H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!

Πήγαινε κάτω 
+22
zizanio
αόρατος ναός
Δήμητρα
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
stargate
nikgr
marilena
sofaki
ilia
Αιθηρόη
ahilleas
elgr
Αθάνωρ
spathi
markos
lordos
Η.Α.
ioessa
maggisoula
anarhos
gerakina
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
26 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 9 Οκτ - 18:43:08

Ώρες, ώρες σε συλλογιέμαι Λέωντα ... , πολύ!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δήμητρα

Δήμητρα


Ηλικία : 45
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 53

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 9 Οκτ - 20:07:17

"Όχι δεν είναι κούραση. Είναι αγωνία. Αυτή τη γη καθένας που έρχεται δεν πρέπει να την αφήνει λιγότερη και πληγωμένη. Αυτής της γης της αξίζει να την κάνουν μεγαλύτερη και φωτεινότερη, γιατί περπατήθηκε, πατήθηκε και στήθηκε από σπουδαίες και σπουδαίους. Και συνεχίζουν. Μπορεί να σου φαίνεται αστείο αυτό, αλλά έτσι είναι. Και μην αφήσεις κανέναν να σε κάνει να αμφιβάλλεις για το αντίθετο. Πολλοί θα προσπαθήσουν να σε μπερδέψουν με ορολογίες και λέξεις που μπορεί να μην καταλαβαίνεις. Μην πτοηθείς. Μην μπερδευτείς. Δες πίσω από τις μάσκες. Κλείσε τα μάτια κι άκουσε τη καρδιά σου. Εκεί είσαι εσύ. Κι εκεί είναι όσα θέλεις να ξέρεις. Εκεί ζεις. Έτσι να ζεις.
Τι να σου λέω τώρα!
Θυμάμαι μικρή που ήσουν και με ρώταγες «αδελφούλι γιατί εσύ ήρθες να μείνεις εδώ;»
Θυμάσαι;  
Μικρή μου θέλω να γίνεις ευτυχισμένη. Να αγαπήσεις πολύ και να αγαπηθείς περισσότερο. Κι αν σου δοθούν να μεγαλώσεις ανθρώπους και να τους στηρίξεις στα πρώτα τους βήματα, να μην τους κάνεις λίγους. Να τους μάθεις να κοιτάνε ψηλά και να ονειρεύονται μεγάλα πράγματα χωρίς να νιώθουν φόβο και χωρίς να γονατίζουν. Να γελάνε ότι και να συναντούν. Μάθε τους! Να γελάς! Ότι κι αν γίνεται. Να γελάς. Έτσι θα μάθουν κι αυτοί. "

Ήταν ένα απόσπασμα από ένα γράμμα του όταν έμενα στην Αμερική.

Θυμάμαι όταν τον ρωτούσα γιατί έμενε στο σπίτι μας, γιατί βλέπετε τον θεωρούσα άγγελο που είχε πέσει στη γη, αυτός μου απαντούσε να μην ανησυχώ και δεν είναι μόνος του εδώ. Και μ αγκάλιαζε. Πίστευα ότι είχε πέσει με πολλούς αγγέλους μαζί. Κι ένιωθα περήφανη που είχε διαλέξει αυτός ο συγκεκριμένος το σπίτι μας.

Τα παιδιά βλέπουν παράξενα πράγματα. Βλέπετε τα μάτια τους είναι ακόμα καθαρά κι έχουν ακόμα μνήμες ουράνιες.

Πολλά μου θύμισες με αυτό το τραγούδι Ηλιόδωρε. Κι ευχαριστώ που τον σκέφτεσαι.
Και ξέρω ότι έχει αγαπηθεί και τιμηθεί από κάποια πλάσματα τα ομορφότερα του κόσμου. Κι ιδίως από ένα! Να ξέρετε ότι πάντα είμαι εδώ. Απλά δεν μπαίνω. θα το κάνω όμως πιο συχνά. Νομίζω είμαι έτοιμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 9 Οκτ - 20:39:10

Δήμητρα έγραψε:
"Όχι δεν είναι κούραση. Είναι αγωνία. Αυτή τη γη καθένας που έρχεται δεν πρέπει να την αφήνει λιγότερη και πληγωμένη. Αυτής της γης της αξίζει να την κάνουν μεγαλύτερη και φωτεινότερη, γιατί περπατήθηκε, πατήθηκε και στήθηκε από σπουδαίες και σπουδαίους. Και συνεχίζουν. Μπορεί να σου φαίνεται αστείο αυτό, αλλά έτσι είναι. Και μην αφήσεις κανέναν να σε κάνει να αμφιβάλλεις για το αντίθετο. Πολλοί θα προσπαθήσουν να σε μπερδέψουν με ορολογίες και λέξεις που μπορεί να μην καταλαβαίνεις. Μην πτοηθείς. Μην μπερδευτείς. Δες πίσω από τις μάσκες. Κλείσε τα μάτια κι άκουσε τη καρδιά σου. Εκεί είσαι εσύ. Κι εκεί είναι όσα θέλεις να ξέρεις. Εκεί ζεις. Έτσι να ζεις.
Τι να σου λέω τώρα!
Θυμάμαι μικρή που ήσουν και με ρώταγες «αδελφούλι γιατί εσύ ήρθες να μείνεις εδώ;»
Θυμάσαι;  
Μικρή μου θέλω να γίνεις ευτυχισμένη. Να αγαπήσεις πολύ και να αγαπηθείς περισσότερο. Κι αν σου δοθούν να μεγαλώσεις ανθρώπους και να τους στηρίξεις στα πρώτα τους βήματα, να μην τους κάνεις λίγους. Να τους μάθεις να κοιτάνε ψηλά και να ονειρεύονται μεγάλα πράγματα χωρίς να νιώθουν φόβο και χωρίς να γονατίζουν. Να γελάνε ότι και να συναντούν. Μάθε τους! Να γελάς! Ότι κι αν γίνεται. Να γελάς. Έτσι θα μάθουν κι αυτοί. "

Τι να πει κανείς πάνω σ΄αυτά τα λόγια;
...
Η δόνηση του είναι πάντα πολύ δυνατή.
Εύχομαι να υπάρξουν και άλλα τέτοια πλάσματα που να δίνουν σε όλους τον αγγελικό τους Εαυτό.
Τιμή μόνο αξίζει σε τέτοιους υπέροχους Ανθρώπους, γιατί από αυτούς παίρνουν υλικά οι Ήρωες. 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 9 Οκτ - 20:42:22

Να μπαίνεις Δήμητρα πιο συχνά, σε αυτό το σπίτι είσαι μέρος του και όλοι σε αγαπάμε, ιδιαίτερα. 


ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 10629799_523233354488408_7140696314130531702_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 9 Οκτ - 22:35:04

Δήμητρα, μάτια μου, να μην ξεχνάς...
Ένα χαμόγελο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 10 Οκτ - 14:33:47

Δήμητρα,σε θέλω εδώ,να σε βλέπω,ορατή!Ακόμη κι αν δεν είσαι έτοιμη.

Τώρα,μπήκες στην καρδιά μέσα,πάει-τελείωσε-έκλεισε..δεν έχει επιστροφή.
Και πρέπει,που και που,να μπαίνεις,να δίνεις αναφορά:"είμαι καλά","δεν είμαι καλά"..αλλά το πιο σημαντικό,"είμαι εδώ".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zizanio

zizanio


Ηλικία : 33
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 91

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 10 Οκτ - 18:51:39

Ηλιόδωρος έγραψε:
Ώρες, ώρες σε συλλογιέμαι Λέωντα ... , πολύ!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 10 Οκτ - 22:52:33

Πόσο μου αρέσει αυτό το τραγούδι! 
Γεια σου Λέωντα! Εδώ είμαστε! Παρών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 5 Δεκ - 14:12:43

Φίλε μου.

Φίλε μου, φρόντισε ανάλογα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠαρ 5 Δεκ - 16:05:02

Συχνα  οι  υπερδιαστατες  συνειδησεις ,   ολες   αυτες  που  δεν   βλεπουμε  ,   αορατες  αλλα   εξισου   υλικες ,   μεταφερουν  δυναμεις  και  δυνατοτητες  ισχυροτερες  απο   τις   ορατες  ....

Ειναι   σοφο   να   αλληλοσυσχετιζουμε    προθεσεις  μαζι  τους ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 30 Δεκ - 9:31:55

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 30 Δεκ - 12:15:08

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Vdzqe0
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δήμητρα

Δήμητρα


Ηλικία : 45
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 53

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 30 Δεκ - 12:36:38

Αδελφέ μου, μου λείπεις! Μου λείπεις πολύ. Και κάθε μέρα σε αγαπώ το ίδιο πολύ!
Όπου και να είσαι, θέλω να περνάς καλά! Θέλω να είσαι καλά!
Και κάθε μέρα, σου στέλνω το καλύτερο μέρος της καρδιάς μου!
Να σε φυλάνε οι ουρανοί καρδιά μου! Κι εσύ αυτούς!


ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 2cp3xo8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤρι 30 Δεκ - 21:06:05

Nυχτα  αιωνων   καθως  ανυψωνεται   στο   αδυνατο ,  αγγελοι   συντροφοι  απο   χρονια   παιδικα ,  συνοδοι ,  λυραρηδες  του   ονειρου....

Στα   σμαραγδενια  ματια   της   θλιψης   τους  κωμωδια  φρικαλεα  η   ζωη   και   τραγωδια   λυτρωτικη  ο  θανατος ....

Λυτρωτικο   το  βλεμμα  στο   ασυνειδητο   πλανων   αρχοντων  που   ατενιζουν   το   καλλος  και  την   γυμνη   ερημια    ευθραυστων  ιδανικων  στο   ατερμονο,   ανταριασμενης   θαλασσας  ταξιδι   της   ζωης ...
 
Ω  ουρανε ,   αγκαλιασε   τον    και   σωσε   τον   ! 

Στης  Ανδρομεδας  τα   περασματα ,   εκει  που   πλαθονται   τα   παραμυθια   τα   μεθυστικα  μοσχοβολοντας  οι   ψυχες   απο  ποθο  για   μελλουμενους  καιρους   ανεμελους ....

εκει ,  στο  περασμα  ψυχων,   που  ξενυχτουν   τα   συμπαντα ,  διαφανα   συννεφα  νοτισμενα  με   ονειρα ,   ανεξιχνιαστα   πεδια    του  ποικιλομορφου  ανεξηγητου ,   εκει ,   στα   σαγηνευτικα  μονοπατια   μιας   αληθους  ψευδαισθησης,   το   θειο   χρισμα   της  ψυχης   απαιδευτο ...

Εκ   του   αγονου  πυρος  αναφυεται  το   συνοθυλευμα  ολης   της   γνωσης   και   δρασκελιζει  το   σκοταδι   καθε   πρωι ,  αχνισμα  δροσερων  σταγονων  λαμψης  επικαλλυπτουν  το  καθε  κυτταρο    στην   σκεψη   πως   αγγιξε   την  μητερα   του   παντος ....  

βαλσαμο    σε   αχαρους  καιρους ,   σ ε   εσχατους .....  



 



Επιλεκτικα  αποσπασματα  απο   το   βιβλιο  Αλφα  κενταυρου 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δήμητρα

Δήμητρα


Ηλικία : 45
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 53

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 4 Μαρ - 13:10:35

Σ ευχαριστώ! Κάπου εκεί είναι emmanouil. Είμαι σίγουρη.

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 2a2nw4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 4 Μαρ - 13:16:03

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δήμητρα

Δήμητρα


Ηλικία : 45
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 23/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 53

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 4 Μαρ - 13:23:50

Πως θα θελα να μπορούσα να τον πάρω άλλη μια φορά αγκαλιά!
Αχ μωρέ Μάρκο! Πόσο σας αγαπώ όλους εσάς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 4 Μαρ - 13:33:40

Χαμογέλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 4 Μαρ - 17:08:23

Ενας   ο   ηθοποιος ,   και   οι   ρολλοι    αμετρητοι,  στο   τελος   της   παραστασης   δεν   εχει  νοημα  να   αγαπαμε   τους   ρολλους,    ουτε   και   να   τους    αγκαλιαζουμε ,  μα   ουτε   και  να   ταυτιζωμαστε   με   αυτους.....

Τους   πρωταγωνιστες   της    ζωης   μας    αναζηταμε ,   εκεινες   τις  αφθαρτες     ατομικοτητες  και  οχι  τις  εκδηλωμενες   προσωπικοτητες    τους   προς   εμας ...

Ολα    αυτα   τα  '' Εγω ''    που   δεν   βλεπουμε   μα   που   ειναι  πλαι   μας  ,   στην   πραγματικοτητα  δεν   εφυγαν   ποτε ,   περιμενουν   την   καταλληλη    στιγμη  για   τον   επομενο   ρολο ....

Αναζηταμε   τους   αγαπημενους   μας   κυριως  για   να   αποδειξουμε   οτι  ακομη   και   αν   δεν   εχουν    συνειδητη   επιλογη   των  χαρακτηρων  που   θα   προβαλλουν   πανω    σε     συγκεκριμενες  συνθηκες   εν   τουτοις  η   φυση    τους   ειναι   κατι   υπερανω    αυτων ...

Να  αποδειξουμε   οτι   δεν  ειναι   τα    φαινομενα  ,   αλλα   τα   νοουμενα  των   φαινομενων ...

             
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΤετ 4 Μαρ - 17:15:55

Αγαπη   σοφια  και   ειρηνη   να   διακατεχει   την   ζωη   σου  Δημητρα ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 5 Μαρ - 10:26:46

Δήμητρα έγραψε:
Πως θα θελα να μπορούσα να τον πάρω άλλη μια φορά αγκαλιά!
Αχ μωρέ Μάρκο! Πόσο σας αγαπώ όλους εσάς!


Καρδούλα μου! Πολύ σε νιώθω και σε καταλαβαίνω. Είναι ωραίο να χουμε δίπλα μας τους ανθρώπους που αγαπάμε και να μπορούμε να τους παίρνουμε αγκαλιά,να τους σφίγγουμε πάνω μας για να τους νιώθουμε πάνω μας, να τους μυρίζουμε, ν αγγίζουμε την ζέστη της ζωής τους. Σίγουρα έχεις αυτή τη μνήμη από κεινον. Φέρτην από μέσα σου και νιώσε τον. Κι εμείς σ αγαπάμε Δήμητρα μου! Σ αγαπάω Δημητρούλα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerakina

gerakina


Ηλικία : 32
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 127

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 12 Μαρ - 9:47:25




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Kd1zyr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 12 Μαρ - 9:59:46





ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Wsnqf8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αθάνωρ

Αθάνωρ


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 290

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 12 Μαρ - 10:08:55

ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 2s1ue7k
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!   ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 Icon_minitimeΠεμ 12 Μαρ - 17:46:58


ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ! - Σελίδα 5 10982484_340500006156020_5382303195047792527_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΛΕΩΝΤΑΣ ~ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΑΔΕΛΦΟ! ΓΕΝΝΑΙΟ ΠΑΛΛΙΚΑΡΙ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Με αγάπη στον φίλο trias...
» οταν χανεις εναν ανθρωπο
» Εξωπραγματικές φωτογραφίες της Γης από έναν αστροναύτη
» Διαλέγω έναν ελεύθερο κόσμο.
» Μακρινός πλανήτης «έχει βροχές, ωκεανούς, ίσως ακόμα και κατοίκους!»

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜΕ ΤΙΜΗ ~ ΕΙΣ ΜΝΗΜΗΝ. ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ.-
Μετάβαση σε: