H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!

Πήγαινε κάτω 
+10
markos
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
sofaki
Ασταρτη
ANIMA
Αιθηρόη
kirka
ioessa
ilia
maggisoula
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 1 Αυγ - 12:17:00

η Γη μας είναι η Πύλη και ο καθένας με τους τρόπους του, ορίζει τον δρόμο που διαλέγει. Μην αφήνεσαι Αριστούλα μας
ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Kardia_2

για όλες σας, τις αδερφές μου και τους αδερφούς μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 1 Αυγ - 12:19:28



αφιερωμένο με υπονοούμενα..........!!! ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 2707236321 ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 2322626082



Δεν αφήνομαι ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 14724201 ξωτικιά μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 3 Αυγ - 11:52:33



για όλες σας, τις αδερφές μου και τους αδερφούς μου είπε η nnan

και προσθέτω και για όλους τους φίλους μου

ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΚυρ 5 Αυγ - 0:40:52

να
επίσης
ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Dolphin-278x225
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kirka

kirka


Ηλικία : 37
Τόπος : Athens
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 93

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 10 Σεπ - 13:24:47

Να και γω για να σε καλοπιάσω σου φέρνω κάτι χρωστούμενα!
ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Keftedakia-etoima-5
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 12 Σεπ - 9:50:48

Μμμμναι! Να πω εδώ;;;;; ¨οχι άσε. Να μην μιλήσω! Θέλω να δω που κατραλήξει το πράμα. ξωτικιά μου είσαι γατόνι! Παμε παρακάτω!!!

Αγαητή kirka φαντομά του αόρατου ναού! Καλόπιασμα; Αυτό το πιατάκι κιοφτέδες;;;;; Ακούτε τίποτα εσείς; Μπααααα!!! Και Οι τόκοι; Θα ντύσω την μπανιέρα με αλουμιν΄οχαρτο! Εσύ ξεκίνα τηγάνισμα! ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 3880601376 Με νοείς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 12 Σεπ - 10:19:27

Μαγκιά είναι::::

κατέσχεσαν το σπίτι μιας φίλης μου. Κι αυτή χαμόγελο και πέρα δόξα! Ας το πάρουν να φύγω κι απ το άγχος πότε θα μου το πάρουν και πότε θα μου το πα΄ρουν. Γιατί φιλενάδα δεν είναι μόνο η κρίση τις κάναμε κι εμείς τις μ......ιες μας! η μήπως θα το πάρω μαζί μου στην άλλη ζωή; Εκεί θα ψάξω για καλύτερο! Μου έλεγε. Κι αυτό εγώ το λέω μαγκιά!

Κι ένα φιλικό μας ζευγάρι έκλεισε το μαγαζί που είχαν. Κι άρχισαν να ψάχνουν κι οι δυο δουλιεά κι ότι να ναι αρκεί να μπορούν να συνεχίσουν. Η Μαρία βέβαια βρήκε μια δουλίτσα. Λίγα είνβαι αλλά θα βρει κι ο Στάθης και λίγα εκείνος λίγα εγώ θα την βγ΄αλουμε την εποχή. Αι στο καλό που θα τους αφήσω να με κάνουν ψυχικά ανάπηρη! Μου είχε πει. Κι αυτό το λέω μαγκιά.

Και του δικού μου του κπόψαν το 30% απ το μισθό του. Ωχ παναγιά μου! και με πήρε από κάτω γιατί έλεγα γιατί σε μας και δώστου απελπισία!!! και είδα τους φίλους μας. Και σκέφτηκα τσάμπα μάγκας είσαι Αρισταία! Γιατί δηλαδή εγώ να είμαι καλύτερα; ¨ολοι τα ίδια περνάμε. Γιατί να ζητάω το λόγο απ το θεό για μένα; Εκεί να τα λουστώ κι εγώ!!! Τα κάναμε όπως τα κάναμε και τώρα κύριε ελέησον μας; Χαμογελάω το λοιπόν και λέω ΦΕΡΤΕ ΚΙ ΑΛΛΑ ΡΕ!

Να τα πάρω; Τα πήρα!!!!!! Διαδηλώσεις διαμαρτυρίες έξω απ τη βουλή!!!!!!!!! Και; Εκαι;;;;;;;;;;;;; Μέσα πρέπει να πάμε να τους το κάνουμε χαλικάκια το μαγαζί με τα καθίκια του κερατά τα ξεπουλημένα υποχειρίδια σκουλίκια τα ταρταρογεννημ΄ενα μπλιαχασμένα τη γέννα τους μέσα!!!!!!! που να τους πάρει ο διάολος και να τους σηκώσει αλλά να μην τους παρατήσει κάπου εδώ αλλά να τους πάρει μαζί του και χέστηκα που θα τους πάει αι σιχτίρ!!!!!!!!!! Αλλά τι λέω μωρέ! Τι λέω μωρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!! Καλά μας κάνουν! ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!!!!!!!! Εμείς φταίμε! ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ! ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!

ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!

πΑΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΈΨΩ ΤΏΡΑ! Τι να μαγειρέψω δηλαδή........έτσι όπως έγινα τώρα! Αυριο θα είμαι στις εφημερίδες......... Νοικοκυρά έστειλε στο νοσοκομείο δυο παιδιά και τον άντρα της γιατί ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kirka

kirka


Ηλικία : 37
Τόπος : Athens
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 93

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤετ 12 Σεπ - 12:58:21

Σε νοώ.. Εγω να μην κάνω διακοπές!! Αφού αυτο το ΟΑΕΔ με τα τσεκ του κάθε μήνα είναι πειρασμός. Που θα μου κάνεις και παράπονα? Με ξεφορτώνεσαι ετσι εύκολα νομίζεις??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 14 Σεπ - 8:07:01

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 3937927111 ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 326707096 είμαι κι εγώ αλλά είσαι κι εσύ! Συνενόηση ντακότα! σου λέω είναι λίγοι οι κφτ΄δες μου λες για τσεκ και οαεδ! Τι; τους πας κεφτέδες και σου δίνουν τσεκ; Πως να το εκλάβω ε; Χόι χόι!!!!! Άλλος για τη βάρκα μααααααααας;;;;;;;;;;;;

Κοριτσάααααααρα μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 20 Σεπ - 8:56:05

τΟ πόσο σιχαίνομαι την υποκρισία δεν περιγράαφεται! Τα υπόγεια σκαψίματα και τις φιδοσυνομοσίες!!!! ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΛΕΜΕ!!! μΕΤΆ αναρωτιούνται όλοι γιατί δεν μιλάν οι άνθρωποι! Γιατί είναι τόσο βαθιά στο μ΄ιζερο κόσμο τους που δεν μπορούν να δεχτουν τα φανταχτερά χ΄ρωματα. Ο αχρωματοψίας που να δει τα χρώματα!!! Και τ άλλο που μουτην δίνει είναι ενώ διαφωνούν κιαι μέσα τους σε κοροιδέυουν δεν στο λεν στα ισα αυτο που σκεφτονται αλλά σου παίζουν και καλά πως συμφωνούν μαζί σου και αχ τι ωραία που τα λες και πίσω στηνουν φιδοσυνομοσίες! Τι αχρειότητα και δειλία ρε πούστη μου! ¨εχει γυρίσει το μάτι μου και βλέπεω μάυρο και κόκκινο σε συνδιασμό!!!! Φτήνια και κατάντια το λεν αυτό ρε!!!! Μάθαμε να δεχόμαστε τα ξεπλύματα που μας ταίζουν τόσο καιρτό να δεχόμαστε πως είμαστε ένα τιποτα σχεδόν μ αποτέλεσμα να μας κάνουν να ειμαστε αλλα και να φερόμαστε σαν τίποτα και ν αγαπάμε τα καρβουνα και μαλιστα τα σβησμενα και αυτα που έχουν άξια και ειναι σπουδαία τα κοροιδεύουμε για να κρύψουμε την ανικανότητα μας να δούμε μακριά. Γιατί όταν βλέπουμε κάποιον να μπορεί να σηκώσει το κεφάλι του στον ουρανό και να κοιτάζει τ άστρα κοιτάμε να το βγ΄΄αλουμε σαν ανωμαλία της φύσης κι αν δεν πείσουμε και τους άλλους τότε του κόβουμε το λαιμό! Φαντάσου αυτόν τον κάποιον όχι μόνο να κοιτάει στ αστρα αλλά να ταξιδεύει και σαυτά! Χόι χόι!!!! να τον στησουμε στην πλατεία και να του πεταξουμε αυγά πίσσα και πουπουλα!!! κι αν δεν φτανει αυτο να του κοψουμε χερια ποδια φτερα και κεφαλι για να το σιγουρ΄΄εψουμε το πράμα!!!!!!!!! αΝΤΙ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΦΩς!!!!! Γιατί εκεί είναι το θέμα τελικά!!! Φοβόμαστε το φωσ μην φανεί η αγνοία μας και η ανικανότητα μου και η αχρειότητα μας!!!! αυτό που δεν τους είπαν είναι ότι υπάρχουν πλα΄σματα που όσο προσπαθείς να τα κομματιάσεις τόσο αυτά δυναμώνουν και λαμπουν. γιατί; ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΦΩΣ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΙ ΟΣΟ ΧΩΡΙΖΕΙΣ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ!!!

Γιατί μωρέ; Γιατί; Αχ τι καλά που δεν είμαι θεός αυτουνού του πλανήτη!!!!!!! Αχ αχ! Μωρέ ΄τίποτα δεν είνα τυχαίο!!! Δεν μπορώ σόρυ! αμ δεν ξέρετε μονο εσείς να το παίζεται έτσι! Ξέρω κι εγλω να το παίζω!!! ¨αντε να δούμε!!! Αδελφές και αδελφοί μου!!! Τα σόγια μου μέσα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 20 Σεπ - 8:58:22

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 20 Σεπ - 9:17:20



I´m broke but I´m happy
I´m poor but I´m kind
I´m short but I´m healthy, yeah
I´m high but I´m grounded
I´m sane but I´m overwhelmed
I´m lost but I´m hopeful baby

What it all comes down to
Is that everything´s gonna be fine fine fine
I´ve got one hand in my pocket
And the other one is giving a high five

I feel drunk but I´m sober
I´m young and I´m underpaid
I´m tired but I´m working, yeah
I care but I´m restless
I´m here but I´m really gone
I´m wrong and I´m sorry baby

what it all comes down to
Is that everything´s gonna be quite alright
I´ve got one hand in my pocket
And the other one is flicking a cigarette
What it all comes down to
Is that I haven´t got it all figured out just yet
I´ve got one hand in my pocket
And the other is giving the peace sign

I´m free but I´m focused
I´m green but I´m wise
I´m hard but I´m friendly baby
I´m sad but I´m laughin
I´m brave but I´m chicken sh..it!!
I´m sick but I´m pretty baby

What it all boils down to
Is that no one´s really got it figured out just yet
I´ve got one hand in my pocket
And the other is playing the piano
What it all comes down to my friends
Is that everything is just fine fine fine
I´ve got one hand in my pocket
And the other one is hailing a taxi cab . . .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 20 Σεπ - 9:20:13

Μαγκιά είναι να είσαι μάγκας σε μια εποχή όπου οι μάγκες έχουν εκλείψει.

Μαγκιά είναι να ξεχωρίζεις όπου κι αν είσαι, γιʼ αυτό που είσαι.

Μαγκιά είναι να τα λες σταράτα, κάθε τι με το όνομά του, χωρίς υπεκφυγές και «πολιτικώς ορθά» ταμπού, ενώ ταυτόχρονα παραμένεις διακριτικός και ευγενικός.

Μαγκιά είναι να είσαι ανοιχτοχέρης χωρίς να είσαι σπάταλος, γενναιόδωρος δίχως να πιάνεσαι κορόιδο από επιτήδειους τρακαδόρους.

Μαγκιά είναι να μην καταπιέζεσαι και να μην καταπιέζεις.

Μαγκιά είναι να ακούς μεν, να πατάσσεις δε.

Μαγκιά είναι να μην φοβάσαι να ξαναρχίσεις από το μηδέν, να κάνεις μια δεύτερη, μια τρίτη ή ακόμα και μια χιλιοστή προσπάθεια.

Μαγκιά είναι να αλλάζεις τα πράγματα και τις καταστάσεις που σε στενοχωρούν ή σε τσαντίζουν και να απολαμβάνεις στο έπακρο οτιδήποτε σε ευχαριστεί και σε κάνει χαρούμενο.

Μαγκιά είναι να αγαπάς, όπως μαγκιά είναι και να μισείς. Οι χλιαροί δεν θα μπορούσαν ποτέ να είναι μάγκες.

Μαγκιά είναι να πιστεύεις και να ερευνάς ταυτοχρόνως.

Μαγκιά είναι να το πίνεις και να μην σε πίνει.

Μαγκιά είναι να τον πίνεις αξιοπρεπώς, δίχως των δειλών τα παρακάλια και παράπονα.

Μαγκιά είναι να μην εξιδανικεύεις κανέναν και τίποτε, ποτέ.

Μαγκιά είναι να μην δικαιολογείς ποτέ τον εαυτό σου.

Μαγκιά είναι να τσακώνεσαι για χάρη κάποιου τρίτου προσβαλλόμενου, ποτέ για προσωπική προσβολή που υπέστης.

Μαγκιά είναι οτιδήποτε κάνεις να μην σε πειράζει να το δεις πρώτο θέμα στις βραδινές ειδήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠεμ 20 Σεπ - 9:57:30

Και συνεχίζω γιατί ως γνωστόν αν με πιάσει χόι χόι άντε να σκάσω!!!!!!! ¨αλλο τι νομίζεις πως είσαι. ¨αλλο τι λες πως είσαι. ¨αλλο τι θές ντε και καλά να νομίζουν οι άλλοι πως είσαι. ¨αλλο τι θα θελες να είσαι κι ΄΄αλλο τι είσαι τελικά! Και δεν φταίει που μας ψεκάζουν κυρ Λιάκο μου!!! Αν δε το χεις μέσα σου τον ιό γιατί να σου φυτρώσει; Δεν γίνεται με τ΄ιποτα! Πρ΄πει να το χεις μέσα σου! Μπικόουζ απ το γαιδαράγκαθο δεν φυτρώνει ρόδο!!!! Η ελπιδα μου είναι να χει τ ανθρωπάριο τη κάμπια μέσα του και νάβγει πεταλούδα!!! Αλλά μπα! Την ξέρω την κάμπια πως ε΄ναι και με κάμπια δεν μοιάζεει γιατι πόσο καιρό θέλει η ψυχοβγάλτρα πια να φτιάξει το κουκούλι;;;; Για κάμπια λέμε κι όχι για δεινόσαυρο!!! Και ερωτώ εγώ η ερωτούσα...............όχι δεν ρωτώ. Θα το πω σκέτο. ¨αλλο είναι να μην αντέχεις την αλήθεια και να κουκουλώνεσαι μέχρι και το καπέλο σου κι άλλο είναι να κάνεις τρύπες της κουβέρτας και να περιφέρεσαι ωσάν φάντασμα για να τρομάζεις τους περαστικους! και τώρα ερτώ η ερωτούσα..........για την άγνοια υπάρχει θεραπεία. Η γνώση. Για την βλακεία με πατέντα και με γνήσιο της υπογραφ΄΄ης υπάρχει;

Πάντα αναρωτιομόυν γιατι οι ασχημάντρες δεν κολλώνουν να την πέσουν σε μια γυναίκα!!! ¨ασχετο! Απλά το σκέφτηκα γραπτά!!!! Και κάπου εδώ δώ αγαπητοί ακροατές λένε τώρα................


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΠαρ 21 Σεπ - 9:43:48

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 743589328 Λοιπόν σκεφτόμουνα. Χτες διάβαζα βράδυ διαβαζα αυτά που γραφα το πρωι και σκεφτ΄΄ομουνα οτι ειμαι παραφωνία εδώ κι ότι του φανεί του λολοστεφανή! Η Αγγέλα του παραπέντε. Τώρα είδα κι αυτό που γαρψε η καινούργια της παρέας μας mariaan. Π΄ρωτα πρώτα να πω ότι έχουμε κι εκπέμπουμε ένα καλό φως αφού έλκουμε ιδιαίτερους ανθρώπους. Και που λέτε μ άρεσε που είπε ότι της άρεσε που είμαστε διαφορετικοί καιμας συμπληρώωνουμε. Σ ευχαριστούμε πολύ mariaan και ιδίως εγώ. Δεν είμαι κακιά απλ΄΄α παίρνω εύκολα ανάποδες και μετά χόι χόι άντε μαζεύτε την!!! Είναι που δεν μ έχει πιάσει ακόμα κανείς να με τουλουμιάσει στο ξύλο! ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 3937927111 Μάλλον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΤρι 25 Σεπ - 8:44:23

Χα χα! Το χάπι το πήρες; Είσαι θεά κορίτσι μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 9:27:17

ΑΑχχχχχ Πάνο μου! Γιατί το πες μωρέ!!!! Αχ δεν έπρεπε ήταν μυστικό γαμώτο!!!!! Το ξέρω ότι έιμαι θεά!!! ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 3880601376 ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 3994858278 Χα χα! Από μέσα μου! Κι αν σκεφτείς ότι είμαι ένα σύμπαν κι εγώ όπως όλοι........;;;;;;; για να βρεις τη θεά μ΄εσα μου έχεις να σκάψεις!!!!!! εκατομύρια έτη φωτώς διαδρομή!!!!!

Λοπόν η αγαπημένη μου ταινία είναι ο άρχοντας των δαχτυλιδι΄ων. και ξέρετε ποιανου ρόλος μ άρεσε; του ¨αραγκορν. ¨ηξερε ότι ήταν βαισλιάς. κι όμως δεν δικεδικούσε το σκήπτρο. Μαχόταν σαν απλός φύλακας και πολεμιστής και δεν ήθελε καν το σκήπτρο. Μόνο οι οι κοντινοί φίλοι του ξεραν ποιος ήταν. Κρυβόταν απ όλους και τον ένοιαζε μόνο ο σκοπός του να βοήθησει όλους τους άλλους. Δοκιμάστηκε κι αυτός και οι ρίζες του που της αρνιόταν γιατί πίστευε ότι αδίκησαν κι έκαναν ένα λάθος σοβαρ΄ο. ¨ηταν σα να θελε να πληρώσει αυτός. ¨ενιωθε τύψεις για τους προγόνους του. ¨ηταν γενναίος σεμνός και δίκαιος και σεβόταν τους άλλους. Δίπλα τους στεκόταν. Από πισω τελευταίος τους ακολουθούσε. και δεν τον ένοιαζε να είναι μπροστά. Μεγαλείο! Να ξέρεις ποιος είσαι κι όμως να πολεμάς για τους άλλους απλός στρατιώτης και να υπηρετείς τους άλλους και ένα σκοπό και να μην μιλάς ποτέ για τα κατορθώματα σου και να μην ξέρει κανείς όσα έκανες πραγματικά στη ζωή σου για τις μάχες σου για τους αγώνες σου για τις πληγές σου για τις χαρε΄ς σου και την αγάπη σου. Και γι αυτό πήρε το σκήπτρο. ¨οχι γιατί μόνο ήταν δικαιούχος. Αλλά γιατί του άξιζε. Αχ αυτό το σκήπτρο!

Φοβερή ταινία. Βέβαια τα βιβλία είναι ακόμα πιο συγκλονιστικά!!!! ¨ετσι ήθελα να το πω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 10:04:06

μαϊσουλα μου, η αληθεια ομως ειναι οτι σε περιμενα γιατι βρηκα ενα κειμενο που ηθελα πολυ να σου αφιερωσω..

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 3260818684 http://thalamofilakas.blogspot.gr/2012/09/blog-post_18.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 10:09:52

ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ







ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Light-in-the-dark
Η Κραυγή δεν είναι δική σου. Δε μιλάς εσύ, μιλούν αρίφνητοι πρόγονοι με το στόμα σου. Δεν πεθυμάς εσύ· πεθυμούν αρίφνητες γενεές απόγονοι με την καρδιά σου.

Οι νεκροί σου δεν κείτουνται στο χώμα. Γένηκαν πουλιά, δέντρα, αγέρας. Κάθεσαι στον ίσκιο τους, θρέφεσαι με τη σάρκα τους, αναπνές το χνότο τους. Γένηκαν Ιδέες και πάθη, κι ορίζουν τη βουλή σου και την πράξη.


Οι μελλούμενες γενεές δε σαλεύουν μέσα στον αβέβαιο καιρό, μακριά από σένα. Ζουν, ενεργούν και θέλουν μέσα στα νεφρά και στην καρδιά σου.

Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη, του εαυτού σου.

Δεν είσαι ένας· είσαι ένα σώμα στρατού. Μια στιγμή κάτω από τον ήλιο φωτίζεται ένα από τα πρόσωπα σου. Κι ευτύς σβήνει κι ανάβει άλλο, νεώτερο σου, ξοπίσω σου.

Η ράτσα σου είναι το μεγάλο σώμα, το περασμένο, το τωρινό και το μελλούμενο. Εσύ είσαι μια λιγόστιγμη έκφραση, αυτή είναι το πρόσωπο. Εσύ είσαι ο ίσκιος, αυτή το κρέας.

Δεν είσαι λεύτερος. Αόρατα μυριάδες χέρια κρατούν τα χέρια σου και τα σαλεύουν. Όταν θυμώνεις, ένας προπάππος αφρίζει στο στόμα σου· όταν αγαπάς, ένας πρόγονος σπηλιώτης μουγκαλιέται όταν κοιμάσαι, ανοίγουν οι τάφοι μέσα στη μνήμη και γιομώνει βουρκόλακες η κεφαλή σου.

Ένας λάκκος αίμα είναι η κεφαλή σου, και μαζώνουνται κοπάδια κοπάδια οι γίσκιοι των πεθαμένων και σε πίνουν να ζωντανέψουν.

"Μην πεθάνεις, για να μην πεθάνουμε!" φωνάζουν μέσα σου οι νεκροι. "Δεν προφτάσαμε να χαρούμε τις γυναίκες που πεθυμήσαμε· πρόφτασε εσύ, κοιμήσου μαζί τους! Δεν προφτάσαμε να κάμουμε έργα τις Ιδέες μας· κάμε τις έργα εσύ! Δεν προφτάσαμε να συλλάβουμε και να στερεώσουμε το πρόσωπο της ελπίδας μας· στερέωσε το εσύ!

"Τέλεψε το έργο μας! Τέλεψε το έργο μας! Μέρα νύχτα μπαινοβγαίνουμε στο κορμί σου και φωνάζουμε. Όχι, δε φύγαμε, δεν ξεκορμίσαμε από σένα, δεν κατεβήκαμε στη γης. Μέσα από τα σωθικά σου ξακλουθουμε τον αγώνα. Λύτρωσε μας!"

Δε φτάνει ν΄ ακούς μέσα σου τη βουή των προγόνων. Δε φτάνει να τους νιώθεις να παλεύουν μπροστά από το κατώφλι του νου σου. Όλοι χύνουνται να πιαστούν από το ζεστό μυαλό σου, ν΄ ανέβουν πάλι στο φως της μέρας.

Μα εσύ να ξεδιαλέγεις. Ποιος πρόγονος να γκρεμιστεί πίσω στα τάρταρα του αίματου σου και ποιος ν΄ ανηφορίσει πάλι στο φως και στο χώμα.

Μην τους λυπάσαι! Κάθου άγρυπνος στην καταβόθρα της καρδιάς σου και ξεδιάλεγε. Τούτος ο ίσκιος, να λες, είναι ταπεινός, σκοτεινός, σα ζώο· να φύγει! Τούτος είναι σιωπηλός και φλεγόμενος, πιο ζωντανός από μένα· ως πιει το αίμα μου όλο!

Φώτισε το σκοτεινό αίμα των προγόνων, σύνταξε τις κραυγές τους σε λόγο, καθάρισε τη βούληση τους, πλάτυνε το στενό τους ανήλεο μέτωπο· αυτό είναι το δεύτερο σου χρέος.

Γιατί δεν είσαι μονάχα σκλάβος. Ευτύς ως γεννήθηκες, μια νέα πιθανότητα γεννήθηκε μαζί σου, ένας λεύτερος σκιρτημός τρικυμίζει τη μεγάλη ζοφερή καρδιά του σογιού σου.

Φέρνεις, θες δε θες, ένα νέο ρυθμό. Μια νέα επιθυμία, μια νέα Ιδέα, μια θλίψη καινούρια. Θες δε θες, πλουτίζεις το πατρικό σου το σώμα.

Κατά που θα κινήσεις; Πώς θ΄ αντικρίσεις τη ζωή και το θάνατο, την αρετή και το φόβο; Όλη η γενεά καταφεύγει στο στήθος σου και ρωτάει και προσδοκάει με αγωνία.

Έχεις ευθύνη. Δεν κυβερνάς πια μονάχα τη μικρή ασήμαντη ύπαρξη σου. Είσαι μια ζαριά όπου για μια στιγμή παίζεται η μοίρα του σογιού σου.

Κάθε σου πράξη αντιχτυπάει σε χιλιάδες μοίρες. Όπως περπατάς, ανοίγεις, δημιουργός την κοίτη όπου θα μπει και θα όδέψει ο ποταμός των απόγονων.

Όταν φοβάσαι, ο φόβος διακλαδώνεται σε αναρίθμητες γενεές και εξευτελίζεις αναρίθμητες ψυχές μπροστά και πίσω σου. Όταν υψώνεσαι σε μια γενναία πράξη, η ράτσα σου αλάκερη υψώνεται και αντρειεύει.

"Δεν είμαι ένας! Δεν είμαι ένας!" Τ όραμα τούτο κάθε στιγμή να σε καίει.

Δεν είσαι ένα άθλιο λιγόστιγμο κορμί· πίσω από την πήλινη ρεούμενη μάσκα σου ένα πρόσωπο χιλιοχρονίτικο ενεδρεύει. Τα πάθη σου κι οι Ιδέες σου είναι πιο παλιά από την καρδιά κι από το μυαλό σου.

Το σώμα σου το αόρατο είναι οι πεθαμένοι πρόγονοι κι οι απόγονοι οι αγέννητοι. Το σώμα σου τ΄ ορατό είναι οι άντρες, οι γυναίκες και τα παιδιά που ζουν της εδικής σου ράτσας.

Μονάχα εκείνος λυτρώθηκε από την κόλαση του εγώ του που νιώθει να πεινάει όταν ένα παιδί της ράτσας του δεν έχει να φάει, και να σκιρτάει πασίχαρος όταν ένας άντρας και μια γυναίκα του σογιού του φιλιούνται.

Όλα τούτα είναι μέλη του μεγάλου ορατού κορμιού σου. Πονάς και χαίρεσαι σκορπισμένος ως τα πέρατα της Γης μέσα σε χιλιάδες ομοαίματα κορμιά.

Όπως μάχεσαι για το μικρό σου το σώμα, πολέμα και για το μεγάλο. Πολέμα όλα τούτα τα κορμιά σου να γίνουνε δυνατά, λιτά, πρόθυμα. Να φωτιστεί ο νους τους, να χτυπάει η καρδιά τους φλεγόμενη, γενναία, ανήσυχη.

Πως μπορείς να ΄σαι δυνατός, φωτεινός, γενναίος, αν οι αρετές τούτες δεν τρικυμίζουν αλάκερο το μεγάλο σου το σώμα; Πως μπορείς να σωθείς, αν δε σωθεί αλάκερο σου το αίμα; Ένας από τη ράτσα σου να χαθεί, σε συντραβάει στο χαμό του. Ένα μέλος του κορμιού και του νου σου σαπίζει.

Να ζεις βαθιά, όχι σαν Ιδέα, παρά ως σάρκα κι αίμα, την ταυτότητα τούτη.

Είσαι ένα φύλλο στο μέγα δέντρο της ράτσας. Να νιώθεις το χώμα ν΄ ανεβαίνει από τις σκοτεινές ρίζες και ν΄ απλοκαμιέται στα κλαριά και στα φύλλα.

Ποιος είναι ο σκοπός σου; Να μάχεσαι να πιαστείς στέρεα από το κλαρί, κι είτε σα φύλλο είτε σαν άνθος είτε σαν καρπός να σαλεύει μέσα σου, ν΄ ανανεώνεται και ν΄ αναπνέει αλάκερο το δέντρο.

Το πρώτο σου χρέος, εχτελώντας τη θητεία σου στη ράτσα, είναι να νιώσεις μέσα σου όλους τους πρόγονους. Το δεύτερο, να φωτίσεις την ορμή τους και να συνεχίσεις το έργο τους. Το τρίτο σου χρέος, να παραδώσεις στο γιο τη μεγάλη εντολή να σε ξεπεράσει.

Αγωνία μέσα σου. Κάποιος παλεύει να φύγει, να ξεσκιστεί από τη σάρκα σου, να γλιτώσει από σένα. Ένας σπόρος στα νεφρά σου, ένας σπόρος στο μυαλό σου δε θέλει πια να ΄ναι μαζί σου, δε χωράει πια στο σπλάχνο σου, μάχεται για ελευτερία.

"Πατέρα, δε χωρώ στην καρδιά σου, θέλω να τη συντρίψω, να περάσω Πατέρα, μισώ το σώμα σου, ντρέπουμαι που είμαι κολλημένος μαζί σου, θα φύγω!

"Κατάντησες άλογο οκνό, τα πόδια σου πια δεν μπορούν ν΄ ακλουθούν το ρυθμό της καρδίας μου. Βιάζουμαι. Θα πεζέψω, θα καβαλήσω άλλο κορμί και θα σε αφήσω στο δρόμο!"

Και συ, ο πατέρας, χαίρεσαι γρικώντας την καταφρονετικιά φωνή του παιδιού σου. "Όλα, όλα για το γιο μου!" φωνάζεις. "Εγώ δεν είμαι τίποτα. Εγώ είμαι ο πίθηκος, αυτός ο άνθρωπος. Εγώ είμαι ο άνθρωπος, αυτός ο γιος του ανθρώπου!"

Μια δύναμη μέσα σου, ανώτερη σου, διαπερνάει συντρίβοντας το κορμί σου και το νου σου και φωνάζει: "Παίξε το τωρινό και το σίγουρο, παίξε το για το μελλούμενο κι αβέβαιο!

"Μην κρατάς τίποτα για υστερνή. Μου αρέσει ο κίντυνος. Μπορεί να χαθούμε, μπορεί να σωθούμε. Μη ρωτάς! Απίθωνε κάθε στιγμή στα χέρια του κίντυνου τον κόσμον όλο! Εγώ, ο σπόρος του αγέννητου, τρώγω τα σωθικά της ράτσας σου και φωνάζω!"

ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ
ΑΣΚΗΤΙΚΗ

http://thalamofilakas.blogspot.gr/2012/09/blog-post_18.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 10:11:07

Το ξερεις οτι τον αγαπω πολύ τον Καζαντζακη; Κι ότι αυτό ήταν τ αγαπημ'ένο μου; ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 3539032470 Σ ευχαριστώ ξωτικιά μου που μου το θύμισες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 10:14:43

αργησα λιγο , το διαβαζα ΔΥΝΑΤΑ! Για να τα ακουσω καλυτερα, παιδακι μ', χεχεχε

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 2945718842
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 10:19:10

Α! ¨εχεις κι απ αυτούνο; Τι να πω κι ίγώ που θέλου ντουντούκα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 10:35:10



"Από καρδιάς για φίλη της καρδιάς... για εκείνη την τρυφερότητα που η έλλειψή της για τα χρόνια που έχουν διαβεί δεν αναπληρώνεται, μα μοιράζεται κάποτε με περίσσεια αγάπη. Και τότε τη στέλνεις κοντά της με λατρεία, κι εκείνη τη στέλνει σε σένα με την ίδια αγάπη, για τα χρόνια που θα 'ρθουν"

Καλύτερα λόγια δεν μπορουσα να βρω για να σου πω.....κορδέλα μαγική μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 11:08:56

http://www.aoratos-naos.com/t2145-topic#12409



Ο φίλος μας κι αδερφός ο λατρεμένος Μανθάνω έβαλε ένα φοβερό βίντεο. Δείτε το!!!! Εδώ όμως εγω θέλω να σατυρ΄ησω λίγο γιατί μ άρεσε το βίντεο πάρα πολύ. Και γι αυτό θα σατυρήσω! Για να μη πάρουν τα μυαλά μου πολύ αέρα.

1)Έχω θέμα με το δεν θα λειτουργεί τίποτα!!! Τόσα λεφτά έδωκα για κουζίνα ψυγείο φούρνο μικροκυμμάτων σίδερο θερμοσίφουνα πιστο΄λάκι για τα μαλιά! Συγνώμη μ έχετε δει πως είμαι αν δεν φτιάξω το μαλλί; Σα την φούρκα! Το μαλλί συρματ΄οπλεγμα σα να με χτύπησε το ρεύμα!!! Το κινητό; Πως θα το φορτίσω; Αμ το άλλο; Δε θα δουλεύει το πισι μου!!! Ο λέβητας; Να πάρω πετρέλαιο η να μη πάρω; Ας μου πει κάποιος!!!! Τι λέτε τώρα;

2) Με τους σεισμούς δεν έχω πρόβλημα πετάγομαι απ το παράθυρο με σάλτο νίτζα!

3) θ αλλάξουν τα ηλεκτορομαγνητικά και βαρυτικά δεδομένα. Θα επιπλέω θα πετάω τι; Αν είναι να κανονίσω να πάρω σχοινί να δεθώ από κάπου γιατί δεν ξέρω κανέναν στους γύρω πλανήτες θα παρεξηγηθώ με τους ανθρ΄΄ωπους!

4) Θα τροποποιήσω τη φ΄υση μου και θα γίνω πιο συναρπαστική και βελτιωμένη. Η φύση μου τούτο εδώ το μοντέλο αν είναι να αλλάξει να στηθώ στη ταράτσα μπας και δω άσπρη μέρα η γυναίκα! Θα βάλω και κουβάδες να μαζέψω φωτόνια να κάνω και μπάνιο τριες φορές τη μέρα! Δε το συζητώ δηλαδή!!!! Αν δείτε μια τρελή στη ταράτσα τσίτσιδι εγώ θα μαι!! Που δε θα με δείτε δηλαδή γιατί θα χει σκοτάδι αλλά λέμε τώρα! Αλλά εγώ σε ντουλάπα δεν μπαίνω!

5) δεν θα χει νερόοοοοο;;;;;; οι τουαλέτες δε θα ξεπλένονται!!!!!! Είστε τρελοί;;;;;;;;;;;;;; Που έτσι και δεν ρίξω νερό όταν…….ξέρετε!!!.....εξολοθρέυω τη γειτωνιά!!!! Αφού ο άντρας μου λέει αν γίνει πόλεμος στείλτε την Αριστέα να χέσει στο αντίπαλο στρατόπεδο!!!

6) αυτοκίνητο δεν έχω σκασίλα μου!

7) αν τροποποιηθεί το σώμα μου μπορώ να έχω αυτό της μόνικα μπελούτσι στο πιο νέο;

8) άμα φουσκώσω κι άλλο δε θα μου χωράν τα ρούχα ρε παιδιά! Σας παρακαλώ δηλαδή!!! Δεν το θέλω αυτό. 9)έχω παλτό χοντρό για το κρύο. ¨εχω και βελέντζες και κάλτσες σαν αυτές που φοράγαν οι φαντάροι το 40!

9) άμα αλλάξω θα με γνωρίζουν μετά; Είναι ένα ερώτημα σοβαρό!

10) Ωωωχ!! Θα μιλάω και θα δω αυτούς που χουν ζήσει στο πλανήτη; Και γνωστούς μου δηλαδή; Ωχ και ξαναμανά ωχ!!!! Θα φάω πολύ ξύλο δεν το δέχομαι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!   ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 11:11:00

;exoyn γίνει τα νεύρα μου συρματόπλεγμαααα!!!! Τελευταία το ιντερνετ άλλα ντ άλλα!!!!!! ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Smileyvault-ouch ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ! - Σελίδα 4 Smileyvault-ouch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΟΤΕ ΜΕ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΕΓΩ ΘΑ ΛΕΩ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ουμπέρτο Έκο-Το όνομα του Ρόδου-Ο διάλογος για το γέλιο.
» ΕΩΣ ΠΟΤΕ;
» Δεν θα πεθάνουμε ποτέ...
» Πότε θα αλλάξει ο κόσμος;
» ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ (ποτέ δεν είχα...)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ Ή ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ;-
Μετάβαση σε: