H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.

Πήγαινε κάτω 
+15
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ANIMA
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
trias
Parhs
angels1
spathi
marilena
ioessa
ilia
maggisoula
leontas
Άρης
Αιθηρόη
anarhos
19 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:15:07

Δεν είναι στο ενδιαφέρον σου, να καταλάβεις... έχεις άλλες προθέσεις...

Και από αυτά που θέλω εγώ, απέχει η διάνοια σου... και όχι από α-νοησία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:20:29

Τώρα είμαι εγώ ο ανόητος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:28:18

Μάλλον δεν έχεις κάτι να πεις. Και η διάνοια σου φτάνει σε επικίνδυνα μονοπάτια. Θα τα πούμε σύντομα όταν θα έχει όρεξη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 22:31:24

Και κάτι τελευταίο. Και οι δε έχουσι γνώση! Δες και στα email σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 23 Νοε - 23:20:29

χμμμμμμμ...........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 6:25:12

trias, οι θρησκειες που αναφερεσαι.... μου θυμειζουν μια πετρα βουτηγμενη μεσα στο νερο.... οσοι αιωνες και να περασουν....μεσα της θα ειναι στεγνη.... ετσι και οι θρησκειες, ανα τους αιωνες ειναι αγκαλιασμενες με το βιβλιο της θεικης δικαιοσυνης, ομολογουμενως ενα υπεροχο βιβλιο που εγω προσωπικα με μια πιο συγχρονη ονομασια θα το θεωρουσα ως MANUAL , ενα ιερο εγχειριδιο αλληλεπιδρασης τμηματος ''λογισμικου'' του θεου, αλλα δοσμενο με την γλωσσα της καρδιας, τετοια βιβλια θα επρεπε να προστατευτουν απο την καθε εξωτερικη δεσποτικη εξουσια των θρησκειων ωστε η ανθρωποτητα να μπορεση να αντληση την βαθεια σημασια του , απεναντιας τι εκαναν οι θρησκειες σου trias ; ισχυριζονταν καποτε πως ''θυσιαζαν'' ανθρωπους στο ονομα του θεου, και μαλιστα αγαπημενους, ''θυσιασαν'' τον χριστο, τον ανθρωπο του, σταυρωνοντας τον, βασανισαν και εξωντωσαν εκατομμυρια ανθρωπους, παντα στο ονομα του, τι εμενε να ''θυσιασουν'' πλεον; οτι πιο παρηγορο, οτι πιο ιερο, οτι πιο σωτηριο, καθε ελπιδα, καθε πιστη, και καθε προοπτικη αρμονιας , ευδαιμονιας και δικαιοσυνης, τον ιδιο τον θεο.... λατρευοντας εως σημερα, ανοησιες....ματαιοτητες.... μηδενικα.... η απολυτη διαστροφη , σε αυτον τον θεο αναφερεσαι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 9:08:49

Συμπαθέστατε μου φίλε χαίρομαι που μπορώ να συζητήσω επιτέλους! Όπως είδες και όπως είδατε όλοι η Αιθηρόη δεν έχει τον τρόπο. Η βίβλος είναι θεόπνευστη. Το έχουν παραδεχτεί εκατομμύρια άνθρωποι στον κόσμο τόσους αιώνες τώρα! Για τον θεό αυτού του βιβλίου μιλούσα και στην Αιθηρόη. Οι χριστιανοί ιερείς και βασιλείς αναγκάστηκαν να προκαλέσουν κάποια γεγονότα για να προστατέψουν τις μελλοντικές γεννιές. Ο σκοπός πάνω απ όλα κι ας μην καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα. Με τον καιρό φαίνονται τα αποτελέσματα. Και ο πρώτος βασιλιάς που ένωσε την Κίνα και την έκανε ένα δυνατό κράτος αναγκάστηκε να σφάξει μερικές χιλιάδες. Αλλά ιδού σήμερα η Κίνα! Και φυσικά δεν αναφέρομαι στον θεό της διαστροφής που είναι ο διάβολος. Αυτό ήθελε να σας κάνει να πιστέψετε η Αιθηρόη, η οποία δεν έχει καμία σχέση με τον θεό αυτού του κόσμου του δημιουργού μας. Μας δημιούργησαν για έναν ανώτερο σκοπό. Τι πιο ιερό από το να προσφέρεις τον εαυτό σου στον θεό σου; Από τότε που ήρθαν όλα αυτά τα δαιμόνια, αναστάτωσαν την ειρήνη του πλανήτη μας. Γι αυτό και συμβαίνουν όλα αυτά στον κόσμο! Γι αυτό και μας δίνουν τόσα προβλήματα, για να μάθουμε και να καταλάβουμε πως υπό την επίβλεψη του και μόνο μπορούμε να έχουμε ηρεμία. Μια δοκιμάσια είναι όλα αυτά. Δυστυχώς λίγοι θα το καταλάβουν. Και οι 144.000 που με τόσο θράσος φτήνει η Αιθηρόη και επιμένει να τους βάζει όλους στην κιβωτό, είναι οι άγιοι και ξεχωριστοί! Ελπίζω να το κατάλαβες αυτό. Και απορώ εσύ που πιστεύεις στο θεό αυτού του ιερού βιβλίου, γιατί βρίσκεσαι εδώ; Είδατε όλοι πως με απόφυγε. Αυτό που είμαι σίγουρος, είναι πως δεν ξεχωρίσατε την υποβόσκουσα απειλή. Αλλά έτσι είναι το δικό τους συνάφι. Κρύβονται. Αλλά εμείς ξέρουμε. Δεν διακρίνονται εύκολα. Αλλά εμείς ξέρουμε! Θα τα πούμε φίλε μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 10:39:12

Έχεις στρεβλώσει τα πάντα. Δεν θα μιλήσω για τον φίλο emmanouil μπορεί μια χαρά και μόνος του. trias την ξέρω καλά την τακτική αυτή. Δεν είσαι ανόητος αυτό είναι φανερό. Στόχος σου είναι η Αιθηρόη. Προσπαθείς να την προκαλέσεις. Λάθος σου. Κι αυτό το ξέρω καλύτερα απ όλους σας εδώ μέσα. Την μετράς. Κι ίσως μας μετράς όλους. Είσαι πολύ προκλητικός για να σκεφτώ ότι θες να μας ξεγελάσεις και να πάρεις μερικούς με το μέρος σου. Η προσπαθείς να τραβήξεις κι άλλους σαν κι εσένα εδώ, η θες να επιβεβαιώσεις κάτι συγκεκρημένο, η σε υπερτίμησα.

Έχω κι εγώ μια ερώτηση για σένα. Έχουσι γνώση οι φύλακες. Οι "δε" που αναφέρεις ποιοι είναι; Αυτό πονηρέ trias ήταν υποβόσκουσα ερώτηση! Προς γνώση σου! Και μία ακόμα ερώτηση. Τα επικίνδυνα μονοπάτια της για ποιον είναι επικίνδυνα; Για εκείνη, η για εσάς;

Αιθηρόη θέλω μια χάρη. Αν είναι δυνατόν να δούμε κι εμείς τι υπάρχει στο mail που αναφέρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 13:22:45

Τριας
Ο Θεος των βιβλιων , δεν ειναι Θεος Αγαπης κατα βαση τα βιβλια τον εμφανιζουν σαν Θεο ακραιων αντιθετων καταστασεων..συγνωμη
ο Θεος ειναι το Ολον
Το ονομασαμε Θεο , γιατι το Θ μπορει να εκφρασει κατα ενα μερος ή και εντελως , την Ολοτητα του.
Ο Θεος ειναι "πανταχου παρων και τα παντα πληρων" ,ελπιζω να το θυμαμαι σωστα.
Θεος ειναι τα ΠΑΝτα
Οι δε που αναφερεσαι ,προφανως ερχονται παρεα με τους μεν
εδω δεν ειναι στρατοπεδο, εγω δεν θα ηθελα να παρευρισκομουν
εδω ειναι σπιτι
ειναι βιβλιο
το διαβαζεις..
δεν σ'αρεσει;...Το σκιζεις ;
Φυσικα... και δεν το σκιζεις, απλα το στολιζεις στην βιβλιοθηκη σου ή το πετας στα σκουπιδια. Ετσι δεν ειναι; (ελπιζω να ειναι ετσι)
Οι προσβολες και οι διαχωρισμοι ,δεν ταιριαζουν σε μενα,συγνωμη
το θεμα των 144000 το αντιλαμβανεσαι διαφορετικα και τελος παντων ,το εχεις μετατοπισει τελειως. Ειναι μια αλλη οπτικη γωνια .
Αν θες μπορεις να εκφρασεις τις αποψεις σου, ελευθερα
αλλα με τιμιοτητα και σεβας απεναντι στους συνομιλητες σου.Κανουμε διαλογο,ακουγονται διαφορες αποψεις..για να πεισουν ομως ,θα πρεπει να στεκονται σε οσο το δυνατον λογικα επιχειρηματα και οχι προσβολες,πιστευω
Πηρα το θαρρος ,γιατι η ερωτηση σου ,μπηκε σε μια σελιδα που ειναι " προς τον αορατο ναο και την Αιθηρόη " Ευχαριστω.Να εισαι ευγενικος ,οπως πρεπει και οφειλεις ως σωστος Χριστιανος Ορθοδοξος .
(Πανω δεξια ,στην πορτα οπως μπαινεις ,μετα τις διαφημησεις)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


Ηλικία : 37
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Ζυγός
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 253

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 14:40:24

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΟ. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΘΗΡΟΗ. ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΣΤΟ. ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙΣ. ΠΑΡΕ ΤΟΥΣ ΔΕ ΣΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΑΝΤΕ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΣΑΣ. ΚΙ ΕΔΩ ΑΠΕΙΛΕΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ. ΑΝΤΕ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ!!! ΚΙ ΑΝ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΘΕΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΝΤΟ ΕΝΤΙΜΑ ΜΕ ΤΙΜΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΙΘΗΡΟΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΕΣ, ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 15:04:08

χμμμ trias... εσυ θελεις η πολλη δουλεια η πολυ δουλεμα, και εμενα ο χρονος μου ειναι απιστευτα πολυτιμος, αλλα θελω παντα να προσπαθω, μηπως..... φανταζομαι λοιπον να σου αναβω μια φωτια να ζεσταθης, και να σου εξηγω πως θα το κανεις αυτο, ουτε πολυ κοντα ουτε πολυ μακρια, αν σεβαστεις την φωτια και με ακουσεις θα σε καταλαβω, αν πλησιασεις πολυ και καεις στην προσπαθεια σου να την ελενξεις, παλι θα σε καταλαβω, αν ομως προσπαθησεις να την χρησιμοποιησης για να καψεις τους υπολοιπους, η οσους δεν εξυπηρετουν τα συμφεροντα σου, τοτε δεν θα σε καταλαβω..... τον δικο σου διαβολο, δεν τον καταλαβα ποτε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilia

ilia


Ηλικία : 40
Τοξότης
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1946

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 19:40:03

"...επικίνδυνα μονοπάτια.." χμμμ.... "Και οι δε έχουσι γνώση!"....

Ποιός είπε φίλε μου οτι μπορεί η Αιθηρόη ή ο καθένας μας εδώ μέσα να φοβάτε τα "επικινδυνα μονοπάτια"? εμένα πάντως δεν με αποτρέπουν.... κ ποιοι "δε" έχουσι γνώση όπως λές?

Προσεξέμε καλά φίλε μου....γιατί είμαι κατά των απειλών...και ξέρεις καλά πως όταν θέλει να κάνει καποιος κατί το κάνει δεν το ανακοινώνει...εγω έτσι πράττω....εσυ?

Παρακαλώ ηρεμία όλοι...όσο για σένα φίλε μου ...εδώ σε μένα....σε μένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 20:33:45

[size=12]Προφανώς δεν σε κατάλαβα καλά και λυπάμαι γι αυτό. Κι εγώ δεν έχω διάβολο! Μόνο Θεό! Δεν θέλω να προσβάλλω κανέναν σας. Κι απ ότι βλέπω, τελικά δεν έχετε καταλάβει τίποτα απ όσα συμβαίνουν γύρω σας. Η μία λέει ότι δεν είναι στρατόπεδο εδώ. Επειδή δεν ακούς τις βόμβες δεν σημαίνει πως δεν γίνεται πόλεμος στον πλανήτη. Κι όλο αυτό γιατί θέλετε να ξεφύγετε από το σπίτι σας. Γιατί μερικοί σας φούσκωσαν τα μυαλά για ελευθερία αλλιώτικη. Ένα πάρε δώσε είναι ο κόσμος. Δώσε για να λάβεις. Αυτό είναι δίκαιο. Ο άλλος λέει ότι μπήκα εδώ για συγκεκριμένο λόγο. Και βέβαια γι αυτό μπήκα. Εσείς οι υπόλοιποι αναμειχτήκατε στην διαμάχη μου με την αιθηρόη! Εκείνη προκαλεί με τις βλαστήμιες της και τον τρόπο που αγνοεί αυτούς που δεν πρέπει. Ποια είσαι; Ποια νομίζεις ότι είσαι; Σου έστειλα και email. Αλλά δεν απάντησες ως τώρα. Θέλω να μου αποδείξεις από πού πήρες το δικαίωμα να αποφασίζεις εσύ ποιος είναι και ποιος δεν είναι, και ότι αξίζουν όλοι να σωθούν. Και να σωθούν από τι; Από τον εαυτό τους; Η από το θεό που τους δημιούργησε έτσι όπως είναι; Τα έχεις ισοπεδώσει όλα! Και τα επικίνδυνα μονοπάτια που λέω είναι απόλυτα ξεκάθαρο σε εκείνη τι εννοώ, να είστε σίγουροι γι αυτό! Και οι δε, είναι αυτοί που ήταν, που είναι και θα είναι πάντα! Δεν απείλησα κανέναν σας και δεν είχα σκοπό να ασχοληθώ με κανέναν σας. Αιθηρόη; Δεν είναι άδικο κι ανέντιμο να αφήνεις άλλους να καθαρίσουν για σένα; Μερικές απαντήσεις θέλω και θα τους αφήσω ήσυχους. Αλλιώς θα μπαίνω εδώ συνέχεια. Και να με διαγράψεις θα γράφομαι ξανά με άλλο όνομα και ξανά και ξανά! Σου έστειλα ερωτήσεις σε email γιατί δεν είναι όλες για όλα τα μάτια. Όσο συνεχίζεις να με αγνοείς, χειροτερεύεις τα πράγματα. [/size]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 22:01:14

τριας
Μέσα σου έχεις πόλεμο και εσύ τον βγάζεις έξω.
Ναι γίνονται πόλεμοι αλλά ποιος ευθήνεται γαι αυτό ? Όλοι μας και αυτο γιατί? Επειδή οι πράξεις μας και οι καθημερινές μας σκέψεις αδηγούν εκεί. Ό καθένας κάνει ότι μπορεί να έχει φώς μέσα του, οι πράξεις του να έχουν την ουσία της αγάπης . Και τι νομίζεις ότι κάνεις ? Προσπαθείς να δείξεις τι? σε εμάς ? Με συγχωρείς άλλα δεν θα πετύχεις τίποτα έτσι, ότι κάνουμε στην ζωή μας εν τέλει για μας το κάνουμε επειδή ότι δίνουμε παίρνουμε .
Έυχομε το καλλίτερο για σένα

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 1059784619 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 894006417 Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 894006417
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 24 Νοε - 22:43:49

αυτο ioessa ηταν μια καλη απαντηση......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 0:11:11

Να ξεκατινιαστώ η θα τα κάνω χειρότερα; Όχι γιατί άμα πω να.........τότε μπιπ ο Δίας! ioessa μου κααλά τα είπες! αλλά εγώ σκάω! Τάσσομαι με Πάνο Κωστή ilia δεν το συζητώ δηλαδή! Μ άρεσε ο emmanouil όπωσδήποτε! nnan μαζί σου! Αιθηρόη για σένα δεν τι να πω! Είσαι αυτό που είσαι και ενοχλείς πολύ κυρά μου! Η ζήλια είναι αυτό η εχθρός! Αλλά τον πολιτισμό μου μέσα δηλαδή! Να ξεκατινιαστώ; Θα ξεκατινιαστώ!...........όχχι δεν θα ξεκατινιαστώ! Λοιπόν θα μιλ΄ησω σοβαρά τώρα! Μιλάς για ένα θεό αλλά κάπου ξεφεύγεις και λες ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ για ενα σκοπό! Ο θεός ο σσυγκεκρμενος δουλους ήθελε. Και να ξεχωρ΄σουμε την παλιά από την νέα διαθήκη την οποία την κόψατε και ράψατε στα μέτρα σας! Κώδικας ντα βιντσι και ένα σωρό άλλα τα κ΄'ανατε κουλουβάχατα! Φτιάξατεε μια πίστη κι ο Πάυλος δημιουργός της. Εγώ δεν είμαι Χριστιανή. Είμαι Ελληνίδα. Ξέρω τον Απολώνιο τυανέα και όχι τον Ιησού κι ας λέτε τάχαμου είδε τους Έλληνες και είπε ιδού ήρθε η ώρα να δοξαστεί ο γιος του ανθρώπου! Κι αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ! Γιος θεού ή ανθρώπου; Με την βία επιβλήθηκε ο χριστιανισμός παντού! Και μην μου πεις τις γνωστές μπούρδες για τους χριστιανούς που δι΄ωχθηκαν! Εβραίοι τους κυνήγησαν και ρωμαίοι από έναν παλαβό καίσαρα που είχε βάλει στο μάτι ότι τον ενοχλούσε στην κυριαρ΄χία του. Ο θεός για τον οποίο μιλάς που μόνο θεός δεν ήταν αλλά κάποιο δυνατό ον με τεχνολογία σιγουρα προηγμένη, έκανε καριέρα στη διαφθορά και στους πολέμους! η κιβωτός που έβαλε να φτιάξουν όπλο ήταν και το ξέρεεις καλά! Ο θεός της αγάπης άντε μην πω! ¨εχω πολλά να πω για το συγκεκρημένο ον αλλά βαριέμαι τώρα! Και κανονικά πρέπει να τα σβήσω όλα όσα έγραψα γιατί εσύ ήρθες με συγκεκρημένους σκοπούς εδώ αλλά έκανα τόσο κ΄οπο να τα γράψω! Κρίμα είναι. τριάς είναι κι άλλος σαν εσενα για να ξέρω να τα γράψω μια και καλή. Τους δυο σας είδαμε πονηρούτσικα! Πάω να κάανω αναπνοές με φασκόμηλο γιατί την άρπαξα ο βλάκας! τριάς να παρακαλάς να μην ασχοληθεί μαζί σου η Αιθηρόη. καλά ξεμπερδέματα θα σου εύχομαι! Απαπά βούλωσε η μύτη μου τελείως! πάντως δεν μοπυ κάνεις για χριστιανός τριάς! ¨αλλο είναι το θέμα σου και αν θες να σε πα΄ρουμε σοβαρά ρίχτο στα ίσα και τίμια παλικάρι μου γιατί μας ενοχλείς μεν αλλά δεν έχει ενδιαφέρον πια. έχω και τον άλλον από μέσα να φωνάζει Αρισταια θα ρθεις να κοιμηθείς!!! με φωνή σαπφώ νοταρά μπουρλότο στυλ! ααααχχχ δε μπορώω είμαι άρρωστηηηηηηηηη! περαστικά μας τριάς! και οι υπολοιποι μην με περεξηγήτε παιδιά! στα καλά μου κααι γράφω μαλα.... οχι τώρα που είμαι άρρωστη! τιάς περαστικά σου είπα; κι εγώ επίσης ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 0:18:22

Α και να μην το ξεχάσω τωρα που μου ρθε! τη βίβλο όλη έτσι όπως είναι 72 την έφτιαξανε! και την ουράντια 72 επίσηςς την μοντ΄ερνα θρησκεία έκδοη χριστιανισμού με εξωγήινους και όλα τ υπόλοιπα. την ετοιμάζουν για το μέλλον. Αναβάθμιηση παιδί μου! πάω τώρα γιατί θα του χώσωκανένα μπινελίκι τ΄ωρα! Του άντρα μου όχι εσένα τριάς! Μην φοβάσαι ε΄σενα σε βαρέθηκα. καληνύχτα ομορφιές μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANIMA

ANIMA


Ημερομηνία εγγραφής : 13/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 47

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 3:21:49

Φιλε Τριας σε τι ακριβως να σου απαντησει η Αιθηροη??Αν αναζητουσες κατι και ειχες απλα τις αμφιβολιες σου,
πιστεψε με θα σου απανταγε με ολη την καλη διαθεση!!Εισαι δογματικος και ειναι ολοφανερο,και επειδη βλεπει μπροστα
ξερει ακριβως που θα οδηγησει η συζητηση αυτη!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ...;;;;!!!    Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 9:29:14

''Οι χριστιανοί ιερείς και βασιλείς αναγκάστηκαν να προκαλέσουν κάποια
γεγονότα για να προστατέψουν τις μελλοντικές γεννιές. Ο σκοπός πάνω απ
όλα κι ας μην καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα. Με τον καιρό φαίνονται τα
αποτελέσματα. Και ο πρώτος βασιλιάς που ένωσε την Κίνα και την έκανε ένα
δυνατό κράτος αναγκάστηκε να σφάξει μερικές χιλιάδες'' να γιατι δεν μπορω να δεχθω εσενα,τους ομοιους σου...και το θεο σου...τριας...που ειναι το ''αγαπατε αλληλους...;;''μονο αγαπη δεν μπορω να νιωσω στα γραφομενα σου...αντιθετως!οργη...πολυ οργη!σκοτος!οπως αυτα που πρεσβευεις...αυτα που μας ''διδαξαν'' οι παππουδες...οργη θεου!τιμωρια!φοβος!λοιπον δεν επιθυμω να ειμαι αναμεσα στους ''εκλεκτους''του δικου σου θεου...καλο ταξιδι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 9:58:26

magisoula μάθε πρώτα να γράφεις και μετά κάνε σχόλια! Είσαι ελληνίδα αλλά η εικόνα που έχεις για άβαταρ είναι άσχετη με την δήλωση σου. Και που ξέρεις εσύ ότι ήταν όπλο η κιβωτός; Και γενικά γράφεις ασυναρτησίες. Και ioessa δεν θέλω να δείξω τίποτα σε κανέναν σας. Αλλά το να είσαι άθεος είναι βλοσυρό. Είναι άνθρωπος χωρίς πατρίδα. Κι αυτός ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος. Εγώ θέλω να καταλάβω η Αιθηρόη σε ποιο θεό πιστεύει. Δηλαδή με τον τρόπο της κάποιον σας προτείνει. Πως αλλιώς να σας το πω; Ποιον προσκυνάει; Για ποιον δουλεύει; Τους βλάκες κάνετε; Παντού βλέπουμε διάφορους να στήνουν σελίδες και ομάδες, και σου δίνουν το στίγμα τους. Σου λένε είμαι αυτό και κάνω αυτό. Ξέρεις που να τους βρεις, ξέρεις την ομάδα τους, και ξέρεις που να κατευθυνθείς. Εσύ Αιθηρόη τι διάολο; Τόσο υπεράνω είσαι; Τι είσαι εσύ ανώτερη και οι άλλοι εδώ κατώτεροι; Τι είσαι; Μήπως (;)!!!! Υπάρχουν πράγματα εδώ που μάλλον σου ξέφυγαν καλή μου Αιθηρόη! Ξέρω αρκετά. Για μερικά πραγματάκια αναγκάστηκα να τάξω για να τα επιβεβαιώσω. Ενώ εσύ τα αμόλυσες έτσι εύκολα λες και πουλάς ψωμί σε φούρνο. Μήπως τώρα σου κέντρισα το ενδιαφέρον και καταδεχτείς να ρίξεις μια ματιά στα μηνύματα μου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
trias




Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 40

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 10:04:14

Το αγαπάτε αλλήλους χρυσή μου το ακούω να το λένε χιλιάδες χρόνια πολλοί και πριν τον Χριστό. Τώρα σας ήρθε εσάς η επιφύτιση και το θυμηθήκατε; Και ω τι σύμπτωση! Τώρα που σας ήρθε εσάς, περνάτε τα χειρότερα! Τυχαίο; Μέσα από τέτοιες δοκιμασίες εξανθρωπίζεστε. Να είστε ευγνώμονες τότε και μην σπάτε τα κεφαλάκια σας γι αυτά που δεν χωράνε εκεί μέσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 10:30:43

trias, o θεος που πιστευουμε ολοι μας, και εμεις, και εσυ, ειναι η φωτια που σου αναψα.... πες μου ακριβως τι κανεις με αυτην ; ΠΕΣ ΤΟ ΔΥΝΑΤΑ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kOkOna m




Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 27

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 11:42:58

Καταρχήν συγχαρητήρια για το φόρουμ σας. Είστε όλοι υπέροχοι και πραγματικά σας θαυμάζω για την εξαιρετική δουλειά που κάνετε.
Αν και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ να μάθω για τις θρησκείες του κόσμου και τι πρεσβεύει η καθεμιά,μπορώ να πω ως παρατηρητής πως δημιουργούν φανατισμό.
Εχω γνωρίσει ανθρώπους που ο καθένας πιστευε σε διαφορετική θρησκεία και ο ένας προσπαθούσε να επιβληθεί στον άλλον... είτε ήταν χριστιανοί είτε ήταν ιαχωβάδες κτλ. (βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις)
Εγω είμαι βαφτισμένη χριστιανή αλλά ποτέ δεν ήμουν προσκολλημένη.. πιστευω στα θαυματα και στον παίσιο.. αυτό μόνο
Πιστευω πολύ στους ανθρώπους και στις δυνατότητές τους..
Θαυμάζω τους ανοιχτόμυαλους ανθρώπους...τους ανθρώπους που σου δημιουργούν σκέψη..ερωτήματα και φυσικά όλους αυτούς που αγωνίζονται στη ζωή.
Μπορώ να πω πως η αμάθεια είναι το χειρότερο "αμάρτημα"...
Μπορώ να μιλήσω για τις γυναικές που ζουν σε κλειστές κοινωνίες πως αν όχι όλες οι περισσότερες είναι περιορισμένες..δεν ξέρω αν έχει φροντίσει η θρησκεία για αυτό..(ίσως και ναι - ίσως και όχι) αλλά με στεναχωρεί να βλέπω νέες γυναίκες να μην βγαίνουν εξω - στα μαγαζιά για ένα ποτό γιατί σκέφτονται τι θα πει ο κόσμος κτλ..(νοοτροπία χωριού) αλλα πέρα από αυτό οι περισσότερες δεν εργάζονται και στηρίζονται στον άνδρα τους..δεν έχουν οικονομική άνεση και ίσως αυτό τις κρατά πίσω.. όπως και ευκαιρίες.. όπως και να το δεις υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε ανθρώπους που έχουν ζήσει μια ζωή στο χωριό και σε ανθρώπους που βγήκαν λίγο παραπέρα ή έχουν διαβάσει πολλά βιβλία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 12:51:10

Trias
επιφωτιση το λενε
οσο σου δινουν σημασια και σου απαντανε εσυ θα συνεχιζεις να κολυμπας μεσα στην αηδια σου
μην ταζεις και πολλα ,καυμενε
γιατι τιποτα ,μα τιποτα δεν ειναι δικο σου
ουτε καν οι σαρκες που σερνεις
και αν συνεχισεις ετσι θα καταστρεψεις παντελως το μοναδικο που σου πρεπει
ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ
ξερω την καθε φορα που εισαι μεσα
οι μηχανες αναζητησης γινονται δυο
και λεγονται μηχανες αναζήσης , Α να ζησεις!
μην μου απαντησεις
δεν μου χρειαζεται
με πιανει αηδια
μπορεις να φωναζεις οσο θες
αλλα μονο οταν το βουλωσεις θα σε ακουσω/ακουσουμε
(και δεν αναφερομαι σε ολους γιατι απο οτι ειδα υπαρχουν και ορισμενοι αλλοι που τοποθετουν ευατους πολυ πολυ ψηλα και ειναι ακαταδεχτοι και προσβαλλουν.Αυτο το κοπελια.. μου καλτσωθηκε στο σβερκο,συγνωμη, να μιλαμε καλυτερα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANIMA

ANIMA


Ημερομηνία εγγραφής : 13/11/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 47

Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.   Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 25 Νοε - 14:16:59

Αλλο ο Χριστος,αλλο ο Χριστιανισμος ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα...!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προς τον aorato nao και την Αιθηρόη.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Απόψεις για τον Αόρατο Ναό...
» Προς Αιθηροη
» Προς την Αιθηρόη γυναίκα.
» ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;
» Εκπέμπω προς Αιθηρόη::

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΡΑΤΟ ΝΑΟ :: ΤΕΧΝΙΚΑ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ :: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ - ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ.-
Μετάβαση σε: