H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Ακατέργαστος Σελεστίτης

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Dakaria

Dakaria


Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Ακατέργαστος Σελεστίτης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ακατέργαστος Σελεστίτης   Ακατέργαστος Σελεστίτης Icon_minitimeΠαρ 6 Φεβ - 20:17:56

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Χρειάζομαι βοήθεια και συμβουλές σχετικά με τη χρήση του ακατέργαστου Σελεστίτη. Ξέρω για ποιό λόγο τον επέλεξα, αλλά δεν ξέρω πώς ακριβώς να τον χρησιμοποιήσω.
Μήπως ξέρει κανείς; Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;
Ευχαριστώ!
:)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ακατέργαστος Σελεστίτης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακατέργαστος Σελεστίτης   Ακατέργαστος Σελεστίτης Icon_minitimeΠαρ 6 Φεβ - 21:11:49

Καλησπέρα και καλώς όρισες.
Διαβάζω για τον σελεστίτη πως θεωρείται αγγελικός κρύσταλλος με υψηλή δόνηση που μας φέρνει σε επαφή με το αγγελικό βασίλειο,τον φύλακα άγγελο μας και γενικότερα αν κάποιος ασχολείται με αγγέλους,λογικά θα διαλέξει αυτήν την πέτρα.
Πέρα από αυτό,είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο για τον διαλογισμό,βοηθά στην συγκέντρωση και στην εστίαση του νου,μπλοκάρει τον "θόρυβο",με αποτέλεσμα μια πιο οργανωτική σκέψη.
Καθαρίζει την  αύρα,αλλά μπορεί κανείς να εργαστεί και στα τσάκρας του και έχει θεραπευτικές ιδιότητες.
Γαληνεύει,ηρεμεί,καταλαγιάζει τους φόβους,τις ανησυχίες,το άγχος.

Πάντως,είναι πανέμορφος.
Για να τον διάλεξες σημαίνει ότι έκανες επαφή μαζί του,σου ταιριάζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dakaria

Dakaria


Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 2

Ακατέργαστος Σελεστίτης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακατέργαστος Σελεστίτης   Ακατέργαστος Σελεστίτης Icon_minitimeΠαρ 6 Φεβ - 21:38:16

ladosifa έγραψε:
Καλησπέρα και καλώς όρισες.
Διαβάζω για τον σελεστίτη πως θεωρείται αγγελικός κρύσταλλος με υψηλή δόνηση που μας φέρνει σε επαφή με το αγγελικό βασίλειο,τον φύλακα άγγελο μας και γενικότερα αν κάποιος ασχολείται με αγγέλους,λογικά θα διαλέξει αυτήν την πέτρα.
Πέρα από αυτό,είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο για τον διαλογισμό,βοηθά στην συγκέντρωση και στην εστίαση του νου,μπλοκάρει τον "θόρυβο",με αποτέλεσμα μια πιο οργανωτική σκέψη.
Καθαρίζει την  αύρα,αλλά μπορεί κανείς να εργαστεί και στα τσάκρας του και έχει θεραπευτικές ιδιότητες.
Γαληνεύει,ηρεμεί,καταλαγιάζει τους φόβους,τις ανησυχίες,το άγχος.

Πάντως,είναι πανέμορφος.
Για να τον διάλεξες σημαίνει ότι έκανες επαφή μαζί του,σου ταιριάζει.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση καταρχήν. 
Έχεις δίκιο. Θεωρώ ότι είναι ένας πολύ "δυνατός" κρύσταλλος. Εμπειρικά, μπορώ να πω ότι έχει από την αρχή μια παράξενη θετική επίδραση στα συναισθηματα. Δεν μπορείς παρά να τον αγαπήσεις.
Έχω διαβάσει αρκετά σχετικά με αυτόν τον κρύσταλλο. Υποθέτω ότι για να καταφέρω να τον χρησιμοποιήσω όσο γίνεται πιο σωστά και αποτελεσματικά, χρειάζεται αρκετός χρόνος και εμπειρία (τον έχω μόνο κάτι μέρες). Απλά δεν ξέρω με ποιόν τρόπο ακριβώς. Ή αν ο τρόπος μου είναι σωστός. Παράξενος κρύσταλλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Ακατέργαστος Σελεστίτης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ακατέργαστος Σελεστίτης   Ακατέργαστος Σελεστίτης Icon_minitimeΚυρ 8 Φεβ - 19:36:47

Εφόσον ένιωσες τον κρύσταλλο,ήδη συνδέθηκες μαζί του.
Οι γνώσεις που λαμβάνουμε για τους κρυστάλλους είναι χρήσιμες και υπάρχουν πολλές προτάσεις για τις χρήσεις τους,το πιο σημαντικό είναι να ακολουθήσεις το ένστικτό σου και να μην αμφιβάλλεις,η αμφιβολία αφαιρεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ακατέργαστος Σελεστίτης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ & ΤΗΣ ΜΑΓΕΙΑΣ-
Μετάβαση σε: