H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τα παλιοσίδερα..

Πήγαινε κάτω 
+13
spitha
15katerina
princess4
anarhos
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
markos
gerakina
Αιθηρόη
maggisoula
ioessa
ilia
Nenya
angels1
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 18 Φεβ - 16:47:44

Λοιπον,
απο οτι καταλαβαινετε δεν εχει νοημα πλεον να ανεβαζουμε τα βιντεο απο το you tube , γιατι δεν ισχυει το embed πλεον,στα περισσοτερα τραγουδια , βιντεο,πληροφοριες κτλ, αλλα μπορεις ακομα να κανεις share το link που σε παει στο you tube .
Κατα τα αλλα , μπορουμε ακομα, μαλλον να μοιραζομαστε τα mp3.
Ενα καλο site που πετυχα ειναι το grooveshark http://grooveshark.com/ ,το οποιο τελικα δεν θελει εγγραφη, και εχει και ελληνικα mp3, μεχρι ποτε δεν ξερω..
Τι κανεις; Πας στην σελιδα του grooveshark

στο search ψαχνεις τι θες καλλιτεχνη ή τραγουδι οταν στο εμφανισει και πατησεις play να παιξει , αυτο θα μεταφερθει κατω στον player , θα πας τον κερσορα πανω στο τραγουδι και θα κανεις δεξι κλικ, οπου θα σου εμφανισει καποιες επιλογες θα πατησεις share song και θα εμφανισει το παρακατω παραθυρο

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Grooveshark3
πατας more

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Grooveshark4
πατας embed
σου δινει νεο παραθυρο που ειναι ετσι:
Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Grooveshark5

κανεις αντιγραφη των κωδικα, επικολληση εδω και δημοσιευση

Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙ by Γιάννης Πάριος & Στέλλα Καλλή on Grooveshark
δεν ξερω ομως για ποσο ακομη..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Σαβ 18 Φεβ - 17:23:02, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 18 Φεβ - 16:50:09

Description of Service, Acceptance of Terms, Modification

Last Updated: January 9, 2012

Escape Media Group, Inc. ("EMG") provides users ("Users") of the web pages located at grooveshark.com, twisten.fm, and tinysong.com, and their associated subdomains including but not limited to widgets.grooveshark.com, and listen.grooveshark.com, (the "Site") with a free platform for the discovery and promotion of music, the sharing of information and comments about music, communication with other Users, the posting, syndication of, linking to or uploading of User Content (defined below), social networking and other features, functions, or services on the Site (collectively, the "Service"). The Service will include the cataloging, indexing, sharing and streaming of User Content.

This Agreement sets out the legally binding terms between you and EMG. This Agreement applies to all Users of the Service, including users who listen to or share audio content and or its associated metadata, information, and other materials or services on the Site. This Agreement applies to all Users regardless of if they are using the Service anonymously or as a registered user. If you choose to use the Service, you will be agreeing to abide by all of the terms and conditions of this Terms and Conditions of Use Agreement (the "Agreement"). EMG may change, add or remove portions of this Agreement at any time, but if it does so, it will post such changes on the Service, or send them to you via e-mail.

IF ANY OF THESE RULES OR ANY FUTURE CHANGES ARE UNACCEPTABLE TO YOU, DO NOT USE THE SERVICE. YOUR CONTINUED USE OF THE SERVICE NOW, OR FOLLOWING THE POSTING OF NOTICE OF ANY CHANGES IN THESE OPERATING RULES, WILL INDICATE ACCEPTANCE AND AGREEMENT BY YOU OF SUCH RULES, CHANGES, OR MODIFICATIONS.

EMG may change, suspend or discontinue any aspect of the Service at any time, including the availability of any Service feature, database, or content. EMG may also impose limits on certain features and services or restrict your access to parts or all of the Service without notice or liability.

In addition, when using particular EMG services, you and EMG shall be subject to any additional terms, guidelines or rules applicable to such services, which may be posted from time to time. All such additional terms, guidelines and rules are hereby incorporated by reference into this Agreement. Also, EMG may offer other services from time to time that are governed by different terms of service.

Unless explicitly stated otherwise, any new features that augment or enhance the current Service, including the release of new EMG properties, shall be subject to this Agreement.
Privacy

Your privacy is very important to EMG. Please review our Privacy Policy, which also governs your use of the Service, to understand our practices.
Intellectual Property

EMG is the owner of all intellectual property rights, including all copyrights, patents, trademarks associated with the Service, including all associated software, logos, text, and graphics, but excluding User Content (defined below). You agree not to display or use any EMG intellectual property without EMG's prior permission.
License and Site Access

EMG grants you a limited license to access and make personal use of the Service. You agree not to download (other than page caching) or modify the Site, or any portion of it, except with express written consent of EMG. Any musical work made available via the Service is intended for Streaming only. Streaming meaning the transmission of an audiovisual work via the Internet from the Service to a user's device in such a manner that the data is intended for real-time listening and not intended to be copied, stored, permanently downloaded, or redistributed by the user. Accessing any musical work for any purpose or in any manner other than Streaming is expressly prohibited. This license does not include any resale or commercial use of the Site, the Service, or its contents; any downloading or copying of account information for the benefit of another merchant. The Service is for the personal use of Users only and may not be used in connection with any commercial endeavors except those may be specifically endorsed or approved by the management of EMG from time to time. Use of any automated script, program, and or mechanism to collect, scrape, retrieve, and or gather any information and or User Content from the Service is strictly prohibited without written consent for EMG.

Illegal and/or unauthorized use of the Service, including collecting usernames, email addresses or User Content of other Users by electronic or other means for the purpose of sending unsolicited email, unauthorized framing of or linking to the Site or other illegal purposes will be investigated. Commercial advertisements, affiliate links, and other forms of solicitation may be removed from posts or accounts without notice and may result in termination of membership privileges. EMG will take appropriate legal action for any illegal or unauthorized use of the Service. The Site, Service, or any portion thereof may not be reproduced, duplicated, copied, sold, resold, visited, or otherwise exploited for any commercial purpose without express written consent of EMG. You may not frame or utilize framing techniques to enclose any trademark, logo, or other proprietary information (including images, content, music, text, page layout, or form) of EMG and our affiliates or other Users. You may not use any meta tags or any other "hidden text" utilizing EMG's name or trademarks without the express written consent of EMG. Any unauthorized use terminates the permission or license granted by EMG. You are granted a limited, revocable, and nonexclusive right to create a hyperlink to the Service so long as the link does not portray EMG, its affiliates, or their products or services in a false, misleading, derogatory, or otherwise offensive manner. You may not use any EMG logo or other proprietary graphic or trademark as part of the link without express written permission.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 18 Φεβ - 17:09:24

βιολί να μου πεις οτι το ειδες και το καταλαβες μπρρ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 18 Φεβ - 18:49:03




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1662243607

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1059784619 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 21 Φεβ - 14:41:30

.....
........
............
................
.................... ειχα μια πολυ δυσκολη μερα σημερα............

.................
.............
......
...
..
.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 21 Φεβ - 15:05:37

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 21 Φεβ - 15:15:13

.....
........
............
................
.................... ειχα μια πολυ δυσκολη μερα σημερα............

Όρθια nnan! Συνάνθρωπε όρθια και συνεχίζουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 21 Φεβ - 15:22:56


Παν Ι Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 326707096
τα ευκολως εννοουμενα, παραλειπονται


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Πεμ 23 Φεβ - 1:00:44, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
markos

markos


Ηλικία : 43
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 231

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 21 Φεβ - 15:55:09

Χε χε! Έτσι! Άντε στην υγειά τους λοιπόν! Σε χαιρετώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 24 Φεβ - 8:36:49



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 24 Φεβ - 9:01:43

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcRpgbe6ckl-ke2UiYeN9mBYZ0hCT4gN-KSo3qIWyWmd6nTmvgNNHw
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 24 Φεβ - 9:16:04

"Στον κολπο του Μεξικου δεν θα ξαναζησει τιποτα αν ο ανθρωπος δεν σταματησει να "υπαρχει".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: και την μασκα στο χερακι...   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠαρ 24 Φεβ - 11:20:08

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcT5VnY2I5uwBX8eVAtBPP0Uz14lGscog6bY-AIqfBhRmA8LPCKQ εγω περναω την βδομαδα των παθων..

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcSMUzqScEJgWi-kNDH3aahcXzbN_drU8OCo4W2NOoF0lQ35eGJ7Jw λευτερια στο γλαρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 25 Φεβ - 23:48:42

το γνωριζω αυτο ,
το κειμενο σου ειναι ηδη μεσα στην καρδια μου
ειμαι ερωτευμενη με την Υλη (εσυ ξερεις ποια υλη εννοω)
ειναι δυσκολο να το δεχτω , το παραδεχομαι
νιωθω οτι θα μου πεις οτι θα μυριζει πιοτερο, και οτι θα αναπνεει πιοτερο, αλλ εγω δεν νιωθω αν θα ειμαι εκει..νιωθω οτι θα μεινω παλι εδω

ηθελα λοιπον,να το φερω εδω


Η ποιότητα
μοιάζει να είναι πράγματι δικό μας έργο, εκ των πραγμάτων, μιας και
δημιουργούμε ως έκφραση της δικής μας ουσίας και ανάγκης… ανάγκης να
εκφράσουμε τον εαυτό μας…


Η
Φύση, έχει τον δικό της «δρόμο»… δεν έχουμε την δύναμη να τον
διακόψουμε… με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, θα βρει διέξοδο να συνεχίσει
το έργο της… τον «τρόπο» της…


Στην δική μας δικαιοδοσία είναι αν θα τον ακολουθήσουμε αρμονικά, ή θα αντισταθούμε… βιώνοντας τις όποιες συνέπειες…

Και
είναι γεγονός, πως η Φύση έχει την δική της αίσθηση δικαίου, όπως την
λες… διότι η Φύση δεν έχει τον διαχωρισμό του όμορφου ή του άσχημου,
καλού ή κακού… αυτό είναι δική μας αντίληψη…


Και
μην ξεχνάμε, πως η αντίληψη… είναι ο τρόπος που βλέπουμε τα πράγματα
μέχρι την κάθε «αυτή» στιγμή, σύμφωνα με την δεκτικότητα και κατανόηση
που έχουμε αναπτύξει (ως την συγκεκριμένη εκείνη στιγμή) για να
ατενίζουμε, δεχόμαστε και επεξεργαζόμαστε τα πράγματα…


Η
Φύση δεν ξεχωρίζει… όλα για εκείνην είναι εκφράσεις και εκδηλώσεις του
εαυτού της, και κατά συνέχεια, του Ενός, που εμφανίζει τον εαυτό του με
την άνθιση του Όλου…


Αυτό που μπορεί να μοιάζει με καταστροφή, δεν είναι τίποτα άλλο, από ένα ανακάτωμα, για νέα δημιουργία…

Μιλάμε
για εξαφάνιση ειδών… και είναι κάτι οδυνηρό… όμως παραβλέπουμε την
εμφάνιση νέων ειδών… έτσι είναι η Ζωή… έτσι είναι η αλχημεία της…


Τίποτα δεν εξαφανίζεται γλυκιά μου Παν και το γνωρίζεις…

Οι
αλλαγές συμβαίνουν ήδη, είτε το αντιλαμβανόμαστε είτε όχι… αλλά όλοι
περιμένουν να το δουν να συμβαίνει ξαφνικά, συνδυασμένο με κάποιο
συνταρακτικό γεγονός, είτε καταστροφικό, είτε ωραία θεαματικό…


Αλλά…
χμ… φαντάσου του ως μία θεραπεία… παίρνεις ένα φάρμακο για 10 ημέρες,
και παρ όλο που αυτό εργάζεται, δεν βλέπεις διαφορά… τα αποτελέσματα
όμως, θα αρχίσουν να γίνονται ορατά μετά τις 10 ημέρες…


Όλο
αυτό που συμβαίνει γύρω μας και μας πονάει, μας πληγώνει, μας
απογοητεύει, μας αποδυναμώνει, μας τρομάζει (στην ιδέα μιας προοπτικής
του χειρότερου), το βιώνουμε όλοι…


Γίνεται
μια απεγνωσμένη προσπάθεια, να μην συμβεί η αλλαγή… μια αναπόφευκτη,
όμως, αλλαγή… το παλιό πάντα σπαρταράει ως ύστατη προσπάθεια για να
παραμείνει στην οικεία μορφή του… και ακριβώς εκεί είναι που βγάζει τις
τελευταίες και πιο μοχθηρές αναθυμιάσεις του…


Το αν θα παραμείνουμε στο παλιό όμως ή όχι, δεν εξαρτάται από αυτό, αλλά από εμάς…

Αν
όλα αυτά συνέβαιναν πριν 100 – 50 χρόνια, ίσως και να ήταν δύσκολο και
να είχαμε για άλλη μια φορά «ηττηθεί» (κατά μία οπτική)… αλλά πλέον
είναι πολύ αργά για αυτό… ο άνθρωπος είδε… υποψιάστηκε… ένιωσε… κι αυτό
μου μοιάζει με λίγο… ροζ… φανταχτερό και ελκυστικό… δεν νομίζεις;


Βλέπω
τι γίνεται γύρω μου, και όλα αυτά τα σενάρια που αναπαράγονται… έχω δει
να σκηνοθετείται και το πιο ύπουλο που προσπαθεί να δημιουργήσει
αμφιβολίες και ταραχή… μοιάζει με αυτό, που την στιγμή που ξυπνάς από
έναν εφιάλτη, έρχεται κάποιος και σου ψιθυρίζει στ αυτί… «νομίζεις ότι
ξύπνησες, αλλά είσαι ακόμα στον εφιάλτη… ενός ακόμα πιο καλοστημένου…»…
και αυτό είναι μοχθηρό και επικίνδυνο σχέδιο…


Διότι αν αυτό πιστέψετε… το επόμενο βήμα, είναι να παραδοθείτε με την βεβαιότητα πως δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα…

Αυτό μην το αφήσετε να συμβεί…

Εδώ το θέρος, εδώ και η σπορά… συμβαίνουν γρήγορα και συμβαίνουν ισχυρά…

Πιαστείτε από αυτό που νιώθετε βαθιά… όλοι έχετε νιώσει πως κάτι συμβαίνει αυτήν την εποχή, και δεν είναι απειλητικό…

Από έξωθεν σπέρνεται η αμφιβολία…

Γίνετε πιο ενεργοί από ποτέ… μην βουλιάξετε στην απελπισία… έχετε πάει ήδη εκεί… ήσασταν εκεί…

Κουραστήκατε,
το γνωρίζω… αλλά αντέχετε ακόμα… πιστέψτε με αντέχετε… μπορεί να το
έχουν κάνει να μοιάζει πως έχετε ακόμα τεράστια απόσταση να διανύσετε,
για να αποδυναμωθείτε… όμως είναι πιο κοντά απ όσο πιστεύετε… ίσως είναι
ένα βήμα… ίσως η επόμενη στροφή… και είτε είναι στο ένα βήμα, είτε στην
επόμενη στροφή… αντέχετε και μπορείτε…


Είστε πολύ δυνατοί… είστε άφθαρτοι…

Όλα
γύρω μας είναι πέρα για πέρα ρεαλιστικά… νιώθουμε σε πραγματικό χρόνο…
και αυτό είναι κάτι που επηρεάζει την αλήθεια του τι Είμαστε….


Αποφασίσαμε
να είμαστε εδώ, σε αυτό το Έργο, σε αυτήν την μορφή Δημιουργίας… ας
κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε λοιπόν, ισχυρά και ομορφότερα…


Μέσα
μας τελείται ο σκοπός… μέσα μας γίνονται οι αλχημείες… γύρω μας
εκφράζονται τα αποτελέσματα και γινόμαστε παρατηρητές τους… δεν γίνεται
όμως ο δημιουργός να μην έχει γνώση του δημιουργήματος του…


Μα για να έχει αυτή την γνώση, χρειάζεται να γίνεται και να είναι μέρος αυτού…

Και προσωπικά προτιμώ να είμαι μέσα στα «πράγματα» που ήδη εκτελούνται, παρά να παρατηρώ περιμένοντας…

Κάποιος φίλος έγραψε κάπου, ότι περιμένουμε τους πολλούς… και μήπως τους υπερεκτιμήσαμε…

Αν δεν καταλάβουμε ότι εμείς είμαστε… όλοι… αδίκως θα περιμένουμε πίσω από το παράθυρο να δούμε το «σινιάλο»…

Αποφασίστε… αλλάξτε μέσα σας, τον τρόπο σκέψης… επιλέξτε συνειδητά σε αυτό που θέλετε… πράξτε σύμφωνα με αυτό…

Και δεν χρειάζεται να περιμένετε να μιλήσετε σε χιλιάδες, ή να πράξετε, να επέμβετε σε χιλιάδες…

Αυτό που μπορείτε… στον διπλανό σας, στους γύρω σας…

Διότι τα πάντα ρέουν… κυκλοφορούν… μεταδίδονται… μεταφέρονται… απλώνουν… όπως ο σπόρος που τον μεταφέρει ο άνεμος…

Από
χέρι σε χέρι… τίποτε δεν γίνεται τυχαία… ποτέ δεν ξέρεις, ποιο χέρι
είναι αυτό, που θα φυτέψει τον σπόρο σου… ιδέα… για να γίνει δέντρο…
κόσμος…


Διαλέξτε το «καλύτερο» και «δώστε» το στον διπλανό σας…

Εύχομαι να είμαι κατανοητή…

αισθανομαι οτι καταλαβα και ενιωσα τι θελεις να μου πεις, αλλα δεν μπορω να στο πω , γιατι η αντιληψη Σου ειναι τοσο υπεροχα πολυπλευρη, πολυδιαστατη.. ευχαριστω που με αφηνεις να σε "αγγιζω" Ειναι Τιμη μου που με αγαπας και θελω να σου πω οτι σε αγαπω παρα πολυ .
για αυτο και το φερνω ξανα εδω να το βλεπω καθε μερα , οταν ξυπναω
ηθελα ξερεις τι να ρωτησω , αν εχει επιτευχθει αυτο
και νιωθω οτι ισως να μου λεγες : σε καποιο αλλο κοσμο, σε καποιο αλλο δεντρο, σε καποια αλλη στιγμη..
εγω θα ξυπνησω ποτε σε μια τετοια στιγμη ή επειδη βρεθηκα εδω ξαφνου θυμηθηκα οτι αυτο ειναι που αγαπαω;
Υ.Γ Κυρά του Ανέμου, ποναει ολο και περισσοτερο καθε μερα, μηπως εχω κακιωσει πολυ; Εχω κατι λαβει απο τους αλλους. Οταν τους λεω μιαν αληθεια, συνηθως συμβαινει κατι απο τα εξης : Θα ψαχνουν να βρουν επιχειρηματα αρνητικα(συχνο) θετικα (σπάνιο), ή θα μου "χυμηξουν". Μήπως να κλειστώ σπίτι καλύτερα; Μήπως μπορείς να μου πείς κάτι για τον τρόπο. Η προσέγγιση με αγάπη ειναι σχεδόν ακατόρθωτη, η προσεγγιση της καποιας αληθοφανειας ,ειναι αδυνατη, η προσεγγιση των ελλατωματων το ιδιο.Ποιος ειναι ο τροπος; Εξω , οχι εδω.. του πιανεις το χερι και σε δαγκωνει συνεχεια και αμα τον δαγκωσεις λιγο για να του δειξεις οτι σε ποναει , σε τρωει.Γυριζεις την πλατη σου, και σε τρωει παλι..οποτε μετα τρωω και εγω,αλλα εγω τελικα ποναω. Τι γινεται;
Αισθανομαι οτι το τελευταιο και πιο μοχθηρο ειμαι εγω, σε μορφη ανθρωπου.Και καθε δυο λεπτα στεκομαι και το ξαναδιαβαζω και τωρα μου φαινονται ολα αυτα που λεω χαζακαι αμα το ξαναδιαβασω αλλη μια φορα θα ειναι παλι αλλιως. Εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου στον ηλιο, σε αγαπω

(εδω ειναι το δωματιο μου και μονο η Αιθηρόη και οι κοντινοι μου φιλοι (νεοι και παλιοι, αυτοι νιωθουν) εχουν δικαιωμα να μου κανουν παρατηρηση, γιατι αυτοι ξερουν!... Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1685985038 εκτος και αν ενοχλησω καποιον προσωπικα, ευχαριστω)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 8ema..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 26 Φεβ - 10:25:05

2036...
Ο kosmos..Ο κόσμος ...O kosmos ehei alla3ei.. ο κόσμος έχει αλλάξει. H steria ehei meiw8ei,Η στεριά έχει μειωθεί,dramatica(l), δραματικά. Oi Wkeanoi ehoun pleon gini ena swma,Οι Ωκεανοί έχουν πλέον γίνει ένα σώμα, mia psihi,μια ψυχή,ουαν λοβ, ένα όνομα,enas aperantos Atlantikos.. ένας απέραντος Ατλαντικός....
Ο chamber.. "θάλαμος".. to mirakolo ,το "θαύμα" ,epitefhein! επιτεύχθει!H Swthria einai pleon edw.. Η Σωτηρία είναι πλέον Δυνατή.. o thalamos einai etimos, ο "θάλαμος" είναι έτοιμος,i syntentagmenes ehoun dw8ei. οι συντεταγμένες έχουν δωθεί.To mono pou meni,Το μονο που μένει , ine na isel8i to plirwma.είναι να εισέλθει το πλήρωμα.
All set..'Ολα είναι έτοιμα.. All done,όλοι είναι έτοιμοι, arhizi i diaktinisi........αρχίζει η διακτίνιση...10..9...8... ...6..5...4..... .
.. μα(;) τι στο Δία; Ο _ο τί συμβαίνει;...(Γούατ? δε? ντεβιλ? !)
Κάτι δεν πάει καλά... τι ... είναι αυτό... τα δεδομένα.. ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ..... τα δεδομένα χανονται...,..,.....όχι....όχι άλλο κάρβουνο....σβήστε τις μηχανές..... ΟΧΙ ......... δεν ακούτε ρε; ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ...... γκας τσεϊμπερ..

Ολ γουοζ σετ, ολ γουοζ νταν.. γουερ ντιντ διζ ντελτα εντεχομεν κεϊμ φρομ?

5821....
ένα χαλαθμένο θτικάκι...
αυτό απόμεινε , να θυμίζεις.. αυτό που ήΣουν κάποτε..Ανθρωπε...
.....


εχω και εγω μια λεξη ..(λεκσι)
την Λενε ...
Γουάσά.... Γουάσά.... Γουάσά

ΟΥΣΤ!
(βοήθειαααααααααααααααααααα , μλπουμπ... ! )
(τελικα, δεν κανω για συγγραφεας , επιστημονικηςςςςς ςςς φαντασσσιαςςςςς, πρέπει να είσαι πολύ τρελός.. θα λεγα..σχιζοφρενικός. )

(Εγκω πιθήκι, ντεν ξερω αριθμητικη, καρντια μου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 26 Φεβ - 18:18:34

Με αγαπάς πολύ… σε αγαπώ πολύ… σας αγαπώ πολύ…

Απλά… Φυσικά… λυτρωτικά…

Ναι έχει επιτευχθεί σε κάποια άλλα «δέντρα»… κόσμους… εποχές…

Ναι θα συμβεί και εδώ… δεν γίνεται διαφορετικά… είναι στο… «DNA» του Κόσμου…

Βρέθηκες στην στιγμή πριν την «στιγμή»… θα βρεθείς και στην «στιγμή»… και στην στιγμή μετά την «στιγμή»…

Ως ολοκληρωμένα Όντα, βιώνουμε και Ολοκληρωμένα, το ολοκληρωμένο Όλον…

Και όχι Παν μου, να μην κλειστείς στο σπίτι…

Οι άνθρωποι έχουν τόσες ανασφάλειες και φοβίες, που παρ όλο που επιμένουν για την αλήθεια και δηλώνουν με πειθώ πως θέλουν ειλικρίνεια… δεν το εννοούν… δεν είναι έτοιμοι…

Περισσότερη ανάγκη έχουν την θετική ψήφο των υπολοίπων…

Άμυνες… άμυνες…

Έχουν μάθει συγκεκριμένα… διαστρεβλωμένα… γεννήθηκαν με ένα προπατορικό αμάρτημα… και όλη η ζωή, μια προσπάθεια εξιλέωσης… (πώς να μην χαμογελώ σ αυτήν την σκέψη;)

Και όλες τις επιβεβαιώσεις για τον εαυτό, τις γυρεύουν από τους άλλους… διότι οι άλλοι τους δείχνουν ποιοι είναι… πόσο είναι… αν είναι… τι είναι… έτσι έμαθαν… η διαστρέβλωση που λέγαμε…

Μία διαρκή προσπάθεια του ανθρώπου να γίνει αποδεκτός…

Το καταλαβαίνεις το… άδικο;

Δεν κατανοούν πως η αλήθεια, δεν έχει «φύλο»… κακή αλήθεια… καλή αλήθεια…

Δεν υπάρχει τρόπος Παν μου… η αλήθεια, το πιο απλό και απελευθερωτικό, έχει γίνει θέμα αντοχών…

Ξέρεις... δεν μπορούμε να τα ελέγχουμε όλα... είναι αδύνατον... και δεν χρειάζεται...

Απλά να είσαι ο εαυτός σου (κάτι που ξέρεις να κάνεις!)... τα υπόλοιπα άφησε τα στους άλλους... ούτως ει άλλως, ο καθένας παίρνει αυτό που έχει ανάγκη... και εξηγεί κατά πως βολεύει, αντέχει και δύναται να ανταπεξέλθει...

Δεν υπάρχει τεχνητή συγκεκριμένη προσέγγιση…

Όπως μπορείς… αρκεί με κατανόηση… και σεβασμό…

Και ξέρεις… καμιά φορά, ίσως δεν χρειάζεται να πεις τίποτα… υπάρχουν φορές, που λέγονται περισσότερα με την σιωπή…

Μπορείς να κοιτάς στα μάτια σου;

Έτσι μετριέσαι…

Τελευταίο… μοχθηρό… εσύ; (με νιώθεις που χαμογελάω;)

Χαμογέλα κι εσύ… και μην σε μαλώνεις… ιδίως για έργα που δεν είναι δικά σου...

Θυμήσου την μπύρα ενός φίλου μας…

Στην υγειά του εαυτού και της καρδιάς… και στην υγειά όλων…

Στην υγειά του ελεύθερου εντός…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 6 Μαρ - 9:18:18

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΣΥΝΤΑΞΗ γιατι δεν θα την πάρω ποτέ
ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ γιατι είναι το πιο βρώμικο πράγμα που υπάρχει και μόνον αυτό φταίει για αυτά
Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Image

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcTQnxy1Tm4HS4-xQfcBOY0AKxFgeFey0FYo6Rsxretf9bGyAsiF

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1111111111dolphin3243

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcQFYhyQyKfUMMV9rupHjoXB57buQsdNZ8-RNSk39bVDY_PpLSIh

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcTks_QtjgcDQAT25MPpHd8aRK_hxzbZ3FRUoDLP-9xiWT9kzJI13g ΕΙΣΤΕ ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 6 Μαρ - 9:26:00

"Μονομαχία" για το πετρέλαιο της Ελλάδας


Δεσμευτικές προσφορές από οκτώ εταιρείες για
σεισμικές έρευνες στην Ελλάδα. Αισιοδοξία από την ελληνική πλευρά. Εντός
Απριλίου η αξιολόγηση των προσφορών

Ενεργειακό πιστοποιητικό
σε 2 ημέρες από το Νο 1 πάροχο ενεργειακών υπηρεσιών στην Ευρώπη www.cofely-gdfsuez.gr
Προβεβλημένες καταχωρήσεις




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Petroleum2312

Δημοσιεύτηκε: Μάρτιος 02 2012 16:21
Ενημερώθηκε: Μάρτιος 02 2012 16:21

Σε οκτώ ανέρχονται οι εταιρείες που κατέθεσαν προσφορές στο Υπουργείο Περιβάλλοντος, Ενέργειας
και Κλιματικής Αλλαγής, για την πραγματοποίηση σεισμικών ερευνών για
υδρογονάνθρακες στο Ιόνιο και την υποθαλάσσια περιοχή νότια της Κρήτης.



Οι προσφορές των εταιρειών,
που δραστηριοποιούνται σε δεκάδες χώρες ανά τον κόσμο, θα αξιολογηθούν
με βάση οικονομικούς αλλά και τεχνικούς όρους (έκταση των ερευνών,
εμπειρία, δυνατότητα προώθησης των περιοχών στη διεθνή αγορά, κ.α.).
Η
αξιολόγησή τους αναμένεται να ολοκληρωθεί από την αρμόδια Επιτροπή του
ΥΠΕΚΑ στις αρχές Απριλίου, ενώ το πρακτορείο Reuters μετέδωσε την
Κυριακή πως το Ιράν αρνήθηκε να δώσει πετρέλαιο στη χώρα μας.
Στόχος
του υπουργείου και του αρμόδιου υφυπουργού Γιάννη Μανιάτη είναι να
ολοκληρωθούν οι σεισμικές έρευνες και η αξιολόγηση των δεδομένων πριν
από το τέλος του έτους, ώστε μέσα στο 2012 να προκηρυχθούν διαγωνισμοί
για παραχώρηση περιοχών ("οικόπεδα") προς έρευνα και εκμετάλλευση
υδρογονανθράκων.
Οι σεισμικές έρευνες θα δείξουν σε ποιες περιοχές
υπάρχουν πιθανότητες εξεύρεσης αξιοποιήσιμων κοιτασμάτων, ωστόσο η
τελική εικόνα προκύπτει μετά από γεωτρήσεις.
Το ενδιαφέρον που
εκδηλώθηκε για τις σεισμικές έρευνες, σύμφωνα με πηγές του ΥΠΕΚΑ,
αποτελεί σημαντική επιτυχία για τη χώρα και για το επενδυτικό κλίμα το
ενδιαφέρον που εκδηλώθηκε για τις σεισμικές έρευνες.
Το κόστος των
σεισμικών ερευνών θα αναλάβουν η εταιρία (ή οι εταιρίες) που θα
επιλεγούν από την Επιτροπή του ΥΠΕΚΑ, οι οποίες στη συνέχεια μεταπωλούν
τα δεδομένα σε πετρελαϊκές εταιρίες που θα αξιολογήσουν με βάση αυτά αν
υπάρχει ενδιαφέρον για να προχωρήσουν στο επόμενο στάδιο, των
γεωτρήσεων, που είναι και το πλέον δαπανηρό.
Οι εταιρείες που
κατέθεσαν προσφορά είναι οι ΙON GEOPHYSICAL CORPORATION, TGS-NOPEC
GEOPHYSICAL COMPANY ASA, CGG Veritas, Dolphin Geophysical και PETROLEUM
GEO-SERVICES (PGS) στις οποίες προστέθηκαν ως τη λήξη της προθεσμίας
υποβολής των προτάσεων οι SPEC PARTNERS LTD, SPECTRUM GEO LIMITED και
FUGRO MULTICLIENT SERVICES AS.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Τετ 7 Μαρ - 8:30:09, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 6 Μαρ - 9:34:16

ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΜΕ ΑΠΛΕΤΟ ΦΩΣ ΗΡΘΕς ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΑΛΙΣΕΙΣ;
ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΖΕΙ ΜΕ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙς ΟΤΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΡΩΣΙΑ ;
ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ;
ΣΙΓΟΒΡΑΖΩ... Τ'ΑΚΟΥΣ;

ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΓΗ ,ΟΠΩς ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ;
ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ

ΣΙΓΟΒΡΑΖΩ... ΑΚΟΥΣ;
Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcTZGJmix0yd7FqswZct1ORlsCvfTyFwzLLeEFEPyaqMRaKIFLAxJw
ΤΟ ΕΥΤΥΧΕΣ Σ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΟΓΟ
ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΟΞΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ.

ΕΣΩ ΕΤΟΙΜΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 6 Μαρ - 9:46:56

¨ολο αυτό το καταστροφικό φιάσκο των τελευταίων χρ΄ονων στο τόπο μας αναρωτιέμαι αν γίνεται γι αυτά τα πετρέλαια μας!!!! Δηλαδή δεν αναρωτιέμαι. Απλά έτσι το λέω και κάνω τάχα ότι δεν καταλαβαίνω. Το σπέρμα που τους έβγαλε το κέρατο μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤρι 6 Μαρ - 22:41:11


Φίλοι αγαπημένοι , χώρα σαν την Ελλάδα δεν υπάρχει πουθενά όπου σε όποια χώρα και να πάς έχει κάτι απο την Ελλαδα μας. Πετρέλαια, πηγές, χρήμα , χρυσό πετρώματα, δόξα το Θεό τα έχουμε όλα έχουμε μπόλικα , αλλού είναι το θέμα . Εαν έχουμε την παιδεια που μας αναλογή σαν λαός θα φταναμέ εδώ ? Όχι δεν νομίζω εάν εμείς οι κατοική αυτής της Χώρας είχαμε κρατήσει όλα αυτά που ήξεραν οι προγονοί μας θα είχαμε άλλη κατευθηνση, αλλά η βόλεψη και η ξενομανία μας κατέστησαν ανήμπορούς, κι άλλα είναι ,όπως να χειρογωγήσουν την πίστη του καθενός με τα πρέπει και να χάσουμε την ουσία .Βγάλαμε αρχηγούς χωρίς κότσια μπροστα σε αυτούς που λεηλατούν την Χώρα μου με αντίτιμο μια θέση στο δημόσιο!
Ευτηχώς το καταλάβαμε , πιστεύω ο περισσότορος κόσμος εμπαίδωσε τη συμβαίνει τώρα . Συγχωρώ όλους αυτούς και προσεύχομαι για νέα αρχή !!!

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1059784619 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1059784619 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1059784619 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1059784619 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 7 Μαρ - 8:28:56

Ιoessa
έχεις μεγάλη ψυχή ,καλή Δύναμη
Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Images?q=tbn:ANd9GcRCal7dd1oVwxq_L4fq-HOdpeWZOTujTvnEKomHWv6zvt4T9P7vAA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ 12 Μαρ - 11:34:14

παν παν πεινάει
παν παν κρυώνει
παν παν πάει να διαβάσει
Φιλιά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ 12 Μαρ - 11:59:46



Καλήμέρα !!! Όλη μέρα .
Σήμερα άρχισε η μέρα μου με εξάψαλμο καταλαβαίνεις .Στην αρχη πηγά να νευριάσω αλλα μετα είπα : Σαγαπώ δεν πειράζει μέσα μου και έτσι ηρέμησα και δεν άκουγα !
Εμείς που κατανοούμε ξέρουμε!

Φίλιαααααααααααααααααααααααα.




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 894006417 Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τα παλιοσίδερα..   Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ 12 Μαρ - 14:32:04

.....
.......
...........
Προσωπικά, εχτές τσακώθηκα με όλους..σχεδόν..αλλά, όποιον έβλεπα μπροστά μου ,"ψαχνόμουν"..ΑΑΑαΑαΑΝνετα ,μίλησε κανείς; α..είπα , μήπως... εγώ γάτα.Εγώ στο πηγάδι... Νια μέρα, ένας καθηγητής κοινωνιολογίας έλεγε ότι : Όλα τα ζώα, σκοτώνουν.Η ζωή ,τρέφεται με ζωή.Το μόνο ζώο, όμως ,που του αρέσει να βασανίζει είναι ο Άνθρωπος..
Ένσταση..και η γάτα, και πού να δείς πώς το ευχαριστιέται.Εκπαιδεύεται, όμως. Είναι θέμα μιμητισμού. Θυμάστε εκείνη την ιστορία μου , με τα χελιδόνια; Ε..αλλά μην με βάλετε να ψάχνω..καταλαβαίνετε .
Το θέμα είναι, ότι στο τέλος της μέρας ζήτησα συγνώμη και ντρέπομαι (που έψαχνα λόγους) .....

....
.........
..........
........
.....



σε ευχαριστώ Ιοεσσα μου Τα παλιοσίδερα.. - Σελίδα 8 2945718842


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nnan στις Δευ 12 Μαρ - 15:17:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τα παλιοσίδερα..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 30Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: NNAN-
Μετάβαση σε: