H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;

Πήγαινε κάτω 
+2
angels1
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
6 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 17 Φεβ - 1:02:05

Δεν μπορω να ειμαι σιγουρη για το τι ακριβως συμβαινει,ναι,ειναι πολλες οι θεωριες...

Παντως οσων αφορα εκεινη την πορτα...μαλλον στην πραγματικοτητα ο φοβος μου ειναι μεγαλυτερος απο την αναγκη να μαθω τι υπαρχει μεσα της.

Και προς το παρον δεν εχω τη διαθεση να τον αντιμετωπισω.Εννοω στην κατασταση εκεινης της στιγμης...σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 2645610321
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 22 Φεβ - 1:30:10

...και κατι αλλο.Διαπιστωσα κατι.Δεν προκειτε για προειδοποιηση,αλλα για προκληση.

Και σιγουρα οπως ειπες πρεπει να ξεδιαλυνω τους φοβους μου,οι εξωτερικοι παραγοντες παιξαν κι αυτοι το ρολο τους!

Οποτε το επομενο βημα θα το κανω,(δεν υπαρχει περιπτωση να μην...)οταν θα καταφερω να εχω την κυριαρχια του νου μου,εγω κι οχι οι φοβοι μου..!σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 2945718842
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 7 Μάης - 21:37:40

Εεεε αγγελικη, δεν τα ειχα διαβασει αυτα.... επειτα απο τετοιες αναλυσεις της αιθηροης δεν θα επρεπε να εχεις αμφιβολια αναζητωντας περισσοτερες εξηγησεις για την ορθοτητα του φαινομενου. Σας τα παρουσιαζει φυλλο και φτερο.... χμμμμ νομιζω οτι θα μεινης στην ιδια ταξη φετος ..... αμελης μαθητρια. Τωρα στ' αληθεια αστειευομαι, χε χε ....................................................................................................μηπως και οχι..;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 8 Μάης - 1:11:04

χαααα
Μα δεν κυνηγαω πια τη βαθμολογια!
Κυνηγαω την γνωση...και πιστευω οτι καθε ατομο βιωνει τετοια φαινομενα διαφορετικα!Με καποια κοινα στοιχεια,ναι,αλλα παντα υπαρχουν διαφορες!Θελω να εχω πολλες αποψεις,πολλες εμπειριες,να δω και τα μεν και τα δε...Η Αιθηροη συμβουλευει να ερευνουμε και να προσεχουμε τι ''ακουγετε καλυτερα μεσα μας'',και αυτο προσπαθω να κανω!
Δεν ειναι το θεμα η αναλυση της μονο...δεν προκειτε για καποιο προβλημα που αναζητω την λυση του,η οποια μπορει να ειναι συγκεκριμενη...
Ειναι η δικη της αποψη,η δικη της εμπειρια,και σιγουρα οπως καθε τι που την αφορα εχει ιδιαιτερη βαρυτητα!
Αλλα καλε μου Εμμανουηλ,δεν μου αρκει...οσο κι αν η Αιθηροη αγγιζει το νου και την ψυχη μου σαν ατομο...θελω να μαθω πιο πολλα!Απο εσενα,απο τον καθε ενα ''ονειροναυτη''...
Οσο κι αν το ''ταξιδι'' ειναι δρομολογημενο,αλλιως θα το βιωσει καθε ταξιδιωτης,δεν ειναι ετσι;
Εμπειριες,γνωμες,ολα καλοδεχουμενα...
Στο δισακι μου,κι οταν τα χρειαστω να τα αναζητησω! τουτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 8 Μάης - 21:20:27

Eχεις δικιο αγγελικη.....σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 265655849
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 13 Μάης - 0:03:27

Εμμανουηλ!γιες :hg: ηλιος σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 265655849
Χθες ειδα ενα πολυ παραξενο ονειρο!
Κοιμομουν και ξυπνησα απο την αισθηση πως κατι συμβαινει.
Ανοιξα τα ματια μου,και ακριβως απο πανω μου υπηρχε ενα λευκο συννεφο.
Απλωσα το χερι στο κομοδινο για να μπορεσω νασηκωθω,και το συννεφο απλωσε ενα μερος του,προς εμενα,σαν να μου προσφερε βοηθεια!
Αγγιζοντας το,εγινε πιο συμπαγες,κατι σαν υφασμα,και τυλιχτηκε γυρω απο το χερι μου..!
Με τραβηξε προς το μερος του,και η αισθηση ηταν πολυ ομορφη...ενιωσα πως ειναι κατι δυνατο,και μου προσφερει προστασια(απο τι;;;)
Δεν καταφερα ομως να σηκωθω...ενιωθα το σωμα μου πολυ βαρυ,και οσο κι αν ηθελα δεν κουνηθηκα παρα ελαχιστα...
Παραλληλα ακουσα αδυναμες φωνες,σαν ηχω,σαν ψυθιρους,και το συννεφο χαλαρωσε σιγα-σιγα γυρω απο το χερι μου και απομακρυνθηκε.
Με ενοχλησε πολυ που εφυγε...κι ενιωσα θυμο για τις φωνες,θεωρησα πως ηταν υπευθηνες που εφυγε...
Ξαναξαπλωσα εκλεισα τα ματια,και προσπαθησα να κανω τις φωνες να παψουν...με φοβιζαν.
Την επομενη στιγμη ανοιγωντας τα,ειμαι στο κρεβατι μου ,εχω ξυπνησει σχεδον τελειως,και στα αυτια μου αντηχει ενας παραξενος βομβος...
Ολη η αισθηση ηταν πολυ περιεργη...γλυκοπικρη θα ελεγα! hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 13 Μάης - 2:00:56

Αγγελικουλα κατ΄ αρχην περαστικα, ελπιζω και ευχομαι βαθεια μεσα μου για παρα πολλα χρονια να εισαι υγειης και χαρουμενη, χωρις ανησυχια και αγωνια για οτιδηποτε, Ειδες που σιγα σιγα αρχιζεις να ελεγχεις τον φοβο αυτης της εμπειριας....; και οσο το κανεις αυτο, θα σου συμβενει ολο και συχνοτερα μεχρι να εξαλοιφθει εντελως αυτος ο φοβος απο την εμπειρια της εξοικειωσης. Αυριο θα την σχολιασουμε μαζι την θεαση που ειχες αγγελικη. Χμμμ και θα πρεπει σιγα σιγα να αντικαταστησουμε το τυπικο [καλη νυχτα].... με το μαγευτικο [ νυχτα φωτεινη στ'αστερια ] , ειναι η καλυτερη ευχη για μια γυναικα με τετοιο ονομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 13 Μάης - 9:57:46

emmanouil σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 2012371633 .....Αγγελική περαστικά και απο μένα....όλα καλά θα πάνε...όσο για τις φωνές είναι σύνηθες φαινόμενο για μένα τουλάχιστον...μην φοβάσαι...απλά προσπάθησε να κάνεις μια ασπίδα γύρω σου και να αφήνεις μόνο να "ακούς" όταν...όποτε...και αν θες...σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 2238522814

Την αγάπη μου...σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 1059784619
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 13 Μάης - 16:37:53

Τους χαιρετισμους μου στην υπεροχα αυστηρη , διεισδυτικη, και τρυφερη ilia....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 13 Μάης - 17:13:39

Eυχαριστω Εμμανουηλ!Περιμενω για περισσοτερα!
Ιλια,ευχαριστω κι εσενα...
Αλλα δεν μπορω να μην σταθω...λιγο...στο σχολιο σου!
Τι εννοεις ''συνηθες φαινομενο;'' θελεις να μου πεις για την εμπειρια σου;
Και πως να φτιαξω ασπιδα γυρω μου;
Και να "ακούς" όταν...όποτε...και αν θες... αυτο;;
γιατι να θελω να ακουσω τις φωνες;;
Δλδ....υπαρχει λογος καποιες φορες να πρεπει να τις ακουω;
Συγχωρησε με αν κανω πολλες ερωτησεις....αλλα.....θα το εκτιμουσα βαθια αν μοιραζοσουν μαζι μου τις ιδιαιτερες εμπειριες και σκεψεις σου!
Σας περιμενω! τουτ thenks :hg:
αφηνοντας το παραπανω σχολιο,''περασα''απο το youtube,ετσι για να ακουσω λιγο μουσικη...κι επεσα σε μερικα δευτερολεπτα σ'αυτην την ταινια...συμπτωση;Δειτε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Μάης - 12:19:33

Αλλα καλε μου Εμμανουηλ,δεν μου αρκει...οσο κι αν η Αιθηροη αγγιζει το νου και την ψυχη μου σαν ατομο...θελω να μαθω πιο πολλα!Απο εσενα,απο τον καθε ενα ''ονειροναυτη''...
Οσο κι αν το ''ταξιδι'' ειναι δρομολογημενο,αλλιως θα το βιωσει καθε ταξιδιωτης,δεν ειναι ετσι;
Εμπειριες,γνωμες,ολα καλοδεχουμενα...


Και εύχομαι να είσαι καλύτερα σήμερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Μάης - 12:37:44

Ειμαι καλυτερα,αγαπημενη Αιθηροη...
Αλλα δεν καταλαβα!Γιατι επαναδημοσιευσες το σχολιο μου;
Θα μου πεις περισσοτερα; hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Μάης - 14:04:00

Kατι μας εχει ξεφυγει... κατι δειχνεις γλυκεια Αιθηροη, ετσι δεν ειναι; η ειναι ιδεα μου; Θα μου επιτρεψεται να γινω αδιακριτος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Μάης - 19:02:16

Η Αιθηρόη μάλλον εννοεί φίλε Εμμανουήλ να πείς περισσότερα πράγματα και να μιλήσεις για την δική σου εμπειρία...

Ευχαριστώ Εμμανουήλ για "Τους χαιρετισμους μου στην υπεροχα αυστηρη , διεισδυτικη, και τρυφερη ilia...." πρόσθεσε και το ντροπαλή όμως...

Αγγελική μου...παλιά δεν ήμουν σε θέση να μιλήσω αναλυτικά και να μοιραστώ...όχι πως δεν ήθελα απλά είχα άλλα να προσφέρω...τώρα τελευταία πρέπει να προσφέρω και αυτο...και το κάνω με χαρά μην το πάρεις αλλιώς...

Λοιπόν...."Τι εννοεις ''συνηθες φαινομενο;'' θελεις να μου πεις για την εμπειρια σου;
Και πως να φτιαξω ασπιδα γυρω μου;"...Για την ασπίδα θα σου πω εγώ τι κάνω...οραματίζομαι ένα φώς γύρω μου να με κλείνει κ να βγάζει όλα τα αρνητικά έξω και να αφήνει μόνο τα θετικά να μπαίνουν μέσα στην ασπίδα μου...ΟΡΑΜΑΤΙΣΜΟΣ!Βασικό εργαλείο ο οραματισμός....σε όλα!

Για τις εμπειρίες μου...απο μικρή άκουγα φωνές είτε απο άτομα που ήταν δίπλα μου γιατί αθελά μου τους διάβαζα τις σκέψεις (πλεόν δεν το κάνω αν κ μερικές φορές μου ξεφεύγει γιατί οι άνθρωποι σκέφτοντε πολύ έντονα και είναι σαν να μου τις δίνουν τις σκέψεις τους-κακό αυτό)είτε απο διάφορες οντότητες που ήθελαν βοήθεια ή μου πέρναγαν κάποιο μήνυμα...

"Και να "ακούς" όταν...όποτε...και αν θες... αυτο;;
γιατι να θελω να ακουσω τις φωνες;;
Δλδ....υπαρχει λογος καποιες φορες να πρεπει να τις ακουω;" ΄μερικές φορές μας μεταφέρουν κάποιο μήνυμα οι φωνές άλλες φορές απλά τρομοκρατούν...άλλες φορές μπορεί να γίνοντε αυτά που είπα πιο πάνω...Να επιλέγεις τις φωνές...η ασπίδα σε βοηθάει σε αυτο...είναι όπως στα όνειρα που όταν βλέπεις κάτι αρνητικό ξυπνάς για να μην το δείς ολόκληρο έτσι και στις φωνές.Επέλεξε πότε θες να ακούσεις...άνοιξε το τρίτο σου μάτι και τα αυτία σου άφησέτα να πιάσουν κάθε ήχο...μην σκέφτεσαι και άφησε τον εαυτό σου να "ακούσει" πραγματικά....

Δεν ξέρω αν βοήθησα καθόλου...να'στε όλοι καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Μάης - 21:02:06

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Μάης - 21:31:55

Δεν νομιζω οτι εννοει αυτο ilia... και εγω, σπανια οτι αισθανομαι ειναι λαθος. Ομως επειδη εχω κατι δυνατο που συνεβει στις 10- μαιου και που με αναγκασε να θυμηθω ενα κανονα μυστικιστικης γνωσης, αναθεωρωντας συνεχως βασει εμπειριας, αποφασισα λοιπον ετσι να το μοιραστω μαζι σας μιας και το ανεφερες, αλλα και διοτι ενα μερος του αποτελει απαντηση στην αγγελικη, και ενα αλλο αναθεωρει μια παρατηρηση σε προηγουμενη αναφορα μου περι αστρικης προβολης. Σε λιγο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 14 Μάης - 23:11:12

Εμμανουηλ πιστευω πως η Αιθηροη θελει με την αινιγματικη δημοσιευση της να με κανει να σκεφτω κατι.
Προς το παρον δεν μπορω να καταλαβω.
Επισης πιστευω πως αν υπηρχε σοβαρος λογος παρεμβασης στην συζητηση μας,η Αιθηροη θα το εκανε κατ'ευθειαν.
Επιμενω πως καπου θελει να επιστησει την προσοχη μου,αλλα θελει να το σκεφτω μονη μου,οχι να το βρω ετοιμο στο πιατο...
Αιθηροη...; hh
Ιλια!Ευχαριστω πολυ...και θα εχω το νου μου την επομενη φορα που θα τις ακουσω...
Καποτε εκανα ενα -δεν ξερω πως να το πω-ισως ''ξορκι'' προστασιας για να αμυνομαι στις νυχτερινες επιθεσεις οι οποιες εκεινο το διαστημα ηταν καθημερινες και ιδιαιτερα τρομακτικες...
Ειχε να κανει με ενα στοιχακι που επρεπε να λεω κανοντας παραλληλα μια κινηση με τα δακτυλα των χεριων μου...
Αρχικα, δλδ για 2-3 φορες επιασε.Υστερα αρχισα αθελα μου να αναλυω μεσα μου τα λογια,μου φανηκαν ηλιθια,και δεν ξαναεπιασε...
Για να οραματιστω μια τετοια ασπιδα,αρκει μονο η εικονα της στο νου;η αισθηση οτι σε προστατευει;δλδ να εχω την εικονα της απλα; star
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 0:39:47

Ειμαι σιγουρος οτι κατι θελει να σου δειξη αγγελικη, και μαλλον εχω αντιληφθη την αιτια.... και εδω θα σιωπησω. Τα ξορκια και οι διαφορες τεχνικες δεν αποτελουν κανονες πραγματωσης, απλως χρησιμοποιουνται ως ενεργειακη μεθοδο φορτισης ενεργοποιησης μιας επιθυμιας. Θεωρω, και αυτο ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη, οτι η ''τεχνικη '' ειναι σαν μια εντελως αδεια σελιδα, οπου η δυναμικη της εξαρταται απο το ειδος της γραφης. Θα σου αναφερω ενα παραδειγμα, ασχολουμε με την γυμναστικη χρονια πολλα, οι περισσοτεροι ανθρωποι που γυμναζωνται νομιζουν πως ενα ομορφο επιθυμητο σωμα επιτυγχανεται με τις καταλληλες ασκησεις και την αρση βαρων , στην πραγματικοτητα το αποτελεσμα ειναι νοητικο, και αυτο το αναφερω πανω σε προσωπικη πειραματικη βαση παρατηρησης, διοτι την στιγμη πχ. μιας αρσης βαρων, αν η νοητικη θεληση της δυναμεως ανακλαστει οπουδηποτε αλλου εκτος απο τους μυες που ασκουν την συγκεκριμενη ελξη το αποτελεσμα θα ειναι αισθητα περιορισμενο. Αυτο δειχνει οτι η ασκηση ειναι η βαση ενεργοποιησης της επιθυμιας , η ιδια η επιθυμια πραγματωνεται νοητικα . Με δυο λογια μπορει καποιος να παρη ενα οποιοδηποτε αντικειμενο και να το φορτιση με προθεση και σκοπο , καθε που θα το ανασυρει αυτοματα ενεργοποιει την επιθυμια, η ιδια διαδικασια μπορει να γινει και με λεξεις ''κλειδια'' ξορκια. Ομως αν θελεται την γνωμη μου η ισχυροτερη και λαμπροτερη ενεργειακη φορτιση γινεται πανω στο ιδιο μας το σωμα, η σε καποιο σημειο του, αν αυτο ειναι δυνατον να επιτευχθη απο καποιον τοτε οι αλλαγες πανω του ειναι σαρωτικες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 0:49:20

το παραδειγμα σου με τη γυμναστικη το καταλαβα!
Για την Αιθηροη...κατι εχω στο νου,αλλα δεν ειμαι σιγουρη...μακαρι να επιστρεψει γρηγορα...δεν μ'αρεσει να νιωθω ετσι...
Κατι ειπες πως θα σχολιασεις,σχετικα με το ονειρο;
νανα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 1:41:04

Αγγελικη δεν χρειαζεται να νιωθεις ετσι, ολα ειναι μια χαρα μην ανησυχεις, εδω μεσα ειναι ενας υπεροχος χωρος αγαπης και διδασκαλιας , κανενας και για κανενα λογο δεν πρεπει να νιωθει ασχημα . Αν εγινα η αιτια για κατι τετοιο αθελα μου λογω παρανοησης ζηταω συγνωμη. Προσπαθω να συνταξω την εμπειρια της αστρ. προβολης εδω και ωρες αλλα εχω ενα θεμα με την συγγραφη αγγελικουλα, να δω αν προλαβω αλλιως αυριο οκ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 9:26:37

Επιτρέψτε μου κάτι.

Αγγελική είπες:" Για να οραματιστω μια τετοια ασπιδα,αρκει μονο η εικονα της στο νου;η αισθηση οτι σε προστατευει;δλδ να εχω την εικονα της απλα;"

Όχι , δεν είναι έτσι απλά. Εκτός από τους διάφορετικούς λόγους του γιατί δεν είναι έτσι απλά, υπάρχει και ο πολύ σημαντικός λόγος της αυτοαναίρεσης. Πρώτα, ίσως να πρέπει να προσδιορίσουμε τι προέλευση έχουν αυτές οι φωνές; Μήπως είναι κάποια από τις φωνές, της πολλαπλής προσωπικότητας μας; Ή μήπως είναι φωνή προερχομενη από κάτι άλλο; Κατόπιν πρέπει να υπολογίσουμε τις θετικές και τις αρνητικές φωνές. Αν υπερνικήσει η αρνητική, τότε το κάθετι που νομίζουμε ότι χτίζουμε και το πιστεύουμε ως ατράνταχτο θα καταρρεύσει. Γι΄αυτό, κατά την άποψη μου, προέχει η Πίστη και η Εμπιστοσύνη στην "καθαρότητα" του είναι-είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 11:39:38

Αγγελική μάτια μου… δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για κάτι…

Αινιγματικά είναι ίσως κάποια από τα ποιήματα μου… και δεν είναι θέμα πρόθεσης το δυσνόητο τους… απλά είναι ο αυθόρμητος τρόπος να εκφράζομαι πιο ελεύθερα και σύμφωνα με τους εσώτερους δικούς μου χώρους.

Όταν απευθύνομαι άμεσα σε εσάς, δεν συνηθίζω να μιλώ σαν Πυθία, ούτε επιθυμώ να μαντεύετε την σκέψη μου και την άποψη μου. Εκφράζω πάντα την πρόθεση της απάντησης μου. Εάν προτιμώ να βρείτε μόνοι σας μια απάντηση, θα φροντίσω να σας το τονίσω…

Στην προκειμένη περίπτωση, εάν έκρυβε κάτι η αναδημοσίευση, θα πρόσθετα… «Αγγελική μου, σκέψου… διότι… » κτλ…

Οπότε…

Απλά μου άρεσε η θέση σου και υπογράμμισα (κατά κάποιο τρόπο) πόσο σημαντικό ήταν αυτό που έγραψες…

Και στο συγκεκριμένο θέμα (περί συνειδητού ονείρου και αστρο-προβολής), ο emmanouil (πέρα από την υπέροχη και καλόβουλη διάθεση που τον χαρακτηρίζει) έχει να δώσει σημαντικές - χρήσιμες εμπειρίες και πληροφορίες…

Και όπως είπες, εάν θεωρούσα πως υπάρχει σοβαρός λόγος να εκφράσω κάτι, θα το είχα κάνει…
Όταν πιστεύω πως «πρέπει» να μιλήσω, τότε και μιλώ. Χωρίς λόγο, αιτία και εκτός ώριμης στιγμής, δεν είναι απαραίτητο…


Προσπαθώ να σας κάνω όσο περισσότερο χώρο γίνεται, διότι γνωρίζω πως έχετε όλοι να δώσετε θαυμάσια «πράγματα»…

Συχνά περισσεύω… και δεν θέλω αντίρρηση σ αυτήν μου την διαπίστωση, διότι με χαροποιεί ιδιαίτερα!

Λοιπόν…

Εύχομαι να το ξεκαθαρίσαμε και αυτό το θέμα…

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 12:00:08

Aχ Αιθηροη...εγω κι οι ανασφαλειες μου...! νανα
Ευχαριστω! hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 12:31:18

Πρώτα, ίσως να πρέπει να προσδιορίσουμε τι προέλευση έχουν αυτές οι φωνές; Μήπως είναι κάποια από τις φωνές, της πολλαπλής προσωπικότητας μας; Ή μήπως είναι φωνή προερχομενη από κάτι άλλο;
ΝΝΑΝ!ακριβως οτι σκεπτομουν!Και πως γινετε αυτο;;
Αυτες οι φωνες ειναι μπερδεμενες,ειναι ποτε ψυθηροι και ποτε κραυγες,αλλα δεν μπορω να ξεχωρισω τι λενε,γιατι ειναι σαν να προερχονται απο πολλα ατομα.
Στο ονειρο που περιγραφω οι φωνες ηρθαν οταν αγγιξα το επιπλο διπλα μου,και μαλιστα σκεφτηκα εκεινη τη στιγμη οτι αυτο εχει να κανει με κατι που μου εγραψε ο Εμμανουηλ.
Σε ενα αλλο επαναλαμβανομενο ονειρο που εβλεπα καποτε,αρχιζαν οταν ανεβαινα(στο ονειρο)μια σκαλα.Η σκαλα οδηγουσε σε ενα σπιτακι που ενω ειχαμε νοικιασει το σπιτι,δεν μας επετρεπαν να το χρησιμοποιουμε.
Εβλεπα λοιπον οτι ανεβαινα τη σκαλα,και για καποιο λογο επρεπε να ανοιξω το σπιτακι,οπωσδηποτε.Ετσι ενιωθα.Εφτανα ως αυτο,και ξυπνουσα αποτομα φτανοντας στην πορτα,καθως οι φωνες γινονταν πολυ ''δυναμικες''.Και εννοω, οτι δεν τις ακουγα απλα,κατα καποιον τροπο που δεν μπορω να περιγραψω,τις ενιωθα.Κι ηταν ασχημο.
Ημουν τοτε γυρω στα 15.Δεν ειχα περιεργεια γιατι πολυ απλα το εσωτερικο του σπιτιου ηταν εμφανες απο πολλες μεριες.Και δεν ειχε κατι που να πυροδοτησει την παιδικη μου φαντασια..!Σχεδον αδειο ηταν.Το ονειρο αυτο με τις φωνες το εβλεπα για μηνες,πολυ τακτικα,και επισης ειχα την γνωση οτι ονειρευομουν.
Ακομα ενα αναλογο ονειρο,εβλεπα παλι στην εφηβεια:
Εβγαινα απο το σπιτι μου(με συναισθηση του ονειρου)και με περιμεναν 3 γυναικες με ρουχα που καλυπταν ολο το σωμα και το κεφαλι τους.
Ολες μαζι σηκωναν το δεξι τους χερι και μου εδειχναν εναν μακρυ χωματοδρομο που ξεκινουσε πιο περα,και που στα πλαινα του υπηρχαν πυκνοι θαμνοι.Επρεπε αναγκαστικα να τον διασχισω.Δεν μου το ελεγαν με λογια,αλλα το ''ακουγα''στο μυαλο μου σαν ας πουμε ιδεα.Πολυ επιτακτικα ομως.Ξεκινοντας αρχιζαν παλι οι φωνες,και τη στιγμη που βρισκομουν καπου στη μεση,απο τους θαμνους ξεπροβαλαν χερια τα οποια προσπαθουσαν να με τραβηξουν.Επισης ξυπνουσα απο τον ''δυναμισμο'' που αποκτουσαν οι φωνες,και ποτε δεν εφτασα στο τερμα του δρομου.Καποιες φορες τα χερια τα αποφευγα πετωντας,αλλα αυτο δεν εμποδιζε τις φωνες.
Ειναι πολλα τα επαναλαμβανομενα ονειρα που ειχα ειδικα εκεινη την περιοδο...και μεσα σε ολα οι φωνες.
Ισως εχει να κανει με την εφηβεια μου που ηταν εξαιρετικα θα ελεγα δυσκολη,δεν ξερω!
hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;   σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 18:28:25

Να σου πώ μιαν αλήθεια δεν έχω διαβάσει τα όνειρά σου και σχετικά με τις φωνές. Στάθηκα περισσότερο για το θέμα της "ασπίδας". Γιατί και εσύ για τον ευατό σου έπρεπε να κάνεις μια ασπίδα, να προστατεύσεις την πληγή σου και την μελλοντική της αντοχή σε τυχόν παρόμοιες συνθήκες. Σε κάθε άνθρωπο αυτή η προστασία παρέχεται , αλλά στα δικά του μάτια φαντάζει κάπως, σε κάποιου άλλου φαντάζει αλλιώς. Χωρίς να γνωρίζω πολλά, είδαμε σε αυτα τα μυνήματα δύο τύπους προστασίας, ο ένας ήταν ο τρόπος του οραματισμού της αγαπήμενης μου ilia , και ο άλλος ο τρόπος του υποσυνείδητου, μεσα από το όνειρο σου. Μια λευκή μορφή, που ήρθε.. σε έκανε να αισθανθείς καλά, αλλά έφυγε.
Ας σταθούμε λίγο εδώ, μπορεί όντως να είναι μία μορφή προερχόμενη από κάπου αλλού που ήρθε για να σε γιάνει. Μπορεί η προστασία ήδη να υπήρχε , σε μια μορφή που δεν μπορείς να δείς αν δεν μπορείς να αισθανθείς, όμως η παρουσία της είναι τόσο έντονη, που το υποσυνείδητο σου, χρησιμοποίησε, μορφές και μυνήματα κατάλληλα για σένα και μόνο έσενα, ώστε να αντιληφθείς το μύνημα του.
Σ'αυτό το όνειρο, λές ότι οι φωνές έκαναν την μορφή να αποχωρήσει. Μήπως όμως δεν ήταν αυτές; Δηλαδή..
Έσυ χρειαζόσουν την μορφή αυτή για σένα, όμως η μορφή αυτή έπρεπε να φυγει.
Εσυ, την χρειαζόσουν.. 'επρεπε να είναι μαζί σου, έπρεπε να μην σ' αφήσει. ...
ομως αυτη την μορφή την γνωρίζεις.. δεν είναι μόνο δική σου, είναι Όλων.
Έπρεπε λοιπόν να δικαιολογήσεις την μορφή, στις απαιτήσεις των θέλων σου, του έγω σου.
Έτσι το υποσυνειδητό σου φέρνει τις φωνές. Φωνλες που συμφωνούν ή διαφωνούν. Φωνές πάντως που σε κάνουν να αποσπαστείς απο τα θέλω σου, να μην μειώσεις τον εγωισμό σου, εν τέλει όλοι να είναι καλά , όσο το δυνατόν. Αλλά μέχρι εκεί πάς.
δεν γνωρίζω γιατί. αυτό το γιατί είναι κάπου βαθιά κρυμμένο, είτε στην εφηβεία, που λες ότι έχεις περάσει δύσκολα, είτε σε βρεφική ηλικία και δεν το θυμάσαι. Όμως κάτι είναι. είναι σαν να βλέπω εικόνα .. εσύ να θές να πας και αυτή ( η κάποια) να σε τραβάει πίσω και να σου λέει : "Ησύχασε".
Γιάυτό με τις γυναίκες θα ήθελα να σου πώ μια εκδοχή , αλλά ένα μικρό μέρος της, αισθάνομαι ότι δέχεται μεγάλη ανάλυση.
οι τρείς γυναίκες που δείχνουν ένα κακοτράχαλο δρόμο, τονίζοντας το μπροστά.
Παρελθόν, παρόν και μέλλον, δουλειά και εργασία του Αυριο, μέσα από έναν δύσκολο δρόμο αλλά ηθικό. Ο δρόμος της Ηθικής είναι και ο πιο δύσκολος και εύκολα παρεξηγήσιμος, γιατί ο καθένας μας για να αντιληφθεί τι εστί η Ηθική, έχει διαφορετικά τα ζύγια, διαφορετικά όρια ή και πολλές φορές κανένα όριο μέχρι να μπορέσει να αντιληφθεί.
Αυτά μου ήρθανε να σου πώ σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...; - Σελίδα 2 1662243607
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» "το ποντικάκι που ήθελε να αγγίξει ένα αστεράκι" - THE MOVIE
» H ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΚΘΟΥΛΟΥ(Η περίφημη μυθολογία(;)του αινιγματικού Χ.Φ.Λάβκραφτ)
» Ο "Λόγος" έχει δύναμη...
» Η Φαντασία... έχει μαγική δύναμη...
» Όταν η φύση μας, έχει... άποψη...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΑΓΓΕΛΙΚΗ-
Μετάβαση σε: