H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
absinthia

absinthia


Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..    Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Icon_minitimeΤρι 24 Ιουλ - 17:03:57

Καλησπερα,
Σκεφτόμουν να επισκεφθώ μέρη της Θεσσαλονίκης που
είναι άγνωστα για τους κατοικους της, μέρη που λίγοι επισκέφτονται
διότι είναι οι λίγοι που ασχολούνται. Για να ακριβολογώ είναι σπίτια
από "κατοικους φαντάσματα" , είναι διαφορων ειδών κατοικίες που κρύβουν
πολλά μυστήρια.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι εάν υπάρχει άτομο που ενδιαφέρεται να συμμετάσχει παρακαλώ ας απαντήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tenebrisaltus.blogspot.gr/
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..    Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Icon_minitimeΠεμ 26 Ιουλ - 8:43:44

Όλη η Ελλάδα της αξίζει να εξερευνηθεί. Κρύβει πολλά μυστικά και μυστήρια. Κι εμένα θα μ άρεσε να ασχοληθώ με την εξερεύνηση! Αλλά που χρόνος! Αχ όποιος μπορεί να το κάνει είναι τυχερός!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..    Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Icon_minitimeΠεμ 26 Ιουλ - 15:09:31



Εχει αρκετα σπιτα στην βασιλισης Ολγας. τα οποία ειναι ακατοίκητα , μια βόλτα να κάνεις θα δειις αρκετα .
Για ένα συγκεκριμενο σπιτι που παλλία ήταν κάποιου Εβραίου επιχηριματια , είναι ένα οριζόντιο σπιτι θα έλεγα ,που λέγετε ήταν κάτι σαν χαρτοπαιχτική λέσχη.Χρησιμοποιήθηκε και σαν μάντρα οικοδομικών υλικών τα νεότερα χρόνια έχουν ακουστή πολλα τώρα έχει καλυφθει με κισσό ,Όταν το δεις θα το αναγνωρίσεις.Ενα σπίτι που μου αρέσει είναι δίπλα απο το ξενοδοχειο βασιλήσης Ολγας πάνω στην ομόνυμη οδο ακατοίκητο μου βγάζει κάτι σαν δέος έστι όπως στέκετε έρημο ,θα ήθελα να δω τι κρύβει άλλα απο την άλλη δεν θέλω να ανησηχήσω την ηρεμία του ίσως να έχει ενέργιές απο παλιά .

Γενικά όλη η Θεσσαλονίκη έχει κάτι , αν πας στα δικαστήρια πίσω απο εκεί έχει φυλάκες ,είχε κάποτε ,θα νιώσεις κάτι , όπως και στα κάστρα στο επταπύργιο .Η Θεσσαλονίκη απο αιώνες εχεί στοιχιωθει ίσως για αυτό έχει τόση γλύκα !
Είθε σε κρατάει ή σε διώχνει .
Να δείς και τις εκλησίες την Παναγιά χαλκέων , την Αγια σοφία που λέγετε ότι είναι αντίγραφο της Αγιας Σοφίας στην Κωνσταντινούπολη , τον Αγιο Δημήτριο , τον Αγιο Ιωάννη που έχει και κατακόμβες λέγετε πώς συνδέονται με τα κάστρα .Το λέω αυτό επειδη οι εκλησίες οι πιό πολλές χτίστηκαν πάνω σε αρχαία ιερά και ξέρεις πώς είχαν συγκεκριμένους λόγους που τα έχτιζαν λόγω των πυλών και των γεωπαθητικών κυμματων που υπάρχουν στην Γαία μας.
Αυτα με την Θεσσαλονίκη ειναι γλυκεία !Θα δείς κάνε και μια βόλτα στην παραλία το απόγευμα και απόλαυσε το Ηλιοβασίλεμα ! Θα με θυμιθείς.
Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  1059784619 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  1059784619 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  1059784619 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  1059784619 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  894006417 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  894006417 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  894006417 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή

βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή


Ηλικία : 35
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 15

Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: βιβλιοθηκη   Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Icon_minitimeΠεμ 26 Ιουλ - 21:50:45

πηγαινε μια βολτα απο την δημοτικη βιβλιοθηκη...απεναντι απο τον κινηματογραφο μακεδονια προσεξε το κτιριο της βιβλιοθηκης...η φαντασια σου θα ΕΚΡΑΓΕΙ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
absinthia

absinthia


Ηλικία : 29
Τόπος : Θεσσαλονικη
Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 17/07/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 3

Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..    Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Icon_minitimeΣαβ 28 Ιουλ - 14:07:26

Ευχαριστώ για τα σχόλια σας.
Αυτό που θέλω όμως είναι κάποιον για παρέα. Η εξερευνήσει δεν έχει νόημα αν πάω μονη μου.
Δεν φανταζόμουν ότι θα είναι τόσο δύσκολο να δεχτεί κάποιος.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την absinthia στις Κυρ 29 Ιουλ - 18:35:11, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://tenebrisaltus.blogspot.gr/
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..    Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  Icon_minitimeΣαβ 28 Ιουλ - 14:29:47



Αχ κοπέλα μου κατεβαινω Θεσσαλονίκη αλλα δεν έχω συγκεκριμένες μέρες που πάω.Αν θέλεις πριν φύγω να σου στείλω μην εδω , μάλλον την επόμενη εβδομάδα θα κατέβω όποτε τα λέμε .Μένω κόντα στην Θεσσαλονίκη και είναι εύκολη η πρόσβαση .


Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  4088188550 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  894006417 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  894006417 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  1059784619 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  1059784619 Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..  1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αν υπαρχει καποιος που ενδιαφερεται..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ψαχνω την δυναμη να μην ποναει η καρδια μου
» καποιος ειδικος βοηθεια!!!
» Ο ΦΟΒΟΣ!
» Ψυχικές Δυνάμεις...
» Βρέθηκε Υπόγεια Πολιτεία εκεί που Δεν θα Έπρεπε να Υπάρχει!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ :: ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΜΑΣ-
Μετάβαση σε: