H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Ενημέρωση 22-6-2014

Πήγαινε κάτω 
+15
stargate
iam
ilia
15katerina
βαγγελης1234
romantikos
marilena
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Nenya
Στέφανος
ioessa
maggisoula
αόρατος ναός
Αιθηρόη
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΚυρ 22 Ιουν - 20:51:42

Λόγω του ότι συχνά απουσιάζω, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανταποκριθώ εγκαίρως, σε θέματα τεχνικής φύσεως του χώρου του Αόρατου Ναού και σε διάφορα αιτήματα μελών, καλό θα ήταν να υπάρχει κάποιος διαχειριστής επιπλέον.

Αυτήν την θέση και ευθύνη, θα την αναλάβει ο Λεωνίδας.

Δεν υπήρξε μέλος έως τώρα, αλλά γνωρίζει καλά τα μέλη - φίλους του Αόρατου Ναού και τον χώρο μας.

Θα χρησιμοποιεί το user name "αόρατος ναός".

Σας το κοινοποιώ για να γνωρίζετε σε ποιον θα απευθύνεστε, σε περίπτωση που χρειαστείτε κάποια βοήθεια.

Γνωρίζει καλά και εμένα και τις θέσεις μου, οπότε είμαι σίγουρη ότι θα συνεργαστείτε άψογα και θα έχετε και την βοήθεια που χρειάζεστε, όπου και όταν.

Σαφώς και θα συμμετέχει (και) ως Λεωνίδας, όπως όλοι μας, στα θέματα του χώρου, εάν και όταν επιθυμεί.

Δεν χρειάζεται να κάνω περισσότερες διευκρινήσεις και συστάσεις.
Θα τις κάνει ο ίδιος, όπως νομίζει.

Και θέλω να σας ευχαριστήσω, για την υπομονή σας και την κατανόηση που μου δείχνετε, όλο αυτό το χρονικό διάστημα, ανεχόμενοι τις συχνές απουσίες μου.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αιθηρόη στις Δευ 23 Ιουν - 14:14:46, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΚυρ 22 Ιουν - 21:02:40

Λεωνίδα χαιρετώ.

Θα είσαι μόνος ή θα φέρεις και τους 300;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΚυρ 22 Ιουν - 22:03:50

Χα χα!
Πιστεύεις ότι τους χρειάζομαι ladosifa;

Ανταποδίδω τον χαιρετισμό.

Καλησπέρα σας.
Όπως σας εξήγησε η Αιθηρόη, είμαι εδώ για να την βοηθήσω όσο μπορώ στα λειτουργικά θέματα.

Σε καμία περίπτωση δεν αναπληρώνω εκείνη. Ούτε οι τυχόν θέσεις μου, θα εκπροσωπούν τον Αόρατο Ναό ως κοινότητα. Ούτε θα με δείτε ποτέ να γράφω, " η Αιθηρόη λέει".

Είμαι ο "αόρατος ναός", σε ότι αφορά τεχνικά και λειτουργικά θέματα της κοινότητας, και είμαι ο Λεωνίδας σε ότι αφορά προσωπικές μου απόψεις και θέσεις.

Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ.
Αυτό μπορώ να πω προς το παρών.

Μην διστάσετε να μου υποδείξετε, να μου προτείνετε, να με συμβουλέψετε και να με διορθώσετε σε διάφορες τυχόν αμέλειες μου.

Αιθηρόη όταν μπορείς, ενεργοποίησε τις δυνατότητες που χρειάζομαι, για να έχω πρόσβαση στις ρυθμίσεις του Forum.

Χαίρομαι για την πρώτη μας επαφή, κι εύχομαι μια όμορφη ομαλή πορεία.

Λεωνίδας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 0:40:08

Χαίρομαι που είσαι εδώ,γιατί θα μας την ξεκουράζεις από την έγνοια της που πιστεύω ότι έχει για τα πάντα και δεν θέλει να μας αφήνει ξεκρέμαστους και είμαι σίγουρη για την επιλογή της.

Άμα δεν φέρεις τους 300,ξέρω ένα καλό ποντιακό ξεμάτιασμα.
Μου το έδωσε μια φίλη,η οποία...δεν το έχει μάθει απέξω!Το διαβάζει σε χαρτάκι και δεν ξέρω αν θυμάται που έχει φυλάξει και το χαρτάκι.


Καλή αρχή!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 14:16:44

Λεωνίδα, νομίζω ότι έχεις τις ανάλογες χρειαζούμενες προσβάσεις.

Σε ευχαριστώ πολύ, μάτια μου...
Καλή συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 14:26:16

Η πρόσβαση στην εμπιστοσύνη σου, είναι η μόνη που χρειαζόμουν Αιθηρόη.  www 
Οπότε εγώ σ' ευχαριστώ! 

Τσεκαρισμένα, κι όλα όσα χρειάζομαι προσβάσιμα. 
Να προσέχεις τρις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 14:30:27

ladosifa έγραψε:
Χαίρομαι που είσαι εδώ,γιατί θα μας την ξεκουράζεις από την έγνοια της που πιστεύω ότι έχει για τα πάντα και δεν θέλει να μας αφήνει ξεκρέμαστους και είμαι σίγουρη για την επιλογή της.

Άμα δεν φέρεις τους 300,ξέρω ένα καλό ποντιακό ξεμάτιασμα.
Μου το έδωσε μια φίλη,η οποία...δεν το έχει μάθει απέξω!Το διαβάζει σε χαρτάκι και δεν ξέρω αν θυμάται που έχει φυλάξει και το χαρτάκι.


Καλή αρχή!!


Αυτή είναι η πρόθεση μου. 

Σ' ευχαριστώ ladosifa! 

Και μην ανησυχείς, δεν ματιάζομαι. Έχω αδιαπέραστο πετσί.  www 

Καλό μας δρόμο λοιπόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 14:47:25

Λεωνίδα χαίρομαι που σε έχουμε κοντά μας κι εμείς απ τη πλευρά μας θα σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε. καλώς ήρθες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 15:19:37

Σ' ευχαριστώ πολύ maggisoula!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 16:33:09

ηλιος 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΔευ 23 Ιουν - 22:17:14

Γεια σου Λεωνίδα , καλώς σε ανταμώσαμε και καλώς μας αντάμωσες.

Εσύ θα αποκτήσεις "δωμάτιο" αναμεσά μας ως Λεωνίδας ή απλώς θα ασχολείσαι με τα τεχνικά θέματα του αόρατου ναού;
Και θα ασχολείσαι μόνο με αυτά ή και με άλλα θέματα;

Συγνώμη που ρωτάω, απλά δεν κατάλαβα.

Ευχαριστώ , καληνύχτα.


Υ.γ .. μπορώ να έχω και εγώ αστεράκια στα κενά στα παλιοσίδερα μου;;;   να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 9:52:00

Καλημέρα nnan κι ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Σαν "αόρατος ναός", είμαι ο φύλακας, ο τεχνικός, ο καθαριστής, η καμαριέρα, ο φροντιστής γενικά του χώρου.
Θέματα διαγραφών, εννοείται ότι δεν είναι στην δική μου κρίση.

Στην ουσία είμαι το χέρι όλων σας, για όσα δεν μπορείτε να υλοποιήσετε εσείς για αυτονόητους λόγους.

Αν λέγοντας Και θα ασχολείσαι μόνο με αυτά ή και με άλλα θέματα; ρωτάς, 1) αν θα παίρνω το μέρος συγκεκριμένων μελών, 2) αν θα επεμβαίνω σε προσωπικές διαφορές:
- Το πρώτο το αποκλείω εξ αρχής και το ξεκαθαρίζω.
- Το δεύτερο μόνο αν η κατάσταση ξεπερνάει τα όρια του σεβασμού, και πάλι μόνο με διάθεση ειρηνοποιού.
(Συνηθίζω να δείχνω ανάλογο σεβασμό και στους αντιπάλους μου, αλλά και στους εχθρούς μου. Κι αυτό το λέω ως Λεωνίδας.)

Αν ρωτάς, 1) Αν θα παίρνω προστατευτικό ρόλο στα θέματα της Αιθηρόης, ή 2) για την ίδια την Αιθηρόη:
Και τα δύο μου τα έχει απαγορέψει ρητώς και κατηγορηματικώς, αν και ξέρει ότι δεν θα το έκανα ποτέ.
α) γιατί δεν χρειάζεται και β) γιατί ξέρω ότι δεν θα το ήθελε ποτέ.
(Αυτό το ξεκαθαρίζω από την αρχή για να προλάβω τυχόν περιττές σκέψεις, όχι κατ' ανάγκην δικές σου.)

Αν ρωτάς, 1) για την δημιουργία νέων θεμάτων, 2) για την διαμόρφωση του χώρου, από άποψη χρωμάτων η σχεδιασμού:
- Το πρώτο θα εξαρτηθεί από την ανάγκη και από τις επιθυμίες σας.
- Το δεύτερο είναι προς συζήτηση.

Από εκεί και πέρα, αν σαν Λεωνίδας νιώσω την επιθυμία να εκφράσω άποψη, ή να μιλήσω για κάτι πάνω σε κάποια θεματολογία, θα υπογράφω ως Λεωνίδας. Πράγμα που θα σημαίνει ότι δεν θα εκπροσωπώ τον ίδιο τον Αόρατο ναό, αλλά αποκλειστικά εμένα.

Βέβαια στην πορεία του χρόνου αυτές οι διευκρινήσεις θα σκεπαστούν, θα ξεχαστούν. Και τα νεότερα μέλη δεν θα γνωρίζουν την αποστασιοποίηση μου από τον ρόλο του διαχειριστή.
Θα σκεφτώ το ενδεχόμενο ενός επιπλέον λογαριασμού. Θα δούμε. Όταν νιώσω την ανάγκη για να μιλήσω, θα έχω αποφασίσει ως τότε.

Σίγουρα όμως δεν πρόκειται να επηρεαστεί η συμπεριφορά μου ως υπεύθυνος του χώρου στα λειτουργικά θέματα, ούτε από προσωπικές μου συναστρίες, ούτε από άλλου είδους αδυναμίες. Αν υπήρχε αυτή η περίπτωση, να είσαι σίγουρη nnan ότι δεν θα βρισκόμουν τώρα σε αυτή την θέση.

Ελπίζω να σε κάλυψα αγαπητή nnan. Αν έχεις και κάτι άλλο στην σκέψη σου που ίσως δεν το κατάλαβα, σε παρακαλώ θα ήθελα να ξέρω. www 

Τώρα εξήγησε μου τι εννοείς λέγοντας ότι θέλεις αστεράκια για τα κενά στο θέμα σου, γιατί δεν κατάλαβα τι έχεις στο νου σου.

Καλή σου μέρα αγαπητή nnan!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 10:08:58

Καλώς ήρθες Λεωνίδα. Χαίρομαι πολύ για την παρουσία σου εδώ. 
Από τα λόγια σου καταλαβαίνω ότι η επιλογή της Αιθηρόης ήταν άριστη. 

Να είσαι καλά και καλό έργο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 10:27:42

Καλώς σας βρήκα Στέφανε. Ευχαριστώ για την θετική σου πρόθεση.

Τα υπόλοιπα θα δείξουν αγαπητέ Στέφανε.  
Εύχομαι πάντως να αποδειχθεί ότι έχεις δίκιο.  www
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 10:29:06

Καλημέρα Λεωνίδα,  να 

Κανένα από όλα αυτά, ίσως λίγο με τα χρώματα.. και τα τρικάκια ..

Εννοώ αν θα λαβαίνεις μέρος στις αναζητήσεις μας και στις μουσικές ανυσηχίες μας, ως Λεωνίδας.

Όσο για αυτό που ζήτησα. Ενδιάμεσα στα μυνήματα της κάθε σελίδας, υπάρχει ένα κενό μαύρο, με δυο βελάκια, πάνω-κάτω που σε οδηγούν στην αρχή ή στο τέλος της σελίδας.
Η δεξιά πλευρά , είναι ένα μαύρο κενό, εκεί μπορεί να "ανοίξει" ο "ουρανός" να φανούν τα άστρα;;;

Και μια και θα ασχοληθείς με τα τεχνικά θέματα, θέλω να σου πω οτι ο χώρος αναγνωρίζεται από το antivirus, ως ανεπιθύμητη σελίδα με κατσαρίδες , χεχε... μπορείς να το τακτοποιήσεις;

Ευχαριστώ   τουτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 11:13:04

Θα σας εξηγήσω πρώτα τους περιορισμούς που έχει ο χώρος μας.

Επειδή φιλοξενείται, δεν είναι εξ αρχής δημιουργημένος ανάλογα με τις ανάγκες και τις επιθυμίες του.
Δίνουν συγκεκριμένες δυνατότητες.
Έχει συγκεκριμένα μοτίβα, συγκεκριμένες επιλογές, κι ένα συγκεκριμένο εύρος επεμβάσεων στην μορφή και στην λειτουργικότητα του χώρου.
Απ' ότι έχω δει, η Αιθηρόη έχει εξαντλήσει κι έχει χρησιμοποιήσει όσα της επιτρέπει το σύστημα που μας φιλοξενεί.
Τα χρώματα και οι εικόνες, το φόντο και τα κουμπιά, είναι στην επιλογή μας.
Αλλά γενικότερα έχουμε περιορισμένες δυνατότητες.
Κι αυτό συμβαίνει πάντα με τις δωρεάν φιλοξενίες.  

Θέλω λίγο χρόνο για να γνωρίσω όλα τα παραπάνω που σας εξηγώ.

Θα ελέγξω αν μπορεί να γίνει κι αυτό που προτείνεις nnan, και θα ήταν ωραίο αν μπορούσε να προσαρμοστεί.

Τώρα για το antivirus που λες, δεν έχει να κάνει με κάποιο σφάλμα του ίδιου του χώρου.
Ήταν από τα πρώτα που έλεγξα.

Εντοπίζει όμως κάτι που προφανώς κάποιος έχει αναρτήσει μέσα στα θέματα, το οποίο έχει την μόλυνση.
Μπορεί να έχει γίνει εν αγνοία αυτού του κάποιου, αλλά μπορεί και σκόπιμα ώστε να το αναγνωρίζουν τα antivirus, και να απωθούν τους επισκέπτες, προκειμένου να μην κολλήσουν ιό στον υπολογιστή τους.

Μπορεί να βρεθεί πού και ποιος, και είναι ένα από τα πράγματα που θα ασχοληθώ στην πορεία, αλλά θέλει χρόνο γιατί θα πρέπει να σκανάρω μία μία τις αναρτήσεις.

Και ολοκληρώνοντας να πω ότι εννοείται ότι θα παίρνω μέρος στις αναζητήσεις σας, και στις μουσικές σας διαδρομές.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την αόρατος ναός στις Τρι 24 Ιουν - 11:56:19, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 11:26:49

Όντως έτσι συμβαίνει με τα forum που φιλοξενούνται. Μόνο αν πληρώσεις σου φτιάχνουν ότι τους ζητήσεις.  

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Με τα ip τι γίνεται; Φαίνονται; Ελέγχονται; Κι αν ναι σε ποιο βαθμό; Ρωτάω γιατί συνήθως η ip αλλάζει ανά κάποιες μέρες, και με κάποια ρύθμιση μπορεί ν'αλλάζει κάθε μέρα, ακόμα και με κάθε είσοδο στο διαδίκτυο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 11:29:17

Και σε ευχαριστούμε για τις απαντήσεις που μας δίνεις. Φαντάζομαι ότι έχεις πολλά να κάνεις τώρα, αλλά παρ'όλα αυτά δεν μας αφήνεις. Άψογος!
Καλή συνέχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 11:39:04

Στέφανος έγραψε:
Όντως έτσι συμβαίνει με τα forum που φιλοξενούνται. Μόνο αν πληρώσεις σου φτιάχνουν ότι τους ζητήσεις.  

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Με τα ip τι γίνεται; Φαίνονται; Ελέγχονται; Κι αν ναι σε ποιο βαθμό; Ρωτάω γιατί συνήθως η ip αλλάζει ανά κάποιες μέρες, και με κάποια ρύθμιση μπορεί ν'αλλάζει κάθε μέρα, ακόμα και με κάθε είσοδο στο διαδίκτυο.


Ως διαχειριστής μπορώ να βλέπω σε κάθε σας ανάρτηση την Ip σας, και για όσους δεν ξέρουν, είναι η ηλεκτρονική ταυτότητα.
Κατά μεγάλη έκπληξη μου, έχει ένα πολύ καλό πρόγραμμα το σύστημα για το θέμα αυτό. Δεν το παρέχουν όλοι.
Δηλαδή όσες φορές κι αν αλλάξει η Ip σου, στις πληροφορίες συλλέγονται όλα τα μηνύματα που έχουν σταλθεί από την ίδια "διεύθυνση". Ακόμη κι αν έχουν διαφορετικό username.

Άλλωστε υπάρχουν κάποια πολύ καλά προγράμματα, που μπορούν να εντοπίσουν περισσότερα από τα εικονικά Ip.
Υπάρχουν προγράμματα που μπορούν να σκανάρουν διαφορετικά κείμενα, με διαφορετικό τρόπο γραφής, και μπορούν να συλλέξουν αποκωδικοποιόντας κοινά στοιχεία, και να σου βρουν αν είναι γραμμένα από ένα χέρι.

Τεχνολογία φίλε μου.

Καλή συνέχεια και σε σένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 11:51:05

πολύ πολύ ωραία και ευστροφα Λεωνίδα.
Σε ευχαριστώ και πάλι και την Αιθηρόη ευχαριστώ.

Καλή εργασία,  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nenya

Nenya


Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 960

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 12:17:10

Καλώς ήρθες Λεωνίδα σε αυτή τη θέση και καλή αρχή στο έργο σου!

Σε ευχαριστώ για όσα κάνεις και για όσα έχεις την πρόθεση να κάνεις!

Και φυσικά σε στηρίζουμε όλοι σε οτιδήποτε χρειαστείς 

 ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 18:54:32

Αυτό με τις κατσαρίδες(σιχαμάρα,μπλιάχ),δεν το κατάλαβα,την διαφήμιση ξέρω επάνω μας που έχει μια παντόφλα και σου λέει πάτα την...αυτό;
Ή τι;;;Κάποιος έγραψε κάτι και μόλυνε τον ναό;Με ποιο τρόπο;Γιατί κάπου έχουμε σχολιάσει την διαφήμιση,αυτό φταίει;;!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤρι 24 Ιουν - 20:59:29

ladosifa,

αν έχεις πρόβλημα με την διαφήμηση , υπάρχει μια προσθήκη που κατεβάζεις στον browser που χρησιμοποιείς και λέγεται Adblock και κόβει τις διαφημήσεις σε όλες τις σελίδες του διαδικτύου.
Σε ενοχλούν οι κατσαρίδες; Ήταν μεταφορικό. Με συγχωρείς, άλλη φορά θα το γράψω malicious web page.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
αόρατος ναός
Admin
αόρατος ναός


Ηλικία : 40
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 192

Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤετ 25 Ιουν - 10:29:27

Καλημέρα σας.

ladoisfa δεν έχει να κάνει με την διαφήμιση.

Και σίγουρα η πιθανότητα ιού στον χώρο δεν αφορά τα μηνύματα σας με την maggisoula, γιατί ξέρω σε ποια αναφέρεσαι.
(Έχω διανύσει όλο το ναό, σπιθαμή προς σπιθαμή για να έχω μία εικόνα. Να σημειώσω ότι έχω γελάσει πολύ με τα σχόλια των δύο σας!) 

Άθελα μας συμβαίνει παράδειγμα όταν, 1) κατεβάζουμε ένα αρχείο το οποίο έχει ιό και δεν το γνωρίζουμε, και το ανεβάζουμε κάπου αλλού. Οπότε και ο υπολογιστής μας παίρνει τον ιό, αλλά κι εμείς τον μεταφέρουμε αλλού.
Σκόπιμα όταν, 2) εις γνώση μας τον μεταδίδουμε, είτε τον βρίσκουμε τυχαία τον ιό, είτε τον δημιουργούμε.

Υπάρχουν διάφοροι ιοί, με διάφορες ονομασίες.
Και υπάρχουν διάφορα προγράμματα antivirus, που μεταφράζουν με διάφορους τρόπους τους ιούς που εντοπίζουν, υπονοώντας τις ιδιότητες τους.
Αράχνες, κατσαρίδες, σκουλίκια κ.λπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ενημέρωση 22-6-2014 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενημέρωση 22-6-2014   Ενημέρωση 22-6-2014 Icon_minitimeΤετ 25 Ιουν - 11:23:51

Το πήρα κυριολεκτικά ότι εμφανίζει μήνυμα που λέει ότι ο χώρος αυτός φιλοξενεί πρόγραμμα από site με κατσαρίδες(;) και το συνδύασα με την διαφήμιση και με τα σχόλια μας γιαυτήν,αλλά για να πω την αλήθεια,δεν είμαι σίγουρη αν μπορώ να εξηγήσω τι δεν κατάλαβα.Με το τέζα στο χέρι ήμουν.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά και για την πρόταση σου νναν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ενημέρωση 22-6-2014
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ενημέρωση 5-4-2014
» Ενημέρωση 7-4-2014
» Ενημέρωση 5-7-2014
» Ενημέρωση 26-8-2011
» Επιστολή - ενημέρωση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ :: ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΟΡΑΤΟΥ ΝΑΟΥ-
Μετάβαση σε: