H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...

Πήγαινε κάτω 
+33
ηλίανθος
Στέφανος
15katerina
djlife
iamfree
Σαπφώ
βαγγελης1234
ba a ktsou
markos
anarhos
ahilleas
kirka
Λητώ
giannisel
ΓιώργοςΦ.
ANIMA
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ilia
sofaki
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
vana
marilena
Αθάνωρ
elgr
lordos
Άρης
maggisoula
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ioessa
romantiki
angels1
romantikos
Αιθηρόη
37 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
spathi

spathi


Ηλικία : 34
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 60

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 12:33:36

Όσα ήταν ν ειπωθούν ειπώθηκαν νομίζω από τ πρωταγωνιστή όλης αυτής τ κατάστασης. Δεν είναι δυνατόν ν επιτρέπουμε τέτοια συμπεριφορά στον χώρο που τόσο μεγαλόστομα αποκαλούμε κ θεωρούμε δικό μ σπίτι! Χίλια συγνώμη γ τ απουσία μου όλο αυτό τ καιρό! Χίλια συγνώμη! 
Ναι κ εγώ είμαι υπέρ τ διαγραφής τ Βαγγέλη. Αυτός ο χώρος δ αξίζει τέτοια συμπεριφορά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 12:35:51

Με δεδομένο του ότι όλοι μας έχουμε και αρνητικά στοιχεία και όλοι μας θα βγάλουμε ένα ποσό αρνητικότητας,μήπως τότε θα έπρεπε κανείς να μην ασχοληθεί μαζί μας;
Με την ίδια λογική κι εδώ στον ναό,θα έπρεπε να απαντάμε μόνο σε ότι λουλουδιαστό και ωραίο και να αγνοούμε όλα τα αρνητικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 15:22:06

Τί σχέση έχει αυτό που λες με το να ρίχνεις λάδι στη φωτιά?

Μια κατάσταση εάν διαιωνίζεται κάπου βρίσκει και "κουμπώνει"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 16:35:22

nnan έγραψε:
Είπε οτι η ουσία είναι στο που θα εστιάσουμε. Τώρα αν μερικοί προτιμούν να εστιάζουν στην αρνητικότητα, θα πρέπει να τους ακολουθούν και οι υπόλοιποι;

Όταν σου επιτέθηκε,θυμάσαι ποιες και ποιοι σε υποστήριξαν;
Πάντως δεν ήταν από αυτούς που προτιμούν να μην εστιάζουν στην αρνητικότητα.
Και αν απαντήσεις,ότι εσύ δεν το ζήτησες,να σε υποστηρίξει κανείς,θα σου πω ότι αυτό έχει μεγαλύτερη αξία,να μην το ζητάς αλλά να το θεωρούν αυτονόητο το να μην αφήνουν κάποιον να σε ξεφτιλίζει δημόσια.
Τώρα,έγινε ''εστίαση της αρνητικότητας'',οκ,πάρτε το όπως θέλετε,αλλά αυτό που λες '''αν θα πρέπει να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι'' δεν το κατάλαβα;Τους πίεσε κανείς;Όχι.Γιατί και εδώ δεν έχει αξία το να πιέσεις κάποιον.
Όπως και να χει,θυμάμαι ότι με αυτήν την αρνητικότητα κι εσύ ασχολήθηκες.

Νένυα,με το να μιλά κανείς κάπου,αυτομάτως παίρνει θέση.
Εγώ εξέλαβα το ''ρίχνεις λάδι στην φωτιά'',σαν να λες ότι εμείς φταίμε.Εμείς,όσοι ασχοληθήκαμε και δεν προσπεράσαμε και αν υπάρχει κάπου μια δόση αλήθειας στην θεωρία αυτή,θα ήθελα όποιος την έχει να δοκιμαστεί πρώτα σε πραγματικές συνθήκες,δηλαδή,να τον βρίσουν,να του χαλάνε με δόλο έναν χώρο που αγαπά και να επιλέξει να μην μιλά.
Σαφέστατα και το θέμα αυτό ξέφυγε πολλές φορές και αυτό είναι όντως δυσάρεστο,αλλά ζούμε μέσα σε σώμα με κάποιο νευρικό σύστημα και η ψυχραιμία εύκολα χάνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 17:03:59

Ladosifa.... να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα γιατί από ότι βλέπω αυτά που λέω μεταφράζονται όπως να είναι...

Σαφώς και αν κάποιος σε προσβάλλει θα θέσεις τα όριά σου. Συμφωνώ με το να μιλήσεις, διαφωνώ με το να το συνεχίζεις επ' αόριστον.

Τώρα για τη φράση μου που κορο'ι'δευτικά αναφέρεις "εστίαση της αρνητικότητας" θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα για να καταλάβεις τί εννοώ.

Εδώ ο Βαγγέλης1234 αναφέρει μία όμορφη άσκηση κατά τη γνώμη μου: 
http://www.aoratos-naos.com/t2776-topic
δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτή. Ο τρόπος όμως που απαντάς πιστεύω ότι είναι ειρωνικός και ρίχνει ήδη λάδι σε μία πυροδοτημένη κατάσταση με αποτέλεσμα όλο αυτό το σκηνικό να συνεχίζεται.

Αυτό λοιπόν που θέλω να πω είναι ότι υπάρχει μια διαρκής δράση-αντίδραση που πολλές φορές είναι περιττή και δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 17:07:00

Ladosifa κατακαιρούς και όταν εσύ έλειπες απο το νάο για μεγάλο χρονικό διάστημα πολλοί οπως κ εγω και άλλοι ήρθαμε αντιμέτωποι με τέτοιες καταστάσεις...και τις περάσαμε...δεν το συνεχίσαμε....ούτε ζητήσαμε να διαγραφεί μέλος...Η Αιθηρόη επέλεγε πάντα ποιος θα έφευγε...και για ποιον λόγο...Τι ?ήταν λάθος η αντιμετώπιση μας τότε?εγω δεν νομίζω πως ήταν λάθος.
Όσο για αυτο που λες για την Ναν ....άλλο είπε άλλα εσύ αναφέρεις ποιος την υπερασπίστηκε...νομίζω πως η Ναν γνωρίζει και θυμάται ποιος ..που..ποτε την υπερασπίστηκε και ποιος είναι κοντά της.Δεν υπάρχει θέμα για αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 17:16:36

Συμφωνω σε αυτα που είπε η Nenya.

κυρίως σε αυτό  "Σαφώς και αν κάποιος σε προσβάλλει θα θέσεις τα όριά σου. Συμφωνώ με το να μιλήσεις, διαφωνώ με το να το συνεχίζεις επ' αόριστον.


Δεν θελω κανενας να θετει ορια για μενα. Ειμαι σε θεση να τα θεσω μονη μου ,αμα θελω, οπως επισης και να καθορίζω το ποσο "ξυλο" θα φάω. Επισης δεν μου αρεσουν τα κολακευτικα σχολια.
Να σαι καλα, αλλα δεν θέλω υπερασπιση  ladosifa.
Μου επιτρεπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 17:17:01

ladosifa έγραψε:
nnan έγραψε:
Είπε οτι η ουσία είναι στο που θα εστιάσουμε. Τώρα αν μερικοί προτιμούν να εστιάζουν στην αρνητικότητα, θα πρέπει να τους ακολουθούν και οι υπόλοιποι;

Όταν σου επιτέθηκε,θυμάσαι ποιες και ποιοι σε υποστήριξαν;
Πάντως δεν ήταν από αυτούς που προτιμούν να μην εστιάζουν στην αρνητικότητα.
Και αν απαντήσεις,ότι εσύ δεν το ζήτησες,να σε υποστηρίξει κανείς,θα σου πω ότι αυτό έχει μεγαλύτερη αξία,να μην το ζητάς αλλά να το θεωρούν αυτονόητο το να μην αφήνουν κάποιον να σε ξεφτιλίζει δημόσια.
Τώρα,έγινε ''εστίαση της αρνητικότητας'',οκ,πάρτε το όπως θέλετε,αλλά αυτό που λες '''αν θα πρέπει να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι'' δεν το κατάλαβα;Τους πίεσε κανείς;Όχι.Γιατί και εδώ δεν έχει αξία το να πιέσεις κάποιον.
Όπως και να χει,θυμάμαι ότι με αυτήν την αρνητικότητα κι εσύ ασχολήθηκες.

Νένυα,με το να μιλά κανείς κάπου,αυτομάτως παίρνει θέση.
Εγώ εξέλαβα το ''ρίχνεις λάδι στην φωτιά'',σαν να λες ότι εμείς φταίμε.Εμείς,όσοι ασχοληθήκαμε και δεν προσπεράσαμε και αν υπάρχει κάπου μια δόση αλήθειας στην θεωρία αυτή,θα ήθελα όποιος την έχει να δοκιμαστεί πρώτα σε πραγματικές συνθήκες,δηλαδή,να τον βρίσουν,να του χαλάνε με δόλο έναν χώρο που αγαπά και να επιλέξει να μην μιλά.
Σαφέστατα και το θέμα αυτό ξέφυγε πολλές φορές και αυτό είναι όντως δυσάρεστο,αλλά ζούμε μέσα σε σώμα με κάποιο νευρικό σύστημα και η ψυχραιμία εύκολα χάνεται.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την βαγγελης1234 στις Παρ 2 Μάης - 20:20:57, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 17:28:25

Ας βάλουμε μια τελεία όλοι εδώ κι ας προχωρήσουμε παρακάτω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 17:32:09

να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΔευ 28 Απρ - 18:22:34

Το όλο εγχείρημα του μέλους που παρουσιάζεται ως Βαγγελης1234, σίγουρα δεν είναι μια απλή διείσδυση ενός ανθρώπου επίμονου που έχει ας πούμε "κατσικωθεί", αλλά όμως και η στάση της Αιθηρόης που δεν τον απέβαλε δεν είναι καθόλου τυχαία.
Για την δική μου οπτική, το ζήτημα είναι αρκετά πέραν τον όσων ειπώθηκαν και σέβομαι όλων των μελών την τοποθέτηση.
Το ζητούμενο δεν είναι να φύγει πλέον, είναι κατά πόσον μπορούμε να λειτουργήσουμε όσοι δεν εμπίπτουμε στην ίδια δόνηση με το συγκεκριμένο μέλος και πως διαχειριζόμαστε το πεδίο στο οποίο ζούμε. 

Είτε φύγει είτε μείνει εμένα θα με ενοχλεί που υπάρχει τέτοιο "γένος" σε εξέλιξη και αναπαράγει την ανωμαλία, την αναρχία και το διαιρει και βασίλευε. Αυτή η μη αρμονία σε αυτό το πλανήτη έχει γίνει καθεστώς εδώ και πολύ πολύ πολύ καρό. Αυτό με ενοχλεί περισσότερο.
Το ότι δεν βγήκα να λογομαχήσω δεν σημαίνει τίποτα. Για μένα το να ξεσυντονίζομαι από τη δόνηση μου επειδή κάποιος επιθυμεί το συγκεκριμένο, σ αυτή την χρονική περίοδο, που οι κοσμικές ενέργειες εμπεριέχουν άλλου είδους δυνάμεις, δεν είναι στις προθέσεις μου. Δεν επιζητώ να μοιράζομαι και να χαλιέμαι αδίκως. Τον αναγνώρισα, του το είπα, τον ανέδειξα ως ξενιστή και ως εκεί. Στη ζωή μου δεν υπάρχει ως τίποτα. Δεν υπάρχεις.

Κατανοώ και έχω ήδη συλλάβει όλα τα σενάρια που έχουν παιχτεί, πριν διαδραματιστούν.



Όλα έρχονται πολύ πιο κοντά στην ολοκλήρωση.Ότι σημαίνει αυτό για τον καθένα. 
       
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 1:36:39

Ηλιόδωρος έγραψε:
Το όλο εγχείρημα του μέλους που παρουσιάζεται ως Βαγγελης1234, σίγουρα δεν είναι μια απλή διείσδυση ενός ανθρώπου επίμονου που έχει ας πούμε "κατσικωθεί", αλλά όμως και η στάση της Αιθηρόης που δεν τον απέβαλε δεν είναι καθόλου τυχαία.
Για την δική μου οπτική, το ζήτημα είναι αρκετά πέραν τον όσων ειπώθηκαν και σέβομαι όλων των μελών την τοποθέτηση.
Το ζητούμενο δεν είναι να φύγει πλέον, είναι κατά πόσον μπορούμε να λειτουργήσουμε όσοι δεν εμπίπτουμε στην ίδια δόνηση με το συγκεκριμένο μέλος και πως διαχειριζόμαστε το πεδίο στο οποίο ζούμε. 

Είτε φύγει είτε μείνει εμένα θα με ενοχλεί που υπάρχει τέτοιο "γένος" σε εξέλιξη και αναπαράγει την ανωμαλία, την αναρχία και το διαιρει και βασίλευε. Αυτή η μη αρμονία σε αυτό το πλανήτη έχει γίνει καθεστώς εδώ και πολύ πολύ πολύ καρό. Αυτό με ενοχλεί περισσότερο.
Το ότι δεν βγήκα να λογομαχήσω δεν σημαίνει τίποτα. Για μένα το να ξεσυντονίζομαι από τη δόνηση μου επειδή κάποιος επιθυμεί το συγκεκριμένο, σ αυτή την χρονική περίοδο, που οι κοσμικές ενέργειες εμπεριέχουν άλλου είδους δυνάμεις, δεν είναι στις προθέσεις μου. Δεν επιζητώ να μοιράζομαι και να χαλιέμαι αδίκως. Τον αναγνώρισα, του το είπα, τον ανέδειξα ως ξενιστή και ως εκεί. Στη ζωή μου δεν υπάρχει ως τίποτα. Δεν υπάρχεις.

Κατανοώ και έχω ήδη συλλάβει όλα τα σενάρια που έχουν παιχτεί, πριν διαδραματιστούν.



Όλα έρχονται πολύ πιο κοντά στην ολοκλήρωση.Ότι σημαίνει αυτό για τον καθένα. 
       
πραγματηκα σου λεω αν δεν εδεινα πριν λιγο υποσχεση να μην προσπαθω να μηλαω στον καθε ενα οπως πρεπη 
θα σου απαντουσα αναλογως 
θα σου πω μονο το εξης 
μην κρινεται μην κριθηται αυτο σου ταιριαζει πολυ ευγενηκα 
να στο και αλλιως κοιτα την καμπουρα σου
οχι αλουνου που νομηζης εχει 



κατι αλλο δικο οχι για εσενα 
δεν μπορη ρε γαμωτο καποιος μου κανη πλακα οι παιρναω καποια τεστ 
καρμηκα δεν ξερω πως να τα πω
δεν εξηγηται αλλιως


Έχει επεξεργασθεί από τον/την βαγγελης1234 στις Τρι 20 Μάης - 15:11:13, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 10:20:35

ilia έγραψε:
Ladosifa κατακαιρούς και όταν εσύ έλειπες απο το νάο για μεγάλο χρονικό διάστημα πολλοί οπως κ εγω και άλλοι ήρθαμε αντιμέτωποι με τέτοιες καταστάσεις...και τις περάσαμε...δεν το συνεχίσαμε....ούτε ζητήσαμε να διαγραφεί μέλος...Η Αιθηρόη επέλεγε πάντα ποιος θα έφευγε...και για ποιον λόγο...Τι ?ήταν λάθος η αντιμετώπιση μας τότε?εγω δεν νομίζω πως ήταν λάθος.
Όσο για αυτο που λες για την Ναν ....άλλο είπε άλλα εσύ αναφέρεις ποιος την υπερασπίστηκε...νομίζω πως η Ναν γνωρίζει και θυμάται ποιος ..που..ποτε την υπερασπίστηκε και ποιος είναι κοντά της.Δεν υπάρχει θέμα για αυτό.

Ετσι όπως το γράφεις πολλοι θα νομιζουν ότι η Αιθηρόη ήταν αποφασιζω και διαταζω για κάποιους λόγους κι ότι ειχε διωξει πολλους. Σ ολη τη διαρκεια της υπαρξης του αορατου ναού η Αιθηρόη διέγραψε δυο ατομα κι αυτό στον παλιό ναό.τα θυμάμαι πάρα πολύ καλά.  Και διεγραψε ατομα που εβριζαν πολύ χυδαια  ετσι χωρις λόγο γι ασχετα πραγματα τα μέλη. Και να συμπληρώσω ετσι για να το ξέρουν κι όλοι……ποτέ δεν έδιωξε κάποιον που μπορεί να έβριζε αυτήν η να την κατηγορουσε για κάτι. Ποτέ δεν έδιωξε κάποιον που μπορεί να ερχόταν σε αντίθεση μαζί της. Αυτή ήταν η Αιθηρόη κι αυτή συνεχίζει να είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 10:40:23

βαγγελης1234 έγραψε:
ladosifa έγραψε:
nnan έγραψε:
Είπε οτι η ουσία είναι στο που θα εστιάσουμε. Τώρα αν μερικοί προτιμούν να εστιάζουν στην αρνητικότητα, θα πρέπει να τους ακολουθούν και οι υπόλοιποι;

Όταν σου επιτέθηκε,θυμάσαι ποιες και ποιοι σε υποστήριξαν;
Πάντως δεν ήταν από αυτούς που προτιμούν να μην εστιάζουν στην αρνητικότητα.
Και αν απαντήσεις,ότι εσύ δεν το ζήτησες,να σε υποστηρίξει κανείς,θα σου πω ότι αυτό έχει μεγαλύτερη αξία,να μην το ζητάς αλλά να το θεωρούν αυτονόητο το να μην αφήνουν κάποιον να σε ξεφτιλίζει δημόσια.
Τώρα,έγινε ''εστίαση της αρνητικότητας'',οκ,πάρτε το όπως θέλετε,αλλά αυτό που λες '''αν θα πρέπει να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι'' δεν το κατάλαβα;Τους πίεσε κανείς;Όχι.Γιατί και εδώ δεν έχει αξία το να πιέσεις κάποιον.
Όπως και να χει,θυμάμαι ότι με αυτήν την αρνητικότητα κι εσύ ασχολήθηκες.

Νένυα,με το να μιλά κανείς κάπου,αυτομάτως παίρνει θέση.
Εγώ εξέλαβα το ''ρίχνεις λάδι στην φωτιά'',σαν να λες ότι εμείς φταίμε.Εμείς,όσοι ασχοληθήκαμε και δεν προσπεράσαμε και αν υπάρχει κάπου μια δόση αλήθειας στην θεωρία αυτή,θα ήθελα όποιος την έχει να δοκιμαστεί πρώτα σε πραγματικές συνθήκες,δηλαδή,να τον βρίσουν,να του χαλάνε με δόλο έναν χώρο που αγαπά και να επιλέξει να μην μιλά.
Σαφέστατα και το θέμα αυτό ξέφυγε πολλές φορές και αυτό είναι όντως δυσάρεστο,αλλά ζούμε μέσα σε σώμα με κάποιο νευρικό σύστημα και η ψυχραιμία εύκολα χάνεται.
πρωτον χαιρομαι γιατι με αυτα τα λογια σου παραδεχεσαι οτι επητηδες 
εριχνες λαδι στην φωτια
τοσες φορες σου ειπα ασε με υσηχο εσσει εκει
επησης απο την αρχη εχω πει να μου μηλατε με ευγενια να σας μηλαω και εγω
οποτε αυτα τα αρνητηκοτητας αλλου οχι σε εμενα
οι οτι κανω το κανω σκοπιμα προκαλεις 
οπως και τα πειραματα ηθελε οι ηθελαν οι κοπελιες να ειμαι δηλαδη καποιος να μου μηλανε ασχημα 
και να μην απανταω 
οπως και να ειναι. εγω δεν δεχομαι να διεγραφω γιατι καποιοι δεν με θελουν στο κατω κατω 
ημουν ηληκρηνης απο την αρχη
αν δεν θελεται μην με απαντατε αλλα εσσεις εκει
αν δεν μου απαντουσατε οι εστω μου απαντουσατε στην απορια μου ενα παραδειγμα αναφερω
τη καλα θα ημασταν ολλοι
επησης αιτουμαι την διαγραφη της μαγισουλας 
οχι οτι εχω το δικαιωμα 
αλλα γιατι εκεινη ζητησε την διαγραφη της 
βεβαια ζητησε και την δικη μου 
οποτε αυτο μου δινη το δικαιωμα να ζητησω την διαγραφη της 
για τον λογω που ανεφερε οτι θελοι να διαγραφτη   αφου οι ιδια 
το ζητησε επειδη κανη μπαχαλο το φορουμ
εγω δεν το δεχομαι 
ουτε δεχομαι οτι εγω κανω μπαχαλο το φορουμ

αλλα οταν τσιγκλας τον αλλον επειδη πιστευης ειναι αρνητηκοτητα οι οτι αλλο 
μου προσαψατε  και σου λεει ο αλλος ελεγα δεν ειμαι τετοιος τυπος 
δεν ευθηνεται ο αλλος αν απανταει και αναλογα

οπως και να ειναι ζηταω την διαγραφη της μαγισουλας για τους λογους που ανεφερα παραπανω 


επησης κατηγορο την χρηστηνα ευθεως οι οποια στο παρελθον με κατηγορησε 
για  αρνητηκοτητα για οτι εδωσα ακομα και την ψυχη μου σε αλλες οντοτητες οτι κανω κακο στο φορουμ και ολλα τα αλλα επηστημονηκης φαντασιας
και ακομα το πιστευη και με κατηγορη ως κατι αρνητηκο
και φυσικα προσπαθει να ριχνη λαδι στην φωτια οταν παω να μηλησω εγω για οτι παρανηκους λογους πιστευη για εμενα

και επησης ειναι πιστευω ολοφανερο οτι υπερασπηζεται την μαγισουλα μεχρη λατρειας για οποιους λογους το κανη και της λεει τοσο καλα πραγματα για αυτηνα 
αμφιβαλο αν οταν φερεται αρνητηκα 
αν την κατηγορη καθολου ως πολαπλασιαστης αρνητηκης ενεργειας
που την κατηγορησα καποτε οι αν φερθη καπου απαισια 
οτι θα ειναι εναντιον της αντιθετος αλημονο σε αυτον αυτην που θα παει να της την πει τηναριστεα την εφαγε οι χρηστηνα


Α γεια σου  βιολί ! Στο κόσμο του μάλμπορο εσύ ακάθεκτος! τίποτα δεν έχεις καταλάβει. ναι ξέρω είπα ότι δεν προκειται ξανα να ασχοληθώ. Παρτο σαν PS υστερογραφο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 14:38:32

maggisoula έγραψε:
βαγγελης1234 έγραψε:
ladosifa έγραψε:
nnan έγραψε:
Είπε οτι η ουσία είναι στο που θα εστιάσουμε. Τώρα αν μερικοί προτιμούν να εστιάζουν στην αρνητικότητα, θα πρέπει να τους ακολουθούν και οι υπόλοιποι;

Όταν σου επιτέθηκε,θυμάσαι ποιες και ποιοι σε υποστήριξαν;
Πάντως δεν ήταν από αυτούς που προτιμούν να μην εστιάζουν στην αρνητικότητα.
Και αν απαντήσεις,ότι εσύ δεν το ζήτησες,να σε υποστηρίξει κανείς,θα σου πω ότι αυτό έχει μεγαλύτερη αξία,να μην το ζητάς αλλά να το θεωρούν αυτονόητο το να μην αφήνουν κάποιον να σε ξεφτιλίζει δημόσια.
Τώρα,έγινε ''εστίαση της αρνητικότητας'',οκ,πάρτε το όπως θέλετε,αλλά αυτό που λες '''αν θα πρέπει να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι'' δεν το κατάλαβα;Τους πίεσε κανείς;Όχι.Γιατί και εδώ δεν έχει αξία το να πιέσεις κάποιον.
Όπως και να χει,θυμάμαι ότι με αυτήν την αρνητικότητα κι εσύ ασχολήθηκες.

Νένυα,με το να μιλά κανείς κάπου,αυτομάτως παίρνει θέση.
Εγώ εξέλαβα το ''ρίχνεις λάδι στην φωτιά'',σαν να λες ότι εμείς φταίμε.Εμείς,όσοι ασχοληθήκαμε και δεν προσπεράσαμε και αν υπάρχει κάπου μια δόση αλήθειας στην θεωρία αυτή,θα ήθελα όποιος την έχει να δοκιμαστεί πρώτα σε πραγματικές συνθήκες,δηλαδή,να τον βρίσουν,να του χαλάνε με δόλο έναν χώρο που αγαπά και να επιλέξει να μην μιλά.
Σαφέστατα και το θέμα αυτό ξέφυγε πολλές φορές και αυτό είναι όντως δυσάρεστο,αλλά ζούμε μέσα σε σώμα με κάποιο νευρικό σύστημα και η ψυχραιμία εύκολα χάνεται.
πρωτον χαιρομαι γιατι με αυτα τα λογια σου παραδεχεσαι οτι επητηδες 
εριχνες λαδι στην φωτια
τοσες φορες σου ειπα ασε με υσηχο εσσει εκει
επησης απο την αρχη εχω πει να μου μηλατε με ευγενια να σας μηλαω και εγω
οποτε αυτα τα αρνητηκοτητας αλλου οχι σε εμενα
οι οτι κανω το κανω σκοπιμα προκαλεις 
οπως και τα πειραματα ηθελε οι ηθελαν οι κοπελιες να ειμαι δηλαδη καποιος να μου μηλανε ασχημα 
και να μην απανταω 
οπως και να ειναι. εγω δεν δεχομαι να διεγραφω γιατι καποιοι δεν με θελουν στο κατω κατω 
ημουν ηληκρηνης απο την αρχη
αν δεν θελεται μην με απαντατε αλλα εσσεις εκει
αν δεν μου απαντουσατε οι εστω μου απαντουσατε στην απορια μου ενα παραδειγμα αναφερω
τη καλα θα ημασταν ολλοι
επησης αιτουμαι την διαγραφη της μαγισουλας 
οχι οτι εχω το δικαιωμα 
αλλα γιατι εκεινη ζητησε την διαγραφη της 
βεβαια ζητησε και την δικη μου 
οποτε αυτο μου δινη το δικαιωμα να ζητησω την διαγραφη της 
για τον λογω που ανεφερε οτι θελοι να διαγραφτη   αφου οι ιδια 
το ζητησε επειδη κανη μπαχαλο το φορουμ
εγω δεν το δεχομαι 
ουτε δεχομαι οτι εγω κανω μπαχαλο το φορουμ

αλλα οταν τσιγκλας τον αλλον επειδη πιστευης ειναι αρνητηκοτητα οι οτι αλλο 
μου προσαψατε  και σου λεει ο αλλος ελεγα δεν ειμαι τετοιος τυπος 
δεν ευθηνεται ο αλλος αν απανταει και αναλογα

οπως και να ειναι ζηταω την διαγραφη της μαγισουλας για τους λογους που ανεφερα παραπανω 


επησης κατηγορο την χρηστηνα ευθεως οι οποια στο παρελθον με κατηγορησε 
για  αρνητηκοτητα για οτι εδωσα ακομα και την ψυχη μου σε αλλες οντοτητες οτι κανω κακο στο φορουμ και ολλα τα αλλα επηστημονηκης φαντασιας
και ακομα το πιστευη και με κατηγορη ως κατι αρνητηκο
και φυσικα προσπαθει να ριχνη λαδι στην φωτια οταν παω να μηλησω εγω για οτι παρανηκους λογους πιστευη για εμενα

και επησης ειναι πιστευω ολοφανερο οτι υπερασπηζεται την μαγισουλα μεχρη λατρειας για οποιους λογους το κανη και της λεει τοσο καλα πραγματα για αυτηνα 
αμφιβαλο αν οταν φερεται αρνητηκα 
αν την κατηγορη καθολου ως πολαπλασιαστης αρνητηκης ενεργειας
που την κατηγορησα καποτε οι αν φερθη καπου απαισια 
οτι θα ειναι εναντιον της αντιθετος αλημονο σε αυτον αυτην που θα παει να της την πει τηναριστεα την εφαγε οι χρηστηνα


Α γεια σου  βιολί ! Στο κόσμο του μάλμπορο εσύ ακάθεκτος! τίποτα δεν έχεις καταλάβει. ναι ξέρω είπα ότι δεν προκειται ξανα να ασχοληθώ. Παρτο σαν PS υστερογραφο.
αρεσω παιδι μου αρεσω πως να το κανουμε χε 

ειμαι και πολυ γοης Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 3880601376
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 29 Απρ - 16:08:23

"Ετσι όπως το γράφεις πολλοι θα νομιζουν ότι η Αιθηρόη ήταν αποφασιζω και διαταζω για κάποιους λόγους κι ότι ειχε διωξει πολλους. Σ ολη τη διαρκεια της υπαρξης του αορατου ναού η Αιθηρόη διέγραψε δυο ατομα κι αυτό στον παλιό ναό.τα θυμάμαι πάρα πολύ καλά.  Και διεγραψε ατομα που εβριζαν πολύ χυδαια  ετσι χωρις λόγο γι ασχετα πραγματα τα μέλη. Και να συμπληρώσω ετσι για να το ξέρουν κι όλοι……ποτέ δεν έδιωξε κάποιον που μπορεί να έβριζε αυτήν η να την κατηγορουσε για κάτι. Ποτέ δεν έδιωξε κάποιον που μπορεί να ερχόταν σε αντίθεση μαζί της. Αυτή ήταν η Αιθηρόη κι αυτή συνεχίζει να είναι." ....
maggisoula είπα εγώ αυτό το πράγμα?τι σχέση έχει αυτό που είπα με αυτό που λες????....είπα : "Ladosifa κατακαιρούς και όταν εσύ έλειπες απο το νάο για μεγάλο χρονικό διάστημα πολλοί οπως κ εγω και άλλοι ήρθαμε αντιμέτωποι με τέτοιες καταστάσεις...και τις περάσαμε...δεν το συνεχίσαμε....ούτε ζητήσαμε να διαγραφεί μέλος...Η Αιθηρόη επέλεγε πάντα ποιος θα έφευγε...και για ποιον λόγο...Τι ?ήταν λάθος η αντιμετώπιση μας τότε?εγω δεν νομίζω πως ήταν λάθος."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 30 Απρ - 19:15:50

ιλια στο συγκεκριμένο για διευκρινιστικούς λόγους έκανα την παρέμβαση. Το εννοώ. Και βέβαια δεν ήταν λάθος η αντιμετώπιση μας τότε. Ούτε είναι λάθος και η τωρινή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 30 Απρ - 19:20:56

Ηλιόδωρος έγραψε:
Το όλο εγχείρημα του μέλους που παρουσιάζεται ως Βαγγελης1234, σίγουρα δεν είναι μια απλή διείσδυση ενός ανθρώπου επίμονου που έχει ας πούμε "κατσικωθεί", αλλά όμως και η στάση της Αιθηρόης που δεν τον απέβαλε δεν είναι καθόλου τυχαία.
Για την δική μου οπτική, το ζήτημα είναι αρκετά πέραν τον όσων ειπώθηκαν και σέβομαι όλων των μελών την τοποθέτηση.
Το ζητούμενο δεν είναι να φύγει πλέον, είναι κατά πόσον μπορούμε να λειτουργήσουμε όσοι δεν εμπίπτουμε στην ίδια δόνηση με το συγκεκριμένο μέλος και πως διαχειριζόμαστε το πεδίο στο οποίο ζούμε. 

Είτε φύγει είτε μείνει εμένα θα με ενοχλεί που υπάρχει τέτοιο "γένος" σε εξέλιξη και αναπαράγει την ανωμαλία, την αναρχία και το διαιρει και βασίλευε. Αυτή η μη αρμονία σε αυτό το πλανήτη έχει γίνει καθεστώς εδώ και πολύ πολύ πολύ καρό. Αυτό με ενοχλεί περισσότερο.
Το ότι δεν βγήκα να λογομαχήσω δεν σημαίνει τίποτα. Για μένα το να ξεσυντονίζομαι από τη δόνηση μου επειδή κάποιος επιθυμεί το συγκεκριμένο, σ αυτή την χρονική περίοδο, που οι κοσμικές ενέργειες εμπεριέχουν άλλου είδους δυνάμεις, δεν είναι στις προθέσεις μου. Δεν επιζητώ να μοιράζομαι και να χαλιέμαι αδίκως. Τον αναγνώρισα, του το είπα, τον ανέδειξα ως ξενιστή και ως εκεί. Στη ζωή μου δεν υπάρχει ως τίποτα. Δεν υπάρχεις.

Κατανοώ και έχω ήδη συλλάβει όλα τα σενάρια που έχουν παιχτεί, πριν διαδραματιστούν.



Όλα έρχονται πολύ πιο κοντά στην ολοκλήρωση.Ότι σημαίνει αυτό για τον καθένα. 
       


Γάτα είσαι!  κλαπ!  κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spitha

spitha


Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 151

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Μάης - 22:12:46

εγώ συμφωνώ απόλυτα με το πνευμα των λόγων της Nenya
συμφωνώ επίσης και με την ilia
Ηλιοδωρε όλοι μας έχουμε τα παντα μέσα μας
έχουμε και τον Ηλιοδωρο και τον 1234
μην διαχωριζεσαι τοσο πολύ.
Αυτό που λεει η nenya λεω εγω να κανουμε.
Εν το μεταξυ κατα την ταπεινη μου άποψη
πιστευω πως οσο πιο δυνατα χτυπας το ηρεμο νερο
τοσο πιο πολυ θα πονεσει το χερι σου. οποτε ας ηρεμισουμε ολοι
και τοτε θα γινουμε πιο ησχυροι.
επισης ας πιουμε ολοι μια μπυριτσα
και θα ειμαστε σενιοι.
bytheway
σημερα τελικα εβαλα τις μπυρες!!!


 Γεια μας!  Γεια μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myfilms-in.blogspot.gr/
spitha

spitha


Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 151

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Μάης - 22:29:11

syμφωνω και με τον ba a ktsou απλά
τέλεια αυτά που λεει
http://www.aoratos-naos.com/t2944-topic#22901
και να επιμεινω σ΄αυτές τις μπυρίτσες
 Γεια μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://myfilms-in.blogspot.gr/
iam

iam


Ηλικία : 36
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 128

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Μάης - 23:06:40

Ηλιόδωρε θα συμφωνήσω μαζί σου γενικότερα.
Και θα συμφωνήσω μαζί σου ειδικότερα σε ένα σημείο, ότι δεν ήταν τυχαίο όλο αυτό.
Ούτε ήταν τυχαία η στάση της Αιθηρόης.
Φαίνεται εκ του αποτελέσματος, αν και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα, αυτή την αίσθηση έχω.

Κι έχεις δίκιο επίσης για τις ενέργειες και τις δονήσεις αυτής της περιόδου. Μέσα σ' αυτή την σιωπηλή καταιγίδα των δονήσεων, εξελίσσονται πολλά πράγματα, και γίνονται ξεκαθαρίσματα αόρατα στο λογικό μάτι.

Ίσως γι' αυτό είναι λίγο δύσκολη περίοδος.
Αν θέλουμε να την παρομοιάσουμε με κάτι, θα λέγαμε ότι μοιάζει με μια ηλεκτρομαγνητική καταιγίδα που αλλάζει το αιθερικό και πνευματικό τοπίο.

Και το μάτι που το αντιλαμβάνεται βασικά αυτό, είναι αυτό της ψυχής μας.

Γι' αυτό και δεν υπάρχουν τυχαία φαινόμενα, και γεγονότα, ιδίως αυτή την περίοδο.

Φαντάζομαι ότι με καταλαβαίνεις. Αν όχι τότε δεν φταις εσύ. Εγώ είμαι ακόμα εκτός νορμάλ κατάστασης.
Γι' αυτό να με συγχωρείτε.

Κι όσο για την διαγραφή που μιλήσατε όλοι, δεν διαφωνώ καταλαβαίνω την σκέψη σας. Αλλά να προσθέσω και κάτι ακόμα.

Το μαχαίρι είναι ο δολοφόνος, ή το χέρι, ή αυτός που οπλίζει το χέρι, ή αυτός που τρέφει το μυαλό, ή το αναπόφευκτο που έρχεται από πολύ πίσω απλά εξυπηρετεί για να πραγματοποίηση μια τελική πράξη, και σταματήστε με γιατί σε λίγο δεν θα βγαίνει νόημα από τα λόγια μου;
Εννοώ ότι μαζί με το μαχαίρι, πρέπει να φροντίσεις κι αυτά που "στηρίζουν" αυτό το χέρι που κράτησε το μαχαίρι με πρόσθετη δύναμη.
Εξοχή! Είναι η μόνη έξοδος αυτή τη στιγμή.

Έχω εμπιστοσύνη στην πορεία και φυσική, και δίκαιη κατάληξη της κάθε πράξης. Τα πάντα στο τέλος καταλήγουν εκεί που ανήκουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iam

iam


Ηλικία : 36
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 128

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Μάης - 23:21:12

Ναι συμφωνώ κι εγώ δυσκολεύομαι να με καταλάβω.

Θα με τακτοποιήσω, λείαν συντόμως!
Ευχαριστώ για την κατανόηση και την υπομονή σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 1 Μάης - 23:31:43

iam έγραψε:
Ηλιόδωρε θα συμφωνήσω μαζί σου γενικότερα.
Και θα συμφωνήσω μαζί σου ειδικότερα σε ένα σημείο, ότι δεν ήταν τυχαίο όλο αυτό.
Ούτε ήταν τυχαία η στάση της Αιθηρόης.
Φαίνεται εκ του αποτελέσματος, αν και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα, αυτή την αίσθηση έχω.

Κι έχεις δίκιο επίσης για τις ενέργειες και τις δονήσεις αυτής της περιόδου. Μέσα σ' αυτή την σιωπηλή καταιγίδα των δονήσεων, εξελίσσονται πολλά πράγματα, και γίνονται ξεκαθαρίσματα αόρατα στο λογικό μάτι.

Ίσως γι' αυτό είναι λίγο δύσκολη περίοδος.
Αν θέλουμε να την παρομοιάσουμε με κάτι, θα λέγαμε ότι μοιάζει με μια ηλεκτρομαγνητική καταιγίδα που αλλάζει το αιθερικό και πνευματικό τοπίο.

Και το μάτι που το αντιλαμβάνεται βασικά αυτό, είναι αυτό της ψυχής μας.

Γι' αυτό και δεν υπάρχουν τυχαία φαινόμενα, και γεγονότα, ιδίως αυτή την περίοδο.

Φαντάζομαι ότι με καταλαβαίνεις. Αν όχι τότε δεν φταις εσύ. Εγώ είμαι ακόμα εκτός νορμάλ κατάστασης.
Γι' αυτό να με συγχωρείτε.

Κι όσο για την διαγραφή που μιλήσατε όλοι, δεν διαφωνώ καταλαβαίνω την σκέψη σας. Αλλά να προσθέσω και κάτι ακόμα.

Το μαχαίρι είναι ο δολοφόνος, ή το χέρι, ή αυτός που οπλίζει το χέρι, ή αυτός που τρέφει το μυαλό, ή το αναπόφευκτο που έρχεται από πολύ πίσω απλά εξυπηρετεί για να πραγματοποίηση μια τελική πράξη, και σταματήστε με γιατί σε λίγο δεν θα βγαίνει νόημα από τα λόγια μου;
Εννοώ ότι μαζί με το μαχαίρι, πρέπει να φροντίσεις κι αυτά που "στηρίζουν" αυτό το χέρι που κράτησε το μαχαίρι με πρόσθετη δύναμη.
Εξοχή! Είναι η μόνη έξοδος αυτή τη στιγμή.
 
Έχω εμπιστοσύνη στην πορεία και φυσική, και δίκαιη κατάληξη της κάθε πράξης. Τα πάντα στο τέλος καταλήγουν εκεί που ανήκουν.
να φανταστω οτι το παραδειγμα σου εννοεις οπως ειπαν και αλλα μελη οτι ειμαι βαλτος 
απο καποιυς αλλους που κανανε και παλια να το πω ετσι σαματα αυτο εννοεις?
επησης σε καποια αλλη ενοτητα ειπες οτι το ενστικτο και οι διαισθηση σου δεν κανουν καθολου λαθος
θα θελα να μου πεις τη σου λεει οι διαισθηση και το ενστικτο σου για εμενα
οτι λεω ψεματα σε οσσα εγραψα δεν τα εννοω?

οτι ειμαι υποκρητης 
οτι αλλη με βαλαν να κανω τον οποιο φασαρια σαματα δεν ξερω και εγω τη οπως ειπαν καποια μελη
οτι θελω το κακο του αορατου ναου 
γενηκα θελω να μου πεις τη πιστευης για εμενα μεσω του ενστικτου σου 
οτι ειμαι ψευτης υποκρητης ολλα τα εκανα σκοπιμα τη?
δεν θελω να μου πεις την αποψη μου για την σταση μου
αλωστε αυτο το ειπες... αν πιστευης ακομα και αν κανω λαθος αν ειμαι εντιμος οι οχι
αν και εγω λεω αληθεια σαν την αριστεα οι οχι να το πω ετσι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 2 Μάης - 9:56:39

iam έγραψε:
Ηλιόδωρε θα συμφωνήσω μαζί σου γενικότερα.
Και θα συμφωνήσω μαζί σου ειδικότερα σε ένα σημείο, ότι δεν ήταν τυχαίο όλο αυτό.
Ούτε ήταν τυχαία η στάση της Αιθηρόης.
Φαίνεται εκ του αποτελέσματος, αν και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα, αυτή την αίσθηση έχω.

Κι έχεις δίκιο επίσης για τις ενέργειες και τις δονήσεις αυτής της περιόδου. Μέσα σ' αυτή την σιωπηλή καταιγίδα των δονήσεων, εξελίσσονται πολλά πράγματα, και γίνονται ξεκαθαρίσματα αόρατα στο λογικό μάτι.

Ίσως γι' αυτό είναι λίγο δύσκολη περίοδος.
Αν θέλουμε να την παρομοιάσουμε με κάτι, θα λέγαμε ότι μοιάζει με μια ηλεκτρομαγνητική καταιγίδα που αλλάζει το αιθερικό και πνευματικό τοπίο.

Και το μάτι που το αντιλαμβάνεται βασικά αυτό, είναι αυτό της ψυχής μας.

Γι' αυτό και δεν υπάρχουν τυχαία φαινόμενα, και γεγονότα, ιδίως αυτή την περίοδο.

Φαντάζομαι ότι με καταλαβαίνεις. Αν όχι τότε δεν φταις εσύ. Εγώ είμαι ακόμα εκτός νορμάλ κατάστασης.
Γι' αυτό να με συγχωρείτε.

Κι όσο για την διαγραφή που μιλήσατε όλοι, δεν διαφωνώ καταλαβαίνω την σκέψη σας. Αλλά να προσθέσω και κάτι ακόμα.

Το μαχαίρι είναι ο δολοφόνος, ή το χέρι, ή αυτός που οπλίζει το χέρι, ή αυτός που τρέφει το μυαλό, ή το αναπόφευκτο που έρχεται από πολύ πίσω απλά εξυπηρετεί για να πραγματοποίηση μια τελική πράξη, και σταματήστε με γιατί σε λίγο δεν θα βγαίνει νόημα από τα λόγια μου;
Εννοώ ότι μαζί με το μαχαίρι, πρέπει να φροντίσεις κι αυτά που "στηρίζουν" αυτό το χέρι που κράτησε το μαχαίρι με πρόσθετη δύναμη.
Εξοχή! Είναι η μόνη έξοδος αυτή τη στιγμή.
 
Έχω εμπιστοσύνη στην πορεία και φυσική, και δίκαιη κατάληξη της κάθε πράξης. Τα πάντα στο τέλος καταλήγουν εκεί που ανήκουν.

Σε καταλαβαίνω φίλε μου,  απολύτως
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...    Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...  - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 2 Μάης - 11:04:56

Στρατή μου μην στεναχωριέσαι είσαι πέρα για πέρα κατανοητός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ
» ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ
» Απόψεις για την 5η διάσταση...
» Μερικές απόψεις περί Κόσμου.
» Γνωσεις στον αορατο κοσμο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ :: ΑΠΟΨΕΙΣ & ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ-
Μετάβαση σε: