H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

  Το Μυστικό Δάσος

Πήγαινε κάτω 
+13
βαγγελης1234
Στέφανος
ilia
Sisyphus
Αιθηρόη
Λιακάδα
desper !!!
anarhos
ioessa
sofaki
anemwni
maggisoula
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 19:19:25

15katerina έγραψε:
Βαγγέλη1234 δεν έχεις καταλάβει ότι ακολουθείς λάθος τακτική. Δεν είναι δυνατόν να μην μπορείς να αντιληφθείς τι συναισθήματα προκαλείς στους γύρω σου!

Όταν κάποιος ενδιαφέρεται να γίνει κατανοητός από τους άλλους, προσπαθεί να εξηγήσει αυτό που οι άλλοι κατάλαβαν λάθος. Και όταν μπαίνεις σε ένα χώρο και σε μια διαδικασία συζήτησης, δεν μπαίνεις με γάντια του ρινγκ. Φέρνεις τα επιχειρήματα σου, μαζί με τον καλύτερο εαυτό σου. Όχι το αντίθετο. Αν πραγματικά σου αρέσει και σε ενδιαφέρει αυτός ο χώρος, σημαίνει ότι σου αρέσουν και σε ενδιαφέρουν και τα μέλη του. Άρα κάνεις προσπάθειες προς αυτή την κατεύθυνση. Δηλαδή να προσπαθείς να έρθεις σε συνεννόηση και επικοινωνία μαζί τους.
Μην μου επιδείξεις τώρα τι σου είπαν κάποτε, γιατί όταν το κάνεις αυτό, δείχνεις και παιδική ανωριμότητα που λόγο ηλικίας δεν μπορεί να διαχειριστεί τα αισθήματα του ακόμα.

Εσύ δείχνεις να τον βλέπεις αυτόν τον χώρο εδώ, περισσότερο σαν χώρο προπόνησης του χειρότερου εαυτού σου! Σαν να τον βλέπεις σαν χώρο εκτόνωσης και πάλης.

Έχω διαβάσει αρκετά από τα ποστ σου, και σε άλλα θέματα. Λυπάμαι αλλά εσύ έχεις ένα τόνο απαξίωσης. Σαν να θέλεις να πείσεις ότι είσαι σε ανώτερη κλίμακα από τους παρευρισκόμενους. Από που προκύπτει αυτό; Αυτό βέβαια είναι προσωπική σου επιλογή, ή επιθυμία. Στην πράξη όμως αυτοαναιρείται αυτή η πεποίθηση σου.
Η Αιθηρόη είναι το καλύτερο παράδειγμα που μπορώ να σου παρουσιάσω, του τι σημαίνει τελικά να είσαι σε ανώτερο επίπεδο σε αντίληψη και σε κατανόηση. Και θα με ενδιέφερε πραγματικά να μάθω ποια είναι η άποψη σου για την Αιθηρόη. Γιατί θέλω να καταλάβω αν προσπαθείς να προκαλέσεις εκείνη, γιατί ειλικρινά το έχω σκεφτεί.

Και πιστεύω ότι είναι άλλο πράγμα να συμπληρώνεις με τις γνώσεις σου ένα θέμα, κι άλλο να προσπαθείς να επιβληθείς καταρρίπτοντας και μειώνοντας με τον τρόπο σου την κατάθεση που κάνουν οι άλλοι. Αυτή την απαξιωτική στάση και τάση, την είχες από την αρχή κι όλο και χειροτερεύει.

Αν δεν ήταν αυτή η πρόθεση σου, πολύ απλά θα μπορούσες από την αρχή να το εξομαλύνεις, αντί να αρχίσεις να βαράς γροθιές απομακρύνοντας τους όλους από το πεδίο σου. Τις ποιότητες μας δεν τις αλλοιώνουν οι λέξεις. Η ποιότητα είναι κάτι που δεν κρύβεται κάτω από καλλιγραφικά γράμματα και ορθογραφίες, και με το αντίθετο επίσης. Δηλαδή ακόμα κι αν δεν γράφουμε σωστά. Ο τρόπος που έχει κάποιος πάντα, είναι η σημαντικότερη ένδειξη της εσωτερικής μας ποιότητας και της ψυχικής ευγένειας, και του σεβασμού προς όλα και προς όλους.

Όταν λέμε ότι οι άλλοι μας κάνουν να φερόμαστε έτσι, και μας κάνουν να φερόμαστε αλλιώς, τότε αυτό σημαίνει ότι δεν είμαστε ούτε σταθεροί, ούτε συνεπείς σε αυτό που ισχυριζόμαστε ότι είμαστε, κι ότι έχουμε σχέση με αυτό που υποστηρίζουμε για τον εαυτό μας. Δεν υπάρχει δηλαδή αλήθεια στους ισχυρισμούς μας. Σημαίνει δηλαδή ότι άλλο είμαστε κι άλλο δείχνουμε. Και δυστυχώς πολλοί άνθρωποι έχουν πέσει σε αυτή τη παγίδα. Και το λέω παγίδα, γιατί πραγματικά πιστεύουν ότι φταίνε οι άλλοι, και δεν ελέγχουν να δουν κι ούτε καταλαβαίνουν ότι οι άλλοι απλά μας προκαλούν να βγάλουμε αυτό που είμαστε κι έχουμε μέσα μας.
Κι αυτό είναι κάτι που θα πρέπει οπωσδήποτε να το προσέξεις.

Με λίγα λόγια, στο χέρι σου είναι το πως θα είναι η διαμονή σου εδώ. Βέβαια εξαρτάται από τις αληθινές προθέσεις σου, και που αποσκοπείς πραγματικά.
Πάντως λυπάμαι, αλλά δεν κάνουν έτσι φίλους. Κι αν αυτός είναι ο γενικός τρόπος συμπεριφοράς σου, θα πρέπει να ελέγξεις τους λόγους που δικοί σου φίλοι(?) δεν στο έχουν πει ποτέ.
το τη σηναισθημα προκαλο στους περισοτερους το ξερω
αλλα δεν το επιδιωξα εγω 
το επιδιωξε οι μαγισουλα και οι χριστηνα να εχουν αυτο το σηναισθημα για εμενα
και ακομα με πολεμανε να μην μου δινη σημασια κανης
ωστε να μην επισκεπτομαι τον χωρο
γιατι τους ταραξα τα νερα και αποκαληψα καποιες αληθειες 

δεν μπαινω με γαντια του ριγκ απλα λεω την αποψη μου σε καποια θεματα που ειναι το κακο
μαλιστα το εχω δηλωση μην με προσβαλεται βριζεται και δεν θα βριζω

οι αποψη μου για την αιθηροη που απο οτι θυμαμαι σε ενα αλλο ποστ εσσει ειπες οτι θελω να προκαλεσω την αιθηροη [αν δεν το ειπες εσσει συγνωμη] ετσι θυμαμαι
ειναι ατομο ανωτερου επιπεδου ενα ατομο που μας μαθαινει την εννοια της ελευθεριας και πρωσοπικης επιλογης 
ενα ατομο που σιγουρα ειναι συγραφεας και σιγουρα ασχοληται με καλιτεχνικα
ηθοποιος ζωγραφως δεν ξερω τη αλλο 
δεν αποκληω να ειναι και διασημη
και δεν θελω να την προκαλεσω 

επησης δεν το παιζω πιο εξυπνος  απο τους αλλους ουτε ειμαι αλαζονας ειμαι λιγο ψωνιο με καλη διαθεση 
οχι αλαζονια και υπερηφανεια

λυπαμαι που πολλα μελη σχηματησαν την γνωμη αυτη για εμενα εκτος απο την μαγισουλα και την χριστηνα και ισως καποιυς αλλους που παιζουν το παιχνιδι τους να φυγω απο εδω αμ δε

μαλιστα το εχω ξαναπει αν καποιος δν με θελη εγω θα απανταω σε διαφορα ποστ
και αν θελη καποιος ας μην μου απανταει

πιστεψε με δεν με ενδιαφερη αν μου δινουν οι οχι σημασια αν μου απαντανε οι οχι
οι οτι γνωμη σχηματησαν για εμενα 

εγω δυο τρεις φορες απαντησα οτι δεν ειμαι αυτο που μου παρουσιαζουν
αν δεν με πιστευουν κακο του κεφαλιου τους 

κατι ακομα στην παραπανω ενοτητα ενα μελος κατηγορουσε  εμενα 
αλλα δεν απαντουσε σε εμενα απαξιουσε το θεωρης σωστο το θεωρης εντιμο οι ατομο με παιδεια
και για αυτο τον εκανα παρατηρηση για αυτο αν θελη ας συνεχηση να μην 
μου μιλαει στον ενικο οπως εσσει δεν με νοιαζει

και γενικα δεν με νοιαζει τι πιστευεται για εμενα οτι ηταν να πω το ειπα πανω σε αυτο 

οσο γιατην χριστινα εγω το πιστευω αυτο το αθρωπακη με το κομπολοι το εβαλε για να με προκαλεση
θελης αποδηξη της ειπα τη το βαλες για να δειξης μαγκας και αλλα που ειπα το ειπα και με διαθεση αστεια
τη εκανε αμεσως με κατηγορησε θελοτας να δειξη το αρνητηκο μου πιον στους αλλους αλλιως οπως οι ιδια παραδεχτηκε θα γελουσε και ηταν και για γελια. δεν ηταν να προκαλεσω κατι αρνητηκο να το πω αλλιως. εχει αισθηση του χιουμορ αλλα οχι οτι λεω εγω γιατι προτειμα να με κατηγορη
αν δε το καταλαβες πες το μου να στο εξηγησω με καποια παραδειγματα 

οι αληθηνες μου προθεσης ειναι οταν θελω να επισκεπτομαι τον ναο 
να λεω την γνωμη μου να αναρτω ενα θεμα οτι βρισκω ενδιαφερον
αν καποιος καποια δεν απανταει γιατι με απαξιη δεν με πηραζει στο ελαχιστο 
αν καπου απανταω και δεν μου μιλει κανης παλι το ιδιο
αν νομηζης οτι δεν σου απαντησα σε καποια θεματα πες το μου να σε απαντησω


Έχει επεξεργασθεί από τον/την βαγγελης1234 στις Σαβ 22 Μαρ - 19:55:44, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 19:30:09

Χα χααα χα! Κατερίνα μου σε σένα το λέω οτι και το μάγκα με το μπεγλερι αλλα και το αβαταρ εγω τα προτεινα στη Χριστίνα μας. Το ένα γιατί το βρήκα πολύ αστείο και το αβαταρ γιατί της παει πολύ. Οοοοοοολα τα υπόλοιπα που θα διαβασεις είναι περίληψη απ το επόμενο τεύχος του Τι ν αποφεύγετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 19:42:16

maggisoula έγραψε:
Χα χααα χα! Κατερίνα μου σε σένα το λέω οτι και το μάγκα με το μπεγλερι αλλα και το αβαταρ εγω τα προτεινα στη Χριστίνα μας. Το ένα γιατί το βρήκα πολύ αστείο και το αβαταρ γιατί της παει πολύ. Οοοοοοολα τα υπόλοιπα που θα διαβασεις είναι περίληψη απ το επόμενο τεύχος του Τι ν αποφεύγετε.
μαλιστα χαιρομαι γλυκεια μου που με επιβεβαιωνης
οι χριστηνα και ισως και εσσει το περιμενατε να μηλησω 
σας εκανα την χαρη  κλαπ! 
οτι συνεχηζεται να με πολεματε οι πολεμαει μαλον πολεματε ααα
καταλαβες  τη ενουσα ποιο πανω κατερινα με τον δολο της χριστηνας και το αθρωπακη με το κομπολοι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantikos

romantikos


Ηλικία : 55
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 66

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 20:57:53

Έχεις δίκιο να γελάς maggisoula. Η Ηλιθιότητα σαν μη ιδιότητα δεν βρίσκει εύκολα αντίπαλο γιατί έχει μηδενική νοημοσύνη.

15katerina έχεις απόλυτο δίκιο. Και βασικά είναι φανερό ότι έχει φοβερό πρόβλημα αντίληψης και προσαρμογής στη πραγματικότητα του εαυτού του. Εξηγεί αυτά που του λένε με τελείως λάθος τρόπο. Όπως ένας κουφός που άλλο του λες κι άλλο ακούει. Επιπλέον μου θυμίζει αυτούς του ανθρώπους που πάνε σε τηλεοπτικές εκπομπές τραγουδιού, που έχουν πολύ άσχημη φωνή και δεν έχουν συνείδηση και αντίληψη της κακοφωνίας τους. Προσπαθεί να πείσει τους άλλους ότι έχει γνώσεις, ενώ δεν μπορεί κι ο ίδιος να τις χειριστεί και ούτε μπορεί να εκφράσει μια συγκροτημένη άποψη. Έχω γνωρίσει αναλφάβητους ανθρώπους, και μπορεί να μην ξέρουν να γράφουν σωστά αλλα καταλαβαίνουν πολύ καλά τι συμβαίνει γύρω τους. Και σίγουρα δεν προβάλουν τα μειονεκτήματα και τα ελατώματα τους για προτερήματα. Αυτό το λέω γιατί υπήρχε η σκέψη ότι όλο αυτό οφειλόταν στον αναλφαβητισμό. Και θέλω να πω ότι δεν οφείλεται μόνο σ αυτό, αλλά και στον χαρακτήρα.

Όλο αυτό θα μπορούσε να είναι πρόβλημα και χρίζει βοήθειας από ειδικό, γιατί δείχνει κατάρρευση της λογικής νοημοσύνης του. Και του το συνιστώ με καλή πρόθεση.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 21:58:48

Βαγγέλη1234 η Χριστίνα και η Αριστέα αντέδρασαν αρχικά με τον τρόπο σου που ήταν εριστικός.
Στην πορεία επιτέθηκες στην nnan, και πάνω σε αυτό προκλήθηκαν όλα τα υπόλοιπα. Το ουσιαστικό του πράγματος, είναι ότι έχεις επαληθεύσει το ένστικτο τους, και συνεχίζεις να το κάνεις.

Δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που σου έγραψα. Ίσως γιατί τα διάβασες πηδώντας παραγράφους.

Η άρνηση σου να βλέπεις τα πραγματικά γεγονότα, αν όντως είναι έτσι, οφείλεται σε άρνηση του ίδιου σου του εαυτού, είτε το κάνεις συνειδητά, είτε όχι.

Δεν πρόκειται να σου πω τίποτα άλλο, γιατί δεν θα ήθελα να βρεθώ στη δυσάρεστη θέση, να αποδειχτεί ότι εσύ το κάνεις όλο αυτό για να εκθέσεις απλά δύο άτομα, την Χριστίνα και την Αριστέα, για να χτυπήσεις έμμεσα τον χώρο αυτό, ή την Αιθηρόη την οποία υποστηρίζουν, ενώ εγώ προσπαθώ να σε βοηθήσω να καταλάβεις και να αναλάβεις τις ευθύνες σου, και να μπορέσεις να επικοινωνήσεις με άλλες βάσεις με τους ανθρώπους εδώ.
Δεν ταυτίζεται κι ούτε δείχνει ειλικρινής η άποψη που λες ότι έχεις για την Αιθηρόη, με την συμπεριφορά που δείχνεις, γιατί σκόπιμα αγνοείς τον χώρο που δημιούργησε, με το να μην δείχνεις κανένα σεβασμό.

Ακόμα κι αν, και το τονίζω αυτό, ακόμα κι αν έφταιγαν τα δυο κορίτσια για να βγάλεις τον εαυτό που βγάζεις συστηματικά, σταμάτησαν να ασχολούνται μαζί σου. Εσύ όμως κάνεις ότι μπορείς για να τις προκαλέσεις.

Παραποιείς τα γεγονότα κι αυτό με ανησυχεί. Αν το κάνεις χωρίς να το θέλεις, πραγματικά θα πρέπει να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει.

Αν το κάνεις σκόπιμα, λυπάμαι που ασχολήθηκα μαζί σου. Δεν σου μιλάω ως ψυχολόγος αλλά ως μέλος του αόρατου ναού.

Επαναλαμβάνω ότι εσύ προκαλείς τις αντιδράσεις αυτές, που στη συνέχεια επιδεικνύεις ως πράξεις εναντίον σου. Κι αυτό αν δεν είναι ψυχολογική αστάθεια, τότε είναι ανέντιμη τακτική. Το γιατί; Τίποτα δεν μένει κρυφό.

Τον σεβασμό και την εκτίμηση, δεν τα απαιτείς, αλλά τα κερδίζεις.
Μην υποτιμάς κανέναν. Κανένας δεν πρέπει να υποτιμάει κανέναν. Τίποτα δεν είναι αρκετά έξυπνο και δυνατό ώστε να καλύψει τις σκέψεις που κρύβονται ανάμεσα από τις λέξεις, και πίσω από τις σιωπές, ή τα πολλά λόγια.
Αυτό ήταν κάτι που μου είπε η Αιθηρόη, όταν την ρώτησα για το αν μπορεί να καταλάβει την ειλικρίνεια και την διάθεση κάποιου μέσα μόνο από αυτά που γράφει.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 22:17:17

15katerina έγραψε:
Βαγγέλη1234 η Χριστίνα και η Αριστέα αντέδρασαν αρχικά με τον τρόπο σου που ήταν εριστικός.
Στην πορεία επιτέθηκες στην nnan, και πάνω σε αυτό προκλήθηκαν όλα τα υπόλοιπα. Το ουσιαστικό του πράγματος, είναι ότι έχεις επαληθεύσει το ένστικτο τους, και συνεχίζεις να το κάνεις.

Δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που σου έγραψα. Ίσως γιατί τα διάβασες πηδώντας παραγράφους.

Η άρνηση σου να βλέπεις τα πραγματικά γεγονότα, αν όντως είναι έτσι, οφείλεται σε άρνηση του ίδιου σου του εαυτού, είτε το κάνεις συνειδητά, είτε όχι.

Δεν πρόκειται να σου πω τίποτα άλλο, γιατί δεν θα ήθελα να βρεθώ στη δυσάρεστη θέση, να αποδειχτεί ότι εσύ το κάνεις όλο αυτό για να εκθέσεις απλά δύο άτομα, την Χριστίνα και την Αριστέα, για να χτυπήσεις έμμεσα τον χώρο αυτό, ή την Αιθηρόη την οποία υποστηρίζουν, ενώ εγώ προσπαθώ να σε βοηθήσω να καταλάβεις και να αναλάβεις τις ευθύνες σου, και να μπορέσεις να επικοινωνήσεις με άλλες βάσεις με τους ανθρώπους εδώ.
Δεν ταυτίζεται κι ούτε δείχνει ειλικρινής η άποψη που λες ότι έχεις για την Αιθηρόη, με την συμπεριφορά που δείχνεις, γιατί σκόπιμα αγνοείς τον χώρο που δημιούργησε, με το να μην δείχνεις κανένα σεβασμό.

Ακόμα κι αν, και το τονίζω αυτό, ακόμα κι αν έφταιγαν τα δυο κορίτσια για να βγάλεις τον εαυτό που βγάζεις συστηματικά, σταμάτησαν να ασχολούνται μαζί σου. Εσύ όμως κάνεις ότι μπορείς για να τις προκαλέσεις.

Παραποιείς τα γεγονότα κι αυτό με ανησυχεί. Αν το κάνεις χωρίς να το θέλεις, πραγματικά θα πρέπει να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό να σε βοηθήσει.

Αν το κάνεις σκόπιμα, λυπάμαι που ασχολήθηκα μαζί σου. Δεν σου μιλάω ως ψυχολόγος αλλά ως μέλος του αόρατου ναού.

Επαναλαμβάνω ότι εσύ προκαλείς τις αντιδράσεις αυτές, που στη συνέχεια επιδεικνύεις ως πράξεις εναντίον σου. Κι αυτό αν δεν είναι ψυχολογική αστάθεια, τότε είναι ανέντιμη τακτική. Το γιατί; Τίποτα δεν μένει κρυφό.

Τον σεβασμό και την εκτίμηση, δεν τα απαιτείς, αλλά τα κερδίζεις.
Μην υποτιμάς κανέναν. Κανένας δεν πρέπει να υποτιμάει κανέναν. Τίποτα δεν είναι αρκετά έξυπνο και δυνατό ώστε να καλύψει τις σκέψεις που κρύβονται ανάμεσα από τις λέξεις, και πίσω από τις σιωπές, ή τα πολλά λόγια.
Αυτό ήταν κάτι που μου είπε η Αιθηρόη, όταν την ρώτησα για το αν μπορεί να καταλάβει την ειλικρίνεια και την διάθεση κάποιου μέσα μόνο από αυτά που γράφει.


καλα παραδινομαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 22:31:14

Δεν είχα αυτή τη πρόθεση. Ήθελα μόνο να μπορέσεις να με ακούσεις για λίγο, χωρίς να προσπαθείς συνέχεια να αμύνεσαι με επίθεση.
Πιστεύω στις ικανότητες του ανθρώπου. Και σκοπός του πρέπει να είναι το καλό όλων κι όχι ο ανταγωνισμός μεταξύ μας.

Αυτός είναι κι ο λόγος που αγάπησα τον αόρατο ναό και τα μέλη του. Κι αυτός είναι ο λόγος που εκτιμώ, σέβομαι και θαυμάζω την Αιθηρόη.

Αυτοί είναι οι λόγοι που ανακατεύτηκα σε όλο αυτό.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Εύχομαι μόνο να μάθουμε μερικά πράγματα και να πάρουμε έστω και λίγο από αυτό που μας χαρίζει αυτή η γυναίκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΚυρ 23 Μαρ - 21:57:49

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 11w579y

wait for me..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 20:46:44, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 0:32:40

romantikos έγραψε:
Έχεις δίκιο να γελάς maggisoula. Η Ηλιθιότητα σαν μη ιδιότητα δεν βρίσκει εύκολα αντίπαλο γιατί έχει μηδενική νοημοσύνη. 

1ομοιος τον ομοιο καταλαβαινει αν υπαρχη φιλονηκια αφου λες εμενα ηλιθιο

2αν καποιος ειναι εξυπνος και ξεχωρηστος κατι ανωτερο κατι χαμηλο επιπεδου τον θεωρη ηλιθιο ανοητο τρελλο
γιατι θεωρη αδυνατο αφου ο ιδιος ειναι μετριου οι χαμηλου επιπεδου υπαρχουν καποιοι ανωτερη δεν το δεχεται

3 αν υπαρχη φιλονικια μεταξυ δυο ατομων το ενα ακρω που νωμηζη το αλλο ειναι κατωτερο και οχι ισαξιο του
το θεωρη πραγματη κατωτερο του ενο αυτος ειναι και σηνηθως τον κατηγορη κιολας

και στην προκειμενη περιπτωση οταν μιλαει σε αυτο απαξειη να τον μιλαει οπως θα μιλουσε κανονικα σε εναν αθρωπο αλλα τα λεει σαν να τα λεει στους αλλους οι τα λεει με πλαγιους τροπους και ακρως ευγενεστατα και καλα να μην το καταλαβη αυτος?
αυτο ρομαντηκε οι μπηχτη δεν ηταν μονο για εσενα αλλα και για αλλα ατομα που μου μιλανε επιτηθονται και μου μιλανε με αυτον τον τροπο οπως εσσει

4 αν και ειμαι σιγουρος θα πιστευης πιο πολλυ οτι μου ειπες οτι ελεγχομαι απο σκοτηνες δυναμης μετα απο αυτο που θα πω ενδεχομενος και αλλη [και ειναι κριμα]  τελος παντων απευθηνομαι σε εσενα
οι σκοτηνες δυναμης δεν κατευθηνουν ηλιθιους αθρωπους αλλα πιο πολυ εξυπνους οι μετριους και αυτους οχι πολλους
εναν ηλιθιο τη να τον κανουν
οποτε ?

το παρον αθρο δεν ειναι μονο για εσενα ρομαντηκε αλλα και οσσους οσσες στο παρελθον 
και στο μελον θα με κατηγορουνε οι με κατηγορησαν και με προσβαλαν μητε τους απαντησα μητε οχι
οποτε τους λεω να σκεφτουν σε ποια κατηγορια ανηκουν 
1.2.3.4









Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 13:33:04

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ του Ρομαντικού και εσένα,βαγγέλη.

Εφόσον αισθάνεσαι ικανός και έξυπνος για να επιλεχθείς στο στρατόπεδο που ανήκεις και εφόσον εδώ,βρήκες και φίλους,φίλες καλύτερα,που σου μιλάνε,σε καταλαβαίνουν και χαίρονται τους διαλόγους μαζί σου,μην προσπαθείς να επιβάλεις την άποψη σου στους υπόλοιπους που σχημάτισαν γνώμη για σένα και είναι απαράλλαχτη όσες μεταβολές χαρακτήρα κι αν πλάσεις.

Γενικά,μην το κουράζεις.
Ξέρω τι λέω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 13:41:35

ladosifa έγραψε:
Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης μεταξύ του Ρομαντικού και εσένα,βαγγέλη.

Εφόσον αισθάνεσαι ικανός και έξυπνος για να επιλεχθείς στο στρατόπεδο που ανήκεις και εφόσον εδώ,βρήκες και φίλους,φίλες καλύτερα,που σου μιλάνε,σε καταλαβαίνουν και χαίρονται τους διαλόγους μαζί σου,μην προσπαθείς να επιβάλεις την άποψη σου στους υπόλοιπους που σχημάτισαν γνώμη για σένα και είναι απαράλλαχτη όσες μεταβολές χαρακτήρα κι αν πλάσεις.

Γενικά,μην το κουράζεις.
Ξέρω τι λέω.
δεν το κουραζω σε καταλαβαινω τη θελης να πεις
απλα το παραπανω ηταν μια αφιερωση σε αυτους. δεν χρηαζεται να κανω καν αναφορα
κατα καποιον τροπο θα το ελεγα [οχι τελειως] αυτωγνωσια για αυτους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 16:49:15

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 28mgrif
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 16:50:01

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Mc89lg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 16:50:41

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 2mop47t
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 16:51:44

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Qwyrkl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 16:53:53

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 4zuxpy



 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Nf9lu
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 16:59:09

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Xkmwy8
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΔευ 24 Μαρ - 16:59:47

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 25 Μαρ - 11:29:00

Ωραίες εικόνες!!Και μουσική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤετ 26 Μαρ - 18:18:49

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Zya42q


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 20:54:29, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΤρι 15 Απρ - 12:35:08

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Snm6bq


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 20:53:11, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 17 Απρ - 20:06:34

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 2w7ok95


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 20:51:33, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 17 Απρ - 20:07:18

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 24cgsp2


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 20:57:11, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουν - 17:07:56


Artresia/llydaw-full almbum

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 5n204o


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 21:03:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zizanio

zizanio


Ηλικία : 33
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 91

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 7 Icon_minitimeΠεμ 19 Ιουν - 17:09:44

Ωραία μουσική, ωραία εικόνα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το Μυστικό Δάσος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ένα μέρος στο δάσος…
» Φύτεψε ένα ολόκληρο δάσος μόνος του!
» το μυστικο
» Στο μυστικό μου δωμάτιο.
» Το μυστικό της Σελήνης.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: LADOSIFA :: LA DIOSA MADRE... :: ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΔΑΣΟΣ.-
Μετάβαση σε: