H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;

Πήγαινε κάτω 
+55
niccola
markos
skorpios selini
romantiki
αόρατος ναός
ΠΕΛΑΣΓΟΣ
ELENH
Lucid
Mentalist
15katerina
βαγγελης1234
ΤΥΧΗ
Ρουλα Πυρ
Deva Sababu
ΙΚΤΙΝΟΣ
midwra
desper !!!
κρυσταλενια
photo art
ahilleas
princess4
Δημήτρης
βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή
marinefour
Λητώ
Ηλιαχτιδα
hierophantis
pani2310
Φώτης
Korinaki
sebilion
ΕΝΕΡΓΕΙΑ
Nenya
lordos
PANOLIA
ΟΔΥΣΣΕΑΣ
romantikos
ξωτικο
sofaki
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
miley
ioessa
anarhos
Αθάνωρ
angels1
maggisoula
kirka
ba a ktsou
angelita
marilena
spathi
gerakina
Sisyphus
ilia
Αιθηρόη
59 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sofaki

sofaki


Ηλικία : 47
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 252

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 5 Μαρ - 13:06:12

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 3477152822 ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 3477152822
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 5 Μαρ - 14:14:38

Πρεπει να το βλεπω πρωι-μεσημερι-βραδυ...Ειναι τοσο δυνατος,τοσο γεματος, που μονο λυπη δεν σου προκαλει!

Ειναι ενας πανεμορφος ανθρωποςΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 1624595439 ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 1624595439 ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 1624595439 ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 274208589
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΕΝΕΡΓΕΙΑ

ΕΝΕΡΓΕΙΑ


Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 32

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 5 Μαρ - 16:35:56

Το πρώτο πράγμα που μου είπε ο φύλακας άγγελος μου-ο ανώτερος εαυτός μου- είναι ...μάθε να αγαπάς απεριόριστα τον εαυτό σου όπως σ αγαπώ κι εγώ! μόλις το έκανα είχα τη δύναμη να αγαπώ πραγματικά κι απεριόριστα και τους γύρω μου....έχω δρόμο ακόμα για να καταφέρω να το νιώθω για όλους... Ο Νικ πραγματικά το ξέρει και το κατάφερε! μπράβο του που προσπαθεί να το διδάξει και στους άλλους... είναι πολυ δυνατός!!! συγχαρητήρια!!! κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sebilion

sebilion


Ηλικία : 31
Τόπος : Norwich,Norfolk,UK
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 22

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 7 Απρ - 5:07:41

Λοιπών...
Δεν μπορω να σκεφτω πολλα πραγματα...και δυστιχως δεν μπορω να σκεφτω και κατι χαρουμενο αυτην την στιγμη...anyway.
Εγω ειμαι η Μάγδα μια κοπέλα 18 ετων...με πολλα ονειρα αλλα διχως φτερα...με πολλες ελπιδες αλλα χωρις ασπηδες...απο τους υπολοιπους δεν διαφερω...αλλα τον εαυτο μου ουτε εγω τον ξερω...
Θα ηθελα ολοι οι ανθρωποι που αξιζουν να ζουσαν σε εναν διαφορετικο κοσμο,εναν ομορφο κοσμο χωρις πονο χωρις κοπο χωρις βαρος...εναν κοσμο αγνωστο που πολoi θα ονομαζαν μαγικο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Korinaki

Korinaki


Ηλικία : 39
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 12 Απρ - 9:58:32

Υπάρχει η λογική αλλά αυτή έχει το αντίβαρό της.
Ο νόμος είναι πάντα εκεί, αλλα σηκώνομαι πάνω και πέρα από αυτόν.
Δεν υπακούω κανέναν και είμαι ελεύθερη.
Περιορισμένη από τις δικές μου οπτασίες και όνειρα, ζω μόνο γι'αυτά.
Ποια πραγματικά είμαι, δεν γνωρίζω.
Το βάρος στους ώμους μου δυσβάσταχτο, αλλά το αντέχω με καμάρι.
Κραδαίνω το όνειρο σαν βασιλιά μου και χάνομαι μες στις σκιές του μεγαλείου.
Διστάζω να ζήσω μάλλον...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Φώτης




Ηλικία : 36
Ιχθύς
Ημερομηνία εγγραφής : 05/03/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 9

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 12 Απρ - 14:34:04

Διαβάζοντας όλες τις απαντήσεις λέω, εγώ τώρα τι να πω; Όλες οι απαντήσεις μοναδικές και πραγματικά ωραίες! Μακάρι ο κόσμος να ήταν γεμάτος από ανθρώπους σαν όλους εσάς!

Ποιος είμαι; Είμαι ένας άνθρωπος που παρόλη την ηλικία μου, έχω ζήσει πάρα πολλά. Δυνατά αισθήματα και συγκινήσεις. Πάντα γεμάτος ο περίγυρος μου από γυναίκες και καλούς φίλους. Ο τρόπος μου; Η εμφάνιση μου; Το μυαλό μου; Μπορεί όλα μαζί να έχουν σχέση. Ποτέ όμως δεν ένιωσα κάτι ξεχωριστό. Και ψάχνοντας αυτό το κάτι που θα μ έκανε να νιώσω ξεχωριστός, ανακάλυψα ότι και μόνο που είμαι παρών στην ζωή είμαι ξεχωριστός. Αλλά μετά χρειαζόμουν και την ευτυχία. Και την απάντηση σε αυτό, μου την έδωσες εσύ Αιθηρόη. Αλλά πέρα από όλα αυτά, ξέρω ότι για να γνωρίσω ποιος είμαι πραγματικά, θα πρέπει να μάθω και όσα υπήρξα ως τώρα. Κι αυτό είναι δύσκολο. Άρα πως να απαντήσω ποιος είμαι; Μπορώ όμως να πω ότι είμαι κάποιος που προσπαθεί να γίνει ότι καλύτερο μπορεί και για τον εαυτό του και για τους άλλους. Πάντως όταν ακούω την μουσική που έβαλες Αιθηρόη, με ονειρεύομαι και με βλέπω σαν ισχυρό πολεμιστή που πολεμάει για το καλό και το δίκαιο. Και δεν μου κάνει εντύπωση αυτό γιατί από μικρός, έπαιζα πάντα τον ρόλο του ιππότη και υπερασπιστή των αδύναμων που ήταν και συμπολεμιστής κάποιας αρχόντισσας βασίλισσας που προστάτευε τον κόσμο. Θυμάμαι έβαζα πάντα ένα ύφασμα για μανδύα που μου είχε φτιάξει η μάνα μου. Πράσινος ήταν. Είχα φάει κόλλημα ότι έπρεπε να είναι πράσινος γιατί κάποτε τέτοιον φορούσα. Άντε βγάλε άκρη, που λέει και η αδελφή μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pani2310

pani2310


Ηλικία : 30
Παρθένος
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 14 Απρ - 14:55:35

είμαι άνθροπος (μάλλον) τστστσ www που αγαπά και θυσιάζεται και αυτό μπορεί να πονάει μερικιές φορές αλλά προτιμώ να απογοιτεύπμαι εγώ παρά να πλήγωσω κάπιον άλλον! (συγνόμη για την ορθογραφία!) να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 14 Απρ - 16:57:12

Ποιός, ή μάλλον ποιά είμαι...Είμαι μία ψυχή χαμένη κάπου ανάμεσα στον κόσμο σας και τον κόσμο από τον οποίο προέρχομαι.Ίσως είμαι μία τρελή που φαντασιώνεται πράγματα ή ίσως κάποια που αρνείται να δει το πεπρωμένο της γιατί φοβάται.Η ζωή είναι ένας φαύλος κύκλος.Εκεί που νομίζεις πως βρήκες τις απαντήσεις που ζητάς κάτι συμβαίνει και χάνεις πάλι το δρόμο σου.Και εκεί που είσαι χαμένος και νομίζεις πως ζείς μια ζωή στο σκοτάδι,βρίσκεσαι μπροστά απο μία πόρτα που απο πίσω της κρύβει φως.Πιστεύω πως αν κάποιος δεν γνωρίζει ποιός είναι,αν δεν ξέρει τον εαυτό του δεν μπορεί να προχωρήσει στη ζωή του ούτε να πάρει σωστές αποφάσεις...Μα πότε τα ξέραμε όλα;Η ζωή έχει νόημα όταν σε εκπλήσσει.Και μία νίκη είναι πιο "νόστιμη" όταν έχει επέλθει απο ρίσκο.Ο Σωκράτης υποστήριζε οτι ο άνθρωπος κρύβει την αλήθεια μέσα του και πως εκείνος απλώς τους βοηθούσε να την ανακαλύψουν.Συμφωνώ.Μόνο απο εσωτερική επεξεργασία και αναζήτηση θα βρεί κανείς το δρόμο του, το πεπρωμένο του.Ξέρω πως είμαι εδώ γιατι κάποιος με χρειάζεται.Ξέρω πως είμαι εδω γιατί το επέλεξα.Θέλω να δείξω την ομορφιά της αγάπης στον κόσμο.Θέλω να δείξω πως οι αδυναμίες είναι κάτι το φυσιολογικό γιατί στην ουσία όσο είμαστε εδώ είμαστε όλοι άνθρωποι και ίσοι.Μπορεί ώρες ώρες να χάνω το δρόμο και την πίστη στον εαυτό μου,μα είμαι σίγουρη πως κάποια μέρα όλοι θα συναντηθούμε στο σωστό μέρος, τη σωστή ώρα για τον ίδιο σκοπό.Να δώσουμε το φως στον κόσμο =]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 14 Απρ - 20:48:40

Καλώς ορίσατε

Σας εύχομαι Καλή Ανάσταση σε εσάς και σε όλους, σε όλο τον Κόσμο =] Να υγιαίνετε.
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 4088188550
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Korinaki

Korinaki


Ηλικία : 39
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 11/04/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 10

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 14 Απρ - 23:02:59

Σαν του κεριού το Άγιο Φως της Ανάστασης το βράδυ, να'ναι η ζωή σας φωτεινή χωρίς σταλιά σκοτάδι. Χριστός Ανέστη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ 15 Απρ - 0:33:26

Θέλω να δείξω την ομορφιά της αγάπης στον κόσμο.Θέλω να δείξω πως οι αδυναμίες είναι κάτι το φυσιολογικό γιατί στην ουσία όσο είμαστε εδώ είμαστε όλοι άνθρωποι και ίσοι.Μπορεί ώρες ώρες να χάνω το δρόμο και την πίστη στον εαυτό μου,μα είμαι σίγουρη πως κάποια μέρα όλοι θα συναντηθούμε στο σωστό μέρος, τη σωστή ώρα για τον ίδιο σκοπό.Να δώσουμε το φως στον κόσμο =]
ur_guardian_angel!
Ποσο ομορφη η επιθυμια σου!Η ομορφια της Αγαπης!
Για ολους λοιπον ευχομαι να εχουν Αγαπη στη ζωη τους!
ηλιος hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hierophantis




Ημερομηνία εγγραφής : 15/05/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 1

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 14:47:57

Ειμαι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ηλιαχτιδα

Ηλιαχτιδα


Ηλικία : 55
Τόπος : patra
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 4

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ποιος α ειμαι??   ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 15 Μάης - 17:40:22

ειμαι ηλιος μπερδεμενος μες τα συννεφα!ειμαι'δυναμη' ελπιδα ονειρα και αστειρευτη πηγη αγαπης!!! ειμαι ενα μεγαλο παιδι και αρνουμαι να μεγαλωσω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λητώ




Ηλικία : 55
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 23/04/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 11

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 16 Μάης - 9:28:26

Δυστυχώς δεν ξέρω τελικά ποια είμαι.
Φοβάμαι κι έχω τρομερές ανασφάλειες. Είμαι ντροπαλή και δεν ανοίγομαι εύκολα. Φοβάμαι τους ανθρώπους, τις σκέψεις και τις πράξεις τους. Έχω χαμηλή αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση. Νομίζω ότι είμαι ανίκανη να κάνω οτιδήποτε. Πληγώνομαι εύκολα και κλαίω εύκολα. Δεν είμαι τολμηρή, δεν είμαι δυνατή, δεν διεκδικώ. Πονάω όμως με τη λύπη και χαίρομαι με τη χαρά. Αν μπορώ να βοηθήσω κάπου θα το κάνω με ευχαρίστηση.
Αλλά το καράβι μου Αιθηρόη μένει πάντα αγκυροβολημένο στο λιμάνι και τα όνειρα παραμένουν όνειρα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 16 Μάης - 16:39:47

Λητω!!
Πιστευω πως ξεκινησες!Εισαι στ'ανοιχτα...και μπρος σου απλωνετε ο κοσμος ολος...περιμενει να τον ξαναανακαλυψεις...κι αυτον που ειναι γυρω σου κι αυτον που ειναι μεσα σου!
Καλη συνεχεια και να θυμασαι πως στο ταξιδι δεν εισαι μονη! ηλιος :hg:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sebilion

sebilion


Ηλικία : 31
Τόπος : Norwich,Norfolk,UK
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/04/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 22

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ 19 Μάης - 15:51:26

Χαιρομαι πολυ που υπαρχουν ακομα στην Ελλαδα καποιοι ανθρωποι που εχουν ξυπνησει απο τον λιθαργο και ξερουν τι τους γινεται...μην αφησεται την Ελλαδα να βουλιαξει τοσο ευκολα :00: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 1390623085 thenks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 23 Μάης - 10:13:43

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 3477152822 Κανείς δεν πρέπει να την αφήσει να βουλιάξει όπου κι αν βρίσκεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα για την ανθρωπότητα! Ένας για όλους και ¨ολοι για έναν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αιθηρόη
Admin
Αιθηρόη


Ημερομηνία εγγραφής : 28/02/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 2443

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ 7 Ιουν - 12:49:36

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.aoratos-naos.com
marinefour




Ηλικία : 30
Τόπος : Μακεδονία Ελλάδα
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 4

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 26 Ιουν - 15:31:58

είμαι καινούρια στην παρέα και χαίρομαι που υπάρχουν άτομα που σπάνε τα ταμπού κ τις αλυσίδες π μας έχουν βάλει...για να συστηθώ με λένε Θάλεια και είμαι 19 χρονών...όσο παράξενο και αν ακούγεται αυτό το όνομα το διάλεξα ενώ ήμουν πολύ μικρή...μόλις το είχα ακούσει ήξερα ότι έτσι θα ήθελα να με λένε κ ας είναι το κακονικό μ άλλο...όταν άκουσα την μουσική μ ήρθε βαθιά συγκίνηση και υπερηφάνια...στην ζωή μου έχω μεγάλη ανάγκη να βοηθάω τους άλλους,να τους φροντίζω και κυρίως να τους αγαπάω...από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου είμαι μια μάμα...ποτέ δεν φέρθηκα σαν παιδί...το παράξενο με μένα είναι ότι έχω 2 διαφορετικές πτυχές στον χαρακτήρα μου...από την μία είμαι η δυνατή,αυθόρμητη,θέλω να μαθαίνω και να ανακαλύπτω τα πάντα,απαιτώ σεβασμό και αξιοπρέπεια και θέλω να φτάσω ως οντότητα όσο πιο ψηλά μπορώ... από την άλλη είμαι ευαίσθητη,τρυφερή,συμπονετική στον βαθμό που πονάω με τον πόνο του άλλου και όπως έχω πει και παραπάνω ότι χαρακτηριστικό θα είχε μια τέλεια μαμά..
επίσης από μικρό παιδί έχω τύχει σε ανεξήγητα φαινόμενα όπως να δω το πνεύμα της γειτόνισας ενώ ήμουν ξύπνια ή και άλλα πνεύματα,να ξέρω ο άλλος τι σκέφτεται και να το πει την αμέσως επόμενη στιγμή κλπ...δεν ξέρω αν έχουν τύχει σε κανέναν άλλο από εδώ αλλά είμαι σίγουρη ότι τα έχω ζήσει και δεν είμαι τρελή...χαχα
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 2645610321 για τον χρόνο σας :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 26 Ιουν - 22:51:19

:D
Γειά σου Θάλεια , χαίρομαι πολύ που μας ήρθες ηλιος

Να περνάς Υπέροχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marinefour




Ηλικία : 30
Τόπος : Μακεδονία Ελλάδα
Δίδυμος
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 4

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 27 Ιουν - 16:12:38

ευχαριστώ πολύ nnan... ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 3260818684ελπίζω σιγά σιγά να σας γνωρίσω όλους ... :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή

βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή


Ηλικία : 35
Τόπος : ΑΤΤΙΚΗ
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 13/07/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 15

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουλ - 8:46:07

μακάρι να ήξερα ποιος είμαι...πραγματικά μακάρι...αλλά ίσως και αυτός να είναι ο λόγος του ταξιδιού....ποιος είσαι?θα έλεγα ότι δεν είμαι κάποιος συγκεκριμένα...ότι μέσα από εξωτερική εικόνα προς τον κόσμο ίσως είσαι-είμαι ΤΑ ΠΑΝΤΑ.μπορείς να γίνεις τα πάντα....
ωστόσο το ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ? παραμένει ένα δύσκολο ερώτημα!είπον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουλ - 10:15:23

Καλώς ήρθες βαλδουίνε! Μ άρεσε αυτό που γραψες. Βασικά ρε παιδιά όλοι σας γράφετε άψογα! Δηλαδή πως στην ευχή γίνεται να είναι ο κόσμος μας έτσι μπάχαλο όταν έχουμε τέτοια ΄΄ατομα; Είστε ελπίδα πάντως για το μέλλον μας! Ελπίζω όταν ξαναρθω εδώ στην άλλη μου ζωή να είναι όλα αλλιώς και που μάλλον θα είναι αν κρίνω απ όλους εσάς! ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 3477152822
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουλ - 11:30:04

Καλή μου magisoula είσαι συνδημιουργός του κόσμου μας και όχι μόνο θα δεις τον κόσμο μας καλύτερο από ότι είναι αλλά θα είσαι και από αυτούς που θα εκπαιδεύσουν τους ¨νεοφερμένους¨ σε αυτό το Νέο.
Όσο για το νέο φίλο μας Βαλδουίνος Δ΄της Ιεροσαλή μια μικρή έρευνα στο google και διέκρινα ένα μεγάλο παρελθόν. Το παρόν όμως έχει το νόημα του να ζήσης και να κερδίσεις νέες εμπειρίες και να εν-θυμηθείς ουσιαστικά του ποιος είσαι.
Το άβαταρ σου δηλώνει την πρόθεση σου φίλε μου. Επιθυμείς να τακτοποιήσεις την αταξία που υπάρχει …
Να είσαι ο Εαυτός σου φίλε μου, μόνο αυτό και παρατήρησέ τον, αγάπα τον και θα εκπλαγείς…

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Joy+copy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kirka

kirka


Ηλικία : 37
Τόπος : Athens
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 93

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;    ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;  - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ 13 Ιουλ - 12:13:19

Καλησπέρα!!!!!!!
Θα ήθελα πρώτα να καλωσορίσω όλα τα καινούργια μέλη που έχουν έρθει! Να δώσω συγχαρητήρια σε όλους μας και στη Κυρά μας για μία ακόμα φορά για το σπιτικό μας και την στοργική "καθοδήγηση"- αναζήτηση που μας παρέχει!
Στο θέμα μας:
Είμαστε η πρώτη μας σκέψη, Το αυθόρμητο χαμόγελο, η κουβέντα που μας ξεφεύγει, Η αντίδραση μας σε καταστάσεις, ο συλλογισμός μας στη μοναξιά, η έλξη για παρέα, η αίσθηση του πόνου, η συμπαράσταση, η δύναμη να εξελιχτούμε και οχι να αλλάξουμε είτε εμάς είτε τους γύρω μας, Η δύναμη να βιώνουμε και να συμβιώνουμε με εμας, με τους γύρω μας, με το πλανήτη και το σύμπαν...
Είναι όλα τα μικρά πού άμα τα ενώσουμε γίνονται κάτι πολύ μεγάλο!
Η ύπαρξή μας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποιος είσαι;
» ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΖΗΤΑΣ...
» Ποιος Είσαι Πραγματικά...;
» ΕΙΣΑΙ . .. ! ! !
» Πλανήτης Γη...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ;-
Μετάβαση σε: