H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Το συναισθημα της ημέρας.

Πήγαινε κάτω 
+31
ilia
morgana
βαγγελης1234
ba a ktsou
romantiki
Άρης
shamanwoman
markos
marilena
zizanio
georgp
spitha
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
lordos
Αιθηρόη
15katerina
ΙΚΤΙΝΟΣ
stargate
sofaki
trias
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
princess4
elgr
anarhos
ahilleas
Αθάνωρ
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
Λιακάδα
ioessa
gerakina
maggisoula
35 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 19 Φεβ - 18:08:22

Λοιπόν.....................μήπως να με στριμώξω να γράφω καλήτερα; Με κόματα κι όλα τα συναφή; Σε μένα το λ΄΄εω δε ρωτάω εσάς. Θα το προσπαθήσω σιγά σιγά και θα γράφω αργά. Σε τσαντίλα στιγμές χλωμό το βλέπω αλλάαααααα θα προσπαθήσω. Δε θα βγάζετε εσείς τα μ΄τια σας για να με καταλαβαίνετε! Ορίστε μας! Κι ευχαριστώ και τόσο που μ ανεχτήκατε!!!! Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 4196041389
Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 3248139268Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 3248139268Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 3248139268
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Φεβ - 1:11:51

Το συναίσθημα της νύχτας; νιώθω πολυ γελοία!!! Δε ζει κι η μάνα μου να παω να τη ρωτ'ησω πόσο χρονών είμαι!!! Μεταξυ μας δε μπορούμε να συνενοηθο'υμε δίνουμε και συμβουλές;;;; ωχ παναιτσα μ! Μήπως ν παράγουμε τη είσοδο για τα κάτω των 19 20; μονη μου μιλάω σκέφτομαι δυνατ'α δε θέλω σχόλια!! απλά μας θαυμάζω και θ'ελω να το φωναξω! Μου ρχεται να κρυφτώ αλλα και δε μου κ'αθεται να το κάνω! Πλαθω κουταλια με τα δυο χεράκια! Αλλα κι οκ! Ο καθένας πονάει με τα δικ'α του. Ποια ειμαι εγω να βάζω τ όριο;

Ρόμπα γίναμε πάλι!!! Ηλιοσπορους πήρατε; αντε καληνύχτα maggisoula!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 18:09:52

Σσσσσσσσ.......ακούστε.....η καταιγίδα ησύχασε......σα να γλύκανε ο καιρ'ος. Κι είμαστε ακόμα δυνατοί. Καιρός για συμαζεμα. Αποκριες κι άλλοι μασκαρευονται αλλα εμεις πνευματικα τ'εκνα και του Διονυσου ξεσπασαμε και βγάλαμε και βγαλαμε.....πληγωσαμε πληγωθηκαμε αλλα κ'απου μας δένει μια αλοκοσμη αγάπη. Οχι δε καθαρισε το τοπίο αλλα μη ξαναρχισω. Εμείς κι εμείς καθαρ'ισαμε λιγο απο μέσα μας κι είδαμε και τα καταχωνιασμενα μας. Θα ξανάρθουν τέτοιοι καιροί και πάλι. Θα δούμε τότε οταν ξανάρθουν. Κι ίσως την άλλη φορά να το κα'νουμε πιο σωστά πιο βαθι'α. Και μακάρι πιο δίκαια κι αληθινά κι οριστικ'α.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 18:26:23

maggisoula έγραψε:
Σσσσσσσσ.......ακούστε.....η καταιγίδα ησύχασε......σα να γλύκανε ο καιρ'ος. Κι είμαστε ακόμα δυνατοί. Καιρός για συμαζεμα. Αποκριες κι άλλοι μασκαρευονται αλλα εμεις πνευματικα τ'εκνα και του Διονυσου ξεσπασαμε και βγάλαμε και βγαλαμε.....πληγωσαμε πληγωθηκαμε αλλα κ'απου μας δένει μια αλοκοσμη αγάπη. Οχι δε καθαρισε το τοπίο αλλα μη ξαναρχισω. Εμείς κι εμείς καθαρ'ισαμε λιγο απο μέσα μας κι είδαμε και τα καταχωνιασμενα μας. Θα ξανάρθουν τέτοιοι καιροί και πάλι. Θα δούμε τότε οταν ξανάρθουν. Κι ίσως την άλλη φορά να το κα'νουμε πιο σωστά πιο βαθι'α. Και μακάρι πιο δίκαια κι αληθινά κι οριστικ'α.



Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 894006417Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 894006417Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 4088188550 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 894006417 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 22:48:23

maggisoula έγραψε:
Σσσσσσσσ.......ακούστε.....η καταιγίδα ησύχασε......σα να γλύκανε ο καιρ'ος. Κι είμαστε ακόμα δυνατοί. Καιρός για συμαζεμα. Αποκριες κι άλλοι μασκαρευονται αλλα εμεις πνευματικα τ'εκνα και του Διονυσου ξεσπασαμε και βγάλαμε και βγαλαμε.....πληγωσαμε πληγωθηκαμε αλλα κ'απου μας δένει μια αλοκοσμη αγάπη. Οχι δε καθαρισε το τοπίο αλλα μη ξαναρχισω. Εμείς κι εμείς καθαρ'ισαμε λιγο απο μέσα μας κι είδαμε και τα καταχωνιασμενα μας. Θα ξανάρθουν τέτοιοι καιροί και πάλι. Θα δούμε τότε οταν ξανάρθουν. Κι ίσως την άλλη φορά να το κα'νουμε πιο σωστά πιο βαθι'α. Και μακάρι πιο δίκαια κι αληθινά κι οριστικ'α.

κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!
Είσαι :trs: :trs: :trs: :trs: :trs:
:hg: :hg: :hg: :hg: μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λιακάδα

Λιακάδα


Ηλικία : 38
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 59

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 23:11:19

κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!

Μπράβο σε όλους σας! Είμαι χαρούμενη που έμεινα! Εδώ θέλω να είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 23:13:47

Λιακάδα έγραψε:
κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ! κλαπ!

Μπράβο σε όλους σας! Είμαι χαρούμενη που έμεινα! Εδώ θέλω να είμαι.

Καλώς όρισες Λιακάδα,Λιακάδα όνομα και πράγμα...

Η χαρά σου συντονίστηκε στο 11:11...!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λιακάδα

Λιακάδα


Ηλικία : 38
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 26/02/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 59

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 1 Μαρ - 23:35:31

Μου άρεσε αυτό που είπες. Είμαι λίγο προληπτική. Πιστεύω στα σημάδια και δεν πιστεύω στις συμπτώσεις. Πάντα πίστευα σε μια αρχική αιτία, που ενεργοποιεί μια σειρά γεγονότων. Αυτό βέβαια είναι λίγο άσχετο με το 11:11. Απλώς βρήκα μια ευκαιρία για να γνωριστούμε, και να πω κάτι για τις πεποιθήσεις μου. Ευχαριστώ για το: όνομα και πράγμα. Μ αρέσει να χαμογελάω, και αγαπώ τον ήλιο. Επίσης είμαι φυσική ξανθιά. τουτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 2 Μαρ - 12:17:56

Λιακάδα μου,χιλιοειπωμένο μεν εδώ,αλλά όντως τίποτα τυχαίο!!
Χθες διέκρινα μια σκέψη πως ακόμη και τα μορφογεννητικά μας χαρακτηριστικά,μαζί και με τις μεταβλητές τους[τις εξωτερικές επιδράσεις που προκαλούν αλλαγές] ότι είναι ήδη ορισμένα και ζωγραφισμένα από εμάς και φανερώνουν σημάδια και δίνουν πληροφορίες.
Έτσι και τα μαλλάκια σου ξανθά και λαμπερά στον Ήλιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 3 Μαρ - 13:51:29

gg6 sff sff gg6 ανθη ανθη
:zdfhdg: ghzdgdd
:cvbzxb: :cvbzxb: xdgx xdgx xdgx
τυ τυ τυ
stars stars stars
9 9 9 9 :80: :80: :80:
ηλιος ηλιος ηλιος :hhh: :hhh: :hhh:
εχ εχ δε ξέρω αν με καταλαβαίνετε.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 3 Μαρ - 14:05:48

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 1662243607 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 4088188550 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 3260818684 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 1547219295
Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 894006417 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 894006417 Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 894006417
καταλαβαίνουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 10 Μαρ - 11:16:31

Μμμμμμμμμμ............ναι.........δεν είμαι και τόσο...τόσο.....Οχι απαπαπα τστστστσ δεν.....22'9 ριχτερ στη κρανιακη μου χώραν!!! καλο είναι να προσέχουμε λιγο σήμερα. Σε μένα το λεω που είμαι σπίθα τσιφ και φεύγα! Γι αυτό μπήκα λιγο εδ'ω μπας και ξεχαρμανιασει λίγο η καρδιά! Μπα καλύτερα να βγω μη σας πάρουν τα σκ'αγια. Φιλια εσάς σας αγαπώ πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 10 Μαρ - 11:21:08

μαγισσουλα....
Το συναισθημα της ημερας,για σενα...
Καπως ετσι νιωθω κι εγω...αλλα ξεμεινα απο σκαγια!
:0ο: :0ο: :0ο: :hg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 10 Μαρ - 12:41:51

Ααχ βρε Αγγελική μου! Κι εγω που χω άχρηστα γιατί δε φτάνουν μέχρι εκε'ι που θέλω. Και καλ'υτερα βέβαια. Αμα δε θυμάσαι τα λόγια απ το τραγο'υδι μήτε να το τραγουδας μήτε να το χορε'υεις λεω εγώ. Του θυμού το τραγούδι ιδίως. Κι εγω σ αγαπαω να το ξέρεις. Η αγαπη δε γίνεται και ξεγινεται. Ετσι το ξέρω εγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 10 Μαρ - 13:43:42

Αχρηστα;
Καθε φορα που καθαριζω την αποθηκη λεω:
θα τα πεταξω οολα!ΑΧΡΗΣΤΑ ΕΙΝΑΙ!
Αλλα καθε φορα..ολο και κατι χρησιμο κι ομορφο ανακαλυπτω..ξεχασμενο,αλλα οχι αχρηστο!
Πιστευω πως ολα χρησιμα ειναι!
Ακομα κι ο θυμος!
Κατι κρυβει που θα χρησιμευσει...
Αρκει να τον¨ψαχνουμε¨καλα καλα!
Ετσι πιστευω!
Ετσι ειναι...κι εγω σε αγαπαω...ασπρε σιφουνα... hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ - 13:16:56

Αγγελική αυτό να το πεις στις ντουλ'απες μου!!! Που για ν ανοίξεις ντουλαποπορτα εδώ πρέπει να χεις πάρει τα μ'ετρα σου πρι μη σου ρθει τίποτα στο κεφάλι. Αν ανοίξω π'αγκο; μια λαικη αγορά μοοοοονη μου!!!! Μετακόμιση έκανα........κι οι απ'ενατι νόμισαν νοικιασα τη πολυκατοικία. Τα πολλά ε'ναι βάρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αθάνωρ

Αθάνωρ


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 22/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 290

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 14 Μαρ - 22:25:04

Χα χα χα! Απ ότι είδα είσαι παντρεμένη με παιδιά. Δεν θα βαριούνται ποτέ μαζί σου! Χα χα!
Πέρα απ αυτό όμως. Πάντα καταλήγεις κάπου. Έχεις δίκιο, τα πολλά είναι βάρος.
Κι από την άλλη, ποτέ δεν ξέρεις πότε το ασήμαντο μπορεί να αποδειχτεί το πιο σημαντικό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 15 Μαρ - 12:44:07

Ουουου! Τι να σου πω!!! Μες στη τρελή χαρά είμαστε όλοι!! γελάμε διασκεδ'αζουμε φουσκώνουμε μπαλόνια πετάμε σερπαντ'ινες κι αμα δεν έχουμε τότε χαρτοπετσετες κι αλλα τετοια κοσμικ'α!!! Το 24 ωρο στο σπίτι μου ενα επισοδειο εξ φαιλς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 19 Μαρ - 20:34:12

Θα μεγαλώσει και θα στρώσει λέγανε όλοι
μα εγώ δεν άκουσα την γνώμη κανενός
Δίπλα μου πέρασαν άγγελοι και διάβολοι
Δική μου η κόλαση
Δικός μου και ο ουρανός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 26 Μαρ - 16:36:01

[youtube][/youtube]

Υπάρχουν άνθρωποι που έρχονται στη γη
για να πληρώσουν κάποιων άλλων αμαρτίες
λέγονται άγγελοι και είναι αληθινοί
κι είναι κρυμμένοι σε αφώτιστες γωνίες

Υπάρχουν άνθρωποι που έρχονται στη γη
σε κάποιους άλλους να χαρίσουν τα φτερά τους
κάποτε μένουνε μονάχοι και γυμνοί
με άδεια χέρια και κουρέλια την καρδιά τους

Υπάρχουν άνθρωποι που έρχονται στη γη
κι ώσπου να λήξει στη ζωή η βάρδιά τους
κυκλοφορούν παραμιλώντας στη βροχή
μα δεν τους βλέπεις ούτε ακούς τα βήματά τους

Είναι ψυχές που συναντήσαν το Θεό
τη μέρα που έκανε κι εκείνος το ρεπό του
κι έτσι εκπέσανε για πάντα στον καημό
μοιραίοι κι όμορφοι σαν θάλασσες του νότου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 28 Μαρ - 17:05:21

[youtube][/youtube]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 28 Μαρ - 17:11:29

[youtube][/youtube]

wake up in the morning
and the sun begins to shine
the day did sneak up on the night
I see your face and I see myself
and I get a little taste of life
I try to stand it for a while

But I'm in a trance
Hey baby tell me can't you hear me calling
I'm in a trance
I take too much in the Saturday night
Hey... Hey
Hey baby tell me can't you hear me calling
I'm in a trance
I wanna try to stop this life

I feel so sad I'm feeling down
On the radio the music plays
I'm in love with her and I feel fine
I close my eyes
I think today is getting better with a sip of wine
and I can stand it for a while

When I'm in a trance
Hey baby tell me can't you hear me calling
I'm in a trance
I take too much in the Saturday night
Hey... Hey
Hey baby tell me can't you hear me calling
I'm in a trance
I wanna try to stop this life

I'm in a trance
Hey baby tell me can't you hear me caling
I'm in a trance
I take too much in the Saturday night
Hey...Hey
Hey baby tell me can't you hear me calling
I'm in a trance
I wanna try to stop this life
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ - 17:11:33

[youtube][/youtube]

Σήμερα γυρνώντας σπίτι έκατσα λίγο στο παγκάκι της πλατείας. Στο δίπλα παγκάκι καθόταν ένας πιτσιρικάς. στα 16 πρ΄επει να ταν. Κάπνιζε κι έκλαιγε. Οσο πιο αθόρυβα και ήσυχα μπορούσε. Τυφλή όμως δεν είμαι! Ξέχασα για λίγο τη κόρη μου. Πήγα κι έκατσα εκεί δίπλα του κι έκανε να σηκωθεί αλλά το τράβηξα πάλι να κάτσει. Τ αγκάλιασα απ τους ώμους και πες πες το κανα να μου μιλήσει. Είχε χαρακωμένα τους καρπούς του. Μόνο του τα κανε. Κι όχι δε ήταν από έρωτα. Μου πε για τη κατάσταση του στο σπίτι του. Πατέρας ξαφανισμνένος η μάνα άνεργη απλήρωτοι λογαριασμοί χωρίς ρεύμα σκατά κατάσταση, αυτή να ξεσπάει στο παιδί κι αυτό το παλικαράκι σε απογνωσή κι έκλαιγε γιατί δε το νοιαζε που είχε να φ΄αει δυο μέρες αλλά που ήταν νηστική η μάνα του. Του πα ένα δυο πράματα μπας και το καθυσηχάσω λ΄ιγο. Σκατά. Τεσπά. Μετά σηκώθηκε μ ευχαρίστησε και πήγε να φύγει. Δε σας κρύβω ότι στην αρχή σκέφτηκα μπας και μου ζητ΄ησει τίποτα ψιλά. Οχι! Τίποτα δε ζήτησε. Μ ευχαρίστησε που τ άκουσα. Ντραπηκα διπλά το λοιπόν! Το πήρα και το π΄ηγα σπίτι γνώρισε και τα παιδιά μου και μετά πήγαμε και βρήκαμε τη μάνα του. Τα παραπάνω δε χρειάζονται. Θέλω να πω βασικά ότι ήταν ένα πολ΄υ καλό παιδί γεμάτο αξιοπ΄ρέπεια κι ας ήταν χαρακωμένο κάτι που κάνουν οι νέοι λες κι είναι παράσημα το κέρατο μου! Η δική μας ντροπή μετριέται στα χεράκια τους!!!! Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ!!!! Λοιπόν ανοίξτε τα στραβά σας και κοιτάτε γύρω σας στο δρόμο! Υπάρχουν άνθρωποι. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. Αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ahilleas

ahilleas


Ηλικία : 54
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 95

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ - 17:29:31

Έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα έγραψες.. Απόλυτο δίκιο!
Τελικά είχε δίκιο η ΑΓΓΕΛΙΚΗ.. Είναι για λίγους τούτος ο χώρος.
Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 3477152822Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 3477152822Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 3477152822
'Εχεις το λόγο μου, θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ahilleas

ahilleas


Ηλικία : 54
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 01/08/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 95

Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το συναισθημα της ημέρας.   Το συναισθημα της ημέρας. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 2 Απρ - 17:42:52

ΣΥΓΝΩΜΗ! Παιδιά μας ΣΥΓΝΩΜΗ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το συναισθημα της ημέρας.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 25Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το συναίσθημα της νύχτας.
» Γρίφοι της ημέρας.
» Αριθμός Προσωπικής Ημέρας._

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΜAGGISOULA :: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.-
Μετάβαση σε: