H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

  Το Μυστικό Δάσος

Πήγαινε κάτω 
+13
βαγγελης1234
Στέφανος
ilia
Sisyphus
Αιθηρόη
Λιακάδα
desper !!!
anarhos
ioessa
sofaki
anemwni
maggisoula
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 16 Μαρ - 22:14:30

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 2u46av9

Επισκέψεις στο δάσος.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 20:21:10, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 16 Μαρ - 22:16:19

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 F2ye0


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Πεμ 1 Ιαν - 20:24:02, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 16 Μαρ - 22:20:34

Summoning of my muse

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 2uqlm2t


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ladosifa στις Τετ 31 Δεκ - 14:13:32, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΚυρ 16 Μαρ - 22:39:10

Τι όμορφη εικόνα που είναι αυτή!!!! Φανταστική!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ - 18:24:46

Τι λες γιαυτήν;

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Dragon_knight_by_ekoputeh-d2kav5w
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ - 20:00:02

Δε μ αρέσει η χατζαρα της!!! Εδώ εισαι ακομα η το φαντασμα σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ - 20:03:15

Εδώ,ετοιμάζω κινέζικο ρύζι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΤρι 18 Μαρ - 20:12:18

Πείνασα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 20 Μαρ - 20:01:09

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 2w5t1tj
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 20 Μαρ - 20:09:43

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 2eaia8y

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 2ql48y8
 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 15zp9cm





 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 20r1lzq


Ορίστε πάρε! Τι άλλο θες απ τη ζωή μου πες!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠεμ 20 Μαρ - 20:10:19

Ααααμαν!!! Η μια ηταν τεραστια και δε της φαινόταν!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Στέφανος

Στέφανος


Ηλικία : 44
Τόπος : Περιστέρι
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 90

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 21 Μαρ - 14:27:42

ladosifa πάρα πολύ ωραίο το άβαταρ σου! Πραγματικά πολύ ωραίο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 21 Μαρ - 17:10:13

Είναι σουπερ τ αβαταρ της!! Της πάει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΠαρ 21 Μαρ - 21:28:08

Ευχαριστώ Στέφανε,τα εύσημα ανήκουν στην ''ενδυματολόγο'' Αριστέα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 1:08:19

ladosifa έγραψε:
Ευχαριστώ Στέφανε,τα εύσημα ανήκουν στην ''ενδυματολόγο'' Αριστέα.
να σε ρωτησω κατι χριστινα αυτον τον μαγκα γιατι τον εβαλες ?
τη θελης να δειξης οτι εισαι μαγκας ?
οτι εχεις απλετο χρονο και παιρνας την ωρα σου οπως θες ?
οτι εισαι τσαμπουκας τη?
δεν σου παει καθολου γλυκεια μου?
ειναι για γελια χαααα  χαααα  χαααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ερατώ




Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 50

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 7:16:36

Αουτςςςςςς!!!
Βαγγέλη αυτό πόνεσε...
Πόνεσε κι εμένα.. που απλώς το διάβασα..
Και νομίζω όποιος το διαβάσει, θα νιώσει το ίδιο...
?????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 10:27:28

Ερατώ έγραψε:
Αουτςςςςςς!!!
Βαγγέλη αυτό πόνεσε...
Πόνεσε κι εμένα.. που απλώς το διάβασα..
Και νομίζω όποιος το διαβάσει, θα νιώσει το ίδιο...
?????
μια ερωτηση  εκανα που ειχα μια απορια 
αμεσως πονεσε
 πολλυ ευκολα πονας εσσει ααα
δεν αναφερομουν στο αβαταρ της αλλα στον μαγκα με το κομπολοι αν δεν καταλαβες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantikos

romantikos


Ηλικία : 55
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 66

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 12:28:38

Τόσο καιρό παρακολουθώ την συμπεριφορά αυτού του ατόμου, και κάνει ότι μπορεί για να προκαλέσει τα μέλη του ναού. Πιστεύω πλέον ότι το κάνει επίτηδες κι έχει σκοπιμότητα. Δεν ξέρω αν ενοχλείται που δεν ασχολείται κανείς με τις απαντήσεις του όταν προσπαθεί να γράψει σοβαρά, η απλά μ αυτές τις ας πούμε σοβαρές αναρτήσεις του που έτσι κι αλλιώς δεν τις καταλαβαίνει κανείς έτσι όπως γράφει, θέλει να δείξει και καλά ότι είναι εδώ βασικά γιατί τον ενδιαφέρει ο ναός, ενώ η πραγματικότητα είναι ότι απλά του αρέσει να χαλάει τον χώρο. Δεν ξέρω αν το κάνει παντού έτσι, η το κάνει μόνο εδώ για να βλάψει τον χώρο μας. Ούτε ξέρω αν είναι βαλτός, η απλά κομπλεξικός με ότι δεν καταλαβαίνει, η νομίζει ότι οι άλλοι είναι ηλίθιοι κι αυτός ο έξυπνος.

Οι επισημάνσεις της 15katerina δεν έπεσαν έξω. Και σε αυτά που άφησε να εννοηθούν είχε απόλυτο δίκιο.

Αγαπητά μέλη του ναού κι αγαπημένη μου Αιθηρόη κάτι θα πρέπει να γίνει με την περίπτωση του. Έχει γίνει πολύ ενοχλητικός και η στάση του μας προσβάλλει όλους πλέον. Αιθηρόη με ένα δύο καλά λόγια που έγραψε προς εσένα, μπορεί να θέλει να σε κατευνάσει, αλλά δεν νομίζω ότι μας αξίζει σ όλους εμάς τέτοια συμπεριφορά απαξίωσης, όταν μπαίνει εδώ μέσα και δεν σέβεται τα μέλη, κι ούτε τον χώρο που τον φιλοξενεί.

Δεν το λέω αυτό γιατί εσένα θα σε επηρέαζε κάτι τέτοιο. Σε ξέρουμε καλά όλοι, και έχουμε δει ότι κι όταν δέχεσαι προσωπικές επιθέσεις και μάλιστα πολύ άσχημες, πάλι δεν έδιωξες κανέναν. Απλά το λέω για να μην νομίζει αυτός ότι απ αυτό θα παραμείνει εδώ να μπαίνει όποτε θέλει και να προκαλεί. Βλέπετε όλοι ότι δεν ασχολούνται μαζί του πλέον, αλλά εκείνος συνεχίζει να προκαλεί.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantikos

romantikos


Ηλικία : 55
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 66

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 12:34:16

ladosifa πραγματικά λυπάμαι για την αντιμετώπιση που έχεις δεχτεί απ αυτό το άτομο. Και αποδυκνείεται το λάθος που έκαναν όσοι προσπάθησαννα τον υποστηρίξουν.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 12:45:16

Ευχαριστώ Ρομαντικέ.

Είχε και έχει υποστήριξη,είτε φανερή,είτε κρυφή,έχω την αίσθηση πως αυτό που προσπαθεί να προκαλέσει,δεν είναι μόνο δική του δουλειά,αλλά και άλλων.

Ο αόρατος ναός,ενοχλεί και πάντα κάποιος-κάποια θα εμφανίζεται στο προσκήνιο,το παρασκήνιο δεν γνωρίζουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 12:55:44

Ερατώ έγραψε:
Αουτςςςςςς!!!
Βαγγέλη αυτό πόνεσε...
Πόνεσε κι εμένα.. που απλώς το διάβασα..
Και νομίζω όποιος το διαβάσει, θα νιώσει το ίδιο...
?????


Μας πονούν όσα ορίσαμε ότι αξίζουν,σύμφωνα με αυτό που είμαστε.

Δεν είμαι τόσο εύθραυστη και αν δεν υπήρχε δόλος και στόχος,σε άλλη περίπτωση θα γέλαγα.
Όπως γελάνε κι άλλοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
romantikos

romantikos


Ηλικία : 55
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 66

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 12:59:12

Όπως και να είναι ladosifa, δεν είναι κανένα άβουλο πλάσμα. Έχει επιλέξει να είναι αυτός που είναι. Εννοώ για τον τρόπο του και τη συμπεριφορά του. Δεν ξέρω αν τον στηρίζουν κάποιοι που δεν τολμάν να τα πουν στα ίσια, ούτε ξέρω αν είναι από δική του επιλογή όλο αυτό που δείχνει, η αν είναι τόσο εύκολος στο να τον χρησιμοποιούν άλλοι στους σκοπούς τους. Είτε αυτοί οι άλλοι είναι άλλοι άνθρωποι, η είναι απλά κακόβουλες δυνάμεις, η απλά χαμηλού επιπέδου.

Με ενοχλεί πολύ όμως αυτό και μόνο που βλέπω, και δεν ψάχνω πως και τι. Όποιος κι αν είναι ο σκοπός του, δεν έχει τίποτα θετικό και καλό να προσφέρει. Κι αυτό είναι το μόνο γεγονός που φαίνεται, και μπορώ να μιλήσω γι αυτό. Τα υπόλοιπα δεν αποδεικνύονται και δεν μπορώ να μιλήσω καθαρά γι αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 14:52:27

romantikos έγραψε:
Όπως και να είναι ladosifa, δεν είναι κανένα άβουλο πλάσμα. Έχει επιλέξει να είναι αυτός που είναι. Εννοώ για τον τρόπο του και τη συμπεριφορά του. Δεν ξέρω αν τον στηρίζουν κάποιοι που δεν τολμάν να τα πουν στα ίσια, ούτε ξέρω αν είναι από δική του επιλογή όλο αυτό που δείχνει, η αν είναι τόσο εύκολος στο να τον χρησιμοποιούν άλλοι στους σκοπούς τους. Είτε αυτοί οι άλλοι είναι άλλοι άνθρωποι, η είναι απλά κακόβουλες δυνάμεις, η απλά χαμηλού επιπέδου.

Με ενοχλεί πολύ όμως αυτό και μόνο που βλέπω, και δεν ψάχνω πως και τι. Όποιος κι αν είναι ο σκοπός του, δεν έχει τίποτα θετικό και καλό να προσφέρει. Κι αυτό είναι το μόνο γεγονός που φαίνεται, και μπορώ να μιλήσω γι αυτό. Τα υπόλοιπα δεν αποδεικνύονται και δεν μπορώ να μιλήσω καθαρά γι αυτά.
1 οταν μιλας για εμενα να μου κανης την χαρη να μου απαντας οχι να απαξηεις
το να απαξηεις να μου μιλας δειχνη κατι αλλο κακο για εσενα αν θες καντο

2το τη προσφερα στο ναο αν θες κοιτα και ψαξτω τη ειπα απο τοτε που γραφτηκα μεχρη τωρα αν τα θεωρεις μπουρδες δικο σου θεμα αλλα προσφερα οχι βρωμολογιες κ.τ.λ.

3 μια παρατηρηση εκανα για τον μαγκα δεν μπορουσε να απαντηση
δεν της τα χωσα οπως αυτη παραδειγμα που με ειπε καρναβαλο [το διαβασες αυτο οι ποιης την νυσα 
κανης την παπια σε αυτο εισαι παπια?]

4δεν της μηλησα για να της την πω. ουτε να την εκνευρησω μια παρατηρηση εκανα
μαλιστα της προτηνα να γινουμε και φιλοι

[σημ τη εχω να  ακουσω με αυτο που δημοσιευω] 

επησης θα πω αλλη μια αληθεια αν και δεν με συμφερη
το αβαταρ ενας λογος που το εβαλε το εβαλε για εμενα 
περιμενε την απαντηση μου [μπορη και οχι] αλλα της απαντησα 

δεν εχω να φοθηβω τιποτα χαρη της κανω 

δεν καταλαβες ακομα το παιχνιδι 
αν σου πω ποιο πολλα τοτε θα ειναι που θα το παιζω εξυπνος και θα υποτημω την νοημοσηνη σου 
και τον αλλον μελον εκτος αν εισαι και εσσει στο παιχνιδι τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 14:54:20

ladosifa έγραψε:
Ερατώ έγραψε:
Αουτςςςςςς!!!
Βαγγέλη αυτό πόνεσε...
Πόνεσε κι εμένα.. που απλώς το διάβασα..
Και νομίζω όποιος το διαβάσει, θα νιώσει το ίδιο...
?????


Μας πονούν όσα ορίσαμε ότι αξίζουν,σύμφωνα με αυτό που είμαστε.

Δεν είμαι τόσο εύθραυστη και αν δεν υπήρχε δόλος και στόχος,σε άλλη περίπτωση θα γέλαγα.
Όπως γελάνε κι άλλοι.
εσσει γλυκεια μου φιλεναδα εχεις στοχο και δολο αλλα μην περιμενεται εμενα να ψαρεψετε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

 Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Μυστικό Δάσος    Το Μυστικό Δάσος - Σελίδα 6 Icon_minitimeΣαβ 22 Μαρ - 16:56:02

Βαγγέλη1234 δεν έχεις καταλάβει ότι ακολουθείς λάθος τακτική. Δεν είναι δυνατόν να μην μπορείς να αντιληφθείς τι συναισθήματα προκαλείς στους γύρω σου!

Όταν κάποιος ενδιαφέρεται να γίνει κατανοητός από τους άλλους, προσπαθεί να εξηγήσει αυτό που οι άλλοι κατάλαβαν λάθος. Και όταν μπαίνεις σε ένα χώρο και σε μια διαδικασία συζήτησης, δεν μπαίνεις με γάντια του ρινγκ. Φέρνεις τα επιχειρήματα σου, μαζί με τον καλύτερο εαυτό σου. Όχι το αντίθετο. Αν πραγματικά σου αρέσει και σε ενδιαφέρει αυτός ο χώρος, σημαίνει ότι σου αρέσουν και σε ενδιαφέρουν και τα μέλη του. Άρα κάνεις προσπάθειες προς αυτή την κατεύθυνση. Δηλαδή να προσπαθείς να έρθεις σε συνεννόηση και επικοινωνία μαζί τους.
Μην μου επιδείξεις τώρα τι σου είπαν κάποτε, γιατί όταν το κάνεις αυτό, δείχνεις και παιδική ανωριμότητα που λόγο ηλικίας δεν μπορεί να διαχειριστεί τα αισθήματα του ακόμα.

Εσύ δείχνεις να τον βλέπεις αυτόν τον χώρο εδώ, περισσότερο σαν χώρο προπόνησης του χειρότερου εαυτού σου! Σαν να τον βλέπεις σαν χώρο εκτόνωσης και πάλης.

Έχω διαβάσει αρκετά από τα ποστ σου, και σε άλλα θέματα. Λυπάμαι αλλά εσύ έχεις ένα τόνο απαξίωσης. Σαν να θέλεις να πείσεις ότι είσαι σε ανώτερη κλίμακα από τους παρευρισκόμενους. Από που προκύπτει αυτό; Αυτό βέβαια είναι προσωπική σου επιλογή, ή επιθυμία. Στην πράξη όμως αυτοαναιρείται αυτή η πεποίθηση σου.
Η Αιθηρόη είναι το καλύτερο παράδειγμα που μπορώ να σου παρουσιάσω, του τι σημαίνει τελικά να είσαι σε ανώτερο επίπεδο σε αντίληψη και σε κατανόηση. Και θα με ενδιέφερε πραγματικά να μάθω ποια είναι η άποψη σου για την Αιθηρόη. Γιατί θέλω να καταλάβω αν προσπαθείς να προκαλέσεις εκείνη, γιατί ειλικρινά το έχω σκεφτεί.

Και πιστεύω ότι είναι άλλο πράγμα να συμπληρώνεις με τις γνώσεις σου ένα θέμα, κι άλλο να προσπαθείς να επιβληθείς καταρρίπτοντας και μειώνοντας με τον τρόπο σου την κατάθεση που κάνουν οι άλλοι. Αυτή την απαξιωτική στάση και τάση, την είχες από την αρχή κι όλο και χειροτερεύει.

Αν δεν ήταν αυτή η πρόθεση σου, πολύ απλά θα μπορούσες από την αρχή να το εξομαλύνεις, αντί να αρχίσεις να βαράς γροθιές απομακρύνοντας τους όλους από το πεδίο σου. Τις ποιότητες μας δεν τις αλλοιώνουν οι λέξεις. Η ποιότητα είναι κάτι που δεν κρύβεται κάτω από καλλιγραφικά γράμματα και ορθογραφίες, και με το αντίθετο επίσης. Δηλαδή ακόμα κι αν δεν γράφουμε σωστά. Ο τρόπος που έχει κάποιος πάντα, είναι η σημαντικότερη ένδειξη της εσωτερικής μας ποιότητας και της ψυχικής ευγένειας, και του σεβασμού προς όλα και προς όλους.

Όταν λέμε ότι οι άλλοι μας κάνουν να φερόμαστε έτσι, και μας κάνουν να φερόμαστε αλλιώς, τότε αυτό σημαίνει ότι δεν είμαστε ούτε σταθεροί, ούτε συνεπείς σε αυτό που ισχυριζόμαστε ότι είμαστε, κι ότι έχουμε σχέση με αυτό που υποστηρίζουμε για τον εαυτό μας. Δεν υπάρχει δηλαδή αλήθεια στους ισχυρισμούς μας. Σημαίνει δηλαδή ότι άλλο είμαστε κι άλλο δείχνουμε. Και δυστυχώς πολλοί άνθρωποι έχουν πέσει σε αυτή τη παγίδα. Και το λέω παγίδα, γιατί πραγματικά πιστεύουν ότι φταίνε οι άλλοι, και δεν ελέγχουν να δουν κι ούτε καταλαβαίνουν ότι οι άλλοι απλά μας προκαλούν να βγάλουμε αυτό που είμαστε κι έχουμε μέσα μας.
Κι αυτό είναι κάτι που θα πρέπει οπωσδήποτε να το προσέξεις.

Με λίγα λόγια, στο χέρι σου είναι το πως θα είναι η διαμονή σου εδώ. Βέβαια εξαρτάται από τις αληθινές προθέσεις σου, και που αποσκοπείς πραγματικά.
Πάντως λυπάμαι, αλλά δεν κάνουν έτσι φίλους. Κι αν αυτός είναι ο γενικός τρόπος συμπεριφοράς σου, θα πρέπει να ελέγξεις τους λόγους που δικοί σου φίλοι(?) δεν στο έχουν πει ποτέ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το Μυστικό Δάσος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ένα μέρος στο δάσος…
» Φύτεψε ένα ολόκληρο δάσος μόνος του!
» το μυστικο
» Στο μυστικό μου δωμάτιο.
» Το μυστικό της Σελήνης.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΣΤΕΚΙ ΤΩΝ ΦΙΛΩΝ :: LADOSIFA :: LA DIOSA MADRE... :: ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΔΑΣΟΣ.-
Μετάβαση σε: