H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.

Πήγαινε κάτω 
+15
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ANIMA
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
trias
Parhs
angels1
spathi
marilena
ioessa
ilia
maggisoula
leontas
Άρης
Αιθηρόη
anarhos
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠεμ 10 Νοε - 11:16:22

Αιθηρόη μου καλημέρα. Δεν σε πρόλαβα. Θέλω να ρωτήσω κάτι όχι γιατί δεν ξέρω, αλλά για να πάρουν απάντηση κάποιοι που δεν ξέρουν και μπορεί να σκέφτονται περίεργα. Όχι κακά περίεργα αλλά απλά να μπερδεύονται. Σου έστειλα βέβαια μήνυμα αλλά θα καταλάβεις. Μια φίλη μου έστειλε μήνυμα στο προφίλ. Με ρώτησε για σένα. Όχι άσχημα. Με ρωτούσε για την άποψη μου και για το τι ακριβώς εκπροσωπείς γιατί οι πηγές που παίρνεις ας πούμε τα διάφορα βίντεο είναι από διάφορες εκπροσωπευτικές ομάδες ανθρώπων. Μου δήλωσε βέβαια ότι σε θαυμάζει και θαυμάζει και τον χώρο μας και γι αυτό είναι κι εδώ. Αλλά ήθελε την γνώμη μου. Δεν ξέρω αν ρώτησε κι εσένα, αλλά δεν νομίζω γιατί δεν ήθελε όπως μου είπε να σε ενοχλήσει και να σε ζαλίσει με χαζές ερωτήσεις. Ένα αυτό.


Μετά θέλω να θέσω και κάτι άλλο σαν πρόταση η σαν σκέψη αν θες. Ο ίδιος έχω δει όλα τα βιντεάκια. Και όταν λέω όλα, το εννοώ. Πέρα που το έχω καταλάβει και από μόνος μου αλλά μπορεί να το δει και ο καθένας και ξέροντας κι εσένα όλο αυτό το καιρό, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάποια είναι για αυτούς που υπάρχει περίπτωση να μείνουν πίσω και κάποια γι αυτούς που θα περάσουν στο επόμενο στάδιο. Και για να μην γίνουν κι άλλα μπερδέματα, δεν εννοώ ότι αυτοί που θα μείνουν πίσω θα είναι κακό, η θα είναι οι άτυχοι, η ότι αυτοί που θα περάσουν σε άλλη διάσταση θα είναι ξεχωριστοί και οι λιγότερο έξυπνοι θα μείνουν πίσω. Δεν εννοώ αυτό γιατί πρώτον, αυτοί που θα μείνουν πίσω, αυτοί θα το επιλέξουν τελικά αλλά και πιθανόν χρειάζονται αυτόν τον επόμενο γύρο ξανά και δεύτερον θα είναι όπως και να χει καλύτερα απ ότι είναι τώρα, αλλά θα πρέπει να είναι και έτοιμοι γι αυτό το καλύτερο και να ξέρουν τι χρειάζονται και γιατί.

Λέω λοιπόν μήπως είναι καλύτερα και διευκολύνει περισσότερο να ξεχωρίσεις σε δύο κατηγορίες τα βίντεο; Γιατί κάποια δείχνουν πιο προχωρημένα και παρουσιάζουν μια φανταστικά όμορφη κατάσταση και κάποια ναι μεν πολύ καλύτερη αλλά όχι όπως την πρώτη. Και αναρωτιούνται όλοι τελικά τι θα γίνει και που θα πάμε αλλά και τελικά πως θα είναι. Το προτείνω κι αυτό γιατί και γι αυτό έχω πάρει κάποιες ερωτήσεις. Δηλαδή η μια κατηγορία να δείχνει το επόμενο στάδιο των μεν και η άλλη την επόμενη κατάσταση των δε για να προετοιμάζονται και οι δυο πιο σωστά και καλύτερα.

Και εύχομαι να μην με παρεξηγήσει κανείς γιατί δεν θέλω να ξεχωρίσω κανέναν μα κανέναν. Κι αν δεν εκφράστηκα σωστά για το τι θέλω να πω να με συγχωρέσετε σας παρακαλώ! Νομίζω όμως ότι καταλαβένετε τι θέλω να πω και γιατί το προτείνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠεμ 10 Νοε - 15:19:20

1… Όχι δεν ρωτήθηκα από κανέναν. Οποιοσδήποτε… μπορεί να με ρωτήσει ό,τιδηποτε… όποτε θέλει… όπως θέλει…
Αργώ να απαντήσω κάποιες φορές… και αυτό εξαρτάται από την συχνότητα των συνδέσεων μου στον εδώ χώρο…
Πάντα όμως, όταν βρίσκομαι σπίτι, ανοίγω τον υπολογιστή και προσπαθώ να είμαι παρούσα στον Αόρατο Ναό…

Και απαντώ…
Και δεν κουράζομαι, δεν ενοχλούμαι, δεν αδιαφορώ, δεν θεωρώ καμία ερώτηση χαζή και δεν αποφεύγω καμία απάντηση σε απορίες…
Οπότε παρακαλώ, σε ό,τι αφορά εμένα… και για εμένα… απευθυνθείτε σε… εμένα…

Το ότι επιλέγω κάποια βίντεο δεν σημαίνει τίποτα ως προς την πηγή που τα λαμβάνω…
σημαίνει ως προς τα μηνύματα που αφορούν τους πάντες…

Ξεκαθαρίζω όμως, πως δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ κάτι (όσο καλό κι αν ήταν ή έδειχνε),
από κάποιον χώρο που οι προθέσεις του θα ήταν αρνητικές και σκοτεινές…
διότι το ο σκοπός αγιάζει τα μέσα, είναι κάτι που απεχθάνομαι και αρνούμαι αδιαπραγμάτευτα…

Η Ιατρική έχει πολλούς κλάδους και ο καθένας τους, πραγματεύεται και ασχολείται με την θεραπεία διαφορετικών οργάνων στο σώμα των ανθρώπων…
Όλοι αυτοί οι κλάδοι όμως, αποσκοπούν στην ίαση του Ανθρώπου…
Και πάλι όμως… υπάρχουν καλοί και κακοί ιατροί (ως προς την τέχνη, τον τρόπο και την ανθρώπινη διάθεση του καθενός από αυτούς)…
και εκεί χρειάζεται να γίνεται, πάλι, η καλύτερη δυνατή επιλογή…

Και ελπίζω να είμαι κατανοητή, σε αυτό που λέω…

Ο κόσμος του Φωτός έχει: Θεραπευτές… Δασκάλους ως προς το πνεύμα, την ψυχή και την οντότητα…
Ερευνητές της Φύσης του κάθε κύκλου – επιπέδου και της Φύσης του Σύμπαντος…
Δημιουργούς καλλιτέχνες της Ύλης του κάθε επιπέδου που ασκούνται…
Μελετητές των δυνάμεων και ενεργειών του κάθε επιπέδου – διάστασης…
Εξερευνητές των κόσμων των διαφορετικών διαστημάτων…
Πολεμιστές που προστατεύουν το Φως (και ό,τι εμπεριέχεται μέσα σε αυτό και γύρω του), το φυλλάτουν,
το υπερασπίζονται αν παραστεί ανάγκη, δρουν σύμφωνα με τους νόμους και το δίκαιο που εκπροσωπούν…

Όλοι αυτοί… αντλούν από την πηγή της αγάπης και της ελευθερίας της ζωής και των όντων όπου και αν βρίσκονται αυτά…
Ξεκαθαρίζοντας αυτά, θα σταθώ στους τελευταίους… τους πολεμιστές… τους «ένοπλους»…
αυτούς που είτε μπαίνουν μπροστά για να επιτεθούν, είτε για να προστατέψουν… σε αυτούς τους παρεξηγημένους…

Και είναι παρεξηγημένοι από τους περισσότερους, αν όχι όλους…

Πιθανολογώ πως υπάρχουν Σύμπαντα, όπου η λέξη και η έννοια «πολεμιστής», είτε δεν υπάρχει στο πεδίο τους, είτε έχει ξεχαστεί…
διότι δεν χρειάζονται πολεμιστές…

Σε αυτό εδώ όμως το Σύμπαν… και σε αρκετά άλλα… όχι μόνο χρειάζονται, αλλά και επιτελούν μέγα έργο…
Το ότι «εγώ», εσύ, κάποιος, ο πριν, ο επόμενος, ο τωρινός και όποιος «όποιος», μπορεί να στέκεται και να μιλάει για αγάπη,
ειρήνη, ελευθερία, φως, συμπόνια, ουρανούς, άστρα και ό,τι άλλο είναι δοσμένο στα Όντα – Πλάσματα του Κόσμου,
οφείλεται σε αυτούς τους πολεμιστές που κάνουν την ύστατη θυσία της ψυχής τους
για να προστατεύσουν και να κάνουν χώρο σε όλους τους προηγούμενους…
σε αυτούς τους φωτεινούς πολεμιστές, που επέλεξαν να πράξουν υπό αυτούς τους ρόλους για το γενικό ανώτερο καλό – φως…
σε αυτούς, που ελάχιστοι (ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ!) έτυχαν της συγκυρίας και των δεδομένων, να γίνουν γνωστοί…
σε αυτούς που αδιαμαρτύρητα θυσιάστηκαν, θυσιάζονται και θα εξακολουθούν, για τον σκοπό τους…

Δεν ταιριάζει η Αγάπη, με τον Πολεμιστή…

Νομίζετε!

Είτε κάνετε πως δεν το γνωρίζετε… είτε δεν θέλετε να το γνωρίζετε… είτε όντως δεν το γνωρίζετε…
αυτοί οι Πολεμιστές, για όσο θα υφίστανται ως Πολεμιστές, υπάρχουν για εμάς…
για όλους τους υπόλοιπους και όχι για τον εαυτό τους…

Μπορούν… και το κάνουν…

Και μιλώ γι αυτούς που επέλεξαν… και δεν διατάχθηκαν…
Επέλεξαν… δεν διατάχθηκαν…

Μπορώ να πω περισσότερα για αυτούς… αλλά δεν θα το κάνω… δεν θέλω να πείσω…
να εξηγήσω ήθελα, διότι… και αντιλαμβάνομαι και συναισθάνομαι…

ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΜΕ ΘΑΥΜΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ! ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΟΥΣΙΑ!
ΚΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ!

Παρακαλώ μην με κάνετε να λέω τα ίδια διαρκώς, μου αφαιρεί χρόνο από τα σημαντικά!

2… Πάνο μου, ως προς την πρόταση σου… λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να την δεχτώ…
κι εσύ απ όλους καλύτερα, θα έπρεπε να γνωρίζεις πως αυτό είναι πέρα από αυτά που πιστεύω και πράττω…

Οι… 144.000 εκλεχτοί κάποιων… δεν είναι στα «βιβλία» που έχω διαβάσει εγώ!
Ακόμα κι αν υπήρχαν… αυτές τις σελίδες θα τις έκαιγα…

Μαχόμαστε και προσπαθούμε για όλους!
Και από αυτούς τους «όλους», δεν διαχωρίζεται κανείς!

Μέχρι τελευταία στιγμή της στιγμής… μπορεί ο καθένας να επιλέξει… να μπορέσει… να αποφασίσει… να αλλάξει γνώμη και αντίληψη…

Κατανοώ απόλυτα τι θέλεις να πεις και την πρόθεση σου…

Παρ αυτά… σκέψου ξανά… και σκέψου καλά…

Κάθε άλλο παρά έχω την απαίτηση ή την πρόθεση να με γνωρίσετε…
αυτό δεν θα αλλάξει ούτε εσάς, ούτε εμένα…
δεν θα σώσει ούτε εσάς, ούτε εμένα…
δεν θα ορίσει ούτε εσάς, ούτε εμένα…
δεν θα προσθέσει ή αφαιρέσει ούτε από εσάς, ούτε από εμένα…

Δεν θέλω να γνωρίσετε εμένα, αλλά επιθυμώ να γνωρίσετε εσάς… Εσάς!

Και επιθυμώ βαθιά, να κατανοήσετε, πως είναι σημαντικό να είμαστε όλοι για όλους…
Ούτε ένας πίσω…

Ακόμα κι αν αυτό δεν μπορέσει να γίνει εκ των πραγμάτων και των επιλογών τους…
αυτή είναι η Πρώτη σκέψη, όπου πάνω της πρέπει να στεγάζονται όλες οι υπόλοιπες…

Και κανείς δεν είναι σε θέση να γνωρίζει ποιοι εδώ και ποιοι εκεί…
Άλλοι μοιάζουν και δεν είναι… κι άλλοι δεν μοιάζουν και είναι…

Σε αυτόν εδώ τον χώρο, δεν υπάρχουν οι «λιγότερο» και οι «περισσότερο»…

Γνωρίζω Πάνο πως δεν το θέτεις έτσι…
Είναι εύκολο όμως, έτσι να εκληφθεί…

Και το θέμα δεν είναι ποιος Γνωρίζει και Είναι…
Αλλά ποιος Μπορεί να μάθει και να Γίνει…

Και ξέρετε κάτι;

ΌΛΟΙ!

Από εσάς εξαρτάται…

Δεν έχω να πω κάτι άλλο πάνω σε αυτά τα θέματα…
Τα έχω πει όλα…

Αν σας μοιάζω επιθετική… απλά να εξηγήσω πως δεν είμαι…
Κουρασμένη λίγο, ίσως… το ομολογώ…
Βιαστική και έντονη, ίσως… στο να ξεκαθαριστούν κάποια ζητήματα για να μην χρειαστεί η επαναφορά τους…

Όπως και να έχει…

Εγώ σας παρακαλώ… ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ…

Πάρτε ό,τι σας χρειάζεται για να γίνετε καλύτεροι… για να ελευθερωθείτε μέσα σας…
για να γίνετε ισχυρότεροι… για να κατανοήσετε… για να έχετε συνειδητή επιλογή και σύμφωνα με αυτό που Είστε…

Μην την φοβάστε την αλήθεια… όσο άσχημη ή κακή κι αν σας μοιάζει, πίσω της ακολουθούν τα δίκαια, άξια και όμορφα…
Είτε εδώ, είτε όπου αλλού…

Τα καλύτερα και ομορφότερα ακολουθούν…

Υπομονή… δύναμη… ανοιχτά «μάτια», πνεύμα και ψυχή… και δημιουργήστε καλύτερα…

Πιστέψτε δυνατά στον εαυτό σας και στο Κοσμικό καλό και φως…

Τίποτα άλλο δεν σας ζητώ…

Μην φοβάστε τίποτα!

Μην σας τρομάζουν τα σκιάχτρα!

Ούτε οι άσχημες «μορφές» που αρχίζουν πλέον να βγαίνουν στο φως, και γίνονται ευδιάκριτες στα μάτια σας…
το να βλέπεις ξαφνικά κάτι, που πριν το ένιωθες μεν αλλά δεν είχες την εικόνα του και την ακριβή του θέση, δεν το κάνει περισσότερο ισχυρό…

Μην τρομάζετε… μην φοβάστε… μην δειλιάζετε… μην διστάζετε…

Δεν εξαρτάται από «εκείνους» ή «εκείνα»… ποτέ δεν εξαρτιόταν…
Από εσάς εξαρτάται… πάντα από εσάς εξαρτιόταν…
Δεν το ξέρατε… δεν το καταλάβατε…
Τώρα και το καταλαβαίνετε… και το ξέρετε…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠεμ 10 Νοε - 16:25:26

σε εκτιμω και σε αγαπω απεριοριστα ,γι αυτα σου τα λογια
Εισαι ενα ΑνΘος
σε ευχαριστω να

"Οι… 144.000 εκλεχτοί κάποιων… δεν είναι στα «βιβλία» που έχω διαβάσει εγώ!
Ακόμα κι αν υπήρχαν… αυτές τις σελίδες θα τις έκαιγα…

Μαχόμαστε και προσπαθούμε για όλους!
Και από αυτούς τους «όλους», δεν διαχωρίζεται κανείς!"

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άρης

Άρης


Ηλικία : 44
Αιγόκερως
Ημερομηνία εγγραφής : 17/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 61

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠεμ 10 Νοε - 16:33:55

Αγαπημένη μου Αιθηρόη όσο και να μην θέλεις να γίνεσαι λόγος και αντικείμενο θαυμασμού, δεν είναι δυνατόν να το αποφύγεις.

Δεν γίνεται να μην θαυμάσω την θέση σου εδώ, την διαισθητικότητα σου και το μεγαλείο μιας ανώτερης κατανόησης και αγάπης που έχεις προς τον άνθρωπο, προς τον κόσμο και προς τα όντα του.

Δεν νομίζω ότι οι άνθρωποι εδώ είναι κόλακες. Αγάπη νιώθουν και έτσι να το εκλάβεις.

Δεν θα πω όμως περισσότερα, γιατί δεν θέλω να επιμένω σε κάτι που εσύ αρνείσαι. Άλλωστε ο καθένας έχει και νου και κατανόηση για να δει και να εκτιμήσει.

Και επειδή τυχαίνει κι εγώ να έχω εξασκήσει αρκετά την διαίσθηση μου, νομίζω ότι δεν είσαι λίγο κουρασμένη αλλά αρκετά. Και στην περίπτωση σου θα προτείνω μεγάλες βόλτες στην φύση, σε δάσος. Θυμάμαι μια φορά που μου εξηγούσες κάποια πράγματα για το χωριό που μεγάλωσες. Βλέπεις δεν ξεχνάω.

Και σε ρωτάω! Πόσο καιρό έχεις να πας εκεί; Η να περπατήσεις στην φύση και στο δάσος;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
leontas

leontas


Ηλικία : 48
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 84

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠεμ 10 Νοε - 19:38:41

Σωστή η nnan! Εντόπισες ένα καίριο σημείο κορίτσι μου. Κι εμένα αυτό μ άρεσε.

Αλλά και για όλα τα υπόλοιπα Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 3477152822 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 3477152822 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 3477152822 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 3477152822 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 3477152822 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 3477152822 !!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠεμ 10 Νοε - 23:45:09

Σ αγαπάω τόσο μα τόσο πολύ Αιθηρόη! Σ ευχαριστώ πολυ για όλα! Και τους πολεμιστές τους σέβομαι και τους τιμώ να το ξέρουν. καληνύχτα σσας και θα τα πούμε αυριο. Και αύριο είναι μια καλή μέρα! Φιλιά πολλά πο΄λλά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠαρ 11 Νοε - 0:08:42

Μέχρι τελευταία στιγμή της στιγμής… μπορεί ο καθένας να επιλέξει… να μπορέσει… να αποφασίσει… να αλλάξει γνώμη και αντίληψη…


Επιλογές....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΠαρ 11 Νοε - 11:01:41

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ζητώ ταπεινά συγνώμη από όλους. Συγνώμη Αιθηρόη που σε έφερα σε αυτή τη δύσκολη θέση. Ειλικρινά συγνώμη.

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2540295108
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΣαβ 12 Νοε - 1:07:57

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 1059784619 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2645610321 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 894006417 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 3260818684
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΣαβ 12 Νοε - 13:01:33

Και απαντώ…
Και δεν κουράζομαι, δεν ενοχλούμαι, δεν αδιαφορώ, δεν θεωρώ καμία ερώτηση χαζή και δεν αποφεύγω καμία απάντηση σε απορίες…
Οπότε παρακαλώ, σε ό,τι αφορά εμένα… και για εμένα… απευθυνθείτε σε… εμένα…


Αυτό μπορώ να σας το βεβαιώσω κι εγώ, επειδή τις κάνω πολλές ερωτήσεις στα μηνύματα όποτε μπαίνω εδώ. Μου απαντάει πάντα και σε μένα και στους φίλους μου.

Μην σας τρομάζουν τα σκιάχτρα!

Ούτε οι άσχημες «μορφές» που αρχίζουν πλέον να βγαίνουν στο φως, και γίνονται ευδιάκριτες στα μάτια σας…
το να βλέπεις ξαφνικά κάτι, που πριν το ένιωθες μεν αλλά δεν είχες την εικόνα του και την ακριβή του θέση, δεν το κάνει περισσότερο ισχυρό…

Μην τρομάζετε… μην φοβάστε… μην δειλιάζετε… μην διστάζετε…

Δεν εξαρτάται από «εκείνους» ή «εκείνα»… ποτέ δεν εξαρτιόταν…
Από εσάς εξαρτάται… πάντα από εσάς εξαρτιόταν…
Δεν το ξέρατε… δεν το καταλάβατε…
Τώρα και το καταλαβαίνετε… και το ξέρετε…


Αυτό μου άρεσε πιο πολύ απ όλα! Κυρία Αιθηρόη είστε το κάτι άλλο! Και μακάρι κάποτε να μπορέσω να γράφω σαν εσάς! Θέλω να πω δηλαδή, να μάθω τόσα πολλά και να μπορώ να τα μεταδίδω όπως κι εσείς.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spathi

spathi


Ηλικία : 34
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 60

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΚυρ 13 Νοε - 15:51:19

Πάντα πίστευα σ σένα. Κ μέσα από σένα πίστεψα περισσότερο κ στον άνθρωπο. Πολλοί θα ψάξουν γ ψεγάδια σου. Κ θ βρουν γιατί θέλουν ν βρουν. Όλοι αυτοί είναι σαν αυτούς που βρίσκουν ένα διαμάντι στη λάσπη κ αντί ν χορτάσουν από τ λάμψη του ασχολούνται μ τ λάσπη που έχει γύρω. Μέχρι τώρα όλοι λέγαν κ μιλούσαν γ εκλεχτούς. Κάποιος έπρεπε κάποτε ν πει κ ν παλέψει μ επιμονή κ πείσμα γ κάτι πέρα από αυτούς τ εκλεχτούς. Κ τ είπε κάποιος!

Και το θέμα δεν είναι ποιος Γνωρίζει και Είναι…
Αλλά ποιος Μπορεί να μάθει και να Γίνει…

Και ξέρετε κάτι;

ΌΛΟΙ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
angels1

angels1


Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1252

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΚυρ 13 Νοε - 21:08:43

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2540295108 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2540295108 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2540295108 Αιθηρόηηηηη Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2147529457 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2147529457 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. 2147529457
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Parhs

Parhs


Ηλικία : 34
Τόπος : Αθήνα
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 32

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΚυρ 20 Νοε - 21:20:47

Αιθηρόη καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι;

Γράφεις Οι… 144.000 εκλεχτοί κάποιων… δεν είναι στα «βιβλία» που έχω διαβάσει εγώ!
Ακόμα κι αν υπήρχαν… αυτές τις σελίδες θα τις έκαιγα…

Μαχόμαστε και προσπαθούμε για όλους!
Και από αυτούς τους «όλους», δεν διαχωρίζεται κανείς!

Μέχρι τελευταία στιγμή της στιγμής… μπορεί ο καθένας να επιλέξει… να μπορέσει… να αποφασίσει… να αλλάξει γνώμη και αντίληψη…


Όταν λες όλους, μιλάς για όλους στον πλανήτη αυτό; Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω. Δεν μπορώ ακόμα να μιλήσω άνετα για κάποια πράγματα. Σ ευχαριστώ πολύ για όλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΔευ 21 Νοε - 11:05:42

Μιλώ για τους ανθρώπους...
Και όχι μόνο...

Μιλώ για όλους όσους μπορούν να νιώσουν και να εκφράσουν αγάπη και συμπόνια...

Και όχι μόνο...

Μιλώ και για εκείνους, που παρά το παράδοξο της «φτιαξιάς» τους,

μπορούν έστω και την τελευταία στιγμή να μεταμορφώσουν την ουσία της ψυχής τους...
Και όχι μόνο...

Μιλώ για «όλους» και όσους... μπορούν...

Και όχι μόνο…

Για όσους δεν μπορούν εκ φύσεως και εκ «νόμου» του κώδικα τους... κατανοώ...

Και εύχομαι στο «κάποτε» τους...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Αιθηρόη στις Δευ 21 Νοε - 20:21:18, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΔευ 21 Νοε - 11:41:42

Πιστεύεις στο Θεό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΔευ 21 Νοε - 16:49:20

trias, το θεμα δεν ειναι αν εμεις πιστευουμε στο θεο..... αλλα το πως θα τον ''πεισουμε'' να συνεχιση να πιστευει εκεινος σε εμας....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΔευ 21 Νοε - 20:20:44

Σε ποιον θεό αναφέρεσαι Τριάς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤρι 22 Νοε - 20:12:27

Πόσους ξέρεις; Μιλάω γι αυτόν που οι προγόνοι μας δίδαξαν. Για τον θεό που ξέρουμε όλοι. Για τον Θεό που μιλάνε όλες οι θρησκείες αλλά με διαφορετικά ονόματα. Ξέρεις για ποιον μιλάω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 18:42:55

Ήμουν σίγουρη…

Ας είναι…

Πάνω σ αυτόν τον πλανήτη πολλοί ονομάστηκαν θεοί…

Λιγότερη γνώση… περισσότεροι θεοί…

Γινόταν ανέκαθεν… για λόγους πολλούς και διάφορους…

Λοιπόν, όχι… δεν γνωρίζω πολλούς… δεν γνωρίζω κανέναν… όχι από αυτούς που έχεις στο νου σου…

Η διάνοια μου, αντέχει να υποψιαστεί και να αισθάνεται κάποιο Υπέρτατο Ον Νου… και το έργο του το βλέπω παντού… στα σπλάχνα ενός Σύμπαντος και στην σύνθεση των πιο μικρών κόκκου της άμμου…

Κοιτάζω γύρω μου και βλέπω… κοιτάζω ψηλά και βλέπω… κλείνω τα μάτια και βλέπω… και θαυμάζω από δέος, για αυτήν την Συνείδηση και Δημιουργική Θέληση που με θαμπώνει μέχρι τις ρίζες της ψυχής μου, που καθιστά άλαλες τις δυνατότητες των αισθήσεων και των γνώσεων μου, αποστομώνοντας το θράσος μου να Την περιγράψω…

Δεν έχω την γνώση να την ονομάσω… δεν έχω την παραμικρή ιδέα γι αυτό… αδυνατώ οικτρά…

Trias…

Κατανοώ την «προδιάθεση» σου αλλά αρνούμαι να ανταποκριθώ στις… «προσδοκίες» σου…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 21:44:51

Δειλία η άγνοια;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 21:54:12

Με αγνοείς σκόπιμα; Βλέπω πως είσαι on line. Θέλω μόνο μια απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:03:50

Γνωρίζω τι θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:05:24

Δεν μου απαντάς όμως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:07:13

Σου έδωσα, προφανώς, περισσότερα από όσα μπορείς να κατανοήσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:09:51

Δεν καταλαβαίνω! Και αυτό θέλεις. Ξεφεύγεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...
» Προς Αιθηροη
» Προς την Αιθηρόη γυναίκα.
» ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;
» Εκπέμπω προς Αιθηρόη::

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ :: ΤΕΧΝΙΚΑ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ :: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ - ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ.-
Μετάβαση σε: