H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τη βοήθεια σας παρακαλω

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης




Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ - 17:55:33

Καλησπερα αντιμετοπιζω ενα προβλήμα. Προσπάθησα να κανω επαναφορα με ενα μεντιουμ με τη μέθοδο της υποβολής αυτός μου ειπε ότι εχει 100% επιτυχία. Κάποια στιγμή μου έστειλε κατι πετρες και κατι κάρβουνακια ενα κοκκινο και ενα μπλε μου ειπε να τα κρύψω και να μην τα καψω. Οσο για τις πετρες να τις βάλω πανω απο τις φωτογραφίες μας σε μενα θα έβαζα την πωρτοκαλί και στην φωτο του αγαπημενου μου κατι μαύρες πετρες ΕΧΩ φοβηθεί δεν με αφήνει σε ησυχία! Τι να κανω αν μπορείτε πείτε μου; Ευχαριστω και συγνωμη για τη με ενόχληση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ - 18:53:09

Καλησπέρα Έλενα, καλώς όρισες. 

Αντιμετωπίζεις  μiα κατάσταση που σε φέρνει εμπρός σε μια ευθύνη. 
Εκείνη να αποφασίσεις για το τι ακριβώς θες.
Είναι δύσκολο να κατανοήσεις δυνάμεις τις οποίες δεν τις έχεις κάνει κτήμα σου. 
Η κάθε δράση σου να «χακάρεις  μυστικά»  που δεν τα έχεις, είναι διότι δεν είσαι ακόμη δεκτική να «δεις»  με τα μάτια του Ανώτερού σου Νου την Πληρότητα την οποία ήδη έχεις. 
Είναι κατανοητό, μα και φυσιολογικό.
Στην προσπάθεια μας όλοι να δούμε, να γευθούμε, να αγαπήσουμε, να κρατήσουμε, να διατηρήσουμε περισσότερο ένα κομμάτι μας, εκείνο που μας πληροί  σε μια κατάσταση/δόνησης  εσωτερικής ανάτασης, δύναμης , ομορφιάς και ικανοποίησης  τόσο στα μάτια μας, μα δυστυχώς και για τα μάτια τρίτων, όλων των άλλων εκτός από τα δικά μας, οδηγούμαστε σε σενάρια ζωής  που μας φέρνουν πιο πίσω από εκεί που ξεκινήσαμε. Είναι σημαντικό  να μην απογοητευτείς  και πάρα πολύ βασικό να μη φοβηθείς. 

Ο φόβος είναι  λάθος τακτική. Δεν χρειάζεσαι κανέναν τέτοιο σύμμαχο.
Τώρα στο δια ταύτα. Προσωπικά θα σε παρακαλούσα να βγάλεις από το μυαλό σου ότι σου είπε το «μέντιουμ» που πήγες , όλα όσα σου είπε, γιατί ότι είπε όλα αυτά δουλεύουν μόνο με τα δικά σου πιστεύω. 
Εσύ τα κάνεις να εκπληρώνονται και κανείς άλλος και ο φόβος απλώς θρέφει εκείνον.
Αυτό είναι το πρώτο.
καλό είναι να ξεκαθαρίσεις το τι θέλεις  να κάνεις με τον άνθρωπό σου και τι είδους σχέση θέλεις .  Εξάρτησης ή ελεύθερης βούλησης ; Γιατί αν θες το πρώτο θα πρέπει να γνωρίζεις τα επακόλουθα, αν είσαι σίγουρη για το δεύτερο, δες το ξανά και αν είναι να είσαστε μαζί θα είστε, ειδάλλως δεν θα είναι για σένα καλή μου Ελένη.
Τώρα θα σου αφήσω κάποια topic που έχουν γραφθεί:

 http://www.aoratos-naos.com/t158-topic?highlight=%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1

http://www.aoratos-naos.com/t469-topic?highlight=%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1

http://www.aoratos-naos.com/t275-topic?highlight=%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1

http://www.aoratos-naos.com/t1767-topic?highlight=%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1

 θα σε βοηθήσουν να ξεκαθαρίσεις μερικά πράγματα για το τι πήγες να εμπλακείς. 
Θα σε παρακαλέσω πολύ να μπεις στο κόπο να διαβάσεις και αυτά : 

http://www.aoratos-naos.com/t2350-topic?highlight=%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82+%CE%B5%CE%AF%CF%83%CE%B1%CE%B9

  http://www.aoratos-naos.com/t1411-topic?highlight=%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82+%CE%B5%CE%AF%CF%83%CE%B1%CE%B9 

αυτά ίσως να είναι και τα πιο σημαντικά …

Ελπίζω να βρεις την ισορροπία και την ειρήνη μέσα σου καλή μου Ελένη.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΔευ 16 Σεπ - 19:08:48

Μπορεί να μην σε βοήθησα για το όπως εσύ θα επιθυμούσες σε αυτή σου την κατάσταση μα, κοίτα γύρω σου, δεν είσαι μόνη. Υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται και εδώ που ήρθες δεν ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.
Ο Άναρχος θα ήταν αυτός που σίγουρα θα σου έλεγε πιο πολλά σε αυτά που θες να μάθεις.
Και φυσικά η Αιθηρόη.
Η Αιθηρόη ...

Ξέχασα να σου δώσω και αυτό:
 http://www.aoratos-naos.com/t333-topic?highlight=%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%82+%CE%B5%CE%AF%CF%83%CE%B1%CE%B9
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 0:01:29

Ναι Ελενη εχει δικιο ο Ηλιόδωρος πολλές φόρες η βιάση και η μη αποδοχη των γεγονώτων που μας συμβαίνουν, μας οδηγούν σε άλλα μονοπάτια απου δεν είμαστε έτοιμη να τα διαβούμε .
Ζησε την ζωή σου οπως θέλεις, αλλα εαν θέλει κάποιος να πορευτεί μαζί μας εχει καλώς εάν οχι ας στον αφήσουμε να φύγει .
Καποιες φορές και τα προβλήμτα υπάρχουν επειδη εμεις τα αφήνομε τιποτα δεν γινεται χωρις λόγο, όλα εχουν την αιτια τους, ψαξε για την αιτια στην σχεση σου καμια φορά το πιο μικρό γινεται μεγάλο, επειδη το αφήνουμε να γίνει
Όλα καλα θα πάνε μην ανησυχης,
 όλα καλά !
ηλιος 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 8:58:10

elena271983 έγραψε:
Καλησπερα αντιμετοπιζω ενα προβλήμα. Προσπάθησα να κανω επαναφορα με ενα μεντιουμ με τη μέθοδο της υποβολής αυτός μου ειπε ότι εχει 100% επιτυχία. Κάποια στιγμή μου έστειλε κατι πετρες και κατι κάρβουνακια ενα κοκκινο και ενα μπλε μου ειπε να τα κρύψω και να μην τα καψω. Οσο για τις πετρες να τις βάλω πανω απο τις φωτογραφίες μας σε μενα θα έβαζα την πωρτοκαλί και στην φωτο του αγαπημενου μου κατι μαύρες πετρες ΕΧΩ φοβηθεί δεν με αφήνει σε ησυχία! Τι να κανω αν μπορείτε πείτε μου; Ευχαριστω και συγνωμη για τη με ενόχληση.

Ποιος ή τι δεν σε αφήνει σε ησυχία;
Το μέντιουμ;Ο άντρας ο επαναφορτιζόμενος με πέτρες;
Ποιος;
Και τι είδους βοήθεια ζητάς από ένα φόρουμ;Για ποιον λόγο;
Τι ακριβώς μας ζητάς;

Να σου πούμε να βάλεις την μαύρη στην θέση της πορτοκαλί;Τι;

Τον εαυτό σου σκέφτηκες με την πράξη σου να τον επαναφέρεις,ενώ δεν σε θέλει και πληγώθηκε ο εγωισμός σου.
Και τώρα,πάλι για σένα ζητάς βοήθεια,για τις επιπτώσεις που θα έφερες στον ''αγαπημένο'' σου,δεν ρωτάς,δεν σε απασχολεί.
Το οτι εν καιρώ κρίσης,διέθεσες χρήμα για να εξουσιάσεις πάνω στα συναισθήματα του άλλου,σε μέντιουμ,σπρώχνοντας πίσω στον σκοταδισμό,δεν σε αφορά.
Ούτε σε απασχολεί το ότι εδώ δεν είναι φόρουμ του Αγίου Κυπριανού,δεν λύνονται μάγια.

Αν σε απειλεί το μέντιουμ ή δεν σε αφήνει σε ησυχία,να πας στην αστυνομία,που φαντάζομαι θα ντρέπεσαι να πεις πως τον πλησίασες.
Αν πάλι ο άντρας που χωρίσατε,δεν σε αφήνει σε ησυχία,αυτό δεν ήθελες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 11:09:46

Σας ευχαριστω και για την αρνητική κρητική και για την θετική τις απαντήσεις που ήθελα τις πήρα!!!!! Δεν θέλω κανέναν με το ζόρι έτσι και αλλιώς ειμαστε παλι μαζί απο σημερα και πιστεύω ότι δεν τον επιρεασε τίποτα γιατι κατα τα λεγόμενα του μεντιουμ θα επέστρεφε σε ενα μήνα και έκανα ενα τεστ να δώ τι θα μου έλεγε το μεντιουμ σημερα μου είπε ότι μας βλέπει χωριά!!! Εφαγα κοροϊδία αλλα λεφτα δεν έχασα έτσι και αλλιώς! Να είστε όλοι καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elena29

elena29


Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 5

Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 11:43:30

Παιδιά έκανα μια κατα λάθος κινηση και διέγραψα τον λογαριασμό ξανα μπήκα ομως ευχαριστω και παλι για ολα!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 16:25:34

Επισκέπτ έγραψε:
Καλησπερα αντιμετοπιζω ενα προβλήμα. Προσπάθησα να κανω επαναφορα με ενα μεντιουμ με τη μέθοδο της υποβολής αυτός μου ειπε ότι εχει 100% επιτυχία. Κάποια στιγμή μου έστειλε κατι πετρες και κατι κάρβουνακια ενα κοκκινο και ενα μπλε μου ειπε να τα κρύψω και να μην τα καψω. Οσο για τις πετρες να τις βάλω πανω απο τις φωτογραφίες μας σε μενα θα έβαζα την πωρτοκαλί και στην φωτο του αγαπημενου μου κατι μαύρες πετρες ΕΧΩ φοβηθεί δεν με αφήνει σε ησυχία! Τι να κανω αν μπορείτε πείτε μου; Ευχαριστω και συγνωμη για τη με ενόχληση.
Έλενα φαντάζομαι ότι φοβήθηκες από την όλη διαδικασία, τα καρβουνάκια και τις μαύρες πέτρες, κι αυτό σ ανησυχούσε.
1) Σταμάτα να ανησυχείς.
2) Αν συνεχίσεις να ανησυχείς και από φόβο δεν θέλεις να πετάξεις τίποτα, μάζεψε τα όλα αυτά βάλτα σ ένα σακουλάκι και πέταξε τα στην θάλασσα, η θάψτα, η κράτησε τα κάπου, έτσι για να υπάρχουν. Σου το προτείνω γιατί είμαι σίγουρος ότι αν κάνεις κάτι άλλο, οτιδήποτε άλλο, μπορεί στην όποια στραβή αργότερα να νομίζεις πως θα φταίει αυτό το οτιδήποτε άλλο.
3) Θα πρέπει να σας γίνει κατανοητό πλέον, ότι η μαγεία για τέτοια θέματα δεν είναι η λύση. Αυτό που δεν σας λέει κανείς, είναι ότι επιβαρύνεται την ψυχή σας με τέτοια θέματα. Έχετε την εντύπωση ότι επιβαρύνεται το μέντιουμ κι οι, ας πούμε, μάγοι; Όχι! Γι αυτό άλλωστε και ζητάν πολλά λεφτά. Τα λεφτά είναι ενέργεια. Όταν πληρώνετε, πληρώνετε με ενέργεια δικιά σας. Όσα κι αν είναι αυτά, το μέντιουμ απαλάσεται από το βάρος και του αποδίδεται ένα ελάχιστο μόνο, αφού συμμετέχει. Μιλάω γι αυτούς που πραγματικά έχουν γνώσεις για να κάνουν διάφορα, κι όχι τους κομπογιανίτες και απατεώνες.
Χαίρομαι που είστε πάλι μαζί. Αν είναι να είστε μαζί και δουλέψετε σωστά την σχέση σας, και υπάρχει αγάπη, τότε θα συνεχίσετε. Αν όχι, τότε θα σταματήσετε να είστε μαζί κι ίσως αυτό να είναι το καλύτερο και για τους δύο.
Είναι λάθος να θέλουμε κάποιον δίπλα μας, ενώ δεν μας θέλει. Και είναι ακόμα μεγαλύτερο λάθος, με τέτοιους τρόπους μαγείας, να τον φέρνουμε δίπλα μας. Ζεις σε οφθαλμαπάτη και η ευτυχία απομακρύνεται και από τους δύο, πέρα απ το βάρος που χρεώνεστε. Είναι λάθος ζωή, αλλά και λάθος ζωής.
Δυστυχώς υπάρχει τόση διαφήμιση στα ξόρκια, μαγείες κι όλα τα παρεμφερή, και δεν σε αδικώ που πάνω στην απελπισία σου σκέφτηκες να δοκιμάσεις. Πίσω από αυτές τις διαδικασίες, υπάρχουν τιμήματα που κανείς δεν λέει. Δυστυχώς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elena29

elena29


Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 5

Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 18:19:36

Εχεις απόλυτο δίκαιο και χαίρομαι που με βοηθησατε όλοι να καταλάβω πολλα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 18:26:15

Έλενα;
Την ίδια κατσάδα και χειρότερη έκανα σε φίλη μου,φίλη που είχα από το Λύκειο.
Και σαν φίλη σε είδα.

Και...να σκεφτεί κανείς και το παλικάρι ναι;Το κάθε παλικάρι.
Γιατί είναι αλλιώς να είσαι ο στόχος.

Όλοι κάνουμε λάθη.
Και όποτε κάνω και ζητώ άποψη-το συζητώ,θέλω οι φίλοι μου να μου μιλήσουν έστω και άγρια,όχι να με χαιδολογήσουν και να μου πουν είσαι υπέροχη μπράβο κτλ..γιατί δεν είναι έτσι,δεν προχωράω.
Αν πάλι δεν ζητήσω γνώμη,μιλιά από κανέναν,πρέπει να φάω τα μούτρα μόνη μου
Κατάλαβες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elena29

elena29


Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 5

Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 18:33:18

Σε ευχαριστω παρά πολυ και μου άρεσε που μου μιλήσες έτσι επειδή τον σκέφτηκα για αυτό το μετάνιωσε αμέσως! Θέω να ειμαστε καλα πλέον! Σε ευχαριστω παρά πολυ και αν δεις ότι κανω άλλη βλακεία ετσι θα μου μιλήσεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 18:45:21

Χαχααχαχα όχι,πρέπει να είμαστε δίκαιοι,θα κάνουμε συμφωνία,η επόμενη κατσάδα δική σου,χαχα από βλακείες έχω απόθεμα μεγάλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elena29

elena29


Ημερομηνία εγγραφής : 17/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 5

Τη βοήθεια σας παρακαλω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τη βοήθεια σας παρακαλω   Τη βοήθεια σας παρακαλω Icon_minitimeΤρι 17 Σεπ - 19:08:21

:84: :84: :84: 
Είμαι πολυ χαρούμενη που σας γνώρισα!!!!!!
:zdfhdg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τη βοήθεια σας παρακαλω
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» 8 και Λίγη βοήθεια παρακαλώ!
» Τη γνώμη σας, παρακαλώ
» Σε παρακαλώ, άκουσέ με
» Καζαντζάκης Νικόλαος - Παρακαλώ, ακούστε την...
» Καλημέρα!! Καλησπέρα!! Καλώς ήρθατε!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ & ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ-
Μετάβαση σε: