H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Διαλογισμός-Το Αστέρι μου...

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Διαλογισμός-Το Αστέρι μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διαλογισμός-Το Αστέρι μου...   Διαλογισμός-Το Αστέρι μου... Icon_minitimeΤετ 9 Μαρ - 0:20:39

Συντονίσου όλο και πιο πολύ με τα αστέρια, Όποτε η νύχτα είναι ξάστερη, ξάπλωσε στο χώμα και κοίταξε τ' αστέρια,

Αν αισθάνεσαι έλξη προς κάποιο ορισμένο αστέρι, τότε συγκεντρώσου σε αυτό...

Καθώς συγκεντρώνεσαι, φαντάσου τον εαυτό σου σαν μια μικρή λίμνη και πως το αστέρι καθρεφτίζεται βαθιά μέσα σου.
Κοίταξε το λοιπόν, και δες το να καθρεφτίζεται μέσα σου...

Θα μπορούσε να γίνει αυτό, ένα είδος ιδιαίτερου διαλογισμού, από τον οποίο μπορεί να γεννηθεί μεγάλη χαρά.

Μόλις συντονιστείς μαζί του, μπορείς να κλείνεις τα μάτια σου απλώς και να βλέπεις το αστέρι... το δικό σου αστέρι.
Πρώτα όμως πρέπει να το βρεις.

Στην Ανατολή έχουν έναν μύθο, πως ο καθένας έχει ένα ορισμένο αστέρι...

Δεν είναι όλα τα αστέρια για όλους...
Ο κάθε ένας έχει το δικό του....

Είναι όμορφος μύθος...

Σε ό,τι αφορά το διαλογισμό... μπορείς να βρεις ένα αστέρι που να του ανήκεις και να σου ανήκει.

Θα γεννηθεί ένα είδος συγγένειας ανάμεσα σε σένα και αυτό, διότι είμαστε φτιαγμένοι από φως των άστρων...
Παλλόμαστε σαν φως, όπως τα αστέρια.

Μόλις βρεις ένα αστέρι στο δικό σου μήκος κύματος, με το οποίο μπορείς να είσαι συντονισμένος, διαλογίσου μαζί του...
Σιγά-σιγά, άφησε το να μπει μέσα σου.

Κοίταξε το καλά... κι ύστερα κλείσε τα μάτια σου... δες το μέσα σε εσένα.
Άνοιξε τα μάτια σου, και κοίταξε το μπάλι...
Κλείσε τα μάτια σου και δες το ξανά μέσα σου...

Σύντομα θα ανακαλύψεις πως... είναι μέσα σου...

Τότε, όποτε κλείνεις τα μάτια σου, θα το βρίσκεις εκεί...

Κι όταν αρχίσεις να το νιώθεις, "νιώσε" το κοντά και μισό εκατοστό κάτω από τον αφαλό.
Εναπόθεσε το εκεί...
Κάθε φορά που θα χάνεις αυτή την αίσθηση, της θέσης του, εσύ επιμένεις να το "τοποθετείς" πάλι εκεί...

Σύντομα θα διαπιστώσεις πως γεννιέται μέσα σου ένα μεγάλο φως...
Και δεν θα το νιώθεις μόνο εσύ...
Και οι άλλοι γύρω σου θα αρχίσουν να νιώθουν πως έχει αρχίσει να περιβάλλει το σώμα σου ένα φως... μια λάμψη...

Ψάξε να βρεις το αστέρι σου...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Διαλογισμός-Το Αστέρι μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαλογισμός-Το Αστέρι μου...   Διαλογισμός-Το Αστέρι μου... Icon_minitimeΣαβ 10 Μαρ - 16:30:35

Διαλογισμός-Το Αστέρι μου... 2Q==Απο μικρη οπου πηγαινα(αλλαζαμε σπιτι αρκετα συχνα)εψαχνα γι'αυτην!Μονο που ποτε δεν καταλαβα γιατι Αρκτος!Διαλογισμός-Το Αστέρι μου... 2945718842
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διαλογισμός-Το Αστέρι μου...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Η Στιγμη του Κοσμου
» To αστέρι και η ευχή...
» Διαλογισμός
» Διαλογισμός
» η παρουσια μου στο σαιτ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ - ΑΣΚΗΣΕΙΣ :: ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΟΛΟΝ-
Μετάβαση σε: