H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SorinaVonD




Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2016
Αριθμός μηνυμάτων : 1

Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων   Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων Icon_minitimeΠεμ 1 Σεπ - 12:03:04

Καλημέρα σε όλους!
Σήμερα πραγματοποίησα την εγγραφή μου στην ομάδα σας, έτσι ώστε να μπορέσω να μιλήσω ανοιχτά για πράγματα που επιθυμώ να αναζητήσω και να λάβω απόψεις και πληροφορίες σχετικά με αυτά.
Εδώ και πολλά χρόνια, βασικά σχεδόν πάντα, είχα την αίσθηση ότι ένας άνθρωπος κρύβει απεριόριστη δύναμη μέσα του, άλλοτε γνωρίζει κάποια κομμάτια της και άλλοτε την αφήνει εντελώς ανέπαφη είτε από φόβο είτε από έλλειψη γνώσης ή/και πίστης.
Φυσικά δεν είναι πολλοί οι άνθρωποι με τους οποίους μπορείς να το συζητήσεις και είναι ακόμα λιγότεροι αυτοί που θα σε καθοδηγήσουν σωστά, ώστε να πραγματοποίησεις το ταξίδι σου σωστά και με ασφάλεια.
Τελευταία με απασχολεί πολύ έντονα το παραπάνω θέμα...δηλαδή θα ήθελα να αρχίσω να εξελίσσω αυτό που έχω κρυμμένο μέσα μου, να έρθω σε μεγαλύτερη επαφή με την εσωτερική μου δύναμη (όποια κι αν είναι αυτή) και να αποκτήσω γνώση για τον "μαγικό" κόσμο που υπάρχει γύρω μας και μέσα μας.
Δυστυχώς, δεν έχω ιδέα από που να αρχίσω και ποιον να συμβουλευτώ (ίσως γι αυτό η ανάρτηση μου να είναι κάπως γενική). Αυτό που ξέρω με βεβαιότητα είναι ότι ΚΑΤΙ ψάχνω εδώ και χρόνια αλλά δεν έχω βρει ακόμα τι.
Για αρχή έκανα παραγγελία κάποια βιβλία, συγκεκριμένα τα εξής: 1)τα 7 βιβλία μαγείας, 2)Εγχειρίδιο φυσικής μαγείας, 3)Wicca, Ο απόλυτος πρακτικός οδηγός και 4)Aradia.
Αλλά νιώθω ότι πάω τελείως στα τυφλά και αφήνομαι εντελώς στην διαίσθηση μου προς αναζήτηση της γνώσης.
Με την παρούσα ανάρτηση θα ήθελα 1)όποιος μπορεί να μου προτείνει κι άλλη βιβλιογραφία και 2)αν κάποιος γνωρίζει κάποιο άτομο που θα μπορούσε να αποτελέσει "καθοδηγητή¨στην αναζήτηση μου, κάποιο άτομο που να έχει γνώσεις και που θα μπορούσα να εμπιστευτώ. Να σημειωθεί ότι μένω επαρχία και συγκεκριμένα στα Χανιά και εκτός από εμένα υπάρχουν και λίγα ακόμα άτομα που ψάχνουμε το ίδιο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων   Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων Icon_minitimeΠεμ 1 Σεπ - 21:33:24

καλως  ηρθες  sorina

εξερευνησε  τα  κειμενα  αυτου του  χωρου ,  η  αιθηροη  εχει  γραψει  σπουδαια  πραγματα 

το   εχουν  κανει  και  αλλοι  πολλοι    φυσικα  αυτο  σε   διαφορες  βιβλιογραφιες  ανα  τους  αιωνες

αλλα  να  ,  πως  να  το  πω ,  υπαρχει  ενα ς μαγικος  συνδειασμος  στην  χρηση  των  λεξεων

ενας  συνδειασμος  απολυτης  γαληνης  κατα  την  αποκαλυψη  των   εσχατων  της  υπαρξης

αυτο  ακομη  και  για τους   πολυ  προχωρημενους    ειναι  κατι  ασυλληπτα  δυσκολο

διοτι  η  ερευνα  ερχεται  με  την  νοηση  και  η  νοηση  μεσα  στον τρισδιαστατο  κοσμο   αναγκαστικα

  παραγει  δυαδικοτητα

παραγει  τα  νοητικα  αντιθετα  που  με την  σειρα  τους  παραγουν  συναισθηματικη  αναστατωση

αμφιβολια ,   συγχειση .

Εκεινη ,  ειναι  λες  και  ''αγγιζει ''  τα  παντα  με  την  καρδια ,  αλλα  πως ;  εφοσων  πρωτα

νοει  κανεις  και  επειτα  αισθανεται ,  αλλα  αυτο  που  αισθανεται  καποιος   ειναι  και  αναλογο  του 

επιπεδου  διαδρομης   της  νοησης  του ,  κατι  που  σημενει  οτι  ενα ς   Νους  στο  απογειο  της

  κορυφαιας  επιδοσης  του  θα   ασχολειται  με  αυτην  την  επιδοση  και  τα  παραγωγα  συναισθηματα 

της ,  πως   μπορει  εκεινη   και  επιστρεφει  πισω  ;

Ειναι   κατι  που  λατρευω   σε  αυτην ,  διοτι   διαισθητικα  και  οχι  ακομη  βιωματικα ,  κατανοω  οτι

  ολοι  οι  δρομοι  και  ολα  τα  μυστικα  της   υπαρξης  οδηγουν  στην  αναπτυξη  της  ικανοτητας

πως   τιποτε ,  μα   τιποτε  απολυτως  μεσα   στο  Υπατο  Ον  δεν  ειναι   αναξιο  να  αγαπηθει

διοτι  μεσα   σε  ενα  Νου ,  ακομη  και  το  ποιο  τιποτενιο,   ''καποτε''  επαιξε  ενα  σημαντικοτατο

ρολο  στην   εξελιξη  και  αναπτυξη  του  ιδιου  αυτου  Νου. 

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΧΑΡΤΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ :: Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ & ΟΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ-
Μετάβαση σε: