H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

  Ανεπιφύλακτα

Πήγαινε κάτω 
+18
ioessa
sofaki
romantiki
Nenya
Ερατώ
lordos
ahilleas
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
Ηλιοφορος
desper !!!
Sisyphus
Αιθηρόη
marilena
ba a ktsou
markos
maggisoula
anarhos
princess4
22 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:11:00

marilena έγραψε:
Δεν δείχνει τίποτα, είναι μόνο 29 δευτερόλεπτα! 
Γιατί;
Το απέσυρε ο δημιουργός του.
Θα έχω το νου μου όμως, όταν το επιδιορθώσει θα το ανεβάσω ξανά.  


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ηλιόδωρος στις Τετ 2 Ιουλ - 21:19:54, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:13:59

To έβαλε εδώ:
http://vimeo.com/99473506
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:15:42

http://vimeo.com/99473506 

Το ανέβασε τελικά σε  vimeo ο δημιουργός του και δε γνωρίζω πως να το προσαρμόσω στον Αόρατο Ναό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:16:37

ladosifa έγραψε:
To έβαλε εδώ:
http://vimeo.com/99473506


Ευχαριστώ !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:39:23

επάνω αριστερά στο video του vimeo έχει τρια μικρα εικονιδια, στο τελευταιο που μοιάζει με σαϊτα, σου δίνει τον κωδικο για να το μεταφέρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:51:35

nnan έγραψε:
επάνω αριστερά στο video του vimeo έχει τρια μικρα εικονιδια, στο τελευταιο που μοιάζει με σαϊτα, σου δίνει τον κωδικο για να το μεταφέρεις.
Το έκαναν nnan μου, αλλά δε με αφήνει, βέβαια, το προσπάθησα εκεί που περνάμε και του youtube.
Μήπως πρέπει να το περάσω αλλού? 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:54:39

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 20:55:28

Ηλιόδωρος έγραψε:
Παράθεση :

Ο άνθρωπος που πνίγηκε και ξαναγύρισε στη ζωή (μεταθ. εμπειρία) from Kimon Petrochilos on Vimeo.
Δε το χω !! 

Χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 21:03:03

χεχε

 Μόλις πατήσεις την σαΐτα, θα βγάλει ένα κουτί, τελευταίος είναι ο κώδικας embed κάνεις αντιγραφη και επικόλληση εδώ   να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 21:14:52

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 21:15:32

κλαπ!

:D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 21:18:09

nnan έγραψε:
χεχε

 Μόλις πατήσεις την σαΐτα, θα βγάλει ένα κουτί, τελευταίος είναι ο κώδικας embed κάνεις αντιγραφη και επικόλληση εδώ   να
Καλά, είσαι εκπληκτική !!


Χαχαχα 

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 10172826_776872435656508_4695170502743947498_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 21:20:37

Ηλιόδωρος έγραψε:


 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 10172826_776872435656508_4695170502743947498_n


παρακαλώ και ευχαριστώ :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤρι 8 Ιουλ - 15:19:21

Ποια είναι η θέση μας σε τούτον εδώ τον κόσμο; Θέση όχι απλώς κριτική όπως διαλέγουν οι κάθε λογής «ιδεολόγοι», είτε αυτοί αυτο-αποκαλούνται «αριστεριστές», είτε «οικολόγοι», είτε «αναρχικοί» κ.λπ. Είναι πολύ πιο εύκολο να μετράς τα άσχημα αυτού του κόσμου κι αν ακόμα δεν τα βρεις όλα θα καταφέρεις να βρεις τουλάχιστον μερικά απ’ αυτά. Ο καθένας μπορεί να θεωρεί στην συνέχεια τον εαυτό του «προοδευτικό» και «αγανακτισμένο», υιοθετώντας κιόλας παράλληλα κάποιες από τις προσφερόμενες έτοιμες λύσεις και ν’ αρχίσει να ρίχνει ευθύνες στους άλλους, θεωρώντας μάλιστα εαυτόν και ομοϊδεάτες απόλυτα «καθαρούς». Μία τρομακτική ηθική αποσύνθεσης και παρακμής, εντελώς αόρατη για εκείνους που την κουβαλούν, αποτελώντας μάλλον οι ίδιοι το χειρότερο προϊόν της. 
Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν ιδεολογίες. Στην πραγματικότητα υπάρχει μόνο εκείνο που ο καθένας κουβαλάει μέσα του. Το λάθος του Πλάτωνα να ξεχωρίζει το «Είναι» από το «Γίγνεσθαι», ακόμα το πληρώνουμε όλοι μας, ας μην λησμονάει λοιπόν κανείς ότι στην ουσία αποτελεί και αυτός όχι απλώς ψηφίδα αυτού του άρρωστου κόσμου, αλλά και όργανο αναπαραγωγής του. Όλοι μας, μηδενός εξαιρουμένου, κουβαλάμε το μερίδιό μας από την αρχή του Μηδενός, κοινώς από την κοπριά αυτού του κόσμου. Ακόμα και απαρνούμενοι τους γονείς τους, οι νέοι αδυνατούν ν’ απαρνηθούνε και την όλη ανατροφή τους, δηλαδή την νοοτροπία που έχει βαθιά μέσα τους αγκιστρωθεί. Αυτή ακριβώς η ανα-τροφή είναι που φέρνει τον καθένα μας στο σημείο που ΣΗΜΕΡΑ βρίσκεται.
Το να βγαίνει κανείς και να λέει «μετανιώνω για εκείνο που ήμουν» δεν τον αποσπά κιόλας από τα ανελέητα πλοκάμια αυτής ακριβώς της ηθικής της αποσύνθεσης και της παρακμής. Το να «μετανοεί» κάποιος, σημαίνει όχι μόνον ότι αλλάζει γνώμη και θέση, αλλά επίσης και ότι καταδικάζει τις προηγούμενες, άρα και τμήματα αυτού του ίδιου του έως σήμερα εαυτού του. Με άλλα λόγια, σημαίνει αδυναμία ενός λογικού όντος να σταθεί στο ύψος των πράξεών του. Ο Χριστιανισμός, πνιγμένος μέσα στην μνησικακία του, φυσικά χαίρεται από την κατάντια του ανθρώπου που συντριμμένος «χύνει δάκρια μετανοίας» και την επικροτεί. 
Όμως μόνο μία εξ ολοκλήρου νέα πράξη πρέπει να χαιρετίζεται, αφού μόνον αυτή είναι που καλείται να προωθήσει τις αντιλήψεις και τις σκέψεις ακόμα παραπέρα. Η αρχαιοελληνική ρίζα κι ερμηνεία: μετα-νόηση, μετά την νόηση. Τι άραγε μπορεί να υπάρξει μετά την Νόηση, εκτός από μία ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ Νόηση; Μόνον αποφεύγοντας να λιώσει ανάμεσα στις Συμπληγάδες της ηθικής της αποσύνθεσης και της παρακμής, γίνεται  κάποιος περισσότερο λεύτερος, αλλά και με αντίληψη πολύ πιο καθαρή ως προς την εσωτερική και εξωτερική όρασή του.
Η διαφοροποίηση δεν περιορίζεται στον ενστερνισμό ή την απλή υιοθέτηση κάποιας α ή β ιδεολογίας, και σε καμμία περίπτωση δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί μέσα από αυτά. Δεν μπορούμε να καθαρίσουμε έτσι εύκολα και φτηνά με τον Εαυτό μας. Ο σωστότερος ορισμός που θα μπορούσε να δοθεί σε κάθε είδους ιδέα είναι «μία σύλληψη – έμπνευση που ωστόσο συνεχώς εξελίσσεται». 
Να γιατί μεγάλοι άνθρωποι του ιστορικού παρελθόντος δεν αισθάνθηκαν ποτέ τους την ανάγκη ν’ αναιρέσουν κάτι που είπαν στο παρελθόν, ακόμα και αν η καινούργια σκέψη τους φαινόταν να έρχεται σε ρήξη ή αντίθεση με κάποια ή κάποιες παλαιότερες. Και αυτό συμβαίνει γιατί η όλη τους βιογραφία μαρτυρεί, αν σοβαρά διερευνηθεί, μία γενικότερη ΠΟΡΕΙΑ, πέρα από τις και ενάντια στις κοντόφθαλμες, αδιέξοδες και μίζερες λογικές τού να βγαίνει κανείς και να ουρλιάζει υστερικά «να ’το ! να ’το ! αντιφάσκεις !».  
 Η ανοιχτή, γνήσια και πάνω από όλα πραγματική ρήξη με την υποτίθεται «αντικειμενική» πραγματικότητα και την εξαθλιωμένη καθημερινή ζωή, είναι πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ βαθιά. Περισσότερο όμως από ο,τιδήποτε άλλο, προϋποθέτει την υποψία έστω περί της ύπαρξης μίας Άλλης Πλευράς. Μίας Άλλης Πλευράς που ωστόσο πολλές φορές αποκαλύπτεται ακόμα και τυχαία.

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 ALLHPLEYRA

(Βασισμένο σε μία σειρά από σκέψεις του Αντώνη Βαλτερού και με την προσυπογραφή της σύνταξης του περιοδικού «Ανοιχτή Πόλη». Δημοσιεύθηκε στο, πανηγυρικό 24ο τεύχος, Νοέμβριος 1990)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 23 Ιουλ - 15:33:15

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 25 Ιουλ - 9:27:16

Ηλιόδωρος έγραψε:

Στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν ιδεολογίες. Στην πραγματικότητα υπάρχει μόνο εκείνο που ο καθένας κουβαλάει μέσα του.


Το λάθος του Πλάτωνα να ξεχωρίζει το «Είναι» από το «Γίγνεσθαι», ακόμα το πληρώνουμε όλοι μας, ας μην λησμονάει λοιπόν κανείς ότι στην ουσία αποτελεί και αυτός όχι απλώς ψηφίδα αυτού του άρρωστου κόσμου, αλλά και όργανο αναπαραγωγής του. Όλοι μας, μηδενός εξαιρουμένου, κουβαλάμε το μερίδιό μας από την αρχή του Μηδενός, κοινώς από την κοπριά αυτού του κόσμου.


Να γιατί μεγάλοι άνθρωποι του ιστορικού παρελθόντος δεν αισθάνθηκαν ποτέ τους την ανάγκη ν’ αναιρέσουν κάτι που είπαν στο παρελθόν, ακόμα και αν η καινούργια σκέψη τους φαινόταν να έρχεται σε ρήξη ή αντίθεση με κάποια ή κάποιες παλαιότερες. Και αυτό συμβαίνει γιατί η όλη τους βιογραφία μαρτυρεί, αν σοβαρά διερευνηθεί, μία γενικότερη ΠΟΡΕΙΑ, πέρα από τις και ενάντια στις κοντόφθαλμες, αδιέξοδες και μίζερες λογικές τού να βγαίνει κανείς και να ουρλιάζει υστερικά «να ’το ! να ’το ! αντιφάσκεις !».  


Για το πρωτο θα συμφωνήσω μαζί του.
Για το δεύτερο θα του πω όταν καταφέρει όσα κατάφερε ο Πλάτωνας τότε να κάνει κριτική και σχολιασμό.
Για το τρίτο......................φαντάζομαι να έχει μιλήσει μαζί τους με όλους αυτούς τους αρχαίους των φώτων και των πράξεων κι όχι των απλών σχολιασμών και κριτικών εκ του καναπέους, και του ειπαν...................ΟΧΙ! Είναι έτσι όπως τα λεγαμε εμείς!!!!.............Αυτούς τους κουλτουριάριδες δεν τους μπορώ καθόλου! Αραγε διαβασε ποτέ του Καζαντζάκη; Θα μου πεις που κολάει αυτό; Κι ο Καζαντζάκης ήταν επαναστάτης της νόησης της εποχής του και επαναστάτης του κόσμου γενικά αλλά είχε το σθένος και το θάρρος και την εντιμότητα να αναγνωρίζει τα άλοθι της ανθρωπότητας και να βλέπει με δέος τόσο το μικρό,όσο και το μεγάλο. Τόσο το ορατό΄, όσο και τ αόρατο. Βαρέθηκα τα δάχτυλα που επειδή έχουν και στόμα βαρύγδουπο νομίζουν ότι μπορούν να κρίνουν μια ανθρωπότητα,και την στιγμή μάλιστα που δεν μπήκαν στον κόπο να καταλάβουν τα γιατί και τα πως. Χάιντε ένας ένας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantiki

romantiki


Ηλικία : 47
Τόπος : Αθήνα
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 72

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 25 Ιουλ - 10:42:35

Πόσο μ αρέσεις! Αχ μωρέ Αριστέα!
Θα συμφωνήσω μαζί σου. Κι εμένα δεν μου άρεσε ο τρόπος του και η κριτική του γενικότερα. Όλοι αυτοί οι εξαγριωμένοι και δήθεν αφυπνισμένοι που μόνο κρίνουν, με ενοχλούν κι εμένα. Για να με βοηθήσεις, πρέπει πρώτα να με κατανοήσεις. Μην μου λες πως μοιάζω. Ρώτησε με και ψάξε γιατί μοιάζω έτσι.

Και μιλάνε λες κι αυτοί απλά φύτρωσαν εδώ και δεν έχουν καμία ευθύνη. Μα για να είναι κάποιος εδώ σημαίνει ότι έχει ευθύνη, και χωρίς καλά καλά να κάνει καν κάτι. Δεν είμαστε κουκούτσια που μας έφτυσε το σύμπαν τυχαία εδώ, γιατί δεν είχε που αλλού να φτύσει. Έχει γεμίσει ο τόπος δάχτυλα Αριστέα μου και μάλιστα επικριτικά και αυστηρά. Λες και δεν ξέρω εγώ τι μου συμβαίνει και σε τι έχω φταίξει. Δεν θέλω είμαι θηρίο για να χρειάζομαι θηριοδαμαστές . Ξέρω το πρόβλημα, ξέρω τι μου συμβαίνει, ξέρω τι συμβαίνει γύρω μου. Αυτό που δεν ξέρω ακόμα είναι τι πραγματικά είμαι και μπορώ να κάνω. Αυτό που δεν ξέρω ακόμα είναι να εμπιστεύομαι τον εαυτό μου και να τον πιστεύω, γιατί από παιδάκι μου μάθεναν ότι δεν μπορώ αυτό κι εκείνο, και δεν είναι δουλειά μου αυτό κι εκείνο, κι ότι ο θεός κι ο διάβολος αποφασίσουν για μένα κι απ αυτούς εξαρτάται. Βέβαια στο καλό θα πρέπει να ευχαριστώ τον θεό, και στο κακό θα πρέπει να τιμωρηθώ εγώ κι όχι ο πανούργος ισχυρός διάβολος.
Έτσι μεγάλωσα. Έτσι μεγαλώσαμε γενιές και γενιές.

Θέλω λοιπόν να μαζέψουν όλοι τα δάχτυλα τους, κι αν δεν μπορούν να κάνουν κάτι καλύτερο για όλους από το να κρίνουν, ας νοικιάσουν DVD και να αποχαυνωθούν στο ελεγχόμενο σαλονάκι τους. Γιατί αυτοί πρώτοι απ όλους εξυπηρετούν την σάπια δύναμη που μας ελέγχει και μας φοβίζει. Ένα παιδί που το μεγαλώνεις λέγοντας του συνέχεια πόσο βλάκας και άχρηστος είναι, πολύ δύσκολα θα αναπτυχθεί σε κάτι διαφορετικό.

Λοιπόν εγώ θέλω να μου δείξεις πως να μάθω να με εμπιστεύομαι και πάλι, έτσι όπως όταν είμουν παιδί πριν αρχίσω να δέχομαι εντολές κι επικρίσεις, και καθοδήγηση. Θέλω να μου δείξεις πως να γίνω δυνατός, πως να βγάλω από μέσα μου όλα τα καλά και την δύναμη μου για να αντισταθώ σε όλα αυτά που με κατηγορείς. Θέλω να γίνω καλύτερη κι όχι να κρυφτώ κάπου από ντροπή, η από φόβο, η από αδυναμία, η από άγνοια.

Και γι αυτό Αιθηρόη σε αγάπησα βαθιά από την πρώτη στιγμή που σε συνάντησα. Γι αυτό σε αγάπησα και σε έχω βάλει σαν το μόνο επίσημο μέλος του κόσμου μου, που προσπαθώ να ανασυντάξω. Γιατί εσύ δεν θέλησες ποτέ να ντραπώ και να κρυφτώ, και να φοβηθώ. Γιατί εσύ με αγάπησες πολύ, χωρίς να ζητήσεις τίποτα. Χωρίς να με κρίνεις. Χωρίς να σου εξηγήσω τίποτα. Γιατί εσύ με πίστεψες χωρίς να χρειαστεί να σου αποδείξω τίποτα. Γιατί με πίστεψες περισσότερο απ όσο με πίστεψε ποτέ κανείς . Ούτε καν εγώ η ίδια. Γιατί με σέβεσαι και με θαυμάζεις και γι αυτά που κάνω και γι αυτά που δεν μπορώ να κάνω, γιατί εκτιμάς τους λόγους που δεν μπορώ. Μιλάω σαν άνθρωπος κι όχι σαν Έλενα. Εσύ Αιθηρόη με καταλαβαίνεις. Το ξέρω.

Σ αγαπώ πολύ κι αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 27 Αυγ - 18:22:32

Όλα τα πλάσματα έχουν ψυχή και η αξία τους είναι το μεγαλείο της ζωής και της κατανόησης του!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΣαβ 30 Αυγ - 21:46:57

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 9:40:14



Και κάπου εκεί μέσα έγινα χίλια κομμάτια και έπειτα με τα κόπους πήρα τη δύναμη μέσα μου πίσω, έπραξα ως όφειλα ως έκφραση της αρσενικής ενέργειας... 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 10 Σεπ - 21:07:41

Παναγιώτη............

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 11 Σεπ - 15:10:14

maggisoula έγραψε:
Παναγιώτη............


... θα σε προδώσω μου χεις πει

για να αγαπάς το σφάλμα,

γιατί το θέλω αν δε κοπεί
δε κάνει ο πόθος άλμα.


θα σε προδώσω μου χεις πει

για να αγαπάς τα πάντα,

γιατί η ζωή είναι μουσική 
από πλανόδια μπάντα.... 


Ναι, μια άλλη οπτική Αριστέα (!)... , ουδέτερη, με βάζει στων άλλων τη ματιά τους.

Μανθάνων μη κάμνε...

Σε ευχαριστώ Αριστέα, σας ευχαριστώ όλους, ... 
Αρχόντισσα μου, ...για πάντα, και όποτε... , οπουδήποτε.-
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠαρ 12 Σεπ - 9:27:15

Έχω διαβατήριο, εισιτήριο, κουράγιο έχω
Δωσ’ μου τα μπαγκάζια σου με τα νάζια σου, ζωή σ’ αντέχω


Κι αλήθεια είναι. www
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΤετ 17 Σεπ - 9:35:48

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανεπιφύλακτα     Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 Icon_minitimeΠεμ 18 Σεπ - 8:58:09

 Ανεπιφύλακτα  - Σελίδα 9 10600627_701672383242116_8200282339253129830_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ανεπιφύλακτα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 9 από 18Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: ΗΛΙΟΔΩΡΟΣ :: ΕΛΕΥΘΕΡΑ.-
Μετάβαση σε: