H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο

Πήγαινε κάτω 
+4
15katerina
Άρης
ioessa
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο   Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 3 Απρ - 19:19:09

Αλλά,επειδή νομίζω κατάλαβα τι εννοείς,αργώ λίγο,θα έλεγα όλα είναι μέρος του συλλογικού νου της ανθρωπότητας και το κακοφτιαγμένο μέρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iam

iam


Ηλικία : 36
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 128

Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο   Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 3 Απρ - 19:41:17

Όχι δεν μου αρέσει να τραβάω την προσοχή. Δεν θα έκανα κάτι για να τραβήξω την προσοχή. Άλλωστε όταν λέω κάτι εγώ, ή εσύ, ή οποιοσδήποτε άλλος, είναι αρκετό νομίζω να υπάρχει ανταπόκριση από αυτούς που τους ενδιαφέρει και καταλαβαίνουν για τι μιλάς, ώστε να γίνει συζήτηση και να βγει κάτι από την διαδικασία αυτή. Η συζητήσεις για μένα είναι μια διαδικασίας τριβής, όπως επίσης κι ένας τρόπος που μπορούν να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα, ή να αναδυθούν κάποια άλλα. Πάντα τα ερεθίσματα μας τα δίνουν οι άλλοι. Μόνος μου μπορώ να σκεφτώ αρκετά πράγματα. Όχι όμως αν ενώσω το μυαλό μου με κάποιο άλλο. Όταν επικοινωνώ και με άλλους τρόπους σκέψεις, και άλλους κατόχους πληροφοριών, δεν υπάρχει περίπτωση να βγω χαμένος. Περισσότερα θα προσθέσω στο εσωτερικό υλικό που μαζεύω. Τώρα αν με ρωτήσεις τι θα το κάνω όλο αυτό το υλικό; Δεν ξέρω! Ακόμα.

Όχι δεν θέλω να τραβάω την προσοχή. Δεν είμαι ατομιστής. Ούτε έχω εσωτερικές ανασφάλειες και ανάγκες. Μου αρέσει να συμμετέχω όμως. Στην συμμετοχή υπάρχει μια δυνατή λέξη. "Μαζί". Και αγαπώ να κάνω πράγματα μαζί με άλλους. Έχει πιο ενδιαφέρον να αποκαλύπτεις τον εαυτό σου έτσι, ακόμα κι αν ανακαλύπτεις πράγματα που δεν θα σου αρέσουν και τόσο. Ως καθόλου κάποιες φορές. Ευτυχώς όμως που μπορεί να συμβεί αυτό. Αλλιώς είναι να κουβαλάς κάρβουνα μέσα σου, κι αλλιώς άνθρακα που μπορεί να εξελιχθεί σε διαμάντι. Και για να υπάρξει αυτή η εξέλιξη, χρειάζομαι τους συνανθρώπους μου. Μόνο αυτούς μπορώ να εμπιστευτώ. Είναι ο καθρέφτης μου.

Όπως είπα και χτες νομίζω, μιλάω πολύ. Είναι η τάση μου να μην αφήνω μισά πράγματα. Ή απλά είμαι πολυλογάς. Αν και όταν θα σας κουράζω, παρακαλώ να μου το λέτε δεν θίγομαι ούτε με πειράζει. Το λέω αλήθεια αυτό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iam

iam


Ηλικία : 36
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 128

Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο   Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 3 Απρ - 19:46:48

Ναι νομίζω ότι κατάλαβες. Και η μη αντίδραση αυτού του μέρους του συνόλου, δείχνει και το βαθμό κατανόησης. Όταν κάτι δεν το μεταχειρίζεσαι με τον τρόπο που ξέρει, το ακινητοποιείς. Κι αργά, ή γρήγορα, θα αρχίσει να σπαρταράει. Κι έτσι λειτουργούν γενικότερα όλοι αυτοί που θέλουν να διατηρήσουν τον εθισμό που υπάρχει προς την βία, είτε αυτή είναι πραγματική, είτε συναισθηματική και ψυχολογική, είτε νοητική με την μορφή της πληροφορίας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο   Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 4 Απρ - 8:39:31

Δεν μιλάς πολύ. Μιλάς. Και δε μιλάν πολλοι εδώ όπως βλέπεις. Τόσες εγγραφές παν χαμένες. Δε καταλαβαίνω γιατί γράφονται αφού δεν έχουν σκοπο να συμμετέχουν αφού έτσι κι αλλιώς μπορούν να διαβάζουν ότι θέλουν χωρίς να είναι συνδεμένοι. Τεσπά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η συνωμοσία που έχει τρελάνει το διαδίκτυο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Το σύμπαν μας είναι ένα Διαδίκτυο...
» Ο "Λόγος" έχει δύναμη...
» σαν σκια στο σκοταδι...σας εχει αγγιξει...;
» Η Φαντασία... έχει μαγική δύναμη...
» Όταν η φύση μας, έχει... άποψη...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ :: ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ & ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ-
Μετάβαση σε: