H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 τι εστι φιλια

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

τι εστι φιλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τι εστι φιλια   τι εστι φιλια Icon_minitimeΠεμ 11 Δεκ - 13:25:41

φιλια = αρμονηκη υπαρξη και εποικηνωνια μεταξυ δυον ατομον ιδιου και αντηθετου φιλου
γνωστη που γνωρηζονται
δημηουργητε στα οντα απο την συμπαντηκη δυναμη φιλοτης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jeta

Jeta


Ηλικία : 26
Ταύρος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 58

τι εστι φιλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι εστι φιλια   τι εστι φιλια Icon_minitimeΠαρ 12 Δεκ - 18:58:06

Φιλια εμ?
Ειναι το ατομο εκεινο που σε κανει να μπορεις να του μιλησεις τοσο ανοιχτα λες και μιλας στον ιδιο σου τον εαυτο..
Τα ατομο εκεινο που μπορει  να μετατρεψει τον πονο την λυπη τον θυμο αυτην την ''κραυγη''  σε εναν ομορφο ηχο..
Φιλια ειναι η ''αληθεια''τον φιλο σου τον διαλεγεις..Απο το τοσο διαφορετικοι καταληγεις να σκεφτεσαι οτι ειστε τοσο τοσο ομοιοι...Φιλια ειναι να αποδεχεσαι τον φιλο σου για αυτο που ειναι οχι για αυτο που θες να ειναι...Φιλια ειναι να αφηνεις τον αλλον να εκφραστει να μιλησει ελευθερα.η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΑ ....Να  τον συμπονεις και να στεναχωριεσαι στην δυστυχια του...Φιλια ειναι χαιρεσαι με την χαρα του φιλου σου...(ΔΥΣΚΟΛΟ Ε?)
Ολα αυτα ακουγονται ομορφα .Ποιος δεν θα ηθελα να εχει εναν τετοιο φιλο?
Ποιοι θα ηθελαν  να ειναι τετιοι φιλοι ομως?
Παρολαυτα φιλια ειναι οι εντασεις οι καβγαδες τα ψεμματα και στην συνεχεια η επιλυση αυτων των προβληματων με μια ζεστη αγγαλια και ενα συγνωμη...
Φιλια ειναι η πραγματικη αληθεια και αγαπη....Σε ζηλεψα φιλε μου ..οχι επειδη εισαι καλυτερος απο εμενα αλλα επειδη θαυμαζω την ιδιαιτεροτητα σου ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ  και οντας ανθρωπος μου ειναι δυσκολο να κανω οτι χαιρομαι οταν δεν χαιρομαι..Αλλα αυτο συμβαινει επιφανειακα ξερεις πως βαθυα μεσα μου ειμαι χαρουμενη και περηφανη για εσενα...Ξερω οτι πολλες φορες δεν ειμαι καλη φιλη...Οτι σου μιλαω ασχημα και ξεσπαω πανω σου... αλλα ποτε δεν θα αλλαξει αυτο που πιστευω για σενα..Ειμαι τυχερη που εχω μια τετοια φιλη...τυχερη και ευλογημενη..
.Γιατι μεσα απο τις καταστασεις ,απο σενα και απο αυτα που μας περιτρυγιζουν εμαθα πολλα..ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΜΟΡΦΑ,  ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ..
να
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
βαγγελης1234

βαγγελης1234


Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 474

τι εστι φιλια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τι εστι φιλια   τι εστι φιλια Icon_minitimeΠαρ 12 Δεκ - 20:31:02

Jeta έγραψε:
Φιλια εμ?
Ειναι το ατομο εκεινο που σε κανει να μπορεις να του μιλησεις τοσο ανοιχτα λες και μιλας στον ιδιο σου τον εαυτο..
Τα ατομο εκεινο που μπορει  να μετατρεψει τον πονο την λυπη τον θυμο αυτην την ''κραυγη''  σε εναν ομορφο ηχο..
Φιλια ειναι η ''αληθεια''τον φιλο σου τον διαλεγεις..Απο το τοσο διαφορετικοι καταληγεις να σκεφτεσαι οτι ειστε τοσο τοσο ομοιοι...Φιλια ειναι να αποδεχεσαι τον φιλο σου για αυτο που ειναι οχι για αυτο που θες να ειναι...Φιλια ειναι να αφηνεις τον αλλον να εκφραστει να μιλησει ελευθερα.η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΑ ....Να  τον συμπονεις και να στεναχωριεσαι στην δυστυχια του...Φιλια ειναι χαιρεσαι με την χαρα του φιλου σου...(ΔΥΣΚΟΛΟ Ε?)
Ολα αυτα ακουγονται ομορφα .Ποιος δεν θα ηθελα να εχει εναν τετοιο φιλο?
Ποιοι θα ηθελαν  να ειναι τετιοι φιλοι ομως?
Παρολαυτα φιλια ειναι οι εντασεις οι καβγαδες τα ψεμματα και στην συνεχεια η επιλυση αυτων των προβληματων με μια ζεστη αγγαλια και ενα συγνωμη...
Φιλια ειναι η πραγματικη αληθεια και αγαπη....Σε ζηλεψα φιλε μου ..οχι επειδη εισαι καλυτερος απο εμενα αλλα επειδη θαυμαζω την ιδιαιτεροτητα σου ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ  και οντας ανθρωπος μου ειναι δυσκολο να κανω οτι χαιρομαι οταν δεν χαιρομαι..Αλλα αυτο συμβαινει επιφανειακα ξερεις πως βαθυα μεσα μου ειμαι χαρουμενη και περηφανη για εσενα...Ξερω οτι πολλες φορες δεν ειμαι καλη φιλη...Οτι σου μιλαω ασχημα και ξεσπαω πανω σου... αλλα ποτε δεν θα αλλαξει αυτο που πιστευω για σενα..Ειμαι τυχερη που εχω μια τετοια φιλη...τυχερη και ευλογημενη..
.Γιατι μεσα απο τις καταστασεις ,απο σενα και απο αυτα που μας περιτρυγιζουν εμαθα πολλα..ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΕΤΕ ΟΜΟΡΦΑ,  ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΥΣ..
να
κατα τους αρχαιους ελληνες που λεγανε και συγκεκρημενα ο πυθαγορας
δειξε μου τον φιλο σου να σου π ποιος εισαι
αν αλλος ειναι χυδαιος θα εχει χυδαιους φιλους αν αλλος ειναι αθρωπος του πνευματος θα εχει αντηστηχους φιλους 
εν ολιγης ενας αληθηνος φιλος μας βρισκεται σε αρμονια μεταξυ μας για αυτο ειναι φιλος μας
εχουμε καποια κοινα χαρακτηρηστηκα στην πρωσοπηκοτητα μας πνευματηκοτητα μας 
και δημηουργητε μεταξυ μας μια αρμονηκη σχεση [οχι ερωτηκη ] οι φιλια
αυτο μου θημηζη κατι που ελεγε ενας αρχαιος ελληνας 
τη ειναι φηλη =δυο ιδιες ψυχες σε δυο διαφορετηκα σωματα
σημ.για να μην παρεξηγηθω τα παραπανω παραδειγματα τα φερνω για να επιβεβαιωσω την αποψη μου εγω περι φιλιας 
οχι επειδη το ειπαν καποιοι αρχαιοι φιλοσοφη μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τι εστι φιλια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πολύτιμη Φιλία._
» Τι εστί αγάπη;
» ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΕΣΤΙ ΜΟΛΥΝΣΗ !!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΜΠΟΣΙΟ... :: ΤΙ ΕΣΤΙ..;-
Μετάβαση σε: