H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τα παλιοσίδερα..

Πήγαινε κάτω 
+13
spitha
15katerina
princess4
anarhos
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
markos
gerakina
Αιθηρόη
maggisoula
ioessa
ilia
Nenya
angels1
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 2 Αυγ - 15:23:51



Ασπονδος φίλος , χμ .............ας ειναι καλα και εμεις καλλιτερα.


Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 4088188550 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ 3 Αυγ - 10:15:22

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Broken_Heart13


πάντα εκτός χρόνου. Χάνω και τα παντεβού μου.
Είναι αυτό που λένε ¨" Που είναι η στάση; "Σ΄αυτην." "Εεε που είναι η στάση;" " Σ'αυτην , ΤΩΡΑ"
"..ωχ πάει, τωρα πρεπει να σταματησω στην επόμενη" ,
αν υπάρχει
χαλια μπλε .
Γεια μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ 3 Αυγ - 11:39:33

nnan έγραψε:
Δεν ξέρω αν θα καταλάβετε, δεν ξερω καν πως να το πω, και σιγουρα θα φανει ακαταλαβιστικο και χαζο.
έχω να κανω εναν μονολογο..θα μου επιτρεψετε.

εν καιρο πολεμου,
οι "αξιοι" του κόσμου αυτου, συγκεντρωσαν τους υποτιθεμενους συνεργατες τους και επισης "αξιους" του κόσμου αυτου, ωστε να εξαναγκασουν τον πλανητη σε υπακοη.
Αυτοι που έβραζε το αιμα τους, (ειχαν πιο πολυ ηλιο) αντιληφθηκαν , ότι ίσως να μην ειναι οι μονοι "αξιοι" στον κόσμο αυτό , οτι η επιβολη εξουσιας δεν ειναι ο καλυτερος τροπος, και ετσι οι υποτιθεμενοι εχθροι , εγιναν ασπονδοι φίλοι. Πληρωναν τους φορους χωρις ομως να χρησιμοποιουν πληρως τις εντολες που τους ειχαν δωθει για απολυτη τρομοκρατια. Βεβαια με τον καιρο, επεσαν σε παμπολλα ατοπηματα, σεξουαλικα οργια κτλ κτλ και κουτουλου.
Ετσι , οταν οι 'Απολυτα" "Αξιοι", αποφασισαν να επισκεφτουν τους υποτιθεμενους συνεργατες τους, απογοητευτηκαν πληρως , που οι συνεργατες τους ειχαν γινει ασπονδοι φιλοι με τα "γιδοπροβατα",πφ κελ μπαναλ σε τρατζικ!! σεξουαλεν ορτζιεν σε πληρη θεαση?? (Ενω εσεις τα κρυβετε πισω απο βιβλια, μεταφυσικα, ανωτερα, θρησκειες, βιτρινες ,διαφημησεις ,διαστασεις και καθετι άλλο?)
..και καταεσφαξαν τους υποτιθεμενους συνεργατες τους, αφου ειχαν γινει βδεληγματα..(ενω πριν δεν ήταν?)
Πολλοι σωθηκαν από τους καινουργιους τους φιλους..
Ετσι θα γινει, αυτο ειναι το σεναριο , οσα μηχανακια και να φτιαξετε.. να το θυμαστε αυτο.
Ο παραδεισος που σας εταξαν,η ασηλεια, ειναι μια φουσκα, δεν υπαρχει. Νομιζω οτι μετα απο ολα αυτα τα χρονια προσπαθειας, το κενο ΣΑΣ ,παραμενει το ιδιο.
Αν υπηρχε εστω και μια σταλια αληθειας μεσα σ αυτην, θα το ειχατε ηδη νιωσει και δεν θα ειχατε φθασει ευατους σας, σ αυτο το σημειο.
Εχετε εξαντλησει ολους τους τροπους να γεμισει,
δυστηχως ολοι ηταν ευκολοι και προστυχοι.Και παραμενουν ετσι.
Η μυρωδια δεν καταφερε ποτε να καλυφθει.

Πρέπει να μάθουμε να συν-χωρουμε, δεν παει αλλο.
Υποτιθεμενοι συνεχιστες των παραπανων υποτιθεμενων αξιων του Κοσμου τουτου.
Ο ασπονδος "αδυναμος" φιλος , υπήρχε,υπαρχει και θα υπαρχει. Και εχει καθε δικαιωμα σ αυτο,
δικαιωμα γέννησης. Όσο κι αν παλαιψατε να τον πνιξετε.
Αυτος ειναι που θα σας απλωσει το χερι,
ακομα και αν ειναι σαν να κανει μια τρυπα στο νερο. Μπορει να θελει να εξερευνήσει τον πάτο σας.
Με σκοπο να βρει τον διδυμο αδερφο του εκει μεσα. Μπορει να ειναι και ο ιδιος σας ο ευατος.
Αλλα μπορει και να γυρισει το μαγουλο του,
μπορει και να γυρισει και την πλατη του, προβατο προς σφαγη ειναι και το ξερει,
και τοτε το κενο θα γινει ακομα πιο μεγαλο. Γιατι αυτος δεν εχει την ικανοτητα να γεμισει αλλο κενο, εκτος απο το δικο του..Ποιος λοιπον, κερδιζει;;
αυτον, δεν τον ενοιαξε και ουτε και τον νοιαζει, ειναι τοσο χαζος που μπορει και να μην φτανει μεχρι εκει το μυαλο του.
Αυτη ειναι η εργασια του.
Ετσι και αλλιως , στο εντος , εκτος κι επι ταυτα του Κοσμου Τουτου,
"Ματαιότης Ματαιοτήτων , τα Πάντα Ματαιότης"
εφοσον τιποτα απο ολα αυτα δεν αφορα στην ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ.



Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 3477152822
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ 5 Αυγ - 11:40:19


http://www.madata.gr/epikairotita/social/214100.html

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Images?q=tbn:ANd9GcSFGKY-Qt57P12EgS_j_syK6albHTFM_-8YnnR8sa7V6AxBP8Ot , ημουν έτοιμη να πω και μια βαρια κουβεντα, αλλα αστο καλυτερα, γιατι μπορει να ημουνα και γω που τα αρπαξα κεινα τα 30 , να μου γεμισουν το κενο , που ακομα και οταν ειναι γεματο , εμενα ποτε δεν μου φτανει!
Ποιος ξερει ποσα χωραει ο πατος...
Ποιος να ξερει και που βρισκεται;


Ασχετο Υ.Γ: δε μου λες ρε χμ.. Κρατος.. αντι να ανοιγεις σχολες για ψυχολογους-ψυχιατρους, δεν ριχνεις μια ψυχαναλυση
κατ' ιδίαν;
.. Είσαι και μιαν ΑΗΔΙΑΝ. ..
ΖΗτειται εντος : >> Μια καρφιτσα ,
προτου την φτιαξουν την μπαμπουλοφουσκα με νανοτακνολοτζι και μετα δεν σπαει με τιποτα.
Το γοργον και χαρην εχειν!

αχ μανουλααααα,
σαν ερθει κεινη η μερα που καταφερω να μαι στην ωρα μου
στο παντεβου μου με το πατο..
ερε γλεντιααααα,
και να μην εγινε και λαθος η στασηηηηη

γιατι δεν ξερω και καλα το μερος .. (;)
καμια φορα , αποσυντονιζομαι .
Ευτυχως που μερικες φορες, εχεις την ευκαιρια να κοιτας ψηλα και να ατενιζεις τα αστρα.

ΕΥ-τυχως hh
αν μπορουσες και με λιγο ανεμο να νιωσω την παρουσια σου..λιγη βροχουλα, ίσως.
Πολυ σαπιλα εδω περα και βρωμαει ολουθε ολος ο τοπος,πια.

χαλια μπλε
η
Big Babol

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ 12 Αυγ - 7:58:17

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Siskeyasia



χαχα ... Γεια μας! ... βιολί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ 12 Αυγ - 8:01:54

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 F11a6d44839717be472e282e358dc0ab_S

Researchers at Yale and the University of Southern California confirm the biological rule: when sugar levels fall too, some areas of the brain lose control and fail to curb the sense of hunger.

The study, published on Journal of Clinical Investigation, Is based on brain images of volunteers, which the researchers conditioned and measured levels of glucose circulating in the blood.

The study authors have shown that when sugar goes down, the hypothalamus, The control room of the emotions, reveals the change.

A wheel, two other brain regions, the insula and the striatum, linked to the reward circuit, are alarmed and induce food cravings. The most obvious reaction is that the prefrontal cortex, which in the absence of sugar can not contrast the signals of appetite.

For more on this research: Circulating glucose levels modulate neural control of desire for high-calorie foods in humans

GG
20/09/2011
χαχα ... χαααα ... (συγνκώμη, παρεσύρθην..χεχε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΔευ 20 Αυγ - 12:08:09

είναι απαίσιο και καταστροφικό να ζείς μια ζωή περιμένοντας το πότε θα πεθάνεις.
Με το αγχος του να εισαι, ο τελειος καθαρος απολυτος εκει.
είναι απαίσιο και καταστροφικό να μην ζεις στο ΤΩΡα αλλα απλά να σκεφτεσαι το δευτερολεπτο το τωρα, που μολις έχασες.
μερικες φορές το δίκαιο του λόγου , η δικαιολογία , είναι τόσο παράδοξη και τόσο υπερ του λογου του ΕΓΩ , που κανονικα θα επρεπε να λεγεται ΕΓΩολογία.
είναι τόσο διαφορετικο το κενο που αφηνει ο θανατος ενος ανθρωπου, απο ενος ζωου ή ενος φυτου..
και αυτο γιατι υπαρχει μια ισχυροτατη εγωολογια, χμ!
αλλα ΤΩΡΑ είμαι τωρα, και ειναι και ολα αυτα εδω γυρω μου, μαζι μου.αν τα ποτισω, αν τα ταϊσω, αν τα αγαπω και τα νοιαζομαι, και επειδη ειμαι υπερ της ανταλλαγης "προϊοντων" και για την προσφορα τροφης που μου δινεται ως μερος του συστηματος αυτου , στο τωρα, (να μην πεθανω και απο "ασιτια" ) και επειδη το μετα θα ναι μετα , κανονικα δεν θα επρεπε να ασχολουμε μαζι του απο τωρα, γιατι ΜΟΥ ΦΕΥΓΟΥΝ ΤΑ ΛΕΠΤΑ που μετρανε αυτο μου το μετα,χμ..
εγω παντως δεν εχω ικανοτητες να ξερω τι θα μου συμβει ωστε να προσπαθω να το αλλαξω απο τωρα, γιατι μολις αυτο μου φυγε... Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 3937927111
μαλλον καλυτερα να κατσω στα "αυγα" μου

ασχετο, αλλα βρηκα κατι patron για πλεξιμο

http://users.sch.gr/apouliassis/Quantum%20Mechanics/reality.htm
http://www.physics4u.gr/news/2001/catschroedinger.html
και ενα για κοπτοραπτικη

http://skeptomenosellhn.blogspot.gr/2012/03/blog-post_26.html

παρ ακμη και οτι και να πεις δεν αλλαζει τιποτα γιατι "Ειναι το ΣΥΣΤΗΜΑ" (οβερλαϊ) :P

από ολα αυτα λοιπον αν τα συν κεντρω σουμε τι έχουμε;;

"Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΜΑ" (για το ξεκαρφωμα)

(αγαπητε επιστημονα , για μενα ειναι ευχαριστο που δεν εκανες πραξη τα πειραματα σου. φταει η διπλη μου Φυση)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΣαβ 25 Αυγ - 11:06:57

Παροτι διακατεχομαι απο μεγαλη θλιψη, που στον διπλο μου κοσμο φορεσε την Ελπιδα και μου διαμυνησε, οτι καπου καπως καποτε εδιαβασα και τουτο ¨" Τυχερο το ζωο που θα παει απο ανθρωπου χερι, γιατι θα επιστρεψει ως ανθρωπος", αλλα μονο το ζωο ειναι τυχερο. Ταυτη Ειναι Εξελιξη! οποτε να μαζεψα παλι τα κομματακια μου και εσκεφθην..
Ως παρενθεσις λοιπον, εις το ημερολογιον μου, θετω τουτη:
σταυρος, τρια δαχτυλα
Υλη 4 στοιχεια το πεμπτο ο Αιθερας
αιθερας τρια στοιχεια Πνευμα
ζητώ (;) να εισελθει το Πνευμα στην Υλη..
το Πεμπτο στο Τεταρτο
ομως δεν ειναι πεμπτο
γιατι τρια συν τεσσερα= επτα [ Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 326707096 (ωχ..)]

Υποσημειωσις: αυτη εφανει ως μιαν πληρως αχρηστη πληροφορια.
μαλλον τοτε, εχει δικιο καποιος που ειπε και κεινος καποτε..
"Τι να την κανεις την εξυπναδα, οταν δεν μπορεις να την εκμεταλλευτεις.."
για μενα ομως εχει αδικο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΚυρ 2 Σεπ - 9:26:32

Φθάνω στην σφαίρα
και μόλις προσπαθήσω να συλλογιστώ τί είναι μετά απ'αυτήν,μέσα στο μυαλό μου ανοίγει ένα νέο σύστημα,στο οποίο το πιο μικρό του μερίδιο είναι αυτη η σφαίρα, και ω! τι έκπληξη ,όταν γύρω της αντικρύζω και άλλες παρόμοιες σφαίρες..Πώς να βγώ από δω μέσα;;

αναρωτιέμαι, "Ποιό ήταν το πρωταρχικό σφάλμα; Πώς ελαβε μερος κάτι τέτοιο;"
Το σφάλμα,το λάθος, η πύλη, είναι προϊον αυτού του συστήματος, είναι μέρος της λειτουργίας του.

ακούω από τα πολύ μικράτα μου για την Συγνώμη και την Συγχωρεση.
Στο μυαλο μου ηχει σαν συνχωρεση.
Να ανοίξω το δρόμο στο αντίθετο μου , απο το στεκομαι και να μουλαρωνω, γιατι βαση Νομου ειναι αδυνατον να συνεχισω σαν εμποδιο να στεκομαι μπροστα του. Να χωρέσουν ΟΛΑ.

Αλλα μου λεει : ΣΤΟΠ. ΟΧΙ ΟΛΟΙ.
δεν μπορουν ολοι.
-Γιατί δεν μπορούν όλοι; ρώτησα.
Και τότε μου ανταπαντησε οτι εδω είναι μια φυλακή και οταν ο ανθρωπος ξυπνησει και δει οτι ειναι φυλακη, τότε του γεννιέται η επιθυμία να το σκάσει
-Γιατί να το σκάσει;
Τον πνιγει ο πονος για την ελευθερια και τυφλωνεται. Κατοπιν προσπαθει να παρει ανασα, αλλα δεν βρισκει την δυναμη μεσα του να βγει η ανασα, οποτε ψαχνει τυφλα γυρω του κατι να πιαστει, για να αντλησει την δυναμη να παρει ανασα. Γυρω του βρισκει αλλους, που τους ξυπναει και αυτους και ετσι εχουμε μια συνεχεια.
Απο πολλους που θελουν να ανασανουν και πνιγονται. αλλα δεν μπορουν Ολοι, γιατι θα ξυπνησει ο Φυλακας.
-Και γιατι μπηκε Φυλακη, κατα πρωτον;
όταν πας φυλακη κατι εχεις κανει,ειναι μια τιμωρια.Αν το σκάσεις από την φυλακη, κατα πασα πιθανοτητα , θα επιστρεψεις πισω.Θα επιστρεψεις πισω , γιατι δεν αποδεχτηκες την τιμωρια σου εξ αρχης, δεν αντεξες το βαρος της ευθυνης.Ομως η τιμωρια οσες φορες και να της το σκασεις ειναι σταθερο σημειο, ειναι πιο βαρια απο σενα και παντα θα σε ελκει κοντα της.Αρα οσο και να το σκας , παντα θα επιστρεφεις πισω στο αρχικο σημειο.Μεχρι να μπορεσεις να την αντιμετωπισεις καταματα.
Δεν φτανει μονο να θες να εισαι ελευθερος. Η φυλακη ειναι η διαδικασια να μάθεις να εκτιμας και να σεβεσαι την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ σου.
(πολυ δυσκολα τα πραγματα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 12 Σεπ - 18:46:28



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 13 Σεπ - 21:28:03

φίλε mikroulis11, αυτα τα τραγουδια τα ακουγε ο μπαμπας μου οταν ημουν πεντε χρονων
καποιος απο τους δικους μου, με πηγαινε σε συναυλιες του Χατζη και σε κατι ταβερνακια που τραγουδουσε αν θυμαμαι καλα
και εκανα ενα ταξιδακι στο παρελθον μου που στην αρχη με στεναχωρησε λιγακι, αλλα τωρα που το σκεφτομαι εχει και πλακα γιατι το φαμιλι ητανε γκρουπις του Χατζη Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 2473281379

(Γκρουπις Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 3937927111 το φαν κλαμπ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 19 Σεπ - 22:04:51

συγνωμη ,ειμαι κουρασμενη σημερα
γι αυτο εδω θα σας πω ευχαριστω για τα καλα σας λογια,
να ειστε επισης καλα και να υγιαινετε.
Καλο σας ξημερωμα
να να να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 3 Οκτ - 10:25:52

ΦΩΝΑΡΑ.....

Θέλω και μια gothic εκδοση να αφιερωσω στην ιλια μου Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 2945718842
στην Κιρκα μ
στην Λευκονοη μ
στην μικρη
στην Κατερίνα ( Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 2945718842)
στην Νενυα
και σε οποια αμελησα
μου λειπετε , και τα δωματα σας είναι αδεια Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 3162298376 αλλα η καρδια μου γεματη με τις αναμνησεις σας, δεν φταιω , ηταν πολυ δυνατες οι ευωδιες αλλα μου ελειπαν και οι δικιες σας
Adore Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1472744271



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 3 Οκτ - 10:31:16

σήμερα 5 και μιση ξημερωματα, σηκωστε τα ματια σας ψηλα και εντοπιστε

ένα τεραστιο αστρο (πλανήτης δεν ξερω ποιος ειναι ακομη.. ) και στα αριστερα οπως θα το κοιτας εχει εναν μικρο σύντροφο (μαλλον ο Ερμης με τον Σταχυ(;))
..εκει θα μαι και εγω με το χερι στην Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 2945718842 μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΤετ 3 Οκτ - 11:25:42

Μπορεί μερικοί (μπορεί λέω) κάποιοι να αναρωτηθηκαν πως γινεται να μην πιστευω σε φαινομενα σαν της Τηλεπαθειας ή του οραματισμου κτλ
δεν ειπα ομως οτι δεν πιστευω,
οταν γεννηθηκα διπλα βρεθηκε ενας ανθρωπος που μου εμαθε πολλα πραγματα ,οπως το : μπορεις να μαθαινεις μεσα απο τους αλλους , αλλα για να μιλησεις μονο τα βιβλια θα σου δειξουν.
Και ετσι με εστελνε στις βιβλιοθηκες της, για οταν θα ηθελα να πω, αλλα για οταν θα ηθελα να μαθω καναμε ασκησεις.. Οποτε σε οτι εχει να κανει με την ενεργεια του Ολου, φια μενα ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο και καθολου μεταφυσικον.

Ξεχασε ομως να μου πει οτι εκει "εξω", είναι αλλιως. και οταν αρχισα να καταλαβαινω τι γινεται γυρω μου, παγωσα και εγινε ενα κομματι ατοφιο...ΣΙΔΕΡΟ, αξιος εκπροσωπος του Γένους μου. Η Αιθηρόη με βοήθησε πάρα πολύ να ενθυμηθώ, αυτο που δεν εβρισκα πουθενα , ενω ειχα γεννηθει και ανατραφει ετσι.
Κι αν καποιος ειναι τρελος, αυτος σιγουρα ειμαι εγω... χεχε
ΚΑΛΗΜΕΡΑ Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 9:08:53

(εγώ,Τέρας)...


και θα βγάζω την κατσαρίδα από το σπιτι μ'
και θα βοηθάω τον μέρμηγκα να βρει ψωμί να παέι στην φωλιά του
και θα βάζω την πασχαλίτσα,που την σκορπισε ο αγερας, ξανα παλι στο λουλουδ ιτσ'
και θα ταϊζω τις γάτες
και θα κάνω ψιτ στο σκύλο
και μπεεεεε στο βοσκό
και θα ανάβω
κάθε μέρα
το φυτιλι μ'
μέσα στο καντήλι μ'
να φέγγει
για να πλέκει
η κόρη
το μαντηλι μ'
ντηλι ντητηλι μ'

Γεια μας!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Σαβ 3 Μάης - 23:44:58, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 9:22:30

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1znbo8m
για μηχανή εχρησιμοποίησα μια προπολεμική σόνι που' χω

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 2054axu

και για το εφε "Ζους ε ντανσε"
εχρησιμοποίησα το Πάρκισσον που εχω πάθει τελευταια... χαχα

hh


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Σαβ 3 Μάης - 23:49:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 11:46:29

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 3477152822Σαν π μου θυμιζει το κατω μέρος , και όλοκληρο σαν ενα ανθρωπο που ειναι στο διαστιμα και εχει συνδεμενο ενα σωληνα σαν τσινγκέλι για να μην φυγει ή στο βυθο! ότι πάνω και κάτω . Όποιος πλανήτης είναι φαινετε Νανν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 11:57:35

Τι βλέπουμε ρε παιδιά;;;; Πείτε μου και μένα!!! Το πάρκινσον το βλέπω!!! και την ημερομην΄ια βλεπω. τιποτα άλλο δε βλέπω! Ωέο!!! Θα με τρελάνει ετούτο το ξωτικό!!!! Γιουβαρλάκια θέλω να κάνω ντίλι ντίλι και θέλω αυτοσυγκέντωσις!!!! Η ioessa είδε και τον άνθρωπο με το τσιγκέλι!!!! Πάρκινσον σου λέει κούκλα μουουουου!!!! Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 1685985038

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 743589328 Λέγε ξωτικιά τι δείχνεις!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 12:31:49

Χα χα χα χα!! nnan και maggisoula είστε θεές! Φοβερό δίδυμο!!!

Τι υπέροχη μέρα σήμερα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 15:25:37

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 2054axu


έγινε χαμός σήμερα που έριξε κεραυνούς και μου κόψανε το ρεύμα...χαχαχαχα


αγαπημενοι μου  ηλιος  ηλιος  ηλιος  ηλιος

ολα τα σημερινά για μένα , ηταν υπεροχες, εκπληκτικες,συμπτωσεις

Προχτες τα χαραματα ειδα αυτο το αστρο-πλανητη μολις αχνοφεγγε η μερα,ειχε και ενα συντροφο.
Σημερα ομως , οπως υποσχεθηκα σηκωθηκα πιο πρωι και περιμενα..
αυτος ο πλανητης ειναι ο Δίας, εμφανίζεται από την Ανατολή, γυρω στις 5 και διαγραφει τρελή πορεια μεχρι της 7 περιπου, όπου εχει διανυσει το ενα τεταρτο του θολου που αγναντεύουμε, και μετα χάνεται επειδη το φως του Ήλιου είναι πιο δυνατο.
Και είπα οτι εγω θα ειμαι εκει με το χερι στην καρδια μου
γι'αυτο..
εχρησιμοποιησα την προπολεμικη μου Σονυ
και για εφε το Παρκισσον μου.
Και ριχνω το σφαλμα στο Παρκισσον, γιατι αν κοιταξεις την φωτογραφια μοιαζει με αυτην


Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 310

πως εγινε αυτο δεν ξερω, αλλα μαλλον φταιει οτι κοιτουσα με το χερι στην καρδια μου.

hh  με εννοησες μαγισσουλα μου τωρα; Ηταν κατι τυχαιως σκοπιμο, λοιπον :)

και οπως ειπε και η Ιοεσσα   να"όπως πάνω, όπως κάτω"

και οπως λεει και η Κυρά, να ανοιξω τα ματια, να νιωσω και να ευχηθω αυτο που θελω ΕΓΩ να γινει και οχι αυτο που θελουν ΑΥΤΟΙ!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Σαβ 3 Μάης - 23:53:44, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 15:29:51

ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑαααααααα..... :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :hhh:

...γιορτάζουν τα ζώα σήμερα :P

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Images?q=tbn:ANd9GcQGAz3id9bK7zp7pBMSQCo_KlSYOlLGAUntZlxMtgLXAdspAK3U

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 16:20:20

ioessa,πολύ μου άρεσε η περιγραφή σου!Κοσμοναύτης-κοσμοδύτης!
Στο τέλος,βλέπω τον αριθμό 7.
nnan,είσαι αποθέωση...έχω πολλά να σε ρωτήσω για τις ασκήσεις,αλλά ίσως δεν είναι η κατάλληλη στιγμή.Και για τα παρασκήνια με τον Χατζη,[γκρούπις]οργιάζει η φαντασία μου,αλλά ας το..
Συμπτώσεις τις δέχομαι μόνο με την ερμηνεία οτι ''πέσανε μαζί'',ταυτόχρονα και αρμονικά,παρα τυχαία.
Πολλά συμβαίνουν,δεν σας προλαβαίνω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 16:31:51

ρώτα με οποτε θες' αλλα κανε μου την χαρη και μην με ρωτησεις τωρα
που πινουμε καφε. να


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 11 Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ - 10:30:58

Σε εννόησα μπικόουζ σα να βλέπω καλύτερα σήμερα! Κι αυτό που κατάλαβα ακόμα είναι ότι σα πολλά να γίνονται τη νύχτα και δεν τα παίρνουμε χαμπάρι! Θα πάω το κρεβάτι μου στη ταρ΄ατσα! ¨ετσι κι αλλιώς δεν κοιμάμαι πολύ οπότε κάτι θα πιάσω κι εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα παλιοσίδερα..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 11 από 30Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: NNAN-
Μετάβαση σε: