H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!

Πήγαινε κάτω 
+12
lordos
markos
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
inei777
spathi
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
kirka
ioessa
Nenya
angels1
ilia
maggisoula
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 9 Ιαν - 9:45:42

Πάω φούρνο κι επανέρχομαι δριμυτέρα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 9 Ιαν - 15:50:24

¨ηρθε ο άντρας του σπιτιού!! Τη στούλα του μέσα!!!

Σας αγαπάω αλά Ελληνικά!!! Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 2986840390Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 2986840390Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 2986840390Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 2986840390Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 2986840390Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 2986840390τα λεμε αργοτερότερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 9 Ιαν - 16:38:07

Μην μαλώνεις την Αριστούλα μου γιατί πληγώνομαι
Σε αγαπω Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 2945718842
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 9 Ιαν - 19:07:16

Τι να μη με μαλώνω;;; Δε κοιτάς τι γράφουμε;;; Αχ ουρανοί μου!!! Δε μας ακούει κανείς να μας μαζέψει;;; ¨αλλος ένας ψυχολόγος να μπει εδώ θ αρχίσω ν ανησυχώ σας το λέω!!! Χρόνια θ ασχολούνται κι άκρη δε θα βγάζουν!!! Καριέρα θα κάνουν!!! Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 1685985038 Αχ τι ωραία που περν΄΄αμε δε τη βγάζω σήμερα!!!! Ο άντρας και πασάς μου.....σιγά καλέ έτσι το λέω!!!......έχει έναν μπάρμπα θειο 80 ζωή να χει και πάει ρε παιδιά σαν εικοσάρης! Ψαράς φανατικός!!! Λέει το λοιπόν μη κοιτάς πρώτα το δόλωμα και αν είναι καλό. Αλλά τι ψάρια θες να πιάσεις. Πρώτα τα ψάρια και μετά το δόλωμα. ¨ασχετο αλά καλό! Μακριά από δάσκαλο γιατρό παπά και δικηγόρο!!!! Κι αυτό.........δε θυμάμαι από που το χω ακούσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 9 Ιαν - 19:12:23

Απ ήρθες εσύ!!! Ξωτικιά μου ε΄συ κάτι έχεις γιατί τελευταία σωπαίνεις και δε σ ακούω να κελαιδάς!!!! Και δε μπορώ θέλω σ΄τηριξη στη τρέλα!!! Αγαπούλα μου ναν μου ξωτικιά μου σ αγαπάω πολύ πολύ πολύυυυυυυυυυυυυυυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 10 Ιαν - 12:08:39

Τι στο καλό να μαγειρέψω σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!! Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 743589328Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 743589328
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 10 Ιαν - 12:17:45

maggisoula έγραψε:
Τι στο καλό να μαγειρέψω σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!! Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 743589328Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 743589328


Σουβλάκια

Γλυτώνεις το ηλεκτρικό και το πλύσιμο των πιάτων

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 3994858278 Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 3994858278 Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 3994858278
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 30 Ιαν - 15:18:53

¨οτι σφουγγάρισα έτσι; Και η μόοοοονη που σφουγαρρίζει εδώ μέσα!!!!! Ακούτε κουβέντα μάνας και γιου και να ουρλιάζουμε γιατί αυτοί στο δωμάτιο του κι εγώ σαλόνι! Από μακριά η κουβέντα και ακροατές όλο το γειτονοχώρι!!! Ρε μάνα πες μου κάτι γιατί έχουμε μια συζήτηση εδώ με τον Ανέστη.......πατήσαν το πόδι τους τελικά οι αμερικανοί στο φεγγάρι; Γιατί παλικάρι μου σφουγγάρισες και ανησυχείς μη στο λερώσουν; ¨ελα ρε στούλα λέγε! Δε ξέρω αν το πάτησαν το ποδάρι τους στο φεγγάρι το δικό σας μη δω στο σαλόνι γιατί θα σας το κόψω!

Κατάλαβες; Εγώ να τινάζω χαλιά να σφουγγαρίζω να ξαναστρώνω χαλιά κι αυτός τσάρκα στο φεγγάρι!!!!! Και να με δουλ΄΄ευει κιόλας λες και δε ξέρει δε το χει ψάξει! Που όπου βρει τρύπα χώνεται να δει τι υπάρχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 30 Αυγ - 13:44:50

Συναααααααανθρωποι!!!!! Μαζευτηκα επιτέλους! Αγαπεεεεες μου! Ααααχ σπίτι μου! Ο ναός μου! Είχα πολλ'ες ασχολίες νοητικες αλλά κι άλλες κι ειμουν αλλού νταλλού! Ολα για καλό όμως. Εύχομαι να στε όλοι καλά!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 1 Σεπ - 11:13:17

Θυμάστε τη σφίγγα που ρώταγε τι ναι αυτό που στην αρχή περπατάει με 4 μετά με 2 και μετά με 3; αλήθεια τι έγινε μετά; φύλαγε μια πύλη και μ'ολις ο άνθρωπος απαντησε κι εδειξε οτι ηταν έτοιμος φραπ χαθηκε κι άφησε ανοιχτή τη πύλη. Για τούτη δω τώρα.....για το παρα πέρα.....τι ρωτάει άραγε; Ακούει κανε'ις; Γαμώτο ποια ειναι η ερώτηση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 1 Σεπ - 11:54:23

maggisoula έγραψε:
Συναααααααανθρωποι!!!!! Μαζευτηκα επιτέλους! Αγαπεεεεες μου! Ααααχ σπίτι μου! Ο ναός μου! Είχα πολλ'ες ασχολίες νοητικες αλλά κι άλλες κι ειμουν αλλού νταλλού! Ολα για καλό όμως. Εύχομαι να στε όλοι καλά!!!

Άμα δεν είσαι εδώ,είναι σαν κλεισούρα δωματίου.
Μπαίνεις και αερίζεται ο χώρος,σίφουνας,ανανέωση...ανάσανα...
Να την!έρχεται!ψεκάζει με φρες-ερ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 1 Σεπ - 11:56:23

maggisoula έγραψε:
Θυμάστε τη σφίγγα που ρώταγε τι ναι αυτό που στην αρχή περπατάει με 4 μετά με 2 και μετά με 3; αλήθεια τι έγινε μετά; φύλαγε μια πύλη και μ'ολις ο άνθρωπος απαντησε κι εδειξε οτι ηταν έτοιμος φραπ χαθηκε κι άφησε ανοιχτή τη πύλη. Για τούτη δω τώρα.....για το παρα πέρα.....τι ρωτάει άραγε; Ακούει κανε'ις; Γαμώτο ποια ειναι η ερώτηση;
Μήπως δεν είναι ερώτηση;Μήπως χρειάζεται απόφαση να την περάσει χωρίς ερωτήσεις και απαντήσεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elgr

elgr


Ηλικία : 41
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 125

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 1 Σεπ - 13:19:52

Η ιστορία έχει δείξει οτι η αποκάλυψη έρχεται όταν ο άνθρωπος είναι έτοιμος να την καταλάβει. Μπαίνει τεστ! Άρα δικαίως αναρωτιέται για την ερώτηση η maggisoula η καταπληκτική!
Απ την άλλη βέβαια, λέω ποια ιστορία; Προσεγμένη είναι. Την ιστορία λένε, την γράφουν οι ιστορίες που είναι πιο αρεστές στ αυτιά του πλήθους. Η την γράφουν αυτοί που είναι πιο γρήγοροι απ την αλήθεια. Οπότε ίσως να έχει δίκιο η σοφή μας ladosifa!
Θέλει σκέψη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 3 Σεπ - 16:40:31

ladosifa έγραψε:
maggisoula έγραψε:
Συναααααααανθρωποι!!!!! Μαζευτηκα επιτέλους! Αγαπεεεεες μου! Ααααχ σπίτι μου! Ο ναός μου! Είχα πολλ'ες ασχολίες νοητικες αλλά κι άλλες κι ειμουν αλλού νταλλού! Ολα για καλό όμως. Εύχομαι να στε όλοι καλά!!!
Άμα δεν είσαι εδώ,είναι σαν κλεισούρα δωματίου.
Μπαίνεις και αερίζεται ο χώρος,σίφουνας,ανανέωση...ανάσανα...
Να την!έρχεται!ψεκάζει με φρες-ερ.
Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 3880601376 Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 3880601376 τερε τερε 
Ούζοοοοο και καπάκι τσίπουρο!!!! Ταμάμμμμ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 11 Σεπ - 10:45:13

ΑΓΓΕΛΙΚΗ σ απαντάω εδώ γιατί δε γίνεται να μιλαμε γι αρακαδες και κυμ'αδες στο ωραίο θέμα του φίλου μας. Εγω σήμερα εχωκυμα από χτες κι αρακα από προχτε! Δε καταλαβα θα μαγειρευω και δε θα τρών οι αριστοκρατες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ερατώ




Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 50

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 11 Σεπ - 23:22:56

Αριστέα κι εγώ θα σ' απαντήσω εδώ, γιατί μάλλον την έκανα άνω κάτω
την ενότητα, για τα καλωσορίσματα των νέων μελών.


Θα σε απογοητεύσω.. Αν και προσπαθώ όλα αυτά τα χρόνια, τα παιδιά μου
να τρώνε μαγειρεμένο φαγητό.. η μαγειρική δεν είναι ειναι το δυνατό μου σημείο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 12 Σεπ - 7:24:08

Καλημεραα....
Ναι,το καναμε "κουζινα της μαμας"το θεμα του Χρηστου...
Ζητω η επανασταση!
Σημερα το μενου εχει...τσακ-μπαμ ...νανα 
Αντε να φιλοσοφησουμε και λιγο!
Α,παρεπιπτοντως...συνταγη σμυρνεικη για κεμπαπ...εχω...
Απο την πεθερουλα μου...!χε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 12 Σεπ - 9:43:38

ΑΓΓΕΛΙΚΗ!!!! Πλάκα με κάνεις! Αν δεν υπάρχει προβλημα θα την ήθελα σε παρακαλώ! Αν ειν μυστική παω πασο το σέβομαι. Αλλλααααα αν δεν....πολυ θα χαιρομουν!
Ερατώ εγ'ω είμαι οκ λεν πως κάνω μάγια με το μαγείρεμα κι ας λεω. Αλλα τ αδύνατο μου σημείο είναι οτι βαριουμε πλέον κι αργώ πάντα να μαγειρ'εψω που δε δουλεύω κιολας σαν εσένα. Για κλωτσιες ειμαι αλλα δε μπορώ τη καταπιεση τρελενομαι! Στην ωρα του το φαι! Τι θα γίνει δηλαδή αν φτάσει μια ωρα αργότερα; 2 και 3......ναι.......οκ είμαι απαράδεκτης αλλα είναι η αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ - 10:20:45

Καλημερααα...
Εδω το κεμπαπ μαγισουλα!
Σμυρνεικο,αυθεντικο...
Λοιπον η συνταγη:
Η πεθερα μου βεβαια δεν υπολογιζει ακριβως δοσολογιες,αλλα με το ...ματι.
Οποτε,βαλε και την δικη σου πινελια...
Ανακατευεις περιπου 400 γραμμαρια κιμα μοσχαρισιο με 200 γραμμαρια περιπου αρνισιο.
Αυτο διοτι ετσι καταφερνουμε το κεμπαπ να ειναι "ζουμερο",λιπαρο.
Αυτο ειναι και το βασικο"μυστικο",μην το αλλαξεις!
Υστερα προσθετεις:
1 αυγο.
1 κρεμμυδι.
Σκορδο κατα βουληση.Εκεινη βαζει 3 σκελιδες.Εγω λεω καλα ειναι τοσο.
Φρυγανια τριμμενη,περιπου μια χουφτα.
Λιιιιγο ξυδι.Ενα φσσιιτ πανω απο τη ζυμη.
Μια ντοματα τριμμενη,μεγαλη.
Ενα κουταλι παπρικα,αλλα γλυκια,προσεξε το!
Πιπερι μαυρο.
Και το δευτερο "μυστικο",κυμινο!
Το οποιο εκεινη παλι ριχνει με το ματι.
Υπολογιζω οτι βαζει σε αυτην την ποσοτητα περιπου ενα κουταλακι του γλυκου.
Αλατι.
Πλαθεις και αφηνεις να δεσει για λιγη ωρα,περιπου μιση.
Αν θες να τα κανεις με σαλτσα:
Ντομματα τριμμενη,αλατι,πιπερι,ξανα λιιιγο ξυδι(λιγο ομως...)
Σκορδο τριμμενο,κρεμμυδι τριμμενο,πιπερια ψιλοκομμενη,και κυμινο.
Αυτααα....καλη ορεξη!
Υποψιν.
Βαρυ φαγητο για το στομαχι!
νανα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ - 17:16:21

http://www.hlioyxoros.gr/index.php/articles εδώ τα παιδιά βάζουν κι απ τα θέματα μας απ οτι είδα. Επίσης ωραία σελίδα.

https://sites.google.com/site/kseminarion/?gclid=CL7JnZXPxbkCFXQftAodqVcA1g Δες το αυτό. Γιατί είναι 69 ευρώ το μήνα και δε χρει'αζεται να πας εκεί γιατί.....μισό..... https://sites.google.com/site/kseminarion/e-learning δηλαδή απ το σπίτι σου. Αν και ειν απ τις τεχνικες που είναι άλλο να ναι δίπλα ο δάσκαλος. Πάντως η καρα μας ξέρει καλά έχει κάνει κι ειχε προχωρήσει πολυ σε βαθμό. Αλλα αυτό το κορίτσι ολο εξαφαν'ιζεται! Ερχεται λεει ΗΡΘΑΑΑ! Κι εκεί που λες ψυχή μου καλώς το μουουου και χαίρεσαι........τσουφ χάνεται και μη το είδατε! Τεσπά. Η φιλη που σου λεγα λοιπόν μου χει πει πόσο την βοηθησε και ψυχικα πνευματικα σωματικά. Προσφατα έφτασε στο βαθμό που μπορε'ι να θεραπεύει το σώμα και τα τσακρα. Γενικά έχει αλλάξει η ζωή της και ο τρόπος που ζει. Αλλα παρακολουθουσε μαθήματα 2 χρόνια περίπου. Δεν ειν εύκολο να γίνεσαι γέφυρα και να περν'αει από σένα η ενέργεια του σ'σύμπαντος αλλα ούτε και δύσκολο αν το θες πολύ. Θυμαμαι πάντως που κανε πολυ διαλογισμό και προσπάθεια να γνωρίσει το σώμα της και να πειθαρχεί όχι με σκληρό τρόπο αλλα μαλακά. Ελεγχος του νου αρμονία κι ειρήνη μέσα της. Τα καταφερε όλα. Πριν ηταν πεισματαρα μεν αλλ'α νευρικό κι ανήσυχο πλάσμα. Κι οτι του φανεί του λολοστεφανή! Τώρα;;; καμία σχέση. Αλλα της άρεσε πολύ. Πολυ διαβασμα για το θεμα κι εξάσκηση και διαλογισμό με το ρεικι. Αυτά είναι η ασχολία της η κυρια.
Οτι βρίσκω γι αυτό πάντως θα στο λέω. Και σ ευχαριστωωωωω πολύ για τη συνταγη!!!!!! Παρα πολύ!!!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 13 Σεπ - 19:42:13

Εγώ σε ευχαριστώ μαγισουλα...
Πολύ πολύ!
Να είσαι καλά..!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 19 Νοε - 18:09:43

Αγγελική!!! η συνταγη σου υελεια ξεχασα να στο πω! τα σκανα την κυριακή! κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 19 Νοε - 18:11:55

Ααααααα καλάααα!!! υελεια σκανα.......το εγκεφαλικο που λέγαμε! μαλλον το παθα αλλά ήταν κρυφό που πρώτα το παθαίνεις και μετά απ ώρες σου στραβωνει ο γκαργκάτζαλος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 3 Δεκ - 19:41:38

Ωωωωωω! Μ αρέσει αυτό το notificaion! Aaaaa μου λέει και καλώς όρισες και αααα έχουμε αλλαγούλες!!! Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 3400357680 

Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 1945457999
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!   Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!! - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤετ 4 Δεκ - 12:03:39


χαααα
είναι πολύ καλοί χαχα




πολύ να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καφεδάκι σουβλάκι και κουτσομπολιό!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ.-
Μετάβαση σε: