H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Ψυχής ουσία...

Πήγαινε κάτω 
+5
ΙΚΤΙΝΟΣ
photo art
anarhos
markos
Αιθηρόη
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ερατώ




Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 50

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 23 Φεβ - 0:57:02

Σιγά..ΣΙΓΑ Βαγγέλη..
Μην γίνεσαι τόσο γενναιόδωρος..

Δηλαδή τι μου λες...

Οτι ξέρεις τον τρόπο να είσαι ένας θεός.;
Καταλαβαίνεις τουλάχιστον πόσα ερωτήματα γεννιούνται μ' αυτά που γράφεις;

Ποιος την έχει αυτή την δύναμη και γιατί την δίνει τόσο γενναιόδωρα..

Και δεν θέλω να μου την στείλεις με προσωπικό μηνύμα..

Αν δεν είναι μυστικό μπορείς να το πείς εδώ...
Κι αν είναι τόσο γενναιόδωροι και καλοί, αυτοί που την έχουν, δεν χρειάζετε και να κρύβονται..

Και το σπουδαιότερο με τι αντάλαγμα;;;

Γιατί σίγουρα κάτι θα πληρώσω..

Θέλω να μου πεις εσύ τι έδωσες για να αποκτήσεις αυτή τη δύναμη..

Απο τα λεγόμενα σου κατάλαβα ότι η κυριαρχία της έχει να κάνει πάνω στην ύλη..

Πόσο μεγάλη σημασία έχει για σένα η ύλη Βαγγέλη;

Πως αντιλαμβάνεσε την ύπαρξη σου;

Μόνο ως σώμα;
Αυτό πρέπει να χορτάσουμε και να ικανοποιήσουμε.. κι αυτό είναι όλο;
Εκεί αρχίζει κι εκεί τελειώνει η υπαρξή μας;

θέλω πραγματικά να μου απαντήσεις σ' αυτά τα ερωτήματα, γιατί είμαι πολύ περίεργη..


Οταν μου έγραψες ότι ξέρεις που να βρω τη δύναμη, για να κάνω "θαύματα", ξέρεις τι θυμήθηκα Βαγγέλη..
Εγινε κάτι σαν de ja vu..

Οταν ήμουν μικρή.. τέλη της δεκαετίας του 70 περίπου.. έπεζε στην τηλεόραση μια σείρα..

Το τζίνι..
Δεν ξέρω αν την έχεις δει.. ήταν μια κοπέλα που ήταν το τζίνι.. έβγαινε απο το μπουκάλι και ρωτούσε το αφεντικό της πια ήταν η επιθυμία του..για να την πραγματοποιήσει..
Την σειρά την την παρακολουθούσα ανελλιπώς..γιατί ξυπνούσε την φαντασία μου.

Αλλά κι εμένα με παρακολουθούσε ο πατέρας μου..
Προφανώς κι εγώ ξυπνούσα το δικό του ενδιαφέρον.. γιατί καταλάβενε τι γίνετε μέσα μου..

Μου έκανε μια ερώτηση..
Αν είχα ένα τζίνι..και μου έδινε μόνο μια ευκαιρία να μου πραγματοποιήει μία μου επιθυμεία..τι θα του ζητούσα..

Κι εγώ μπήκα στην διαδικασία να αναζητώ, τι είναι αυτό που πραγματικά θέλω πάνω απ' όλα..για να το ζητήσω..
Το παιχνίδι το πήρα πολύ σοβαρά..σαν να ήταν αλήθεια.

Στην αρχή του είπα παιχνίδια.. και χίλια δυο πράγματα που ονειρεύεται ένα παιδί..
Αλλα αυτός κάθε μέρα είχε και κάτι πολυτιμότερο να μου προτείνει..

Κι όταν έφτασα να του πω ότι η επιθυμία μου είναι να αποκτω πάντα ότι υλικό αγαθό θελήσω..
με ρώτησε αν ήμουν ικανοποιημένη που εγώ θα είχα όλα αυτά τα ωραία πράγματα .. αλλά τα αδέρφια δεν είχαν τίποτα..

Και πάλι μπήκα στην διαδικασία να σκεφτομαι, εγώ να τα έχω όλα ..και τα αδέρφια μου τίποτα..πάλι δεν ήμουν ικανοποιημένη..

Να μην τα πολυλογό έφτασα να ζητήσω, όλος ο κόσμος να έχει πάντα ότι υλικό αγαθό ζητήσει..
Κι εκεί πίστεψα οτι όλοι θα είναι ευτυχισμένοι,γιατί θα τα έχουν όλα..

Και με ξαναρωτάει...
-Κι αν ξεσπάσει αναμεταξύ τους μίσος και κακία.. κι ο ένας θέλει να πάρει τα αγαθά του αλλου..θα είσαι ευχαριστημένη;
-Μα γιατί να θέλει ο ένας να πάρει τα πράγματα του άλλου;..αφού όλοι θα μπορούν να έχουν ότι θέλουν..
-Ναι αλλά οι άνθρωποι έχουν και κακία..και δεν θέλουν οι άλλοι να έχουν ότι έχουν οι ίδιοι τους..

Κι εκεί του είπα ότι ήθελα απο το τζίνι μου, να φέρει αγάπη για όλο τον κόσμο...

Η αγάπη είναι πάνω απ' όλα τα υλικά αγαθά.. όχι ότι δεν μας λείπουν τα υλικά αγαθά...αλα δεν είναι το παν..



Εχουν περάσει 35 χρόνια απο τότε Βαγγέλη..κα δεν .εχω βρεί τίποτα πιο ανώτερο απο την αγάπη, για μένα και για τον κόσμο όλο...

Η δύναμη που μου χαρίζεις τόσο απλόχερα..μπορεί να μου χαρίσει την αγάπη, για όλον τον κόσμο....;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 23 Φεβ - 10:44:39

Ερατώ έγραψε:
Σιγά..ΣΙΓΑ Βαγγέλη..
Μην γίνεσαι τόσο γενναιόδωρος..

Δηλαδή τι μου λες...

Οτι ξέρεις τον τρόπο να είσαι ένας θεός.;
Καταλαβαίνεις τουλάχιστον πόσα ερωτήματα γεννιούνται μ' αυτά που γράφεις;

Ποιος την έχει αυτή την δύναμη και γιατί την δίνει τόσο γενναιόδωρα..

Και δεν θέλω να μου την στείλεις με προσωπικό μηνύμα..

Αν δεν είναι μυστικό μπορείς να το πείς εδώ...
Κι αν είναι τόσο γενναιόδωροι και καλοί, αυτοί που την έχουν, δεν χρειάζετε και να κρύβονται..

Και το σπουδαιότερο με τι αντάλαγμα;;;

Γιατί σίγουρα κάτι θα πληρώσω..

Θέλω να μου πεις εσύ τι έδωσες για να αποκτήσεις αυτή τη δύναμη..

Απο τα λεγόμενα σου κατάλαβα ότι η κυριαρχία της έχει να κάνει πάνω στην ύλη..

Πόσο μεγάλη σημασία έχει για σένα η ύλη Βαγγέλη;

Πως αντιλαμβάνεσε την ύπαρξη σου;

Μόνο ως σώμα;
Αυτό πρέπει να χορτάσουμε και να ικανοποιήσουμε.. κι αυτό είναι όλο;
Εκεί αρχίζει κι εκεί τελειώνει η υπαρξή μας;

θέλω πραγματικά να μου απαντήσεις σ' αυτά τα ερωτήματα, γιατί είμαι πολύ περίεργη..


Οταν μου έγραψες ότι ξέρεις που να βρω τη δύναμη, για να κάνω "θαύματα", ξέρεις τι θυμήθηκα Βαγγέλη..
Εγινε κάτι σαν de ja vu..

Οταν ήμουν μικρή.. τέλη της δεκαετίας του 70 περίπου.. έπεζε στην τηλεόραση μια σείρα..

Το τζίνι..
Δεν ξέρω αν την έχεις δει.. ήταν μια κοπέλα που ήταν το τζίνι.. έβγαινε απο το μπουκάλι και ρωτούσε το αφεντικό της πια ήταν η επιθυμία του..για να την πραγματοποιήσει..
Την σειρά την την παρακολουθούσα ανελλιπώς..γιατί ξυπνούσε την φαντασία μου.

Αλλά κι εμένα με παρακολουθούσε ο πατέρας μου..
Προφανώς κι εγώ ξυπνούσα το δικό του ενδιαφέρον.. γιατί καταλάβενε τι γίνετε μέσα μου..

Μου έκανε μια ερώτηση..
Αν είχα ένα τζίνι..και μου έδινε μόνο μια ευκαιρία να μου πραγματοποιήει μία μου επιθυμεία..τι θα του ζητούσα..

Κι εγώ μπήκα στην διαδικασία να αναζητώ, τι είναι αυτό που πραγματικά θέλω πάνω απ' όλα..για να το ζητήσω..
Το παιχνίδι το πήρα πολύ σοβαρά..σαν να ήταν αλήθεια.

Στην αρχή του είπα παιχνίδια.. και χίλια δυο πράγματα που ονειρεύεται ένα παιδί..
Αλλα αυτός κάθε μέρα είχε και κάτι πολυτιμότερο να μου προτείνει..

Κι όταν έφτασα να του πω ότι η επιθυμία μου είναι να αποκτω πάντα ότι υλικό αγαθό θελήσω..
με ρώτησε αν ήμουν ικανοποιημένη που εγώ θα είχα όλα αυτά τα ωραία πράγματα .. αλλά τα αδέρφια δεν είχαν τίποτα..

Και πάλι μπήκα στην διαδικασία να σκεφτομαι, εγώ να τα έχω όλα ..και τα αδέρφια μου τίποτα..πάλι δεν ήμουν ικανοποιημένη..

Να μην τα πολυλογό έφτασα να ζητήσω, όλος ο κόσμος να έχει πάντα ότι υλικό αγαθό ζητήσει..
Κι εκεί πίστεψα οτι όλοι θα είναι ευτυχισμένοι,γιατί θα τα έχουν όλα..

Και με ξαναρωτάει...
-Κι αν ξεσπάσει αναμεταξύ τους μίσος και κακία.. κι ο ένας θέλει να πάρει τα αγαθά του αλλου..θα είσαι ευχαριστημένη;
-Μα γιατί να θέλει ο ένας να πάρει τα πράγματα του άλλου;..αφού όλοι θα μπορούν να έχουν ότι θέλουν..
-Ναι αλλά οι άνθρωποι έχουν και κακία..και δεν θέλουν οι άλλοι να έχουν ότι έχουν οι ίδιοι τους..

Κι εκεί του είπα ότι ήθελα απο το τζίνι μου, να φέρει αγάπη για όλο τον κόσμο...

Η αγάπη είναι πάνω απ' όλα τα υλικά αγαθά.. όχι ότι δεν μας λείπουν τα υλικά αγαθά...αλα δεν είναι το παν..



Εχουν περάσει 35 χρόνια απο τότε Βαγγέλη..κα δεν .εχω βρεί τίποτα πιο ανώτερο απο την αγάπη, για μένα και για τον κόσμο όλο...

Η δύναμη που μου χαρίζεις τόσο απλόχερα..μπορεί να μου χαρίσει την αγάπη, για όλον τον κόσμο....;;;
το ξερω τον τροπο να γινης σαν θεος θα μου επιτρεψης να μην το πω να μην το συνεχησω
θα σου πω κατι για τον αθρωπο χωρης πολλες λεπτομερειες 
μεσα του κρυβη δυναμης απεριοριστες χωρης να πω και εδω λεπτομερειες
ενας τροπος να της ξεκληδωση ειναι και ο διαλογισμος και οι χαλαρωση και ο οραματησμος 
με τον διαλογισμο για θαυματα 
ξεκληδωνης μια αλλη δυναμη του αθρωπου που ολλη την εχουμε αλλα δεν την χρησημοποιυμε γιατι θελη εκπαιδευση για να την χρησημοποιησουμε την αυρα την ενεργεια που αν την χρησημοποιουμε 
σε ενταση και σε ισχυ 100τα εκατο οπως θα επρεπε... θα ημασταν κατι σαν θεος θα καναμε θαυματα
θα καναμε τα παντα 
λοιπον υπαρχουν πολλου τροποι να προσπαθησης να την χρησημοποιησης και πιστεψε με πολυ πιο ευκολη και γρηγορα απο τον συγκεκρημενο διαλογισμο 
ομως εδω πρεπη να εξομολογηθω γιατι αποφασησα και στην συγκεκρημενη ιστοσελιδα 
και σε αλλες να τον γραψω
γιατι εκτος οτι ειναι πειτε ετσι απο την φυση του για να πιαση πρεπη ο αθρωπος να τηρη καποιες 
προδιαγραφες 

μια απο αυτες ειναι να μην ειναι αθρωπος οι χαρακτηρας κακος πονηρος και ατομο να βλαψη τους αλλους 
και οτι αλλο γραφω για της προδιαγραφες αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να τον γραψω
παραδειγμα αμφιβαλο μαγισουλα αν τηρης της προδιαγραφες και το λεω γιατι αν το κανης 
μπορης πραγματη να μου κανης κακο και σε εμενα και σε αλλους που θα θεωρης εχθρους σου
πολαπλασιαστη αρνητηκης ενεργειας 
μεταξυ αστειου αν βρης καποιον αλλον τροπο μην μου κανης κακο εχω και εγω μαμα ξερης αν εισαι και εσσει καταλαβαινεις

ας αφησουμε την μαγισουλα 
και την ανεφερα για να σου δωσω και να καταλαβης του παραδειγματος μου οτι ειναι ασφαλης να μην πιαση σε επυκηνδηνους αθρωπους 

  
 οσσο για τη ανταλαγμα ξαναλεω δεν ειμαι σατανηστης ουτε καμοια οντοτητα κακια μου την εδωσε 
με κανενα ανταλαγμα 
ουτε αν το κανης θα παρη κανενας την ψυχη σου δεν υπαρχη τιποτα αρνητικο εκτος αν προσπαθησης και δεν το καταφερης μονο... μη φοβασαι δεν ειμαι κανενα τερας πιστεψε με

κοινος να το πω αλλιως κανης θαυματα σαν τον χριστο αν το καταφερης
ο χριστος τη ειπε πειτε το βουνο να κουνηθη και θα κουνηθη αρκει να το πιστευεται 
ετσι και με τον συγκεκρημενο διαλογισμο ξεκληδωνη αυτην την ικανοτητα 

το πως αντιλαμβανομαι την υπαρξη μου οχι μονο ως υλη αλλα και ως πνευμα και ψυχη 
ενα αλλο υπερζωο
οι αλλιως κατι ανωτερω απο τα ζωα 
οι σκετο αθρωπος
πεσ το οπως θες αλλα πιστεψε με δεν ειμαι σατανηστης ουτε εδωσα πουθενα την ψυχη μου
επησης τον διαλογισμο για θαυματα τον ειχα γραψη και εδω αλλα για καπους λογους για καποιον κατα την γνωμη μου πολαπλασιαστη αρνητηκης ενεργειας αφου δεν με ζητησε συγνωμη 
σε ενδηξη διαμαρτιριας για κατι ωραιες προσβολες που εφαγα το διεγραψα αλλα αμα θες στον στελνω σε μηνημα οι πανε εκει που λεει ο ηλιοδρος [ελπιζω να μην τσατηστη που ανεφερα το ονομα του] και διαβασε τον

αν υπονοεις για χρηματα να με πληρωσης μην ανησηχης ειναι δωρεαν ουτε εχω σκοπο με δολιους τροπου να πληρωνομαι για καποιες πληροφοριες που εχω 


επησης κατι το απιστευτο και ευχομαι ολοψυχα και να μην μου τυχαινει και εμενα 
ενα τοσο ακρως αποκαλυπτηκο κειμενο ενα τοσο σπουδαιο και κανης σε καμια ιστοσελιδα δεν εγραψε τιποτα ακριβως ουτε καν δεν ειπε πως πιστευο οτι θα πιαση ...
συμπερασμα σε εμας τους αθρωπου πολλες φορες οτι ειναι κατι σπανιο και μεγαλης σπουδαιτητας ειναι διπλα μας και δεν το καταλαβαινουμε 
εκτος αν το καταλαβαν τιποτα σπουδαιοι νοες και το χρησημοποιουν χωρης ερωτησης 
το γραφω γιατι απο οτι καταλαβα σε εμας τους αθρωπου οτι ειναι διπλα μας μεγαλης αξιας δεν το καταλαβαινουμε και ευχομα απο εδω και περα σε εμενα να μην συμβαινει αυτο

ναι την ταινια την εβλεπα και με αρεσε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ερατώ




Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 50

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 23 Φεβ - 20:02:54

Μάλιστα.. δηλαδή μου λες ότι δεν είσαι "σατανιστής",αλλά έχεις την δύναμη να κάνεις θαύματα..
Κι αυτό μπορεί να το καταφέρει ο καθένας.. με κάποιο συγκεκριμένο διαλογισμό..

Θα μου επιτρέψεις να σου πω, ότι δεν πιστεύω ότι είναι εφικτό Βαγγέλη.

Κι ο λόγος δεν είναι, ότι δεν πιστεύω ότι υπάρχουν αυτές οι δυνάμεις..
Αλλά δεν πιστεύω ότι λειτουργούν κατ' αυτόν τον τρόπο..

Αυτοί που κατέχουν αυτή τη δύναμη "να έχουν τον έλεγχο της ύλης" κατά την γνώμη μου είναι δυο κατηγορίες..

Οι "σατανιστές" όπως τους αποκαλούμε, που υπηρετούν κάποιους σκοπούς..
Υπηρετούν κάποιους.. και η δύναμη που τους δίνετε είναι ελεγχόμενη..

Και η άλλη μερίδα που κατέχει τέτοια δύναμη... Είναι οι κατέχοντες την γνώση..
Που σίγουρα δεν την κατέχουν τυχαία..

Γιατί Βαγγέλη για να κατέχεις τέτοια δύναμη.. πρέπει να έχεις την γνώση να την χειριστείς..

Δεν μπορώ να φανταστώ Βαγγέλη, τι θα γινόταν.. και τι θα σύμαινε για τον κόσμο μας ..
αν ήταν τόσο εύκολο.. και με ένα διαλογισμό να μπορούσε ο καθένας, να αποκτάει αυτή τη δύναμη..

Θα ήταν σαν να χάριζες και μοίραζες, ατομικές βόμβες...

Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα, με το να πάρεις πεντάχρονα παιδάκια, τους μάθεις πως ανάβουν ένα σπιρτο..
και μετά τους τους δώσεις πέντε δέκα κουτιά σπίρτα, και τα αφήσεις μόνα τους στο σπίτι..

Τι πιστεύεις ότι θα συμβεί.. πια θα είναι η κατάληξη αυτού του σπιτιού.. μαζί με τα παιδιά..

Ακριβώς την ίδια κατάληξη θα είχε και ο πλανήτης μας.. αν μας μοίραζαν έτσι απλόχερα αυτή τη δύναμη.

Γι' αυτό δεν πιστεύω ότι κατέχεις αυτή τη δύναμη Βαγγέλη...

την καλησπέρα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 23 Φεβ - 20:16:20

Ερατώ έγραψε:
Μάλιστα.. δηλαδή μου λες ότι δεν είσαι "σατανιστής",αλλά έχεις την δύναμη να κάνεις θαύματα..
Κι αυτό μπορεί να το καταφέρει ο καθένας.. με κάποιο συγκεκριμένο διαλογισμό..

Θα μου επιτρέψεις να σου πω, ότι δεν πιστεύω ότι είναι εφικτό Βαγγέλη.

Κι ο λόγος δεν είναι, ότι δεν πιστεύω ότι υπάρχουν αυτές οι δυνάμεις..
Αλλά δεν πιστεύω ότι λειτουργούν κατ' αυτόν τον τρόπο..

Αυτοί που κατέχουν αυτή τη δύναμη "να έχουν τον έλεγχο της ύλης" κατά την γνώμη μου είναι δυο κατηγορίες..

Οι "σατανιστές" όπως τους αποκαλούμε, που υπηρετούν κάποιους σκοπούς..
Υπηρετούν κάποιους.. και η δύναμη που τους δίνετε είναι ελεγχόμενη..

Και η άλλη μερίδα που κατέχει τέτοια δύναμη... Είναι οι κατέχοντες την γνώση..
Που σίγουρα δεν την κατέχουν τυχαία..

Γιατί Βαγγέλη για να κατέχεις τέτοια δύναμη.. πρέπει να έχεις την γνώση να την χειριστείς..

Δεν μπορώ να φανταστώ Βαγγέλη, τι θα γινόταν.. και τι θα σύμαινε για τον κόσμο μας ..
αν ήταν τόσο εύκολο.. και με ένα διαλογισμό να μπορούσε ο καθένας, να αποκτάει αυτή τη δύναμη..

Θα ήταν σαν να χάριζες και μοίραζες, ατομικές βόμβες...

Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα, με το να πάρεις πεντάχρονα παιδάκια, τους μάθεις πως ανάβουν ένα σπιρτο..
και μετά τους τους δώσεις πέντε δέκα κουτιά σπίρτα, και τα αφήσεις μόνα τους στο σπίτι..

Τι πιστεύεις ότι θα συμβεί.. πια θα είναι η κατάληξη αυτού του σπιτιού.. μαζί με τα παιδιά..

Ακριβώς την ίδια κατάληξη θα είχε και ο πλανήτης μας.. αν μας μοίραζαν έτσι απλόχερα αυτή τη δύναμη.

Γι' αυτό δεν πιστεύω ότι κατέχεις αυτή τη δύναμη Βαγγέλη...

την καλησπέρα μου
ερατω χωρης να θελουμε να χαλασουμε της καρδιες μας και χωρης να θελο να σε τσατησω
θα θελα να σε θεωρω και φιλη μου μιας και μηλησαμε 
σωστα χωρης προσβολες
και χωρης παρεξηγηση με αυτα που ειπες τη να πω ?σαβανακατρανεμια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ 23 Φεβ - 21:01:24

ΖΑΒΑΡΑΚΑΤΡΑΝΕΜΙΑ  βαγγελης1234
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 10:19:30

nnan έγραψε:
ΖΑΒΑΡΑΚΑΤΡΑΝΕΜΙΑ  βαγγελης1234
σε ευχαριστο για την διωρθωση αν θες θα θελα και σενα να θεωρω φιλη μου να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 13:06:48

παρακαλώ, αλλά δεν νομίζω οτι έχουμε τα ίδια ενδιαφέροντα,συγνώμη  να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 13:31:32

markos έγραψε:
Πλέον δεν υπάρχει στο μυαλό μου το εκτός πραγματικότητας. Όλα υπάρχουν σε κάποια πραγματικότητα. Και δεν έχω καμία διάθεση η δικιά μου, να διαψεύσει μια άλλη πραγματικότητα. Γιατί θα ήταν λάθος. Γιατί κατάλαβα ότι όλες υπάρχουν κάπου και είναι εκεί για όποιον την έχει ανάγκη την κάθε μία απ αυτές, για να μπορέσει να βρει το δρόμο του τελικά. Και θα είμουνα πολύ βλάκας αν διάψευδα μια πραγματικότητα που είναι κατά πολύ ανώτερη από την δικιά μου την περιορισμένη και την φτιαγμένη από άλλους που δεν με ρώτησαν και ποτέ αν την θέλω.



Ωραία σκέψη,χρήσιμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 13:34:47

nnan έγραψε:
παρακαλώ, αλλά δεν νομίζω οτι έχουμε τα ίδια ενδιαφέροντα,συγνώμη  να
φιλη ειπα κοπελα μου οχι γκομενα [μεγας εισαι κυριε]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 13:44:53

εσένα τα ενδιαφεροντα σου περιφερονται γυρω απο το σεξ και μονο;

 χαχα 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 13:46:38

nnan έγραψε:
εσένα τα ενδιαφεροντα σου περιφερονται γυρω απο το σεξ και μονο;

 χαχα 
οχι οτι ειναι κακο να ειναι μονο γυρω απο το σεξ αλλα αν τα ενδιαφερονται μου ηταν μονο γυρω απο το σεξ
δεν θα σε εκανα προταση φιλιας χαααα  ηλιος  να  τουτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 13:50:27

Ε για τα αλλά μιλούσα και εγώ. Δεν με ενδιαφέρει ο διαλογισμός για θαύματα. Δεν ανήκει στα δικά μου ενδιαφέροντα.Και η αλήθεια είναι οτι δεν κατάφερα να τον διαβάσω, συγνώμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 14:15:42

nnan έγραψε:
Ε για τα αλλά μιλούσα και εγώ. Δεν με ενδιαφέρει ο διαλογισμός για θαύματα. Δεν ανήκει στα δικά μου ενδιαφέροντα.Και η αλήθεια είναι οτι δεν κατάφερα να τον διαβάσω, συγνώμη.
δηλαδη θελης να σε πω τα ενδιαφεροντα μου
πλην διαλογισμον για θαυματα κ.τλ.
οσσο για αυτο κατηγορησε τη φιλη σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 15:19:12

πάλι δεν με καταλαβαίνεις...

Δεν μπορώ να ΄διαβάσω τι γράφεις, γιατί φταιει ο τρόπος που τα γράφεις.
Τα σχόλια σου για την φιλενάδα μου περιτεύουν.
Παρόλα αυτά, κανείς δεν είπε οτι δεν μπορούμε να συγκατοικίσουμε...
εξάλλου όλοι ειμαστε...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ερατώ




Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 50

Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ψυχής ουσία...   Ψυχής ουσία... - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ 24 Φεβ - 16:09:03

Οχι βαγγέλη δεν τσατίστηκα..

Αντίθετα γέλασα..


Αλλά θα μου επιτρέψεις να πω κι εγώ κάτι, και να σου ζητήσω να μην θυμώσεις..



Λίγο περισσότερο σεβασμό στον άνθρωπο Βαγγέλλη.

Οποιος και να 'ναι αυτός...

Το αξίζουμε...



Και τώρα που θα βγεις να σεργιανίσεις...
Γιατί απ' ότι κατάλαβα σεργιανάς σε πολλά forum...
Μην τους τα κάνεις "μπάχαλο".

την καλησπέρα μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ψυχής ουσία...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Η ουσία της Ψυχής...
» Η Ουσία της Φύσης...
» Αστρολογία & Ουσία...
» Ουσία (Μιχαήλ Ρέλλος)...
» ...ΠΕΡΙ ΨΥΧΗΣ....

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΧΑΡΤΗΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ :: Η ΨΥΧΗ-
Μετάβαση σε: