H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Γαία Θεά...

Πήγαινε κάτω 
+7
romantikos
kirka
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
giannisel
sofaki
Αιθηρόη
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαία Θεά...   Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 11 Νοε - 15:53:02

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαία Θεά...   Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι 13 Νοε - 20:17:01

Γαία Θεά... - Σελίδα 2 World
Υπόσχομαι πίστη στη Γη
και προς το Συμπαντικό Πνεύμα
που μας δίνει ζωή.
Ένας πλανήτης αδιαίρετος
με ειρήνη και δικαιοσύνη για όλους μας.


Υπόσχομαι να κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ
για να κρατήσω την παραχθείσα εμπιστοσύνη
μέσα στο δώρο της ζωής μου.
Να φροντίζω για την κυρία Γη και την ατμόσφαιρά της,
να σέβομαι και να τιμώ όλους τους κατοίκους της,
όλους τους ανθρώπους, τα ζώα, τα φυτά, τους φυσικούς πόρους,
έτσι ώστε να μπορέσω να βοηθήσω να διατηρηθούν,
και να δημιουργήσω ένα κληροδότημα για τα παιδιά μας
και τα παιδιά των παιδιών μας.
Έναν κόσμο Αρμονίας και Αγάπης!


Υπόσχομαι πίστη στο Συμπαντικό Πνεύμα
καθώς ευθυγραμμίζω τη ζωή μου
με τη συνεχιζόμενη διαδικασία της Δημιουργίας.
Να αναπτύσσω τον εαυτό μου με φροντίδα
και να ενεργώ μέσα από τη δική μου ολοκλήρωση
να είμαι για τους άλλους όπως θα ήθελα να είναι αυτοί για μένα.
Μαζί είθε να φέρουμε αυτό το όραμα στις καρδιές μας,
μέσα στις καθημερινές επιλογές μας
και μέσα από την επεκτεινόμενη συνείδησή μας,
μέσα και πέρα από τον όμορφο πλανήτη μας Γη.

Edna Ritz – The Global Pledge of Allegiance

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαία Θεά...   Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 5 Δεκ - 9:33:20

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαία Θεά...   Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 23 Φεβ - 21:36:00



[center]Γαία μανά με έχεις
πάνω σου σαν μωρό και εγώ κάθομαι και αναμοχλεύω τις πληγές που δεν έχω, μένω
στα μικρά μάνα ΄


πόσο σε αγαπάω μάνα ΄ πόσο με αγαπάς για να με φέρεις εδώ σε
σένα


το τραγούδι σου το τραγούδι σου σημάδι σου Γαία αιώνιο παρέα
με τον Αιθέρα τα βρίσκεις ΄ και εγώ εδώ


τώρα σε εκτιμώ τώρα ήρθε το πλήρωμα του χρόνου
μάνα συγχωρεσέμε για αυτά που έκανα ΄ και εσύ ήσουν και είσαι εδώ παρέα μαζί
μου


θέλεις να σε φτάσω εκεί που θα πάς και που
φτάνεις ΄


μάνα με περιμένεις,
πάντα είσαι κοντά μας στα παιδία σου μάνα σε αγαπάμε, όσο μαθαίνουμε και εμείς
είσαι όλα όλα τα όντα που υπάρχουν σε σένα νιώθω να με καίει το δεξί μέρος του σώματος
μου εκεί κοντά στο γοφό μάνα,


εκεί εσύ μας περιμένεις να λάβουμε κοντοστέκεσαι ,
ξέρεις πώς πάντα τα παιδία ψάχνουν την μανά τους και πάντα είσαι κοντά τους


Ένα σκέφτομαι μάνα
αυτά που πέρασες από τα Όντα σου αλλά τώρα σε αγκαλιάζουν γλυκά


Μανά Γαία σε χρυσό πέπλο σε έχω μέσα μου και
σε λευκό φώς


Μητέρα καιρός είναι και εμείς να βοηθάμε εσένα μάνα σε αγαπώ !


[/center]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stargate

stargate


Ηλικία : 40
Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 25/04/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 67

Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαία Θεά...   Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 30 Αυγ - 16:51:25

Αιθηρόη έγραψε:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαία Θεά...   Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 2 Απρ - 11:33:58

Από εδώ που δεν είναι το μόνο, απλά..., αυτό πλέον έχει γίνει Πόλεμος της ίδιας της Δημιουργίας, ΄Οχι μόνο ενάντια της Ανθρωπότητας...
Οι Ευρωπαίοι ηγέτες, ανάμεσα τους και ο Κυριάκος Μητσοτάκης, με πρόσφατη επιστολή τους υποστηρίζουν ότι ο κόσμος χρειάζεται μία «παγκόσμια ηγεσία» για να προστατευτεί μετά τον κορωνοϊό. 

Η ερώτηση βέβαια είναι το «ποιος επωφελείται απ' αυτό». Η απάντηση, όπως πάντα, είναι «είναι απίθανο να είσαι εσύ».

Ενόψει του «εθνικισμού των εμβολίων» (όπως αναφέρουν) και της κόντρας μεταξύ κρατών, ο Έλληνας πρωθυπουργός και οι ηγέτες της Γαλλίας, της Γερμανίας, της Βρετανίας, της Ισπανίας, της Πορτογαλίας, της Ολλανδίας, της Ρουμανίας, της Νορβηγίας, της Σερβίας, της Ουκρανίας, της Αλβανίας, της Χιλής, της Κόστα Ρίκα, της Νοτίου Αφρικής, των Τρινιντάντ και Τομπέιγκο, της Τυνησίας, της Σενεγάλης, της Ινδονησίας, των Νήσων Φίτζι, του ΠΟΥ και ο πρόεδρος του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου, απέστειλαν προειδοποιητικό μήνυμα κατά του απομονωτισμού, περιγράφοντας την πανδημία ως «ισχυρή και οδυνηρή υπενθύμιση ότι ουδείς είναι ασφαλής μέχρις ότου όλοι είναι ασφαλείς»
Αυτή είναι η κραυγή από 24 παγκόσμιους ηγέτες η έκκληση για μια νέα παγκόσμια συνθήκη «πανδημίας ετοιμότητας».
Η επιστολή χρησιμοποιεί λέξεις και φράσεις όπως «αλληλεγγύη», «παγκόσμια κοινότητα», «διεθνής συνεργασία» και «προστασία» επανειλημμένα, για να μας κάνει να νιώσουμε ότι αυτό που προτείνεται είναι για το καλό όλων μας. Αλλά είναι;

Όπως αναφέρει το RT εάν διαβάσουμε μεταξύ των γραμμών, μπορούμε να δούμε ξεκάθαρα ότι, ενώ το σχέδιο υποτίθεται ότι αφορά τις πανδημίες μετά τον Covid, είναι πραγματικά να διασφαλίσουμε ότι τα δρακόντεια μέτρα που εισήχθησαν από το 2020 διατηρούνται όσο το δυνατόν περισσότερο. Το μότο «κανείς δεν είναι ασφαλής έως ότου όλοι είναι ασφαλείς» που εμφανίζεται στο τέλος της δεύτερης παραγράφου της επιστολής, μας λέει ότι οι περιορισμοί δεν μπορούν και δεν θα αρθούν έως ότου όλοι στον κόσμο έχουν εμβολιαστεί.
Εάν έχετε αμφιβολίες, ρίξτε μια ματιά στην επόμενη πρόταση, η οποία αναφέρει: «Ως εκ τούτου δεσμευόμαστε να διασφαλίσουμε καθολική και δίκαιη πρόσβαση σε ασφαλή, αποτελεσματικά και προσιτά εμβόλια, φάρμακα και διαγνωστικά και για μελλοντικές πανδημίες». 
Για να δικαιολογήσουν μια «πανδημική συνθήκη» και άλλες μακροχρόνιες αλλαγές που εφαρμόζονται μετά την ολοκλήρωσή της, πρέπει να αποδώσουν στον Covid ένα πολύ ειδικό καθεστώς.

Η πρώτη πρόταση της επιστολής αναφέρει με τόλμη: «Η πανδημία Covid-19 είναι η μεγαλύτερη πρόκληση για την παγκόσμια κοινότητα από τη δεκαετία του 1940». Αλλά αυτό είναι αλήθεια;
Η γρίπη του Χονγκ Κονγκ κόστισε τη ζωή μεταξύ ενός και τεσσάρων εκατομμυρίων ανθρώπων μεταξύ του 1968 και του 1970. Όμως, είχε πολύ λιγότερη κάλυψη από το Covid. Δεν έγινε λόγος για τη δημιουργία μόνιμης «νέας κανονικότητας» το 1970 ή για μέτρα που θυμίζουνε τον Β' Παγκόσμιο. Ούτε υπήρξε όταν το HIV / AIDS έπληξε τη δεκαετία του 1980. Ο ΟΗΕ αναφέρει ότι μεταξύ 24,8 εκατομμυρίων και 42,2 εκατομμυρίων ανθρώπων είχαν πεθάνει από ασθένειες που σχετίζονται με το AIDS μέχρι το τέλος του 2019.

Το να συγκρίνουμε τον Covid με τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο, όπως έκαναν οι 24 ηγέτες, και υποστηρίζοντας ότι χρειάζεται μία παρόμοια διευθέτηση με τον Β΄ Παγκόσμιο είναι μία υπερβολή. 
Υπενθύμιση: Περίπου 75 εκατομμύρια άνθρωποι πέθαναν στον Β 'Παγκόσμιο Πόλεμο - συμπεριλαμβανομένων περίπου 27 εκατομμυρίων πολιτών της πρώην Σοβιετικής Ένωσης. 60 εκατομμύρια Ευρωπαίοι έγιναν πρόσφυγες.

Αντίθετα, ο τρέχων αριθμός θανάτων με «Covid» είναι  2,8 εκατομμύρια . Ναι, αυτό είναι σοβαρό -και όλοι οι θάνατοι είναι κάτι στενάχωρο- αλλά οι αριθμοί από μόνοι τους δεν μπορούν να εξηγήσουν γιατί ο κορωνοϊός να είναι -και όχι άλλες ασθένειες στις οποίες σκοτώθηκαν πολλοί περισσότεροι- να απαιτεί μια «Μεγάλη Επανεκκίνηση».  
Μας λένε ότι το Covid-19 είναι «η μεγαλύτερη πρόκληση για την παγκόσμια κοινότητα από τη δεκαετία του 1940», αλλά τι συνέβη σε όλες τις άλλες «μεγαλύτερες προκλήσεις» τα τελευταία τριάντα χρόνια για τις οποίες προειδοποιούσαν οι δυτικοί ηγέτες; Πού εξαφανίστηκε ο «Πόλεμος κατά της Τρομοκρατίας»; Τι γίνεται με την κλιματική αλλαγή;
Ενώ φυσικά πρέπει να υπάρχει διεθνής συνεργασία σε θέματα που αφορούν την παγκόσμια δημόσια υγεία, δεν υπάρχει κάτι λίγο ανατριχιαστικό να προσπαθούν να μας τρομάξουμε χωρίς λόγο για την «επόμενη» πανδημία όταν ζούμε ακόμα υπό περιορισμούς για τον Covid-19;
Όταν δηλώνουν «θα υπάρξουν άλλες πανδημίες και άλλες σημαντικές καταστάσεις έκτακτης ανάγκης για την υγεία», οι 24 ηγέτες ακούγονται πάρα πολύ σαν τον Μπιλ Γκέιτς, ο οποίος μας προειδοποιεί για τις επερχόμενες πανδημίες. 
Δείτε και τι λέει ο Γκέιτς: «Ακριβώς όπως ο Β' Παγκόσμιος οδήγησε σε μεγαλύτερη συνεργασία μεταξύ των χωρών για την προστασία της ειρήνης και την προτεραιότητα του κοινού αγαθού, πιστεύουμε ότι ο κόσμος έχει μια σημαντική ευκαιρία να μετατρέψουμε τα σκληρά μαθήματα αυτής της πανδημίας σε ένα πιο υγιές και ισότιμο μέλλον για όλους». Και αυτό, φυσικά, σημαίνει «προετοιμασία για την επόμενη πανδημία».
Αλλά είναι σε μόνιμη κατάσταση ανησυχίας για την «επόμενη πανδημία» ένας καλός τρόπος ζωής;  
Θέλουμε πραγματικά να εγκαταλείψουμε πράγματα όπως το αγκάλιασμα, το φιλί, οι μαζικές κοινωνικές συγκεντρώσεις, η ελευθερία να ταξιδεύουν σε όλο τον κόσμο και να αποδεχτούμε τη δημιουργία μόνιμου κράτους βιοασφάλειας που καταστρέφει τις πολιτικές ελευθερίες;
Οι 24 ηγέτες μιλάνε για την οικοδόμηση μιας «πιο ισχυρής διεθνούς αρχιτεκτονικής υγείας που θα προστατεύει τις μελλοντικές γενιές», αλλά τι γίνεται αν αυτό που πραγματικά χτίζεται - με το πρόσχημα της «διατήρησης μας ασφάλειας», είναι μια μεγάλη παγκόσμια φυλακή υψηλής τεχνολογίας, όπου θα ούτε καν να μπορέσετε να πάτε στην παμπ χωρίς διαβατήριο εμβολιασμού» - ή να μην μπορείτε να επιβιβαστείτε σε μία πτήση γιατί δεν κάνατε την πιο πρόσφατη δόση του εμβολίου; 
Αυτό είναι το μέλλον που θέλουμε; 



Αγαπημένη μου ΘΕΑ ΧΘΟΝΑ ΓΑΙΑ, θα ήθελα καταρχάς να σε ευχαριστήσω για ΟΛΑ ΌΣΑ απλόχερα μου έδωσες και μ αγκάλιασες, με προστάτεψες, μ άκουσες, με φρόντισες, όπως κι όλους τους ανθρώπους.
ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ.-
Θα σε παρακαλούσα να μην πάρεις αυτό μου το μήνυμα, ως προσβολή, αλλά ως παράπονο και βαθιά ανησυχία ως ένα πλάσμα όμοιο με τόσα άλλα.
Θα ήθελα να σου απευθυνθώ ένα ερώτημα.
Πως μπορείς;
Πως μπορείς και αφήνεις να συμβαίνει αυτό που γίνεται επάνω στο σώμα σου;
Αφήνεις όλους μας να επανασαρκωνόμαστε τόσες και τόσες, μα τόσες φορές και οι αρνητικοί, οι αποφασισμένοι στο dna τους να υπηρετούν τις σκιές, δεν αλλάζουν, δεν παίρνουν το μάθημα τους, δεν ενώνονται με το άλλο άκρο τους, το Φως της δημιουργίας.
Πως το μπορείς;
Πως το ανέχεσαι να συμβαίνει αυτό;

Πως το διαχειρίζεσαι;
Πως μια τέτοια συνείδηση όπως ΕΣΥ, αφήνει να εξελίσσεται ένα παρόμοιο σενάριο χιλιάδες χρόνια;
Αλήθεια(;;), τι στάση κρατάει ο Γαλαξιακός Λόγος, διότι ο Ηλιακός, τώρα δείχνει πως κάτι αλλάζει...!

Τι αποφάσεις είναι αυτές;
Δεν μπορώ να δικαιολογήσω μια τέτοια αργοπορία τόσων αιώνων από κανέναν τους...
ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΡΕΩΝΩ.
ΠΩΣ ΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ;
ΠΩΣ;
Πως κι αν έκανες τις συζητήσεις σου, δεν σε άκουσαν;
ΠΩΣ;
Πως αφού ήθελες να βοηθήσεις, δεν έπαιρνες μια πρωτοβουλία κάποιοι να μην επαναενσαρκώνονταν;
Έτσι είναι και οι κόσμοι αυτών που παίρνουν αποφάσεις;
Άρρωστοι, όπως κι αυτός;
Και τι κάνει ο πιο ΓΡΗΓΟΡΟΣ απ όλους σας;
Ο/Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ
Η ΠΗΓΗ
ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ Μ ΟΛΑ Σ ΕΝΑ.
Δεν φθάνει η δική Σου Πνευματική Συνείδηση να δώσει το μήνυμα, διότι των ανθρώπων δεν έφθασε ποτέ.
Έτσι ονειρευόσουν το δώρο που πήρες κι εσύ;
Είμαι απογοητευόμενος μ όλους τους, έχασα το σθένος μου σ εκείνους.
Αν δεν μπορούν ούτε στο δικό τους κόσμο να έχουν το ΑΡΕΣΤΟ, είναι ανάξιοι στα μάτια μου.
Λυπάμαι για τα λόγια μου, σου ζητώ να με βοηθήσεις να ξεχάσω, να λυτρωθώ, να γιάνω το μέσα μου διότι πονάει, επιθυμώ να τον μετουσιώσω, αλλά είναι πολύ δυνατό αυτό που βιώνω και ζητώ άμεση απόκριση, είτε να ξεχάσω τα πάντα και να διαγραφώ από τα πάντα, αν είναι να συνεχιστή αυτή η κατάσταση, ειτε ΤΩΡΑ, ΑΜΕΣΑ, Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΟΓΡΑΜΜΗ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ αυτό που χρειάζεται η ΣΤΙΓΜΗ και οι ΙΘΥΝΟΝΤΕΣ -ένθεν και ένθεν- να αναλάβουν το μερίδιο των πεπραγμένων τους.
 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γαία Θεά...   Γαία Θεά... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 11 Απρ - 9:25:24

Υπάρχουν κι αυτά τα πλάσματα Αγαπημένη μας...!
Σπουδαία Πνεύματα, μέσα τους μανιασμένα, προσηλωμένα, σε ισορροπία και χειρίζονται το Σύνολο τους αρμονικά.
Εξιστορούν την αλήθεια τους, αυτό που βλέπουν και παραδίδουν μαθήματα σπουδαία...
Υπάρχει το ΠΝΕΥΜΑ Μέσα μας..., 
ίσως κάνουν άλλη εργασία σ άλλους και άλλα λάμπουν για να φωτίσουν το κόσμο μας.


Άφησα το θυμικό μου να με παρασύρει...!
Ξέχασα το τι είμαστε.
Λυπάμαι για το πισογύρισμα...
Αυτό το μόνιασμα μέσα μου χρειαζόμουν,
αυτό...
Όλοι μας!
Να βρουν τα μάτια μας το δρόμο τους και να πουν όλα όσα βλέπουν.
Δίχως διαχωρισμό.
Είμαστε Σπουδάια Δημιουργήματα Του,
Ανίκητα.
Υπέρλαμπρα.
Ταγμένα Υπέρ της Ελευθερίας.


Ας απελευθερωθεί λοιπόν το Πνεύμα μέσα μας...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Γαία Θεά...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΥΛΗ ΤΗΣ ΑΡΧΙΚΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ-
Μετάβαση σε: