H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!

Πήγαινε κάτω 
+22
zizanio
αόρατος ναός
Δήμητρα
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
stargate
nikgr
marilena
sofaki
ilia
Αιθηρόη
ahilleas
elgr
Αθάνωρ
spathi
markos
lordos
Η.Α.
ioessa
maggisoula
anarhos
gerakina
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
26 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 15 Μάης - 23:27:05

Αναρωτιεμαι αν η οργη θα μπορουσε να ανασκαψη τα μνημεια των παλιων θεων , των αρχαιων αρνητων του κοσμου...
Να μετατοπισει συνορα και να ριξει τις πλακες κομματιασμενες με τα παλια αξιωματα στην αβυσσο...

Αναζητω με απογνωση ενα κοκκο , εναν ζωντανο μαγικο κοκκο σωτηριου αλατιου , που σε καθε κρατηρα θα μπορει να αναμιγνυει και να δενει το καλο με το κακο , τον θανατο με την ζωη, αυτον που τρωει την καρδια και αυτον του φαγωμενου.....

Προσπαθω να διαβασω σκεψεις απο την μορφη εκεινων που κατεχει το Ον...

Απο εκεινη την απεραντη ψυχη που ειναι σε θεση να κατεβει πολυ χαμηλα...

Απο εκεινη την ψυχη που συνεχως εξελισσεται περιπλανειται και παραπλανειται....

Αυτη την ψυχη την γεματη απο ζωη, αυτη την ψυχη που συνεχως βυθιζεται στην θεληση και την επιθυμια , αποφευγωντας τον εαυτο της, ξαναβρισκοντας τον στον επομενο κυκλο, στον επομενο ερωτα του εαυτου της ....

Ερωτας , ευδαιμονια της υπερτατης ψυχης .... καθε φορα γινεται και δυσκολοτερο ....καθε φορα οι μαχες σκληροτερες και τιτανιες , ετσι σμιλευονται και αναδυονται γενηματα υπερανθρωπων , με ακαμπτο και αθανατο πνευμα....

Ενα τετοιο πνευμα , μια τετοια μορφη που ονομαστηκε leontaς , θα θυμηθει λογια που ειπα καποτε ...

<<Αυτες οι εικονες ειναι για να μας θυμιζουν την πραγματικοτητα μας και αυτη η μουσικη ειναι για να ελξη την ψυχη μας να γινει αερας , υψος , φως.... τοτε ενας μεγαλος ερωτας γενιεται, ισχυρος και αθανατος , περα απο τις μορφες, περα απο καθε πονο και φοβο...>>


Έχει επεξεργασθεί από τον/την emmanouil στις Παρ 17 Μάης - 13:29:17, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Μάης - 14:29:57

emmanouil σ αγαπάω ιδιαιτερα το ξέρεις; μου άρεσαν οσα εγραψες. Και υπάρχει αυτός ο μαγικ'ος κόκος που λες μέσα μας αρκεί να τ αφησουμε να κάνει δουλειά χωρίς ν ανακατευουμε τ αρνητικα μας και να τον εμποδιζουμε. Κι αυτός ο κόκος υπάρχει και σε μέγεθος γίγας! Και το ξέρεις. Κι εδω εχω βρει μερικούς!!! Μ αρέσει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Μάης - 14:46:36

Το ξερω magisoula οτι με αγαπας..... και οπως σε καθε γνησιο δυνατο συναισθημα , επιστρεφει παντοτε στο πολλαπλασιο στην αρχικη του αιτια , στην πηγη που εκπορευτηκε , ετσι, ειναι ευκολο να φανταστεις ποσο πολυ σε αγαπω και εγω , οπως και πολλους αληθινα εκπληκτικους ανθρωπους εδω μεσα .....!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 16 Μάης - 20:02:22

Ωραίο πράμα να μιλάμε εδω μέσα σ αυτό το θέμα έτσι!!! Μ αρέσει. Αλλα να διαχωρίσω κάτι. Οταν λ'εω σ αγαπάω δε το λεω με την αδιάφορη η κοινή άποψη που λέμε....αγαπάω το κόσμο.....αλλά ειναι απο συνήθεια και π'αει λεγοντας. Οι λέξεις είναι σα το καλεμι και γι αυτό πιστεύω στις λέξεις που χρησιμοποιώ. Ολους εδω και παντού τους αγαπάω οπως αγαπαω κάθε τι που δικαιουτε ζωή κι είναι θαυμα του σύμπαντος. Οταν ομως λεω σε κάποιον συγκεκριμενα.....σ αγαπάω.......εχω συγκεκριμενους λόγους και αγαπη με άποψη. Ειναι πιο ειδικό κι οχι γενικό και χ'αρη στο βασιλικο ποτίζεται κι η γλαστρα. Και μ αρέσει να υπ'αρχουν άνθρωποι που ξεχωρίζουν απ άλλους. Μ αρέσει να διαφέρουν όπως μ αρέσει γενικά να ξεχωριζουν φαινόμενα η κόσμοι η ζώα η φυτά η γενικα πλασματα που να ξεχωριζουν απο καποια αλλα! Ενταξει μη κοιτάς τη σειρά που τα έβαλα. Τα είπα σε τυχαία σειρά. Απαπα! Παρλάρω περιτα χωρίς να λεω και κατι σπουδα'ιο. Τεσπά! Αντε στην υγειά της αγάπης και του σεβασμού μεταξυ μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ahilleas

ahilleas


Ηλικία : 54
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 95

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 18 Μάης - 11:19:30

Καλό δρόμο φίλε.. Και είθε να υπάρχει μια αγκαλιά που σε περιμένει.


rrros
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 18 Μάης - 15:37:06

Ειναι μερος της ΙΔΕΑΣ πλεον.... αποτελειται σχεδον απο το ιδιο υλικο , ασχετα αν δεν μας ειναι αντιληπτος..... και εν δυναμει ολα οσα τον περιμενουν ειναι και ολα οσα ειναι εκεινος.... ολα οσα υπηρξε.... ολα οσα υπαρχουν ....
Ο ελεγχος της συνειδησης του θα ανοιγει τις πορτες , αυτος και θα τις κλεινει.....

<< Ο ΕΛΕΓΧΟΣ >>
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 21 Μάης - 0:04:50

[youtube][/youtube]







. Γυρω μου αβυσσος και κυμα....

.Δρομος μοναχικος, οραματα φωτος....

.Και ολη αυτη η σιωπηλη ομορφια για τα μεγαλα πραγματα , σε κοκκινες θαλασσες περναει....

.Και εγω, ανταμα πυρωμενων των πυλων , καρδια μου αναλαφρη πεταει....

.Βλεμματα χρυσοστολιστα.... βλεμματα φλογισμενα....

.Ματια αρχαιων ημερων γαληνευαν εμενα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 25 Μάης - 21:35:53

Λέωντας...

Για την ζωή σου...
Για την ψυχή σου...
Για το ισχυρό πνεύμα σου...
Για την λαμπερή καρδιά σου...
Που Ήσουν... και Είσαι...

Σε ευχαριστώ...

Ξεκουράσου...

Στο επανιδείν!

Σε αγαπά και σε τιμά η καρδιά της ψυχής μου.

...


«ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΥΤΟΝ ανάγκη να τον βλέπεις και να τον λαβαίνεις» είπε:

«Κοίταξε!»

Και τα μάτια μου έριξαν τη σπορά, γρηγορότερα τρέχοντας κι από βροχή, τα χιλιάδες απάτητα στρέμματα.

Σπίθες ρίζα μες στο σκότος πιάνοντας, και νερών άξαφνων πίδακες.

Η σιγή που εκχέρσωνα για ν' αποθέσω γόνους φθόγγων και χρησμών, φύτρα χρυσά.

Οδυσσέας Ελύτης.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Μάης - 0:12:45

rrros rrros rrros
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Μάης - 20:55:57

emmanouil έγραψε:
Αναρωτιεμαι αν η οργη θα μπορουσε να ανασκαψη τα μνημεια των παλιων θεων , των αρχαιων αρνητων του κοσμου...
Να μετατοπισει συνορα και να ριξει τις πλακες κομματιασμενες με τα παλια αξιωματα στην αβυσσο...

Αναζητω με απογνωση ενα κοκκο , εναν ζωντανο μαγικο κοκκο σωτηριου αλατιου , που σε καθε κρατηρα θα μπορει να αναμιγνυει και να δενει το καλο με το κακο , τον θανατο με την ζωη, αυτον που τρωει την καρδια και αυτον του φαγωμενου.....

Προσπαθω να διαβασω σκεψεις απο την μορφη εκεινων που κατεχει το Ον...

Απο εκεινη την απεραντη ψυχη που ειναι σε θεση να κατεβει πολυ χαμηλα...

Απο εκεινη την ψυχη που συνεχως εξελισσεται περιπλανειται και παραπλανειται....

Αυτη την ψυχη την γεματη απο ζωη, αυτη την ψυχη που συνεχως βυθιζεται στην θεληση και την επιθυμια , αποφευγωντας τον εαυτο της, ξαναβρισκοντας τον στον επομενο κυκλο, στον επομενο ερωτα του εαυτου της ....

Ερωτας , ευδαιμονια της υπερτατης ψυχης .... καθε φορα γινεται και δυσκολοτερο ....καθε φορα οι μαχες σκληροτερες και τιτανιες , ετσι σμιλευονται και αναδυονται γενηματα υπερανθρωπων , με ακαμπτο και αθανατο πνευμα....

Ενα τετοιο πνευμα , μια τετοια μορφη που ονομαστηκε leontaς , θα θυμηθει λογια που ειπα καποτε ...

<<Αυτες οι εικονες ειναι για να μας θυμιζουν την πραγματικοτητα μας και αυτη η μουσικη ειναι για να ελξη την ψυχη μας να γινει αερας , υψος , φως.... τοτε ενας μεγαλος ερωτας γενιεται, ισχυρος και αθανατος , περα απο τις μορφες, περα απο καθε πονο και φοβο...>>


Εσύ που βρήκες τόσα εντός σου... αναζητάς αυτόν τον εύπλαστο πύρινο κόκκο... πού;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Μάης - 21:48:45

Δεν μιλαω για εμενα , δεν ψαχνω υλικο αλχημειας για εμενα γλυκεια μου αιθηροη.... ουτε για μερικους .... αλλα ουτε και για τους αλλους, τους τοσους που ζητουν, θα το βρουν....
Ψαχνω υλικο για εκεινους τους ομοιους , της ιδιας αντιθετης δυναμης .... Μηπως....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 26 Μάης - 22:37:27

Μάτια μου, αναρωτιέσαι για κάτι που γνωρίζεις ήδη...
Εσύ που βρήκες τόσα εντός σου...
Επιμένω...

Ο κόκκος... μπόλιασμα...
Όσα κομμάτια και αν του αφαιρέσεις, δεν λιγοστεύει...

Ο κόκκος εντός σου...
Μήπως...;


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 4 Ιουν - 18:05:46

Πόσο πολύ στεναχωρέθηκα! Πόσο λυπήθηκα! Και τι όμορφα που τον αποχαιρετήσατε όλοι σας!
Λέωντα μας να πας στο καλό αγαπημένε μας και φίλε μας, και ευχαριστούμε για ότι άφησες στις καρδιές μας από εσένα. Να έχεις καλό ταξίδι και να μας κοιτάς που και που!
ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550
ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550
ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 4 Ιουν - 18:07:59

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 4 Ιουν - 18:10:26

Και μακάρι κάποιος να σε περιμένει με λαχτάρα!

[youtube]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 4 Ιουν - 18:35:23

Κι εγώ το εύχομαι αυτό sofaki!

Να έχεις καλό ταξίδι Λέωντα! Εδώ θα υπάρχουν τα ίχνη σου και η ανάμνηση σου. Στον όμορφο αόρατο ναό μας.

Με πολύ αγάπη και ας μην σε ήξερα ιδιαίτερα. Μόνο όσα έγραφες. Και σε ένιωθα διαφορετικό και θαυμάσιο.
ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 2540295108
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spathi

spathi


Ηλικία : 34
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 60

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 9 Νοε - 19:00:07

Σ έχω στη καρδιά μ κ μ λείπεις. Δεν σ ξεχνώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 9 Νοε - 22:58:17

Μέλη που έχουν τα γένεθλεία τους σήμερα: leontas (38) 



ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Beautiful-rose-picture-happy-rose-day
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αθάνωρ

Αθάνωρ


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 290

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 11 Νοε - 17:51:03




Αυτό άρεσε στον φίλο μου!
Για εσένα Φίλε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 11 Νοε - 22:02:07

Μακαρι  να  υπηρχε  τροπος  να  δειξω    πως  καθε   σας   σκεψη  και  αισθημα   που   αποστελλεται για   εναν  προσφατα  νεκρο  συνδημιουργει  αναλογες   ψυχικες   συνθηκες  με   και   για  εκεινον ...

ομορφα  λοιπον   κανετε  εσεις  οι  αγαπημενοι  του   που   δεν   τον  ξεχνατε ,  ομορφοτερα  αν  δημιουργειτε  γλυκειες    σκεψεις   και   συναισθηματα   προς   εκεινον   σαν   να   ειναι  ζωντανος ,   διοτι  ειναι....

Ειναι  πιθανον  καπιοι   μερικες  φορες,   να   αναρωτιουνται     για  το   τι    μπουρδες   ειναι  αυτα  που  λεω ....
Βεβαιοι  για   την  ανυπαρκτοτητα   του   μη   ορατου...
Τους  καταλαβενω ,  διοτι  προσφατα  υπηρξα  και   εγω   ενας   τετοιος...   
αλλα   τι  αραγε   ειναι  βεβαιο   σημερα ;  οσα   βλεπει  κανεις  και  ακουει ;   οσα   πιανει   μυριζει   και   γευεται ;
οσα   αρπαζει  και  οσα   του   αρπαζουν ; 
οσα   θεωρει   δικα   του ;
φυσικα  αυτα  ειναι  βεβαια  ...
Εφοσων   το   υπαγορευουν  οι   αισθησεις  και  ερμηνευει  ο  εγκεφαλος ...
και   αν  του   στερησεις  καποιες  απο   αυτες   τις   βεβαιοτητες ;    δεν  εχει  που   να  πιαστει,  κατεβαζει   ασφαλειες   και   χανεται....

   Δακρυα ,   πολλα   δακρυα ....
Τον   τελευταιο  καιρο  σκεπτομαι   ολους  αυτους  που   αδικα  χαθηκαν ...
Ολες   αυτες   τις   ψυχες  ....
Μονο   τον  εικοστο   αιωνα  περασαν    στην  αλλη  πλευρα   μεσα   σε   συνθηκες  απολυτης  φρικης,   βιας   και  οδυνης   πανω   απο  εκατο   σαραντα   εκατομμυρια   ψυχες ...
Το   απιστευτα  εξοργιστικο   ειναι  οτι  ολο   αυτο   το  ενορχηστρωσαν  μια   χουφτα   αλητες ...
 
     

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 12 Νοε - 10:36:41

Κανενας δε μπορεί να σου καταλογισει μπουρδολογια! Ενταξη; δε ξέρω τι εκανες κάποτε αλλά τώρα είσαι αυτό που σαι. Ποιος είσαι λέμε δω. Οχι τι φαινοσουν. Τεσπά. Ναι μια χούφτα αλήτες που στη θέση της καρδιάς εχουν ψυχοπνευματοφαγα κοιλιά. Λέων μου πίνω φραπέ! Χο χο! Ο Λέων μου λεγε να τον κόψω γιατί είναι καφές από κατακαθια καφέ. Βασικά θυμάμαι του χα πει οτι οταν είμαι σ ένταση το βράδυ πίνω φραπέ για να μπορέσω να κοιμηθώ και μου πε.......εσύ κοπέλα μου ζεις ανάποδα στο κόσμο! Και γελαγε. Και γελαγε ωραία ο ατιμος! Καλημέρα Λέων λεβεντιά μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 12 Νοε - 11:19:43

Μέρα.. θα ηθελα να πω καλη αλλα εχω θυμωσει λιγο.Συγνωμη Πανο που θυμωσα μες στην καμαρα σου.
Συγνωμη και σε σενα Λεοντα, που δεν γνωριζω αν εισαι νεκρος ή ζωντανος και γενικως τι γινεται, διοτι εμενα δεν με καλεσες ποτε στην παρεα σου και μαλλον δεν με συμπαθεις και ιδαιτερα. Γι΄αυτο και εγω δεν σε ενοχλησα  και σου ζητω συγνωμη που σε ενοχλω τωρα..ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ!

Αρνουμαι να θεωρησω ηρωα καποιον που ενω εχει την επιλογη να μην μετεχει σε κανεναν πολεμο, λογω του οτι , τουλαχιστον αυτοι που αποκαλουμε "πολιτισμενοι" εχουν το δικαιωμα να μην μετεχουν σε εναν πολεμο. Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω και συγνωμη αλλα τετοιους ανθρωπους που εχουν την επιλογη να μην το κανουν δεν μπορω να τους δεχτω ως ηρωες.

Το κρατω μεσα μου πολυ καιρο.. νομιζω οτι εδω μεσα υπαρχουν και αλλοι που τρεχουν απο πολεμο σε πολεμο να σωσουν τους βασανισμενους.. αληθεια δεν μπορω να καταλαβω γιατι να κανει καποιος κατι τετοιο, εκτος και αν θελει να σκοτωθει ή να σκοτωσει. Δεν ομιλω για ανθρωπους που προσπαθουν μιλωντας και χρησιμοποιωντας τις δυνατοτητες του μυαλου τους (οχι υπερφυσικες) για να προσπαθησουν να κατευνασουν τα αντιπαλα στρατοπεδα σε μια μεση λυση..
Προσωπικη μου αποψη ειναι, οτι κατα μεγαλυτερο μερος , ουτε με αυτο συμφωνω. Αισθανομαι οτι οπως και να ειναι και οτι και να ειναι εξυπηρετει σκοπους. Ειτε καλους , ειτε κακους, στο τελος βρωμαει αιμα και λεφτα, πολλα λεφτα. Οποτε εγω δεν δεχομαι να αποκαλεσω καποιον που σκοτωνει ηρωα.
Κανονικα δεν θα επρεπε να κοιταξω καθολου.. συγνωμη για το ξεσπασμα, επρεπε να το πω να μην νομιζετε οτι συμφωνουμε παντα..

Τωρα μπορειτε να μου τα "χωσετε"

Συγνωμη για το χαμο του φιλου σας , αλλα εχετε πιαστει απο το θεμα πολυ απροσωπα και αχνα. Αν θελατε να κρατησετε την μνημη του φιλου σας, εξηγηστε σε ολους τι συμβαινει. Τον χασατε τον φιλο σας; Και ΠΩΣ;
Πολυ θα ντρεπομουν να μην ειναι νεκρος και να αναγκαζομαι να σκεφτομαι οτι ειναι..

Καλη Μερα και να με συμπαθατε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 12 Νοε - 14:14:52

~Αυτός ο πόλεμος ενάντια στη φυλακή του κόσμου δεν γίνεται μακριά από την ανθρωπότητα και τις κοινωνίες της, αλλά μέσα στην ανθρωπότητα και στη κοινωνία, δεν γίνεται έξω απ το σύστημα αλλά κρυφά κι αντιστασιακα μέσα στο ίδιο το σύστημα, δεν γίνεται μοναχικά αλλά με την συντροφιά των αδελφών μας, δεν γίνεται μονο για λογαριασμό μας αλλά για λογαριασμό όλων των ανθρώπων, δεν γίνεται μόνο για τους ζωντανούς αλλά και για τους νεκρούς μας που δεν λησμονηθηκαν, τους ομοιους μας που έφυγαν αδικημένοι από τον κόσμο, δεν γίνεται μόνο στο χώρο αλλά και στο χρόνο, όχι μόνο για λογαριασμό των σύγχρονων ανθρώπων αλλά και για λογαριασμό των μελλοντικών γενεών.

Αυτόν τον πόλεμο ενάντια στη φυλακή του κόσμου, πιστεύω πως είναι απίστευτα σημαντικό ο καθένας να προσπαθήσει να τον νιώσει, να τον καταλάβει, να τον κατανοήσει με το νου και την καρδιά του, να παρακολουθήσει τις μυστικές μάχες του, τις μυστικές μάχες του κόσμου, και να αγωνιστεί και να κερδίσει έστω και μια μικρή μάχη, υπέρ των ονείρων του ανθρώπου, υπέρ της φαντασίας, υπέρ της πνευματικής ύπαρξης, υπέρ της πνευματικής ελευθερίας, υπέρ της ευγένειας, για την επινόηση μιας ανώτερης αποστολης για τον πνευματικό άνθρωπο, τον αληθινό άνθρωπο, που καμία φυλακή δεν μπορεί να τον φυλακίσει.

Προφήτες της φύσης, θα μιλήσουν σε αυτούς για μία ατελείωτη έμπνευση, αγιασμένη από μία μεγάλη αιτία, ευλογημένη από την μοίρα. Αυτά που νιώσαμε και άλλοι θα τα νιώσουν, και θα τους ομολογήσουμε το γιατί.
Θα τους φανερώσουμε πως ο νους του ανθρώπου, μπορεί να γίνει χίλιες φορές πιο όμορφος, από την γη που αυτός βαδίζει. Πως μπορεί να υψωθεί πάνω από το ύψος και το σχήμα των πραγμάτων, εκείνο που όλες οι επαναστάσεις που έγιναν στο όνομα των ελπίδων και των φόβων του ανθρώπου, δεν μπόρεσαν να το αλλάξουν.
Θα τους μιλήσουμε για την θεία ομορφιά και την αστείρευτη ποιότητα του θεϊκού οικοδομήματος, του ανθρώπου.
Μόνο αλήθεια θα τους πούμε και τίποτα λιγότερο.
Αυτά που αγαπήσαμε και άλλοι θα τα αγαπήσουν. Και εμείς θα τους μιλήσουμε το πώς. Κι όχι μόνο με αυτά που θα πούμε. Αλλά και με αυτά που θα πράξουμε. ~


Δεν ειν δικο μου αυτό φαντάζομαι το καταλαβαινετε ε; Αλλά είναι η προσευχή μου. Και το βάζω εδω γιατί γι αυτά πολεμούσε κι ο Λέων κι η γενιά του η υπεροχη. Δε με νοιάζει τι λέτε κάποιοι μα το θεό που πιστεύω η δε πιστεύω. Δικο μου θέμα αυτό. Αλλά δε λέω ψέματα. Δε πιστεύετε αυτό που λέω για το Λέων και τη γενιά του το ξέρω. Γιατί το στενό στεγνό άχρωμο χωρίς εμπνευση μυαλό και ζωή σας δε σας αφήνει. Και γιατί αυτά τα απίστευτα γίνονται μακριά απ τα μάτια σας γιατί έτσι πρέπει. Γιατί πρέπει; δε ξέρω. Αλλα έτσι είναι. Μαθαμε να νιώθουμε με τα μάτια τ αυτιά και τη μύτη. Ναι βρε ξέρω! Τη νιώθω την ειρωνία κάποιων. Νομίζετε πως εμένα με νοιάζει; χα! Ποιος ειν πιο γεμάτος μέσα του; εγώ μ όσα νιώθω και με σηκώνουν ψηλά; η εσείς που το μόνο ύψος που κατακτησατε είναι όσο σηκώνεται το πόδι για να το συρετε να κάνετε ενα βήμα; Ναι σε σας μιλάω τους κάποιους. Που χαμογελατε ψευτικα γιατί ψευτικα χαμογελατε. Μέσα σας ανησυχείτε γεμάτο αμφιβολίες για το κενό. Θα συνομιλησετε με τους ομοιους σας και θα ησυχασετε για λίγο. Θα κλείσετε τα κομπιουτερ σας προσωρινά ήσυχοι. Μα μόνιμα απώντες. Γιατί δε κρατάει πολύ η δόση αυτή. Εκεί έξω είναι άδεια και κρύα χωρίς νόημα αν δε συνδεεσαι με τη ψυχή σου τ όνειρο και το θαρρος της αλήθειας. Και θα ξανατρεξεις στο κομπιουτερ η σ αυτούς που σου λένε οσα θες ν ακούσεις και να δικιολογησεις οσα δεν νιώθεις και δε ξέρεις. Γιατί δε θες δε μπορείς; δε ξέρω τι να πω. Θέλει κότσια η πίστη για τ ανώτερα μάλλον. Τώρα θα λέτε με ποιον τα πήρε αυτή η τρελή;;;; με κανέναν συγκεκριμένα. Για τον Λέων το κάνω τον άγνωστο πολεμιστή. Πολεμιστή όχι στρατιώτη. Αλλο το ενα κι άλλο τ άλλο. Γι αυτόν το κάνω και γι όλους σαν αυτόν. Κι οι καποιοι λοιποί καθιστε να χαριεντεριζεστε με την άγνοια σας που τη βαφτισατε εξυπνάδα χααχαααα! Αστείο αλλά και θλιβερον πολλάκις! Γιεπ! Δε μ αρέσει να μαι σοβαρή. Ομως το χρωστουσα στο παλικάρι εδώ. Αμήν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 12 Νοε - 14:23:01

nnan δεν έχει να κάνει με το μηνυμα σου αυτό. Το χα γράψει πολύ πριν δω τι γραφεις. Οποτε δε στα χωνω δεν ειν το θέμα μου αυτό. Και προσωπικα δεν οφείλω να εξηγησω τίποτα σε κανέναν. Κι οι προσκλησεις του ηταν παντα ανοιχτες. Και δεν εχω διαθεση να σχολιάσω τα οσα λες τωρα. Αλλη ωρα κι όχι εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 12 Νοε - 14:51:01

εχεις δικιο για το κενο μεσα μου.
Και ζητω συγνωμη για το ξεσπασμα εδω. 
Οταν δεν γνωριζεις νομιζεις οτι ολα βραζουν στον ιδιο χρονο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Με αγάπη στον φίλο trias...
» οταν χανεις εναν ανθρωπο
» Εξωπραγματικές φωτογραφίες της Γης από έναν αστροναύτη
» Διαλέγω έναν ελεύθερο κόσμο.
» Μακρινός πλανήτης «έχει βροχές, ωκεανούς, ίσως ακόμα και κατοίκους!»

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜΕ ΤΙΜΗ ~ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ.-
Μετάβαση σε: