H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Ψυχικές Δυνάμεις...

Πήγαινε κάτω 
+13
ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
maggisoula
Teoulic
ioessa
corinne11
desper !!!
ΑΓΓΕΛΙΚΗ
ΕΝΕΡΓΕΙΑ
anarhos
sebilion
Ωρίων
miley
Αιθηρόη
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 4 Οκτ - 22:32:27

emmanouil,συγχαρητήρια για όσα καταφέρνεις και για το θάρρος και την ετοιμότητα του να παραθέσεις τις εμπειρίες σου.
Αναφέρομαι στην τελευταία σου ανάρτηση.

Σε τέτοιου είδους εμπειρίες,η σεξουαλική διέγερση-αίσθηση,είναι έντονη.
Ίσως να μην συμβαίνει σε όλους/ες,ίσως να το αφαιρούν απο την εξιστόρηση τους,που είναι και το πιθανότερο,όμως υπάρχει.
Και επειδή υπάρχει,αμέσως έστησες το σκηνικό του ονείρου σου με τον πιο οικείο για σένα τρόπο έκφρασης αυτού του ενστίκτου.'Ετσι,παρουσιάστηκε μια γυναίκα και η επιθυμία.
Έχω την αίσθηση,πως εκείνη την στιγμή κάτι μέσα σου έκρινε αυτό το σκηνικό και την αίσθηση.
Για τον λόγο αυτό και οι καθυστερήσεις για το σωστό σημείο,με αποκορύφωμα την γη να αλλάζει σε τέρας.
Την γυναίκα,προσπάθησες να την σώσεις εν τέλει.
Είναι ένας ρόλος που δεν κατακρίνει ο νους σου.
Πως όμως να προστατεύσεις χωρίς αιτία;Σχημάτισες την απειλή.
Και πέρα από αυτό,η μετατροπή σε τέρας,είναι ίσως,η φοβία οτι αν διαλέξεις τον ένα δρόμο,θα αποκλείσεις τον άλλο,κάτι κακό θα συμβεί.
Σαν να ζήλεψε η μια γυναίκα την άλλη.
Και πάλι ήθελες να σώσεις.
Όμως δεν εκπλήρωσες την επιθυμία σου...αυτήν ποιος θα την σώσει;

Όταν θα σταματήσεις τις προσπάθειες να ανοίξεις με βία την πόρτα,τότε αυτή θα ανοίξει μόνη της

ΥΓ.Όλα αυτά είναι απλώς μια γνώμη,μπορεί να έχω κάνει λάθος ερμηνεία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 5 Οκτ - 0:02:48

ladosifa εισαι ευστοχη ως ενα σημειο ..... η γυναικα αυτη υπαρχει και στην πραγματικοτητα , ειναι η μητερα του παιδιου μου ....και το καστρο υπαρχει, ειναι στην ροδο, καθως και τα μαγαζια που μου εδειχνε μεσα απο το αυτοκινητο τρυπωμενα στους τοιχους της παλιας πολης το περασμενο πασχα ..... και καθως συνεβαινε αυτο την ηθελα , γνωριζα πως με ηθελε και εκεινη ... γνωριζα ομως και τα φοβερα αδιεξοδα του χαρακτηρα της .... για πρωτη φορα εδω και μερικα χρονια αναπνεω, ζω , υπαρχω , εγω , ο εαυτος μου, νιωθω ομορφα επιτελους .... την κοιταξα , ποσο πολυ την αγαπησα αυτη την γυναικα ! και τι μαχες εδωσα για το ξεριζωμα αυτης της αγαπης ... κατα βαθος δεν την εγκατελειψα ποτε , παντα την βοηθαω , παντα ειμαι εκει οταν με χρειαζεται .... ομως μεχρι αυτο το σημειο ...
Πραγματι δυο γυναικες .... η μια ζηλευει την αλλη ... στην ουσια κινδυνευουν και οι δυο .... και αυτο η συνειδητοτητα μου το γνωριζει και μαλλον το επεξεργαστηκε σωστα .... δεν δημιουργησε την απειλη , η απειλη υπαρχει... και η αληθεια ειναι και στην πραγματικοτητα, οτι αν διαλεξω την μια θα αφησω την αλλη... μπραβο σου παντως εισαι καλη αναλυτρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 7 Οκτ - 16:04:31

Στο ''αστρικο πεδιο'' συχνα σε εναν ''ταξιδευτη '' του δημιουργειται η αισθηση ενος κοσμου που εμπεριεχει ομορφια και ευχαριστηση ανακαλυπτωντας ''υπερφυσικες '' δεξιοτητες και ενα διαφορετικο τροπο αντιληψης και θεασης της υπαρξης του , γοητευοντας και παραπλανωντας την ιδια του την ψυχη ....
Το ''αστρικο πεδιο'' συχνα ειναι η προβολη ολων των απατηλων στοιχειων και επιθυμιων της ανθρωπινης συνειδητοτητας που συνεχως τροφοδωτει και σωρευει απο την υλικη της ζωη, στοιχεια τα οποια αποτελουνται απο εικονες και σεναρια ομορφα καμουφλαρισμενων διαθεσιμα προς επεξεργασια καθως αποτελουν ενα ειδος ''πραγματικοτητας'' της συνειδητοτητας που αναγκαστικα πρεπει να αλληλεπιδρασει μαζι τους ωστε να δημιουργηθει η αισθηση θετικων η αρνητικων σκεψεων και αντιδρασεων οι οποιες θα καθορισουν και την μετεπειτα εξελιξη της , εκτος και αν τα αναγνωρισει ως απατηλα , παραπλανητικα , ψευδαισθητικα , χωρις υποσταση , χωρις ουσια , αποδεσμευτει απο αυτα , αντιλαμβανωντας ετσι την καθαρη θεικη πνευματικη φυση της , χωρις να επηρεαζεται και να διασπαται ...
Ουσιαστικα αποφευγει την αυτοπαγιδευση της απο τις αναδυομενες καρμικες προβολες της που εκλαμβανει ως πραγματικοτητα.
Ενας ''ταξιδευτης'' που εχει την δυνατοτητα κατα την διαρκεια της υλικης φυσικης ζωης του να περναει σε αυτου του ειδους την θεαση και αντιληψη αυτου του πεδιου εχει ταυτοχρονα και την ευκαιρια να εκπαιδευση και να οικειοποιησει την συνειδητοτητα του ωστε κατα την οριστικη αποκολληση απο το υλικο σωμα να ειναι σε θεση αρχικα να αντιληφθη οτι εχει πεθανει , οτι ειναι νεκρος , και αυτο διοτι στην πραγματικοτητα δεν εχει πεθανει , στην πραγματικοτητα η συνειδητοτητα συνεχιζει να ζει, αυτη βλεπεται δεν πεθαινει ποτε , πως ειναι δυνατον αλλωστε εφοσων ειναι η ιδια η ζωη .... Ετσι την στιγμη του θανατου ενος ανθρωπου αυτο που ακριβως συμβαινει ειναι οτι συνεχιζει να ζει, για αυτο σχεδον ολοι οσοι πεθαινουν δεν το πιστευουν , διοτι δεν βιωνουν οτι ειναι νεκροι , αντιθετα , αισθανονται , επειδη ειναι , παρα πολυ ζωντανοι . Υπαρχει λοιπον μια συγχυση σε ολους αυτους , ο εαυτος , η ψυχη αν θελεται ειναι σε θεση να βλεπη το σωμα να κειτεται σωριασμενο , ακινητο , που και αυτο μαλλον σπανια το κανει , - [ σε ολες τις προσωπικες εμπειριες μου που ειναι πανω απο 28 μεσα σε 10 μηνες μονο μια φορα αντιληφθηκα το υλικο σωμα μου ] - και αυτο διοτι η συνειδητοτητα συνεχιζει με ολες τις δεξιοτητες του φυσικου υλικου σωματος να αιωρειται και να κινειται σε ολο τον χωρο , να βρισκεται και να βιωνει οπου και οτι θελησει η σκεψη της . Χρησιμοποιωντας λοιπον τα χαρακτηριστικα του ψευδαισθητικου πλεον νοητου σωματος ως εργαλειο αισθησης, κινησης και αντιμετωπισης ολων των προβολων που αυτοαναδυει αλλα και του πραγματικου υλικου γηινου, και οχι μονο πεδιου, η ψυχη ειναι σε θεση να παρατηρει , να σκεπτεται, να νιωθει, να βλεπει , να αναγνωριζει , να αγγιζει , να διαπερνα, να ακουει , να κανει πραγματα και να βρισκεται παντου , ακομη και να διαχωριζεται απο το νοητο σωμα που στην πραγματικοτητα αποτελει και αυτο ενα απο τα ''πεπλα'' της οπως και το υλικο σωμα .
Ετσι συντομα η ψυχη, η συνειδητοτητα, αντιλαμβανεται οτι καθε αποτελεσμα δημιουργειται με την σκεψη , και οτι η εκδηλωση ειναι αππτελεσμα της προθεσης , αυτο στο οποιο εστιαζομαι , αυτο στο οποιο ειναι η προθεση μου , γινεται η πραγματικοτητα μου.
Το μονο που διαφερει ειναι η ταχυτητα με την οποια βιωνει κανεις το αποτελεσμα .
Στην υλικη ζωη, μεσολαβει ενα χρονικο διαστημα αναμεσα στην σκεψη και στην εκδηλωση της εμπειριας .
Στην σφαιρα του πνευματος δεν υπαρχει αυτο το διαστημα , το αποτελεσμα ειναι ακαριαιο , και αυτο ειναι ευκολος κατανοητο διοτι ο χρονος ειναι μια ιδιοτητα που την ποσοτητα της την αντιλαμβανεται η καθε ειδους διαφαθμισμενη οντοτητα αναλογα με το αισθητηριακο εξελικτικο επιπεδο που εχει αναπτυξει , και δεν αναφερομαι φυσικα μονο στους ανθρωπους .
Φαινεται λοιπον οτι κατα την στιγμη του θανατου και τον αποχωρισμο του υλικου σωματος , η συνειδητοτητα διατηρει αυτοματοποιημενα ενα παρομοιο εμπειρικο νοητο ''σωμα'' με ολα τα χαρακτηριστικα του υλικου , ο βαθμος πλεξης αναμεταξυ των δυο σωματων φαινεται να ειναι τετοιος ωστε ειναι ιδιαιτερα δυσκολο να αντιληφθη η συνειδητοτητα τον αποχωρισμο του υλικου .
Στην συνεχεια και αναλογα το επιπεδο αντιληπτικης συνειδησης που εχει αναπτυξει η ψυχη μπορει να δει την φυση του εαυτου της καθαροτερα , ως εντελως ξεχωριστη και αυτουσια, ακομη και απο το νοητο σωμα που εχει αποκτησει μετα '' θανατο '' του υλικου , το οποιο οσο υγειης και λαμπερο να το αισθανεται , οσο και να το νιωθει με πληρεις αισθησεις , στην ουσια ειναι κατι περα και απο αυτο . Ειναι προφανες φιλοι μου οτι εφοσων η συνειδητοτητα , εστω και στο αστρικο πεδιο, ειναι σε θεση να αντιλαμβανεται και το υλικο σωμα αλλα και το νοητο σαν να ειναι κατι ξεχωρο απο αυτα , σημαινει αυτοματα οτι ειναι ενας παρατηρητης και των δυο σωματων , ειναι μια καθαρη, παντοδυναμη σε αυτο το επιπεδο θεικη ουσια η οποια εχει καταφερει την απαλλαγη της απο τα βασικοτερα πεπλα δομησης της , του υλικου σωματος , αλλα και του νοητου , ουσιαστικα ειναι σκετη αντιληψη , καθαρη δεκτικη συνειδητοτητα η οποια ειναι ασυλληπτης διαυγειας .
Σε αυτο το σημειο που ειναι και σημειο κλειδι, εφοσων η συνειδητοτητα φιανεται οτι εχει την δυνατοτητα να απαλλαγει και απο το νοητο σωμα , που μαλλον σημαινει οτι διακοπτεται η οποιαδηποτε αισθηση και αναφορα υλης του περιβαλλοντολογικου γηινου πεδιου της , παυει δηλαδη να εχει αισθητηριες αναφορες και αντιληψη του πραγματικου υλικου χωρου , αναγκαστικα τοτε οι οποιεσδηποτε προβολες συνειδησιακης καταστασης που θα αναδυθουν απο την ιδια θα πρεπει η ψυχη να τις αναγνωρισει ως ψευδαισθητικες , αν το κανει αυτο τοτε αποχωριζεται και απο το νοητο σωμα της , απελευθερωνεται οριστικα απο τις επαναλαμβανομενες ενσαρκωσεις , αν το καταφερει αυτο το βημα τοτε ο θανατος της θα ειναι ο τελευταιος , τωρα δεν θα ξαναγεννηθει σε αλλη μορφη, σε αλλη ''φυλακιση'' , τωρα θα παραμεινη αιωνια μεσα στην ωκεανια ελευθερη συνειδητοτητα που γεμιζει ολοκληρο το συμπαν , αν οχι τοτε θα συνεχισει να ταυτιζεται με το νοητο σωμα, το οποιο διαθετει ολες τις καρμικες τασεις και ροπες που αναγκαστικα και αναλογα την αντιδραση της απο τα οραματα που θα αναδυονται θα περαση στην επομενη διαδικασια της επαναγεννησης της .
ολοι οι ανθρωποι ειναι τοσο απασχολημενοι με τα βιολογικα παιχνιδια .... με την φιλοδοξια , τα πλουτη, την δυναμη, το κυρος, την εξουσια , που ποτε δεν βρισκεται ο καιρος για την σκεψη του θανατου .
Εχει αναδυχτει σε επιστημη η ζωη , σχεδον σε ολοκληρο τον κοσμο , και καλως κανει ... ειναι καιρος να αναδυχτει και ο θανατος σε επιστημη , και καλως θα κανει....
Τελειονωντας θα ηθελα την κατανοηση σας που επαναλαμβανομαι μερικες φορες σε καποια κειμενα μου , και αυτο διοτι συνεχως προκυπτουν εντελως νεα στοιχεια στις προσωπικες μου εμπειριες , τα οποια με αναγκαζουν να αναθεωρησω εμπλουτιζωντας η τροποποιωντας τα συμπερασματα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 8 Οκτ - 0:17:04

φίλε emmanouil,

Κάνεις πολύ καλά που επαναλαμβάνεσαι, γιατί μπορώ να καταλάβω περισσότερα από τις εμπειρίες σου, τις οποίες συμφωνώ και μου αρέσει πάρα πολύ που επαναλαμβάνεις την θύμηση μέσα σου, γιατί αυτο κάνει και τους δυο μας, κατα πασα πιθανοτητα ολους να καταλαβαίνουμε καλύτερα. Το μονο που θα ηθελα να πω, ειναι κατι στο προτελευταιο. κατι που σημερα σκεφτομουν και εγω το Ζωή -Θάνατος , είναι σαν οταν θέλουμε να αναφερθούμε στην διάρκεια μιας μέρας λέμε Μέρα-Νύχτα, με την λέξη Μέρα δεν εννοουμε απλα την διαρκεια της αλλα προφανως και την κατασταση της. Μέρα - Φως , Ζωή- Θάνατος- Ζωή, κοιτα 2 σωματίδια και ενα . Ευχαριστω φιλε μου :)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 10 Νοε - 18:19:26

Η επισκεψειμοτητα του συγκεκριμενου χωρου και θεματος ειναι κατι που δεν με εκπλησει ...
Γνωριζουμε ολοι πολυ καλα οτι δεν θα υπαρξει κανενος ειδους ολοκληρωμενο γαληνεμα στην ανθρωποτητα χωρις την εκλογικευση του θανατου ...
Οσα αρχαια κειμενα και μελετες να κατανοηθουν , οσες προσωπικες μεταθανατιες και μη, εμπειριες να δημοσιευτουν παρατηρωντας το Quantum level της ψυχης , παντα θα υπαρχει η αμφιβολια και η αμφισβητηση ....
Οι κανονες πανισχυροι ... δυσκολα τους σπαει κανεις εντελως ... οταν τους σπασει, παυει να ονομαζεται ανθρωπος.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 14 Νοε - 16:02:22

Desper.................;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 14 Νοε - 18:51:13

emmanouil έγραψε:
Desper.................;

Είμαι με κρίση ημικρανίας, εννέα δέκατα
εδώ και δυο μέρες

Ώσπου να συνέλθω, παρατηρητής


νυστα νυστα νυστα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ 14 Νοε - 19:42:21

desper έγραψε:


Είμαι με κρίση ημικρανίας

Έχεις τη σκέψη μου κοντά σου. Γρήγορα να αναρρώσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 10:10:58

Desper καλημερα , ελπιζω και ευχομαι την συντομη αναρρωση σου ....


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 14:12:24

desper έγραψε:
emmanouil έγραψε:
Desper.................;

Είμαι με κρίση ημικρανίας, εννέα δέκατα
εδώ και δυο μέρες
Περαστικά!
Ερώτηση 1:τι είναι τα εννέα δέκατα;
και Ερώτηση 2:τι σε έκανε να διαγράψεις τα προηγούμενα;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 16:43:38

ladosifa έγραψε:
desper έγραψε:
emmanouil έγραψε:
Desper.................;

Είμαι με κρίση ημικρανίας, εννέα δέκατα
εδώ και δυο μέρες
Περαστικά!
Ερώτηση 1:τι είναι τα εννέα δέκατα;
και Ερώτηση 2:τι σε έκανε να διαγράψεις τα προηγούμενα;



Τρόπος μέτρησης έντασης πονοκεφάλου,
από ένα μέχρι δέκα, δέκατα

Συνήθως διαρκούν τέσσερις με πέντε μέρες,
ίσως και παραπάνω

Όταν συνέλθω θα το γνωστοποιήσω με pm
στον emmanouil και θα με ρωτήσει
πλέον ανοικτά ότι θέλει

Μόνο αν πεισθώ ότι είναι σωστό
θα επαναφέρω τις όλες εμπειρίες μου σε ένα άρθρο


Δυσκολεύομαι να συγκεντρωθώ



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 16:54:43

Τωρα θα αστειευτω λιγο, ετσι για να δοθει και μια ευχαριστη νοτα.
Την στιγμη που ο desper εστειλε το κειμενο εφευγα ταξιδι, μολις που προλαβα να το διαβασω , επιστρεφοντας λοιπον σημερα ανοιγω τον υπολογιστη για να απαντησω σε ολα οσα με ρωτουσε και δεν βλεπω τιποτε ..... μπαααα , σκεφτηκα , λες να ηταν ονειρο ; διοτι πλεον καθε βραδυ ολα μου τα ονειρα τα θυμαμαι με την παραμικρη λεπτομερεια , ασε που τα περισσοτερα ειναι συνειδητα ....! ε οσο να ειναι καπου μπερδευομαι......

Παντως τον ευχαριστω για την εμπιστοσυνη που μου εδειξε , εστω και για λιγο ....
Εκεινος θα αποφασισει για την συνεχεια ...
Οπως και να εχει ολα εχουν την ωρα και την στιγμη που θα αποκαλυφθουν... ολα....
Οσο και να τα περιοριζουμε ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 17:34:29

Εντάξει,desper,χαλάρωσε...έχω μια φίλη,μεγαλύτερη απο εσένα σίγουρα,αν και δεν ξέρω πόσο είσαι,που υποφέρει από ημικρανίες πολύ συχνά και από παιδι και δεν τις βρίσκουν την αιτία και την θεραπεία[ψυχοσωματικό].Στην χειρότερη,μόνο με ένεση της περνά και λίγο την ανακουφίζει η κρύα κομπρέσα[αυτό το σακουλάκι με το μπλε τζελ που μπαίνει στην κατάψυξη].Κάποιους και η ζεστή κομπρέσα[σιδερώνεις μαξιλάρια και τα βάζεις πάνω στο κεφάλι και πίσω στον σβέρκο]
Μην κουράζεις τα μάτια πολύ με υπολογιστή και διάβασμα.Η ημικρανίες είναι εφιάλτης...περαστικά.

Εμμανουήλ,έχει πλάκα αυτό που λες,δεν ήταν όνειρο να στο σιγουρέψω,το διάβασα και περίμενα να απαντήσεις στις ερωτήσεις του.
Κάποιοι,νιώθουν έστω και μια σταγόνα περισσότερο ,πιο κοντά με μερικά άτομα,για να ανοιχτούν και να μοιραστούν αυτό που θέλουν κι έτσι,ο ένας με τον άλλον προχωράνε...
Πάντως,διαισθητικά και μόνο,νιώθω πως,ό,τι ''αφήνει'' ο καθένας,βρίσκει τον παραλήπτη του κι ας μην φαίνεται αυτό.Διαβάζουν πολλοί κι ας μην μιλάνε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 18:01:06

ladosifa, εχεις ενα δικαιο σε αυτα που αναφερεις....
[ Ο ] desper ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 22:32:06

emmanouil έγραψε:
Desper.................;

Την 13 Οκτ έγραψα περιληπτικά για ένα συνειδητό μου αστρικό ταξίδι

Συμπέρανα ότι εφόσον δεν πήρα απάντηση ή ότι δεν ενδιαφέρονται τα μέλη
ή δεν έχουν την εμπειρία και δεν μπορούν να εμβαθύνουν

Σκεπτόμενος τα παραπάνω διέγραψα τα όσα είχα γράψει,
λαμβάνοντας υπόψη ότι το θέμα αυτό ενδιαφέρει
και μπορούν να ανταλλάξουν απόψεις
μόνο άτομα που έχουν αρκετή και όχι μερική εμπειρία

Δεν θέλησα να το προχωρήσω γιατί δεν θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις
και ήδη το έχω μετανοιώσει που έγραψα για τα αστρικά ταξίδια

Προσωπική μου άποψη τέλος είναι, ότι καλό θα ήταν να ανταλλάξω
απόψεις για τις εμπειρίες μας με τον emmanouil μόνο μέσω pm

Άλλο η θεωρία και άλλο να ανοίγεται τόσο κανείς και να μοιράζεται
Επί πλέον δεν πρέπει να στεναχωριέμαι


Το θεωρώ λάθος μου
που ανέπτυξα ένα τέτοιο θέμα στο φορουμ
και δεν έχω πεισθεί ποιος ο λόγος να το συνεχίσω

τστστσ τστστσ τστστσ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ 15 Νοε - 22:58:47

Σε πολλά φόρουμ έχω προσέξει να γελοιοποιούνται τα θέματα αυτά και να προσβάλλουν άσχημα όσους πήραν το θάρρος να μιλήσουν.
Εδώ,σίγουρα κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει και δεν θα συμβεί...παρόλα αυτά η μη συμμετοχή,θυμίζει αδιαφορία.

@desper,το κατάλαβα και το καταλαβαίνω γιατί το έκανες.

Κάποιες αντίστοιχες σκέψεις κάνω κι εγώ...



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 16 Νοε - 0:33:06

ladosifa έγραψε:
Σε πολλά φόρουμ έχω προσέξει να γελοιοποιούνται τα θέματα αυτά και να προσβάλλουν άσχημα όσους πήραν το θάρρος να μιλήσουν.
Εδώ,σίγουρα κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει και δεν θα συμβεί...παρόλα αυτά η μη συμμετοχή,θυμίζει αδιαφορία.

@desper,το κατάλαβα και το καταλαβαίνω γιατί το έκανες.
Κάποιες αντίστοιχες σκέψεις κάνω κι εγώ...




Είμαι σίγουρος για το επίπεδο των μελών

Εκ μέρους μου δεν τίθεται θέμα θάρρους


Όμως το συγκεκριμένο θέμα εγκυκλοπαιδικό στη θεωρία
και διαφορετικό στην εμπειρία

Είμαι σίγουρος πως μπορώ να δώσω άλλα πολλά,
έτσι δεν θα υπάρξει αδιαφορία
Ο χρόνος θα το δείξει.

τστστσ τστστσ τστστσ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 16 Νοε - 1:04:45

desper .... Γνωριζω οτι δεν ειμαι ο μονος που βρισκεται σε αυτου του ειδους την εγρηγορση, ο μονος που εχει συναισθηση της πραγματικοτητας αναμεσα σε ενα πληθος απο εκεινους που ονειρευονται ταραγμενοι και ασυναρτητοι , αναμεσα σε οντα που τα κατατρωει ο πονος και οι παραισθησεις ....
Εισαι πολυτιμος για ολους αυτους , ολοι εδω μεσα ειναι σπουδαιοι και πολυτιμοι , ειναι αυτοι που χαραζουν αλλαζωντας τον κοσμο...
Ειναι ολοι αυτοι που μοιρασαν την ψυχη τους περιρρεοντας τον χωρο μας , μια ψυχη που οταν παραμενει ανθρωπινη κλαιει , αλλοτε παλι μεταμορφωνεται και κανει τους αλλους να δακρυζουν , λες και η ''τραγωδια'' προμηνυει την απελευθερωση του κοσμου.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ 16 Νοε - 23:55:00

DESPER!Τελευταια εχω πολυ λιγο χρονο και δεν επισκεπτομαι τον αορατο ναο τοσο συχνα,με αποτελεσμα να χανω ''επεισοδια''!Ετσι δεν ειχα την ευκαιρια να διαβασω την εμπειρια σου!Ειναι ενα θεμα που με ενδιαφερει παρα πολυ!Απο οτι καταλαβα (κι αν δεν καταλαβα σωστα χιλια συγνωμη,δεν θα ειναι και πρωταρα μου...)ενιωσες καποιου ειδους απαξιωση για την ''καταθεση''σου,λογω του οτι δεν σχολιαστηκε απο κανεναν;Πιστευω οτι δεν θα επρεπε να την διαγραψεις καλε μου desper...ισως και αλλοι φιλοι να εχασαν την ευκαιρια να λαβουν το δωρο σου(ετσι θεωρω το να μοιραζετε καποιος προσωπικα ευαισθητα θεματα οπως αυτο)οπως κι εγω!Δεν ειναι κριμα και αδικο;Ειναι,ειναι,ειναι,πιστεψε το!Αν ο Εμμανουηλ δεν δημοσιευε τοσες εμπειριες του απο εκεινον τον παραξενο,μαγικο κοσμο,εγω ακομα θα ξενυχτουσα προσπαθωντας να ξεχωρισω σκιες μεσα στο σκοταδι...οταν και αφου εβρισκα το θαρρος να σβησω το φως...Αν η εμπειρια σου μπορει να βαλει ενα ακομα σημαδακι στον χαρτη αυτου του κοσμου και να βοηθησει εστω και εναν ονειροναυτη να συνεχισει το ταξιδι του,δεν σου μοιαζει μοναδικο,μεγαλειωδες;Ισως να μην βρηκες ανταποκριση αμεσα...αλλα,σε τελικη αναλυση πιστευω πως εσυ,εγω,ολοι,θα πρεπει την ''καταθεση''μας οποια κι αν ειναι αυτη να την αφηνουμε χωρις καθολου να μετραμε με μετρα ''γηινα'',χωρις να ενδιαφερει ποσοι,ποσο,ποσα,{κατι σαν τα like και τα follow μου ερχετε στο νου,βλ.φατσοβιβλιο και το αλλο το γαλαζιο το σπουργιτακι(;)}εδω μιλαμε για κοσμους ονειρικους,για τις ψυχης ταξιδια,για το μεγαλειο του πνευματος,με συγχωρεις για την εκφραση αλλα στα παλια σου τα παπουτσια αν δεν σχολιαστηκε,καθε μυνημα εχει τον παραληπτη του,μην διαγραφεις το μυνημα και εχεις τον παραληπτη στην αναμονη!
Τωρα καπου αρχισα να το χανω,οποτε τελειωνω εδω διοτι σε λιγο δεν θα καταλαβαινω ουτε εγω τι γραφω...
Α!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ!Εισαι σιγουρος οτι το μυνημα σου δεν προοριζοταν για μενα;;;ΕΕ;;;Ενα σημαδακι ακομα στο χαρτι desper ειναι πολυ σημαντικο για καποιον που μολις ξεκινησε ταξιδι!
thenks www hh
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 17 Νοε - 3:28:09

Αγαπητοι μου φιλοι θα σας παρουσιασω την πρωτη ολοκληρωμενη εμπειρια ενεργειακης θεασης που πραγματοποιηθηκε επειτα απο ενα συνειδητο ονειρο λιγο καιρο πριν , προμηνυωντας αυτο που θα ερχοταν ....
ΘΗΡΑ 19-1-2012. Το βραδυ εκεινης της τεταρτης με βρηκε να σκεπτομαι καθως προσπαθουσα να κοιμηθω, τα λογια ενος ανθρωπου για την σημαντικοτητα περι καταστολης του φοβου σε μια τετοια θεαση , αρχισα να αναπαριστω συσχετιστικα ολες τις μη ολοκληρομενες εμπειριες που ειχα απο περιπου επτα ετων παιδι, ολες ειχαν ενα κοινο στοιχειο , ενα ενεργειακο βουητο , αισθηση δονησεων , και μια διαχυτη αισθηση παρουσιας στον χωρο - [ μια σκια ] οπως αναφερει και μια φιλη σε δικη της εμπειρια ] - και αμεσως μετα ενας τρομακτικος θηριωδης φοβος που με αναγκαζε σε κατασταση πανικου να επανελθω στις φυσικες αισθησεις , ποτε με κραυγες , ποτε με σπασμοδικες κινησεις των ακρων του σωματος μου .
Ηταν μια κατασταση που με γοητευε αλλα περισσοτερο και με φοβιζε ταυτοχρονα , ετσι προσπαθουσα με τα χρονια να την παραβλεπω, ποτε δεν την ερευνησα , ποτε δεν διαβασα κανενα βιβλιο σχετικα , σε ενα δυο οικειους ανθρωπους που μιλησα και απο παιδι αλλα και μεγαλυτερος , θεωρησαν οτι αποτελει ενα ειδος εφιαλτη , η καποια αλλη διαταραχη...... Ολα αυτα εως τις 19 -1 -12 , λιγες ημερες μετα τα γενεθλια μου .
Αυτα σκεπτομουν πανω κατω εκεινη την βραδυα , αντιλαμβανομενος επειτα απο μια σχετικη καθοδηγηση απο ενα ιδιαιτερα εμπειρο ανθρωπο οτι το κλειδι στην υποθεση ηταν ο φοβος .
Επρεπε λοιπον να προετοιμασω ψυχικα την καταστολη του, επρεπε να τον κανω φυλλο και φτερο , να τον ανοιξω διαπλατα , ξεφλουδιζωντας τον σε χιλιαδες μικρα κομματακια , να βυθισω το βλεμμα στο βλεμμα του ...
Επρεπε στην ουσια να αφεθω συνειδητα στην αγκαλια της ''υπαρξης'', με απολυτη εμπιστοσυνη και πιστη σε αυτην , χωρις φοβο αλλα με παθος ...
Ειναι μεγαλειωδες η γενναιοτητα που μπορει να επιδειξη μια ανθρωπινη ψυχη οταν το αποφασισει ...
Καποια στιγμη κατα την διαρκεια αυτων των σκεψεων ενιωσα αιωρηση σωματος ακριβως πανω απο το κρεβατι και μια αισθηση πλαστικοτητας σε σχεση με το περιβαλλον , σαν να ειμουν μερος του αερα , σαν απο το ιδιο υλικο , επειτα σκεφθηκα με εκπληξη και ανακουφιση οτι δεν υπηρχε κανενος ειδους συναισθημα φοβου, καθως και το γνωριμο ενεργειακο βουητο , και αυτο ειχε εξαφανιστει , τιποτε δεν θυμιζε ολες τις προηγουμενες φορες , ενιωθα οικεια , γαληνια , ενιωσα οτι ηθελα να παρατηρησω τον χωρο εχωντας πληρη και συνειδητη αισθηση της καταστασης που βιωνα .
Ομως συνεβηκε αμεσως μετα κατι περιεργο .... εβλεπα οτι σκεπτομουν με ενα ακανονιστο τροπο , αστερια στον ουρανο , ειδα μια καθολικη εκκλησια , αρχικα καθαρα και επειτα με σταδιακη παραμορφωση ωσπου να γινει σκια , επειτα εβλεπα και αλλα αντικειμενα και χωρους συγκεχυμενους που δεν θυμαμαι , αμεσως μετα και εχοντας παντα την πληρη αντιληψη οτι προκειται περι αστρικης προβολης σκεφθηκα οτι δεν πρεπει να απομακρυνομαι απο τον χωρο μου κατα την διαρκεια μιας πρωτης τετοιας εμπειριας , αυτοματα με την σκεψη αυτη βρεθηκα στο δωματιο μου , μονο που τωρα αρχισε να με κυριευει ο φοβος , αρχισα να φοβαμαι παρα πολυ και η αντιδραση μου ηταν να επικαλεστω με δυνατη κραυγη το ονομα μιας γυναικας που πιστεψα οτι ηταν ο πιο καταλληλος ανθρωπος για ενα τετοιο ''περιβαλλον''....
Σε αυτο το σημειο γινεται ακομη πιο περιεργο καθως ενιωσα και ακουσα την φωνη μου, την ακουσα να την καλει , αμεσως μετα αρχισε να σχηματιζεται ενα χερι στην μεση του δωματιου , ακριβως μπροστα μου , το εβλεπα σαν σχημα , ενιωσα οτι επρεπε να το αγγιξω για να καταλαβω τινος ηταν , το αγγιξα , ενιωσα την αισθηση του αγγιγματος , πως ειναι δυνατον σκεφθηκα...... ; δεν μπωρει να συμβενει αυτο , δεν μπωρει να υπαρχουν αισθησεις σε μια τετοια κατασταση , και ομως ενιωθα οτι υπηρχαν , αισθανθηκα οτι το χερι ειναι γυναικειο και ενιωσα οτι πρεπει να απλωσω το δικο μου χερι στο νοητο σημειο που θα επρεπε να υπηρχε προσωπο , γνωριζα οτι με αυτο τον τροπο θα σχηματιστει , αυτο και ακριβως εγινε μολις την αγγιξα με την παλαμη , καθε σημειο του προσωπου γινοταν οπτικα αντιληπτο σε ταυτοχρονο συνδειασμο με το αγγιγμα , κατι σαν την μεθοδο των τυφλων που αγγιζουν ωστε να μπορεσουν να οπτικοποιησουν νοητικα ....
Ενα γυναικειο προσωπο λοιπον , λεπτα χαρακτηριστικα , και σχετικα κοντα μαλλια , συνεχισα το αγγιγμα στα υπολοιπα αορατα νοητα σημεια του σωματος της ωστε να εχω ολοκληρωμενη εικονα εκεινης της γυναικας , και καθως αυτο συνεβαινε αρχισε να σχηματιζεται ενα πανεμορφο μαυρο αιλουροειδες αγνωστου ειδους , δεν μπορεσα να το ταξινομησω σε κανενα απο τα γνωστα ζωα που γνωριζα , ηταν κατι σαν πανθηρας , κατι σαν πουμα , το εβλεπα για πρωτη φορα , τελος θυμαμαι τον εαυτο μου να το κοιταζει με θαυμασμο , και εκεινο ακινητα μετεωρο στον χωρο του δωματιου να με παρατηρει , στελνωντας μου φευγαλεα ανησυχια για τις διαθεσεις του , αλλα και μια ταυτοχρονη αισθηση ασφαλειας που αποπνεει η συνειδητη γνωση του βιωματος .
Αμεσως μετα επανηλθα σε φυσικη κατασταση σωματος , ανησυχος αλλα και συνεπαρμενος απο ενα ονειρικα γαληνιο συναισθημα .
Εκτοτε εχω ξαναδει το ιδιο ζωο σε αστρικη θεαση , αρχισα να το ψαχνω το θεμα και διαπιστωσα οτι τ α ζωα αυτα αποκαλουνται οδηγοι - φυλακες , γνωστα στις σαμανικες παραδοσεις και αντιληψεις .....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 17 Νοε - 9:41:32

Αυτος ο φόβος ! Πραγματικά τον τρόμο που ένιωθα κάθε φορά που άρχιζε αυτος ο βομβος που θεωρουσα σαν προειδοποιηση για ότι ακολουθούσε δεν το έχω νιώσει πότε σε καμιά περίπτωση! Είναι παράξενο το ότι διαβάζοντας τις εμπειριες σου εμμανουήλ κατάφερα, καταφέρνω να αποκτώ όλο και πιο πολύ ελεγχο πάνω στο συναίσθημα της στιγμης εκείνης.Αυτό που με τρόμαζε τόσο, αυτό που αποκαλούσα"σκια"πιστεύω πλέον ότι το έχω"δαμάσει"Η αγριότητα του ήταν τέτοια που αυτή η λέξη μου ταιριάζει απόλυτα...Πιστεύω αυτό συνεβει από την στιγμή που άρχισα να κατανοώ περί τίνος προκειτε.Σαν να το"ξορκισε"και μόνο η γνώση η μάλλον ηαναγνωριση της προελευσης του.Δεν έγινε αμέσως αλλά σταδιακά.Όπως φεύγει σταδιακα μια βρωμια από μια επιφανεια...(τώρα μίλησε η νοικοκυρά μεσα μου).Ευχαριστώ εμμανουήλ που μοιραζεσε της εμπειριες σου μαζί μας...Είναι πράγματικα σημαδια στον ονειροχαρτη μου.Η να πω καλητερα κάτι σαν φάρος; Κάπως έτσι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 17 Νοε - 11:21:05

Emmanouil ,μου κάνει εντύπωση το πόσο αβίαστα καταφέρνεις την αστρική προβολή.
Κυκλοφορουν τεχνικές και κάτω απο αυτές σχόλια ατόμων με παράπονα που δεν μπορούν να βγουν απο το σώμα τους,κάποιοι δηλαδή,το παλεύουν πολύ χωρίς αποτέλεσμα και κάποιοι ενω δεν ξέρουν καν τι είναι απλώς τους συμβαίνει,ακούσια.
Πως το επιτυγχάνεις;

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ 17 Νοε - 14:27:43

ladosifa η καθαρα προσωπικη μου αποψη για το θεμα ειναι οτι για να εισερθει κανεις ακουσια σε καταστασεις παρομοιας θεασης θα πρεπει η ουσιωδη ''ταυτοτητα'' της ψυχης του να ειναι ειδη συγχρονισμενη και συντονισμενη σε αυτου του ειδους τις ενεργειες , αν δεν ειναι , θα πρεπει να ακολουθηθει μια σειρα πνευματικων και σωματικων τεχνικων προσαρμογης και απελευθερωσης , ενεργοποιωντας τις καταλληλες συχνοτητες αλληλεπιδρασης με αυτους τους ''χωρους''.... Ο ''επαναπρογγραματισμος '' χρειαζεται κατανοηση , υπομονη , επιμονη, πληρη αποχη απο καταναλωση κρεατος και φυσικα απο οποιαδηποτε τοξικη ουσια , ακομη και απο το τσιγαρο , το σωμα χρειαζεται και αυτο την σταδιακη μεταβολη προσαρμογης του νευρικου συστηματος στο αιθερικο πεδιο , δες το σαν ενα κινητο τηλεφωνο , οσο και να προσπαθει καποιος να εγκαταστησει ενα συγχρονο λογισμικο σε παλαιου τυπου συσκευη , η αποδοση θα ειναι περιορισμενη , εκτος αν συσκευη και λογισμικο ταυτιζονται αποδιδοντας τα μεγιστα....
Ομως περα απο αυτα εχω την αισθηση και πεποιθηση οτι το ''περασμα'' σε αυτο το πεδιο ειναι μια πολυπλοκοτερη διαδικασια πνευματικης καθαρσης , οπου η συνειδητοτητα πρεπει να κατανοηση και να απαλλαγει απο μια σειρα δομικων επιστρωματων που εχουν σωρευθει πανω στην καθαρη θεικη φυση της , εμποδιζοντας την ετσι να αυτοαντιληφθη τον ιδιο της τον εαυτο , ουσιαστικα η αστρικη προβολη ειναι μια διαδικασια αντιστροφης αποκολλησης αυτων των επιστρωματων ...
Θελω να πω οτι ενας ανθρωπος που εχει μεσα του αγνοια , ζηλεια , εγωισμο , μισος , φοβο , και ενα σωρο αλλα αρνητικα συναισθηματα , δεν ειναι δυνατον να του επιτραπει η ''εισοδος'' σε αυτα τα πεδια , διοτι τα ιδια αυτα συναισθηματα ακυρωνουν το '' διαβατηριο '' του , καθως αποτελουν στην ουσια τους επικτητες και μη κληρονομημενες ενεργειες πανω στην καθαρη θεικη του φυση, αυτο που ονομαζονται πεπλα η επιστρωματα , υπαρχει μια σχετικη αναλυση μου στο '' ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΡΔΙΑΣ '' αν θυμαμαι σωστα , μπωρεις να την διαβασης ladosifa....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
desper !!!

desper !!!


Ηλικία : 69
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2012
Αριθμός μηνυμάτων : 239

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 18 Νοε - 0:50:20

[quote="emmanouil"]ladosifa η καθαρα προσωπικη μου αποψη για το θεμα ειναι οτι για να εισερθει κανεις ακουσια σε καταστασεις παρομοιας θεασης θα πρεπει η ουσιωδη ''ταυτοτητα'' της ψυχης του να ειναι ειδη συγχρονισμενη και συντονισμενη σε αυτου του ειδους τις ενεργειες


Μέχρι εδώ συμφωνώ απόλυτα.


αν δεν ειναι , θα πρεπει να ακολουθηθει μια σειρα πνευματικων και σωματικων τεχνικων προσαρμογης και απελευθερωσης , ενεργοποιωντας τις καταλληλες συχνοτητες αλληλεπιδρασης με αυτους τους ''χωρους''....

Εδώ διαφωνώ, με τις σωματικές τεχνικές [ γιατί βαριέμαι ]

και με τις τεχνικές προσαρμογής, για τους εξής λόγους
Βάζοντας το χέρι μας στο μέτωπο του άλλου καταλαβαίνουμε αν έχει πυρετό
Καλύτερα να του βάλουμε θερμόμετρο.

Όπως έχει γράψει η Αιθηρόη με θέμα ηλεκτρομαγνητικά κύματα
στους 6,3 και 7 hz/ δευτερόλεπτο,
βιώνει κανείς την νοητική ή αστρική προβολή.

Οι γιατροί τοποθετούν το λεγόμενο holder που καταγράφει
την καρδιακή λειτουργία για ένα 24ωρο

Άραγε αν βρισκόταν ένας καλός άνθρωπος,
που θα μπορούσε να φτιάξει ένα φορητό μπίπερ,
μηχανηματάκι καταγραφής εγκεφαλικών κυμάτων
[ και όχι τον ακριβό ηλεκτροεγκεφαλογράφο που έχουν
τα νοσοκομειακά εργαστήρια ]
α] θα γλιτώναμε από τους γιόγκι
β] θα γλίτωναν κι αυτοί που τυραννιούνται τόσα και τόσα χρόνια οι άμοιροι
και έχουν στεγνώσει απ΄την πείνα
γ] θα γλίτωνα κι' εγώ, που ενώ έχω βιώσει πολλές,
[ δεν θέλω να πω, ντρέπομαι ]
δύσκολα όμως φτάνω στη συνειδητή αστρική προβολή, αλλά φτάνω


Ο ''επαναπρογγραματισμος '' χρειαζεται κατανοηση , υπομονη , επιμονη, πληρη αποχη απο καταναλωση κρεατος και φυσικα απο οποιαδηποτε τοξικη ουσια , ακομη και απο το τσιγαρο , το σωμα χρειαζεται και αυτο την σταδιακη μεταβολη προσαρμογης του νευρικου συστηματος στο αιθερικο πεδιο , δες το σαν ενα κινητο τηλεφωνο , οσο και να προσπαθει καποιος να εγκαταστησει ενα συγχρονο λογισμικο σε παλαιου τυπου συσκευη , η αποδοση θα ειναι περιορισμενη , εκτος αν συσκευη και λογισμικο ταυτιζονται αποδιδοντας τα μεγιστα....


Και πάλι δεν συμφωνώ
Στον ανθρώπινο οργανισμό, χρειάζονται διάφορα στοιχεία,
άλατα, μεταλλικά στοιχεία κλπ
Στον εγκέφαλο εκτελούνται διεργασίες και διάφορες εκκρίσεις
Γι' αυτό είναι απαραίτητες όλες οι τροφές

Όσο για το τσιγάρο δεν το συζητάω, είναι το χόμπι μου
Να κόψετε και σεις τα κινητά, την τηλεόραση, τις ηλεκτρικές συσκευές
που φέρουν ακτινοβολία και αποσυντονίζουν

Στο τέλος, κόψε το ένα, κόψε το άλλο,
το νευρικό μου σύστημα δεν θα επεναπρογραμματιστεί,
αλλά θα γίνει τσατάλια,
κοινώς ένα μάτσο χάλια



Ομως περα απο αυτα εχω την αισθηση και πεποιθηση οτι το ''περασμα'' σε αυτο το πεδιο ειναι μια πολυπλοκοτερη διαδικασια πνευματικης καθαρσης , οπου η συνειδητοτητα πρεπει να κατανοηση και να απαλλαγει απο μια σειρα δομικων επιστρωματων που εχουν σωρευθει πανω στην καθαρη θεικη φυση

Πιστεύω στη θεϊκή φύση του Ανθρώπου
Ο Άνθρωπος όμως, ο επί της γης, επιβάλλεται να χαίρεται τη ζωή του

Δεν σκοπεύω απ' αυτή τη ζωή να γίνω Νεφελείμ
Στην άλλη, βλέπουμε
Ο νοών....νοείτω


Όσο για την αλλαγή συχνότητας του εγκεφάλου,
για την επίτευξη της αστρικής προβολής.....

Μόνοι σας θα βρήτε το δρόμο,
γιατί πρέπει να πέσετε ακριβώς στη συχνότητα
Αν δεν τα καταφέρετε, αλλάξτε τρόπο, τρόπους
Παίξτε ελεύθερα με το μυαλό σας


Δεν είμαι αιρετικός, αλλά.....

Πιστεύω, στο πίστευε και μη, ερεύνα

τστστσ τστστσ τστστσ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ


Τόπος : ονειροχωρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/08/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 668

Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχικές Δυνάμεις...   Ψυχικές Δυνάμεις... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 18 Νοε - 18:16:09

κλαπ! κλαπ! κλαπ!
Σίγουρα θα φανεί αλλοπρόσαλλο...αλλά συμφωνώ και με τους δύο!
Ο ένας ετοιμάζει το ταξίδι του προσεκτικα, οργανώνει την βαλίτσα του, φτιάχνει το προγραμμα του προσεκτικά...
Ο άλλος...βουτάει τα απαραιτητα κι έφυγε!
Μου αρέσει και ο ένας ταξιδευτής και ο άλλος!
Ποιος είναι πιο"σωστός";
Δεν νομίζω ότι τιθετε θέμα σωστού και λάθους!
Ποιος είναι αυτος που γνωρίζει μμε βεβαιότητα;
Η δυνατότητες του νου και του πνεύματος μας είναι αν δεν κάνω λάθος προς το παρόν πεδιο ανεξερευνητο,η τουλάχιστον όχι πλήρως.
Πολύ μου αρέσει να σας διαβάζω!
Και μην ανησυχεί κανείς...
Δεν θα κάνω ποτέ κάτι που δεν θα...κάνατε!
Είστε υπέροχοι! γιεπ ανθη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ψυχικές Δυνάμεις...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
»  Ανεπιφύλακτα
» Κρύσταλλοι & Δυνάμεις._
» Δυναμεις και ενεργιες
» Οι μυστικές δυνάμεις των Πυραμίδων
» Προς τις Δυνάμεις του κόσμου.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΧΑΡΤΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ :: Η ΨΥΧΗ-
Μετάβαση σε: