H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου...

Και ο Νους... ο Αλχημιστής των Πάντων... και η Αλήθεια, οδηγός!
 
ΑρχικήΦόρουμΣύνδεσηΕγγραφή
Είθε στους δρόμους της ουσίας σου να πορευθείς και στα μυστικά απόκρυφα αρχεία της ψυχής σου... Είναι άπειρες οι κατευθύνσεις στο Άπειρο Σύμπαν… Το ταξίδι μαγικό και ατελείωτο… Έχεις πολλά να χαρτογραφήσεις…

 

 Τι άλλαξε;

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marilena

marilena


Ηλικία : 29
Τόπος : Αθήνα
Λέων
Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 189

Τι άλλαξε;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι άλλαξε;    Τι άλλαξε;  Icon_minitimeΤρι 29 Ιαν - 15:35:19





Όλα γεγονότα που γινόντουσαν το πρώτο τρίμηνο του 2012. Γεμάτο σημάδια και προάγγελους για κάτι χειρότερο που ήταν να συμβεί. Δεν ήταν μόνο οι παράξενοι ήχοι, τα καιρικά φαινόμενα, καταστροφές. Μου έκανε τρομερή εντύπωση η αντίδραση των ζώων. Οι θάνατοι τους. Ήταν γεμάτο σημάδια εκείνο το διάστημα. Κι όλα αυτά έμοιαζαν με επιπτώσεις από ένα πόλεμο που δεν βλέπαμε. Έμοιαζαν και με προάγγελους για κάτι που ερχόταν και ήταν να γίνει. Κι όμως δεν ήρθε. Δεν έγινε.

Κοιτάζοντας το βίντεο και όλα αυτά τα γεγονότα συμμαζεμένα μέσα σ αυτό, έμεινα άναυδη από μία διαπίστωση. Ότι είμασταν τόσο κοντά σε κάτι ολέθριο. Τα ζώα το ένιωσαν και κάποια το πλήρωσαν με την ζωή τους. Τρεις φορές το είδα για να εμπεδώσω και να επιβεβαιώσω αυτό που σκέφτηκα την πρώτη φορά.

Και έμεινα άναυδη γιατί κατάλαβα ότι κάτι διέκοψε και σταμάτησε αυτό που ήταν να γίνει. Είμασταν τόσο κοντά! Ανατριχιάζω στη σκέψη. Κάτι σταμάτησε την συνέχεια που προμυνούσαν οι προάγγελοι; Τι; Ποιος; Ποιοι; Είμαι σχεδόν σίγουρη γι αυτό. Και είμαι σίγουρη από τη συμπεριφορά των ζώων. Δεν αντιδρούνε έτσι για κάτι που είναι να συμβεί μετά από πολλούς μήνες η ακόμα και πολλές εβδομάδες. Αν όχι ώρες, τότε σίγουρα ήταν θέμα ημερών. Κι όμως κάτι εμπόδιζε και μπλόκαρε την συνέχεια. Ότι και να συνέβαινε εκείνη τη περίοδο, σίγουρα δημιούργησε επιπτώσεις. Σαν την πέτρα που πετάμε στο νερό. Η πέτρα βυθίζεται αλλά μέχρι να ηρεμήσει το νερό έχουμε εκείνα τα κυματάκια που σβήνουν σιγά σιγά.

Ήταν επιπτώσεις από κάποιο πόλεμο που δε βλέπαμε; Ήταν προάγγελοι για κάτι που ήταν να γίνει αλλά δεν ολοκληρώθηκε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
anarhos

anarhos


Ηλικία : 48
Κριός
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 639

Τι άλλαξε;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι άλλαξε;    Τι άλλαξε;  Icon_minitimeΤρι 29 Ιαν - 17:47:40

Με εκπλήσεις ευχάριστα!

Διορατικότητα! Μου άρεσε το θάρρος της σκέψης σου. Μου άρεσαν οι σκέψεις σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ioessa

ioessa


Ηλικία : 43
Τόπος : ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Καρκίνος
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 1297

Τι άλλαξε;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι άλλαξε;    Τι άλλαξε;  Icon_minitimeΤρι 29 Ιαν - 21:36:25


Μαριαλένα πιστεύω πώε όλοι συντελεσαμε σε αυτό , καμια φόρα νομίζω πώς για τον Ανθρωπο για να μην χαθεί....γίνονται κάποιες ενέργιας απο τα ζώα ίσως σαν απο ένστικτο ή η Γαία προσπαπώντας να ίσοροπήσει τις ενέργιες των Ανθρώπων ίσως να αφήνει να φεύγουν τα Ζώα πιστεύω πώς πονάει για αυτό . Εδω είμαστε εμείς όλοι εμείς συν -υπεύθηνη για ότι γίνεται στον κόσμο μας.......
Η ζωέ μας ή ζωές τον ζώων η ζωές μας .
Όλοι είμαστε μια αλυσίδα, η Γαία είναι ένας τόπος με ψυχές, η θελησή μου και η καρδία μου λεεί πως δεν θα ξαναγίνει αυτό είναι στο χέρι μας

Τι άλλαξε;  894006417


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
maggisoula

maggisoula


Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2011
Αριθμός μηνυμάτων : 3634

Τι άλλαξε;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι άλλαξε;    Τι άλλαξε;  Icon_minitimeΤετ 30 Ιαν - 10:25:15

Μ αρέσεις marilena! Ελπίζω η ευκαιρία που μας δόθηκε να την αρπάξετε σοφά στα χέρια σας εσε΄ις οι νεότεροι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτης
Επισκέπτης




Τι άλλαξε;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι άλλαξε;    Τι άλλαξε;  Icon_minitimeΠαρ 5 Απρ - 8:09:42

[youtube][/youtube]


Να θυμάσαι… Αυτό που θα βρεις, εξαρτάται από το Ποιος Είσαι και Τι ζητάς…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι άλλαξε;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
H Ψυχή... το Εργαστήριο του Κόσμου... :: ΟΣΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ :: ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ :: ΠΑΡΑΞΕΝΑ & ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ-
Μετάβαση σε: