους...

Και ό,τι σου έχει δοθεί για να προσφερθεί... να απλωθεί... θα βρει τον δρόμο που του αρμόζει για να εκπληρώσει τον σκοπό του.

Μην ψάχνεις κάποιο συγκεκριμένο τρόπο, σημάδι, ένδειξη... απλά, γίνε αυτό που νιώθεις και πιστεύεις.

Τα θαύματα δεν κρύβονται σε μαγικά ραβδιά... αλλά στους τρόπους της ζωντανής πλούσιας καρδιάς και στην έκφραση των όσων διαθέτει...

Αγάπη, καλοσύνη, γενναιοδωρία, δικαιοσύνη, αλήθεια, χαρά...

Όταν με αυτά κινείσαι...όταν από αυτά εμπνέεσαι και αυτά προσφέρεις, δεν μπορείς να κάνεις λάθος...

Άφηνε τα δύσκολα στην ψυχή... αυτή μπορεί να ξεχωρίσει το ψέμα από την αλήθεια...

Εάν θέλεις να ελέγχεις κάποια πράγματα που σου συμβαίνουν... απλά κάνε το... θέσε σε λειτουργία την συνειδητή σκέψη...

Όταν κάποιος μιλάει πολύ και θέλεις να σταματήσει για λίγο... τι κάνεις;

Πράξε ανάλογα, με την απαραίτητη ισχύ και πειθώ...

Ο Νους, κρύβει τεράστια δύναμη... και το ξέρεις.

Κάποια πράγματα, είναι πιο απλά από όσο φαίνονται... νομίζουμε... ή μας έμαθαν.

Τίποτα δεν μπορεί να σε διαπεράσει, αν εσύ δεν το επιτρέψεις.

Και αυτό ισχύει για όλους...

Να... ντύνεστε καλά...

Περικεφαλαία... Ασπίδα... Δόρυ... Περικνημίδες...

Κατανοείτε τι εννοώ...

Και να θυμάσαι princess4... όπου φωλιάζει φόβος και απειλή... να εξετάζεις τετράκις...

Όλα τα παραπάνω, ισχύουν για όλους και για όσα κρατούν μέσα τους...

Ξέρετε για τι μιλώ...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
 
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποιος είσαι;
» ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΖΗΤΑΣ...
» Ποιος Είσαι Πραγματικά...;
» ΕΙΣΑΙ . .. ! ! !
» Ποιος είμαι...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;-
Μετάβαση σε: