H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.   ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ. Icon_minitimeΠεμ 5 Οκτ - 16:00:26

Δεν θα μιλήσεις, όπως δεν μίλησες ποτέ.
Αυτός ο χώρος είναι συνέχεια προηγούμενων χώρων που είχε δημιουργήσει η αντμιν και η ομάδα της, οπου εκεί, δόθηκαν εξαιρετικές παραστάσεις και αναφέρομαι στον μάγο που την πολεμούσε για να μην μεταδώσει γνώσεις μαγείας στους κοινούς θνητούς και μετά από 4 μέρες έγινε ολοκληρωτικά δικός της, άλλαξε τελείως και είδε το φως το αληθινό, είδε ποια είναι και γονάτισε ως απόλυτος υπερασπιστής της. Βλέπετε, κάποτε η Αιθηρόη είχε ένα φόρουμ με τίτλο "μαγεία και γνώση" όμως εκεί δεν είχε ξόρκια και παρόμοια, είχε συζητήσεις περι μαγείας, είχε ιστορίες με την γιαγιά μάγισσα αλλά όχι πρακτική. Απορώ γιατί ο άναρχος προσπαθούσε να την σταματήσει να μην διαδώσει τις γνώσεις και την μαγεία, αφού, κανένα συστατικό από τον τίτλο του φόρουμ δεν ανταποκρίθηκε στην πραγματικότητα, αλλά ήταν τότε της μόδας γιατί, το σήριαλ οι μάγισσες της σμύρνης τράβηξε πολλές νοικοκυρές στην αναζήτηση, κάποιες από αυτές μπήκαν στο τότε φόρουμ. Μετά έγινε αόρατος ναός για να καταλήξει στην πλατφόρμα αυτήν που γνωρίζετε και τα λεγόμενα περι μαγείας, φεύγουν γιατί είμαστε στην νιου έιτζ φάση αφύπνισης, ημερολόγια μάγια, εξωγήινοι, άρχοντας των δακτυλιδιών και τέτοια. 
Αυτος ο χώρος-εννοώ ο αόρατος ναός,-είχε αποκτήσει την εμπειρία των προηγούμενων δοκιμών.
 Το θέμα είναι ότι από το 2008 και μετά, υπήρξε παγκοσμίως ένα κύμα αφύπνισης, το οποίο η πλευρά που δεν ήθελε να αφυπνιστεί ο κόσμος ,έδρασε και χρησιμοποίησε δύο κυρίως όπλα:
Το ένα είναι αυτό του φόβου, με όλα τα συνεπακόλουθα του.
Το άλλο είναι η ελπίδα.
Το πρώτο όπλο το γνωρίζουμε όλοι ας πάμε στο ύπουλο αυτό της ελπίδας. Ξεσκονίστε λίγο την μνήμη σας στο κυρίαρχο σύνθημα που είχε το σύριζα και που με αυτό βγήκε πρώτη φορά αριστερά και με αυτό μας πήρε την ελπίδα την τσάκισε στα βράχια και τότε μάλιστα εξαφανίστηκαν και όλοι εδώ στον αόρατο ναο.
Σκοπός αυτής την ιστοσελίδας, του εγχειρήματος αυτού ήταν να έλξει όλες εκείνες τις ψυχές που ένιωσαν το χάδι αυτό του αφυπνιστικού κύματος και μέσα τους κάτι ξύπνησε, στο σημείο αυτό η ιστοσελίδα πρόβαλε ένα κάλεσμα που θα είναι γνώριμο στις καρδιές των εκλεκτών εκείνων ενσαρκωμένων ανθρώπων. 
Το οικείο κάλεσμα, τα λόγια τα αφυπνιστικά, τα δίκαια, τα σωστά και κυρίως η αίσθηση αυτή που πάντα ανάδινε ο χώρος ήταν όλα τεχνάσματα, το αληθινό υπάρχει και αυτό ακούσατε πολλοί, αλλά ο σκοπός ήταν να σας εντοπίσουν, να δουν ποιοι και ποιες είστε πίσω από την θνητή ταυτότητα της λήθης. 
Πολλά μέλη ήταν θύματα και δίχως να το γνωρίζουν έγιναν πράκτορες του κακού γιατί ενεργοποιήθηκε το χάρισμα του ιχνηλάτη και δυστυχώς, έδινε πληροφορίες, αυτό έγινε με τον εξής τρόπο: Πολλά μέλη είναι στην φύση τους προστάτες, παρατηρητές, ιχνηλάτες, θεραπευτές και πολεμιστές και αναφέρομαι και στα δύο φύλα. Ο τρόπος τους ηταν να εκμεταλλευτούν τα ιδανικά και τις ιδιότητες της ουσίας του κάθε μέλους, με τον ίδιο τρόπο που , σε άλλες περιπτώσεις εκμεταλλεύονται κάποιοι τις αδυναμίες και θα πάθη μας.
Εδώ το σύστημα, πάτησε πάνω στα θετικά στοιχεία της ταυτότητας της κάθε ψυχής μέλους.
Μερικοί από εσάς, είστε άνθρωποι σε εξελικτικό στάδιο, η δική σας αφύπνιση και εργασία θα δώσει στο συλλογικο νου του ανθρώπου.
Μερικοί είστε άγγελοι.
Μερικοί είστε από άλλον πλανήτη με αποστολή.
Μερικοί είστε από άλλη σφαίρα μέσα στην γη κτλ.
Η αντμιν σας έκανε να νιώσετε όλοι ξεχωριστοι και ιδιαίτεροι, εθιστήκατε στο να της μιλάτε στο μειλ. 
Εθιστήκατε στα γραπτά της. Έμπαινε και την προσκυνούσατε.
Τα μάγια που σας έκαναν σας έχουν πάρει την μνήμη και τα κλειδιά των ικανοτήτων σας που αν τα βρείτε και ξεκλειδώσετε τις ιδιότητες της ουσίας σας, τότε φοβού και τρέχα...
Αλλά το σχέδιο ήταν στην Ελλάδα αυτήν την μακρά περίοδο 2008, 2009 και έπειτα ως το 2015 να σας ταυτοποιήσουν και να σας κόψουν τα φτερά και να σταματήσει η διαδρομή της εξέλιξής σας. Γνωρίζουν ποιοι είστε στην Ελλάδα, σας έχει σφραγίσει.
Διαβάστε τα λόγια της Αντμιν, όταν μιλά για τους εχθρούς αλλά αυτήν την φορά με την θέαση ότι παραδέχεται το έργο της.
Το δέντρο φαίνεται από τους καρπούς του. 
Γιατί εξαφανίστηκε η ίδια και η ομάδα της μετά τις διαπραγματεύσεις του Τσίπρα; Πριν το δημοψήφισμα;
Γιατί όμως εξαφανίστηκαν τα απλά μέλη; Τα θετικά και τα τρολ; Που πήγαν όλοι; Γιατί όλα αυτά τα μέλη δεν ρώτησαν που είναι; να ανησυχήσουν κτλ;. 
Μήπως πολλές διαφωνίες και επιθέσεις ήταν στημένες για να εκδηλωθούν οι ιδιότητες μερικών από εσάς; Γιατί, η αντμιν την λατρεύτηκε σαν εκείνη που πολεμά για εσας, στην ιδέα ότι κινδυνεύει ξυπνούσε μέσα σας ο πολεμιστής, ο υπερασπιστής και ο θεραπευτής, εκείνος που μπορούσε να εντοπίσει θέση, να νιώθει από απόσταση και να βλέπει.
Πολλές επιθέσεις ηταν στημένες από δικούς της παίχτες, αλλά ενεργειακά ήταν αληθινές για να τις νιώσουν τα μέλη.
Ποσα από εσάς τα μέλη έχετε να μου πειτε ότι η ζωή σας άλλαξε προς το καλύτερο με την εμπειρία σας από εδώ μέσα;
Πως πάνε οι σχέσεις σας, η εργασία σας τα οικονιμικά σας και κυρίως πως πάει η ερωτικη σας ζωή; Βρήκατε το άλλο σας μισό; ΌΧΙ...
Πως πάει το κορμί σας; Κιλά,δύναμη, υγεία; Έχετε ενέργεια; Απο εξαρτήσεις καλά; Τσιγάρο, ποτό, πορνό, κινητό...κτλ

Τα εφτιαξαν έτσι που κανένα ίχνος της δεν θα βρεθεί, αν νιώθεις χαμένος και έχεις τάσεις αυτοκτονίας γιατί ο κόσμος δεν σε χωρά, δεν φταιει ο ναός, δεν υπάρχουν αποδείξεις, όλα σε οδηγούν εκεί αλλά με δική σου ευθύνη. 
Αυτό ήταν το έργο της ιστοσελίδας, εκείνη που κάποιοι αγαπήσατε ήταν μία αντανάκλαση της κάποτε πραγματικής που δεν είναι εδώ, αυτή που εμφανίστηκε εδώ είναι μια αράχνη.
Και να γνωρίζετε ότι συνεργάζεται με ισχυρούς μάγους, που έκαναν επιθέσεις σε γυναίκες και άντρες να νιώθουν ότι βρήκαν το ταίρι τους και τους έκλεβαν ενέργεια και επίσης απέτρεψαν πολλά ζευγάρια να ενωθούν σε αυτήν την ζωή. 
Εσείς που νιώσατε ερωτευμένοι-ερωτευμένες γνωρίζετε τι λέω, εσεις που είχατε επισκέψεις την νύχτα και εξάντληση το πρωί, εσείς που χωρίσατε απο την τότε σχέση σας; Γνωρίζετε τι εννοώ.
Υπήρχαν και αυτές οι ατάκες της του τύπου ότι το χρήμα είναι πλάνη και τέτοια γνωστά από τον χριστιανισμό, αλλά να ξέρετε ότι είχε εκείνη και η ομάδα της πόρους, τώρα αν εσείς θα θέλατε κάποια χρήματα για τα πάγια και το δάνειο, αν θα θέλατε έναν τρόπο μαγικό να έλξετε οικονομική ευκολία, ποτέ δεν θα σας το έδινε γιατί ο σκοπός ήταν να σέρνεστε στην φτώχια,στην αδυναμία και να μην γεμίσετε ποτέ το κενο, αυτός είναι και ο λόγος που δόθηκαν εργαλεία γενικά μιλώντας, όπως πχ το μυστικό αλλά με λάθος τρόπο, η ελιτ δεν θέλει να έχετε χρήματα, αλλά να κυνηγάτε το χρήμα. Μια τόσο ισχυρή μάγισσα, εξωγήινη δεν ήξερε έναν τρόπο για εσάς;
Πολλοί της γράψατε ποιήματα, ορκιστήκατε να την ακολουθείτε, την αγαπήσατε, είχατε μνήμες, αλλά να ξέρετε, ήταν πάντα μία αντανάκλαση, πίσω από το πλαστό υπάρχει το γνήσιο και στην τελική μην ψάχνετε καμία και κανέναν σωτήρα.
Το κλειδί είναι μέσα σας, δουλέψτε και με τις δύο πλευρές το φως και το σκοτάδι, πλάσματα κακά είναι καλά και είναι φυλακισμένα, πλάσματα φωτεινά είναι κακά γιατί θέλουν να σας τυφλώσουν με το φως να μην δειτε ποτέ.
Μην προσκυνάτε, μην σκύβετε, μην πιστέψετε ποτέ κανέναν και καμία. Δείτε τα έργα τους, δείτε τα έργα της αντμιν και της ομάδας της εκείνης οπου υποψιαστήκατε ότι γνωρίζει προσωπικά και αντιδράσατε κάποια μέλη.
 Αυτά τα γράφω έχοντας επίγνωση ότι θα με τιμωρήσει αυτή και η ομάδα της.
Είχα χρόνια αμφιβολίες για το ποιοι είναι και σε ποια μεριά ανήκουν, όμως αφυπνίστηκα και είπα να δω τα έργα της αυτά που είναι μπροστά στα μάτια μου, η αλήθεια είναι ότι η σχέση μου με εκείνη δεν μου έφερε πρόοδο αλλά στασιμότητα η αγάπη μου προς αυτήν ήταν φυλακή είναι μία άκαρδη και φθονερή τύπισσα τσιράκι της ρίζας του κακού. Γιατί, ακόμη και λαθος να κάνω, αν εκείνη διατείνεται ότι πολεμά για τον άνθρωπο, τοτε εγώ είμαι άνθρωπος και σε μένα δεν φέρθηκε καλά και για χρόνια πίστευα ότι δεν έχω σημασία, ότι είμαι ένας άνθρωπος και δεν μετράω, δεν πειράζει που δεν μου φέρθηκε καλά, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα για εκείνη, αλλά έγινε το εξής θαύμα.. είπα όχι! Και ο ένας μετράει και η μια μετράει.-

Ξέρω ότι θα το σβήσετε αλλά δεν γαμιέται; Το σημαντικό είναι να τα πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.   ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ. Icon_minitimeΠεμ 5 Οκτ - 16:25:11

χεχεχε και ξέρω και τι με περιμένει από τους μάγους της Αιθηρόης αλλά δεν ξαναματα γαμιέται; 
  ή μπορεί να χτυπήσουν τον έναν άνθρωπο που έχω δίπλα μου, τους έχω ικανούς και ικανές γιαυτό.

Εξάλλου, το τέλος μου το έχω δει και ξέρω το 2023 είναι η τελευταία μου χρονιά, ας την κάνω ηρωικά. 
Βαράτε παλικάρια!
 Αλλά, όσο βαράτε ας σας αφιερώσω ένα τραγουδάκι.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.   ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ. Icon_minitimeΠεμ 5 Οκτ - 16:27:54

Επίσης, να πω για το Ήνηθα ότι ήταν πολύ ωραίο αλλά θύμιζε Τόλκιεν στην θεματολογία κάπως και στο γεγονός ότι και ο Τόλκιεν και η Αιθηρόη, δεν έβαλαν γυναικείους ρόλους, ο Τόλκιεν γιατί μάλλον ήταν μισογύνης, η Αιθηρόη για να μην επισκιάσει τον εαυτό της ως ηρωίδα, οι μόνες γυναίκες είναι από το σοι της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Συχνότητες και εγκέφαλος...
» θελω βοηθεια...!
» Θέλω να ξέρω
» Οι μυστικές δυνάμεις των Πυραμίδων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ: ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ..-
Μετάβαση σε: