H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Πληροφορίες

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
giannisel

giannisel


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/05/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 9

Πληροφορίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πληροφορίες   Πληροφορίες Icon_minitimeΤετ 9 Μάης - 8:31:39

Καλημέρα σας. ΕΜε λένε Γιάννη Ελευθερίου και είμαι καινούργιο μέλος. Επίσης συγχαρητήρια για την δουλειά που έχετε κάνει. Πραγματικά μπορείς να βρεις πολλά εδώ μέσα. Και ιδίως η επιλεκτική συλλογή των βίντεο ανά κατηγορία είναι εκπληκτική.

Διαβάζοντας πολλά απ αυτά που γράφτηκαν εδώ, το γενικό συμπέρασμα είναι να ερευνούμε, να κερδίζουμε γνώση, να γίνουμε πιο δυνατοί και να ανακαλύψουμε την πραγματικότητα του εαυτού μας σαν άνθρωπος αλλά και σαν ξεχωριστή οντότητα που είναι ο καθένας μας. Επίσης και του κόσμου που μας περιβάλει.

Επειδή υπάρχει πολύ ύλη πληροφοριών και έχει παρατηρηθεί ότι ποτέ πριν δεν υπήρχε τόση πληροφόρηση, και επειδή υπάρχουν πολλές αποκαλύψεις κάτι που δεν υπήρχε επίσης πριν, έτσι όπως είναι σήμερα, καταλαβαίνουμε όλοι ότι μπερδεύονται λιγάκι οι γνώσεις. Βλέπουμε δηλαδή πολλές διαφορετικές απόψεις για το ίδιο πράγμα. Επίσης πέφτουν μάσκες και βγαίνουν στην επιφάνεια πρόσωπα που πριν δεν ξέραμε και π0ρόσωπα που ξέραμε αλλά δεν ξέραμε την αλήθεια γι αυτούς και τι πραγματικά κάνανε στο χώρο τους αλλά και στους ανθρώπους γεινικότερα. Στην αρχή είναι δύσκολο να τα χωρέσεις στο μυαλό σου και δυσκολεύεσαι να τα επεξεργαστείς. Μετά από λίγο όμως αποκτάς την δεξιοτεχνία να τα κατατάσεις και να τα δουλεύεις όπως πρέπει. Αυτό τουλάχιστον έχω δει εγώ να γίνεται με τους δικούς μου και γνωστούς μου ανθρώπους.

Επειδή όμως γίνονται όλα τα παραπάνω και υπάρχει τόση πολύ πληροφορία και διαφορετικές απόψεις, είναι λογικό να ερχόμαστε σε φάσεις που δεν ξέρουμε τι να πιστέψουμε. Το κακό έρχεται στην επιφάνεια. Πότε χωρίς να το θέλει και πότε σκόπιμα για τους δικούς του σκοπούς και για να ενισχύουν τους οπαδούς τους. Για όλους αυτούς τους λόγους έχω μια ερώτηση. Πως μπορούμε να ξέρουμε αν είναι αληθινά αυτά που έρχονται στην επιφάνεια; Ότι δηλαδή αποκαλύφθηκε η αλήθεια και δεν είναι άλλη μια παραπλάνηση; Και επίσης πόσο μπορούμε να εμπιστευόμαστε την επιστήμη;

Έχω πολλά ερωτήματα. Δεν θέλω όμως να σας κουράσω και ξεκινάω με αυτά προς το παρών. Θα εκτιμούσα επίσης μια απάντηση από την Αιθηρόη. Η την κυρία Αιθηρόη, δεν ξέρω πως να σας προσφωνώ για να μην σας προσβάλλω. Δεν έχω σκοπό να υποτιμήσω την άποψη των υπόλοιπων προς θεού! Το αντίθετο θα έλεγα. Απλά έχω διαπιστώσει ότι η ματιά της στα πράγματα ξεκινάει από ένα άλλο επίπεδο που δεν είναι προσβατό, και φτάνει επίσης σε ένα βάθος που επίσης δεν είναι προσβατό.

Ελπίζω σε μια παραγωγική, εξ απόστασης έστω, φιλία και ανταλλαγή απόψεων. Γιατί τουλάχιστον εδώ μέσα δεν διαπίστωσα πουθενά έπαρση και κανένας δεν υποτιμάει κανέναν. Συγχαρητήρια και σ αυτό.

Να έχετε όλοι μια όμορφη μέρα και σας ευχαριστώ για την φιλοξενία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Πληροφορίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πληροφορίες   Πληροφορίες Icon_minitimeΤετ 9 Μάης - 11:53:34

Είσαι πολύ ευγενής…

Θα μπορούσες να σκεφτείς ότι μπορεί να προσβληθώ από την προσφώνηση, αν μου καταλογίζεις ανοησία. Υποθέτω πως δεν συμβαίνει αυτό, οπότε η απάντηση είναι αυτονόητη…

Λοιπόν…

Με ειλικρινή αναζήτηση και ελεύθερη σκέψη.

Όταν ακούμε κάτι και το εξετάζουμε μέσα από τις δικές μας πεποιθήσεις και επιθυμίες, είναι φυσικό να μην λαμβάνουμε και αντιλαμβανόμαστε την αλήθεια ή το ψέμα που υπάρχει στην πληροφορία…

Δες το ως κάτι που… δεν θέλεις να «αγοράσεις», αλλά ως κάτι που επεξεργάζεσαι χωρίς να ορίζεσαι από αυτό, με τον όποιο τρόπο.
Να εξετάζετε και διασταυρώνετε με προσοχή και αμερόληπτα…


Και να μην εμπιστεύεστε την επιφάνεια των πραγμάτων…

Άλλο τι δείχνει… και άλλο τι είναι…

Για να διαπιστώσεις την αλήθεια, χρειάζεται να μπεις μέσα στο «πράγμα»… και αφού εμβαθύνεις μέσα του, στην συνέχεια να κινηθείς πίσω από αυτό και να ακολουθήσεις τα ίχνη του. Διότι τα πάντα αφήνουν ίχνη…

Όσο για την επιστήμη…

Είναι ένα πολύτιμο εργαλείο για την κατανόηση και αποκάλυψη του κόσμου μας…

Οι χρήστες και οι μαθητευόμενοι της (επιστήμονες), είναι ειλικρινείς αναζητητές (ασχέτου πρόθεσης)… είναι σπάνιο να κατέχονται από διάθεση παραπλάνησης… διότι είναι εθισμένοι από τα μυστικά και τους καρπούς της.
Το πρόβλημα έγκειται σε αυτούς που ελέγχουν την Επιστήμη… που την χρηματοδοτούν και την έχουν υπό ομηρεία...


Να είσαι βέβαιος, πως η επιστήμη κοινοποιεί το 10% των ανακαλύψεων της…

Και όπως είπα, δεν ευθύνονται οι επιστήμονες σε αυτό… εάν ήταν ελεύθεροι, σήμερα ο κόσμος μας θα είχε μία τελείως διαφορετική υφή και εικόνα…

Αγαπημένοι μου… έχετε μέσα σας ένα ισχυρό εργαλείο… έναν ειλικρινή ανιχνευτή ψεύδους και αλήθειας… μία πυξίδα - συνεργάτη στην όποια αναζήτηση σας…

ΕΝΣΤΙΚΤΟ!

Το οποίο αντλεί από το «γονίδιο» που υπάρχει σε κάθε οντότητα… το Συμπαντικό γονίδιο, το οποίο έχει πρόσβαση σε κάθε πληροφορία που έχει διοχετευθεί στην «ατμόσφαιρα» - ενέργεια του Σύμπαντος…


Εκφράζει την παρουσία του στο κέντρο σας και από εκεί δονεί και σας ειδοποιεί… εκεί χτυπά… εκεί εκρύγνεται… όχι στο κεφάλι… όχι στο μυαλό… όχι στην σκέψη… αλλά στο κέντρο σας… πιο πάνω από τον ομφαλό και πιο κάτω από το στήθος… εκεί που «καίτε» περισσότερο όταν έρχεστε σε διέγερση εσωτερική (όχι ερωτική!)…

Γνωρίζω πως δεν είναι εύκολη η κατανόηση της «γλώσσας» του και αναζητούμε βοήθεια από τον εγκέφαλο για να αποκωδικοποιεί… συχνά, όμως, ο εγκέφαλος από δική μας βιασύνη και εσφαλμένη εντολή ή κατανόηση, μας δίνει λάθος εξηγήσεις…

Νιώστε λοιπόν και μετά σκεφτείτε…

Οι απαντήσεις είναι εκεί… απλά έχετε υπομονή…

Έχω έναν φίλο, ο οποίος μετράει τους παλμούς του κάθε φορά που θέλει να δει την αλήθεια σε κάτι που δεν μπορεί να διαπιστώσει - διασταυρώσει με άλλον απτό τρόπο…
Δεν σας λέω να το κάνετε και εσείς, διότι θέλει χρόνια εξάσκησης και βαθιά εμπιστοσύνη στο «αόρατο» του Είναι σας… απλά το αναφέρω…


Μία συμβουλή… κάθε βράδυ φροντίστε να αδειάζετε και να καθαρίζετε τον χώρο μέσα σας… επιλέξτε τι θα κρατήσετε…

Όταν κατά την διάρκεια της ημέρας αφήνετε να εισχωρούν μέσα σας, χωρίς να τα επεξεργάζεστε, δεδομένα και πληροφορίες, γεμίζετε τον χώρο με σκουπίδια που εμποδίζουν την εύρεση αυτών που πραγματικά χρειάζεστε…

Τουλάχιστον φροντίστε πριν κοιμηθείτε να έχετε πετάξει τα περιττά. Διότι κατά την διάρκεια της νύχτα και του ύπνου, όσες πληροφορίες δεν έχετε κρίνει ως περιττές, καταχωνιάζονται και παραμένουν μέσα σας καταλαμβάνοντας χώρο, δημιουργώντας περισσότερη σύγχυση.

Κάνετε λοιπόν ανάκληση της ημέρας σας, ολοκληρώστε και ξεκαθαρίστε τα συμβάντα – πληροφορίες – σκέψεις σας. Αυτόματα παραμένουν όσα ακόμη χρειάζεστε και τα υπόλοιπα διαγράφονται – αποχωρούν…

Σας το εξηγώ απλά χωρίς περιττές εξηγήσεις, για να μην παραμείνεται στην διαδικασία του πώς κτλ, ώστε να μην αναβάλλετε.

Εάν δεν γίνομαι κατανοητή (σε ό,τιδήποτε!), σας παρακαλώ μην διστάζετε να ρωτήσετε. Δεν ευθύνεστε εσείς αν σας φαίνεται κάτι δυσνόητο. Έχω την ευθύνη των λόγων μου και την υποχρέωση να γίνονται προσβάσιμοι (από την στιγμή που τους κοινοποιώ), βρίσκοντας τον ανάλογο τρόπο.

Θεωρώ, πως αυτό θα πρέπει να επιδιώκεται από όλους...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πληροφορίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πληροφορίες   Πληροφορίες Icon_minitimeΤετ 9 Μάης - 12:32:49

Καλημέρα

Καλημέρα Αιθηρόη  Πληροφορίες 2540295108  



συμφωνω καινούργιε μας φίλε με την Αιθηρόη ότι είσαι πάρα πολύ ευγενικός.
Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που γράφεις.  Καλώς ήρθες, εύχομαι να μοιραστούμε ότι καλύτερο έχουμε  Πληροφορίες 3260818684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Πληροφορίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πληροφορίες   Πληροφορίες Icon_minitimeΤετ 9 Μάης - 12:39:00

Καλησπέρα αγαπημένη μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
lordos

lordos


Ηλικία : 52
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 202

Πληροφορίες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πληροφορίες   Πληροφορίες Icon_minitimeΚυρ 13 Μάης - 17:20:29

Καλησπέρα σε όλους. Αυτό που προτείνεις Αιθηρόη, είναι κάτι που το κάνω ένα μήνα τώρα, όπως μου είχες προτείνει κάποτε. Με ένα περίεργο τρόπο, και πέρα απ το ότι συγκρατώ περισσότερα όπως το είχες πει, έχει καλυτερέψει και η μνήμη μου. Βρίσκω πιο εύκολα πράγματα που προσπαθώ να θυμηθώ. Και πραγματικά μπορώ να επεξεργαστώ με περισσότερη σαφήνεια τις πληροφορίες μέσα μου, χωρίς να παρεμβάλλουν άσχετες σκέψεις! Έχει ανακουφιστεί το μυαλό μου. Ο επεξεργαστής μου!

Ήθελα να καταθέσω τα αποτελέσματα αυτά, για όποιον θέλει να ακολουθήσει την συμβουλή που δίνεις, καλή μου Αιθηρόη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πληροφορίες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πληροφορίες για τον κόσμο μας
» Πληροφορίες σχετικά με ανάπτυξη εσωτερικών δυνατοτήτων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ & ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΑΚΑ...-
Μετάβαση σε: