H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!    Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Icon_minitimeΚυρ 6 Ιουλ - 19:32:18

Η πληροφορία γενικά, είναι κάτι που κυριαρχεί στην εποχή μας. Όλο το παιχνίδι παίζεται εκεί. Πόλεμος πληροφοριών.

Θα ξεκινήσω το θέμα αυτό λέγοντας σου Αιθηρόη πόσο δίκιο είχες, και ευχαριστώ για την στάση σου στους ενδοιασμούς μου.

Είναι απίστευτο όλος αυτός ο τρόπος που λειτουργεί η πληροφορία και το πως διακλαδώνεται!
Και ναι είχες δίκιο να ψάξω η ίδια για να κατανοήσω την δύναμη της πληροφορίας.
Και ναι είχες δίκιο ότι, παίρνουμε την πληροφορία και την μεταφραζουμε με ένα δικό μας τρόπο, κι ότι ο εγκέφαλος μεταφράζει διάφορα ερεθίσματα, ανάλογα με το υποσυνείδητο μας. Όλα εξαρτιούνται από το τι έχει ο καθένας στο μυαλό του.
Αν βλέπεις κάτι τότε το έχεις επιλέξει να το βλέπεις μου είχες πει, και τώρα καταλαβαίνω καλά τι εννοούσες.

Αγαπητοί μου φίλοι, πιστεύω ότι αυτό το θέμα είναι σημαντικό για την εποχή μας. Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. Τρόπος κατεύθυνσης του νου.

Ποτέ πριν δεν είχε τόση δύναμη όσο σήμερα.
Και είναι καταπληκτικό το πως λειτουργεί το μυαλό του ανθρώπου! Τόσα χρόνια νομίζαμε ότι εξετάζαμε την ψυχή του, ενώ στην ουσία αντιμετωπίζαμε το μυαλό του!

Μου είχες πει το εξής συνταρακτικό για εμένα και θέλω να το μοιραστώ με όλους εδώ:

ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Όποιος θέλει ας το κρατήσει σαν διαμάντι στο χέρι του.
Εγώ έτσι το κράτησα από ένστικτο πιο πολύ, παρά γιατί το κατανοούσα αληθινά. Στην πορεία προσπάθησα να αποκαλύψω την πραγματική σημασία του.
Κι τώρα που την αποκάλυψα, το έκανα εσωτερικό μου νόμο.

Με απέραντη αγάπη, βαθιά εκτίμηση, δέος και σεβασμό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!    Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Icon_minitimeΔευ 7 Ιουλ - 8:43:34

15katerina έγραψε:
Η πληροφορία γενικά, είναι κάτι που κυριαρχεί στην εποχή μας. Όλο το παιχνίδι παίζεται εκεί. Πόλεμος πληροφοριών.

Θα ξεκινήσω το θέμα αυτό λέγοντας σου Αιθηρόη πόσο δίκιο είχες, και ευχαριστώ για την στάση σου στους ενδοιασμούς μου.

Είναι απίστευτο όλος αυτός ο τρόπος που λειτουργεί η πληροφορία και το πως διακλαδώνεται!
Και ναι είχες δίκιο να ψάξω η ίδια για να κατανοήσω την δύναμη της πληροφορίας.
Και ναι είχες δίκιο ότι, παίρνουμε την πληροφορία και την μεταφραζουμε με ένα δικό μας τρόπο, κι ότι ο εγκέφαλος μεταφράζει διάφορα ερεθίσματα, ανάλογα με το υποσυνείδητο μας. Όλα εξαρτιούνται από το τι έχει ο καθένας στο μυαλό του.
Αν βλέπεις κάτι τότε το έχεις επιλέξει να το βλέπεις μου είχες πει, και τώρα καταλαβαίνω καλά τι εννοούσες.

Αγαπητοί μου φίλοι, πιστεύω ότι αυτό το θέμα είναι σημαντικό για την εποχή μας. Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. Τρόπος κατεύθυνσης του νου.

Ποτέ πριν δεν είχε τόση δύναμη όσο σήμερα.
Και είναι καταπληκτικό το πως λειτουργεί το μυαλό του ανθρώπου! Τόσα χρόνια νομίζαμε ότι εξετάζαμε την ψυχή του, ενώ στην ουσία αντιμετωπίζαμε το μυαλό του!

Μου είχες πει το εξής συνταρακτικό για εμένα και θέλω να το μοιραστώ με όλους εδώ:

ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.

Όποιος θέλει ας το κρατήσει σαν διαμάντι στο χέρι του.
Εγώ έτσι το κράτησα από ένστικτο πιο πολύ, παρά γιατί το κατανοούσα αληθινά. Στην πορεία προσπάθησα να αποκαλύψω την πραγματική σημασία του.
Κι τώρα που την αποκάλυψα, το έκανα εσωτερικό μου νόμο.

Με απέραντη αγάπη, βαθιά εκτίμηση, δέος και σεβασμό.


Και ναι είχες δίκιο ότι, παίρνουμε την πληροφορία και την μεταφραζουμε με ένα δικό μας τρόπο, κι ότι ο εγκέφαλος μεταφράζει διάφορα ερεθίσματα, ανάλογα με το υποσυνείδητο μας. Όλα εξαρτιούνται από το τι έχει ο καθένας στο μυαλό του.
Αν βλέπεις κάτι τότε το έχεις επιλέξει να το βλέπεις μου είχες πει, και τώρα καταλαβαίνω καλά τι εννοούσες.

Αγαπητοί μου φίλοι, πιστεύω ότι αυτό το θέμα είναι σημαντικό για την εποχή μας. Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ. Τρόπος κατεύθυνσης του νου.

Ποτέ πριν δεν είχε τόση δύναμη όσο σήμερα.
Και είναι καταπληκτικό το πως λειτουργεί το μυαλό του ανθρώπου! Τόσα χρόνια νομίζαμε ότι εξετάζαμε την ψυχή του, ενώ στην ουσία αντιμετωπίζαμε το μυαλό του!

Μου είχες πει το εξής συνταρακτικό για εμένα και θέλω να το μοιραστώ με όλους εδώ:

ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ.



 κλαπ!  κλαπ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!    Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Icon_minitimeΔευ 7 Ιουλ - 9:59:11

Κατερίνα,την πληροφορία την έχω για φως,όπου πληροφορία=φως.
Και το φως,για να σκεπαστεί χρειάζεται σκοτάδι και πολλά πέπλα,στρώσεις από πάνω του γιατί το φως,είναι τόσο δυνατό που αρκεί μια μικρή χαραμάδα για να ξεπροβάλλει,πράγμα που σημαίνει ότι αυτοί που θέλουν να καλύψουν το φως,εργάζονται πυρετωδώς.
Αλλά και από την άλλη,κάθε μικρή κίνηση,που σκίζει το πέπλο,όσο ασήμαντη και να μας φαίνεται,είναι έργο.
Γιατί,θα σκίσεις λίγο εσύ,λίγο ο επόμενος..θα ξανακαλύψουν,αλλά μέχρι να το κάνουν το φως-πληροφορία είχε κάνει την εμφάνιση του σε κάποια μάτια.
Γιαυτό,έχουν βρει άλλον τρόπο,δεν σκεπάζουν μόνο,αλλά χειραγωγούν το φως-πληροφορία.
Είναι το πλαστό φως.Πιο ύπουλο όπλο γιατί μοιάζει με το αληθινό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!    Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Icon_minitimeΔευ 7 Ιουλ - 10:01:08

Γι αυτό και μίλησε η Κατερίνα για πόλεμο πληροφοριών.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!    Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Icon_minitimeΔευ 7 Ιουλ - 10:05:34

Ναι,και για τρόπο κατεύθυνσης του νου!!Μου αρέσει το νήμα που άνοιξε και η σκέψη της.
Και δεν είναι τυχαίο που τον τελευταίο καιρό,μας βομβαρδίζουν με πληροφορίες και αποκαλύψεις..βασικά πιο πολύ τα έχω βάλει με το πλαστό φως,αυτό με εξοργίζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
15katerina

15katerina


Ηλικία : 49
Σκορπιός
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2013
Αριθμός μηνυμάτων : 146

Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!    Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Icon_minitimeΤρι 8 Ιουλ - 16:36:56

Συμφωνώ Χριστίνα, κι όντως Αριστέα γι αυτό μίλησα για τον πόλεμο της πληροφορίας. Έχουν επιστρατευτεί οι καλύτεροι στο είδος τους, ακριβώς για να πολεμήσουν και να διαστρεβλώσουν την αλήθεια κάθε φορά που θα εμφανίζεται.
Κι από όλα αυτά που βλέπω να συμβαίνουν στον πλανήτη μας, κάνουν καλή δουλειά, αν δεν είσαι προετοιμασμένος και γνώστης, πρώτα απ όλα, του εαυτού σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
iam

iam


Ηλικία : 36
Υδροχόος
Ημερομηνία εγγραφής : 01/04/2014
Αριθμός μηνυμάτων : 128

Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!    Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!  Icon_minitimeΤετ 9 Ιουλ - 10:30:01

Τόσα χρόνια νομίζαμε ότι εξετάζαμε την ψυχή του, ενώ στην ουσία αντιμετωπίζαμε το μυαλό του!

Δεν νομίζανε 15katerina, αλλά αυτό λέγανε. Ήξεραν πολύ καλά ότι έπαιζαν και χειρίζονταν το μυαλό του και την αντίληψη του.
Μου αρέσουν πάρα πολύ οι παρατηρήσεις που κάνεις γενικότερα. Είσαι εύστοχη κι έχεις βαθιά αντίληψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η δύναμη της ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ :: ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΠΟΛΙΤΙΚΑ-
Μετάβαση σε: