H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...

Πήγαινε κάτω 
+33
ηλίανθος
Στέφανος
15katerina
djlife
iamfree
Σαπφώ
βαγγελης1234
ba a ktsou
markos
anarhos
ahilleas
kirka
Λητώ
giannisel
ΓιώργοςΦ.
ANIMA
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ilia
sofaki
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
vana
marilena
Αθάνωρ
elgr
lordos
Άρης
maggisoula
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ioessa
romantiki
angels1
romantikos
Αιθηρόη
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 0:06:25

Ωραιο το βίντεο σου Χρήστο. Και το καταλαβαίνω απόλυτα. Κι αλήθεια λέει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 8:57:46

maggisoula έγραψε:
Αυτό το θυμάμαι αλλά έχει διαφορά απ αυτό που είπες κι έτσι όπως το πες. Κι ως πονηρουλης που σαι......διάλεξες το συγκεκριμένο κείμενο που μίλαγα στην ίλια μιας κι είδες τη διαφωνία μας με την ιλια. Ακου τώρα αμα θες.......δεν είσαι τόσο έξυπνος όσο νομίζεις. Προσπαθείς να εκμεταλευτεις καταστάσεις αλλα δεεεεεεν! Κι όσο κι αν τσακωνόμαστε κάποιοι εδώ μέσα......έχουμε κάτι που εσύ δε θα το καταλάβεις ποτέ. Αλλα πάμε παρακάτω. Λες και ξαναλες ακριβώς τα ίδια πράματα. Ξανά και ξανά και ξανά. Και τα λες κι όπως θες. Προσπαθείς σκληρά ο καημένος δε λέω. Και νομίζω οτι τώρα καταλαβα τι μισείς στο ναό. Δεν είμαι εγω ούτε η Χριστίνα. Ειν αυτό που αντιπροσωπεύει ο ίδιος ο ναός κι η δημιουργός του κι έχει να κάνει μ αυτό που δε μπορείς να καταλάβεις και δεν έχεις. Και τώρα που το σκέφτομαι.......δεν είμαι πια θυμωμένη μαζί σου. Τ αντίθετο.......νιώθω συμπόνια για σένα. Πραγματικά λυπάμαι παρα πολύ για οτι περνάς μέσα σου. Και πραγματικά εύχομαι να γεμίσεις το κενό που χεις μέσα σου. Νομίζω οτι τώρα που κατάλαβα τι σου συμβαίνει τελειωσα οριστικά μαζί σου. Και ψαξε αλλού για εχθρούς κι επιθέσεις. Ολοι εμείς εδώ, δεν έχουμε σχέση με τα λημέρια που γνωρίζεις. Βαγγέλη το εννοώ και στο λέω για να μη κουραζεσαι άδικα.......δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις οτιδήποτε πλέον από μένα. Εβαλα χι! x. Φινιτο λα μουζικα!
οχι οχι βρε αριστεα μην με βαλης χ οχι τελος.
 τωρα τη θα κανω
οχι ρε γκαμοτο να μηλησω στην φυσηκη σου γλωσσα μην μου το κανης αυτο
και τωρα τη θα κανω
ενα τραγουδακη θα σου αφιερωσω



χμμμ συμπερασμα απο υπολογηστες  και ειδικα απο την αριστεα μην περιμενης λογηκη

υ.γ. ειδες καλο σου εκανα παλλι τωρα ολλη θα λενε οι αριστεα εχει τεραστια και μεγαλη λογηκη
 βαζω ενα τελος υπερ σου παλλι ηλιος 

και τωρα αντε εγω να σας πεισω οτι ειμαι εξυπνος πως  χμχμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 10:09:12

Καλημέρα σας.
Με έχει πιάσει ένα σφίξιμο στο στομάχι. Αυτό που συμβαίνει, δεν αξίζει στον αόρατο ναό. Δεν είναι αυτός ο αόρατος ναός.

Είχα γράψει ολόκληρο κείμενο. Αλλά το διέγραψα. Δεν έχει νόημα. Το πως και το ποιος το έχει διακινήσει όλο αυτό, είναι ξεκάθαρο. Φαίνεται στην πλειοψηφία των μηνυμάτων του.

Δεν με ενδιαφέρει να μιλήσω ως ψυχολόγος, γιατί θα είναι πολύ θλιβερά αυτά που θα πω.
Σαν Κατερίνα θα μιλήσω, και δεν θα πω πολλά.

Επειδή έκανα μία έρευνα θα πω το εξής:
Νομίζω Βαγγέλη1234 ότι θα πρέπει να κάτσεις στα φόρουμ τα άλλα που είσαι γραμμένος, και ασχολούνται με μάγια ξόρκια και φίλτρα, και πως να επεμβαίνουν με αυτά στη βούληση των άλλων ανθρώπων. Εκεί κανείς δεν νοιάζεται για το ποιόν του άλλου, αρκεί να του δώσει και να πάρει ένα ξόρκι να κάνει την δουλειά του.
Εδώ τα κίνητρα σου έχουν δόλο. Και φαίνεται από τον τρόπο που χρησιμοποιείς τους ανθρώπους, και τα λεγόμενα τους.
Δεν έκανες καμία προσπάθεια για να αλλάξεις την κατάσταση, γιατί πολύ απλά δεν σε ενδιέφερε.
Αυτό που θέλεις, το δείχνεις καθημερινά.

Η αλήθεια είναι ότι εξυπηρέτησες κάποιες κρυφές αψιμαχίες κάποιων, και σε άφησαν μπροστά να κάνεις την δουλειά που εκείνοι δεν τολμούσαν.
Και αυτό δεν είναι μόνο δική μου άποψη που σας γνωρίζω καλύτερα. Σκόπιμα ζήτησα από μερικούς ανθρώπους που δεν έχουν σχέση με τον αόρατο ναό, να ρίξουν μια ματιά και να μου πουν την γνώμη τους.

Τέλος πάντων όπως είπα και στην αρχή δεν έχει νόημα να πω περισσότερα.

Αιθηρόη μου παρόλο που καταλαβαίνω την σκέψη σου και τις προθέσεις σου, κι αυτοί είναι κι οι λόγοι που σε εκτιμώ, σε σέβομαι, σε θαυμάζω, και σε ξεχώρισε και σε αγαπά η ψυχή μου, νομίζω ότι όλοι δικαιούνται ευκαιρίες, αλλά μέχρι ένα σημείο. Και νομίζω ότι εσύ του έδωσες περισσότερες από όσες θα του έδιναν οπουδήποτε αλλού. Δύο μήνες τώρα δεν κάνει τίποτα άλλο, από το να προσβάλλει και να βάλλει τον αόρατο ναό, τον οποίο ξέρω πόσο πολύ αγαπάς, και ξέρω με πόσο κόπο και ανησυχία τον δημιούργησες. Σε άλλη κοινότητα, όχι δύο μήνες, δύο βδομάδες, αλλά ούτε δύο μέρες δεν θα έβγαζε.
Νομίζω ότι με την περίοδο που του χάρισες, είδαμε πολλοί πολλά.

Αν μου επιτρέπεις να βλέπω τον αόρατο ναό σαν σπίτι μου, τότε επέτρεψε μου να σου πω ότι τον θεωρώ ανεπιθύμητο.
Νομίζω πραγματικά ότι αυτό δεν θα έπρεπε να είναι δικιά σου απόφαση, αλλά δικιά μας. Οπότε καλώς έπραξες.
Πρώτη λοιπόν εγώ σου ζητώ, και θα ήθελα να εισακουστώ και να σου ζητήσω την διαγραφή του.

Ευχαριστώ που με ακούσατε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 10:41:19

Επιτέλους!
Θέλω κι εγώ να καταθέσω την συμφωνία μου στο αίτημα της 15katerina. 
Είναι καιρός να τελειώσει αυτή η παρωδία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 10:46:59

Συγνώμη, αλλά ποιός σας λέει οτι δεν θα ξανάρθει;
Και αν όντως είναι αυτός/ή που υποψιάζεστε ή η ουρά του/της, θέλω να σας υπενθυμίσω οτι το έχει ξαναεπαναλάβει και στο παρελθόν.
Προσωπικά δεν κρατώ πλέον καμία θέση στο θέμα. Απλά το αναφέρω. Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 10:55:16

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω όλους εσάς που κοινοποιείται μη συμμετοχή, κι αυτό το λέω για όλα όσα συμβαίνουν στον παγκόσμιο χάρτη μας, όταν ο μόνος τρόπος για να αλλάξουν τα πράγματα είναι να κάνουμε κάτι. 
Από την μία λέτε ότι πρέπει να δράσουμε για να αλλάξουμε τον κόσμο, και από την άλλη επιλέγετε να μην το κάνετε. Η επιλογή βέβαια γίνεται κατά περίσταση. 

Ο αόρατος ναός κι αυτά που γίνονται, είναι ένα καλό παράδειγμα. Και το σκέφτηκα όταν διάβασα αυτό που έγραψε η 15katerina, ότι θα πρέπει εμείς να πάρουμε την απόφαση. 

Το σχόλιο μου δεν το προσωποποιώ σε εσένα nnan, αλλά αυτό σου το σχόλιο ήταν ένα καλό παράδειγμα για το πραγματικό πρόβλημα των συμβάντων της ανθρωπότητας με τα προβλήματα της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 10:59:01

Για αυτές τις περιπτώσεις, υπάρχει ο κλήρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:03:41

15katerina κι εγώ συμφωνώ. 
Κι εγώ ζητάω την διαγραφή του Βαγγέλη1234. Αρκετά έκανε και είπε. 
Αιθηρόη μου νομίζω ότι κατάλαβα, χάρη στο Στέφανο και την 15katerina. Ζητάω κι εγώ την διαγραφή του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:05:21

Επειδή μπαίνω από κινητό δεν μπορώ να πω πολλά, δεν έχω και πολλά mb. 
Σας έχω εμπιστοσύνη κι είμαι μαζί σας σε ότι κι αν αποφασίσετε. 
Την αγάπη μου σε όλους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:09:32

Επιθυμώ κι εγώ να τελειώσει αυτή η ιστορία. Αιθηρόη κι εγώ συμβαδίζω με την άποψη των προηγούμενων φίλων, και ζητώ την διαγραφή του.
Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αλλάξει ο συγκεκριμένος, ούτε λόγος να παραμένει εδώ.

Επίσης επειδή είδα μια εγγραφή με το όνομα emmanouil, ελπίζω να έχει επιστρέψει ο φίλος μας.

Λοιπόν αιτούμαι κι εγώ την διαγραφή του Βαγγέλη1234.
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Σαπφώ

Σαπφώ


Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 201

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:16:45

Κι εγώ νομίζω ότι αυτό είναι αναγκαίο να γίνει. Ξεπεράσαμε την συνήθη ανοχή.

Συμφωνώ για την διαγραφή του, κι ευχαριστώ 15katerina για την πρωτοβουλία σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ahilleas

ahilleas


Ηλικία : 54
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 95

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:20:51

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να δικαιολογήσουμε τους λόγους που έχει μπει τέτοιο ζήτημα. 
Συμφωνώ για την άμεση διαγραφή του. Έπρεπε να είχε γίνει πολύ νωρίτερα. 
Αιθηρόη βάζω κι εγώ το ίδιο αίτημα, και συμφωνώ με τους υπόλοιπους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:23:00

Στέφανος έγραψε:
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω όλους εσάς που κοινοποιείται μη συμμετοχή, κι αυτό το λέω για όλα όσα συμβαίνουν στον παγκόσμιο χάρτη μας, όταν ο μόνος τρόπος για να αλλάξουν τα πράγματα είναι να κάνουμε κάτι. 
Από την μία λέτε ότι πρέπει να δράσουμε για να αλλάξουμε τον κόσμο, και από την άλλη επιλέγετε να μην το κάνετε. Η επιλογή βέβαια γίνεται κατά περίσταση. 

Ο αόρατος ναός κι αυτά που γίνονται, είναι ένα καλό παράδειγμα. Και το σκέφτηκα όταν διάβασα αυτό που έγραψε η 15katerina, ότι θα πρέπει εμείς να πάρουμε την απόφαση. 

Το σχόλιο μου δεν το προσωποποιώ σε εσένα nnan, αλλά αυτό σου το σχόλιο ήταν ένα καλό παράδειγμα για το πραγματικό πρόβλημα των συμβάντων της ανθρωπότητας με τα προβλήματα της.


Αυτό που λες Στέφανε,το έχω σκεφτεί πολλές φορές και είναι αν θες κι ένα παράπονο που μου βγήκε στην πορεία και γνωρίζω πολύ καλά,μου έχει επιβεβαιωθεί άπειρες φορές αυτό,ότι όσοι υποστηρίζουν την μη συμμετοχή,μόλις θιχτούν οι ίδιοι προσωπικά γίνονται θηρία και βγάζουν τον χειρότερο εαυτό τους και τότε πάει περίπατο όλο το στυλ ανωτερότητας και ευγένειας που παρουσίαζαν τόσο καιρό.
Και λέω,αν πίσω από έναν υπολογιστή πάλι δεν παίρνω θέση,τότε,αλήθεια,που και πότε παίρνω;
Δεν ανέφερα το γνωστό ''πίσω από την ασφάλεια του υπολογιστή'',γιατί ασφάλεια πραγματική δεν υπάρχει,όταν παίρνεις θέση,αυτομάτως βγαίνεις από την γυάλα,βάλλεσαι συναισθηματικά και η όλη επικοινωνία του ιντερνετ βασίζεται κυρίως στο συναίσθημα και κατά έναν περίεργο τρόπο,συνδεόμαστε όλοι με μεταφυσικά καλώδια,η σύνδεση μας συνδέει κι έτσι νιώθεις πιο έντονα το καλό και το κακό,πληγώνεσαι ευκολότερα στην μη συμμετοχή των φίλων όταν κάτι συμβαίνει,αλλά και την εύκολη δικαιολόγηση τους από την συμπάθεια και μόνον.
Και η ειρωνεία είναι πως η μη συμμετοχή,δεν ισχύει,είναι συμμετοχή,είναι θέση,αλλά είναι η πιο θλιβερή.

Αλλά για να μην τονίζω μόνο τα αρνητικά,ο αόρατος ναός,στηρίζεται από την αγάπη των μελών του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:29:08

Κι εγώ λυπάμαι για όλο αυτό που έγινε. Λυπάμαι που κάποιος δεν σεβάστηκε τον αγαπημένο μου κήπο! Που δεν σεβάστηκε ούτε την φιλοξενία, ούτε τον κόπο των άλλων. 
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω κι εγώ, και να ζητήσω την διαγραφή του Βαγγέλη1234. 

Σίγουρα μπορεί να ξανάρθει. Έχει συνηθίσει αυτή η χώρα από εισβολείς. Δεν έχει συνηθίσει όμως να τους κρατάει, με το σκεφτικό ότι μπορεί να ξανάρθουν. 
Στέφανε έχεις δίκιο σε αυτά που λες. Τα έχω σκεφτεί κι εγώ πολλές φορές, με όλα αυτά που βλέπω γύρω μου. Κι έχω καταλάβει ότι δεν φταίνε μόνο αυτοί που τα κάνουν, αλλά κι αυτοί που τα ανέχονται. Γιατί με την δική τους ανοχή εξάπλωσαν την δύναμη τους. Και τώρα ψάχνουν να βρουν γύρω τους ποιος φταίει. 
Όλοι φταίμε. 

Σας ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:37:14

Πολύ σωστά!
Θα πρέπει επιτέλους να το καταλάβουμε αυτό όλοι, ότι δεν γίνεται να είμαστε απλοί παρατηρητές σε ένα πεδίο, όπου τα πάντα έχουν λόγο και γίνονται με δράση και αντίδραση.
Καλή συνέχεια σε όλους, και καλή δύναμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ηλίανθος

ηλίανθος


Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 6

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:46:38

Αν μετράει η γνώμη μου, έχω την ίδια άποψη.
Και δεν σας κρύβω ότι ήμουν αναποφάσιστη για το αν έκανα καλά που γράφτηκα με όλα αυτά που έγιναν, και με όλο αυτό τον αρνητισμό που εκπέμπει αυτό το άτομο.
Θα μπορούσα απλά να διαβάζω τι χρειάζομαι, και φαντάζομαι ότι πολλοί αυτό κάνουν. Δεν θα το ήθελα όμως έτσι.

Η 15katerina, ο Στέφανος, η ladosifa, η marilena, κι ο lordos έχουν δίκιο. Με έκαναν να ντραπώ λίγο, γιατί ενώ είχα άποψη κι έμπαινα και διάβαζα τι γινόταν, δεν εξέφρασα την γνώμη μου. Ελπίζω να επανορθώνω τώρα λίγο την στάση μου.

Να διαγραφεί ο Βαγγέλης1234.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:52:21

ladosifa έγραψε:
Στέφανος έγραψε:
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω όλους εσάς που κοινοποιείται μη συμμετοχή, κι αυτό το λέω για όλα όσα συμβαίνουν στον παγκόσμιο χάρτη μας, όταν ο μόνος τρόπος για να αλλάξουν τα πράγματα είναι να κάνουμε κάτι. 
Από την μία λέτε ότι πρέπει να δράσουμε για να αλλάξουμε τον κόσμο, και από την άλλη επιλέγετε να μην το κάνετε. Η επιλογή βέβαια γίνεται κατά περίσταση. 

Ο αόρατος ναός κι αυτά που γίνονται, είναι ένα καλό παράδειγμα. Και το σκέφτηκα όταν διάβασα αυτό που έγραψε η 15katerina, ότι θα πρέπει εμείς να πάρουμε την απόφαση. 

Το σχόλιο μου δεν το προσωποποιώ σε εσένα nnan, αλλά αυτό σου το σχόλιο ήταν ένα καλό παράδειγμα για το πραγματικό πρόβλημα των συμβάντων της ανθρωπότητας με τα προβλήματα της.


Αυτό που λες Στέφανε,το έχω σκεφτεί πολλές φορές και είναι αν θες κι ένα παράπονο που μου βγήκε στην πορεία και γνωρίζω πολύ καλά,μου έχει επιβεβαιωθεί άπειρες φορές αυτό,ότι όσοι υποστηρίζουν την μη συμμετοχή,μόλις θιχτούν οι ίδιοι προσωπικά γίνονται θηρία και βγάζουν τον χειρότερο εαυτό τους και τότε πάει περίπατο όλο το στυλ ανωτερότητας και ευγένειας που παρουσίαζαν τόσο καιρό.
Και λέω,αν πίσω από έναν υπολογιστή πάλι δεν παίρνω θέση,τότε,αλήθεια,που και πότε παίρνω;
Δεν ανέφερα το γνωστό ''πίσω από την ασφάλεια του υπολογιστή'',γιατί ασφάλεια πραγματική δεν υπάρχει,όταν παίρνεις θέση,αυτομάτως βγαίνεις από την γυάλα,βάλλεσαι συναισθηματικά και η όλη επικοινωνία του ιντερνετ βασίζεται κυρίως στο συναίσθημα και κατά έναν περίεργο τρόπο,συνδεόμαστε όλοι με μεταφυσικά καλώδια,η σύνδεση μας συνδέει κι έτσι νιώθεις πιο έντονα το καλό και το κακό,πληγώνεσαι ευκολότερα στην μη συμμετοχή των φίλων όταν κάτι συμβαίνει,αλλά και την εύκολη δικαιολόγηση τους από την συμπάθεια και μόνον.
Και η ειρωνεία είναι πως η μη συμμετοχή,δεν ισχύει,είναι συμμετοχή,είναι θέση,αλλά είναι η πιο θλιβερή.

Αλλά για να μην τονίζω μόνο τα αρνητικά,ο αόρατος ναός,στηρίζεται από την αγάπη των μελών του.
 Αυτά σου τα λόγια έχουν κάποιο υπαινιγμό για μένα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:53:11

οχι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:53:47

καλώς
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:58:12

Νομίζω ότι αυτή η αγάπη είναι το φυλαχτό του ναού μας, αυτού του κήπου. 
Πάντα δίνει λύσεις, όταν τίποτα άλλο δεν μπορεί να βοηθήσει. 
Καλημέρα ladosifa! Και καλό μεσημέρι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 11:59:14

marilena έγραψε:
Νομίζω ότι αυτή η αγάπη είναι το φυλαχτό του ναού μας, αυτού του κήπου. 
Πάντα δίνει λύσεις, όταν τίποτα άλλο δεν μπορεί να βοηθήσει. 
Καλημέρα ladosifa! Και καλό μεσημέρι!

Καλημέρα αγαπημένη μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 12:03:45

Δεν θεωρώ ότι είναι στη δική μας δικαιοδοσία ποιοι θα συνεχίσουν να είναι μέλη του Ναού και ποιοι όχι. Αυτό είναι καθαρά στην κρίση της Αιθηρόης και όπως όλοι γνωρίζουμε τίποτα δε γίνεται τυχαία.

Στη δική μας δικαιοδοσία όμως και στη δική μας μέριμνα είναι αν θα συνεχίσουμε να δίνουμε τροφή στην αρνητικότητα και πού θα εστιάσουμε.

Ευχαριστώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 12:06:57

Και εγώ ευχαριστώ  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 12:20:11

Nenya έγραψε:
Δεν θεωρώ ότι είναι στη δική μας δικαιοδοσία ποιοι θα συνεχίσουν να είναι μέλη του Ναού και ποιοι όχι. Αυτό είναι καθαρά στην κρίση της Αιθηρόης και όπως όλοι γνωρίζουμε τίποτα δε γίνεται τυχαία.

Στη δική μας δικαιοδοσία όμως και στη δική μας μέριμνα είναι αν θα συνεχίσουμε να δίνουμε τροφή στην αρνητικότητα και πού θα εστιάσουμε.

Ευχαριστώ


Δηλαδή,όσοι ασχοληθήκαμε του δώσαμε τροφή και όσοι δεν ασχολήθηκαν έπραξαν σωστά;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 5 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 12:28:39

Είπε οτι η ουσία είναι στο που θα εστιάσουμε. Τώρα αν μερικοί προτιμούν να εστιάζουν στην αρνητικότητα, θα πρέπει να τους ακολουθούν και οι υπόλοιποι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ
» ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ
» Απόψεις για την 5η διάσταση...
» Μερικές απόψεις περί Κόσμου.
» Γνωσεις στον αορατο κοσμο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ :: ΑΠΟΨΕΙΣ & ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ-
Μετάβαση σε: