H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Ενημέρωση 22-6-2014

Πήγαινε κάτω 
+15
stargate
iam
ilia
15katerina
βαγγελης1234
romantikos
marilena
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Nenya
Στέφανος
ioessa
maggisoula
αόρατος ναός
Αιθηρόη
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 13:52:22

χαχα 


αυτη είναι όλη η αρχοντια μαζί ..



έχει δίκιο η ladosifa, οτι δεν μας ειπες ποιο είναι αυτό το video.

Καλό μεσημέρι , καλη τουφα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 14:21:10

Από της maggisoulas της οποίας το αντικατέστησα.

----------

ΕΠΙΣΗΣ κάτι ακόμα!

Και για να έχω και την συνείδηση μου ήσυχη το αναφέρω:
Ότι πήγε να εισβάλει, το επέστρεψα στον αποστολέα του. Τα αποτελέσματα, έπονται!

Και την επόμενη φορά, δεν θα είναι τόσο ευχάριστα τα πράγματα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 14:26:21

Στον φάκελο ΒΙΝΤΕΟ, διορθώθηκαν: 1Σημαντικά ντοκυμαντέρ, 3Ταινίες.

Επανέρχομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 17:54:05

Μέχρι το ΑΝΘΡΩΠΟΣ & ΥΓΕΙΑ, τα βίντεο διορθώθηκαν.

Τώρα θα μου επιτρέψετε, και επανέρχομαι αύριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 18:50:58

Πολύ χαίρομαι για την παρουσία σου Λεωνίδα! 
Καλώς ήρθες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantikos

romantikos


Ηλικία : 55
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 66

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 2 Ιουλ - 19:27:35

Αγαπητέ Λεωνίδα θα ήθελα κι εγώ να σε καλωσορίσω!
Μου επιτρέπεται να προτείνω κάτι; , και να προτείνω κάτι.
Η Αιθηρόη έχει γράψει ένα βιβλίο, το Ήνηθα.
Έλεγα λοιπόν μήπως θα ήταν όμορφο να μετέφερες τα διάφορα μηνύματα μας από εκεί, στο θέμα που είχε ανοιχτεί για το Ήνηθα.
Να έμενε μόνο το βιβλίο αυτούσιο.
Απλά μια άποψη εκφράζω.

Καλή δύναμη Λεωνίδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 3 Ιουλ - 12:09:15

Καλημέρα

συμφωνώ στην πρόταση του  φίλου ,romantikos.

Αγαπητέ Λεωνίδα  να 


και πάλι θέλω να ρωτήσω κάτι.. Μήπως, θα μπορούσε να αφαιρεθεί το "έχει επεξεργαστεί απο τον/την , τουλάχιστον στην ενότητα με τα ΦΥΤΑ_ΒΟΤΑΝΑ;
Ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 3 Ιουλ - 12:37:18

Τα μηνύματα από μία ενότητα, δεν μπορούν να μεταφερθούν αυτούσια σε μια άλλη ενότητα. 
Θα σκεφτώ μια λύση. 

Για την υποσημείωση επεξεργασίας, θα δοκιμάσω αν μπορεί να γίνει nnan.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 3 Ιουλ - 12:38:59

marilena, romantikos, ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 3 Ιουλ - 15:17:31

αόρατος ναός έγραψε:
marilena, romantikos, ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
καλως ηρθες και απο εμενα να  ηλιος   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 3880601376
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 10:34:55

Εγώ πάλι σκέφτομαι μήπως να εξετάζαμε το ενδεχόμενο να αφαιρεθεί η δυνατότητα διαγραφής και επεξεργασίας των μηνυμάτων από εμάς τα μέλη.
Έτσι θα ήμασταν πιο προσεκτικοί στο τι θα γράφαμε,οκ περισσότερα λάθη,αλλά δεν πειράζει και αν πχ επιθυμούσαμε κάτι να σβηστεί να το ζητάγαμε ανοιχτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 11:12:14

ladosifa έγραψε:
Εγώ πάλι σκέφτομαι μήπως να εξετάζαμε το ενδεχόμενο να αφαιρεθεί η δυνατότητα διαγραφής και επεξεργασίας των μηνυμάτων από εμάς τα μέλη.
Έτσι θα ήμασταν πιο προσεκτικοί στο τι θα γράφαμε,οκ περισσότερα λάθη,αλλά δεν πειράζει και αν πχ επιθυμούσαμε κάτι να σβηστεί να το ζητάγαμε ανοιχτά.

Δεν είναι κακή η ιδέα σου, μας "σπρώχνει" έτσι να είμαστε ακόμη περισσότερο εκεί που βρισκόμαστε, στη διαδικασία της απάντησής μας και στο ότι έχεις μέσα σου εκείνη ακριβώς τη στιγμή, αυτό ακριβώς να βγαίνει - αναδύεται, αυτούσιο!
Συμφωνώ.


Κάτι ακόμη Λεωνίδα, σχετικά με το Ήνηθα, ας μην γράφει πλέον σε αυτό κανένας, με κλείδωμα της χρήσης που έχουμε σε παράθεση ή απάντηση, σε όσα λέγονταν εκεί. 
Και αφού θα κάνεις αντιγραφεί όλων όσων έχουν γραφθεί εκεί, καλό είναι να τα διαγράψουμε από το συγκεκριμένο topic. Τουλάχιστον το δικό μου, έχεις την άδεια.
Επιπλέον ζήτησε από την Αιθηρόη να τοποθετήσει τουλάχιστον 2 φωτογραφίες. Μια στην Αρχή της Ιστορίας, του Διηγήματος και μια στο τέλος, όποιες εκείνη κρίνει.
Κυρά μου, τι λες;
Ακόμη κάτι, εφόσον το εγκρίνεις, Λεωνίδα ανέφερες ότι έχεις διάθεση να αξιοποιήσεις το κανάλι του Αόρατου Ναού στο youtube, όλο το κείμενο θα ήταν υπέροχο -για μένα- να ήταν σε ένα βίντεο, όσο θα χρειαζόταν να διαρκέσει, με μουσικό χαλί κάτι στα ακούσματα που μας έχει συνηθίσει να μας βάζει η Αγαπημένη μας Κυρά, και με background είτε φωτογραφίες και κινούμενο βίντεο μόνο με το διάστημα και τη φύση ... 


Αυτά.


Απλά έριξα μια ιδέα .. 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 13:18:46

ladosifa έγραψε:
Εγώ πάλι σκέφτομαι μήπως να εξετάζαμε το ενδεχόμενο να αφαιρεθεί η δυνατότητα διαγραφής και επεξεργασίας των μηνυμάτων από εμάς τα μέλη.
Έτσι θα ήμασταν πιο προσεκτικοί στο τι θα γράφαμε,οκ περισσότερα λάθη,αλλά δεν πειράζει και αν πχ επιθυμούσαμε κάτι να σβηστεί να το ζητάγαμε ανοιχτά.


εγώ δεν συμφωνώ με αυτό το ενδεχόμενο γιατι τουλάχιστον στην καμαρα μου μ'αρεσει να παιζω οπως θελω εγω και οχι οπως θελουν οι αλλοι. Νομιζω οτι εχω δικαιωμα σε αυτο. Αν οχι, τοτε και εγω θα ζητησω να κλειδωθει η καμαρα απο καθε νεα δημοσιευση ,επεξεργασια κτλ. ακομα και απο εμενα.
Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 13:39:28

Ευχαριστώ Βαγγέλη1234.

ladosifa και Ηλιόδωρε διαφωνώ στην αφαίρεση δυνατότητας επεξεργασίας των μελών στα κείμενα τους.
Λυπάμαι αλλά δεν γίνεται αποδεκτό αυτό.
Έχει την ευθύνη ο καθένας στα κείμενα του, όπως και να τα χειριστεί.
-Ένας από τους λόγους που δεν αφαιρούμε και την σημείωση που παρουσιάζεται στο τέλος κάθε κειμένου (που δείχνει πως έγινε επεξεργασία κειμένου), μετά από κάθε επεξεργασία.-

Το "Ήνηθα" κλείδωσε, και καθάρισε από τα μηνύματα τα οποία μεταφέρθηκαν στο θέμα "για το Ήνηθα".

Το "Ήνηθα" ξεκινάει με βίντεο και τελειώνει με βίντεο. Για την εικόνα που λες Ηλιόδωρε, είναι κάτι που το βλέπουμε, αν θέλει η Αιθηρόη.
Αν και δεν νομίζω, διαφορετικά θα το είχε κάνει ήδη η ίδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 15:50:52

Η επικοινωνία μας στο φόρουμ είναι μέσα από τις αναρτήσεις,με λέξεις,τραγούδια,εικόνες.
Όταν λοιπόν,βλέπεις μια συζήτηση αλλά κάποιος έχει διαγράψει,τα δικά του λόγια,οι υπόλοιποι φαίνονται βλάκες.Και μπορείς να κρίνεις την κίνηση να σβήσει μόνο τα δικά του,αλλά εξίσου κρίνεις,άδικα τα λεγόμενα των άλλων που φαίνονται ΄΄κάπως΄΄,αλλά δεν έχεις την πλήρη εικόνα.Αυτό λοιπόν το θεωρώ άδικο ως προς τους άλλους,γιατί είναι διαδραστική η επικοινωνία εδώ.
Επίσης,αμα μιλάμε με φωνή και σε βρίσω,δεν μπορώ να γυρίσω τον χρόνο πίσω και να σβήσω αυτά που σου είπα,αλλά εδώ στο φόρουμ,αυτό μπορεί κάποιος να το κάνει,με τον γραπτό λόγο.
Μπορεί να έχει χαραχτεί στην μνήμη κάποιων το σκηνικό,αλλά επειδή κάποια γραπτά μένουν-αλλά και κάποια  σβήνονται -πάλι δεν θα λάβει πλήρη εικόνα ένας παρατηρητής τους.
Κι ένα ακόμη παράδειγμα είναι να μπορώ να πετάω,μπηχτές,απειλές,υπονοούμενα,μόνο και μόνο όταν βλέπω συνδεδεμένο τον στόχο μου και αμέσως μετά να τα σβήνω,έτσι για να τον βγάλω τρελό,γιατί έχω σβήσει τα αποδεικτικά στοιχεία των πράξεων,των προθέσεων και του ποια πραγματικά είμαι.
Μια εκπληκτική μανούβρα εις βάρος των άλλων.
Και στην πραγματικότητα,δεν θα το ζητούσα αυτό,παρά μόνο όταν είδα ότι υπάρχει η περίπτωση να αφαιρεθεί ακόμη και η πληροφορία ότι επεξεργάστηκε κάποιος το κείμενο του,αλλά αφορμή αυτού,απλά θέλω να πω ότι με ενοχλεί τελικά.
Ευθύνη για τα όσα λέω δεν σημαίνει να πιάσω κάποιον εδώ μέσα και να του γράψω,είσαι ηλίθιος  και μετά να πατήσω επεξεργασία και να γράψω,είσαι πανέξυπνος κι ο καψερός να μου απαντάει σύμφωνα με την αρχική προσβολή που του έκαναν και να φαίνεται όντως ηλίθιος,αλλά να ζητήσω συγνώμη αν αλλάξω γνώμη ή αν δεν αλλάξω να επιμείνω στις θέσεις μου.Πολλές παρανοήσεις και ασάφειες προκαλούνται.
Δυστυχώς,έχει συμβεί και θα επαναληφθεί,εφόσον το πιο σημαντικό είναι να μπορούμε να κόβουμε και να ράβουμε,αλλά να προσθέσω επίσης,με τέτοια τακτική που γνωρίζει κανείς ότι μπορεί να επαναληφθεί,περιορίζει εν τέλει το μέλος, που δεν έχει σκοπό να μανουβράρει τον λόγο του,θέλει απλά να θέσει τις απόψεις του πάνω σε κάτι που διάβασε.Ε,αυτό που διάβασε και θέλει να απαντήσει,δεν μπορεί ο άλλος να το αλλάζει ή να το σβήνει και αυτό να θεωρείται ελευθερία και ευθύνη,γιατί δεν είναι ευθύνη του λόγου του,αλλά κίνηση κατά την οποία μεταποίησε ή έσβησε τον γραπτό του λόγο και δηλώνω ότι το θεωρώ άδικο ανεξάρτητα με το αν θα συμφωνήσει ή θα διαφωνήσει κανείς μαζί μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 4 Ιουλ - 16:20:55

Για αυτό υπάρχει η παράθεση. Σε έχω δει αρκετές φορές να κάνεις χρήση της. Δεν σε εμποδίζει κανείς να συνεχίσεις να την χρησιμοποιείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 5 Ιουλ - 11:07:19

αόρατος ναός έγραψε:
Ευχαριστώ Βαγγέλη1234.

ladosifa και Ηλιόδωρε διαφωνώ στην αφαίρεση δυνατότητας επεξεργασίας των μελών στα κείμενα τους.
Λυπάμαι αλλά δεν γίνεται αποδεκτό αυτό.
Έχει την ευθύνη ο καθένας στα κείμενα του, όπως και να τα χειριστεί.
-Ένας από τους λόγους που δεν αφαιρούμε και την σημείωση που παρουσιάζεται στο τέλος κάθε κειμένου (που δείχνει πως έγινε επεξεργασία κειμένου), μετά από κάθε επεξεργασία.-

Το "Ήνηθα" κλείδωσε, και καθάρισε από τα μηνύματα τα οποία μεταφέρθηκαν στο θέμα "για το Ήνηθα".

Το "Ήνηθα" ξεκινάει με βίντεο και τελειώνει με βίντεο. Για την εικόνα που λες Ηλιόδωρε, είναι κάτι που το βλέπουμε, αν θέλει η Αιθηρόη.
Αν και δεν νομίζω, διαφορετικά θα το είχε κάνει ήδη η ίδια.

Κανένα πρόβλημα.

Έθεσα μια σκέψη μου, απλή, αδογμάτιστη, με δίχως να τη ζητώ να γίνει σημαία για κανέναν.
Nnan έχεις δίκαιο με τη παράθεση. Και ναι Λεωνίδα η επεξεργασία του κειμένου δείχνει το πότε (σε χρόνο από την αρχική σου δημοσίευση) έχεις παρέμβει ξανά και είναι σωστή, βάσιμη θέση.
Ας μείνει όπως έχει παρθεί η απόφαση.
Μα και η Ladosifa έχει δίκαιο. Και στο παρελθόν είδαμε 2 τουλάχιστον σχετικές περιπτώσεις.


Όλα καλά! 

 
"Το "Ήνηθα" ξεκινάει με βίντεο και τελειώνει με βίντεο. Για την εικόνα που λες Ηλιόδωρε, είναι κάτι που το βλέπουμε, αν θέλει η Αιθηρόη.
Αν και δεν νομίζω, διαφορετικά θα το είχε κάνει ήδη η ίδια."

Δε διαφωνώ ότι θα το είχε κάνει, ίσως να μην τις το είχε ζητήσει και κανείς όμως...!
Την Αγάπη μου σε όλους ... , να χουμε μια εξαίσια συνέχεια ... 



Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 10394098_10203929864314457_7570482353694543459_n
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 5 Ιουλ - 17:03:42

ladosifa κατανοώ απόλυτα τι λες.
Και ξέρω επίσης για τι μιλάς.
(Υπάρχουν όλα στο αρχείο, από την πρώτη στιγμή που λειτούργησε το forum.)

Αλλά προσπάθησε να το δεις και από την πλευρά, του ότι έχεις την δυνατότητα διόρθωσης σε περίπτωση λαθών.

Το σωστό και το αυτονόητο είναι συνάρτητο με την υπευθυνότητα, την κατανόηση και την πρόθεση κάποιου.

Λογικά θα έπρεπε όταν κάποιος γράφει κάτι, κι υπάρχουν απαντήσεις και διάλογος στην συνέχεια, ή να το διορθώνει με μια επόμενη ανάρτηση, ή να δηλώνει την κίνηση διαγραφής πρώτα και μετά να πειράζει την ανάρτηση του.

Το θέμα είναι να καταλαβαίνει κάποιος από μόνος του το αυτονόητο. Αλλά επειδή αυτός αδυνατεί να το κάνει για τους όποιους λόγους, δεν μπορούμε να αφαιρέσουμε την δυνατότητα απ' τους άλλους να χρησιμοποιήσουν ένα εργαλείο για πραγματικά θεμιτούς λόγους.

Αγαπητή μου ladosifa κι οι πιο απλές πράξεις πηγάζουν από το ποιοι είμαστε. Κι απ' τις πιο απλές πράξεις κρινόμαστε κι οι ίδιοι.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε, είναι να απλοποιήσουμε λίγο τα αυτονόητα για όσους δεν μπορούν να τα σκεφτούν.

Ηλιόδωρε ρώτησα την Αιθηρόη.
Κι εφόσον η απάντηση ήταν ότι είναι και δικό σας βιβλίο, βρείτε εικόνες, θα διαλέξουμε και θα το φτιάξουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 5 Ιουλ - 17:14:09

Λεωνίδα, είσαι ... πολύ Ιδιαίτερος και υπέροχος, σε ευχαριστώ !! Πολύ.

Όσο για την ιστορία της Ήνηθα, που να μαζευουμε τις φωτογραφίες ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 5 Ιουλ - 17:25:13

Εδώ: http://www.aoratos-naos.com/t3084-topic#24700

Όταν ολοκληρώσουμε την εργασία μας, θα το διαγράψουμε το θέμα.

Κι ευχαριστώ για την εκτίμηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 6 Ιουλ - 12:16:01

Κι εγώ ευχαριστώ για την κατανόηση,Λεωνίδα,Ηλιόδωρε.
Τα εργαλεία είναι χρήσιμα και από μόνα τους,αθώα και εξαρτάται από τον χρήστη τους το πως θα επιλέξει να τα χειριστεί και στο δικό μου σπίτι,κάτι θα κρατήσω,κάτι θα επισκευάσω και κάτι θα πετάξω και μάλιστα με χαρά και τελετουργικό τρόπο.
Απλά,κάποια πράγματα θεώρησα ότι έπρεπε να ειπωθούν και με την ροή της συζήτησης,είδα και κάποιες άλλες πληροφορίες οι οποίες,μου φαίνονται πολύ σημαντικές να υπάρχουν.
Και εν τέλει,με αυτά τα ''κόλπα'',τον εαυτό μας υποτιμούμε,γιατί τον ρίχνουμε κατηγορία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 6 Ιουλ - 13:52:59

Δεν κάνω διορθώσεις διαγραφες συνήθως οπότε είτε αφαιρεθεί η δυνατότητα επεξεργασιας είτε όχι, δε θα με πείραζε. Κι η Χριστίνα δεν είπε τυχαία αυτό που είπε κι είναι σωστή η αιτιολογία της και το καταλαβαίνουν όλοι. Οπότε είχε δίκιο να το θέσει. Ομως έχει δίκιο κι ο Λεωνίδας. Και είμαι υπέρ σε όσα είπε κι έκανε χωρίς να χρειαστεί να βάλει φραγμούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 6 Ιουλ - 20:03:05

Καλώς ήρθες Λεωνίδα.
Χαίρομαι για την παρουσία σου εδώ, και βλέπω ότι είναι πολύτιμη στον χώρο.

Είδα να διατηρείς τις σωστές αποστάσεις, καθώς επίσης να μην χάνεις την δικαιοσύνη και τις ισορροπίες, ενώ ταυτόχρονα διατηρείς την ταυτότητα σου.
Αξιοθαύμαστο!

Θα το πω κι εγώ όπως τόσοι άλλοι, γιατί πλέον το έμαθα και το εμπέδωσα καλά:

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΥΧΑΙΑ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 7 Ιουλ - 16:52:26

Λεωνίδα δεν μας ανοίγεις ένα χώρο να βγάζουμε τα μάτια μας με την ησυχία μας παλικάρι μου; Γιατί βλέπεις ότι..............άσε να μη το πω. Σκέψου το πάντως κι άνοιξε κάτι να υπάρχει να βγάζουμε το στριφνό εαυτό μας. Δική σου απόφαση. Σε χουμε κάνει κι εσένα μπαλάκι. Χίλια συγνώμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 7 Ιουλ - 16:59:28

Θα το κουβεντιάσουμε αύριο. 
Για να αποφύγω να γράψω όσα σκέφτομαι τώρα, επιλέγω να απουσιάσω για σήμερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ενημέρωση 22-6-2014
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ενημέρωση 5-7-2014
» Ενημέρωση 5-4-2014
» Ενημέρωση 23-12-2011...
» Ενημέρωση 26-8-2011
» Επιστολή - ενημέρωση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ :: ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΟΡΑΤΟΥ ΝΑΟΥ-
Μετάβαση σε: