H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
George B.




Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2015
Αριθμός μηνυμάτων : 1

Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων!   Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων! Icon_minitimeΔευ 26 Ιαν - 0:03:01

Τι είναι οι πνευματικές ικανότητες;
Πως αποκτά κάποιος πνευματικές ικανότητες;
Εγώ μέχρι τώρα πίστευα πως "αυτά τα πράγματα" δεν υπάρχουν..
Πως κάποιος μπορεί να αποκτήσει την ικανότητα της "Αστρικής Προβολής";
Όλα "αυτά" μου φαίνονται υπέροχα και θα ήθελα πολύ να γίνω ξεχωριστός..με κάποιες ικανότητες..απλά δεν ξέρω κατά πόσο αυτά ισχύουν!
Βοηθήστε με σας παρακαλώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων!   Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων! Icon_minitimeΔευ 26 Ιαν - 10:27:48

http://www.aoratos-naos.com/c1-category

όλα αυτά λίγο πολύ σε οδηγούν στην δύναμη του πνεύματος. Οι πνευματικές ικανότητες αναπτύσσονται με την γνώση την βαθιά και ουσιαστική γνώση αυτού που είσαι αλλά και του κόσμου που σε περιβάλει. Και συμπληρωματικά να πω ότι οι πνευματικές δυνάμεις εξαρτιόνται και από αυτό που είσαι.
Βασικά εσύ μιλάς για ψυχικές δυνάμεις και ικανότητες. Γιατί βασικά το πνεύμα έχει να κάνει με την γνώση του υλικού που υπάρχει στον κόσμο και του τρόπου που λειτουργεί. Η ψυχή είναι αυτή που μπορεί να εκτελεί στην πράξη όλα αυτά.
Τεσπά τα έχω κάνει λίγο αχταρμά τώρα. Πάντως με λίγα λόγια, για να μπορεί κάποιος να θέσει σε λειτουργία ιδιαίτερες ικανότητες, χρειάζεται να έχει αναβαθμισμένο υλικό, είτε φυσικό-σωματικό όπως είναι ο εγκέφαλος, είτε νου-σκέψη, είτε αίσθημα-συναίσθημα. Νους καρδιά ψυχή πνευμα. Γνώση. Κάποια πράγματα βέβαια μπορούμε να τα πετύχουμε με εκπαίδευση αφού γνωρίσουμε σωστά τον τρόπο. τα υπόλοιπα, χρειάζονται να είναι η ψυχή ο νους και η συνειδηση μας σ ε΄να επίπεδο που θα μπορούν ν ανταπεξέλθουν και να χειριστούν ικανότητες ιδιαίτερες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων!   Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων! Icon_minitimeΔευ 26 Ιαν - 10:39:29

Να σου πω και κάτι άλλο που ίσως σου φανεί άσχετο; πνευματική ικανότητα είναι και να καταλαβαίνεις και να νιώθεις τον κάθε άνθρωπο γύρω σου.  Κάποιοι το λένε πνευματική ποιότητα. εγώ το λέω και ικανότητα. γιατί είναι ικανότητα να υπερπηδάς τον εαυτό σου και να προσέχεις τον άλλον.,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Απόκτηση Πνευματικών Δυνάμεων!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Περί Μοίρας-Πεπρωμένου-Κάρμα-Ενεργειών-Δυνάμεων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΓΙΑ Ο,ΤΙ (ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΩΝ) ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ...-
Μετάβαση σε: