H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.

Πήγαινε κάτω 
+18
Nenya
ba a ktsou
βαγγελης1234
Σαπφώ
Κενταυρος
ilia
Vdrin
sofaki
marilena
anarhos
15katerina
Άρης
Αθάνωρ
Αιθηρόη
maggisoula
ioessa
mikri neraida
desper !!!
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Σαπφώ

Σαπφώ


Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 201

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 5 Μάης - 19:46:22

Γνώσεις, γνώσεις, γνώσεις! Είναι σημαντικό να το επισημαίνουμε στους νέους. 

Η ηλικία του ανθρώπου των 15 ετών, είναι ευαίσθητη και καταληκτική. 
Όσο πιο πολλά πάρει σωστά σε αυτή την ηλικία, τόσο πιο αποδοτική θα είναι η πορεία του και η εξέλιξη του. 

Να μην φοβάται, αλλά και να εφοπλίζεται με περισσότερα γνωστικά εφόδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 5 Μάης - 20:02:24

Δεν ξέρω,στημένο μου κάνει όλο αυτό.Ο vdrin και καλά δεν ήξερε,αλλά όταν πήρε απάντηση από την Αριστέα,αμέσως βρήκε τα λινκ και οκ.
Και είναι και η γραφή χαρακτηριστική και η ηλικία και η μέρες που μπήκε και.....
Τέλοσπάντων,ας πω ότι λέει αλήθεια.
Vdrin,είσαι ανήλικος,μπορεί να έχεις πρόβλημα στην καρδιά σου,γιαυτό καλύτερα να μιλήσεις με τους γονείς σου και τέλος.
Το αστρικό πεδίο δεν είναι λουλουδάκια,μαργαρίτες και καρδούλες,κάτσε να μεγαλώσεις πρώτα και βλέπεις.
Εντωμεταξύ,διάβαζε τα μαθηματά σου γιατί δεν φαίνεται να διαβάζεις και πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 5 Μάης - 20:14:39

ladosifa έγραψε:
Δεν ξέρω,στημένο μου κάνει όλο αυτό.Ο vdrin και καλά δεν ήξερε,αλλά όταν πήρε απάντηση από την Αριστέα,αμέσως βρήκε τα λινκ και οκ.
Και είναι και η γραφή χαρακτηριστική και η ηλικία και η μέρες που μπήκε και.....
Τέλοσπάντων,ας πω ότι λέει αλήθεια.
Vdrin,είσαι ανήλικος,μπορεί να έχεις πρόβλημα στην καρδιά σου,γιαυτό καλύτερα να μιλήσεις με τους γονείς σου και τέλος.
Το αστρικό πεδίο δεν είναι λουλουδάκια,μαργαρίτες και καρδούλες,κάτσε να μεγαλώσεις πρώτα και βλέπεις.
Εντωμεταξύ,διάβαζε τα μαθηματά σου γιατί δεν φαίνεται να διαβάζεις και πολύ.
"Εντωμεταξύ,διάβαζε τα μαθηματά σου γιατι δεν φαίνεται να διαβάζεις και πολύ" ????καλά σοβαρά τώρα τα βάζεις με το παιδάκι?και τι εννοείς πως είναι στημένο? ή εγώ σκέφτομαι πολύ αθώα και δεν βλέπω κάτι ή εσύ σκέφτεσαι πάρα πολύ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 5 Μάης - 20:21:14

Εννοεί ότι επειδή είναι επικινδυνο το σαιτ μας για ανήλικα παιδιά και κακώς η Αιθηρόη αφήνει να μπαίνουν και τα 13χρονα όπως επισημάνθηκε και λοιπα και λοιπά και λοιπα......ιδού το τεστ του μήνα.  Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 1390623085
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 5 Μάης - 20:26:25

maggisoula έγραψε:
Εννοεί ότι επειδή είναι επικινδυνο το σαιτ μας για ανήλικα παιδιά και κακώς η Αιθηρόη αφήνει να μπαίνουν και τα 13χρονα όπως επισημάνθηκε και λοιπα και λοιπά και λοιπα......ιδού το τεστ του μήνα.  Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 1390623085


Στανταράκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 5 Μάης - 20:29:26

Θα σε πάω στο καζίνο εσένα σίστερ! Ετοιμάσου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vdrin

Vdrin


Ηλικία : 25
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 7

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Astro provoli   Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 7 Μάης - 12:14:06

Καλά τόσο κακό είναι που θέλω να κάνω αστρική προβολή και είμαι 15
Επίσης "ladosifa" που λες ότι σου φαίνεται στημένο εγώ έχω διάβαση σίγουρα πάνω 15 site για αστρική προβολή
δεν είπα ότι δεν ξέρω τι μου γίνετε και μια ωραία μέρα μπαίνω σε forum και λέω τα δικά μου
θέλω να δω τι γνώσης μπορείτε να προσφέρετε για να μπορώ να τα καταφέρω με την αστρική προβολή από εσάς φυσικά μονό γνώσης δεν παίρνω επειδή η maggisoula ότι είμαι 15 και ότι είναι επικίνδυνο.
Όταν ήμουν πιο μικρός έκανα χωρίς να το ξέρω 1 αστρική προβολή φυσικά τρόμαξα και γύρισα πίσω στο σόμα μου
είχα κάνει πολλές φορές lucid dreaming δηλαδή όλοι αυτοί που τα κάνουν έχουν 50% πιθανότητα να πεθάνουν και γίνεται τόσο θέμα ???
Καπού είχα διάβαση για ένα πείραμα που κάνουν σε πανεπιστήμιο στην manchester και συμμετέχουν γύρος 500 άτομα (αν θυμάμαι κάλα)
γιατί δεν έχω ακούσει πουθενά για απώλειες ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 7 Μάης - 17:33:35

Vdrin να είσαι σίγουρος ότι αν μου είσουν αδιάφορος τελείως θα σου έλεγα πολύ περισσότερα από αυτά που ζητάς. Κι η ίδια θα ήθελα αν το παιδί μου έμπαινε σ ένα χώρο που βλέπαν την ηλικία του και ζητούσε πράγματα που κανονικά απαιτούνται γνώσεις και πολλά άλλα, θα ήθελα να του συστήσουν αυτό ακριβώς που πρότεινα εγώ. Συν το να το συζητούσε με τους γονείς του έτσι όπως πρότεινε παντα κι η Αιθηρόη και συνήθως συμφωνούσαν όλοι μ αυτό. Και το λέω αυτό για να το βλέπουν όλα τα 15χρονα 13χρονα 14χρονα 16χρονα ασχέτως εσένα και λοιπα και λοιπα και λοιπα.  Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 3880601376
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vdrin

Vdrin


Ηλικία : 25
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 7

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 8 Μάης - 23:26:20

maggisoula έγραψε:
Vdrin να είσαι σίγουρος ότι αν μου είσουν αδιάφορος τελείως θα σου έλεγα πολύ περισσότερα από αυτά που ζητάς. Κι η ίδια θα ήθελα αν το παιδί μου έμπαινε σ ένα χώρο που βλέπαν την ηλικία του και ζητούσε πράγματα που κανονικά απαιτούνται γνώσεις και πολλά άλλα, θα ήθελα να του συστήσουν αυτό ακριβώς που πρότεινα εγώ. Συν το να το συζητούσε με τους γονείς του έτσι όπως πρότεινε παντα κι η Αιθηρόη και συνήθως συμφωνούσαν όλοι μ αυτό. Και το λέω αυτό για να το βλέπουν όλα τα 15χρονα 13χρονα 14χρονα 16χρονα ασχέτως εσένα και λοιπα και λοιπα και λοιπα.  Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 3880601376
Δεν έχει σημασία η ηλικία σε ένα φόρουμ γιατί άμα ήθελα θα έβαζα ψεύτικη

Για ένα λόγο έβαλα αληθινή ηλικία

Ήθελα να δω πως θα μου συμπεριφερθείτε λόγο μικρής ηλικίας

Μονό στην Ελλάδα βλέπω τόσο ρατσισμό σε σχέση με ηλικία

Όταν Πάο σε ξένα φόρουμ και ρωτάω κάτι απλός μου λένε μαθαίνω κάτι και όλα κάλα και αρμόνικα

πιστεύω ότι το βλέπεις εγωιστικά ότι ένας πιο νέος δεν πρέπει να ξέρει περισσότερα από ότι εγώ
γιατί είμαι ώριμος και  σοφός αυτός είναι μικρός και χαζός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 8 Μάης - 23:40:15

vdrin

Θα σου πω ειλικρινα οτι η αστρικη προβολη ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει και ετσι δεν γνωριζω κατι.
Αν θες το πιστευεις.
Αν το πιστευεις αυτο, μπορεις να μου πεις
σε τι σου ειναι ωφελιμο η αστρικη προβολη και αν κατανοεις  το τι εννοω οταν λεω, ωφελιμο;
Σε ευχαριστω

Εγω δεν ξεχωριζω κανεναν οταν αυτος ειναι ειλικρινης  και ενοσω οι συνθηκες του επιτρεπουν να ειναι οσο το δυνατον ειλικρινης, με καταλαβαινεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vdrin

Vdrin


Ηλικία : 25
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 7

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 8 Μάης - 23:51:13

nnan έγραψε:
vdrin

Θα σου πω ειλικρινα οτι η αστρικη προβολη ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει και ετσι δεν γνωριζω κατι.
Αν θες το πιστευεις.
Αν το πιστευεις αυτο, μπορεις να μου πεις
σε τι σου ειναι ωφελιμο η αστρικη προβολη και αν κατανοεις  το τι εννοω οταν λεω, ωφελιμο;
Σε ευχαριστω

Εγω δεν ξεχωριζω κανεναν οταν αυτος ειναι ειλικρινης  και ενοσω οι συνθηκες του επιτρεπουν να ειναι οσο το δυνατον ειλικρινης, με καταλαβαινεις;
Θέλω να ωφεληθώ πνευματικά άκουσα ότι μπορείς να δεις θεούς άγνωστα Όντα πεθαμένους συγγενείς
Γενικότερα πράγματα που δεν έχω εξερεύνηση ακόμη
Δεν ξέρω αν η υπάρχουν η όχι στο αστρικό επίπεδο άλλα θέλω να πάω να μάθω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 8 Μάης - 23:54:43

στο τριασδιαστατο υπαρκτο επιπεδο της καθημερινοτητας των αισθησεων μας τα εχεις εξευρενησει όλα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 0:12:34

Ακου vdrin


ευελπιστω για το μελλον σου οτι αυριο εχεις σχολειο, εστω και απογευμα αν ειναι αυτο.
Πηγαινε να ξεκουραστεις και Πρωτα ο Θεος και αυριο μερα ειναι  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 7:44:07

nnan έγραψε:
vdrin

Θα σου πω ειλικρινα οτι η αστρικη προβολη ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει και ετσι δεν γνωριζω κατι.
Αν θες το πιστευεις.
Αν το πιστευεις αυτο, μπορεις να μου πεις
σε τι σου ειναι ωφελιμο η αστρικη προβολη και αν κατανοεις  το τι εννοω οταν λεω, ωφελιμο;
Σε ευχαριστω

Εγω δεν ξεχωριζω κανεναν οταν αυτος ειναι ειλικρινης  και ενοσω οι συνθηκες του επιτρεπουν να ειναι οσο το δυνατον ειλικρινης, με καταλαβαινεις;
σε τη ειναι ωφελημο 
1μια υπεροχη εμπειρια 
2μπορης να πας οπου θελης 
3να εξερευνησης οτι θελης 
4να πας σε μερη αγνωστα 
5να πας οχι μονο στην γη στο διαστημα [ταξηδεψης στο συμπαν] 
6να επισκευφθης αγνωστους πλανητες με ζωη 
7 να εποικηνωνησης με ψυχες συγγενων σου οι αλλον αθρωπον που χουν πεθανη
8 να επισκευφθης τον αστρικο κοσμο
9 να επισκευφθης τον αστρικο κοσμο και να δεις τα ακασικα αρχεια 
τη μπορης να δεις απο εκει ολλα τα γεγονοτα του παρελθοντος
για οτι θες 
την προηγουμενη ζωη σου 
να διαβασης αγνωστα βιβλια συγραφεων που δεν υπαρχουν
να δεις πιθανον μελοντα καποιον γεγονοτον οτι θες 
και σε αλλα πραγματα ειναι ωφελημο 
οπως και να ειναι ειναι κατι υπεροχο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 7:53:11

Vdrin έγραψε:
Καλά τόσο κακό είναι που θέλω να κάνω αστρική προβολή και είμαι 15
Επίσης "ladosifa" που λες ότι σου φαίνεται στημένο εγώ έχω διάβαση σίγουρα πάνω 15 site για αστρική προβολή
δεν είπα ότι δεν ξέρω τι μου γίνετε και μια ωραία μέρα μπαίνω σε forum και λέω τα δικά μου
θέλω να δω τι γνώσης μπορείτε να προσφέρετε για να μπορώ να τα καταφέρω με την αστρική προβολή από εσάς φυσικά μονό γνώσης δεν παίρνω επειδή η maggisoula ότι είμαι 15 και ότι είναι επικίνδυνο.
Όταν ήμουν πιο μικρός έκανα χωρίς να το ξέρω 1 αστρική προβολή φυσικά τρόμαξα και γύρισα πίσω στο σόμα μου
είχα κάνει πολλές φορές lucid dreaming δηλαδή όλοι αυτοί που τα κάνουν έχουν 50% πιθανότητα να πεθάνουν και γίνεται τόσο θέμα ???
Καπού είχα διάβαση για ένα πείραμα που κάνουν σε πανεπιστήμιο στην manchester και συμμετέχουν γύρος 500 άτομα (αν θυμάμαι κάλα)
γιατί δεν έχω ακούσει πουθενά για απώλειες ???
καποια μελη σου ειπαν ποτε ειναι επηκηνδηνη οι αστρηκη προβολη
αν εχεις επηληψια και προβλημα καρδιας 
αν δεν εχεις τιποτα απο ολλα αυτα προχωρα καντο πραξη 
συνησταται και μην αποθαρηνεσε απο καποια μελη οχι ολλα..
 
που επειδη δεν ξερουν δεν εχουν βιωση μια εμπειρια  σου λενε προσεχε και οτι αλλο ειπαν
επησης σου προτηνο το βιβλιο λομπσαν ραμπα αποκρηφησος 
εκει περα θα δεις καποια πραγματα που θα σε βοηθησουν οχι μονο για αστρηκη προβολη και αλλα 
χρησημα πραγματα για την ζωη σου 
και για αλλες δυνατοτητες
σημηωση δεν ειναι βιβλιο μαγειας επειδη εχει τιτλο αποκρυφησμος
και ουτε θεωρητε ακαταληλο για ανηληκους 
το λεω μην πεσουν να με φανε τη βιβλια λες και προτηνης


Έχει επεξεργασθεί από τον/την βαγγελης1234 στις Δευ 12 Μάης - 15:17:38, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ba a ktsou

ba a ktsou


Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 327

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 8:38:50

Καταρχας καλημερα . ...

Μια υπεροχη ημερα σε ολους μας ευχομαι να εχουμε . ..

Το να γινεται απο μονον του ,
ειναι κατι διαφορετικο,
απο το να το επιδιωκεις ο ιδιος Vdrin . ..

Εκανα Αστρικη Προβολη κ Υπερβατικο Διαλογιζμο οταν ημουν πολυ μικροτερος απο τα 7 μου χρονια . ..
Δεν το επιδιωκα ομως . ..

Οταν επιβαρυνεις την μνημη σου με συνδεσεις λογικης και κινησης , ..
τωρα χρειαζονται αναπνοες δηλ ,
τι χρειαζεται για να μπεις στην διαδικασια ,
η Ιστορια παει αλλου . ... αλλα οτι θα ελξεις , θα ελξεις , .... το Θεμα ειναι Τι θα ελξεις . .. Ζ!

Με καταλαβαινεις τι νοω ;

Με λιγα λογια ,
δεν ειμαστε μια σκετη σαρκα ,
αλλα Πνευμα που ποιει & συκγρατει την Υλη & την χρησιμοποιει ως προεκταση για να γευτει . ..

Η αστρικη προβολη γινεται μεσω του Πνευματος σου που εισαι . ..
Οπως σε ολους μας . ..

Οταν χαλαρωνουμε ,
τοτε ειμαστε σε συνδεση & ακουγεται καμια φορα το Πνευμα εντος μας . ..

Το Πνευμα συνεργαζεται με το εσωτερο & το εξωτερο τμημα . ..
Αυτο που το εμποδιζει ειναι το εγω που εχουμε δημιουργησει αθελα μας απο τα παιδικα χρονια
με τροπο Η που μας δειχνει - προσεγγιζει κατι Ανωτερο
ή που απλα περπαταμε γεμιζουμε σκουπιδια & καποια στιγμη πεθαινουμε . ..

Το Πνευμα ομως ,
δεν μπορεις να το συκγρατησεις . ... την στιγμη που θα χαλαρωσει το ειδωλο των επιθυμειων μας
ξεχυνεται εις τους Κοσμους & μεταφερει πληροφοριες & ανελισει το Εργο . ..

Καποιοι η οποιοι εχουν μνημη απο τους χωρους εκεινους
οταν ξυπνουν λενε για τις εμπειριες & τους κοσμους τους θαυμαστους & τα ζωντανα δειαφορετικα χρωματα
& τα λοιπα . ..

Αλλα ξαναγυρνουν σε εναν Ρολο της επιλογης τους που προσαρμοζουν τον ποθο των επιθειμειων τους . ..

Αρα Αστρικη προβολη ειναι μια "βολτα σε ενα παρκο" το οποιο γινεται με το να μπεις στην διαδικασια
ή με το να ζεις εκφραζωντας το Πνευμα
ωστε να αποπερατωσει το εργο του ;

Βεβαια δεν υπαρχει Αστρικη προβολη στο τελος τελος ,
αλλα υπερβατικος διαλογιζμος . ...

& βεβαια δεν γινεται για να καλυψεις καποια απορεια περιεργεια ,
αλλα γιατι εχεις την Δυντοτητα αυτην να εισαι παντου & να διαμοιραζεις πληροφοριες
για κατι το οποιο ειναι
πανω απο οποιαδηποτε λεξη εικονα & γευση . ...

Δεν θελω να σε αποθαρρυνω ,
αλλα να σου δειξω τι γινεται ,
γιατι υπαρχει & μπορουμε να δουμε . ...

& γινεται απλο σε συνεργασια με το να ειμαστε Αυθεντικοι  ,
να λειτουργουμε με αγνη προθεση στον κοσμο των αισθησεων που εβρισκομαστε . ..

Οταν ομως ενεργεις εσυ πρωτα γιατι εχεις γνωρισει διαβαζοντας οτι γινεται
εχεις ενα μειον . ...  χανεσαι στα μονοπατια . ... μην χαθεις !  !  !

& εαν χαθεις , να θυμασαι απο που ξεκινησες & να εχεις παντα εναν Λογο Ισχυρο . ...
Γιατι το εκανες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 10:04:39

Θελω να το πω απο χτες αλλα στερουμαι τον χρονο..

για αυτο θα μιλησω την ουσια μαυτου και σβελτα και ολα τα ρεστα , τ αφηνουμε για επειτα

ΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΕΙ περα του ιδιου μου του ευατου οτι αυτες οι εμπειριες που θα εχω , ειναι υπαρκτες και οχι πλασματικες;


Σκεφτειτε και κουβεντιαζουμε αργοτερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 10:23:55

εχ Είμουν σίγουρη! Βαγγέλη για να δεις ότι πολλά τα λες για να τα λες!! Χε χε! Τεσπά. vdrin αυτά περι ρατσισμού δεν έχουν καμία θέση σε όσα έχω γράψει. Μην χρησιμοποιείς περίτρανες λέξεις όταν δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε και δεν προτίθεσαι να προσπαθήσεις να καταλάβεις. Ένας λόγος παραπάνω για να επιμένω να δώσεις χρόνο για να μεγαλώσεις και να αντιλαμβάνεσαι καλύτερα τα πράγματα. αυτό το άλλο να σου λενε κι άλλο να καταλαβαίνεις........ε δεν το δέχομαι! Λοιπόν ότι είχα να πω το είπα. Καλή συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 13:44:15

maggisoula έγραψε:
εχ Είμουν σίγουρη! Βαγγέλη για να δεις ότι πολλά τα λες για να τα λες!! Χε χε! Τεσπά. vdrin αυτά περι ρατσισμού δεν έχουν καμία θέση σε όσα έχω γράψει. Μην χρησιμοποιείς περίτρανες λέξεις όταν δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε και δεν προτίθεσαι να προσπαθήσεις να καταλάβεις. Ένας λόγος παραπάνω για να επιμένω να δώσεις χρόνο για να μεγαλώσεις και να αντιλαμβάνεσαι καλύτερα τα πράγματα. αυτό το άλλο να σου λενε κι άλλο να καταλαβαίνεις........ε δεν το δέχομαι! Λοιπόν ότι είχα να πω το είπα. Καλή συνέχεια.
κοπελα μου πας καλα ?

δεν εισαι καλα σημερα δεν 
τη ασυναρτησιες γραφης
και τη θες να με συκοφαντησης παλλι? λεω πολλα για να τα λεω?
σου αφιερωνω κατι γιατι σημερα δεν εισαι καλα 
να τα ακουσεις μπας και σου φτιαξη οι διαθεση


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 14:40:14

Vdrin έγραψε:

Γενικότερα πράγματα που δεν έχω εξερεύνηση ακόμη
Δεν ξέρω αν η υπάρχουν η όχι στο αστρικό επίπεδο άλλα θέλω να πάω να μάθω

Vdrin,

γνώρισε τον εαυτό σου, τί σου δίνει χαρά, ποια είναι η προσωπική σου πορεία.
Κάνε διαλογισμό για να έρχεσαι σε επαφή με την ουσία σου. 
Η αστρική προβολή θα έρθει τη σωστή για σένα στιγμή αν είναι μέσα στο δρόμο σου.
Αν ασχολείσαι διαρκώς με αυτό σου δημιουργείται επιπλέον άγχος. Υπάρχουν πολύ όμορφα πράγματα στη Ζωή.

Σίγουρα πολλά παιδιά από τη Νέα Γενιά είναι πολύ πιο ώριμα από παλιότερα και με δυνατότητες που παλιότερα δεν τις συναντούσες εύκολα σε αυτή την ηλικία. Κάθε άτομο είναι μοναδικό. Όμως μην πιέζεις καταστάσεις. Μην παρασύρεσαι. Κάθε τί συμβαίνει στο χρόνο του και τη σωστή στιγμή και υπάρχει λόγος γι'αυτό.

Από τη στιγμή που όπως λες έχεις εμπειρία με Lucid dreaming και αστρική προβολή μπορείς να κάνεις το εξής:
Πριν πέσεις για ύπνο κάνε ένα μπάνιο για να χαλαρώσεις και μία ασπίδα προστασίας γύρω σου. Δήλωσε ότι αν τύχει και κάνεις αστρική προβολή θέλεις να πας ΜΟΝΟ σε θετικά αστρικά πεδία. Το πρωί όταν ξυπνάς γράφε σε ένα τετράδιο τί είδες στον ύπνο σου το προηγούμενο βράδυ. Και άρχισε να ξεχωρίζεις πότε είδες όνειρο, πότε είχες συνειδητό ονείρεμα και πότε αστρική προβολή. Και σε τί κατάσταση βρισκόσουν (σωματικά και ψυχολογικά) πριν από το καθένα.

Να είσαι καλά!  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 9 Μάης - 22:09:59

Ο ba a ktsou, μίλησε και μερικά που άγγιξαν και την δική μου Αλήθεια. Αλλά η Αλήθεια του καθένος είναι μερίδιο δικό του και αυτός φέρει ευθυνη σε αυτό.

Προσωπική μου άποψη είναι να προσπαθώ, οχι να προσπαθω, αλλα να παλευω με τα ΕΓΩ μου και οχι να πλαθω σκεπτομορφες σε ενα ηδη προς καταστροφη συστημα, γιατι με, εμενα, κρατει αιωνια φυλακισμενο εντος αυτου του πολυδιαστατου και συνεχως επεκτεινομενου φρακταλικου συστηματος της τρισδιαστατης υλης και απλως αλλαζω μεριες στον καθρεφτη.
Χωρις γνωση, δεν μπορω να εννοησω περα απο αυτην την μορφη υπαρξης.
Ζω ενα ονειρο, μεσα στο ονειρο.
Εφοσον το μηδεν με το απειρον , ταυτιζονται, το ενα δημιουργει την υλη και ξεκιναει τον δρομο. Το ενα διασπαται σε 2 - 3, τριγωνο, ΓΗ, ΠΥΡ- ΥΔΩΡ, η τρισδιαστατη μορφη της υλης.
ΣΩΜΑ, ΨΥΧΗ-ΝΟΥΣ και ταναπαλιν, το τεταρτο η κινηση ειναι η ενοποιηση. Ο ΑΗΡ που οδηγει στο πεμπτο, τον ΑΙΘΕΡΑ.
...    ......   στεκω στο τριγωνο, αν δεν το ενωσω σε μορφη ισοσκελους τριγωνου, αυτο , στο σταδιο του δυο και τρια θα διασπαται σε αλα δυο και παει λεγοντας, πολλαπλο ΕΓΩ.

Αυτα ειναι η δικια μου Αληθεια και ηθελα να την πω

Δεν γνωριζω αν θα ειναι κατανοητη και οφελιμη σε εσας και δεν γνωριζω να την μιλω με "όρους".

Ο καθενας ας την θωρησει απο την δικια του πλευρα και ας μου επιτρεπει να την θεωρω και εγω απο την εδικη μου.
Με αυτο εννοω οτι δεν οριζω να προσβαλλω κανεναν , απλα μαθαινω να στεκομαι και θελω βοηθεια απο οποιον μπορει να την θεωρει παρομοια, για αυτο και εκφραζομαι.

Ευχαριστω, Καλη νυχτα  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 10 Μάης - 1:06:09

nnan έγραψε:

Προσωπική μου άποψη είναι να προσπαθώ, οχι να προσπαθω, αλλα να παλευω με τα ΕΓΩ μου και οχι να πλαθω σκεπτομορφες σε ενα ηδη προς καταστροφη συστημα, γιατι με, εμενα, κρατει αιωνια φυλακισμενο εντος αυτου του πολυδιαστατου και συνεχως επεκτεινομενου φρακταλικου συστηματος της τρισδιαστατης υλης και απλως αλλαζω μεριες στον καθρεφτη.

...    ......   στεκω στο τριγωνο, αν δεν το ενωσω σε μορφη ισοσκελους τριγωνου, αυτο , στο σταδιο του δυο και τρια θα διασπαται σε αλα δυο και παει λεγοντας, πολλαπλο ΕΓΩ.
Διευκρινιστικές ερωτήσεις:
1. Τί εννοείς με τη λέξη "Εγώ"?
2. Κάποιος χωρίς "Εγώ" δεν θα έχει αστρικό σώμα?

Όσο πιο αναπτυγμένος πνευματικά είναι κάποιος τόσο πιο εκτεταμένο είναι το αστρικό του σώμα.
Ένα ενδιαφέρον βιβλίο είναι "Το Αστρικό Σώμα", Arthur Powell, εκδόσεις Κέδρος

(Στα Αγγλικά: http://galactic.no/rune/spesBoker/13832420-Arthur-E-Powell-The-Astral-Body-1927.pdf )

http://www.aoratos-naos.com/t2968-topic#23370

 να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 10 Μάης - 8:16:19

έχασα το μυνημα :( , απο δικο μου λαθος



...ουφ, αργοτερα θα τα ξαναγραψω

προς το παρων..

καφε; κουλουράκι και αγαπηηηη;;;;;;;      αγκαλια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 10 Μάης - 9:44:11

με το χερι στην καρδια , βοηθεια μας



Ο άνθρωπος είναι ένα τρίγωνο, στην μια πλευρα είναι το ΣΩΜΑ-ΥΛΗ , στις άλλες δυο είναι ο ΝΟΥΣ-ΛΟΓΙΚΗ και η ΨΥΧΗ- ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ  που του δόθηκε, η ευκαιρία δηλαδή να περπατήσει στον ΔΡΟΜΟ.
Το Σώμα έχει διάφορες ανάγκες που εκφράζονται ενστικτωδώς, στέλνουν δηλαδή τα μυνηματα τους (σε μορφη Λόγου, φωνες) στο συναισθηματικό κέντρο και στο λογικό (συγκρουόνται δηλαδη με άλλεσ φωνές) και μετά όλα αυτά τα μυνηματα (φωνές) προσπαθούν να δημιουργήσουν την οφελιμη (;) κινηση.
Ετσι λοιπόν ο ανθρωπος είναι χωρισμένος σε τεσσερα τεταρτημόρια, όσα και τα κυριότερα στοιχεία της Φυσης, στον ορατό Κόσμο των Αισθήσεων.Αυτά όμως δεν είναι σε μορφή μονοδιάστατη, δισδιάστατη ή σε μορφη σταυρού, αλλά εαν και εφοσον καταφέρουν να ενωθουν , δημιουργούν ένα τρίγωνο και μετα δημιουργουν την οφελιμη κίνηση που τα ενωνει και τα μετατρέπει σε ΠΥΡΑΜΙΔΑ, με ΕΝΑ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΓΩ (φωνη), το οποιο δεν είναι το ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΓΩ που είναι συνδεδεμένο με τον ΑΙΘΕΡΑ, τον μη ορατο ΚΟΣΜΟ, το πεμπτο στοιχείο που οδηγεί στην ΟΛΟΤΗΤΑ του ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ, την "κατοικία", τον Παραδεισο.


Πάμε πάλι χαμηλά...

Ο άνθρωπος χωρίζεται λοιπόν σε τεσσερα κέντρα 3+1, το ενστικτωδες, το συναισθηματικο, το λογικο και το κινητικο.

Πάμε λίγο πιο κάτω..

Το ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΕΣ, το ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟ, το ΛΟΓΙΚΟ.

Λίγο πιο κάτω ακόμα..

Το ΥΛΙΚΟ-ΕΝΣΤΙΚΤΩΔΕΣ που αφορα τις ΑΝΑΓΚΕΣ (πολλές φωνες) της ΥΛΗΣ (και προκαλουν ΠΟΝΟ) και την ΕΝΕΡΓΕΙΑ (συναισθηματικο-λογικον) που αφορα την ΑΝΑΓΚΗ της ΣΥΝΔΕΣΗΣ με τον Ανώτερο Ευατο που κατοικοεδρευει εντος της ΟΛΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ (και προκαλει ΠΟΝΟ)

ΌΛες αυτές οι φωνες , μυνηματα, θελω αν τοποθετηθουν , η καθε μια , συμφωνα με την ΑΝΑΓΚΗ της και ομαδοποιηθουν, επάνω σε ενα τριγωνο και αρχισουν να φωναζουν τις ΑΝΑΓΚΕΣ τους, μετατρεπουν το τρίγωνο από ΙΣΟΠΛΕΥΡΟ, πρωτα σε ΙΣΟΣΚΕΛΕΣ και κατόπιν σε ΣΚΑΛΙΝΟ, συνεχως μεταβαλλομενο. Αυτη είναι η δημιουργια του πολλαπλού ΕΓΩ και όχι η δημιουργία ενός ΚΥΡΙΑΡΧΟΥ ΕΓΩ (φωνης, θελω, μυνηματος, κινησης, αναγκης).


Όλα τα βιβλία αντλουν πληροφορίες απο κατι που εχει προηγηθει απο αυτα. Βασικα απο "σωσμενα" Αρχαια Κείμενα και αυτα σε κατι αλλο που υπηρχε πριν απο αυτα (το σωσμενα σε εισαγωγικα γιατι οτι θελουν με αφηνουν να διαβασω και οτι χωραει στο πιθηκησιο μυαλο που μου δωθηκε)
Αν υπηρχε σωστη μελετη οπως πχ η ΠΟΛΙΤΕΙΑ του ΠΛΑΤΩΝ και αλλων αρχαιων κειμενων και φιλοσοφων, στο Σπιτι και στο Σχολειο, ο Κοσμος θα ηταν πολυ διαφορετικος, κατι που ισως καποιοι δεν θελουν ..

Αυτα..
 hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vdrin

Vdrin


Ηλικία : 25
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/05/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 7

Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.    Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.  - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 11 Μάης - 3:19:39

Ευχαριστο Nenya giatin simvoli os pros tin astriki provoli ekana banio kai ta lipa alla pao na iremiso me tsibane koynoypia nevriazo

trexo na valo adikoynoypiko meta den boro na iremiso kai tha prospathiso to avrioan vradi.
episis oli ypolipoi me pirate paramasxala exo vgali vasiko noima pao gia to pio advance ektos kai an ayto einai to basiko kai

h advance katanoisi einai pio periploki ?
pados eyxaristo poy prospathite na moy exigisete :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πως κάνουμε Αστρική Προβολή.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Αστρική Προβολή...
» Πως να κάνουμε τον κόσμο καλύτερο.
» περιεργα οντα σε αστρικη
» Η ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΥΕΜΕΝΗΣ
» ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΤΑ WINDOWS

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ :: ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΑΔΡΑΝΗ ΘΕΜΑΤΑ.-
Μετάβαση σε: