H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αlicetwilight89

Αlicetwilight89


Ηλικία : 35
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2016
Αριθμός μηνυμάτων : 27

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ   ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ Icon_minitimeΠεμ 12 Μάης - 9:39:53

Οι Έλληνες πρώτοι δημιούργησαν ΠΟΛΙΤΙΣΜΌ που στη συνέχεια τον δίδαξαν ανά τον κόσμο.Στον τότε Έλληνα όλοι οι λαοί χρωστάμε την Τέχνη , την Τεχνολογία ,ολες τις Επιστήμες και την Φιλοσοφία.Έλληνας είναι όχι ο απαραίτητα αυτοχθονας μα και κάθε άνθρωπος που νοιώθει , έχει Ελληνική Παιδεία και επιλέγει να ζει ως τέτοιος.Τα σύνορα κάποτε δεν υπήρχαν ναι πολυ ποιο πριν πρίν την ιστορία που μας είναι γνωστή.Αυτά όπως και όλο το Ματριξ κάποιοι σκόπιμα τα δημιούργησαν.Πριν αρχίσουν κάποιοι αυτόχθονες να αντιδρούν ας σκεφτούν εάν τό μίσος ταιριάζει σε πραγματικό Έλληνα. Όποιος είναι όντως ανώτερος από τους άλλους εαν φυσικά υπάρχουν ανώτεροι και κατώτεροι που εγώ δε πιστεύω στο όρο αυτό.Αν όμως υπάρχουν Τοτε είναι αυτοί που δεν έχουν την ανάγκη συνεχώς να το αποδεικνύουν εναντίον των " κατώτερων" τους.Έτσι λοιπόν ξεχνάμε τον πραγματικά κοινό μας τόπο που δε έχει σημασία τι όνομα του δίνουμε όμως είναι η Μητέρα η μήτρα όλων των ψυχών μάς .Έλληνες ξυπνάτε λέω έλεγα και θα λέω πάντα.Έχουμε κοινούς προγόνους τους πατέρες όλων όσων σήμερα γνωρίζουμε ανάμεσα τους ο Σωκράτης, Πλάτωνας,Αριστοτέλης,Ιπποκράτης κτλ.Εάν έχεις διαφορετική αντίληψη πες μου την.Υπάρχουν κάποιοι αυτόχθονες που δηλώνουν  Άνθρωπος με ΑΝ κεφάλαιο..Γενικά οι κακοί για αυτούς  πολεμούν πρώτα τους Ελ μετά όλους τους άλλους ,λευκούς με ξανθά μαλλιά η γαλανα μάτια οι υπόλοιποι είναι άνθρωποι όχι ΑΝθρωποι λένε ορισμένοι. ΆΝθρωποι και Άνθρωποι καλά πιστεύουν όντως ότι θα συμφωνούσαν μαζί τους πχ ο Πλάτωνας που είναι και ο αγαπημένος μου;Θα υπάρξει ποτέ ειρήνη μεταξύ των ανθρώπων όλων; θά πάψει το μίσος και ο κάθε είδος ρατσισμού;Σκυλιά είμαστε για να έχουμε Ράτσες;και τα ζώα καλύτερα είναι και ποιό συμπονετικα από ορισμένους ανθρώπους.Ηταν λάθος που θυμωνα με όλους αυτούς τώρα απλά τους λυπάμαι γιατί κοιμούνται και δε θέλουν να ξυπνήσουν.
ΥΓ Είμαι Ελληνίδα όχι από DNA μα από επιλογή και ψυχή.Τι DNA έχω και τι σωματική καταγωγή έχω τι σημασία έχει η Ελλάδα είναι η Πατρίδα μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ: ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ..-
Μετάβαση σε: