H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...

Πήγαινε κάτω 
+33
ηλίανθος
Στέφανος
15katerina
djlife
iamfree
Σαπφώ
βαγγελης1234
ba a ktsou
markos
anarhos
ahilleas
kirka
Λητώ
giannisel
ΓιώργοςΦ.
ANIMA
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ilia
sofaki
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
vana
marilena
Αθάνωρ
elgr
lordos
Άρης
maggisoula
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ioessa
romantiki
angels1
romantikos
Αιθηρόη
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Απρ - 18:09:04

Είμαι 3 χρόνια εδώ. Και όλοι εδώ με αντιμετώπισαν με αγάπη και σεβασμό, αλλά και με προσοχή.
Ιδίως η Αιθηρόη, που ποτέ δεν προσπάθησε να μου υποδείξει κάτι. Πάντα μου έλεγε να χρησιμοποιώ την δική μου σκέψη, πάντα σε ότι κι αν την ρωτούσα με παρότρυνε να ψάχνω μέσα μου να βρίσκω τις δικές μου απαντήσεις. Πάντα μου έλεγε την άποψη της, ενώ ταυτόχρονα με έβαζε να ψάχνω την δική μου αληθινή θέση σε όλα αυτά που την ρωτούσα. Και πάντα μα πάντα, μου τόνιζε να πιστεύω στον εαυτό μου. Και δεν σας κρύβω ότι ήταν από τους ανθρώπους που με έκανε να αξιολογήσω πόσο μοναδικούς και υπέροχους γονείς έχω. Άλλωστε ήταν εκείνη που μου ζήτησε τότε στις αρχές, να κουβεντιάσω με την μητέρα μου για την εγγραφή μου εδώ στον aorato nao.

Αλλά πέρα από την Αιθηρόη, όλοι εδώ μέσα έδειξαν από την αρχή να με προσέχουν και να με προστατεύουν, κι ας μην χρειάστηκε ποτέ να με προστατέψουν από κάτι.
Οπότε λυπάμαι πάρα πολύ για όλα αυτά που διαβάζω. Είναι κατώτατο χαρακτηριστικό η πονηριά. Και η μυρωδιά της δεν μπορεί να κρυφτεί για πολύ.

Εγώ ευχαριστώ πολύ όλους εδώ για τον τρόπο που με αντιμετώπισαν! Με σεβάστηκαν και τους σεβάστηκα. Με εκτίμησαν και τους εκτίμησα.
Αιθηρόη μου εσύ πάντα στάθηκες σαν φως στην ψυχή μου! Και θέλω να ξέρετε όλοι, ότι πάντα μου έλεγε να μην επηρεάζομαι από τα λόγια της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Απρ - 20:30:55

Σαπφώ έγραψε:
Θα μπω κατευθείαν στο θέμα γιατί δεν μ' αρέσει να χρονοτριβώ.
1) Το 13χρονο, 14χρονο, 15χρονο, αν θέλει να γραφτεί σε μία κοινότητα θα το κάνει, ακόμα κι αν γράφει στους όρους πάνω από 18. Ποιος μπορεί να ελέγξει πόσο χρονών πραγματικά είναι κάποιος που γράφεται σε ένα φόρουμ;
2) Πιστεύω πραγματικά ότι δεν διακινδυνεύουν νέα παιδιά μέσα σε αυτόν τον χώρο. Το αίσθημα της προστασίας υπερτερεί από τα εδώ μέλη.
3) Τα μοναδικά κακώς κείμενα που υπάρχουν εδώ και μπορούν να δώσουν αρνητικές σκέψεις και εντυπώσεις, είναι σχόλια που μπορώ να τα παραδειγματίσω με τα δικά σου Βαγγέλη1234. Και από άποψη εκφράσεων που χρησιμοποιείς, αλλά και από τον τρόπο που χειρίζεσαι κάποια πράγματα που έχουν προκύψει.
4) Πιστεύω πραγματικά ότι οι προθέσεις σου άλλαξαν από ένα σημείο και μετά. Από ένα σημείο και μετά, βλέποντας ότι δεν έχεις ούτε την ανταπόκριση που ήθελες, ούτε τους ανάλογους οπαδούς, προσπαθείς να βρεις τρωτά και μελανά σημεία στον αόρατο ναό.
5) Δεν θεωρώ ότι είσαι ικανός να κάνεις πραγματικό κακό, αλλά έχεις την ικανότητα και την πρόθεση να διαβάλλεις για κάποιο λόγο τον αόρατο ναό, και τους λόγους δεν μπορώ να τους ξέρω.
6) Δεν είσαι καθόλου σταθερός στις διαθέσεις σου. Ξαφνικά εκεί που δείχνεις μεταμέλεια για την συμπεριφορά σου, δημιουργείς ένα δεδομένο ώστε να έχεις λόγους να χτυπήσεις τον αόρατο ναό. Λες για ψυχικές επιθέσεις. Προσωπικά πιστεύω ότι θέλεις να αποχωρήσεις, και χρειάζεσαι μία δικαιολογία για να το κάνεις. Ίσως πάλι, να μην σου βγαίνει αυτό που πραγματικά είχες στο μυαλό σου από την αρχή με τις μεθόδους που χρησιμοποίησες, και δημιουργείς ένα γεγονός από το πουθενά.
7) Αναφέρεις και πάλι στα εδώ σχόλια σου την Αιθηρόη, ότι σε είπε ανόητο. Έχω διαβάσει κάθε σχόλιο και μήνυμα του αόρατου ναού. Η εικόνα που προσπαθείς κομψά να δημιουργήσεις, είναι το λιγότερο άστοχη. Δεν σου αρέσει η συκοφαντία, αλλά εδώ και αρκετό καιρό δεν κάνεις τίποτα άλλο απ΄αυτό ακριβώς.

Πιστεύω πραγματικά ότι η Αιθηρόη για να σε αφήσει να αλωνίζεις κατ' αυτόν τον τρόπο εδώ μέσα, ενώ μόνο ζημιά κάνεις και όφελος δεν έχει ούτε αυτή ούτε κανείς μας, το κάνει προφανώς για να σου δώσει εσένα την ευκαιρία να αλλάξεις. Σχεδόν όλοι έχουν δηλώσει την ενόχληση τους για την παρουσία σου, αλλά εκείνη αντί να σκεφτεί τους πολλούς, εξακολουθεί να σου δίνει εσένα την ευκαιρία.
Η αχαριστία όμως και εθελοτυφλία, είναι αδέλφια του εγωισμού και της κακομάθειας.

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι αν εμείς κουτσαίνουμε, δεν φταίει η γη που δεν είναι επίπεδη. Φταίει το πόδι μας. Και προσωπικά επειδή δεν μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχουν άνθρωποι που να είναι τόσο πολύ κακοδιαχειριστές της πραγματικότητας που υπάρχει γύρω τους, αποφάσισα ότι αμφιβάλλω για την ειλικρίνεια σου, και υποψιάζομαι ότι ή από την αρχή υποκρίνεσαι και παίζεις θέατρο, ή για κάποιο λόγο κρατάς μίσος και θυμό για κάτι, και δεν μπορείς να διατηρήσεις ψυχραιμία και ισορροπία. Εκτός κι αν δουλεύεις προς όφελος κάποιου άλλου φόρουμ!
Το ξέρω ότι ακούγεται ανόητο αυτό, αλλά όχι λιγότερο ανόητο απ' αυτά που εσύ λες ανά τακτά διαστήματα.

Όπως και να 'χει πάντως, κάθε άλλο παρά ειλικρινή άτομο σε θεωρώ, κι αυτό γιατί όπως και είπα πριν, δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπορεί να κυριαρχεί ένας τέτοιος παραλογισμός σ' έναν σκεπτόμενο άνθρωπο.
Δεν σε συκοφαντώ. Απλά απαντάω και ανταποκρίνομαι ανάλογα σε αυτά που διαβάζω τόσο καιρό από σένα.

Πραγματικά δεν είχα καμία διάθεση να ασχοληθώ με την δική σου πορεία εδώ μέσα, αλλά αυτό το θέατρο του παραλόγου είναι απίστευτο. Μου δημιουργείς πάντα εκνευρισμό όταν σε διαβάζω, οπότε αποφάσισα να τα βγάλω από μέσα μου, για να μπορέσω να βγάλω αυτό το βάρος και την πίεση από μέσα μου.
καλησπερα θα απαντησω χωρης πολλες λεπτομερειες στην σαπφω
για το πρωτο
1με την ιδια λογηκη να απαγορευονται ολλες οι ιστοσελιδες για ατομα που ειναι ανω τον 18 γιατι μπαινουν ανηληκα δηλαδη να ξερουμε και τη λεμε ετσι
το θεμα δεν ειναι αν μπαινουν παρανομα οι οχι τα ανηληκα αλλα οι νομοθεσια σε καποιες ιστοσελιδες

2για το δευτερο οχι ετσι οπως το θετης δεν κυνδηνευουν κυνδυνευουν απο παραξενα ατομα και ιδαλματα
τους ατομα που τους θαυμαζουν και σε ρωταω ειναι τα σωστα ατομα ?
εχω ξανακανη αναφορα για αυτο το θεμα και δυστηχως επιβεβαιωθηκα


3οσσο για της αρνητηκες εντυπωσης και αρνητηκες σκεψης  απο τον τροπο που γραφω και μονο κρατα τα για τον εαυτο σου και για τον τροπο που λεω καποια πραγματα


4 οσσο για αυτο που με κατηγορης σου λεω τη με εμποδηζη να κανω δευτερο λογαριασμο
και να πετυχω τους οποιους δολιους σκοπους μου αφου απετυχα


5για το πεμπτο τη να κανω ανεφερα οτι πιστευα οχι γιατι ηθελα να διαβαλω τον ναο


6 στης διαθεσης μου ειμαι σταθερος και εκφραζομαι οπως πιστευω και πρεπη κοινος ειμαι ο εαυτος μου και οχι καποιος διπρωσοπως 
για της ψυχηκες επιθεσης τη να κανω μου γινανε να μην το αναφερο και αναφερο για ποιο λογο 
υποπτευομαι τον αορατο ναο
οσσο για τα πιστευω σου οτι πιστευης μεχρη τωρα τελειως λαθος [τη εισαι εσσει παιδακη μου]


7οι αιθηροη με ειπε απο οτι καταλαβα  κατα καποιον τροπο ανοητο
με ειπε α-νοητο οχι ανοητο
α-νοητο απο οτι καταλαβα  στερουμε το αλφα 
αλφα = που στερη ιδιοτητες 
οι αλφα= συγκεντρωνη ιδιοτητες 
εμενα το εγραψε ετσι ωστε να στερη στερουμαι το αλφα 
επομενος α-νοητος μηωμενης νοησης 
το αναφερω γιατι εγω αυτο καταλαβα 
και γιατι με αρεσε με αυτο που καταλαβα οι πιστευω τη ενουσε 
δηλαδη υπαρχουν και Ανοητη δηλαδη αυτη που συγκεντρωνουν
[α]νοητη μεγαλη νοηση
οσσο για το οτι συκοφαντο εγω κρατα το για τον εαυτο σου αυτο το πιστευω

οσσο για το αν λειτουργω για λογαριασμο καποιον αλλον φορουμ οι το κανω επιτηδες οι οτι αλλο
κρατα της αποψης αυτες  για τον εαυτο σου 
και απο την μια καλα εκανες και το ειπες να το βγαλης απο μεσα σου
αλλα ειμαι σιγουρος γλυκια μου απλα εχεις μια φυσηκη αντιπαθεια για εμενα αυτος ειναι ο λογος 
και οχι ο τροπος που γραφω θα θελα και την αποψη της κατερηνας που ειναι και ψυχολογος


σαπφω εχεις ενα πιστευω οταν αξιολογης ενα αθρωπο αλλο πραγμα τη να σου πω 
κριμα τα πτυχια σου αν σπουδασες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Απρ - 20:33:00

ladosifa έγραψε:
βαγγελης1234 έγραψε:
ενταξη παιδια δεν θελω να το συνεχησω συνεχησουμε ειπα απλα την γνωμη μου σε μια ενοτητα που βρηκα καταληλη για  να την πω
για να πω την αληθεια και εγω αν καποιος εγραφε κατι τετοιο μπορη και να μην τον πιστευα
το σιγουρο ειναι μου καναν ψυχηκη επιθεση 
και το λεω γιατι μπορω να την αναγνωρηζω
μπορη να κανω και λαθος δεν με αρεση και οι συκοφαντια..
 το γιατι ανεφερα μελη του ναου 
το ανεφερα πιο πανω αλλα εχω και αλλο λογο που δεν θελω να τον πω..
 γιατι πιστευυα οτι πιστευα
δεν θελω να πω κατι αλλο πανω σε αυτο


Κινήσεις και λόγια ενός θρασύδειλου συκοφάντη.
αουουστσσσσ αααουουουουου αυτο θα επρεπε να πονεση κατα την ερατω και μαλιστα πολλυ χριστηνακη 
αλλα μην ανησηχης λεγε οτι θες εγω δεν ποναω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Απρ - 20:39:52

marilena έγραψε:
Είμαι 3 χρόνια εδώ. Και όλοι εδώ με αντιμετώπισαν με αγάπη και σεβασμό, αλλά και με προσοχή.
Ιδίως η Αιθηρόη, που ποτέ δεν προσπάθησε να μου υποδείξει κάτι. Πάντα μου έλεγε να χρησιμοποιώ την δική μου σκέψη, πάντα σε ότι κι αν την ρωτούσα με παρότρυνε να ψάχνω μέσα μου να βρίσκω τις δικές μου απαντήσεις. Πάντα μου έλεγε την άποψη της, ενώ ταυτόχρονα με έβαζε να ψάχνω την δική μου αληθινή θέση σε όλα αυτά που την ρωτούσα. Και πάντα μα πάντα, μου τόνιζε να πιστεύω στον εαυτό μου. Και δεν σας κρύβω ότι ήταν από τους ανθρώπους που με έκανε να αξιολογήσω πόσο μοναδικούς και υπέροχους γονείς έχω. Άλλωστε ήταν εκείνη που μου ζήτησε τότε στις αρχές, να κουβεντιάσω με την μητέρα μου για την εγγραφή μου εδώ στον aorato nao.

Αλλά πέρα από την Αιθηρόη, όλοι εδώ μέσα έδειξαν από την αρχή να με προσέχουν και να με προστατεύουν, κι ας μην χρειάστηκε ποτέ να με προστατέψουν από κάτι.
Οπότε λυπάμαι πάρα πολύ για όλα αυτά που διαβάζω. Είναι κατώτατο χαρακτηριστικό η πονηριά. Και η μυρωδιά της δεν μπορεί να κρυφτεί για πολύ.

Εγώ ευχαριστώ πολύ όλους εδώ για τον τρόπο που με αντιμετώπισαν! Με σεβάστηκαν και τους σεβάστηκα. Με εκτίμησαν και τους εκτίμησα.
Αιθηρόη μου εσύ πάντα στάθηκες σαν φως στην ψυχή μου! Και θέλω να ξέρετε όλοι, ότι πάντα μου έλεγε να μην επηρεάζομαι από τα λόγια της.
πολλυ καλα σου ελεγε γλυκια 
θα προσθετα επησης να προσεχης και τα ιδαλματα σου και αθρωπους που θαυμαζης δεν ξερης τη μπορη να κρυβουν οχι για εδω γενικα μιλαω δεν θελω να σε φοβησω τελος παντων δεν το συνεχηζω

και μην φοβασαι αν μου μηλησης ασχημα δεν προκειται να σου μηλησω ασχημα οι αποτομα 
οποτε αν θες βριζε κιολας μην ανησηχης 

και το λεω σε μια αλλη ενοτητα που ηθελες να μου μηλησης και φοβοσουν μην σε μηλησω ασχημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Απρ - 21:12:27

Ξέρετε...ο κόσμος είναι ένα "κρεμμύδι"! Ένα κοσμικό κρεμμύδι με αλλεπάλληλες στρώσεις...

Κόσμοι μέσα σε κόσμους μέσα σε κόσμους...Όνειρα, ενέργειες, ονειρευτες κι ονειροναύτες, ολογράμματα, "δαίμονες κι άγγελοι", ρεύματα (συχνά μαύρα και υπόγεια)...Αλλά και γοητευτικοί ψίθυροι, αφηγήσεις για ανείπωτα μυστήρια, "κουβάρια" που περιμένουν τους άξιους να τα ξετυλίξουν με έπαθλο τις Πύλες για εκείνα τα άλλα μέρη, τις άλλες ενέργειες, τη μεταμόρφωση, την ολοκλήρωση...μέχρι το επόμενο στάδιο...διαδρομές! Πόρτες που είναι μπροστά στα μάτια μας, αλλά για κάποιο (ή πολλούς) λόγο δεν τις βλέπουμε...

Ιστορίες με περιτύλιγμα μύθων και παραβολών, που μεταφέρουν πακέτα αληθειών...και υπερβάσεων.
Α! Η υπέρβαση ήταν πάντα μια προσωπική, ατομική (δυστυχώς ή ευτυχώς) υπόθεση.
Ανοιχτά τα αυτιά, οξυμμένη ματιά...Για να ακούς τα "ανεμοτράγουδα"...για να βλέπεις τις εικόνες πίσω από-και μέσα στις εικόνες...

Το μέρος αυτό δεν είναι απλά ένα μπλογκ! Όπως κι εμείς, εγώ, δεν είμαστε αυτό που φαινόμαστε απλώς, αλλά πολλά περισσότερα! Κινούμαι σε κάποια συγκεκριμέους χώρους, αρέσκονται να μου κρεμάνε ετικέτες και νομίζουν ότι με ξέρουν! Χα! Αυτό που δεν ξέρουν είναι ότι μ'αρέσει να κινούμαι και σε πολλά άλλα λημέρια και να ψάχνω..."κουβάρια"...και να γοητεύομαι από λαβύρινθους...

Αυτό το οικοδόμημα καλή μου αρχιτεκτόνισσα Αιθηρόη είναι μια "πρώτη πόρτα" (ακολουθούν πολλές άλλες και το ξέρεις!) Όπως είναι κι ένας φορέας ψιθύρων που διηγούνται τις πιο όμορφες, τις πιο περίεργες, τις πιο αναπάντεχες και τις πιο..ανθρώπινες ιστορίες!
Αρκεί να ξέρεις και να θέλεις να ακούσεις!

(Όσο για το φιλαράκο που σκιάχτηκε με την υποψία των ψυχικών επιθέσεων μέσω αυτού του "κακόβουλου" χώρου...
ή δεν ξέρει πού βρίσκεται ή...ας προσέχει γιατί "όπως κοιτάζει κανείς τον καθρέφτη θα τον κοιταζει κι αυτός"...ή πιο απλά: ΦΤΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ! ΜΠΟΥ!)

Κλείνω με μια μουσική αφιέρωση, για όσους νιώθουν τι θέλω να πω:

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 23 Απρ - 21:15:54

κλαπ!  κλαπ!  κλαπ!  gg6  gg6  gg6  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΠΕΛΑΣΓΟΣ


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 155

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 9:02:08

Συνυπογράφω τα λόγια σου christos5d!

Και αυτή η "πρώτη πόρτα" είναι πάντα συχνά κι η πιο σημαντική. Γιατί αν η πρώτη πόρτα που ανοίξεις είναι η σωστή, ακολουθούν κι άλλες που θα σε πάνε σε ξεχωριστούς κόσμους.
Κι η Αιθηρόη πραγματικά φυλάει και στέκεται έξω από μια μεγάλης σημασίας πόρτα. Απ αυτήν ξεκινάνε πολλά. Και δεν κλείνει πίσω σου. Μπαίνει όποιος θέλει. Και η μένεις και συνεχίζεις το άνοιγμα των επόμενων ανάλογα με το τι θέλεις και ποιος είσαι, η γυρνάς πίσω και φεύγεις. Το ωραίο είναι ότι αυτό που θα βρεις στο σαλόνι που θα μπεις, μπαίνοντας από αυτή την πρώτη πόρτα, είναι μια ενημέρωση και προετοιμασία για όλες τις επόμενες. Τα υπόλοιπα είναι κατά το ποιόν του καθενός μας.
Μήπως κι αυτό δεν τονίζει πάντα και η ίδια;

Και κάτι τελευταίο. Πολλές ψυχικές επιθέσεις γίνονται από έσωθεν μας. Από τον κρυφό εαυτό μας που τον μεγαλώσαμε χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Αυτή τη δουλειά κάνει ο καθρέφτης. Μας δείχνει πράγματα που δεν μπορούν να μας δείξουν οι άλλοι. Κι αυτό είναι ο τρόπος που βλέπουμε εμείς τον εαυτό μας.

Ναι! Αγαπώ πολύ αυτό το οικοδόμημα που λέγεται αόρατος ναός! Έχει σπουδαίους πυρήνες και πηγές ενέργειας και φωτός!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iamfree




Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 9:24:05

Κι εγώ υπογράφω κάτω από τα σχόλια του Πελασγού. Είμαι πολύ καιρό φίλος του αόρατου ναού, αλλά ως τώρα δεν υπήρχε ανάγκη εγγραφής μου. Τώρα όμως ναι, γιατί θέλω να δηλώσω την υποστήριξη μου για το έργο και την δουλειά του αόρατου ναού, της Αιθηρόης κι όλων εδώ μέσα, πέρα από μία δύο εξαιρέσεις. Υπάρχουν κι αυτές, τι να κάνουμε;

Καλημέρα, χρόνια πολλά!
Νίκος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ba a ktsou

ba a ktsou


Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 327

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 9:34:04

Το πως χρησιμοποιουμαι το καθε τι
μας βγαζει - παρουσιαζει αναλογως και τον Κοσμο . .. Την καθε αποψη

Εαν δεχτεις οτι δεν εχεις σφαλει καπου
δεν θα βελτιωθεις & δεν θα δεις μια αλλη οπτικη πλευρα . ..

Το πως αντιμετωπιζουμε μια κατασταση
δηλωνει οχι το μεσα μας ,
αλλα τον βαθμο της αμαθεια μας . ..

Θεωρω πως οταν η εξηγηση ειναι μες στα λογικα πλαισια ,
και εκφραζεσαι πληρως με σεβαζμο & ειλικρινια . .. φανερωνεται η δικαιοσυνη στην στιγμη. .. ! ! !

Δεν αναφερομαι μοναχα προς εσενα Χρηστο
αλλα ως προς ολους μας . ..

Μια ομορφη ημερα ως προς ολους μας ευχομαι ολοψυχα . .. ! ! !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iamfree




Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 9:43:44

christos5d ωραία μουσική επιλογή. Δεν το είχα ξανακούσει. Και συμφωνώ με όσα γράφεις.
Και κάποια πράγματα είναι πολύ απλά όσο παράξενα και μαγικά κι αν φαντάζουν, και δεν χρειάζονται να λέγονται με λόγια πολύπλοκα.
Γενικά μου αρέσουν οι απόψεις σου κι ο τρόπος που τις γράφεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djlife




Ηλικία : 33
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 24/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 4

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 10:49:03

Μάλιστα! Σαν νέο μέλος δεν μου πέφτει λόγος αλλά οκ! Σαν εκφοβισμός μου μοιάζουν όλα αυτά που γράφει ο Βαγγέλης 1234, σαν αποτροπή για να μην γίνονται εγγραφές! Να φοβάμαι δηλαδή; Χε χε χε! Αστειεύομαι. Ωραίο σίριαλ το suπernatural, κι εγώ έχω δει αρκετά επισόδεια. Αλλά να μπορούμε να ξεχωρίζουμε την πραγματικότητα από την μυθοπλασία.
Τέλος πάντων. Όποιος έχει μάτια βλέπει, όπως λέει κι ο πατέρας μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 12:50:16

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 X+Forsythia+%27Lynwood+Gold%272

               
   Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 19325-CelestialUnion-rassouli  
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 20:05:50

Βαγγέλη…

Γνωρίζω καλά, τι έγραψα…

Γνωρίζω καλά, πώς το έγραψα…

Γνωρίζω καλά, γιατί το έγραψα…

Δεν υποτιμώ κανέναν… δεν το έπραξα ποτέ.

Υπό αυτή την σκέψη, πήρα και την συγκεκριμένη θέση.

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, στο θέμα αυτό, διότι δεν παίζω με τις προθέσεις μου και δεν εμπαίζω με τον λόγο που εκφράζω. Εννοώ τις λέξεις που ελευθερώνω, σεβόμενη ακόμη και τα κενά ανάμεσα τους.

Όσο για όλα τα υπόλοιπα που υποστηρίζεις…

(Η ψυχική επίθεση (αποτρόπαια και βίαιη πράξη!), δεν είναι εύκολη διαδικασία. Είναι το ίδιο οδυνηρή και για το θύμα και για τον θύτη, με σκληρές συνέπειες.)

Έχω πει στο παρελθόν, πως μέσω του Αόρατου Ναού, κανείς δεν δύναται να βλάψει κανέναν.

Εμμένω σε αυτήν την δήλωση, έχοντας απόλυτη γνώση αυτής μου της θέσης.-

Επέτρεψε μου να σου προτείνω κάτι…

Την επόμενη φορά... πριν γράψεις… πριν καν σκεφτείς… νιώσε πως όλοι αυτοί οι άνθρωποι που μπορεί να σε διαβάσουν, το μόνο που θέλουν από εσένα, είναι να τους ακουμπήσεις στον ώμο… και να τους πεις «Εδώ είμαι και εγώ. Δεν είστε μόνοι… δεν θέλω να είμαι μόνος… όλοι μαζί…»

Ξέρετε κάτι;

Χμ…

Τίποτε… δεν θέλω να πω τίποτε…  

Απλά να θυμάστε, πως τίποτε δεν περισσεύει από τον Κόσμο… δεν μπορεί και ούτε αντέχει να χάσει τίποτε…

Δεν θέλω έναν Κόσμο με μπαλώματα…

Εάν εσάς σας αρέσει έτσι όπως τον βιώνετε, εμένα δεν μου πέφτει λόγος και ούτε πρόκειται να σας υποδείξω κάτι διαφορετικό.

Εάν όμως όχι… σταθείτε με θάρρος και πίστη μπροστά σε αυτόν Κόσμο… μην τον φοβάστε… άλλωστε… δικό σας Εργαστήρι είναι… τα δικά σας έργα παράγει και αναπαράγει… κομμάτι από την σάρκα του είστε… κομμάτι από την σάρκα σας είναι…

Χρησιμοποιείστε τον δικό σας νου… εμπιστευτείτε την φωνή της δικής σας ψυχής, διότι σε αυτήν δεν υπάρχει ψεύδος και αναγνωρίζει την αλήθεια σας… με αυτήν βαδίστε…

Είθε να μην σας χρεωθεί άδικο…

Είθε τα σημάδια που αφήνετε, να είναι φωτεινά και αντάξια να τα ακολουθήσουν και άλλοι…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 24 Απρ - 20:20:36

Χρήστο...
Κατανοώ αυτά που γράφεις και τα αισθάνομαι...

Θέλω μόνον να προσθέσω... κάθε επιλογή και κάθε "κίνηση" νοητική, πνευματική, ψυχική, υλική... "πόρτα" είναι... βήμα...

Ανιχνευτές του Κόσμου, μα και συνάμα δημιουργοί και συν-δημιουργοί...

Σας θαυμάζω...
Σας σέβομαι...
Σας αγαπώ...

Και με τον νου... και με την ψυχή μου...

Αδυνατώ να εκτιμήσω εγκαίρως, τι και πώς μπορεί να λάβει ο κάθε ένας, το κάθε τι, από τον Αόρατο Ναό...
Και συχνά αναρωτιέμαι... τι άλλο... πώς αλλιώς... πόσα...πότε;

Χμ...
Τον αγαπώ αυτόν τον χώρο... διότι είστε όλοι εσείς...
Και είστε περισσότερα από όσα μπορείτε να φανταστείτε... περισσότερα από όσα τολμάτε να σκεφτείτε...

Δεν θα πάψω ποτέ να το λέω και να το γράφω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 26 Απρ - 12:17:28

Μετά σου λεει τι έχουν τα έρμα και ψωφούν!
Ο λύκος τρίχωμα αλλάζει όχι το χούι του. Τεσπά βαριέμαι τώρα.
Αιθηρόη μου χιλιοστόλιστη όπως είναι καλά είναι. Ο καθένας με το δικό του κεφάλι. Τι σου λέω κι εγώ τώρα! Εχουμε και δικαιουμαστε ότι κι όσα δημιουργησαμε η αφήσαμε να γίνουν. Ναι; το θυμάμαι. Οπότε όλα οκ. Κι εγώ αγαπάω το ναό. Είναι το ψυχικό σπίτι μου. Κι ας τα κάνω μπάχαλο καμια φορά. Καλά....πολλές φορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 26 Απρ - 14:45:05

maggisoula έγραψε:
Μετά σου λεει τι έχουν τα έρμα και ψωφούν!
Ο λύκος τρίχωμα αλλάζει όχι το χούι του. Τεσπά βαριέμαι τώρα.
Αιθηρόη μου χιλιοστόλιστη όπως είναι καλά είναι. Ο καθένας με το δικό του κεφάλι. Τι σου λέω κι εγώ τώρα! Εχουμε και δικαιουμαστε ότι κι όσα δημιουργησαμε η αφήσαμε να γίνουν. Ναι; το θυμάμαι. Οπότε όλα οκ. Κι εγώ αγαπάω το ναό. Είναι το ψυχικό σπίτι μου. Κι ας τα κάνω μπάχαλο καμια φορά. Καλά....πολλές φορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 26 Απρ - 16:51:27

Μη χάνεις χρόνο. Η ώρα είναι τώρα. Ξύπνα!

Σκότωσε ό,τι σε σκοτώνει.

Σκότωσε αυτό που σε ελαττώνει, αυτό που σε εμποδίζει να προχωρήσεις, να φτάσεις στον προορισμό σου.

Αν δε μπορείς, αποδέξου το ελάττωμα που δε μπορείς να σκοτώσεις.

Αν ακόμα δε μπορείς να το αποδεχτείς, αποδέξου ότι δε μπορείς να το αποδεχτείς.

Αν όμως δε μπορείς ούτε να αποδεχτείς ότι δε μπορείς να αποδεχτείς, αν η γνωστή φωνή μέσα σου ακόμη συνεχίζει να διαμαρτύρεται και να μην παραδίνεται, τότε τι μπορείς να κάνεις;

Αναγνώρισε ότι υπάρχει αυτή φωνή μέσα σου που διαμαρτύρεται. Και αποδέξου την ύπαρξή της! Αυτή η παρατήρηση και αναγνώριση της φωνής είναι αρκετή τις περισσότερες φορές γιατί δημιουργεί μια απόσταση ασφαλείας από την ίδια τη φωνή. Έτσι κατανοείς ότι δεν είσαι εσύ η φωνή που διαμαρτύρεται. Δημιουργώντας απόσταση αντιλαμβάνεσαι ότι είσαι πολύ περισσότερα από όλα αυτά τα επαναλαμβανόμενα νοητικά και συναισθηματικά πρότυπα που για τόσο καιρό καταφέρνουν να υποκρίνονται ότι είσαι εσύ.

Πάντα θα βρίσκεται εδώ, σε κάθε ζωντανό τώρα, σε κάθε στιγμούλα που θα κατορθώνεις να μη την συνθλίβεις ανάμεσα στις αναμνήσεις και τις προσδοκίες σου, η ευκαιρία να παρατηρείς την εσωτερική σου κατάσταση, να μεταμορφώνεις ότι δε σου αρέσει και έχεις τη δύναμη να αλλάξεις, ή να αποδέχεσαι ό,τι δε μπορείς να αλλάξεις.


Το διαβασα ΕΔΩ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΣαβ 26 Απρ - 20:24:30

christos5d έγραψε:
Μη χάνεις χρόνο. Η ώρα είναι τώρα. Ξύπνα!

Σκότωσε ό,τι σε σκοτώνει.

Σκότωσε αυτό που σε ελαττώνει, αυτό που σε εμποδίζει να προχωρήσεις, να φτάσεις στον προορισμό σου.

Αν δε μπορείς, αποδέξου το ελάττωμα που δε μπορείς να σκοτώσεις.

Αν ακόμα δε μπορείς να το αποδεχτείς, αποδέξου ότι δε μπορείς να το αποδεχτείς.

Αν όμως δε μπορείς ούτε να αποδεχτείς ότι δε μπορείς να αποδεχτείς, αν η γνωστή φωνή μέσα σου ακόμη συνεχίζει να διαμαρτύρεται και να μην παραδίνεται, τότε τι μπορείς να κάνεις;

Αναγνώρισε ότι υπάρχει αυτή φωνή μέσα σου που διαμαρτύρεται. Και αποδέξου την ύπαρξή της! Αυτή η παρατήρηση και αναγνώριση της φωνής είναι αρκετή τις περισσότερες φορές γιατί δημιουργεί μια απόσταση ασφαλείας από την ίδια τη φωνή. Έτσι κατανοείς ότι δεν είσαι εσύ η φωνή που διαμαρτύρεται. Δημιουργώντας απόσταση αντιλαμβάνεσαι ότι είσαι πολύ περισσότερα από όλα αυτά τα επαναλαμβανόμενα νοητικά και συναισθηματικά πρότυπα που για τόσο καιρό καταφέρνουν να υποκρίνονται ότι είσαι εσύ.

Πάντα θα βρίσκεται εδώ, σε κάθε ζωντανό τώρα, σε κάθε στιγμούλα που θα κατορθώνεις να μη την συνθλίβεις ανάμεσα στις αναμνήσεις και τις προσδοκίες σου, η ευκαιρία να παρατηρείς την εσωτερική σου κατάσταση, να μεταμορφώνεις ότι δε σου αρέσει και έχεις τη δύναμη να αλλάξεις, ή να αποδέχεσαι ό,τι δε μπορείς να αλλάξεις.


Το διαβασα ΕΔΩ
ενταξη παιδια αληθεια τωρα και απευθηνομαι σε ολλους
οτι ειπα περι ψυχηκης επιθεσης συνεβη
το γιατι κατηγορησα τον ναο το ανεφερα 
τελος παντων πιστηκα απο την αιθηροη που ειπε κανης δεν μπορη να κανη κακο σε καποιον απο εδω
αλλα εδω θα πω οτι ειπα δεν ηταν αποτελεσμα δικον μου σκεφτομορφων ουτε παρανοιας δικης μου
 δεν εχω κατι αλλο να πω ....
την εναλακτηκη δραση θα την εξετασω ευχαριστο
δεν το εκανα σκοπιμα αληθεια λεω ουτε επιτηδες
μπορω να πω τελος καλα ολλα καλα
και να μην συνεχησουμε το θεμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 11:09:03

Τα λόγια που παρέθεσε ο christos5d,είναι πολύ σημαντικά και είναι από εκείνα τα μηνύματα που οφείλουμε πρώτα να εξετάσουμε πάνω στον εαυτό μας.
Ξαναδιάβασε τα χωρίς να θίγεσαι προσωπικά.
Ο κόσμος ξεκινά πρώτα από εμάς τους ίδιους,ο προσωπικός μας κόσμος και η δική μας θέαση που βασίζεται στην μέχρι στιγμής,αντίληψή μας.
Αλλά ο κόσμος μας,απαρτίζεται και από τους κόσμους των άλλων,αλληλεπιδράμε μαζί τους.
Κάθε κατανόηση,αναγνώριση,διαπίστωση,εξερεύνηση,μας πάει ένα βήμα παρακάτω,εμπλουτίζει τον κόσμο μας,προχωράμε.

Είπες ότι έχεις δεχθεί ψυχική επίθεση από κάποια άτομα του αόρατου ναού.
Σου υπενθυμίζω ότι για να προβεί κάποιος σε μια τέτοια πράξη,θα πρέπει κι ο ίδιος πρώτα να δώσει κάτι από τον εαυτό του,που σημαίνει ότι θα πρέπει και να χάσει από τον εαυτό του.Όταν δίνεις κάτι αρνητικό,χάνεις.Ποιος θα έμπαινε σε αυτήν την διαδικασία για σένα;Θεωρείς τον εαυτό σου λιγότερο σημαντικό αν δεν είναι αντάξιος μιας ψυχικής επίθεσης;Σε κάνουν σπουδαίο τα αρνητικά  κίνητρα των άλλων προς εσένα;
Σε έπεισε λες η Αιθηρόη,όμως εξακολουθείς να επιμένεις στην αρχική σου θέση.
Σε ρώτησαν τι σε κρατά εδώ,τι θες από τον ναό και απάντησες να βάζεις αστεία βιντεάκια και να μελετάς.
Πρόσεξε την αντίφαση σου,θα σου δώσω ένα παράδειγμα:Αν λέμε,εγώ,έμπαινα σε ένα φόρουμ και αντιλαμβανόμουν ότι δέχομαι από τα μέλη του ψυχική επίθεση και ότι έχει αρνητικές οντότητες και παρόλα αυτά παρέμενα και συμμετείχα ενεργά σε αυτό,οι λόγοι δεν μπορεί να είναι ότι θέλω να το μελετήσω απλά και δεν μπορεί να είναι ότι μένω για να βάζω αστεία βιντεάκια.
Δεν γίνεται πιστευτό το επιχείρημα σου και ούτε η συκοφάντηση σου,κανένας που σέβεται τον εαυτό του και την ψυχική του γαλήνη,δεν θα παρέμενε για αυτούς τους λόγους.
Απάντησες σε μια φίλη και το έχεις ξανακάνει αυτό,με το να της λες,''κράτα αυτήν την άποψη για τον εαυτό σου''.Γιατί Βαγγέλη να κρατάν οι άλλοι τις απόψεις τους σιωπηλά κι εσύ να της φωνάζεις;
Κάθε φορά που ξεσηκώνεις μια κατάσταση,επιμένεις μετά να σταματήσει εδώ το θέμα,την στιγμή που το αποφασίζεις εσύ.
Να σου υπενθυμίσω ότι εδώ μέσα δεν είσαι μόνος σου και πως έχεις ευθύνη των όσων λες και πράττεις,όπως όλοι μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 13:41:47

ladosifa έγραψε:
Τα λόγια που παρέθεσε ο christos5d,είναι πολύ σημαντικά και είναι από εκείνα τα μηνύματα που οφείλουμε πρώτα να εξετάσουμε πάνω στον εαυτό μας.
Ξαναδιάβασε τα χωρίς να θίγεσαι προσωπικά.
Ο κόσμος ξεκινά πρώτα από εμάς τους ίδιους,ο προσωπικός μας κόσμος και η δική μας θέαση που βασίζεται στην μέχρι στιγμής,αντίληψή μας.
Αλλά ο κόσμος μας,απαρτίζεται και από τους κόσμους των άλλων,αλληλεπιδράμε μαζί τους.
Κάθε κατανόηση,αναγνώριση,διαπίστωση,εξερεύνηση,μας πάει ένα βήμα παρακάτω,εμπλουτίζει τον κόσμο μας,προχωράμε.

Είπες ότι έχεις δεχθεί ψυχική επίθεση από κάποια άτομα του αόρατου ναού.
Σου υπενθυμίζω ότι για να προβεί κάποιος σε μια τέτοια πράξη,θα πρέπει κι ο ίδιος πρώτα να δώσει κάτι από τον εαυτό του,που σημαίνει ότι θα πρέπει και να χάσει από τον εαυτό του.Όταν δίνεις κάτι αρνητικό,χάνεις.Ποιος θα έμπαινε σε αυτήν την διαδικασία για σένα;Θεωρείς τον εαυτό σου λιγότερο σημαντικό αν δεν είναι αντάξιος μιας ψυχικής επίθεσης;Σε κάνουν σπουδαίο τα αρνητικά  κίνητρα των άλλων προς εσένα;
Σε έπεισε λες η Αιθηρόη,όμως εξακολουθείς να επιμένεις στην αρχική σου θέση.
Σε ρώτησαν τι σε κρατά εδώ,τι θες από τον ναό και απάντησες να βάζεις αστεία βιντεάκια και να μελετάς.
Πρόσεξε την αντίφαση σου,θα σου δώσω ένα παράδειγμα:Αν λέμε,εγώ,έμπαινα σε ένα φόρουμ και αντιλαμβανόμουν ότι δέχομαι από τα μέλη του ψυχική επίθεση και ότι έχει αρνητικές οντότητες και παρόλα αυτά παρέμενα και συμμετείχα ενεργά σε αυτό,οι λόγοι δεν μπορεί να είναι ότι θέλω να το μελετήσω απλά και δεν μπορεί να είναι ότι μένω για να βάζω αστεία βιντεάκια.
Δεν γίνεται πιστευτό το επιχείρημα σου και ούτε η συκοφάντηση σου,κανένας που σέβεται τον εαυτό του και την ψυχική του γαλήνη,δεν θα παρέμενε για αυτούς τους λόγους.
Απάντησες σε μια φίλη και το έχεις ξανακάνει αυτό,με το να της λες,''κράτα αυτήν την άποψη για τον εαυτό σου''.Γιατί Βαγγέλη να κρατάν οι άλλοι τις απόψεις τους σιωπηλά κι εσύ να της φωνάζεις;
Κάθε φορά που ξεσηκώνεις μια κατάσταση,επιμένεις μετά να σταματήσει εδώ το θέμα,την στιγμή που το αποφασίζεις εσύ.
Να σου υπενθυμίσω ότι εδώ μέσα δεν είσαι μόνος σου και πως έχεις ευθύνη των όσων λες και πράττεις,όπως όλοι μας.
χριστηνα εχω απαντηση στα περισοτερα που θετης ερωτηματα ως απαντησης αν τα ξαναδιαβασης
δεν ξερω τη να προτωαπαντησω σε αυτα που λες ηλεικρηνα
εχω πιστη οτι δεν ειναι απο τον αορατο ναο
εχε υποψην οτι λιγες μερες πριν τον μελετουσα αποσυνδεμενος να μην με βλεπη οτι ειμαι μεσα κανης
τωρα δεν εχω προβλημα πλεον ο.κ.
απλα απαντησα σε μια ενοτητα που ετυχε και την βρηκα καταληλη
ξερης κατι ας υποθεσουμε οτι ειμαι σε ενα φορουμ και δεχομαι ψηχηκη επιθεση
εγω πρωσοπικα αν επεμεναν οχι οπως τωρα οχι μονο δεν θα εφευγα
αλλα θα εμενα δεν θα φοβομουν και αν επεμεναν 
θα το γραψω με κεφαλαια και αρχηκα γραματα τη θα φροντηζα να τους κανω
Θ.Τ.Γ.Τ.Μ.Π.Τ.Π.
δεν ειμαι απο τα ατομα που καποιος θελοι να μου κανη κακο και εγω θα φυγω 
μπορη να κανω αρχηκα οτι φοβηθηκα οτι υποχωρο αλλα αν επιμενουν 
αυτο που εγραψα με κεφαλαια γραματα για αυτο ημουν αποσυνδεμενος

πως αλλιως να το πω το ειδα ρεαλιστηκα το ολλο θεμα 
ειχα μαλωση που στον αορατο ναο
καποιοι μου καναν ψυχηκη επιθεση 
γιατι να μου κανουν?
τα εχω βαλη εχω εχθρα με κανεναν οχι
με ποιους μαλωσα ? με κανεναν εκτος 
απο τον αορατο ναο 
αρα χμμ
καταλαβες πως το σκεφτηκα


οσσο για της φαντασιωσης μου της σκεφτομορφες μου και οτι αρνητηκα 
το λεω ξεκαθαρα και οχι μονο σε εσενα 
εχω ξαναδεχτη παρομιες και πολλυ πιο επυκηνδηνες καταστασης 
αυτο το αναφερω για να μην εχεις καμια αμφιβολια οτι δεν εχω ψευδαισθησης 
οτι δεχομαι επιθεση καταλαβες ποσο πιο απλα να το πω


οσσο για αυτο που ανεφερες ποιος θα εμπαινε σε αυτην την διαδικασια για εμενα 
και αυτο ειναι και δευτερος λογως που υποπτευθηκα τον αορατο ναο
να σου υπενθημησω οτι καποιοι καποιες οπως και εσσει
με ειπατε αρνητηκη οντοτητα οτι εχω δωση την ψυχη μου σε αλλες οντοτητες κ.τ.λ.
και αλλα χαζα πραγματα και να σου υπενθημησω οτι και εσσει με ανεφερες καποια παρομια 

οποτε σκεφτηκα οτι καποιοι μπορη να τα πιστεψαν και να θελαν να μου κανουν κακο
αν πιστεψαν εσενα οι καποιους αλλους που ειπαν για εμενα 
και οτι ειμαι απειλη για τον χωρο 
να σου υπενθημησω τη ανεφερε οι μαγισουλα για εμενα οτι ειμαι ζιζανιο και δεν πρεπη να αφησω σπορους και οτι οι ιδια θα φροντηση να φυγω απο εδω οι ιδια το ειπε αν αυτο το πιστευαν και αλλη
και εχουν αποφασηση αλλιως να φυγω?

για αυτο ενεφερα και την εκφραση νοητηκη νεκρη το καταλαβες τωρα τη ενοουσα
αυτα δεν τα λεω μονο για εσενα αλλα και στα αλλα μελη για να καταλαβουν γιατι σκεφτηκα οτι σκεφτηκα
εστω να με δικαιολογησουν
και δεν στο κρυβω οτι και εσενα σκεφτηκα υποπτευθηκα 
τοτε που ανεφερα ενα αστειο με τα χιλια χρονια και σε πηραξε πολλυ

δεν εχω να ξαναπω τιποτα αλλο χρηστηνα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 15:23:30

ladosifa έγραψε:


Είπες ότι έχεις δεχθεί ψυχική επίθεση από κάποια άτομα του αόρατου ναού.
Σου υπενθυμίζω ότι για να προβεί κάποιος σε μια τέτοια πράξη,θα πρέπει κι ο ίδιος πρώτα να δώσει κάτι από τον εαυτό του,που σημαίνει ότι θα πρέπει και να χάσει από τον εαυτό του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 15:24:02

Τι είπα εγω οτι θα φροντίσω να κάνω καμάρι μου; ληγμενα παίρνεις Βαγγελακι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 18:47:24

maggisoula έγραψε:
Τι είπα εγω οτι θα φροντίσω να κάνω καμάρι μου; ληγμενα παίρνεις Βαγγελακι;
αναφερομαι σε αυτο που εγραψες 

ilia μου καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις. Αλλά έχω ένσταση Γιατί; Εσύ θες να πεις μετά από τόσα χρόνια που γνωριζόμαστε ότι το πρόβλημα είναι στο ότι δεν έχουμε κατανόηση και στο ότι δεν δεχόμαστε το διαφορετικό; Εσύ το λες αυτό; Λόγος αντιπαράθεσης υπάρχει αλλιώς δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να ασχολούμαι με τον Βαγγέλη και τον κάθε Βαγγέλη. Η ηλιθιότητα ποτέ δεν με ενόχλησε. Η δόλια πρόθεση όμως ναι και δεν μου αρέσει να κλείνω τα μάτια και να γυρνάω τη πλάτη. Αυτό τουλάχιστον για μένα το ξέρεις καλά, μη περιμένεις από μένα ν αλλάξω τώρα. Δε θα μουν και συνεπής στον εαυτό μου να λειτουργώ μια έτσι και μια αλλιώς. Κι εσύ ιδίως ξέρεις πολύ καλά τι σημαίνει να διαιωνίζεται κάτι κακό που αναπαράγει τον εαυτό του και γεννάει και απογόνους. Καταλαβαίνεις πως το λέω. Τι νόημα έχει να ξεριζώνεις το ζιζάνιο και να ξεχνάς τους σπόρους που έριξε τριγυρω στο χώμα; Μπορεί όλο αυτό εδώ μέσα να μοιάζει αστείο κι ασήμαντο. Να πει κάποιος.....έλα μωρέ τώρα σιγά! τσακωμοί και χαζά του ίντερνετ! Δεν είν έτσι. Αυτό εδώ το κουτί οθόνη πες το όπως θες, καταλαμβάνει ένα χώρο σημαντικό που παράγει ενέργεια και προκαλεί αντιδράσεις γύρω μας στο γίγνεσθαι της πραγματικότητας μας. ¨όχι δε θέλω να το κάνω εύκολο του Βαγγέλη και του κάθε Βαγγέλη. κι είναι πολλοί ωρέ!!!!! Δε νομίζω απ όσο σε ξέρω, να είσαι απ αυτούς που όταν εσύ θα προσπαθείς να φτιάξεις το κήπο σου, να φυτέψεις να ποτίσεις να περιποιηθείς τα φυτά σου , να επιτρέψεις στο όνομα της κατανόησης και της ελευθερίας να ρθει ένας ξεκάρφωτος που δεν τον παίζει κανείς, ν αρχίσει να σου ξεριζώνει και να σου ποδοπατάει ότι έφτιαξες μ αγαπη και κόπο. Κιχ δε θα προλάβει να κάνει. Κι όσο για το αν μειώνω τον εαυτό μου με το να αλληλοπροσβάλλομαι με τον Βαγγελάκι.........όταν τσατίζομαι δε μπορώ να το παίξω υπεράνω για να μη χαλάσω την εικόνα μου στα μάτια των άλλων που δε δίνει δεκάρα για όλα τα υπόλοιπα που προσπαθώ να προστατέψω. Δε με νοιάζει να δείχνω καλή με όλους. Με νοιάζει να είμαι εντάξει με αυτά που πιστέυω και υπερασπίζομαι. Δε με νοιάζει αν κάποιος θίγει εμένα προσωπικά. Με νοιάζει όμως πολύ όταν κάποιος προσπαθεί να θίξει και να πονέσει ότι αγαπώ και όταν ο άλλος προσπαθεί να καταστρέψει κάτι όμορφο και άξιο. Μπορώ να πέσω και πολύ χαμηλά όσο μπορώ ν ανέβω και πολύ ψηλά. Ούτε ανόητη είμαι ούτε τόσο παρορμητική που χάνω τον έλεγχο. Ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται. Κι είμαι ακούραστη. Ω γιες είμαι ακούραστη. Και πιστέυω πολύ δυνατά στο σκοπό και στο έργο του ναού. Το έκανα απ΄την αρχή και εξακολουθώ. Γι αυτό κι είμαι εδώ και προσπαθώ να προστατέψω έστω και με τον άθλιο τρόπο μου.......γιατί αρκετοί το πιστεύετε αυτό και δικαίως....... τον χώρο αυτό. ¨ολοι μαζί τον φτιάξαμε και τον μεγαλώσαμε και τον φροντίσαμε τόσες και τόσες φορές. κι εσύ ξέρεις καλα πόσες προσπάθειες έγιναν για να τον διαβάλουν και να τον σταματήσουν. Ολοι εμείς οι παλιοί το ξέρουμε καλά και κάναμε ότι μπορούσαμε για να φυλάξουμε κι το χώρο και τη καρδιά του την ενέργεια του. Εγω το θυμαμαι ακόμα. Κι εσύ. είμαι σίγουρη. Και δε με ξέρεις κι αλλιώς. έτσι είμουν πάντα. Οπότε.........μην! Τα του καίσαρα στον καίσαρα ilia. όχι γενικά κι αόριστα. Μπορεί να μην είμαι στις Θερμοπύλες με τον Λεωνίδα και τους 300 αλλά εδώ που είμαι προσπαθώ να μην σκοτώνονται για το τίποτα. Με καταλαβαίνεις τι σου λέω γιατί ξέρεις από Θερμοπύλες. Αυτά και με αγάπη και το εννοώ.

ανεφερομαι σε αυτο που εγραψες εσσει 
και σε ρωταω πως να μην το παρω υποθετικα οτι και αλλη μπορη να πιστευαν κατι τετοιο
και να υποτιθεται προεβησαν σε οτι προεβησαν αν ειχαν την ιδια γνωμη με εσενα
καταλαβες γιατι σε ανεφερα 

ετσι δηλαδη βαγγελης = καρκινομαι για καποιους απο εσας και εξωντωση 
για να μην αλιωση την πραγματηκοτητα και την ενεργεια που εκπεμπουν οι υπολοιπη

και σε ρωταω δεν ειναι ετσι αν καποιος καποια ηταν στην θεση μου 
με αυτα που εγραφε καποιος καποια 
δεν θα πιστευε κατι παρομιο
το λεω για να με δικαιολογησετε κιολας πως σκεφτηκα οτι σκεφτηκα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 27 Απρ - 18:57:18

christos5d έγραψε:
ladosifa έγραψε:


Είπες ότι έχεις δεχθεί ψυχική επίθεση από κάποια άτομα του αόρατου ναού.
Σου υπενθυμίζω ότι για να προβεί κάποιος σε μια τέτοια πράξη,θα πρέπει κι ο ίδιος πρώτα να δώσει κάτι από τον εαυτό του,που σημαίνει ότι θα πρέπει και να χάσει από τον εαυτό του.
ναι ρε φιλε και ανεφερα τους λογους γιατι το πιστευα 
τωρα αυτο για να προεβη καποιος πρεπη να δωση κατι απο τον εαυτο του 
εννοωντας εσσει δεν γινεται ψυχηκη επιθεση χωρης λογο οι οτι γινεται 
αλλα πολλυ σπανια και οχι χωρης μεγαλη αιτια
εχω να σου πω δεν ξερω αλλα γινεται στην πραγματηκοτητα 
και στο λεω γιατι καποτε στο παρελθον εχω ξαναδεχτη ακομα δεν ξερω τον λογο 
τελος παντων αλλο θεμα αυτο

να μην σε θημησω οτι υπαρχουν αθρωποι που ειναι αδιστακτη και ειναι ικανη
να κανουν κακο σε καποιον και μονο απο ζηλια
επησης ψυχηκη επιθεση ειναι και το ματι 
οι μια κακη ενεργεια και πιστεψε με πολλη το χρησημοποιουν λογο ζηλιας κακιας 
δεν ειναι κατι σπανιο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 0:04:12

Αυτό το θυμάμαι αλλά έχει διαφορά απ αυτό που είπες κι έτσι όπως το πες. Κι ως πονηρουλης που σαι......διάλεξες το συγκεκριμένο κείμενο που μίλαγα στην ίλια μιας κι είδες τη διαφωνία μας με την ιλια. Ακου τώρα αμα θες.......δεν είσαι τόσο έξυπνος όσο νομίζεις. Προσπαθείς να εκμεταλευτεις καταστάσεις αλλα δεεεεεεν! Κι όσο κι αν τσακωνόμαστε κάποιοι εδώ μέσα......έχουμε κάτι που εσύ δε θα το καταλάβεις ποτέ. Αλλα πάμε παρακάτω. Λες και ξαναλες ακριβώς τα ίδια πράματα. Ξανά και ξανά και ξανά. Και τα λες κι όπως θες. Προσπαθείς σκληρά ο καημένος δε λέω. Και νομίζω οτι τώρα καταλαβα τι μισείς στο ναό. Δεν είμαι εγω ούτε η Χριστίνα. Ειν αυτό που αντιπροσωπεύει ο ίδιος ο ναός κι η δημιουργός του κι έχει να κάνει μ αυτό που δε μπορείς να καταλάβεις και δεν έχεις. Και τώρα που το σκέφτομαι.......δεν είμαι πια θυμωμένη μαζί σου. Τ αντίθετο.......νιώθω συμπόνια για σένα. Πραγματικά λυπάμαι παρα πολύ για οτι περνάς μέσα σου. Και πραγματικά εύχομαι να γεμίσεις το κενό που χεις μέσα σου. Νομίζω οτι τώρα που κατάλαβα τι σου συμβαίνει τελειωσα οριστικά μαζί σου. Και ψαξε αλλού για εχθρούς κι επιθέσεις. Ολοι εμείς εδώ, δεν έχουμε σχέση με τα λημέρια που γνωρίζεις. Βαγγέλη το εννοώ και στο λέω για να μη κουραζεσαι άδικα.......δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις οτιδήποτε πλέον από μένα. Εβαλα χι! x. Φινιτο λα μουζικα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ :: ΑΠΟΨΕΙΣ & ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ-
Μετάβαση σε: